servatius - omroep jeugd-comEetitie valk-revue horster veemarkt Buitenland. WELKE BONS? AD VERTEN' Wed. C. van I Ce VERLOREN portemonn: Rekening voor liel Gymn spoedigste en In eik geval uiterlijk Dinsdag a.s. 16 Juli te doeD, opdat zij zoo mogelijk nog met het tweede transport mee kunnen. Nadere inlichtingen zijn te beko men ter gemeentesecretarie. Venray, 10 Juli 1940. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN. OPENBARE BEKENDMAKING. De Burgemeester der gemeente Vearay maakt krachtens het bepaalde bij artikel 12 der wet betreffende bescherming tegen luchtaanvallen, bekend, dat in aansluiting op de verordening van den Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsche gebied, betreffende het verduisteren, waarvan de voornaamste bepalingen luiden als volgt 4. Voor de uitvoering van de verduisteringsmaatregelen mogen geweven stof^pn alleen gebruikt worden in het geval, dat met andere verdulsteringsmtddelen ver duiste- ringspapler, afsluiten van vensters enz.) een daadwerkelijke en duur zame uitvoering van de verduiste ringsmaatregelen niet mogelijk is. 5. Er moet dagelijks tu- B?hen zonsondergang en zonsopgang ver duisterd worden. 6. De verduistering ten behoeve van de luchtbescherming moet wor den toegepast op alle zaken, inrich tingen, gebouwen, verkeersmiddelen en lichtbronnen, voor zoover door deze of uit deze licht naar buiten kan dringen. 7. Alle gebouwen en woningen moeten zoo verduisterd worden, dat er geen licht naar buiten dringt. 8. Alle lichtbronnen, welke ge mist kunnen worden, moeten bulten werking gesteld worden. Elke licht reclame en verlichting van uitstal kasten moet uitgeschakeld worden. Voor zoover uitwendige verlichting dringend vereischt is, moet deze zoo verduisterd worden, dat vanaf 500 meter hoogte in loodrechte en Bchuine richting geen lichtschijnsel meer waargenomen kan worden. 9. Bij alle verkeersmiddelen (motorrijtuigen, spoortreinen, trams, schepen enz) moet de inwendige verlichting volkomen worden afge schermd, opdat geen lichtschijnsel naar buiten valt. 10. Alle verkeersmiddelen (met inbegrip van fietsen) moeten van afgeschermde verlichting worden voorzien, en wel 1. De voorlampen der voertuigen moeten zoo worden afgeschermd, dat slechts een horizontale opening van 5—8 cm. lengte enl cm. hoogte in de onderste helft het licht naar buiten laat schijnen. 2. De voor lampen van fietsen moeten zoo worden afgeschermd, dat slechts een horizontale opening van 3—5 cm. lengte en 1 cm. hoogte in de onderste helft het licht naar buiten laat schijnen. 3. De achter- en stoplichten moe ten bij alle voertuigen, met inbegrip van fietsen, naar boven afgeschermd blijven branden. 4. Richtingaanwijzers mogen wor den gebruikt. 5. Motorrijtuigen rijden op open straatwegen met afgedekte voor lampen en zoeklicht. Bij verkeer van tegengestelde richting en in bebouw de kommen moeten de stadslichten aangestoken worden. Het rijden met parkeerllchten is verboden. 6. Parkeerende voertuigen moeten naar voren en naar achteren door afgeschermde lichten zichtbaar zijn. 7. Voor de voorverlichting van voertuigen met inbegrip van fietsen, mag alleen wit of geel licht gebruikt wordenlicht van andere kleur (blauw, rood, groen enz.) is verbo den. Als achterlicht mag rood licht gebruikt blijven worden. 11. Het doen ophouden van de openbare electriciteits- en gasvoor- zlening ten behoeve der verduistering is verboden. 12. De controle op het verduis teren geschiedt door de bevoegde Nederlandsche politleorganen. Aan mogelijke directe instructies van Duitsche politleorganen moet ook dan gevolg gegeven worden, wanneer deze in strijd zijn met instructies van de op zich zelf bevoegde Ne derlandsche politleorganen. 13. Hjj, die in strijd handelt met bepalingen van deze verordening, wordt gestraft met een geldboete van hoogstens 150 gulden of met hechtenis van hoogstens 4 weken. Het in strijd handelen als bedoeld ln alinea 1 moet als een overtreding worden beschouwd. De navolgende gedragsregelingen worden voorgeschreven in het belang van de bescherming tegen lucht aanvallen en wel tot nader order le. De straatverlichting wordt gedoofd. 2e. Bjj het openen van ramen en deuren is men gehouden er tegen te waken, dat licht naar buiten kan stralen. 3e. Het gebruik buitenshuis van lantaarns (behoudens die ln de 9 en 10 van bovenaangehaalde ver ordening) fakkels en andere licht gevende voorwerpen is verboden. Uitgezonderd zijn zaklantaarns met blauw licht. 4. De voorlampen moeten bij rij wielen schuiD vooroverhellend worden geplaatst en afgeschermd worden op de wijze zooals bij bovenaangehaalde verordening is bepaald. 5. Rijden zonder licht met rijwiel of ander voertuig ia verboden. (Lam pen afschermen). 6. De snelheid van het toegelaten verkeer moet zoodanig zijn, dat het rijden met bedekt licht geen bezwaar kan opleveren. De maximum snel heid is bepaald op 80 KM. per uur. 7. Het Is voetgangers verboden bulten noodzaak, ter beoordeeling van de politie of hulppolitie, op het voor het rij verkeer bestemde gedeelte van de wegen te loopen of vertoeven. 8. Eenleder is verplicht aan de ge- geve bevelen of aanwijzingen van de politie of hulppolitie onmiddellijk gevolg te geven. Onder politie wor den verstaan alle ambtenaren, be zoldigd of onbezoldigd van de Rijks- of Gemeentepolitie. De manschappen der hulppólitie zijn kenbaar aan een witten band om den rechterarm. 9. Geenerlei aansprakelijkheid wordt aanvaard voor schade, welke van bovenstaande bepaliDgen het gevolg kan zijn. 10. De doving van licht In het vo renstaande omschreven moet plaats hebben van zonsondergang tot zoos opgang. Ieder die zich op straat begeeft, doet zulks geheel voor eigen risico. Met het oog hierop vertoeve men buiten noodzaak zoo min mogelijk buitenshuis. Er wordt aan herinnerd, dat op zettelijk Diet voldoen aan boven staande voorschriften, gestraft wordt met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Hij aan wiens schuld te wijten is, dat aan bedoelde verplichtingen niet wordt voldaan, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar of met een geldboete van ten hoogste vijf honderd gulden. De ambtenaren van Rijks- en Gemeente politie, naar wier oordeel iemand een feit pleegt, waardoor boven staande maatregelen in gevaar wor den gebracht, zijn bevoegd na aan maning op kosten van den overtreder de noodlge maatregelen te treffen of te doen treffen. Zij zijn in dat geval bevoegd zoo noodig te allen tijde een woning tegen den wil van den bewoner te betreden. (Wet be scherming tegen luchtaanvallen, art. 13—16). 11e. Deze Bekendmaking treedt ln werking op den dag van haar af kondiging. Bij de in werkingtredlng dezer bekendmaking treden buiten werking alle dezerzijds uitgevaardig de voorschriften en gedragsregels betreffende het verduisteren, voor zoover zij in strijd zijn met de bepa lingen dezer Bekendmaking. Venray, den llen Juli 1940. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN. Gevonden portemonnaie, schilderspak, dames- regenmantel, damespolshorloge. Inlichtingen Gemeentepolitie. Middenstandsoffer 1940. Een prachtig voorbeeld van naas tenliefde geven de 28 middenstanders, die reeds inschreven op het Midden standsoffer 1940 en een bedrag bijeen brachten van één duizend negenhon derd en zestig gulden f 1960. Waar blijven de inschrijvingsbil jetten van de middenstanders, die tot heden niet inschreven Dag. Bestuur Com. van Actie, V. Pij Is, voorz. J. Colsen, secr. Kap. van Wijngaarden. HERINNERING. Ter voorkoming van vervolgings- kosten worden belastingschuldigen in Riool-, trottoir- en straatbeias- ting (le cohfer), schoolgeld over 1939 en Rechten ingevolge de Waren wet over 1940, eraan herinnerd, dat. de aanslagen vóór 18 Juli a.s. moe ten zijn voldaan. OOSTRUM. De Heer P. Maassen behaalde Zondag den koningstitel bij de Handboogschutterij „H. Maria" alhier. been te brengen. Denk er wel om wie de jeugd heeft, heeft de toe komst. Programma Zondag 14 Juli Afd. A. Venray aD.I.S. 5 uur JulianaVenray b 5 uur Afd. B. L.V.V.Wilhelmlna 5 uur De thuisspelende vereeniging zorgt voor een scheidsrechter. Programma van 21 Juli wordt nader bekend gemaakt. Servatius III liet het in Horst leelijk liggen. Nadat de ruststand 31 was in het voordeel der Ven rayers, werd de eindstand toch nog een 36 smadelijke nederlaag. De kampioenskans is hiermede vrijwel verkeken, aangezien beide clubs nu ieder 23 punten hebben Terwijl Horst nog één wedstrijd voor de boeg heeft en S. uitgespeeld Is, staat Wittehorst er werkelijk schit terend voor. Derby DE VA.LK I - SERVATIUS Zondag a.s wordt de return wed strijd De ValkServatius gespeeld. Nu beide clubs op z'n sterkst kun nen uitkomen, kan het een zeer spannende partij worden. De vorige wedstrijd won de Valk zelfs met flinke cijfers. Aan wie zal nu de eer der overwinning te beurt vallen Moge op de eerste plaats deze derby een fair verloop hebben doch dat beide clubs om dezen wedstrijd te doen slagen, al hun sportieve krachten in den strijd werpen. Moge deze wedstrijd ertoe bijdragen, om vooral in deze dagen, het streven naar saamhoorigheid en gemeen schapszin te bevorderen, dan zal deze derby, hoe de uitslag ook moge zijn, een groot succes worden. Dit sport gebeuren zal ln Venray en omstreken met de grootste belangstelling ge volgd worden. De wedstrijd begint om 4 uur. De Servatius-athletiekvereeniging zal Zondag a.s. deelnemen aan de atletiekwedstrijden in Weert. Deze deelname is vooral bedoeld om wed strijd-routine op te doen. Tochwen- schen we aan ons kranig viertal ook alle succes toe. Priesterwijding en Eerste H. Mis De Eerwaarde Frater Jennislceos (Nachtigaal) van de Orde der Laza risten te Helden, hoopt op Zondag 21 Juli as. de H. Priesterwijding te ontvangen. Z.Eerw. hoopt op Zondag 28 Juli a.s. In de Parochiekerk alhier zijne eerste plechtige H. Mis op te dragen. Dit is de derde priester van dit jaar uit deze gemeente. Ook de bewoners van de Nachti gaal zullen toonen, hoe zij hun priester eeren Zilveren jubileum. CASTENRAY. Maandag 15 Juli s. is het 25 jaren gelden dat de publieke telefooncel ten huize van den Heer J. H. Geurts alhier, werd geopend. Ernstige val. De landbouwer J. te Ysselsteyn had het ongeluk, door duizelig te worden, achterover te vallen, waarbij hij een ernstige schedelfractuur be kwam. Hoewel hij dagen lang ln stervens gevaar verkeerde, is zijn toestand thans bevredigend. Uitzending van kinderen naar de gouw Opper-Donau. Aanvankelijk is bekend gemaakt, dat aanmelding van kinderen voor uitzending naar gouw Opper-Donau (Salskammergut) nog kan geschie den tot 18 Juli. ThaDs Is nader bepaald, dat de aanmelding moet plaats hebben ui terlijk Dinsdag 16 Juli. Voor het overige wordt verwezen naar de in dit nummer voorkomende publica tie terzake. Geen particuliere auto's voor vermaak* Het blijkt, dat particuliere perso nen-auto's veel voor vermaak en in het algemeen niet-zakelijke doel einden worden gebezigd. Dit kan niet worden toegestaan, zoolang motorbrandstof niet volledig voor zakelijke doeleinden beschikbaar is en tal van bedrijven daarvan nadeel ondervinden. Kring HORST.VENRAY. Voor deze competitie gaven zich tot nu toe de navolgende vereeni- gingen op, t. w.Venray met 2 elf tallen, D.I.S. Oirlo, Juliana Wanssum, L.V.V. Lottum, Wilhelmlna Swolgen. Waar blijven de anderen. De competitieleider hoopt dat de achterblijvers zich in de loop van deze week zullen melden en doet hierbij nogmaals een beroep op de clubbesturen, om te trachten met alle middelen een jeugdelftal op de Alhoewel nog niet volkomen fit van de tweede prik, wil ik toch niet nalaten om een kleine beschouwing te geven van den wedstrijd voor morgen De ValkServatius. Toen De Valk in September '39 de gast was van Servatius, werd beslo ten om den return wedstrijd op het einde van '39 te spelen. De abnormale omstandigheden lieten echter niet toe uitvoering te geven aan dat besluit. Nu de stor men over ons heen zijn gegaan en wij Goddank gespaard werden, kun nen er morgen twee complete elftal len een vredelievende strijd aanbinden. Ik doe dan ook een beroep op alle sportliefhebbers om morgen hun favorieten te komen aanmoedigen. Moge het worden een faire wed strijd zoodat het een propaganda is voor de voetbalsport. Waardoor, zoo wel het spel van eigen club, als van den tegenstan der De supporters denken er wel aan dat voor deze wedstrijd niemand is vrij gesteld van entree. Belangstelling voor het paard Paardenfokdag te Horst. Dat het paard zich in dezen tijd in een bijzondere belangstelling mag verheugen, bewees de 16de Paarden fokdag, die te Horst werd gehoudeD. Een keur van de mooiste paarden van de beste fokkers uit Noord- Limburg waren hier aanwezig om door deskundigen te worden onder zocht. De belangstelling, vooral van de zijde der Jonge Boeren, was groot. Daarnaast waren tal van vooraan staande figuren uit de landbouw- organisat les. Over het algemeen was het fok- materiaal van zeer goede kwaliteit de jury's stonden herhaaldelijk voor een zeer moeilijke beoordeeling. Het is juist in dezen tijd, nu het op-den-achtergrond geraakte paard weer zijn plaats in het boerenbedrijf het verkeer opeischt, van groot belang, dat het fokmateriaal zoo mogelijk nog verbeterd wordt. Vandaar ook de groote beteekenis van deze fokdagen, die daar geheel op zijn Ingesteld. Ook voor den leek biedt een fok- dag tal van interessante perspec tieven, waar vooral de bewonderaars van het edele ros hun hart kunnen ophalen. Totaal aanvoer op de Dinsdag ge houden markt 110 dieren. Hierbij aren 14 stuks rundvee, 9 paarden en 87 biggen. Vlotte handel. De big- genhandei was weer zeer goed met- hooge prijzen. Ongemerkte biggen van f 15. tot f 18 per stuk. Gemerkte biggen tot f 25 per stuk. Gouden priesterfeest. Wanssum maakt zich op om het gouden priesterfeest van zijn herder op waardige wijze te vieren. Het interieur zoowel als het exterieur van de kerk zullen prachtig versierd worden. Het feest zal 's morgens beginnen met eene algemeene H. Communie van de parochianen. Is er wel een schooner cadeau denkbaar. Door onze Fanfare voorafgegaan, zal den jubi laris, omgeven van een stoet van bruidjes aan zijn woning worden af gehaald en naar de kerk worden gebracht, alwaar Zijn Eerwaarde een plechtige Hoogmis van dankbaarheid zal opdragen. De parochianen worden verzocht bij deze gelegenheid de vlaggen uit te steken. Christelijke naastenliefde. Uitgaande van de vereeniging de Derde Orde, werd te Wanssum een beroep gedaan op de leden om dak- looze kinderen uit Rotterdam te huis vesten. Dit had tot gevolg, dat aan een 30-tal daklooze kinderen huis- vesting verleend wordt. Voor onze parochie een mooi succes. Moge dit voorbeeld dienen ter navolging om zoodoende de zwaar getroffen famine's te steunen. G. J. H. Peters -}• Te 's-Gravenhage overleed Maan dag de edelachtb. heer G. H. J. Pe ters, oud-burgemeester der gemeen te Bergen, oud-lid van Prov. Staten voor Limburg en oud-directeur der Boeren- en Tuinders Onderlinge. Voordat de heer Peters zijn krach ten ging wijden aan de Land- Tuinbouw Onderlinge en daarom uit Bergen naar Den Haag vertrok, was hij in Limburg een zeer geziene persoonlijkheid, die het vertrouwen bezat der boeren, en een hunner meest vooruitstrevende leiders. Hij bewoog zich toen ook op jour nalistiek terrein. In het toenmalige Venloosch Nieuwsblad verschenen geregeld artikelen van zjjn hand. HEYEN. Dinsdag j.l. overleed al hier de heer E. Otten, oud-burge meester van Bergen in den ouderdom van bijna 63 jaar. Deze was van 1918 tot 1936 burgemeester van Bergen. Limburgsch oorlogsslachtoffer. Bij de familie S. te Terwlnselen- Kerkrade is het droeve bericht ont vangen, dat haar zoon, «en 23-jarlg chauffeur tijdens een bombardement op Den Helder op straat door een granaat werd gedood. Verminderde werkloosheid. Sedert het uitbreken van den oor log zijn ODgeveer 600 werkloozen in Kerkrade te werk gesteld in Duitsch- land. DE ALGEMEENE TOESTAND. Vooral voor gevoelsmenschen als de Franschen zijn, moet het heel tragisch wezen, dat er nu sprake is van een zéér ernstig Fransch Britsch conflict, terwijl beide partijen nog maar enkele weken geleden ten nauwste verbonden waren in een strijd tegen een gemeenBchappelijken vijand. De Britten schijnen de tragiek van zoo iets minder te gevoelen; voor hen geldt: we moeten overwinnen, desnoods ten koste van onze bond- genooten. De oorzaak van het conflict is een verschil in vertrouwen jegens den Franschen vijand van gisteren. De Franschen geloofden in de plechtige verzekering van Duitschers en Ita lianen, dat ze de uitlevering van de Fransche vloot niet zouden verlangen en deze in hun verderen oorlog tegen niet zouden gebruiken. De Engelschen geloofden niet in die verzekering en daarom zoo zeggen ze althans eischten ze, of 4e zelfvernietiging van Frankrijke zeemacht, of de uitlevering. Niet onmogelijk is het, dat Enge land in feite de uitlevering begeerde 'daar ze de schepen der Franschen weieens zouden kunnen behoeven om hun eigen verliezen ter zee tijdelijk dekken... Hoe dat zij, de Engelschen hebben zich door verraderlijke overvallen in het bezit van een gedeelte der Fran sche vloot gesteld en deze daad van agressie heeft aan enkele duizenden Fransche zeemannen het leven ge kost aan dezelfde zeemanneD, die reeds dikwijls hun leven in de weeg schaal hadden gesteld om de Britsche wapenmakkers te rsdden (aftocht uit Duinkerken b.v.) De Britsche aanval Is herhaald bij b.v. tegen de Fransche vlootbasis bij Oran en wordt voortgezet, o.m. Legen Fransche schepen, welke inde havens van Martinique zijn gelegen, het eiland, in de Caraïbische Zee. Natuurlijk kum>sn de Franschen deze daden van agressie niet als een bondgenootschappelijke vriendelijk heid aanrekenen; de Fransche trots nog sterk genoeg om smaad te willen wreken. Fransche eskaders hebben Gibral tar vanuit de lucht gebombardeerd, de diplomatieke betrekkingen met Londen zijn verbroken en aan de Fransche militairen werd verboden om nog langer Britsche onderschei dingsteekenen te dragen. In Japan verwacht men zelfs bin nenkort een formeele oorlogsverkla ring van Frankrijk aan Engeland. Of het daartoe komen zal, staat niet vast, maar wat doet er dat nog toe De feJten wijzen op vijande lijkheid. Rekening houdende met die feiten hebben de Duitsche en de Italiaansche autoriteiten dan ook reeds bewilligd ln een uitstel der Fransche ontwapening ter zee en in de lucht. Men ziet het wonderlijke gebeuren, dat de Franschen met hun overwin nende tegenstanders optrekken tegen den zichzelf inhetgedraDg gebracht hebbende bondgenoot. Een en ander begunstigt niet in geringe mate het Duitsch-Italiaansch plan tot vestiging eener nieuwe orde in Europa, want het Fransche volk iu maar al te zeer geneigd om te breken met het verleden, dat zooveel smaad en ellende gebracht heeft en het te probeeren met een politiek, welke het Duitsche en Ita liaansche volk sterk door eendracht heeft gemaakt. De vice-president van het Fransche kabinet Laval, heeft reeds een ont werp gereed voor een volledige her ziening van het politieke stelsel ih Frankrijk, een. herziening, welke een grondwetsherziening noodzakelijk maakt en de instelling van een auto. ritair bestuur beoogt. Over dat ontwerp zal de Nationale vergadering te Vichy beslissen, nadat met de parlementaire groep voorbe reidende besprekingen zijn gehouden. De aanvaarding van het ontwerp staat vast. Ook Is reeds een voorstel aangenomen om een nauwgezet on derzoek in te stellen naar de schuld van vorige politieke leiders en mi nisters, die verantwoordelijk kunnen worden geacht voor de catastrofe van Frankrijk. Eenzelfde politieke heroriënteering, zooals die zich in Frankrijk snel voltrekt, valt waar te nemen in ver scheidene ander Europeesche landen, We wezen daartoe reeds op zekere gebeurtenissen ln Roemenië. Ook Denemarken heeft een nieuw kabinet (wederom onder Staunlng) dat wel alle belangrijke politieke groepeeringen nog omvat, maar met een verklaring voor den dag Is ge treden, welke wees op de noodzaak van een nationale eenheidsbeweging en de opheffing vaD de politieke partijen. De vorm van het nieuwe Europa is ongetwijfeld ook een der onder werpen van de bespreking geweest, welke de Italiaansche min. v. Bui- tenlandsche zaken, graaf Ciano, deze week ln Berlijn met Hitier heeft ge had na diens triomfantelijke Intocht in de hoofdstad. Verschillende veronderstellingen worden hierover geopperd. Men houdt er rekening mee, dat - ongeacht de afloop van den strijd tegen Engeland Dultschland en Italië reeds thans de beheerschers zijn van het vasteland van Europa. Sommigen zien het nieuwe Euro pa aldus Een Germaansche Statenbond. Daartoe zouden, behalve Groot- Duitschland, behooren de Scandina vische landen, Nederland en Vlaan deren en vermoedelijk ook Duitsch- Zwitserland. b. Een Latijnsch Rjjk, bestaande ulr Frankrijk, Spanje, Portugal en Italië. Het Slavisch Rijk. Sovjet-Rus land met economische banden met hot Slavische deel van den Balkan, Wat hiervan te zeggen In groo te lijnen lijkt het wel een aanneme lijk project, maar we zullen ons hierin maar niet verdiepen; te zijner tijde zal wel blijken wat daarom trent te Muenchen besloten werd. Bekendmaking. De Burgemeester der gemeente Venray maakt bekend dat alle ver lofgangers, die hun mllliaire klee ding en uitrusting nog Diet hebben ingeleverd. zich, onverwijld ter gemeente-secretarie hebbeD te mei den, en wel uiterlijk vóór 16 Juli a.s De Burgemeester der gemeente Venray maakt bekend, dat het ten strengste is verboden vlugschriften die door Duitsch-vijandige vliegtui gen zijn uitgeworpen, aan derden (uitgezonderd aan de plaatselijke overheid) te geven. Bij het aantreffen van zoodanige vlugschriften moet men deze derhalve terstond, zonder ze aan een derde ter inzage te geven, bij den Burge meester inleveren. De Burgemeester van Venray maakt bekend, dat alle sedert 15 Mei j.l. met verlof gezonden onderofficie ren, korporaals en soldaten, die tot dusverre geen loongevenden arbeid hebben kunnen vinden of weder werkloos zijn geworden en een vrij willige aanmelding voor arbeid in Dultschland niet heeft plaatsgehad, zich moeten aanmelden voor den Opbou wdien st. Zoodanige aanmeldlog moet even- ins geschieden door studeerenden alsmede door hen, die zonder werk zijnde, zelf dan wel m'ddels familie in hun onderhoud kunnen voorzien. De aanmelding zal onverwijld, doch uiterlijk 13 Juli a.s. dienen te ge schieden. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 huishoudster voor Wanroy 1 huishoudster voor Meerlo 1 leerling kuiper leerling-schilders Boerenknechten voor Zuid-Limburg 1 boodschap jon gen 1 leerling kleermaker Grondwerkers voor Dultschland 1 bakkersknecht v. Kevelaer 1 slagersknecht v. Issum 3 meubelmakers 2 stucadoors BIEDEN ZICH AAN burgerdienstmeisjes 25 en 18 jaar jongens voor kantoorbediende flinke boerenknechten 1 Slagersknecht 21/1 jaar a.h vak 1 boerenknecht 39 jaar metselaars en timmerlieden Opperlieden 1 chauffeur 2 burgerdienstmeisjes 15 j. 1 timmerman 3 jaar a.h. vak 1 schildersknecht 1 daglooner v. alle werk 1 bekwame slagersknecht 1 burgerdienstmeisje 14 j. v. direct 1 rogge bindster 1 smid bankwerker 19 jaar 1 boerenknecht 20 jaar DISTRIBUTIE. Maandag B.- en C.-boeren van 10 tot 11 uur. Woensdag van 4yz tot 6 uur alle anderen. UITGIFTE BONNEN SPAAR REGELING. Maandag 15 Juli 1940 van 10 tot 11 uur B en C boeren. Maandag 15 Juli van 5-6 uur n.m. tewerkgestelden. Dinsdag van 5-6 u. nam. tewerkgest. Lijstje der te koopen goederen en prijzen medebrengen. BROODi Bons 51 tot en met 60 (broodbon- boekje) geldig van 8 tot en met 14 Juli (event. 18 Juli), rechtgevende op totaal 2000 gram brood. Bons 61 tot en met 70 (broodbon- boekje) geldig van 15 tot en met 21 Juli (event. 25 Juli), rechtgevende op totaal 2000 gram brood. SUIKER Bon 80 van bet Ryksdistrlbutie- bonboekje geeft tot 25 Juli recht op aankoop van 1 Kg. suiker. Da bons gemerkt één rantsoen suiker geeft recht op aankoop van eenzelfde hoeveelheid. Bonnen gemerkt l/i suiker, geven recht op aankoop van 1/4 kilogram, Deze laatste bonnen moeten op af zonderlijke opplakvellen worden inge leverd. KOFFIE OF THEE Bon 85, rechtgevende op onder- scheidelyk V2 pond of 1/2 ons. tot en met 2 Augustus. Dezelfde hoeveelheid la \erkrijg- baar op de bonnen: „één rantsoen koffie of thee", BLOEM OF BAKMEEL* Op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag a.s. moeten, door iederen detaillist op de voor hem aangewezen dag, de opplakvellen met bon No. 75 worden ingeleverd, Bakkers die gewend z(jn genoemde artikelen te ver koopen kunnen even eens opplakvellen inleveren ook al zijn zij nog niet als detaillist erkend. Hiertoe moeten minstens 40 bonnen worden ingeleverd. Is dë omzet ge ringer geweest, dan moeten zy de bonnen bij andere detaillisten inle veren. PETROLEUM t Petroleum „Periode 2", voor hen, die over geen andere kooltgelegen held beschikken, dan met petroleum. Geldig tot en met 14 Juli, recht gevende op 2 liter. Petroleumhandelaren behooren de ingenomen zegels, gemerkt periode 2, in te leveren op Maandag, 15 Juli a.s. Alsdan begint periode 3, welke 14 dagen duurt en waarvoor de dit nummer gemerkte bons geldig zyo, SCHOENEN Het koopen van leerloos schoeisel, zomerschoenen, sandalen, pantoffels enz. is vrij. Schoenen van leer mogen alleen ge- en verkocht worden op vertoon van een speciale bon te verkrygen aan het distributiebureau. MOTORBRANDSTOF Aanvragen voor vergunning tot het verbruik van motorbrandstof voor de volgende periode kunnen op dezelfde formulieren geschieden als die 'voor de loopende periode, deze zullen zeer binnenkort op het dlstributiekringburéau en by de plaatselijke agentschappen verkrijg baar zyn. Op de rose formulieren moeten provincieletter en nummer vermeld worden, indien deze gebruikt worden voor motorrijtuigen. BRANDSTOFFEN. By aflevering van vaste brand stoffen, behoort telkens een ont vangstbewijs geteekend te worden, hetwelk door den handelaar moet woidan bewaard. Aan industrieele verbruikers (waar onder ook sigarenmagazijnen die den geheele zomer door hun magazijn of winkel verwarmen, behooren) kan indien hun jaarverbruik minder is dan 240 ton, 1/12 van hun jaarver- bruik per maand worden afgeleverd gedurende het tijdvak van 1 Juli tot en met 30 September a.s. Het jaar verbruik wordt gebaseerd op de hoeveelheid, die bij denzelfden leve rancier is afgenomen in het tijdvak van 1 April 1939 tot en met Maart 1940. Dezelfde regeling geldt voor met industrieelegebruikers gelijk te stel len afnemers b.v. ziekenhuizen, ge stichten en alle Instellingen van Rijk, Provincie en Gsmtente. Aan andere afnemers mng 20 pet. van het jaargebruik (zie boven) worden afgeleverd in het tijdvak van 1 Juli tot en met 30 September Hierop moet de reeds in de maand Mei afgeleverde hoeveelheid ln mindering worden gebracht. Venray 11 Juli 1940. De Leider van den Distributledlenst Kring Venray, SCHAEPMAN. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 5 tot 12 Juli GEBOREN Martin P. van Hoof, Broekweg Hendrika A. M. Poels, Merselo Joseph P. A. M. Bovee Veulen Hermanus J. A. M. Graat, Oostrum Gerarda O. H. Snijders, Oude Oostrumscheweg Petronella L. M. Kunen, Veulen Henrietta A. M. Boom. Oude Oostrumscheweg Jeanne E. G. Kruijtzer, Grootestraat Louisa J. M. van Osch, Castenray OVERLEDEN Hendrikus Marcellis, echtgenoot van P. VerBtegen, 69 jaren, Over- broek Kerkelijke Diensten. PAROCHIE-ACTIE, dagellfksche vertegenwoordiging van het ge zin in de H. Mis. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144, Heer der weekkap. v. Wijngaarden Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur H. Mis van de Maria-Congreganisten, 10 uur de Hoogmis voor de slachtoffers van den oorlog. Na de Hoogmis Jongens- Congregatie voor alle jongens tot 17 jaar. In alle H. Missen preek over 't Scapulier v d. Berg Carmel. Half kinderlof, 4 uur H. Familie, 6 uur Lof en rozenhoedje, 2 uur kleine Congregatie. MAANDAG half 7 de Maaiersmis, uur leesmis, half 8 leesmls voor afgestorven fam. Lenssen-Jeuken, 8 uur best. jaarg. voor Hubertus Camps en Anna Maria van de Pasch, 8 uur Lof. Gedurende de week 8 uur Lof en rozenhoedje. DINSDAG feest van O.L. Vrouw d. Berg Carmel, opleggen der Scapuliers, half 7 en 7 uur leesmls, half 8 best. jaarg. voor Jacob Gou- mans, 8 uur leesm's voor 't huwelijk van Josephus Johannes Janssen en Maria Jacoba Willems. Gerardus Peter Swinkels en Maria Gertruda Henrica Willems. WOENSDAG half 7 leesmls voor de vrouw van Martin Verhoeven, uur leesmls, half 8 gest, jaarg. voor Johan Peeters en o best. jaarg. voor Martini en echtgenoote. DONDERDAG half 71< te Veltum H. Mis, kwa Sacramentsmig en gc»nei munie van de leerlingen school, 8 uur gest. jaarj Hendrik, Gertrv^is en Berg. I VRIJDAG half 7 en 7 half 8 leesmis voor Gert 8 uur gest. Sol. jaarg. vc Janssen en zijne zuster ZATERDAG half 7 O.L 7 uur en half 8 leesmls, Sol. jaarg. voor Jacob T Gertrudls Camps, Pete v.d. Broek en Hendrina Biechten van 7 tot 9 i Retraite voor jonge arbeidersbeweging van Voor Bouwvakarbeldei retraite van 3—6 of vai a.s. Opgave zo spoedig i Eerw. Heeren Geest elijkt JEUGDWERK STERGROEP. ZONDAG half 11, Lid* nadette -groep. 3 uur R( KROONGROE1 ZONDAG half 5, There Trouwe opl"^*33^3»rwi DINSDAG 2 uür, naail PATERSKERK Morgen ZONDAG, 9de Pinksteren. Feestdag var naventura. De H. Missen om 5,30, 8.30 de Hoogmis. Geleger biechten aan de Epistelz H. Mis van 5,30. Om Vespers, om 6 uur Lof n schreven gebeden. DINSDAG, gedurende d< van 't Allerheiligste te ver aflaat. Om 8 uur de gez mis. Om 6 uur Lof ter e> Antonlus met voorgeschi den. WOENSDAG 8 uur p'. voor onze overleden me bloedverwanten en weldo VRIJDAG om 8 uur pl voor Albertus van der om 6 uur Lof met voor gebeden. Op de werkdagen zijn d om 6 uur, 6.45, 7.30 en 8 Dagelijks 'n H. Mis voc en weldoeners. Gelegenheid om aan h de jaarlijksche bijdrage voor de stoelen. H. H. NISSEN. Zondag om 6 30 voor AarsseD geb. Claessen, oi de overl. fam. van Meijel Maandag om 63/4 voor i overl. leden van de 7 30 voor Gerardus van Dinsdag om 63/4 voor Hoedemakers, om 7.30 vo fam. van MeijelWillems Woensdag om 8 uur vo fam. Swlnkels-Jansen-Wil Donderdag om 6 uur e Jan v. d. Muncl^hof, on Gerardus vs,p VrijdÊg óm 6% voor Hoedemakers. DERDE ORDE. ZONDAG. Heden bestuu ring lo het gastenkwarti klooster. Men gelieve de te brengen. WOENSDAG om 7.30 i mis voor den vrede. Alle in het bijzonder de T worden uitgenoodigd de by te wonen en voor de blddeD. Achter in de ki offerbus) zijn gratis get den vrede te verkrijgen. VRIJDAG om 7.30 R voor br. Hendrik Marcelll tiarissen worden ultgeno H. Mis bij te wonen ei overledene het Rozenhoet den en de H. Communie gen. Jonge Derde Or- ZONDAG a.s. om twee lijke vergadering afd. mels biljet voor de verkiezit nieuw bestuurslid meebrei Voor de vele blij deelneming en belan die wij mochten on( bij het ongeluk, het c en de begrafenis va inniggeliefden en onveri Echtgenoot, Vader ei vader, GERARD VAN ME betuigen wij li onzen c dank. in het bijzonder di E. H. Geestelijken en d van het St. Elisabeth-Zii Venray, Juli 1940. tusschen Leunen en V inhoud ruim 10 gid. Ti looning terug te bezorgt dezer. moeten vóó~'Zaterdag ingestuurd zijn. 2 DE RE(

Peel en Maas | 1940 | | pagina 2