'Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Alleen Boter is boter „VENRAY" boter Houdt vast 't Is van U zelf.. Ons weekpraatje. Binnenland. Kippenhouden in den oorlog. /'betreft uw oogen 1 cepten naar Schaeffers Schaeffers Zaterdag 8 Juni 1940 Een en Zestigste Jaargang No 23 üppt unvr ma ac jl JCiJuJu Juli IVlAAij is zeer fijne boter ADVERTENTIEPRIJS 1-8 regels 60 cent, 71/, ct. per regel, bij contract groote reductie. UITGAVE Fa. van den MUNCKHOF VENRAY Tel. 512 Grootestraat 28 Giro 150652 ABONNEMENTSPRIJS: voor Venray 65 ct. buiten Venray 75 ct. per kwartaal. Afz. no. 5 ct. O. L. Vrouw „Behoudenis der Kranken' OOSTRUM In oorlogstijd vergaan heel wat waarden materieele, maar ook geestelijke en moreete. De groot heid van de ellende maakt op velen zoo'n indruk, dat alle wil en energie in ze verslapt; waar door ze noodeloos ook datgene loslaten, wat ze nog restte en waarop niemand een aanslag van zins is. De narigheid en droefheid maakt sommigen onzer gevoel loos, ontoegankelijk, ze geven prijs, wat een ander ze nooit zou kunnen ontnemen het geloof, de hoop, zelfs de liefde. En de trouw. Dingen, waarvoor ze enkele weker, geleden nog hun goed en bloed zouden hebben willen geven, worden thans gedachte loos verraden. Het vaderland heeft voor hen veel van zijn be- teekenis verlorenwie met ont roering het Wilhelmus plachten te zingen, van hen beschimpen thans niet weinigen de trouw van Oranje. En waarom Eigen lijk enkel en alleen, omdat ze teleurgesteld zijn door den loop der gebeurtenissen. Is het vaderland minder van beteekenis geworden, omdat we het slechts vijf dagen hebben kunnen verdedigen tegen een overweldigende overmacht Is Oranje ons minder waard, omdat de Koningin uit constitutioneele overwegingen moest worden ge adviseerd, tijdelijk haar grond gebied te verlaten? Had de Koningin iets voor ons kunnen doen, door hier te blijven Had zij, door hier te blijven, alles kunnen doen en alles kunnen zijn, van wat ze thans doet en is? Zou zij zich dapperder heb ben betoond door eenvoudig het lot van den krijg aan zich en haar volk te laten voltrekken? Ik weet iets van de omstandig heden, waaronder H. M. de Ko ningin naar Engeland overstak en ik weet, dat méér dan 90 pet. van hen, die haar gedrag laken, nooit den moed zouden hebben gevonden om in gelijke om standigheden den overtocht te ondernemen. Slechts de toekomst zal het moeten uitwijzen zooals de Kamervoorzitter Mr. van Schaik, in zijn radiorede herinnerde of het besluit, dat de Koningin in een voor onze historie critiek oogenblik nam, voor land en dynastie het beste is geweest, maar ook thans is er voor nie mand reden om den moed of de trouw van de Koningin op eeni- gerlei wijze te verdenken of ver dacht te maken. De verbondenheid van Neder land en Oranje is eeuwen lang de kracht van ons volk geweest, laten we ons niet moedwillig van de groote geestelijke waar den uit het verleden ontdoen. Laten we vasthouden, opdat we straks tesamen met alles wat ons verbond, weer sterk zullen zijn. Laat onze „trouw" niet zijn als die van Petrus, die in den ure des gevaars naar Jezus opzag en tegen diens vervolgers zeide Neen, dezen mensch ken ik niet." Trouw 1 Dat is het. waarin een klein en geslagen volk zich nog groot en karaktervol kan be- toonen. Deze trouw behoeft niet en mag niet ostentief of provo catief wezen, zelfs niet demon stratief. We leven onder vreemde bezetting en daarnaar hebben we ons te schikken. We kunnen dat doen op een royale en loyale, zelfs vriendelijke en vriendschap pelijke wijze, om dat de bezetter zich jegens ons volk grootmoedig en correct betoont. Hij bedreigt ons niet in onze nationale fier heid hij verlangt het niet van ons, dat we trouweloos worden aan ons verleden hij, de ver tegenwoordiger van een groot en sterk volk, zal het niet eens graag zien, dat we ons zelf door trouweloosheid vernederenhij laat het toe dat de dagelijksche radio-uitzendingen met onsaloude Wilhelmus worden besloten. We zijn geslagen, maar onze eer is ongerept. Onze nationale trots is geheiligd door het bloed van duizenden landszonen, die tot in den dood trouw bleven aan de idealen, welke sommigen onzer God verhoede het 1 laf geworden door den ongunst van den gevoerden strijd, vrij willig zouden verraden Laten we het ons voornemen nóóit 1 Niemand is in deze dagen ontkomen aan den druk der om standigheden, die zijn wil ver lamde. De lust in véél is or.s ontvallende lust in nog méér zal ons ontgaan door verraad aan onze beste nationale tradi ties. Trouw houdt en maakt sterk. Op onze trouw van heden zal de toekomst van land en volk steu nen op onze trouw steunen we voor het heden persoonlijk. In trouw behouden of hervin den we onze fierheid onze fier heid zal ons in staat stellen om met opgewektheid, levenslust en in vast geloof aan de toekomst van land, volk en dynastie, het heden te doorstaan en te over winnen. Md. DE PLAATSELIJKE KRANT. Haar beteekenis in onze dagen. We willen het in 't bijzonder heb ben over de eigen plaatselijke krant. Deze heeft de omstandigheden in mindere mate tegen dan 't groote dagblad. Al zouden alle lezers der groot pers hun orgaan trouw willen blijven, velen kunnen het niet, om dat ze door het terugloopen van hun verdiensten tpt >ez'.:'nlg«ng worden gód'.vougtih. Ook omdat de inhoud vanheteene groote dagblad in dezen tijd bijna geljjk is het kan niet anders aan het andere, beperken niet weini gen zich bij het lezen van dagbladen. Velen meenen, voor wat het alge meen nieuws betreft, wel te kunnen volstaan met het overzicht, welke het plaatselijke blad biedt. Men gaat bovendien, waar we allen min of meer worden teruggedrongen in een plaatselijk isolement, meer belaDg stellen in plaatselijke gebeurtenissen en bovenal: men moet op de hoogte zijn en blijven véél meer dan ènders van de plaatselijke ver ordeningen, regelingen, distributie bepalingen enz. De plaatselijke krant is opeens van nog grootere beteekeni3 geworden dan ze was. Het politieke leven staat stil, de belangstelling voor velerlei maatschappelijke actie is tijdelijk verslapt, de plaatselijke krant is een der weinige bandeD, welke de Individuen nog tesamen binden en het gemeenschapsleven voeden. Trouw aan de plaatselijke krant is nu een zaak van eigenbelang en algemeen belang. Het zal daarom haast onnoodig zijn om tot trouw aan de plaatselijke krant op te wekken. Maar we moe ten er op wijzen, dat plaatselijke krant in dezen tijd aan trouw alléén, niet genoeg heeft. 'Meer dan óóit heeft ze behoefte aan welwillendheid en steun. Het is mooi, dat men zich nu ver laat op zijn plaatselijke krant, maar men mag er geen te groote eischen aan stellen en dient begrip te toonen voor de noodwendigheid van haar tekortkomingen. Er zijn menschen, die in de dagen, toen we allen ons hart vast hielden voor wat gebeuren ging, hun abonnement opzegden, omdat de krant een keer niet ver scheen (niet verschijnen kon) of in een sterk vermagerd formaat uit kwam Laat men zich toch voor stellen, dat dit niet-verschijnen of onvolledig uitkomen, ons meer heeft gekost dan een dubbeldikke krant ln normalen tijd We vertrouwen, dat de haastigen, die hun abonnement opzegden, hun ongelijk zullen inzien en hun daad zullen herstellen. We vertrouwen voorts, dat men in de naaste toekomst begrip zal be- toonen voor onze moeilijkheden. Als we tekort komen in het voeren der redactie, dan beseffe men, dat we gebonden zijn aan normen, welke we ons zeiven niet hebben gesteld. En als de krant niet den omvang kan hebben, dien onz9 lezers van haar gewoon zijn, dan dient men te be denken, dat die omvang afhankelijk is van meerdere factoren: in de eerste plaats van den meerderen of min deren toevloed van advertenties en in de tweede plaats van den beschik baren papiervoorraad. Alles wat de toekomst betreft, is onzeker. Een uitgever weet, wat hij aan papier heeft liggen, maar hij kan onmoge lijk berekenen, wanneer en hoe deze voorraad zal worden aangevuld. De aanwezige voorraad moet dus met beleid wordeD verbruikt. De plaatselijke krant, van zoo groote beteekenis in onze dagen, kan zooveel mogelijk zijn, wat de lezers er van verwachten, als iedereen ten opzichte van zijn krant blijft, wat hij was: een inschikkelijke abonné, een regelmatige adverteerder. We bouwen aan de toekomst. Eéns, als we weer een gelukkigen vrede beleven, zal zoo hopen we de krant zijn gebleven als „van voor den oorlog". Iedere zakenman heeft het door adverteeren in de hand, dat z\jn naam en de faam van zijn on derneming, in komenden vredestijd, eveneens zijn vóóroorlogsch karakter zal hebben behouden. Dc groenten-export naar Duitschland. Betaling tegen minimumprijs. Hoewel na het herstel van de spoorwegverbindingen groote hoe veelheden groente uit het Westland naar Duitschland zijn gezonden, ge schiedde dit op risico van de expor teurs, waarbij nog niets naders be kend kon worden gemaakt over de betaling. Thans hebben de exporteurs bericht ontvangen, dat de betaling over den export in de week van 20—26 Mei aan het einde van de loopende week tegemoet kan worden gezien. Alle geëxporteerde producten zijn uit de markt genomen tegen den minimumprijs, welke na den oorlog door de Ned, Groenten- en Fruitcentrale werd vastgesteld. Hier bij moet worden opgemerkt, dat van de meeste producten de minimum prijs ongeveer het dubbele bedraagt van den minimumprijs 1939. Maandag heeft de Ned. Groenten- en Fruitcentrale de minimumprijzen van tomaten en bloemkool iets ver laagd, in verband met den stijgen den aanvoer van deze producten. HOOI EN STROO. Intrekking van vervoer- verboden enz. Het rijksbureau voor de voedsel voorziening maakt bekend, dat het verbod tot verv^-en en afleveren van hooi en graanstroo is In^etrC^- ken. Ook het verbod tot bewerken en verwerken van haverstroo en zómer- gerststroo is opgeheven. Tegelijk met de Intrekking van het verbod tot vervoeren en afleveren van graanstroo zijn de ten aanzien daarvan bestaande prjjsvoorschriften buiten werking gesteld. De maximum prijzen voor hooi blijven evenwel gelden. Weer Mis-uitzendingen door den K.R.O. De Mis-uitzendingen van den Ka tholieken Radio-Omroep zullen, zoo meldt „De Tijd", worden hervat, te beginnen Zondag 9 Juni a.s. om half elf, met een uitzending van de Hoog mis uit de dekenale kerk van St Vitus te Hilversum. Handen af van projectielen 1 Dynamietpatroon verminkt jonge Tiiburger. Ondanks de vele waarschuwingen die de afgeloopen dagen reeds in de krant verschenen, blijkt dat kinderen nog niet voldoende op de hoogte zijn van het gevaar, dat gelegen is in het vinden van en spelen met ont plofbare projectielen. Zoo is weer een 11 jarige jongen te Tilburg, het slachtoffer geworden van een explo- deerende dynamietpatroon. Deze had n.l. zoo'n patroon gevonden. Vlakbij de ouderlijke woning heeft hij het gevaarlijke voorwerp laten vallen, met het gevolg, dat het met een luiden knal tot ontploffing kwam. Het gevolg hiervan was, dat zijn rechterhand totaal werd verbrijzeld, zoodat de ongelukkige deze zal moe ten missen. Voorts liep hij verwon dingen op aan been, arm en hoofd. Hoeveel moeten er nog volgen Anderhalf milioen schade te Roosendaal. In Roosendaal zijn, volgens de Prov. 'sHert. Crt. in het totaal on geveer 130 woningen of gebouwen door bominslag of door brand geheel of gedeeltelijk verwoest. Daarnaast zijn veel landerijen en tuinderijen vernield. Door de gemeen te is een schatting opgemaakt van de opgeloopen oorlogsschade. Het totaalbedrag is aanzienlijker dan velen zouden verwacht hebben: de algeheele schade bedraagt ongeveer f 1500.000! Waar noodig zijn hierbij tevens begrepen goederen en kantoor- en winkelin vent arissen. Dc schade in Utrecht. In de provincie Utrecht wordt de aangerichte schade door de krijgs verrichtingen geschat op 9 10 millioen gulden. Verkoopprijzen van boerderijen. In Friesland brachten 44 boer derijen, die in 1939/1940 werden ver kocht, met een gezamenlijke opper vlakte van ruim 700 ha, een som van f 1,216,851 op. De gemiddelde verkoopprijs bedraagt dus f1738 per hectare. Volgens particuliere aanteekenin. gen verkoopberichten uit de land bouwbladen hebben 26 boerderijen in de provincie Groningen, met een totale oppervlakte van ruim 406 H. bij verkoop in 1939/40 gezamenlijk opgebracht f 980.410. De gemiddelde opbrengst per H.A heeft bedragen f 2475. De geesel van den oorlog heeft ook onze kippenhouderij zwaar ge troffen. Voor duizenden onzer kleine boeren was ze tot heden de voor naamste bron van Inkomsten. In het afgeloopen jaar was de aanvoer van eieren op de C.V.V. te Venlo 138 millioen stuks, waarvoor werd uit betaald f 5128 000. Te Roermond werden op de C.R.E aangevoerd 283 millioen eieren, waar voor betaald werd f 10,215.000. Onze twee Limburgsche eierveilln- gen betaalden dus aan onze Limb, en N.-Brabantsche leden ln 1939 uit f 14.343 000. Hiervan kwam alleen in Limburg ongeveer 10 millioen gulden terecht. De gezamenlijke Oost- en Zuid- Nederlandscbe coöperaties exporteer den in genoemd jaar 560 millioen eieren voor een waarde van 20 mil lioen gulden. De geheele export van genoemde coöperaties (vormenden de V.E C E en die van den handel bedroeg 1300 millioen eieren. Hierbij komt nog de binnenland- sche consumptie van 1100 millioen, zoodat de totale productie bedroeg 2400 millioen eieren voor een waarde van 88 millioen gulden. Wanneer we nu nog een 15 mil lioen slachtklppen in aanmerking nemen, dan kunnen we zeggeD, dat de Nederlandsche kippenhouderg een geldelijke opbrengst van 100 millioen gulden per jaar. En thans ziet het er plotseling donker uit voor onze zoo hard ploe terende kippenmenschen. Op 10 Mei werden de eierenaanvoer en eier- hands! eensklap3 met lamheid ge slagen. Öp menige plaats SlS Venray, Deurne enz. werden de eieren ver kocht voor 1 tot 2 ct. per stuk De directeuren onzer groote ver koopinstellingen bleven echter niet bij de pakken zitten en ontwikkelden reeds daags na dien fatalen datum een ongekende energie en aanpas singsvermogen. LAlle moeiljjkheden, maar ook de mogelijkheden werden in vollen omvang overzien en al spoedig liepen de zaken weer. Daags na Pinkstermaandag verschenen reeds weder de vrachtauto's met eieren en de export was omgelegd naar Duitschland. Wat dit beteekent als staaltje van snelle reorganisatie, blijkt duidelijk, als men bedenkt dat èn post- èn telefoonverkeer stil stonden, en het gebied van aanvoer zich uitstrekt over geheel Midden- Noord-Limburg en een groot deel van Noord-Brabant. Wat meer is7 de prijzen vielen niet tegen. Aan de leden kon een prijs van 56 ct. per kg. worden uit betaald. HET VOEDSELPROBLEEM Dat gaf onzen kippenhouders weer moed en vertrouwen, maar een nieuw dreigend gevaar kwam naderbij in den vorm van tekort aan voedsel voor de dieren. Thans is bekend, dat aan de kippen wordt verstrekt voe der voor 40 pet van het aantal die. ren dat op 1 September aanwezig was. Sinds December was dit rant- soee geweest 60 pet. Zoodat thans 1/3 van den aanwezigen kippenstapel zal moeten worden opgeruimd en wel op zeer korten termijn. In het gebied van de Coop, Venl. Veiling bedraagt het aantal kippen p.lm. 900.000. In dat van de Roer- mondsche eiermijn 2 100 000. Tesamen pl.m. 3 millioen. Er zullen dus hier ongeveer 1 mil lioen kippen disponibel komen voor de consumptie als slachtklppen. Voor geheel Nederland zal dit getal plm. 4 millioen bedragen. Een groot finan cieel nadeel bedreigt nu onze kippen houders, als deze dieren niet door den handel kunnen verwerkt worden. Immers als de markt overvoerd wordt, zullen er afbraakprijzen ont staan en beteekent dit een groote schade voor onze pluimveemenschen. In September jl. ging het even zoo. Toen Is het voorgekomen, dat er kippen afgemaakt en ln den grond zijn gestopt, omdat er geen koopers kwamen opdagen. Velen hebben voor hun waardevolle dieren slechts een luttel bedrag opgestreken. Dat alles gebeurde, doordat in enkele dagen honderdduizenden dieren weg moes ten, omdat er geen voedsel meer voor verstrekt werd. Geen dieren vernietigen Ook nu dreigt die toestand weer te komen. Maar gelukkig zijn de omstandigheden thans anders. We staan in andere verhouding tot Duitschland en al het mogelijke zal gedaan worden om onze menschen dit nadeel te besparen. In elk geval zouden we de kippenhouders aan raden geen dieren te vernietigen. Het steriliseeren en wekken is thans dank zij onze alom gegeven huls- houdcursussen voldoende ingeburgerd en de geslachte kip leent zich hier toe zeer goed. In dezen tijd van dreigend voedselgebrek moet elke gelegenheid aangegrepen worden om provisie te vormen voor de toekomst. Welke maatregelen nog meer kunnen genomen worden door onze organi saties, hierover kan nog niets gezegd worden, daar de besprekingen op het oogenblik gaande zirjo, maar men houde goeden moed en ga er niet te spoedig toe over, zijn dieren voor een appel en een ei van de hand te doen. De pluimveehoudersbonden vanN. Brabant en Limburg zullen hun selecteurs weer beschikbaar stellen voor die kippenhouders, die niet zelf hun slechtste dieren kunnen uit zoeken. Hiervoor zal een klein be drag per dier gevraagd worden. We raden eenieder, die het selec- teeren niet machtig is, aan, daarvan een nuttig gebruik te maken. Ge lukkig is de kwaliteit der op te ruimen kippen thans niet slecht en als een en ander, wat den handel betreft, naar wensch verloopt, komt de toestand hierop neer, dat de kippenhouder een elitegroep over houdt, die hem nog een dragelijke winst kan opleveren. Aan de kuikens zal de volle hoe veelheid voeder worden toegewezen, terwijl de fok- en vermeerderings- bedrijven waarschijnlijk 80 pet. zul len krijgen van de vroegere hoe veelheid. Men bestede dus alle mogelijke zorg aan het opgroeiend geslacht. Hoe de toestand zal zijn, als dit vol wassen is en tot volle productie zal gekomen zijn, weet niemand. Maar laten we hopen, dat Gods hulp nabij is en wij weer spoedig 'n beteren vreedzamen tijd mogen beleven. In elk geval het hoofd omhoog en met moed en vertrouwen het ko mende seizoen tegemoet L. K. L. Opgave van paarden. De Burgemeester van Venray ver zoekt alle eigenaars of houders van paarden In de week van 10 tot 15 Juni a.s. ter Gemeentesecretarie op gave te doen van het aantal in hun bezit zijnde paarden ouder dan 3 jaren. Venray, 5 Juni 1940. De Burgemeester van Venray A. H. M. JANSSEN. Dienstregeling Spoorwegen. Vertrek der treinen van station Venray in de richting Nijmegen: 6 04 10 04 14.04 18.04 Richting Venlo: 8.26 12,26 16.26 20 26 Weer een landmijn ontploft» Tijdens de opruimingswerkzaam heden van landmijnen tusschen Deurne en Venray in de Peel, stiet de sergeant-majoor v. d. Kalken uit Utrecht in een mijnenveld op een landmijn, die tot ontploffing kwam. De sergeant-majoor werd op slag gedood. LUXOR-THEATER „Levensdans". Deze film wordt gedragen door de prachtige Judith-figuur van Bette Davis. Zij acteert zoo verfijnd en ge raffineerd tot in de kleinste finesses, dat zij in de groote scènes niemand onberoerd kan laten ...een overwin ning van de Amerikaansche film. Een triomf voor Bette Davis. „Levensdans" is een diep tragisch verhaal: een studie van vrees en angst, want de arme Judith is tot sterven gedoemd van het eerste oogenblik af, dat zij op het witte doek verschijnt. Zij heeft slechts een beperkten tijd te leven. Judith Tra- herne la een schatrijke 23-jarige erf gename en de lieveling van haar omgeving. Als een ernstige ziekte Judith dreigt aan te tasten, spot zij er mee en slaat zelfs de wijze raad gevingen van haar huisdokter Dr. Parsons in den wind. Juist wanneer Dr. Frederlk Steele op het punt staat zijn huis te ver laten en zijn praktijk op te geven om wetenschappelijk hersen-onder- zoek te gaan doen in zijn labora torium te Vermont in de bergen, geeft hij toe aan den aandrang van zijn ouden vriend, Dr. Parsons, om Judith Thraherne te onderzoeken. Reeds maanden lijdt deze jonge, levenslustige en sportieve vrouw aan hevige hoofdpijnen en schemerachtige visioenen en om zichzelve moed in te spreken doet zij aan sport en be zoekt allerlei nachtclubs." Steele, die een gezwel in de her senen ontdekt, opereert haar, doch daar haar ziekte ongeneeslijk is (zij heeft hoogstens nog een jaar te leven), weet hij, dat deze operatie slechts een tijdelijke verlichting kan geven en dat Judith gedoemd is om eerst blind te worden en daarna te sterven... Steele zegt Judith niets van haar waren toestand. Op de hoogte hier van zijn slechts Dr. Steele en Ann King, Judith's secretaresse en boe zemvriendin. Judith wordt hevig verliefd op den dokter en hjj op haar; onder de anderen, n - noeje od Judith jederven, maar, een JUISTE bril spaart uw Provinciaal ^i^^UNDIG opticien loopt U geen gevaar! VENRAY, 8 Juni 1940 BEKENDMAKING. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare l-ennis van de dienstplichtigen het navolgende: I. Als gedemobiliseerd worden be schouwd: le. Zij die op regelmatige wijze door de Nederlandsche militaire autoriteiten en commandanten met groot verlof zijn gezonden en die derhalve in het bezit zijn van een bewijs van groot verlof; 2e. Zij die door de Nederlandsche of Duitsche autoriteiten of comman danten naar hunne haardsteden zijn gezonden zonder een bewij3 van groot verlof te hebben ontvangen, zulks met uitzondering van de be roepsmilitairen. H. Niet als gedemobiliseerd worden beschouwd zij die op eigen initiatief naar hunne haardsteden zijn terug gekeerd. Degenen, die een verlofpas hebben bekomen, doch zich nog niet ten Raadhulze hebben gemeld, moeten dit alsnog vóór 12 Juni a.s. doen. Verder moeten zich alsnog vöor 12 Juni, dus uiterlijk Dinsdag a.s. ten Raadhulze komen melden al degenen, die niet ln het bezit zijn van een verlofpas en die zich niet reeds sedert 3 Juni hebben aangemeld of opnieuw aangemeld. Nieuw-aankomenden moeten zich steeds binnen 8 dagen te Raadhulze vervoegen. Ter voorkoming van groote moei lijkheden wordt den dienstplichtigen in hun eigen belang aangeraden aan dit voorschrift stipt de hand te houden. Venray, 3 Juni 1940 aan Z.N.L. en NED. SPOOR- ;JW- en VERLOVINGSRINGEN zij daar l 32 HORLOGERIE het gesprek dat moed uit gcr. staat. Judith komt weldra tot het besef verkeert gehandeld te hebben, zoekt Dr. Steele op, smeekt hem om ver geving, waarna beiden overgelukkig en getrouwd naar Vermont afreizen, waar Steele zijn onderzoekingen zal beginnen. Na een jaar van intens geluk be merkt Judith, dat de oude kwaal terugkeert, doch nu behoudt zij het geheim voor zichzelve. Wanneer Steele naar New-York vertrekt om een serie wetenschap pelijke lezingen te houden, gaat Judith op bed liggen. De blindheid komt... „Levensdans" is de mooiste film van Uw leven! dieniemand mag ver zuimen te gaan zien, ze stemt tot nadenken. Autobusdienst Venray-Helmond stopgezet. Sinds j.l. Dinsdag is de autobus dienst Venray—Deurne—Helmond stopgezet. SERVATIUS - OMROEP Tot ons genoegen kunnen wij mel den, dat alle leden van het „Serva- tius"-gezin in goede welstand zijn. Slechts van Hub. Gommans werd nog geen nieuws ontvangen. Zondag a.s. is het sterke F.C.V. te

Peel en Maas | 1940 | | pagina 1