Kerstmis mbdsmiroop •Weekblad voor VENKAY, HOEST en Omstreken. Alleen Boter is boter „VENRAY" boter Binnenland. Elke Lepel helpt Provinciaal Nieuws Zaterdag 21 December 1940 Een en Zestigste'JJaargangJNo^Sl FEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS1-8 regels 60 cent, 7Va ct. per regel, bij contract groote reductie. I UITGAVE Fa. van den MUNCKHOF VENRAY I AB< I Tel. 512 Grootestraat 28 Giro 150652 buiten is zeer fijne boter I ABONNEMENTSPRIJS: voor Venray 65 ct. Venray 75 ct. per kwartaal. Afz. no. 5 ct. neer Jezus in ons neerdaalt, dan moeten wij klaar staan als de herders en Hem aanbidden. Jezus' komst moet ons levenslied ver helderen. We gaan door de don kerte naar huis, maar het licht brandt in onze zielen we zullen We zijn maar arme herders. We hebben uiterlijk weinig aan- getuigen van Gods Liefde. deel in de groote gebeurtenissen die onze tijden beroeren. Wan neer de Caesars besluiten uit vaardigen, gaan ook wij op reis. We zijn maar arme herders. We durven ons bijna niet vertoonen op het groote wereldtooneel. Maar als God geboren wordt in een grot, als God zelf een schuilkelder moest zoeken, dan durven wij arme herders gerust lom te komen. I lied De hemel heeft het kleen verkoren Al wie door ootmoed wordt herboren, Die is van 't hemelsche geslacht. We worden opnieuw geboren, wanneer we onze zielen weer geven aan God. Dan zullen ook ons de engelen hun vrede zingen. En wij, wij alleen Niemand mag achterblijven bij zullen de vrede kunnen brengen, de kribbe van den kleinen God Zooals ook Christus alleen de Jezus. De zwakke mensch behoeft vrede bracht, Christus geboren zich bij dit Kindje niet te scha- in de grot. men. De arme is nog altijd rijker Moeders, leeit het uw kinde- dan Jezus in windsels. De on- ren, vermaant zoo uw jongens, machtige mag Gods handjes kus- troont ze mee naar Jezus. Vaders, sen, die de heele aarde schiepen geeft het voorbeeld van eenvoud en steeds in het bestaan behiel- en eerbied, van heiligen eerbied voor den kleinen God. „Hoe kleiner kind, hoe grooter God' zingt een oud Kerstliedje. God heeft zoo weinig noodig, want Hij is zoo oneindig groot. Al komt daarom ook misschien het den. De zieke moet ook komen, want God heeft zoo weinig van onze menschensterkte noodig, daar Hijzelf een zwakke kinder- geslalte koos. Bij de kribbe be hoeven we niets mee te nemen. Nu stelt God geen eischen. We water ons ooit tot aan de lippen, behoeven alleen te komen en blijven we meezingenEer aan graag te komen, 't Zou bespot- God ,en vrede aan de menschen. lelijk zijn als we hierbij een Jongens en meisjes, geeft nu hooge toon aansloegen. jezelf, nu je ne hemel zoo dicht- Nu kunnen we geschikt onze bij hebt. Wat doe je liever? drukte en weelde thuis laten. Wanneer je wilt, drukt een kus God zou er om lachen, waar op Jezus' voetje en beloof hem Hijzelf een klein Kind voldoende te werken, met liefde, met zorg acht om de wereld vrede te en trouw, in reine overgave, geven. Niets wordt verwacht dan Wanneer je wilt, ga in de houding een goeden wil, een eerlijke be- staan bij Jezus' wiegje en ver- reidheid tot een nieuw leven. dedig dit mooiste, dit schoonste Komt toch allen bij Jezus' van de heele wereld. Jezus in vkribbe. Een Kindje onderzoekt onze eigen ziel, Jezus in iedere niet, oordeelt niet, berispt niet, ziel, 't is een strijd waard op maar noodigt uit. 't Kindje lokt leven en dood. God wil het allen. Het vraagt. Het is blij te Bij alle rumoer en alle zorg kunnen geven. Jezus steekt de moeten we steeds opnieuw durven handjes uit. terugverlangen naar de stilte van Misschien moeten we van iets de kribbe. Bij allen strijd moeten afstand doer.. Onze eigendunk we de vrede blijven verlangen moeten we achterlaten, onze ge- En het licht van den hemel zal wichtigheid en het roemen op ook van onze zielen Gods huisje onze eigen sterkte. De warme maken. Al ligt Christus in een liefde van Jezus verstaat geen grot, Hij is onze Koning 1 De koude drukte. Wat is de waarheid Koning van vrede! In Bethlehem hier duidelijk uitgedrukt. Wat is is rust, de rust van de ware de hemel toch oneindig grooter orde. Zingt dan enge'en, zingt dan de aarde. Maar wanneer de dan voort Dat het heel de wereld zich openstelt, dan kan wereld hoort de wereld rijk worden, oneindig Eer aan God in den hooge. rijk. Daarom... ook wij, arme En vrede op aarde aan de men herders, geslagen en vernederd schen van goeden wil 1 door den tijd, ook wij kunnen uitroepen: worden Ingevoerd. We sullen deze ln het kort weer geven. De voornaamste nieuwe heffing ls de loonbelasting, welke in de plaats treedt van de rijksin komstenbelasting en de gemeen tefondsbelasting met alle daarop geheven opcenten. Deze belasting wordt geheven op loonen en pensioenen. Drie factoren vooral kunnen mild stemmen over deze ongetwijfeld zware heffing. Er is een sterke progressie b. De vrijgezellen worden het zwaarst belast. Er is een flink verschil in hef fing tusschen die van het klnderlooze gezin en het kinderrijke geziD; de kinderaftrek is ruimer dan vroeger. Om een voorbeeld te nemen: Een vrijgezel met een maandloon van f 200 betaalt ln deze belasting 23,79 per maand, een gezin zonder kinderen f 15.86, een gezin met één kind f 12.48, met twee kinderen f 10.01 met drie kinderen f 7.54, met vier en vijf kinderen reap, f 4.29 en f 169. Dit voorbeeld vormt op zich reeds een pleidooi voor de billijkheid van deze belastingheffing. Op een paar punten zfl nog gewezen De belasting wordt geheven door inhouding op het loon door den werkgever. Over 1940—1941 zijn we bezig be lasting te betalen. Daar deze reikt tot 1 Mei 1941 zal op deze bedragen, voorzoover ze op loon betrekking hebben, 1/3 worden gerestitueerd. De belastingplichtigen zijn inge deeld in drie groepen: I. Ongehuwden zonder kinder aftrek, die beneden 65 jaar zijn. II. Gehuwden zonder kinderaftrek en ongehuwden boven de 65 jaar. III. Gehuwden en ongehuwden, die kinderaftrek genieten. De kinderaftrek wordt toegepast 25 jaar, indien de kinderen groo tendeels op kosten van den belas tingplichtige worden onderhouden en onderwijs genieten of voor ee nbe- roep worden opgeleid. Voor de bepaling van het belast baar inkomen uit loon wordt van loon f 100 afgetrokken voor gewone lasten en voor buitengewone lasten eventueel een hooger bedrag. tot Meer belasting Wij zijn er al aan gewoon geraakt, Wij edelingen, blij van geest ter kerke gaan op 't hooge feestI Schoone Kerstmis God maakt ons armen tot edelingen. Mis schien schamen zich moeders met (jat min of meer schokkende ge- hun kinderen bij Hem te komen, beurtenissen ons bekend worden ge- Vaders durven misschien bij God maakt op het einde der week. Anrt j__ x- „„x Tot die schokkende gebeurtenissen met voor den dag te komen met mog(m we dltmaal Mger het drl6tal hun geslacht. Jongens voelen Zich aankondigingen rekenen: verzwaring beschaamd wellicht, meisjes ver- van belastingen, rantsoeneering van legen. Maar nu kunnen we God &as en electrlciteit en concentratie nlnnnan non Ho roHIn.nmrnnniJArflflni ontvangen. iVic zou bang zijn van plannen van de radlo-omroepvereeni gingen. Dat er een aanmerkelijke belasting- verzwaring zou komen, wisten we reeds lang. In de eerste plaats kon dat reeds afleiden uit de bijzondere omstandigheden, waarin we door den oorlog geraakt zrjn en uit de maatregelen, die in verband daarmee genomen moesten worden. Wij denken aan de groote sommen, en knielen voor de kleine voeten l-"® eerst nooaig waren voor mobiit- n U-JUnripe satie en opvoering onzer weerbaar, van t Kind, waarvoor Herodes en <jaama voor het onderhoud van het bezettingsleger. dit kleine Broerlje? Zeker, in Bethlehem is het zoo feestelijk niet geweest als in onze kerken, «ei maar 't is toch Christus' verjaar- dag. En daarom gaan we Den eerstgeboren Heiland groe- [ten [vreest. Wanneer we zóó van onze harten, van ons binnenste een Daarnaast komt rente en aflossing van de honderden mlllloenen voor naricu, v«n t stille kribbe maken, dan wordt "X/es ons lichaam waardig een nieuw regelen tot opiossiDg van de door Bethlehem te zijn. Dan mogen den oorlogstoestand en zijn gevolgen we eten van Jezus' Vleesch en toegenomen werkloosheid, om drinken van Jezus' Bloed. Dan °°f maar '6 aw«««n yan het groots J A,r Ty;É?at> dat in de belastingopbrengst krijgen we van Maria haar Kindje werd geslagen door verlies of ver- te dragen. Zijn Vleesch maakt mindering van Inkomsten en door ons sterk, Zijn Bloed maakt ons «linken van onsen uitvoer. vu„:„ A,ï- pleister op al die belasting- Kerstmis is geen feest van ge- weldige feestpartijen, en enkel gemeentefondsbelasting en een ver- kerstboomen, Kerstmis is 't feest awaring van de omzetbelasting. van de Kribbe. De Kribbe in de waran wf ar ech'er nog ii j i -LUe s« tiof lang niet en ook maken we ons geen kerken, de kribbe in het gezin, Illusie, dat we met de thans aange- de kribbe in ons hart. Kerstmis kondigde nieuwe en verzwaarde hef is Ook geen feest van gewélde- fi°gen aan het einde van de belas- naren, maar van de eenvoudigen Dat Kerstmis is ook geen feest voor Er liggen nu eenige ontwerpen 4e taffen en bangen, want wan- ter tafel, die reeds op 1 jan. a. Winstbelasting. Nu de natuurlijke personen zoo zwaar worden belast komt er ook een extra heffing van naamlooze vennootschappen, coöperaties e.d. Over 't algemeen wordt met In gang van 1 Jan. 1941 200 opcenten geheven op de winstbelasting. Is de winst niet meer dan 8 pet. van het gestorte kapitaal dan wor den slechts 150 opcenten geheven. Grondbelasting. Op de aanslagen wegens gebouw-1 de eigendommen worden 100 extra opcenten op de grondbelasting ge heven (met de tegenwoordige dus totaal 120) en 100 extva opcenten op de ongebouwde eigendommen. Deze b9lastlngverhooging mag niet op pachters en huurders worden afgewenteld. Waardevermeerderings- belasting. Tenslotte komt er een belasting op de waardevermeerdering van on roerende goederen bij overschrijving, dus bij verkoop. Van de hierbij gemaakte winst wordt 50 pet. geheven, Indien deze f 3000 of meer bedraagt 75 pet. boven f 1000 winst. Beneden 1 1000 winst is geen belasting verschuldigd. Ter bepaling van de winst wordt als maatstaf genomen de waarde op 9 Mei 1940. In den aanhef van deze beschou wing noemden wij reeds enkele fae- toren, welke belastingverzwaring noodzakelijk maken. Daaraan is nog toe te voegen, dat onze tegenwoordige lotsverbonden heid met Duitschland ook op dit terrein tot uiting komt. In dit ver band kan gewezen worden op de op merking van een Duitschen zegsman dat onze belastingdruk nog niet het peil van de Dultsche belastingen heeft bereikt. Tenslotte gaat bij dit belasting- onderwerp de mededeellng, dat te zijner tijd de personeele belasting wordt afgeschaft. Wanneer wij het geheel van belas tingmaatregelen overzien moet er kend, dat deze heffingen, vooral wat betreft de loonbelasting, een sterken socialen inslag hebben en met één slag werkelijkheid maken, waarover jarenlang veel gesproken en geschre ven en gecommlssieerd is zonder tastbaar resultaat. toe geschiedde de godsdienstige stroomingen in ons volk tot haar recht zullen komen, een programma zal worden gebouwd, dat elk wat wils zal geven, waarbij een elk zal kunnen terug vinden, wat hem tot nu toe lief was in deze programma's, doch waarbij een sterk samengevoeg de en constructieve tendenz op den voorgrond zal staan. Of de omroepvereeniglngen ver dwijnen ls nog niet bekend. Gas en electriciteit. Met ingang van Zondag is gas en electriciteit gerantsoeneerd op den grondslag van gelijk verbruik als in de overeenkomstige periode van 1939—1940. Bij overschrijding van een rantsoen kan een boete worden opgelegd van 50 pet. van het over deze periode verschuldigde bedrag en bij herha ling kan de toevoer van gas of electriciteit worden afgesneden. Geen insignes op de scholen. De secretaris-generaal van het departement van Opvoeding, Weten schap en Cultuurbescherming heeft aan de gemeentebesturen in ons land een rondschrijven doen toekomen, waarin medegedeeld wordt, dat het aan leerlingen van de verschillende onderwijsinrichtingen verboden is, in de schoolgebouwen of in de on middellijke omgeving daarvan, een insigne of ander onderscheldings- teeken te dragen. Geen beperking treinverkeer. Ia verband met de vele tot haar gerichte vragen deelt de directie der Nederlandsche Spoorwegen mede, dat haar niets bekend is van plan nen om de treinen alleen open te stellen voor personen, die ln het bezit zouden zijn van een reisver gunning in den een of anderen vorm, Noordoostpolder gesloten Zaterdagmiddag om 2 uur is het laatste gat gedicht van den dijk rondom den Noord-Oostpolder. Hiermede is de ruim 54 K.M. lange dijk gereed gekomen en de polder, ruim 47 000 H.A. groot, afgedamd. Kerstmis zonder gevogelte. Het Gevogelte-inventarisatlebeslult van 7 October bepaalt o.a., dat het verboden is tam gevogelte te slach ten, of het moet zijn uit eigen ge bruik. Wanneer dus een heer des huizes een kip, die hij in zijn tuin heeft loopen en die zijn eigendom is (en dus door hem gevoed wordt) wil slachten, bestaat daartegen geen öDkel bezwaar, mits die kip op den eigen disch verschijnt en niet op de tafel van een buurman, vriend of familielid, want dat is verboden, aldus het „Vad." Wie dus geen eigen kippen of an derszins heeft, zal het met Kerstmis zonder gevogelte moeten doen. Want het is den poelier verboden, tam ge vogelte te verkoopen. Wat hij wel mag verkoopen zijn tamme konijnen hazen en ander wild (ree). Hiervoor behoeft men geen bonnen te geven. hooging. Dat beteekent zoo ongeveer er komt een verhooging, maar wanneer en hoeveel deze zal bedragen, is nog niet bekend. Arbeidsdienst. Binnenkort wordt een Nederland sche Arbeidsdienst ingesteld. Deze verplichtend zijn voor alle jon gens van 18 jaar. Wegens moeilijkheden van techni- schen aard, legering, kleeding en in bijzonder de vorming van kaders, l het onmogelijk zijn reeds het volgend jaar een volledige jaarklasse op te voeden. Er moest een over gangsvorm gevonden worden daarom zal het eerste contingent vrijwilligers bestaan. Verwacht wordt dat met Maart 1941 10 a 12000 vrijwillig opgekomenen de eerste lichting zullen vormen van den Nederlandschen Arbeidsdienst. In het 8ociaal-paedagoglsch Insti tuut dat deze dienst wil zijn, moeten de jongelingen worden gevormd tot flinke mannen met liefde voor hun land en voor den arbeid, zij moeten leeren elkander te verdragen, onge acht van welken rang of van welken stand zij ook zijn. Zij moeten worden opgevoed tot waardige leden van een eensgezind volk. „Wij zullen in den Nederland schen Arbeidsdienst streven naar gezags- en levensverhoudingen, welke de Nederlandsche saamhoorigheid op de zuiverste wijze tot uitdruk king brengen. Deze dienst moet een Nederlandsche dienst worden, welke wordt gedragen door de sympathie van het Nederlandsche volk," aldus de commandant, majoor Breunesse. Aan de vorming der leiders wordt thans reeds druk gewerkt. Radio-concentratie. Een ander belangrijk bericht be treft de plannen Inzake concentratie van onze radlo-omroepvereenlglngen. De gemachtigde voor deze concen tratie, Ir. Dubois, heeft in een des betreffende uiteenzetting gezegd.dat hij op dtt terrein onder concentratie verstaat dat onder volledige handhaving van de vrijheid op godsllenstig gebied, waarbij in redelijkheid op dezelfde wijze als dit tot nu Eindhovensche noodbeurs Gezien het overgroote succes der twee in de maanden Augustus en October gehouden Eindhovensche noodbeurzeu, heeft het beer uur der stichting besloten op 14, 15, 16 en 17 Januari 1941 een derde Elndho vensche noodbeurs te organiseren. In tegenstelling met de vorige zal deze derde beurs worden gehouden in een speciaal daarvoor opgetrok ken, tijdelijk noodbeursgebouw aan de Hooghulsstraat. Mooie opbouwers. Na een langdurig onderzoek is het de Barneveldsche politie gelukt een reeks kippendlefstallen, waarvan ln den laatsten tijd aangifte werd ge daan, op te helderen, De daders bleken twee leden van den opbouw- dienst te zijn, afkomstig uit Am sterdam. Tot nu toe hebben zij den diefstal van 43 kippen toegegeven. Zij ver kochten de kippen aan met verlof gaande kameraden. Eakele reeds gebraden kippen zijn bij familieleden ln beslag genomen. De twee jongens zijn op transport naar Utrecht ge steld. Beperking reizigersverkeer en hoogere tarieven. Begin Januari zal een nieuwe dienstregeling der Nederlandsche Spoorwegen worden uitgegeven, welke een beperking inhoudt van het reizigersverkeer op die trajecten, welke met stoomtreinen worden ge reden. Deze verminderde treinen loop zal hoofdzakelijk gelden voor de Zondagen. Wel zullen ook op werkdagen enkele stoomtreinen uit vallen, maar lang niet ln dezelfde mate ais op den Zondag. De dienst op het electrisch net zal geen wijziging ondergaan. Dus toch, ondanks alle verzeke ringen van het tegendeel, beperking van het reizigersvervoer. De motle ven begrijpen we volkomenver mindering van materieel en groote behoefte aan goederenvervoer. Aan het bericht wordt nog toege voegd, dat er nog niets definitiefs bekend is omtrent een tarlefsver- Belastingen vloeien ruim* Een lichtpunt in deze donkere tijden is het, dat de opbrengst der rijksmiddelen redenen tot tevreden heid heeft. De directe belastingen zijn tot;en met November reeds 12.3 mll- lloen boven de raming van het heele jaar en ruim 40 mlllioen boven de opbrengst inde eerste 11 maanden van. 1939. Natuurlijk mag hierbij niet worden verheeld, dat het vorig jaar ln de raming nog geen rekening was ge houden met de daarna nieuw inge voerde belasting en opcenten op gemeentefondsbelasting, welke belas ting thans op de raming ie gebracht voor een bedrag van 29.5 mlllioen, van welk bedrag thans reeds 27.754 mlllioen la binnengekomen. Daarnaast staat de nieuwe winstbelasting, welke het vorig jaar nog niet bestond en welke tot nu toe heeft opgebracht 15687.144. Zonder deze nieuwe belastingen zou er tegenover 1939 dus reeds een achterstand van enkele millloenen tegenover 1939 zijn geweest. Toch mogen we het verloop van de directe belastingen in 't algemeen gunstig noemen. Ook de directe belastingen heb ben de raming van de eerste elf maanden overschreden en wel met ruim 6,5 mlllioen. Geraamd was tot en met November bijna 413 millioen en de opbrengst is ruim 419 millioen. De omzetbelasting was over No vember ruim 7,4 millioen hooger dan de raming en bijna 5 millioen hooger dan in November 1939, dank zij vooral de verhooging van het percentage van 4 op 6 Invoerrechten liepen natuurlijk be langrijk terug, nu er van normale handelsbetrekkingen geen sprake meer is. Bij een raming van 9 mil Hoen brachten ze slechts 5.7 millioen op. Een bijzonderen vooruitgang ver- toont de accijns op het gedistilleerd, waarvan de maandelijksche raming ruim 2 4 millioen bedraagt doch waar van de opbrengst over November heeft bedragen f 5 587 800 of ruim 2.64 mlllioen meer dan ln November van het vorig jaar. De accijns op tabak leverde ln November op f 6195.000 tegenover een raming van f 3 mlllioen. Is dus van alle middelen samen de opbrengst in't algemeen gunstig, de uitgaven zijn zoo enorm gestegen, dat geweldige tekorten niet te ver mijden zijn. Ook de nieuwe heffingen die met 1 Januari 1941 ingaan, zul len die tekorten nog op verre na niet kunnen wegwerken. Zoodat de financieele hemel toch nog donker blijft. Lijk Man vermiste gevonden. De Rotterdamsche politie heeft Dinsdagavond in een onbewoonde woning in een nieuwe wijk van het Westelijk stadsdeel het lijk gevonden van den koopman P. van Aart uit Breda, die sinds 12 November werd vermist. Vast staat, dat de koopman vermoord. Dat mag niet. Als verdacht van het doen opne men van een onjuiaten koopprijs ln een notarleele acte werd op last der Justitie te Roermond aangehouden en gevankelijk naar het Huis van Bewaring te Roermond overgebracht de 41-jarige koopman G. de aldaar. Zoodra U een lepel Abdijsi roop hebt ingenomen voelt U al direct de verzachtende, slijmoplossende werking. Na elke lepel bemerkt U dat de slijm loskomt, dat Uw hoest minder scherp en minder veelvuldig wordt. Ge zult U prettiger voelen, minder af gemat. Binnen enkele dagen zal Abdijsiroop dien hoest verdreven hebben. Deze werking dankt AKKER's Ab dijsiroop aan haar samen stelling uit oude beproefde geneeskruiden, waaraan nu nog is toegevoegd de krach tig hoeststillende stof codei ne. Terecht zegt men thans: 'sWerelds beste Hoestsiroop AKKER'S wiïstèfikte fcii ^rHiHiia— tegen hoest, griep, bronchitis, asthmaJ Flac. 90 ct.. f 1.50. f2.40. f4.20. Alom verkrijgb. Eenige dee 20 kruiden Waarvan Loonbelasting betalen Uit een nadere toelichting blijkt, dat b$ de berekening van de loon belasting onder loon wordt begrepen: arbeidsloon, honorarium, tractement, salaris, kinderbijslag provisie, grati ficatie, tantième, aanspraak op ult- keeringen, vrije kost, vrije woning, vrije huur, vrjj licht en alle andere voordeelen, die in geld of natura worden genoten, alsmede wachtgel den, verlofs- en non-actlviteltstrac- tementen, zlektegelden, pensioenen ook weduwen- en weezenpensloe- nen en dergelijke ultkeerlngen en verstrekkingen. Tot het loon wordt niet gerekend afzonderlijke vergoedingen, zooals reis- en verblijfkosten, pensioenbij' dragen door den werkgever, pensioen- stortingen en nieuwjaars- of verjaar dagsgeschenken, die een bedrag van 10 niet te boven gaan. VENRAY, 21 Dec. 1940 FRANCISKAANSCHE KERSTVIERING. Ook dit jaar gaat de Venraysche Derde Orde weer gezamelgk in een buitenkerkelijke bijeenkomst haar Kerstfeest vieren- Zij heeft traditie getrouw twee avonden georganiseerd, waarop tooneelspel en zang elkaar afwisselen. Op Zondag 5 Januari en Maandag 6 Januari (Drie Koningen) zal inde aula van het Gymnasium de tooneel- klub van „Sint Servaas" onder de deskundige leiding van br. Barachus voor de Tertiarissen van Venray en hun gezinnen het romantische too- neelatuk opvoeren van D'n Dré „het zwarte schaap", een spel in vjjf be drijven. Tusschen de bedrijven door zullen door het dameskoor van de Groote Derde Orde en de Jeugd Derde Orde Kerstliederen worden ten gehoore gebracht. Ook het aanwezige volk zal, zooals andere jaren, meeleven door verschillende Kerstliederen te zingen. Tertiarissen, nu de tijden moeilijk zijn en drukkender dan ooit, ls het noodig het hoofd rechtop te houden te zorgen, dat men den moed niet verlie3t. Daarom ls een passen de ontspanning ln deze tijden noo dig. Met deze Kerstavonden willen we ia den geest van Sint Franclscus ware vreugde brengen in uw leven en het schoone van onzen godsdienst uitdragen in de maatschappij. Programma's, welke tevens als toegangsbewijs gelden, zijn vanaf de Kerstdagen tegen den prijs van 30 cent verkrijgbaar bij Mej. Elisabeth Llnssen, Patersstraat en de bestuurs leden van de Derde Orde. Alléén volwassenen worden toegelaten. Veelevering. Op de Maandag alhier gehouden markt waren voor levering aan de Nederl. Veehouderij Centrale aange voerd 47 koelen en 34 kalveren. Klassificatie koelen: 4 AA; 10 A; 17 B; 12 C: 3 W en 1 stukkoe. Kalveren: 28 A en 6 B. Retraiteohuis O. L. Vrouwe van de retraite Roermond. 1821 Jan. Dames congreganisten Roermond. 21—24 Jan. Jonge meisjes: America Broekhulzen, Broekhuizenvorst, Cas- tenray, Grlendtsveen, Hegelsom, Meerlo, Melderslo, Meterik, Sevenum. Swolgen, Tlenray. 1—4 Febr. Jonge meisjes: Leunen Merselo, Olrlo, Oostrum, Smakt, Ys- selsteyn, Wanssum, Geijsteren, But ters wijk, Kronenberg, Baexem, Thorn

Peel en Maas | 1940 | | pagina 1