Gemengde Berichten WELKE BONS? Disfribuliedi Kring, VENRj brulk van goed 13 mlllloen ton. Dus, zouden we zeggen, kunnen we onze eigen behoeften op dit punt dekken. Toch is dat niet het geval. Wfl voerden veel cokes uit, vooral naar België en daartegenover stond een belangrijke invoer van kolen uit Dultschland, België en Engeland. Daarbij komen nog enkele facto- ren. Onze productie kon nog worden opgevoerddoor mobilisatie liep deze ln 1939 nog al belangrijk terug. In de tweede plaats is er thans door slapte in de industrie en door het goeddeels stil liggen der scheep vaart veel minder behoefte aan industriekolen. Ten derdeer moet gerekend wor den met noodzakelijken uitvoer in verband met de Inschakeling van ons land in de nieuwe Europeesche economie. Van dezen laatsten factor zal vooral afhangen, of wij inderdaad de be schikking zullen hebben over vol doende kolen. In deskundige kringen is men hieromtrent meer optimistisch dan over de noodige vervoerscapaciteit. GEVONDEN een rijwielplaatje is bij J. G. van de Vorst, Henseniu3straat 2. een rozenkrans is bij J. van de Putten, Kruisstraat 10. een rijwielslot, een rijwiel plaatje en een dameshandschoen, zijn op het politiebureau. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat de „Verordening tot aanvulling der „Algemeene Politieverordening Venray", vastgesteld door den Raad der Gemeente op 28 Juni 1940 en medegedeeld aan Gedeputeerde Sta ten van Limburg, blijkens bericht van 11 October 1940, 4e Afdeeling, La. 10336/2 M, ter gemeente-secreta rie gedurende drie maanden voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Venray, 23 October 1940 Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN De Secretaris, VAN HAAREN. Identiteitsbewijzen. De Burgemeester van Venray maakt bekend, dat op Woensdag 30 October a.s. van 2 tot 5 uur n.m. voor alle Inwoners van 15 jaar en ouder en van 7 tot half negen 's avonds uitsluitend voor diegenen, die door hun werkzaamheden buiten de gemeente verhinderd zijn overdag te komen, alsnog gelegenheid zal wor den gegeven voor het afhalen van een identiteitsbewijs. Foto en distributiestamkaart mede brengen. Venray, 24 October 1940, De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. Rechtbank Roermond. Meerv. Kamer Dinsdag 22 Oct. H. H. M. van T. 46 jaar, zwer vend, thans gedetineerd, verdacht van diefstal van een rijwiel te Venray op 3 Sept. j.L Eisch 3 mnd. gevangenisstraf. Limburg blijft Nederlandsch. Men herinnert zich, dat onlangs een gerucht de ronde deed (ook In een correspondentie uit Berlijn in het weekblad „De Waag" werd er mel ding van gemaakt), dat de provincie Limburg bij Dultschland zou worden gevoegd. Ofschoon rijkscommissaris dr Seyss Inquart bij herhaling over de inte griteit van ons grondgebied duidelijk en ondubbelzinnige verklaringen heeft afgelegd, bleef het gerucht over een afscheiding van Limburg vrij hard nekkig. De in deze zaak bevoegde instan tie ln Den Haag heeft thans formeel en officieel tegengesproken, dat de Dultsche rijksregeerlng van plan is Limburg bij Dultschland te trekken. Te Deurne overleed In den ouderdom van 77 jaren, de Heer Mathijs Verheijen, beter bekend onder den naam van „Paraplulen-Ties". De overledene was jaren lang de ge achte beschermheer van de Schut terij »>St. Anna" alhier, voor wiens groei en bloei hem kosten nog moei ten te veel waren. Een deputatie van deze schutterij begeleidde den over ledene naar zijne laatste rustplaats. WAARSCHUWING 1 Nov. Identiteitsbewijzen. Men verzoekt ons van bevoegde zijde de Ingezetenen te waarschuwen dat vanaf a.s. Vrijdag 1 November ook In deze gemeente ieder persoon van 15 jaar of ouder moet voorzien zijn van een Identiteitsbewijs met foto en dit steeds kunnen vertoonen. Woensdag is er alsnog gelegenheid ter secretarie zulk bewijs te doen gereedmaken.(Zie desbetreffende pu blicatie.) SERVATIUS - OMROEP Servatius heeft moeite genoeg gehad om het uitstekend spelende Tiglla er onder te houden, meer dan de doelpunten zouden doen vermoeden. Onder ideaal voetbalweer en be vredigende belangstelling begon de kamp tusschen twee gelijkwaardige ploegen. De leiding was voor deze gelegenheid toevertrouwd aan den heer S. Hendrlkx. Hij kweet zich uit stekend van zijn overigens niet moei lijke taak. Hoogst zelden moest zijn fluitje het spel onderbreken. Als Servatius afgetrapt heeft be paalt het spel zich hoofdzakelijk tot het verkennen van elkanders krach ten. Belde ploegen schijnen zich op open spel toe te willen leggen. Met lange passes worden de vleugels aan het werk gezet en belde verdigingen moeten handelend optreden. Het vertoonde spel ls aan weerszijde vol beloften. InderdaadEen listige, fraaie pass... en de rechtsbuiten van Serv. .snelt langs de lijn, zwenkt naar binnen en komt vrij voor den doelmond. Het harde schot is on houdbaar. Servatius heeft de leiding genomen. 10. Een goed doelpunt uit fraai spel. Even later herhaalt zich de geschiedenis. Weer 'n pass naar den rechtervleugel, 'n hard schot... goal. 2—0. Ditmaal had de keeper het schot moeten houden. De gladde bal speelde hém echter par ten. Tiglla vindt dat te bar en valt energiek aan. Ook de S. keeper heeft moeite met den gladden bal. De rechtsback komt echter te hulp en bezweert het gevaar. Servatius verplaatst het spel en krijgt 2 corners te nemen. Het resul taat ls nihil. Dan komt Serv. weer in de verdrukking en krijgt een hands tegen zich, precies buiten het straf- schopsgebied. Het harde schot dat volgt wordt door een S. speler van richting veranderd en vliegt rake lings over. De corner levert niets op. Servatius verplaatst het spel, wordt iets sterker, 'n Verrassende Tiglia- aanval brengt het S. doel in zeer groot gevaar. Het is echter uitstel van executie. De linksbuiten geeft een fraaie voorzet waaruit de links binnen Ineens doelpunt. 'n Fraaie goal uit goed spel. De S. achterhoede bezondigt zich dan even aan te kort spel. Daarvan pro fiteert Tiglla door met 'n kalm schot de partijen op gelijken voet te brengen. Met deze 22 stand breekt de rust aan. Servatius laat het „Inzinkings kwartiertje" nu eens achterwege en loopt hard van stapel. De rechts buiten lost 'n hard schot dat de kee per weg moet stompen. Het leder komt juist bij den aanstormenden linksbuiten, die oerhard mbnalt. Pracht-goal 3—2. Het antwoord van Tiglia blijft niet uit. De linksbinnen benut de kans na een goede door braak en knalt even hard ln de tou wen. Weer ls de stand gelijk 3-3. Even verslapt nu het spel van Ser vatius en ziet het er donker uit. Krijgen we nu het befaamde kwar tiertje Gelukkig weet men zich te herstellen en weer het initiatief te nemen. Een goede voorzet van rechts wordt door den midvoor magnifiek „omgehaald". Met de grootste moeite werkt de keeper het leder nog juist over de lat. Pech Servatius werkt nu op volle toeren i vormt een doorloopendo bedrei ging voor Tiglia. De linksbuiten, krijgt het op z'n heupen, snelt toe en kaDjert oerhard ia de touwen 43. Even weet Tiglia het spel te ver plaatsen. De rechtsbinnen weet door te breken en vrij voor goal te komen. De keeper pikt hem het leder van de schoen. Prachtig keeperswerk Tiglia moet weer gaan verdedigen en komt in de verdrukking, 'n Hard schot van den linksbuiten wordt onschadelijk gemaakt. Maar rechts kan het ook. Een staaltje van fijn inzicht en doorzetten stelt den rechtsbuiten in staat 'n fraai doelpunt aan te tee kenen 5—3. Weer komt Servatius terug, maar ditmaal ls het mis. 'n Verrassende aanval van Tiglia wordt afgeslagen. Het tempo blijft hoog. 'n Snelle aanval van Serv. over rechts wordt op uitstekende wijze door den midvoor benut om het halve dozijn vol te maken 63. De minu ten verstrijken. De Serv. keeper weet nog 'n zeker schijnend doelpunt te voorkomen. Met 'n fraaie Tiglia- aanval komt het einde van dezen uiterst fairen kamp. De Servatius-achterhoede was als steeds zeer betrouwbaar, behoudens enkele momenten toen het spel te kort gehouden werd. De middenlinie was minder als gewoonlijk, tenminste in de eerste helft. Na de rust kon het trio zich herstellen. De voorhoede heeft uit stekend gespeeld. Het positiespel wordt steeds beter. Vooral de cen tervoor en de twee buitenspelers leverden prima werk en waren Btuk- ken beter als gewoonlijk. Dit wil niet zeggen dat de binnenspelers minder goed speelden. Integendeel! Ze speelden hun partij in terugge trokken positie op uitnemende wijze. Tiglia was zeer goed en uiterst fair. In dezen vorm spelend zal Tiglla nog menlgen tegenstander doen sneuvelen. Zondag moet Servatius de zeer moeilijke reis naar Steyl ondernemen. Dat wordt de vuurproef voor Serva tius I. Het is vermoedelijk de aller zwaarste uitwedstrijd. We wenschen de lui alle succes. Maar de volle 100 pet. zal zeker opgevorderd wor den. Als het eerste volledig kan uitkomen zijn we niet kansloos, maar 'n gevaarlijke onderneming blijf t het. Het tweede elftal verbaasde vriend vijand door den moeilijken uit wedstrijd tegen Lomm met niet minder dan 6—0 te winnen, 'n Uit stekende prestatie! Zondag 27 Oct. wacht 'n niet minder moeilijke taak. De derby Servatius H—De Valk II. Dat zal er spannen Laat het 'n faire strijd worden, lui We willen voetballen zienAlléén dat We verwachten 'n gelijk opgaanden strijd met fraai spel van weerszijden. De wedstrijd begint om 3 uur. Scheids rechter B. Haffmans. Het derde elftal startte uitstekend met een verdiende 6—3 zege op D.I.S. II. Weer staat er nu 'n thuis wedstrijd op het programma n.l. Servatius IIIBrughusia II. Aan vang 1 uur. Scheidsrechter B. Haff mans. Eén scheidsrechter voor twee wedstrijdenAls daar de leiding maar niet onder te lijden heeft. Van de sterkte der gasten is nog weinig bekend. We houden het op een Servatlus-overwlrining. Het vierde leed 'n 11—2 nederlaag op het Valkterrein. Ter verontschul diging moge dienen dat twee der „steunpilaren" wegens ongeval niet meer mee konden. Als de lui wat op elkaar Ingespeeld zijn, zal het wel gaan, al zal er dan ook geen eerste viool gespeeld worden. Zondag gaat het naar Blltterswijk. Aanvang 1 uur. Vertrek per fiets 11.30 uur, Leider G. Arts. Succes! VALK-REVUE In een zeer goed en vlot gespeelde wedstrijd moest de Valk I j.l. Zondag ln Pannlngen haar meerdere erken nen. Met 52 moesten zij de vlag strij ken. De Valk-keeper ging o.i. niet geheel vrijuit en was aan een paar doelpunten wel debet. Morgen komt Tegelen II op bezoek en gezien de laatste uitslagen van deze club wordt dit weer een vrij zware opgaaf. Toch kan er als er van het begin tot het einde flink wordt aangepakt, wel gewonnen worden. Het tweede bevocht haar eerste overwinning en versloeg Kronenberg met 4—1. Voor dit elftal staat voor morgen den derby Servatius II De Valk H op het programma. Hoe of hier den uitslag zal zijn willen wij afwachten en wij hopen, dat het een faire partij voetbal zal worden, Het derde elftal won met dubbele cijfers den derby van verleden Zon dag. Met 112 werd Servatius 4 in de pan gehakt. Dit was een mooie opening van de competitie. Morgen gaat de reis naar Well om aldaar W.V.C. II te ontmoeten. Ook hier durven wij ods niet aan een voor spelling te wagen daar wij niet weten wat de W.V.C. reserves prestoeren. Wij hopen, dat de Valken hun best zullen doen om een overwinning te bevechten en wenschen alle elftallen veel succes. Kring HORST-VENRAY. Jeugdcompetitie. Uitslagen voor Zondag 20 Oct. Afd. A JulianaVenray A 0- Venray A kampioen Venray b—D.I S. 1—2 Programma Zondag 27 October Afd. A Venray AD.LS. 4 uur Afd. B RKLVV—Wilhelmina 4.30 u. Programma Zondag SNovamber Afd. B Wilhelmina—RKLVV JEUGD-VOETBAL Om 4 uur laatste competitie-wed strijd. P. Bertrams A. Hendriks C, Jeurissen Goumans Oudenhoven Seuren de Bruijn Thelosen Poels Wintels v. Opbergen Res.: Arts, Fila, vd Laar. Alle joDgens vieren natuurlijk 't Christus-Koning-feest en de komen de feestdagen in de volgende week hartelijk mee door een welverzorgde H. Communie. OOSTRUM. Maandagavond bracht onze Fanfare eene Serenade aan haar Directeur Ed. v.d. Venne, bij gelegenheid zijner zilyeren bruiloft, waarbij hem, ook namens Jonge Boerenbond en Boerlnnenbond, wier tooneelleider hij is, mooie cadeaux werden aangeboden. De avond werd verder gezellig on der muziek en zang doorgebracht in de zaal Linders, bij welke gelegen heid het zilveren paar vele wenschen in ontvangst mocht nemen. YSSELSTEYN. Door de sportver- eenigingen werd besloten om op Zondag 8 en Maandag 9 Dec. haar jaarlij ksche tooneeluit voering te houden. Horster weekmarkt. 22 Oct. Totaal aanvoer 314 dieren, waarvan 148 stuks rundvee, 165 big gen en 1 schaap. Handel in rundvee goed, met hooge prijzen. Prijzen der biggen hetzelfde als verleden week. Door de Veehouderij-Centrale wer den 72 stuks grootvee en 46 kalveren: grootvee 3 AA; 21 A; 32 B; 8 C; en 2 per stuk; kalveren: veit?, 8 van A 15 van B; nuchtere kalveren 22 en 1 graskalf. Verplaatsing distributiekantoor HORST. In verband met de steeds toenemende werkzaamheden van distributie-aangelegenheden ls de daarvoor bestemde kantoorruimte te klein geworden en thans overge plaatst naar het woonhuis van wijlen Burgemeester Esser aan de Hoofd straat. Het kantoor is voor het publiek alleen geopend van 9—12 uur, met uitzondering van Donderdags. Nederlandsche Unie. Het district Horst en Sevenum van de Nederl. Unie heeft de be schikking gekregen over een eigen bureau, en wel in het voormalige burgemeestershuis aan de Hoofd straat. Dit bureau is geopend lederen Zondag tot 12 uur, gedurende welken tijd aldaar alle gewenschte inlich tingen worden verstrekt; men kan zich aanmelden voor abonnementen en lidmaatschap en losse nummers van de Nederl. Unie kunnen worden verkregen. Het aantal leden breidt zich gestadig uit Paard cn kar te water. WANSSUM. Dezer dagen ge raakte alhier een paard en kar in haven. Door spoedige hulp wist men het dier los te maken, waarna het zwemmend aan de andere kant den wal bereikte. Nieuwe werkkampen in de Peel. Naar wij vernemen zullen er bin nenkort weer twee nieuwe werk kampen in de Sevenumsche Peel worden opgericht. De nieuwe kampen zullen gebouwd worden tugschen de beide reeds be staande kampen. In tegenstelling met deze, welke uit hout zijn opge trokken, zullen de nieuw op te richten kampen uit steen worden gebouwd. Doodslag tc Weert. In den laten avond van 25 Aug. van dit jaar is te Weert een mis daad onder wel zeer vreemde om standigheden gebeurd. Toen de landbouwer T. H. van der K. omstreeks 11 uur met een kennis uit een café kwam, miste hij zijn fiets. Hij vermoedde, dat die gestolen was en gaf dit aan zijn kameraad te kennen. Buiten stond de 26-jarige losse arbeider H. J. van V. uit Weert Hij stond daar van 5 uur af met een kleineren jongen. Vermoedelijk kwam van V. op idee, dat men hem van diefstal verdacht, want hij haalde althans plotseling een groot mes te voorschijn en stak naar van der K. De steek trof diens linker halsslagader en eenige minuten later was van der K. overleden. De verdachte en het slachtoffer kenden elkaar niet, noch was er een veete of drank in het spel. Als reden voor zijn daad gaf verd. ter recht zitting op, dat hij aangevallen was. Het bleek echter dat dit niet zoo was geweest. De officier van justitie eischteeen gevangenisstraf van vier jaar. De verdediger sprak de wenschelijkheid uit voor een psychiatrisch onder zoek. Ongeluk in staatsmijn Emma Donderdag is de 55-jarige W. Ger ritsen uit Hoensbroek in de staats mijn Emma bij het vervoeren van materialen bekneld geraakt tusschen een schacht kooi en het maaiveld. De man was onmiddellijk dood. Bankgarantie voor den aardappelhandel. De Provinciale Voedselcommissaris voor Limburg te Roermond wendde zich 11 October tot den raad der gemeente Kerk rade met het verzoek om - ten gunste van de vereeniging van den Aardappelhandel een bank garantie van 25 cent per inwoner beschikbaar te stellen, waartegen over de handel zich dan verplicht gedurende de wintermaanden voor de gemeente 630 000 kg. aardappelen voorradig te houden. In de Dinsdagavond gehouden raadsvergadering heeft de raad be sloten de bankgarantie ten bedrage van f 9500 te verleenen. Doodgeschoten. Zondagmiddag had in een herberg aan de Nieuw3traat (grens) bij Kerkrade, op Duitsch gebied, een woordentwist plaats tusschen een paar personen. De 42 jarige gehuw de mijnwerker, vader van 3 kinderen, N. H. werd door een revolverschot levensgevaarlijk gewond. Maandag ls man in het ziekenhuis te Barden- berg overleden. De dader is gear resteerd. De datum 1 Nov. 1940 en de pachtwet. De komende eerste November is voor de verpachters en pachters een zeer belangrijke datum. Op dien dag immers wordt de nieuwe Pachtwet van toepassing op: a. de op dien datum nog loopende contracten, die zijn aangegaan voor bepaalden tijd en zijn gesloten tus schen 1 Januari 1936 en 1 November 1937 en b. de contracten aangegaan voor onbepaalden tijd, aangegaan voor 1 November 1938. Voor schriftelijke contracten is gemakkelijk na te gaan of zij onder bovenstaande regeling vallen. Dit ls voor mondelinge overeenkomsten niet zoo eenvoudig. Mondelinge contracten zijn na 1 November as. onbestaanbaar. Van die overeenkomsten zal thans een schriftelijk contract moeten worden opgemaakt. Indien dit niet geschiedt is daarvan het gevolg, dat de pach ter niet gehouden Is de pachtprijs te betalen, terwijl hij bovendien later, de pachtsommen, welke desondanks toch betaald zijn, kan terugvorderen hetgeen vooral bij faillissement van den pachter tot zeer onaangename gevolgen voor den verpachter kan lelden. Immers, de curator zal alsdan de vordering zeker instellen. Wat de schriftelijke contracten aangaat, doen zich eveneens ver schillende kwesties voor. Wat ls nl. het geval als zonder meer voldaan wordt aan het voorschrift van de Pachtwet, om afschriften van die contracten in te dienen bij de Pacht - kamer De Pachtkamer zal dan bij proces verbaal c fartikel 8 van de Pacht wet de bestaande overeenkomst zoodanig wijzigen, als in verband met de bepalingen van da Pachtwet noodig is. Gevolgde bepalingen van de Pachtwet zijn op de contracten van toepassing. Hiermede is men echter als verpachter niet klaar, Immers, hoe als de verpachter de pacht wil doen eindigen om het land zelf in gebruik te nemen of om het aan een zoon in gebruik te geven en hoe als men het land zou willen bestemmen tot bouwterrein voor volkshuisvesting of industrieterrein In die gevallen zou men geen beroep kunnen doen op de Pacht kamer, omdat men dit alleen kan als men zich dit recht bij het con tract heeft voorbehouden. Conclusie is dusde verpachter dient zich ernstig af te vragen of hier niet een aanvullend contract of wellicht een nieuw contract op zijn plaats is. Een man, een man... Er was eens een „actie voor den kleinen boer", geleld door den Heer Bouwman, den staatsman vanPuiflijk. Later kreeg de beweging een meer wijdschen naam, die ons al weer ontschoten is. Wij herinneren ons uit '3Heeren Bouwman's actie de herhaaldelijk gegeven verzekering, dat zijn actie zich alleen bewoog op sociaal-econo misch terrein en dat hij de beweging bulten de politiek zou houden. En Bouwman werd candidaat voor de Tweede Kamer en struikelde. Onlangs ging Bouwman met zijn .beweging" over naar Zwart Front, dat toeD „Nationaal Front" werd, dank zij de nieuwe zuil, die Bouw man onder het front schoof. Hij werd er met gejuich ontvangen en hem werd deswege door Nationaal Front hulde gebracht. Nu is Bouwman uit Nationaal Front weggeloopen en toegetreden tot de N.S.B. In het Nationale Dagblad zegt hij nu dit over Nationaal Front Bij nadere informatie betreffende enkele vooraanstaande heerschap' pen wenschte men geen inlichtingen te gevenmaar een goed verstaan der heeft maar een half woord noodig. Bovendien heb ik ondervon den, dat „een man een man, een woord een woord" daar een zooda nige beteekenis schijnt te hebben, dat Ik voor de waarde er van pas. Dat ls we6r zoo'n vaag geschrijf op 't peil ongeveer van „men zegt." Wij gaan daar niet op in dat is aan Arnold Meijer zelf best toever trouwd, maar we willen slechts op één ding wijzendat deze man klaagt over de beteekenis van „een man een man, een woord een woord" bij Nationaal Front. Dat doet Bouwman, die zich buiten de politiek zou houden, die Kamer- candidaat werd, zijn hart en zijn woord gaf aan Nationaal Front en daarna overliep naar de N S.B. De distributie van linnen goederen. Naar aanleiding van in enkele dagbladen opgenomen berichten, volgens welke het voornemen zou bestaan, linnen en halflinnen goede ren buiten de distributie te doen vallen, of deze goederen tegen een minder aantal punten dan goederen van wol en katoen beschikbaar te stellen, deelt men van bevoegde zijde mede, dat een dergelijk voornemen niet bestaat. Dat kan nog al Maandag werden in Eindhoven 11 rijwielen ontvreemd en Zaterdag avond kregen 33 personen een pro cesverbaal terzake dat zij zich na 10 uur op straat bevonden. Maandag werden door den kanton rechter in Den Bosch 18 personen veroordeeld, die zich na 10 uur 's avonds buiten bevonden. Zij wer den veroordeeld tot geldboeten, va- rleerende van f 7 50 tot f 25. Op dezelfde zitting werd een per soon veroordeeld wegens het niet vertoonen van een identiteitsbewijs tot een geldboete van f 7 50. Grondvcrkoop. Dinsdag werd door de gemeente Gemert publiek verkocht 30 67 H A. bouwland aan den weg Gemert Boxmeer onder Elzendorp, voor de som van f 39.650, Deze grond, die in 6 perceelen werd verkocht, was afkomstig van het voormalige land goed „De Dompt." Legerpaarden. Voor den verkoop van een 25tal legerpaarden Dinsdag te Helmond gehouden, bestond groote belangstel ling. Uit Brabant, Limburg en zelfs uit Gelderland waren gegadigden. De paarden zijn zeer duur, daar zoo wel in transportbedrijf ais landbouw de vraag groot blijft. De prijzen van slachtdier tot nog bruikbaar trekpaard lagen tusschen f 150 en f 500. 50.000 kg. vet aangeboden. De poliite te Nijmegen heeft Woens dag vijf personen aangehouden, t.w. drie uit Amsterdam en twee uit Huizen, die aan een winkelier aldaar bulten de distributie om vijftigdui zend kg. bak- en braadvet te koop aanboden. Een biet van 23 pond. Op de boerderij Hengstenburg te Drumpt bij Tiel heeft de landbouwer O. Vink een voederbiet gerooid van niet minder dan 23 pond. Onderhoud tusschen Hitier en Franco. De Führer heeft Dinsdag aan de Fransch-Spaansche grens een ont moeting gehad met den chef van den Spaanschen staat generaal Franco. Aan het onderhoud, dat in een geest van hartelijke kameraadschap der twee naties werd gevoerd, namen deel rijksminister vaa buitenlandsche zaken von Ribbentrop en de Spaan- sche minister van buitenlandsche zaken Serrano Suner. Duitschland helpt Parijs. De Rijksregeerlng heeft, naar ver luidt, besloten te helpen bij de aard appelvoorziening van de Fransche bevolking. Er zullen honderdduizend ton ter beschikking worden gesteld, die in de eerste plaats bestemd wor den voor de Parijsche bevolking. Reeds is de eerste hoeveelheid aard appelen uit Dultschland In Parijs aangekomen en onder de bevolking verdeeld Menschenreserve beslissende factor In een deskundig militair artikel wordt geconstateerd, dat tusschen Dultschland en Engeland de krachts verhouding op het gebied der men- schen-reserve, die In eiken oorlogtot de beslissende factoren behoort, bijna 2 tot 1 ten gunste van Duitschland bedraagt. In het artikel wordt er op gewezen, dat de verliezen bij de luchtmacht steeds geringer zijn ge weest dan waarop gerekend was Dultschland beschikt voor de vlieg tuigbemanningen en het technische grondpersoneel nog over reserves, die nog in het geheel niet aangespro ken zijn. Men gelieve om teleurstelling te voorkomen hiermede rekening te houden. DE BUREAUHOUDER. Voedselbureau OIRLO Deze week wordt zitdag gehouden te: Castenray DInadag 29 Oct. van 9 tot 11 uur v.mLeunen Dinsdag 29 Oct. van 8 30 tot 12 uur v.m. Op deze zitdagen kunnen de re- gl8tratiekaarten weer ingeleverd wor den. Ditmaal vooral de achterzijde van de reglstratiekaart goed lezen, en de gestelde vragen juist invullen. Wat de leveranties van eieren be treft zullen kippenhouders die hun eieren aan een eiervereenlging leveren als verzamelaar hun vereeniging moeten opgeven. Als ontvangstbewijs zal dan het weegbriefje kunnen dienen. Deze briefjes moeten dus bewaard blijven. Het aantal geleverde eieren moet eveneens Ingevuld worden. Men zorge voor juiste en duidelijke invulling en tjjdige Inlevering. Marktberichten. ROERMOND. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 2.000.000 eieren. Heneleren van f 510 tot f 6 00 Kippeneieren exp. f 6 50 tot f 7.50 Eendeneieren van f 4.75 tot f 5.25 Voedselbureau Venray Leunensche weg 15 Deze week wordt zitdag voor het in ontvangst nemen van de reglstra. tiekaarten gehouden, als volgt Dinsdagvoormiddag van 8 tot 9 uur te Venray-Heyde Dinsdagvoormiddag van haJf 10 tot half 11 te Ysselsteyn Dinsdagvoormiddag van 11 tot 12 uur te Merselo. Met ingang van Maandag 28 Oct. zal het kantoor alleen geopend zijn van 8 tot 12 uur voormiddag. Na den middag gesloten. BROOD Tot en met 27 October kan men brood krijgen op bon 11 van de brood kaart, rechtgevende op 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood; op de niet verbruikte bon kan men tot Dinsdag 29 October brood koopen. KOFFIE OF THEE No. 114, rechtgevende op onder scheidenlijk Y2 pond of Va on8» en met Vrijdag 8 November. Dezelfde hoeveelheid is verkrijg baar op de bonnen: „één rantsoen koffie of thee" VLEESCH. Tot en met 27 October is op bon „05 vleesch" (vleeschkaart) 100 gram vleesch, been Inbegrepen of een rantsoen vleeschwaren te krijgen op bon „05, worst, vleeschwaren" een rantsoen vleeschwaren. (Bonnen 05 blijven geldig tot en met 27 October, echter niet voor het betrekken van vleesch of vleesch waren in hotels, restaurants e.d.). MAÏZENA enz. Bon 28 (algem. distributieboekje) rechtgevende op 100 gram maizena of griesmeel of puddingpoeder. Gel dig tot en met 1 November. VERMICELLI enz. Bon 15 (algem. distributieboekje) rechtgevende op 100 gram macaroni of vermicelli of spaghetti. Geldig tot en met 1 November. RIJST - RIJSTEMEEL Bon 76 (algem. distributieboekje) geeft recht op 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem. Geldig tot en met 1 November. HAVERMOUT GORT GRUTTEN. Bon 77 (algem. dlatrlbutieboekje) geeft recht op 250 gram havermout of havervlokken of gort of grutten. Geldig tot en met 1 November. TARWEBLOEM enz. No. 78 (algem. distributieboekje) rechtgevende op 250 gram tarwe bloem of tarwemeel of boekwoltmeel of roggebloem of roggemeel of zelf rijzend bakmeel, geldig tot 1 Nov. ZEEP Tot en met 12 November op bon 55 van het algem. distributieboekje 150 gram toiletzeep (nieuwe samen stelling) of 120 gram huishoudzeep, of 200 gram zachte zeep of 250 gram zeeppoeder of 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende wasch- middelen of 200 gram vloeibare zeep. De bonnen voor extra-rantsoen geven tot en met 24 Januari 1941 elk recht op het koopen van een stuk toiletzeep (oude samenstelling) van gemiddeld gewicht. Tot en met 31 December kan op bon 116, welke tegelijk met de tex- tielkaart ia uitgereikt, 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême dan wel een pot scheerzeep worden gekocht. PETROLEUM „Periode 6", voor hen, die over geen andere kookgelegenheid be schikken dan met petroleum. Geldig tot en met 3 November voor 2 liter. „Periode A" (voor wie enkel petro leum voor verlichtlDg kunnen ge bruiken) voor 2 liter tot en met 10 November. VASTE BRANDSTOFFEN. Bonnen 01, 02 en 03 (bonkaart distributie vaste brandstoffen haarden, kachels) voor een eenheid vaste brandstoffen. Bonnen 01, 02, 03, 04, 05 en 06 (bonkaart distributie-centrale ver warming) en bonnen „brandstoffen één eenheid, le periode" alsmede bonnen „cokes één eenheid, le periode' voor een eenheid vaste brandstoffen. Bonnen 04, 05 en 06 ook voor één eenheid turf. Laatstgenoemde drie bonnen worden alsnog aangewezen voor het koopen van steenkolen of andere vaste brandstoffen. Geldig gedurende de maand October. KAAS Tot en met 27 October Is op bon No. 26 een ons kaas verkrijgbaar. BEKEN DM AKI; HUISSLA'»"TIN In het vervolg zal op butiebureau 's morgens uur gelegenheid wordei voor het inleveren van ten en nam. van 23 ui afhalen van vleeschkaarte die huiasl achting van va ben verricht. Men wort: zich uitsluitend aan de v uren te houden. ATTENTIE Regelmatig worden bjj toor nog formulieren waarop het adres van niet, ofwel zeer onvolledl, onjuist wordt Ingevuld. Dergelijke formulieren ln behandeling genomen daar zulks geen doel he' het aantal onbestelbare st van de Posterijen wordt vangen. Eenieder wordt "erzocb te besteden aan ïiste lijke invulling van'naam, en adres op alle formulie De Leider van den Distri Kri SCHA Ook kaas op de Maandag 21 October ls ee gemaakt met de distrlbutl Gedurende de eerste periode, welke zal loopen Zondag 27 October ..a.s. No. 26 van het algemeen i bonkoekje recht op het k één ons kaas. Afvalstoffen hebben Het is verboden, oude en afvalstoffen te vernle te werpen (waaronder i het in den aschemmer we: den reinigingsdienst medt bedoelde stoffen), dan w danige wijze te bewareD, waarde als grondstof vooi trie geheel of ten deele vi Boter 20 cent per duurder. Gedurende de laatste droeg de consumentenprijs maximaal f 185 per k g. mumprijzen zijn thans vo schillende soorten boter v vastgesteld, doch zij bei voor fabrieksboter tusschi f 2.30 per kg. Ingekomen en veri personen. yan **8 Xc~' o Gfcti INGEKOMEN I. C. Broekmeulen, z. K 10a van Roermond J. C. C. van Duijnhoven seniusstraat 22 van Maarl VERTROKKEN KI. Smit, verpleger, n hugowaard B 227 Th. Drlessen, kapelaan, x sum A 24 H. Drlessen, zonder ber Ottersum A 24 M. Wlentjens, verpleg Boxmeer Graafscheweg 2ï Ch. Vermeulen, dienstl Blerick Lambertuspleln 14 A. Peeters, zonder ber' Wageningen Lawiksalle 2 M. Geerets, dlenstbo 's Gravenhage Valkenbosc W. Daniels, landbouv Boxmeer Holleweg 5 A. Cox. zonder beroep, schot H. Croijmans, dlenstb Maashees A 124 H. Goumans, zonder bei Boxtel J. Nabuurs, bakker, nai Burgerlijke Stand I Aangiften van 11 tot GEBOREN Johannes M. P. Keijsers, Antonla J. J. Essing Oude Wilhelmus M. M. Laurens Gr Petrus G. H. Philipsen, I OVERLEDEN Frits B. Kramer, 55 ja toorbedtende, Mixfoloschev 1 patient St. Servatiusg' Districts-Arbeids Groote Straat 25j GEVRAAGD Lederbewerkers Smeden-bankwerker» 2 boerendlenstmeiden 1 boerenknecht voor Pa Voor Sudetenland: Timmerlieden en i Schoenmakers Boomkweekers 2 schildersknechts Metselaars, timmerlied) lieden en ijzervlechterg 2 smeden Sigarenmakers Zadelmakers 1 dienstmeisje voor Vei 2 werkmeisjes voor de pen te Ysselsteyn BIEDEN ZICH AA 2 jongens voor kantoor! 1 chauffeur 1 jongen 15 jaar voor tul 2 dienstmeisjes 15—17 ji boerenknechtje 14 jaar 1 boerenknecht voor Pai 1 burgerdienstmeid of v 1 dienstmeid 25 jaar

Peel en Maas | 1940 | | pagina 2