Binnenland. Voedselbureau OIRLO Leveringen ten be hoeve der Gemeente. Disfribufie-K ring VENRAY. WELKE BONS? ADVERTE Lof en danl zii- en slaai WAARSCHUWING. Inenting tegen typhus en paratyphus. Nu deze week de derde inenting heeft plaats gehad, behooren thans allen, die niet op doktersverklaring zijn vrijgesteld, te ^zijn ingeënt en den desbetre ff enden stempel op hun distributiestamkaart te hebben. Voor zoover door een of ander, wegens bijzondere omstandigheden, nog niet of niet volledig aan de inenting mocht zijn deelgenomen, wordt daartoe alsnog gelegenheid gegeven op ZATERDAG 27 JULI des namiddags van 2—3 uur, doch UITSLUITEND in het St. Elisabeth- ziekenhuis (Merseloscheweg). Dus voor inwoners uit de heele gemeente in het Ziekenhuis te Venray. Degenen, die dan voor den eersten keer komen of voor den tweeden keer, behooren dit den geneeskundige te zeggen. Hun zal ook Dog eenmaal gelegenheid worden gegeven voor de tweede en derde, resp. voor de derde enting. Daarna zal worden nagegaan aan de daarvan opgemaakte lijsten en de overgelegde verklaringen omtrent particuliere inenting, welke personen wel en welke niet aan hun verplich ting hebben voldaan en zal tegen de nalatigen proces-verbaal worden opgemaakt. Men zij dus gewaar schuwd. Iedir krijgt thans zog de gelegenheid zijn nalatigheid te her stellen degenen, die daarvan nog geen gebruik maken, moeten alsdan de gevolgen van hun herhaald ver zuim maar afwachten. Venray, 19 Juli 1940. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. Gevaar door aanwezigheid van niet-ontplofte projectielen. Het hoofd van plaatselijke politie te Venray brengt het volgende met nadruk onder de aandacht van de ingezetenen. Herhaaldelijk staan in de dagbla den berichten van ongelukken, ver oorzaakt door niet-ontplofte projec tielen. Ernstig wordt gewezen op het gevaar dat het aanraken, oprapen of medenamen van wapenen en munitie als landmijnen, vliegtuig bommen, granaten, patronen enz. meebrengt. Nimmer kan men ver trouwen dat deze wapenen niet ge vaarlijk meer zijn en dat de munitie geheel of gedeeltelijk ontploft is. Bij niet-ontplofte projectielen kan de minste beweging, slag of stoot een explosie vej oorzaken met de meest ernstige gevolgen. In het algen een moeten voorwer pen, die men niet kent, zelfs niet met den voet of met een stok wor den aangeraakt. Ook is het verkeerd naar dergelijke voorwerpen met steenen, stukken hout e.d. te gooieD. Dringend wordt aangeraden om zich zoo spoedig mogelijk te verwij deren van de plaats, waar een wa pen, projectiel of verdacht uitziend voorwerp wordt aangetroffen, mede omdat het niet is uitgesloten dat het projectiel een tijdbom is. Van de plaats waar het zich be vindt moet aanstonds opgaaf geschie den aan de politie of de gemeente secretarie. Men verzulme niet ook de kinde ren op bovenvermelde gevaren te wijzen. Venray, 18 Juli 1940. Het Hoofd v. plaatselijke politie v.n. A. H. M. Janssen. BEKENDMAKING. De Burgemeester der gemeente Venray maakt bekend, dat ieder, die zijn rijwiel IN EN DOOR DEN OORLOG vermist, hiervan ten spoedigste onder opgave van het signalement van het vermiste rijwiel aangifte moet doen ten politiebureele onder het gemeentehuis alhier en wel vóór WOENSDAG 24 JULI a.s. Venray, 17 Juli 1940. De Burgemeester van Venray A. H. M. JANSSEN. BLINDEN-COLLECTE. Alle Limburgse Blinden doen a.s. Zondag een beroep op Uw mildda digheid, door het geven van een offer In de collectebussen aan de kerk deuren. Zij zullen door U zeker niet teleurgesteld worden als U voor zichzelf maar eens indenkt wat het zeggen wilblind te zijn. Niets, maar dan ook niets meer te zien van het mooie, van het goede, wat ons nog een hoop opbeuring Kan geven, vooral in een tijd, waarin we allen, dus ook de Blinden, zo'n be hoefte aan opbeuring nodig hebben. Daarbij komt nog, dat het aantal blinden nog vergroot is, juist door de verschrikkingen van de oorlog. Als wij dan door onze gaven, hoe klein ook, en vele kleintjes maken een groot, Iets licht en leven kunnen brengen in die donkere levenB, dan zullen wij daar nooit spijt over hebben, en de Limburgse Blinden zullen er U erg dankbaar voor zijn, en in het licht van ons H. Geloof zal dat offer, in liefde gebracht Gode welgevallig zijn en vrucht dragend voor onszelf. Middenstandsoffer 1940. In de afgeloopen week stegen de bijdragen aan het „Middenstands offer 1940" tot een bedrag van VIER EN TWINTIG HONDERD GULDEN f 2400—, welk bedrag werd bijeengebracht door 44 midden standers. Degenen, dit tot heden verzuimden hun inschrijvingsbiljet In te zenden bij Kapelaan van Wijngaarden of J. Colsen, Maasheescheweg, worden verzocht dit in de komende week te doen. Niemand kan en mag zich aan deze mooie daad van naastenliefde, voor getroffen collega's, onttrekken Handboogschutterskring „De Vriendschap." Op de doelon van „H. Maria" te Oostrum hield de Handboogschut terskring De Vriendschap, wederom een concours De prijzen werden be haald als volgt: Eerste zestallen: 1. De Batavieren, Castenray 202 p., 2. St. Joris, Leunen 194 p.; 3. St. Hubertus, Merselo 180 p.; 4. Ons Genoegen, Ysselsteyn 176 p.; 5. St. Anna, Venray 166 p6. St. Oda, Venray 145 p7. St. Antonius, Halfweg 145 p 8. H. Maria, Oostrum 135 p.; 9. De Eendracht, Veulen 132 p10. Willem Teil, Olrlo 132 p.; 11. Diana, Venray 102 p.; 12 St. Jozef, Holt hees 84 p. Tweede zestallen: 1. Ons Genoegen 175 p., 2. St. Anna 162 p., 3. St. An tonius 139 p., 4. De Batavieren 137 p., 5. St. Joris 131 p., 6. De Een dracht 125 p., 7. St. Hubertus 102 p., H. Maria 100 p9. St. Oda 96 p 10. Willem Tell 87 p., 11. St. Jozef 82 p. Derde zestallen: 1. St. Anna 130 p., 2. St. Joris 123 p, 3. Ons Genoe gen 111 p., 4. St. Antonius 86 p., 5 De Batavieren 79 p., 6. De Eendracht 72 p 7. Willem Tell 12 p. Personeele wedstrijd: 1. J. Arts. Merselo 24 p., 2. W. Claassen 3 rozen, 3. Coenen (St. Jorls) 5 vieren, 4. B. Camps, 4 drieen, 5. H. Janssen (Ons Genoegen) 3 tweeëD, 6. M. Arts, (St. Hubertus) 3 eenen. Personeele drietallen: 1. St. Joris 61 p, 2. Ons Genoegen 57 p., 3, St. Hubertus 47 p., Personeel (gelukspapier) 1. Th. Philipsen (Willem Teil), 2. P. Wil- lems (St. Oda), 3 Th. Claessens (St. Anna), 4. Th.v. Arssen (Willem Teil), 5 J. Claessens (Willem Teil). TREKKINGSLIJST Franciscaanse Pinkster Missie- Fancy-Fair* Goedgek. door B. en W. 5 April '40. (Onder politietoezicht). 10 cents-loten voor volwassenen Prijs No. Prijs No. Prijs No. 1 1236 2 2084 3 303 4 1200 5 620 6 1183 7 944 8 560 9 528 10 568 11 147 12 1060 13 1228 14 204 15 1012 16 170 17 2088 18 680 19 882 20 547 21 1041 22 769 23 827 24 1029 25 1201 26 556 27 99 28 650 129 131 30 725 5 cents-loten voor kinderen. Prijs No. Prjjs No. Prijs No. 1 392 2 124 3 281 4 196 5 122 6 406 7 413 8 241 9 134 10 23 11 115 12 425 13 166 14 430 15 436 16 159 17 117 18 146 19 233 20 345 21 282 22 112 23 247 24 438 25 221 Men wordt vriendelijk verzocht deze prijzen Maandagmiddag a.s. tussen 2—7 uur aan 't klooster af te halen. VALK-REVUE Onze plaatselijke derby heeft weer plaats gehad en weid ln de beste verstandhouding gespeeld, jammer dat een uur voor den aanvang een fikse regenbui, de menschen van buiten heeft weerhouden. Om half vijf fluit de scheidsrech ter de elftallen binnen de lijnen, en Servatlus verkiest met zon en wind in den rug te spelen. Van den aftrap zien wij een zeer nerveus spel van beide zijden, het weer is drukkend en men Is dan ook verwonderd dat beide partijen zoo'n hoog tempo kunnen volhouden. De Valk heeft al vrij vlug succes als een kalme maar lage schuiver de doel verdediger verrast. Tot aan de rust gaat het spel vrijwel gelijk op en worden van beide zijden kan sen om zeep gebracht, alleen de spil van Servatius maakt een uitzonde ring door een vrij gespeelden bal over de vingers van Ewalds en via den onderkant van de lat in het net te jagen, zeer zeker een mooi doelpunt. De rust komt dan met gelijken stand 1—1. De Valk ls het aan te zien dat zij na de rust vol vertrouwen is en de kleine wijziging in de opstelling is een verbetering, en keer op keer trekken zij dan ook op het Servatlus- doel af en geven de verdediging handen vol werk. Piet zit geweldig op den bal en de Gebrs. Goumans moeten dan ook alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Eenmaal speelt een der backs den bal terug zoodat hij juist voor de voeten van den mldvoor der Valken beland die zich dan ook geen moment bedenkt, den bal meeneemt en hem onhoud baar inkogelt. De wedstrijd is meer spannend dan fraai, bij Servatius wil het niet vlotten, en hun samen spel laat veel te wenschen over, bij da voorhoede van de Valken is het schot zoek en vier maal denken wij aan een doelpunt, maar steeds is het over of juist naast. Onder groote spanning komt het einde en de Valken hebben verdiend gewonnen met 21. Nogmaals, de onzen hebben voor een overwinning gezorgd maar het had beter kunnen zijn. Hiermee willen wij niet beweren, dat ons elftal steeds zal winnen, maar wij hebben kunnen constatee- ren, dat zg zeker niet de minderen zijn van hun dorpsgenoten. Beide elftallen hebben zeer zeker hun best gedaan en met de kalme leiding van den scheidsrechter, heb ben de Venrayers toch weer ander half uur kunnen genieten, meer van individueel technisch kunnen dan van teamwerk. Bij een volgenden wedstrijd hopen wij van harte dat Servatius de gelukkige zal zijn, en verwachten wij van beiden beter combinatiespel. Voor a.s. Zohdag staat er niets op het program, en vermoedelijk beginnen onze eerste elftallers aan de nederlaagwedstrijden op 4 Aug. met een wedstrijd tegen Wittehorst of Tiglia. SERVATIUS - OMROEP Ook de tweede ontmoeting is een nederlaag voor Servatius geworden. Met 2—1 eischte de Valk de eer op. Over den wedstrijd op zich zelf zul len we maar geen inkt verknoeien, 't Zou Jammer zijn van de inkt. Door haar enthousiast spel alleen heeft de Valk de overwinning ver diend. Beide elftallen speelden een erbarmelijken wedstrijd, vooral Ser vatius zagen we in jaren niet zoo slecht, 't Was juist of enkele spelers het gewoonweg vertikten; of was dit soms een „gebaar" om hun toomlooze zenuwen te camoufleeren In dit op zicht konden enkele spelers een lesje aan hun tegenstanders nemen. Die werkten tenminste nog, alhoewel het bij hen ook nietlukta. Ook de scheids rechter had z'n dag niet, en volgde het spel slecht. De wedstrijd werd in goede verstandhouding gespeeld; dat was dan ook het eenigste licht punt. Zondag a.s. komt Oostrum I een return wedstrijd spelen tegen Serva tius II. Daar beide clubs volkomen aan elkaar gewaagd zijn en op z'n sterkst kunnen uitkomen, kan het een aantrekkelijke wedstrijd worden. De wedstrijd begint om half drie. Swalmen behaalde in onze afd. door een 40 overwinning op Vos den kampioenstitel. Onze hartelijke geluk- wenschen aan deze kranige club. De S ervatius-athletiek vereeniging boekte twee zeer fraaie successen in Weert. De Heer M. Kusters was no. één in polstok-hoog en no. twee in het nummer hoogspringen. Proficiat. Zondag 28 Juli zal de officieele opening plaats hebben van het nieuwe „Servatius stadion". Over het pro gramma van dien dag komen we nader terug. JEUGD-COMPETITIE Kring HORST-VENRAY. Uitslagen van Zondag 14 Juli. Afd. A. JulianaVenray b 51 Venray aD.I.S. 33 Afd. B. R.K.L.V.V-Wilhelmina 2—4 Programma Zondag 21 Juli Afd. A. D.I.S.— Juliana 5 uur Venray b—Oost rum 5 uur Afd. B. B.V.V.—R K.L.V.V. 5 uur Voorlopig programma 28 Juli Afd. A. JulianaVenray A OostrumD.I.S. Afd. B. Wilhelmina—B.V.V. Wijzigingen en aanvullingen voor behouden. De aandacht van de clubsecreta rissen wordt brj deze gevestigd op 't volgende. Het is gebleken, dat vele ruilformulieren niet regelementalr ingevuld waren, en aüdere te laat Ingezonden. De competitieleider waar schuwt daarvoor nogmaals dringend, daar van nu af, voor ieder onjuiste invullen van ruilformulieren boete opgelegd wordt. JEUGD-COMPETITIE. Elders in dit blad zal wel vermeld staan, tegen welke club we a.s. Zon dag moeten uitkomen. Hiervoor wordt de opstelling persoonlek medegedeeld. Verleden Zondag waren de uitsla gen als volgt: Venray a contra D.I.S. Oirlo 3—3 en Juliana Wanssum Venray b) 51. Hieruit valt te leeren voor de volgende strijden. Gemaakte fouten moeten hersteld worden. Waar het niet goed ging, een vol gende keer beter. Daarom vooral goed onthouden en ook doen: samen spel en prettig spel. Zorg op tgd te zijn voor de plaats, die je is aange zegd. Bij eventueele verhindering, even waarschuwen. Dat is noodlg voor goede leiding. Dus beste beentje voor. CASTENRAY. Voor de eerste maal sinds langen tgd ging onze handboogschutterij j.l. ZoDdag weer compleet ten concourse. Dit dank zg 't gelukkige feit dat alle leden schut ters, die langen tgd den wapenrok gedragen hebben, gezond en wel uit den militairen dienst zijn terugge keerd. Dat ons „Batavieren"-team versterkt met wat frisch jong bloed, na eenige oefening niets van zijn oude kracht heeft ingeboet, bewees het succes te Oostrum. Met het prachtgetal van 202 pun ten plaatste het eerste zestal zich stevig aan de kop van alle 13 deel nemende krlnggezelschappën. Het 2e en 3e zestal behaalde met respec tievelijk 139 en 99 punten de 4e en 5e prgs in hun klasse. HOLTHEES. De Eerw. Heer G Linssen van de orde van Scheut, hoopt op Zondag 28 Juli de H pries terwijding te ontvangen teNgmegen ln de Kerk der Paters Dominicanen Op Zondag 4 Augustus hoopt Zijn Eerw. in de St. Jozefskapel te Smakt, zijn eerste plechtige H. Mis op te dragen. Dit is voor de inwoaers Iets nieuws daar het meer dan een halve eeuw geleden is, dat er in ons klein plaatsje een jonge Priester was. Thans echter is ieder van ons Rec toraat verheugd over het komende feest en zal ook ieder den jongen priester weten te eeren. Gouden priesterfeest te Wanssum. Maandag vierde de parochie Wans sum het gouden priesterjubileum van zgn eerw. heer pastoor. Of schoon de tijdsomstandigheden het niet toelieten om dit feest met bij zondere luister te vieren, hebben de parochianen dezen dag toch tot een onvergetelgken voor hun herder ge maakt. De parochiekerk was zeer smaakvol versierd, vooral 't hoofd altaar met zijn schitterende palmen en bloemenpracht. De,dag werd be gonnen met een algemeene H. Com munie. Schooner cadeau hadden de parochianen hunnen herder niet kunnen schenken. Om 10 uur werd door den jubila- ris een plechtige Hoogmis tot dank zegging opgedragen, waarbij als diaken en subdiaken fungeerden de Z.E. Paters v. d. Pasch en Wgnho- van de orde van 't H. Hart, beiden priesterzonen uit Wanssum. De feestpredikatie werd gehouden door den Z.E. heer kapelaan Naus, die met gevoelvolle woorden de ju bilaris namens de heele parochie dank bracht voor al het goede dat hg gedurende de dertig jaren van zijn herdersambt gedaan heeft. Spre ker gaf tevens een beeld van den priester in zijn verheven taak als zieleherder, Door het zangkoor werd onder leiding van directeur Jan Wijnhoven op plechtige wijze een driestemmige Mis uitgevoerd met kinderkoor. Na de H. Mis werd een jubileumlied ge zongen. De plechtigheid werd beslo ten met een Te Deum. Horster weekmarkt. Op de Dinsdag gehouden week markt werden in totaal aangevoerd 196 dieren, waarvan 21 stuks rund vee, 174 biggen en 2 schapen. Handel ln rundvee was goed. Iu biggen was de handel iets minder met lagere prijzen. Ongemerkte biggen brachten op van f 12. tot f 15. per stuk. Ge merkte biggen van f 18. tot f 21. Verkoop boerderijen in de Peel Zaterdagnamiddag vond te Sevenum in café Hanssen de verkoop plaats van een negental boerderijen van de nieuwe peelontginnlng. Geweldig veel belangstelling be stond er voor deze verkoop. De op brengst is bevredigend te noemen. In totaal zijn er acht kavels ver kocht. De volgende personen werden eigenaar. J. v. d. Sterren 9.60 H.A.; Jan Wijnen 950 H.A.; Johan Drissen 9.60 H.AW. Kersten 11 40 H.AH. Keratjens 10.35 H.A.; G. v. Enckevort Steeg 17.70 H.AGebr. v. d. Goor Steeg 19 00 H.A. terwrjl de kavel waarop reeds een boerderij was ge bouwd werd aangekocht door P. v.d. Goor-Pubben 18.30 H.A. KLEINE BOER EN PLUIMVEE. De heer J. Breukers, vertelde op de vergadering der Coöp. Roermond- sche Eiermijn die deze week te Eind hoven gehouden werd, tal van ac- tueele dingen, de in- en uitwendige drganisatie betreffend. De hoofdlei ding is aanstonds bij het uitbreken der moeilijkheden met het noodige cijfermateriaal naar den Haag geto gen en heeft de overheid er op ge wezen, dat de instandhouding van vele kleine bedrijven niet mogelijk is zonder de kippenhouderij en men de uitkomsten daarvan in 't oog dient te houden. Er moet gered worden wat te redden is. Met cijfers toonde spr, aah, welk een gewichtige bron van Inkomsten het eiergeld voor de meeste kippenhouders vormt. Deze gelden gaan vaak verre uit boven die van de zuivelopbrengst. Onder staande cijfers toonen dat wel aan: gemeente aant. Inw. melkgeld eiergeld 1938 1938 Nederw.-Ospel 7580 f 301.144 f 547.817 Helden 7000 f 200.000 f 735.354 Venray 14100 f 332.682 f 930.602 Sevenum 3250 f 138.281 f 496 744 Horst 8350 f 234188 f 623,149 Een commissie van advies heeft aan de drie Centrale Landbouw organisaties het volgende advies ge geven: Eerstens om de voedertoewrjzing te handhaven volgens de inventari satie 1939. Tweedons om den boer het voeder te laten gebruiken zooals hij dat zelf wil. Derdens de kleine boerenbedrijven van minder dan 8 H.A. een ruimere voedertoewijzing te geven voor pluim vee en varkens. Vierdens geen voeder te verstrek ken aan pluimveehouders, die een bestaan hebben uit anderen hoofde dan de pluimveehouderij. De heer Breukers jr. deed enkele mededeelingen betreffende het af slachten en exporteeren van kippen De CR.E. zal den afzet ter hand nemen. De kippen kunnen óf geBlacht geleverd worden óf levend per wagon Daar Duitschland gezonden worden. In het rayon Weert heeft men met de laatste wijze een proef genomen. Maar de meer voor de hand liggen de methode is het zelf slachten en 8orteeren. Alleen van leden zullen kippen afgenomen worden. De prijzen zijn voor deze maand vastgesteld op 45 tot 47 cent per kg. eerste soort. Tweede soort doet tegen woordig 25—35 cent per stuk. Men verwacht dat in Augustus de prijzen zullen terugloopen. Uitbreiding politie» Het Amsterdamsche politiecorps zal met tien inspecteurs en drie honderd agenten worden uitgebreid. Zooals bekend bestaan er in Den Haag, Amsterdam, Utrecht en Amers foort commissies, welke belast zijn met het onderbrengen van gedemo biliseerde beroepsmilitairen in niet militaire overheidsfuncties. Deze militairen zijn uiteraard voorbestemd om in politiecorpsen te worden genomen. Zoo werd het corps marechaussee van 1400 tot 4000 man uitgebreid, de rrjksveldwacht van circa 1300 tot 2000. Ook de politie in Den Haag ging over tot een belangrijke uit breiding van h9t corps. Tien officieren en driehonderd minderen, hoofdzakelijk marlnierB, zullen een jaar lang opgeleid wor den voor den politiedienst. Doodgereden. Op een overweg te Helmond is Donderdag een man door een losse locomotief overreden en gedood. Dc verblijfplaats der Bouvigne-meisjes bekend Nadat deze week weer een kleine groep Nederlanders per autobus te Breda was teruggekeerd, la thans ook bericht ontvangen omtrent de verblijfplaats van de K.J.V. meisjes van het huls „Bouvlgne" te Ginne- ken. Zooals bekend bestond het ver moeden, dat deze meisjes, tachtig ln getal, te Barcelona zouden zijn aangekomen. Een telegram, dat via Zuid-Slavië werd verzonden, bericht nu, dat zij zich allen bevinden te Trésan-Hérault een klein plaatsje bij Montpellier. Twee leden van de Nederlandsche missie naar Frankrijk zijn te Breda aangekomen. Zij zijn opnieuw naar Frankrijk vertrokken. Voorloopig worden geen zitdagen gehouden. Toewijzingsbonnen worden per poBt thuis gestuurd. Het bureau is voortaan geopend voor georganiseerden van 9 tot 12 uur voormiddag. Na den middag ge sloten. Alwie zg'n kaart voor het opgeven van zaaizaden nog niet heeft inge leverd, wordt in zijn eigen belang verzocht, dit alsnog ten spoedigste te doeD. Veehouders, die nog geen extra toewijzing voor rundvee hebben ge had en hiervoor in aanmerking wen schen te komen, moeten zich daar voor opgeven vóór 29 Juli e.k. bij den pl. Bureauhouder. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 12 tot 19 Juli GEBOREN Renier M. Lemmens, Oostrum Antonetta J. L. W. Nooten, Maash. weg Maria G. P. G. Kruijsen, Eindstraac Gertruda G. O. M. Poels, Langstraat Maria G. O. J. de Jong, O. Oostr.weg Willem A. M. Rutten, St. Annalaan Gerardua L. Leijssen, Hejjde Martinus G. M. Lemmens, Stationsw. Peter Th. C. Bonants, Veltum Martinus A. Verhoeven, Veulen Hendrikus A. Arts, Gasstraat Anna A. J. Creemers, Langstraat Alphonsus H. P. van Gassel, Veulen GEHUWD: Jacobus G. Wolters, oud 18 jaren, landbouwer te Bergen en Christina Jacobs, oud 19 jaren, te Veltum. Gerardus P. J. Swinkels, oud 28 jaren, postbesteller, St. Antonius. straat en Maria G. H. Willems, oud 25 jaren, Nachtegaal. Jozef J. Janssen, oud 30 jaren, smid te Leunen en Maria J. H. Wil lems, oud 29 jaren, Nachtegaal. Arnoldus G. Berbers, oud 26 jaren, schilder en Maria A. Schwachofer, 20 jaren, beiden Broekweg. OVERLEDEN 1 patiënt St. Annagestlcht. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat ingaande 1 Augustus 1940 geen leveringen of herstellingen ten be hoeve der gemeente mogen wordeD gedaan dan tegen afgifte door den betreffende opdrachtgever, van een door of namens Burgemeester en Wethouders verstrekte bon. Deze bonnen moeten maandëlgks bg de indiening der nota's ter ge meente-secretarle worden ingeleverd. Indien op een nota een post voor komt wegens levering of herstelling op of na 1 Augustus a.s. waarvoor geen bon wordt overgelegd, zal deze post eenvoudig van de nota worden geschrapt en kan geen betaling plaats hebben. Leveranciers worden dus ln hun eigen belang aangeraden GEEN ENKELE opdracht tot levering of herstelling uit te voeren dan tegen overdracht der bedoelde bonnen. Voorts wordt verzocht nota's we gens leveringen of herstellingen ge daan vóór 1 Augustus zoo spoedig mogelijk ter gemeente-secretarie in te leveren. Venray, 19 Juli 1940. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. Broodbonnen Nogmaals wordt er de aandacht op gevestigd, dat broodbonnen uit sluitend geldig zijn ln de week waarvoor zij zijn aangewezen en nog 4 dagen daarna. Zij kunnen uitsluitend worden In geleverd in de week, waarvoor zjj zgn aangewezen en in de week onmiddellijk daarop volgend. Afhalen boter- en vetkaarten. Het afhalen van boter- en vet kaarten kan geschieden ln de week van 22—27 Juli a.s. De personen wier namen beginnen met A B C op Maandag D E F G op Dinsdag H I J op Woensdag K L M N op Donderdag O P Q R S op Vrijdag T U V W X Y Z op Zaterdag Telkens van 912 uur voorm. In de kerkdorpen wordt zitting gehouden tot het in ontvangst nemen van aanvraagformulieren en het uit geven van kaarten voor boter en vet. Deze uren zgn als volgt vastge steld Oostrum, Maandagnamiddag 2.00—3.30 uur Oirlo-Castenray, Dinsdagnamiddag 2.00—3 30 uur Ysselsteyn, Woensdagnamiddag 2.00—3.30 uur Merselo, Donderdagnamiddag 2.00—3.30 uur Leunen, Vrijdagnamiddag 2.00—3.30 uur De Leider van den Distrlbutiedienst Kring Venray, SCHAEPMAN. BROOD Bons 61 tot en met 70 (broodbon- boekje) geldig van 15 tot en met2i Juli (event. 25 Juli), rechtgevende op totaal 2000 gram brood. Bons 71 tot en met 80 (broodbon- boekje) geldig van 22 tot en met 28 Juli (event, tot 1 Augustus) recht gevende op totaal 2000 gram brood. SUIKER Bon 80 van het Rijksdistributie- bonboekje geeft tot 25 Juli recht op aankoop van l Kg. suiker. Da bons gemerkt één rantsoen suiker geeft recht op aankoop van eenzelfde hoeveelheid. Bonnen gemerkt y4 suiker, geven recht op aankoop van y4 kilogram KOFFIE OF THEE Bon 85, rechtgevende op onder- scheidelgk ya pond of ya ons. toten met 2 Augustus. Dezelfde hoeveelheid ls verkrijg baar op de bonnen: „één rantsoen koffie of thee", Tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel Bon no. 90 (algem. distributie- boekje) rechtgevende op 272 ons. tijdvak 13 Juli tot en met 9 Aug. No. 75 nog geldig tot en met 26 Juli; Boter of vet of margarine Bons no. 67 en 68 (alg. distributie- boekje) elk rechtgevende op 1 pond tot en met 28 Juli Spijsoliën t Verkoopsverbod tot 29 Juli. Rijst of gebroken rijst of rijstemeel Verkoopsverbod tot 22 Julidaarna op nader aan te geven bon l/s pond tot en met 11 Augustus. Gort of havermout of havervlokken of grutten Verkoopsverbod tot 22 Julidaarna op nader aan te geven bon ya pond tot en met 11 Augustus. Maizena of griesmeel of puddingpoeder Verkoopsverbod tot 22 Julidaarna op nader aan te geven bon 100 gram tot en met 8 September. Macaroni of spaghetti of vermicelli Verkoopsverbod tot 22 Ju'idaarna op nader aan te geven bon 100 gram tot en met 8 September. PETROLEUM Op zegel gemerkt „Periode 3", rechtgevende op 2 liter, tijdvak van 15 tot en met 28 Juli. SCHOENEN Het koopen van leerloos schoeisel, zomerschoenen, sandalen, pantoffels enz. is vrg. Schoenen van leer mogen alleen ge- en verkocht worden op vertoon van een speciale bon te verkrggen aan het distributiebureau. BRANDSTOFFEN. Tot 30 September kan men bg de handelaren kolen enz; koopen 20 pet. van het verbruik van April 1939 tot en met Maart 1940. Hierop moet de reeds in de maand Mei afgeleverde hoeveelheid in mindering worden ge bracht. JEUGDWER1 Zondag hall8 Leidster stergroe: Zondag half 11 Sterg Meebrengen „Zingt a K, B. J. V. Zondag 3 uur vergadc Trouwe opkomst'won PATESSKflS Morgen ZONDAG, 10 Pinksteren. De H. Missen om 5,3( 8.30 de Hoogmis Toor de Aartsbroederschap cessie. Gelegenheid or aan de Evangeliezjjde t van 5 30. Om 4 uur gez. ^espe Lof met voorgescbreve DINSDAG, gedurende van 't Allerheiligste te v aflaat. Om 8 uur de g mis. Om 6 uur Lof ter Antonius met voorgesc den. VRIJDAG om 8 uur om 6 uur Lof met vc gebeden. Op de werkdagen zgi om 6 uur, 6.45, 7.30 en Dagelijks 'n H. Mis en weldoeners. Gelegenheid om aan de jaarlgksche bgdra voor de stoele»«=*i De voorgeschrt^en 's avonds om 6 uur. H. H. misse; Zondag om 6.30' H. 1 Maas, om 7.30 H. Mis Hoedemakers. Maandag 8 uui pl. voor H.Poels-In 'l Gro Dinsdag 63/4 H. Mis Hoedemakers, 7.S0 H. van Meijel. Woensdag 7.30 H. 1 vrede. Vrgdag 7 30 H. Mis Laurensse-Verriet, 6:,/.i Martinus Hoedemakers Zaterdag 8 uur H. slagen van een exan G. van Meijel. DERDE ORI Woensdag om 7 30 voor den vrede. Al) vooral de Derde Ordel: uitgenoodigd deze H wonen en voor den vri bidden. Gebedjes voor den achter ln de kerk gratis Jonge Derde Zondag om 10.30 ui vergadering afd, jonj bestuu rs vergaderln g. De leden worden 1 11 van het tweede Regel: „In de maant gaderlngen moeten wezlg zgn". Oot de verzocht er voor te zc jongens trouw de n vergadering bezoeken. I Kerkelijke Diensten. PAROCHIE-ACTIE: dagellfksche vertegenwoordiging van het ge' zin in de H. Mis. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144, Heer der weekkap. Kuepers Tel. 483 Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 enc10 uur. 10 uur Hoogmis voor de slachtoffers van den oorlog. Om 7 uur algem. H. Communie voor de Jongens-Congre gatie en alle jonge mannen, half 3 kinderlof, 6 uur Lof en rozenhoedje. 2 uur groote Congregatie en collecte voor St. Petrus-Liefdewerk. Na 't Kinderlof en 't groote Lof is er nogmaals gelegenheid tot het opleg gen van 't Scapulier. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmls, half 8 gest. jaarg. voor Peter Johannes Beerkens en echtge- noote, 8 uur gest. jaarg. voor Jacob Rongen, Helena Daniëls, ouders, broeders en zusters, 8 uur Lof en rozenhoedje. Gedurende de week 8 uur Lof en rozenhoedje. Maandagavond tevens recollectie voor Credo Pugno en alle leden der Werkliedenvereniging. DINSDAG half 7 en 7 uur leesmls, half 8 leesmls voor MIchiel Stoks, 8 uur gest. jaarg. 2de klas voor Hend. Poels en Gertrudis Camps. WOENSDAG half 7 en 7 uur lees mls, half 8 leesmls voor Gerard van Megel, 8 uur gest. jaarg. 2de klas voor Johanna Grutters, Hend. van den Wildenberg en kinderen. DONDERDAG half 7 leesmls, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na zeven Sacramentsmis en gen. H, Communie van de leerlingen der meisjesschool, 8 uur gest. jaarg. 2de klas voor Jacob In 't Groenewold en zgne huisvrouw Johanna van Valkenburg. VRUDAG half 7, 7 uur en half 8 leesmis, 8 uur gest. jaarg. 2de klas voor Petronella Theuws, ouders, broeders en familie. ZATERDAG half 7 O.L. Vrouw-mis, 7 uur en half 8 leesmis. 8 uur gest. jaarg. voor Bernard van den Bosch. Biechtgelegenheid van 7—9 uur. Retraite voor Bouwvakarbeiders van 3—6 en van 69 Augustus a.s. Retraite voor Jongens uit arbeiders beweging van 14—17 Augustus. Opgave zoo spoedig mogelgk. Retraite voor Onderwijzers van 31 Juli—3 Augustus, Districts-Arbe Kan jv^arts Git 30 losse arbeiders v< loon 80 pf. per i 1 mark per dag. 15 metselaars voor Onbepaald aantal la 1 hulshoudster j voor 1 huishoudstervoor 1 leerling kuipjar 1 leerling kleefmake Grondwerkers voor 1 bakkersknecht v. 1 slagersknecht v. Ii 3 meubelmakers 2 stucadoors I BIEDEN 'ZICH 2 burgerdienstjneisje 2 jongens voor; kanti 1 Slagersknecht 2ya 1 boerenknecht 39 j metselaars en timmi Opperlieden 1 chauffeur 1 timmerman 3 jaar 1 schildersknec.ht 1 burgerdienstmeisje 1 rogge-bindster 1 smid-bankwerker 1 1 boerenknecht 20 je 2 burgerdienstmeisji DISTRIBUI Maandag B.- en C.-l tot 11 uur. Woensdag van 4y2 anderen. De Heer en M J. RUTTEN-DE geven met vreugde de geboorte vin hu $IM, Venray, 16 Juli '40 St. Annalaan 1. aan den H. Gen Vrouw vanAltijdd stand en den Maria, voor van gen gunst door gebed. N EEER vraagt mei volledig pensio Brieven C"-4°r ni Ped en Maas! Kaart van Eng Zilverbon-étuis Firma v. d. M

Peel en Maas | 1940 | | pagina 2