Gemengde Berichten Petroleum distributie Bekendmaking AD VERTEN' Dankkeluigi Jef Bartc Hoedema Burger diensfn WIS' WEIJMANS Burgerwon sprake was, gleed ook het dage- lrjksche leven geleidelijk weer terug in de door de omstandigheden wel eenigszins gewijzigde banen. Zoo verstreken de dagen en nach ten. De proclamatie's verschenen en de bevolking verzette den tijd, men schermde vensters en lichtbronnen af en verliet de straat op het vast gestelde uur. Geleidelijk won elkeen de aanvankelijke onrust en hervatte indien mogelijk den arbeid, vooral toen bleek dat de bezettingstroepen zich tegenover de bevolking uiterst correct gedroegen. Toen daarna de onderbroken electriclteitsvoorzlening weer door gang kon vinden, verdwenen ook weer de opgehaalde kaarsen en de walmende petroleumlampen. Met kalme berusting en vertrou wen leven de menschen verder, hun eigen, in vergelijking kleine moei lijkheden vergetend voor het groote leed, dat gedragen wordt door an dere, werkelijk geteisterde strekeD. Voor het vaderland. De eerste en eenigste Venrayenaar, die tot heden voor zijn vaderland het leven liet, is de 35-jarige militair Harry Janssen, van de Heide. Hij overleed in het Groote Zieken huis te 's-Hertogenbosch, aan de ge volgen van een buikwonde, veroor zaakt door een granaatscherf. Zijne nagedachtenis zal steeds bij zijne medeburgers in hooge eere blijven MISSIE-F ANCY-FAIR. Door de omstandigheden gedwon gen, is de Pinkster-fancy-fair ver vallen. Er zijn echter nog veel loten, welke tevens als toegangsbewijs dienden, in omloop. Bewaar deze loten goed. De loterij gaat door. De trekking is echter uitgesteld tot de laatste week van Juli. Detrekkings- lijst wordt gepubliceerd in „Peel en Maas". Wij hopen, dat, nu de fancy-fair vervallen is, niemand van ons in deze moeilijke tjjd de Missie zal vergeten. Wanneer ge kunt, steun haar door uw aalmoes. Kunt ge niet steunen door uw aalmoezen, steun haar in ieder geval door uw gebed. Want de tijd, die nu gaat aanbreken zal voor alle missionarissen en mis- sie's een tijd worden van groote zorgen. Uw gebed en uw aalmoes kunnen die zorg verminderen en zullen u zelf Gods zegen brengen. LUXOR-THEATER Na de dagen van spanning die achter ons liggen en die als een wervelwind over ons land zijn ge gaan, keert langzamerhand alles weer in zijn ouden doen terug. Ook Luxor Theater, dat door de omstandigheden gedwongen, zijn wekelijksche voorstellingen moest staken, geeft heden Zaterdag en morgen Zondag weer een prima programma. Het valt t.e loven, dat ook op deze wijze wordt medegewerkt om de rust te doen terugkeeren. Luxor geeft weer een programma dat er zijn mag, zooals we dat trouwens gewoon zijn. We raden iedereen ten sterkste aan de films te gaan zien. Zie verder advertentie. POSTDUIVEN. Op bevel van den Commandant van het Bezettingsleger is het terstond met ingang van het verschijnen dezer verordening STRENG VERBODEN postduiven te laten uitvliegen. Overtreding wordt met boeten of hechtenis gestraft, zoover niet zwaar dere straiten tot gelding komen. De duiven worden in ieder geval in be slag genomen. DE SUIKERDISTRIBUTIE. Voor hen, die meenen, dat de sui kerdistributie sinds de bepaling van 9 Mei van de baan is, zjj meegedeeld, dat dit geenszins het geval is. De suikerdistributie gaat gewoon door. Zelfs is het zoo, dat men niet teveel suiker ineens in mag slaan. Wanneer bgv. een gezin van drie personen gezin dus, dat drie suikerbonnen heeft suiker wenscht, dan kan men niet drie kilo tegelijk halen, doch wel iedere week één kilo. Restitutie Motorrijtuigen belasting. Men meldt ons, dat de Bond voor Bedrijfsauto verkeer in Nederland (B.B.N.) onder de aandacht van het Departement van Financiën heeft gebracht, dat vele ondernemers met Ingang van het nieuwe belastingjaar hun verschuldigde motorrijtuigenbe lasting over althans drie maanden hebben betaald; dat genoemde ondernemers in hel autobedrijf door den na 1 Mei j.l. ingetreden oorlogstoestand en het daarna gevolgde verbod om met motorrijtuigen aan het verkeer deel te nemen, verplicht zijn hun bedrij ven stop te zetten en aldus geen pro fijt kunnen trekken van de door hen die begon diklijvig te worden, was de strijdzuchtige oorlogsman niet meer van voorheen en hij scheen niet beter te vragen dan zich op zijn lauweren te mogen uitrusten. In zijne „Geschiedenis van den Russischen Veldtocht" beschrijft Al fred Assolant op welsprekende en onpartijdige wijze den toestand van het Keizerrijk in 1812. Daar ik voornemens ben de lot gevallen van een arme Belgischen soldaat en niet het leven van Napo leon I te vertellen, laat ik hier het woord aan den Franschen schrijver. De regelen welke ik aan hem ontleen, zullen tot inleiding dienen van mijn verhaal. „In dien tijd bestond des Keizers grootheid meer in den schijn dan in werkelijkheid. Aan de overzijde der grenzen van het oude Frankrijk, bogen de volkeren slechts voor het geweld en Frankrijk zelf leed gebrek aan mannen en geld. „Het is ongelooflijk hoeveel sol daten jaarlijks door het oorlogswan gedrocht verslonden werden, Bij het betaalde belastinggelden; dat zij door het verplichte stilleg gen hunner bedrijven thans uit dien hoofde zonder Inkomsten zijn en zij het derhalve redelijk en noodzakelijk achten, dat hun de na 1 Mei j.l. be taalde belastinggelden voor motor rijtuigen hetzij gerestitueerd worden, hetzij de gedane betalingen zullen gelden voor een nader te bepalen ter mijn, wanneer zij weer in staat zul len zijn van hun motorrijtuigen ge bruik te maken. B.B.N. BLERICK. Op last der Roermond- sche Justitie zijn Maandag door de gemeente- en rijkspolitie van hier een 12-tal personen wonende alhier en te Venlo aangehouden, als zijnde allen verdacht van het gedurende de laatste dagen der vorige week uit door de bewoners in verband met den oorlogstoestand verlaten wonin gen en winkels rooven van goederen. Al de aangehoudenen zijn Maandag avond nog naar het Huis van Bewa ring te Roermond overgebracht. Meerdere arrestaties worden nog verwacht. Voor de gesneuvelden. In aansluiting aan het verzoek van Z. H. Exc. den Aartsbisschop aan Zijn geestelijkheid en buiten Onze aanwijzingen aan de Z.Eerw. heeren Dekens, verzoeken Wij de priesters een H. Mis op te dragen voor allen, die deze weken voor ons Jand gevallen zijn. De geloovigen worden eveneens aangespoord voor hen te bidden. Wij zijn overtuigd, dat gij ook ons dierbaar vaderland en Ons niet in uw gebeden zult vergeten. De Bisschop van Roermond, Dr. J, H. G. LEMMENS. Wat gebeurt er met onze soldaten Op een namens het Duitsche commando gehouden persconferen tie werd de vraag gesteld of en wanneer de Nederlandsche soldaten naar huls zullen gaan. Daarop werd geantwoord, dat daarvan nog niets te zeggen valt, omdat de beslissing afhangt van den Führer. Deze be slissing hoeft dus niet over veel schijven te loopen, maar zij zal snel kunnen vallen. Maar thans valt daarvan absoluut niets yte zeggen, zoodat men nog eenig geduld zal moeten oefenen. OPROEP aan de bevolking van Limburg. De Commissaris der Konigin in de provincie Limburg vestigt in het bizonder de aan dacht op de door den Opperbevel hebber der Legergroep onder de nummers VI, VH en VIII der „Be kendmaking voor het bezette gebied" uitgevaardigde voorschriften a. betreffende het openhouden van winkels; b. inhoudende een prljsverhogings- en hamsterverbod. De tekst van deze voorschriften luidt als volgt: „VI. Alle nijverheidsinstellingen, handelszaken en banken zijn in het belang der bevolking open te houden. De sluiting dezer, zonder geldige reden, wordt gestraft." „VII. In het belang van een ge ordende en gelijkmatige bevoorrading der bevolking is het hamsteren van waren of van artikelen voor het da- gelijksch gebruik (elke overmatige bevoorrading) streng verboden. El ke handeling in strijd met deze, wordt als sabotage beschouwd en bestraft. Het voor de dagelijksche levensnoodwendigheden van de bur gerbevolking noodige verkeer, bij zonder ook het marktverkeer, zal, in zooverre de militaire verhoudin gen het toelaten, niet verhinderd worden. Voortbrengers en hande laars van levensDoodwendlge arti kelen zijn verplicht, hun bedrijf als voorheen uit te oefenen en hunne waren aan de verbruikers af te leveren en aan huis te brengen, voorzoover dit gebruikelijk was." „VHI. De verhooging van prijzen en vergoedingen van eiken aard evenals van loonen over het peil, op den dag der bezetting vastgesteld, is verboden, inzooverre geen uit zonderingen uitdrukkelijk toege laten zijn". Deze voorschriften, welke uitslui tend in het belang van de lands- bewoners zijn vastgesteld, moeten stipt worden nageleefd. Aangezien het vervoer van levens middelen en andere goederen ter aanvulling van voorraden nog be moeilijkt is, wordt de bevolking bij deze uitgenoodigd bij het gebruik van de aanwezige goederen de grootste zuinigheid te betrachten. Maastricht, 21 Mei 1940. De Commissaris der Koningin vnd., VAN SONSBEECK. OVERLOON. Zoover heden bekend was, is er in ons dorp maar één onzer dappere soldaten gesneuveld, en wel Arnold Willems, welke te Broekhuizen in een kazemat was ge legerd en zich tot de laatste kogel oude leger der Republiek, dat hij onverminderd onder de banieren wilde houden, voegde Napoleon elk jaar nieuwe lichtingen: iu 1804 zes tig duizend man; in 1805 honderd veertig duizend; in 1807 honderd zes tig duizend, waarvan er tachtig duizend op voorhand van de klas van 1808 moesten gewonnen worden, daar de vorige klassen, die gansch uitgeput waren, geen enkelen man meer konden opleveren; in 1808 twee honderd veertig duizend; in 1809 zes en zeventig duizend; in 1810 honderd zestig duizend; in 1811 hon derd twintig duizend. Te samen Negenhonderd zes en vjjftig duizend man in acht jaar Bovendien, daar de oorlog altjjd voortduurde, werd er aan niemand verlof gegeven, tenzjj aan zieken en gewonden, of aan eenige oude offi cieren, die de Republiek nog genegen waren. Voortijds, gedurende den Egyp- heeft verdedigd. Hij is als een held gevallen voor zijn geliefd Vaderland- Arnold zal bij alle Överlooners steeds in herinnering blijven. Dr. Seyss In quart Rijks commissaris. Teneinde de openbare orde en rust te waarborgen heeft de Führer rijks minister Seyss Inquart tot Rijkscom missaris der bezette gebieden der Nederlanden benoemd. Hij is belast met het burgerlijk gezag en is recht streeks aan den Führer verantwoor ding schuldig. Het militaire gezag wordt door den bevelhebber der Duitsche weermacht in Nederland uitgeoefend, die het recht heeft die maatregelen te ne men welke noodig zijn. Voor zoover dat met de bezetting vereenigbaar is, blijft het Nederland sche recht van kracht. Dc strijd langs de Maas. Te BOXMEER zijn 7 militairen ge sneuveld, terwijl ook een schipper en zijn zoon door de kogels zijn getrof fen en gedood. In SAMBEEK zijn drie militairen gesneuveld, in de kazematten onder Vortum. Eenige andere soldaten zijn gewond. Van de stuwwerken in de Maas heeft men de trappen laten springen. De 81-jarige J. de Leeuw is door een granaatscherf getroffen en aan de gevolgen hiervan overleden. Te KATWIJK gaven negen mili tairen hun leven voor het vaderland. DE MATERIEELE GEVOL GEN VAN DEN STRIJD. Naar uit de voorloopige balans van de in Nederland door den kortston- digen oorlog aangerichte beschadi gingen blijkt, zjjn de materieels ge volgen der strijdhandelingen niet zoo groot als eerst werd gevreesd, aldus meldt de Residentiebode. Geheel onbeschadigd bleven: Het geheele gebied ten oosten van de Grebbelinie, alsmede de geheele noordelijke helft dezer linie, tot aan de waterlinie. Ongedeerd is ook de vesting- Holland, afgezien dan natuurlijk Rot terdam en omstreken. Ook in Zuid-Nederland is vrijwel geen ernstige schade, behalve in de Peelstelling en in de omstreken van Breda, waar een betrekkelijk klein gebied is beschadigd. Dit alles vormt slechts een miniem percentage van wat bij langeren duur of ander verloop van den oorlog wel licht vernietigd had kunnen worden; de schade is veel minder ook dan wat op andere oorlogsterreihen is vernield. Niet inbegrepen zijn bij dit globale overzicht natuurlijk de kustwerken, de vernielde bruggen en de techni sche werken, die in verband met het Nederlandsche verdedigingsplan moesten worden opgegeven. In 't kort. In het vervolg zullen de officieels mededelingen van de Nederlandsche overheid, die tot dusverre op onge regelde tijden gedurende den dagen den avond door den radio-omroep werden gedaan, op twee tijdvakken geconcentreerd worden t.w. 10 u. 10.30 u. 's ochtends en 18,30—19 u. des avonds. Het dep. van financiën deelt mede dat in verband met de tegenwoor dige verkeersmoeilijkheden tot 15 Juni a.s. geen controle zal worden gehouden op rgwielbelastingmerken. Het A.N.P. deelt mede, dat het binnenlandsch postverkeer met uit zondering van Zeeland hersteld i3. Het postverkeer met het buiten land, ook met Duitschland is nog niet herst6ld. De Amerikaansche Senaat heeft; het voorstel tot verleenen van een crediet van 182 mililoen dollar voor legeruitbreiding aangenomen. Een militair bevelhebber voor België en Nederland benoemd. Generaal Von Falkenhausen. Het D.N.B. meldt uit Berlijn Kolonel-generaal von Brauchitsch, de opperbevelhebber van het Duit sche leger, heeft, krachtens de hem door den Führer en hoogsten bevel hebber der weermacht verleende bevoegdheden in de in het Westen bezette gebieden, de instelling van een militair bestuur gelast en gene raal der infanterie von Falkenhausen tot militair bevelhebber in. België en Nederland benoemd. Tot de ambtsaanvaarding van rijksminister dr. Seys Inquart, den door den Führer benoemden Rijks commissaris voor het bezette Neder landsche gebied en tot de benoeming van een militairen bevelhebber in Nederland zal het militaire bestuur in Nederland aan generaal der infan terie von Falkenhausen worden toe vertrouwd. tischen veldtocht, had Kleber ge zegd, dat Napoleon een generaal was, die duizend man per dag ver nielde Men was dan nog ver van hel noodlottig jaar 1813, gedurende het welk een millioen veertig duizend man onder de wapens geroepen werden. Dit cijfer zou ongelooflijk schijnen, ware het niet bevestigd door de processenverbaal van vjjf raadsbesluiten, Na de bijeenkomst van Tilsit, in dewelke Napoleon en den Russischen keizer Alexander elkander omhels den, scheelde het weinig of de ban den des bloeds zouden de twee mo narchen vereenigen. De Czaar scheen inderdaad genegen een zijner zusters aan zgnen nieuwen vriend ten hu welijk te schenken. Wordt vervolgd. Weygand Fransch opper bevelhebber. Generaal Weygand is benoemd tot chef van den generalen staf van landsverdediging en chef van alle militaire operaties. Fransch kabinet gereorga niseerd. De Fransche premier Paul Reynaud heeft zijn kabinet gereorganiseerd en.! benoemd tot minister van oorlog en plaatsvervangend minister-president maarschalk Pétain, Fransch gezant te Madrid. Daladier is belast met de portefeuille van buitenlandsche zaken, George Mandel werd benoemd, tot minister van blnnenlandsche zaken. Ingekomen en vertrokken personen. Van 17 tot 24 Mei INGEKOMEN G. A. A. van den Borst, dienstbode, Willemstraat 16 van Roermond P. J. Bertrams, idem, Oude Oos- trumscheweg 32 van Helmond A. G. J. Bovee en vrouw, landbou wer Veulen H 35a van Grubbenvorst J. M. Daniels, dienstbode, Castenray G 24 van Maashees F. G. van Dijck, zonder beroep, Kruisstraat 26 van Slenaken J. M. H, Euwals, zonder beroep, Castenray G 15a van Wanssum P. J. C. Goumans, zonder beroep, Kerkpad 3 van Roermond F. W. J. Rooijackers, landbouwer, Leunen K 54 van Broekhuizen H. G. Swinkels, dienstbode, Yssel- steyn N la van Maashees J. M. F. Wijnhoven, dienstbode, Henseniusstraat 19 van Tilburg P. M. Verschuren en vrouw, land bouwer Oirlo E 33 van Maashees Th. J. Denissen, landb Wiëenweg 4 van Vierlingsbeek W. A. Wennekers, landbouwer, Heijde L 26 van Vierlingsbeek B. B. Droog, kl.zuster vanTegelen Overloonscheweg 2 J. J. Fleuren, landbouwer, Olrlo E 65a van Wanssum H. P. J. Weijs, landbouwer, Cas tenray F 33 van Bergen (L) J. G. M. Hendriks, slager, Groote straat 23 van Sambeek L. H. Peeters, z.b. Veulen H 27a van Meerlo J. P. Smits, dienstbode, Smakt B 14 van Vierlingsbeek H. A. Jacobs, landbouwer Merselo M 110 van Vierlingsbeek M. C. Th. Janssen, zonder beroep, Olrlo E 73 van Horst F. G. J. Gooren, landbouwer, Oirlo E 74 van Meerlo M. J. Smits, landbouwer, Hiept M 90 van Sambeek A. F. Duijmelinck, broeder, Sta tionsweg 32 van Boekei P. A. Peters, verpleger, Stations weg 32 van Vierlingsbeek H. F. Verhaegb, verpleger, Sta tionsweg 32 van Tegelen P. Adams, verpleger, Stationsweg 32 van Berkel H. E. Spronk, verpleegster, St. Annalaan 5 van Heerlen I- M. J. Mulder, verpleegster, Sfc. Annalaan 5 van Vught VERTROKKEN A. M. G. Veugen, dienstbode, naar Helmond Bakelschedijk 67 J. G. A. M. Simons, kleermaker, naar Boxmeer Steenstraat 68 J. H. Luüpers, dienstbode naar Venlo Schoolweg 43 P. J. G. Achten, landbouwer, naar Geqsteren A 35 J. A. Bos en gezin, wegwerker, naar Heerlen Lekstraat 191 L. Robijas, landbouwer, naar Ber gen (L) C 206 M. E. Jacobs, dienstbode, naar Maashees A 60 G. Janssen, landbouwer, naar Vier lingsbeek B 4 P. J. Hendrix en vrouw, tuinier naar Overloon A 74 J. van Velzen, verpleger naar Roer mond E. Jacobs, dienstbode naar Maas hees A 131 M. Janssen, id naar Horst D 136 A. Karsmakers, verpleger naar Waalre, Loonsche weg 12 R. Tegelaars, id naar Eindhoven, Bosboomstr. 44 J. vd Schoot, id naar id Lekstr. 4 Th. vd Velden, id naar id Flora- laan 30 J. Claessens, kapper naar Helmond Havenweg 2 M. Sijbers, z.b. naar Deurne Neer kant N 134 A. Geurt.s, dienstb. naar Grubben- vorst A 22 J. Janssen, id naar Sevenum D 2 M. Hermans, bakker naar Horst G 82 Ch. Janssen, dienstbode naar Ven lo, Kaldenkerkerweg 154 H. Arts, metselaar naar Grubben- vorst J. H. Gerrats, z.b, naar Grubben- vorst M. Verb^rk, landbouwer, naar Beugen A 186 A. M. J. Wejjmans, dienstb. naar Maashees Overloon A 3 G. M. Martens, dienstbode naar Helmond Hindestraat 52 DISTRIBUTIE KRING BUREAU VENRAY. Petroleumhandelaren die nog geen voorraden hebben opgegeven, worden verplicht dit vóór Maandag 27 Mei 10 uur v.m. op het distributiekan toor te doen. Verkoopverbod blgft gehandhaafd. Op schriftelijk verzoek, dat uiter lijk op bovengenoemd tijdstip op het distributiekantoor aanwezig moet zijn, kunnen petroleumverbruikers vermoedelijk een toewijzing voor petroleum verkrijgen. In dit verzoek moet worden ver meld A. Hoeveel petroleum per week verbruikt wordt. B. Welke voorraad nog aanwezig is. C. Voor welk doel de petroleum gebruikt wordt. D. Of het perceel aan het elec- trisch net en of bij de gasleiding ls aangesloten. D. Welke hoeveelheid wordt ver langd. BENZINEVERBRUIK is slechts dan toegestaan, indien men in het bezit is van een schriftelijke ver gunning van den Burgemeester of, namens dezen van den Leider van den Distributiedienst, waaruit blijkt dat men daartoe gerechtigd is. Deze verklaringen kunnen schriftelijk worden aangevraagd bij den Burge meester of bij den Leider voornoemd. BROODBONNEN moeten worden ingeleverd, terwijl de andere bonnen No. 1 t/m 10 van het algemeen Dis tributiebonboekje kunnen worden Ingeleverd Indien aanvulling van de voorraad noodzakelijk is. Inlevering dient plaats te hebben des voörmid- dags tusschen 10 en 12 uur. Maandag des namiddags kunnen toewijzingen voor de bakkers worden afgehaald tusschen 3 en 4 uur. Voorloopig tot en met 31 Mei wordt de verkoop van brood voor wat betreft de hoeveelheid vrijgegeven tot een maximum van 8 ons, terwijl de bepalingen wat betreft de samen stelling enz. gehandhaafd blijven. Tevens wordt hierop toegepast de regeling die voor overige voor ver koop en aflevering artikelen is inge voerd. (Dubbele nota's). De Leider van de Distlbutlekring Venray, SCHAEPMAN. BEKENDMAKING. I Op onderstaande voorwaarden, welke tevens gelden voor de op 18 Mei 1940 vrijgegeven artikelen, wor den de verkoop en aflevering van: kaas, koek en biscuits, jam, appels, specerijen, soepen (o.a. Maggi, Liebig Oxo, Honing enz.) soda, kaarsen, nacht- en theelichten vrijgegeven. De voorwaarden zijnA. het hamsterverbod blijft gehandhaafd; B. aflevering mag uitsluitend ge schieden indien eeD nota voorzien van handteekening in dubbel wordt uitgeschreven, waarvan een exem plaar als geleidebiljet het vervoer van de artikelen moet dekken en het ander exemplaar door den winkelier tot nader aankondiging moet worden bewaard. Slechts voor de behoefte van één dag mag worden verkocht. De genoemde geleide-nota's bevatten vooreerst de namen van leverancier en afnemer, voorts de dagteekening en gespecificeerd de geleverde waren met de prijzen. Op naleving dezer voorwaarden zal streng worden toegezien en over treding wordt gestraft, terwijl ieders medewerking voor een goeden gang van zaken wordt verzocht. II De verkoop van brood zal voor de dagen 23, 24, 25 en 26 Mei 1940 kunnen geschieden, zonder inlevering van bonnen. De bakkers zijn ver plicht dubbele nota's uit te schrijven waarmede gehandeld wordt als boven aangegeven, in boeveelheden welke tot heden toe dagelijks bij den zelf den leverancier werden afgenomen. 331 Op de wederom in te voeren bonnen voor brood mag tot nader aankondiging de bekend te maken hoeveelheid brood beschikbaar wor den gesteld of het voor die hoeveel heid benoodlgde quantum gemengd meel (in zelfde verhouding gemengd) wordt afgeleverd. Op de bonnen voor brood, zal naar keuze kunnen worden afgenomen ge mengd brood, roggebrood of beschuit. Het publiek wordt echter verzocht niet meer beschuit af te nemen dan noodig is voor zieken, kinderen of ouden van dagen. IV Banden voor rijwielen mogen niet meer worden verkocht, tenzij op toewijzing van den Leider van den Distributiedienst. Deze toewijzing wordt slechts verstrekt aan genees- heeren en voor voedselvoorziening, en voorts bij hooge uitzonderingen in bijzondere gevallen; alles op schrif telijke aanvrage. Voor auto- en mo torbanden blijft de oude regeling ge handhaafd. V Benzine wordt uitsluitend ver strekt op door den Leider van den Dienst af te geven toewijzingen voor de onder IV genoemde gevallen, even eens op schriftelijke aanvrage. (Naam en autonummer vermelden en reden van verzoek duidelijk omschrijven.) VII Indien voorraden van winke liers noodzakelijk aanvulling behoe ven kunnen voor die gevallen de win keliers op Maandag a.s. tusschen 10 en 12 uur hun opplakvellen inwisselen. In het schriftelijk verzoek moeten de nog aanwezige voorraden en de verkochte hoeveelheden en de ver langde aanvullingen in kilogram ge wicht worden aangegeven. Venray, 22 Mei 1940. De Leider van den Distributiedienst, SCHAEPMAN. I. De reeds in „Peel en Maas" gepubliceerde lijst van Duitsche geldswaarde is bekend gemaakt om te voorkomen: dat oude, waardelooze marken in betaling zouden worden ge geven. De genoemde biljetten, alsmede Duitsch hard geld, zijn in het bezette gebied uit het be talingsverkeer genomen. Deze kunnen ingewisseld wor den op de bureaux van deOrts- kommandanten, onder opgave op welke wijze men in het bezit daarvan is gekomen vóór 15 Juni 1940. Op het oogenblik mogen en moeten uitsluitend de volgende geldswaarden in betaling gegeven en genomen worden: Nederlandsch bankpapier, Nederlandsch hard geld, R|ichskredit-kassenscheine. Andere betalingsmiddelen zijn niet in betalingsverkeer. De officieele koers van de Reichsmark voor bezet gebied is 1.50 R.M. voor f l.—. Er is geen enkele reden om hard geld meer waarde toe te kennen dan aan bankpapier. li. Krachtstroom is thans doorloopend beschikbaar. III. Uit de disfributieregeiing zooals deze is gepubliceerd, wor den de volgende artikelen uitge nomen en voor den verkoop vrijgegeven, met behoud van de bepaling, zooals deze voor alle vrije artikelen geldt, n.l. dat er alechts voor één dag tegelijk mag worden verkocht: Siroop (appel), smeerkaas, prui men, abrikozen, perziken, lever pastei, worst, gehakt in blik, azijn, azijn-extract, chocolade en hagelslag, mosterd, koekjes uit voorraad, vischconserven, cichorei zout, poetsartikelen, limonade, bouillonblokjes. Opname en aflevering van deze artikelen bij grooter hoeveelheden dan voor daggebruik noodzake lijk is, is zonder machtiging van den Leider van den Dienst ver boden. Gebruik anders dan voor con sumptie, is slechts toegestaan op toewijzing van den Leider voor noemd, welke schriftelijk kan worden aangevraagd. De Leider van den Distributiedienst, SCHAEPMAN. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 17 tot 24 Mei. GEBOREN Christiaan A. Vermeulen, Mersel.weg Barbara Leferlnk, St. Annagesticht Leonardus M. W. Ewals, Oirlo Johanna L. Hendrix, Merselo Bernardus M. M. Burgers, Veulen Wilhelmus H. Engels, Hoenderstraat Martinus P. J. M. Weijmans, Gr. straat Bartholina G. M. Lamers, Vlakw.weg Hermanus M. M. van Ass, Ysselsteyn Franciseus A. M. Hendrickx, Schoor Sibilla M. Burhenne, Woonwagenkp. GEHUWD: Peter A. van Rrjswijck, oud 45 jaren, landbouwer en Maria H. S. Custers, oud 41 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Venray, Braban der. OVERLEDEN 2 patiënten St. Servatiusgesticht. Kerkelijke Diensten» PAROCHIE-ACTIE: dagelifksche vertegenwoordiging van liet ge zin in de H. Mis. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144, Heer der week kap. Beiten, Tel. 160 Morgen ZONDAG Solemniteit van het H. Sacrament. De H. Missen om 7, 8, 9, 10 en 11 uur. Uitstelling van het Allerheiligste van 7 tot 12 uur. De Hoogmis wordt opgedragen voor de slachtoffers van den oorlog, 3 uur kleine Congregatie, half 4 kinderlof, 5 uur H. Familie, 61/., vergadering Apostolaat des gebeds. MAANDAG half 8 Hoogmis voor de vruchten der aarde, 8 uur leesmis, half 9 best. jaarg. voor de vrouw van Mart. Versehuuren, 9 uur gez. H. Mis uit dankbaarheid ter eere van St. Oda en de Moeder Gods. DINSDAG half 8 leesmis, 8 uur leesmis voor overl, fam. vanKessel- Versleijen. half 9 leesmis, 9 uur gest. jaarg. voor Frans Poels. WOENSDAG half 8 leesmis voor overl. fam. van Kessel-Verslejjen, 8 uur gest. jaarg. voor Johannes Buggems, half 9 best. zieledienst voor Wilhelmus Henricus Janssen, besteld door de zangver. „Het Heide bloempje", 9 uur gest. jaarg. 2e klas voor Everard Messemaekers, Agnes Geenen en kinderen. DONDERDAG half 8 leesmis voor Piet Eibers, 8 uur te Veltum H. Mis voor Wilhelmus Henricus Janssen, kwart na 8 Sacramentsmia en gen. H. Communie van de leerlingen der meisjesschool, 9 uur gest. jaarg. voor Joh. Janssen en Catharlna Ver stegen, 8 uur Lof en processie. VRIJDAG feest van het H. Hart van Jesus en O.L. Vrouw middelares van alle genade, half 8 leesmis, 8 uur leesmis voor overl. fam. van Kessel- Versletjen, half 9 best. jaarg. voor Peter Joh. Derks en zjjne echtg. Petronella Wismans. Onder de H. Mis van 8 uur alg. H. Communie van alle schoolkinderen. 9 uur pl. Hoogmis ter eere van het H. Hart van Jesus waarna Litanie ter eere van het H. Hart. 8 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. ZATERDAG half 8 O.L. Vrouw-mis, 8 uur leesmis en half 9 leesmis, 9 uur gest. Sol. jaarg. voor Martin Timmer van Geffen en Agnes Nefkens, 8 uur Lof. JONGENS-VOETBAL. Zondag 4—6.30 voetbalgelegenheid op het Patronaatsterrein. Jongens die hieraan meedoen (beneden 17 j.) kunnen zich op 't terrein opgeven. Contributie voor voetbalkas is 3 ct. per keer. Als ieder geregeld komt, kan men opstellen, PATERSKERK. Morgen ZONDAG, 2de Z Pinksteren. De H. Missen om 5,30, 6, 8.45 de Hoogmifj. Gelezenhi biechten aan de hJpisteizgd Mis van 5,30 uur. Na de Hoogmis wordt heiligste ter aaflfflQuding tot na 't Lof van 6 uur. Lof met voorgeschreven g DINSDAG, gedurende de i van 't Allerheiligste te verdi aflaat. Om 8 uur gez. H. VRIJDAG, feest van 'l van Jezus, 8 uur pl. Hoogi Op de werkdagen zijn de om 6 uur, 6.45, 7.30 en 8 i Dagelijks 'n H. Mis voor en weldoeners. De Meimaandoefening is om 6 uur. Gelegenheid om aan hel de jaarlijksche bijdrage I voor de stoelen. DERDE ORDE. Heden Zondag vergaderii Derde Orde. Om 10 uur di welke wordt opgedragen Henri Janssen en de andei velde soldaten van ons lan vergadering van de mannen 's Middags 3 uur voor de Donderdag orE-b&lf S H. br. Henri Janssen. De Te worden verzocht deze H. wonen en voor den overt Rozenhoedje te bidden Communie op te dragen. Vrijdag Generale absol wege het feeöt van het Al] Hart van Jezus. H. H. MISSEN. Zondag om 6.30 uit danl Maandag om 6 uur voor familie Geurts-Gelllngs, on Bernardlna BurgersWeijs voor Henri JaDssen, om 8 Willem Weijs. Dinsdag om 6 uur tot j tentie, om 7.30 voor Peter Woensdag om 7.30 voor] Donderdag 6 uur voor ouders. Vrijdag om 7.30 voor de WillemsJacobs, om 8 voor Theodor Droesen, Ar beth Poels, Anna Cathar en hun zoon Antoön. Zaterdag 7.30 voor Henr Districts- Arbeids Kantoor: Marktstraa GEVRAAGD 2 dagmeisjes voor Venr£ 1 Keukenmeid, litffst beji 1 dag-werkmeisje 1 2e meisje 17—20 jaar 1 burgerdienstmeisje v. 1 schildersknecht halfws 1 schilder 1 a 2 jaar aai 1 leerling kuiper burgerdienstmeisje voor flinke burgermeid voor I leerling-schilders 1 boodschapmeisje Boerenknechten voor Zuic 2 kappersleerlingen 1 boodschapjongen 1 boerenkne.->^5 j. n# BIEDEN ZICH AA 2 jongens voor kantoorb 1 boerenmeisje 15 jaar 1 boerenknecht 39 jaar metselaars en timmerlie Opperlieden 1 chauffeur 2 burgerdienstmeisjes 15 DISTRIBUTIE. Maandag B.- en C.-boer tot 11 uur. Woensdag van 4 tot anderen. Voor de vele blijl deelneming, ondervon het smartelijk verlies echtgenoot, betuig il namens mijn ouders en mijn hartelijke dank. GEVRAAG] een net van ongeveer 17 jaar, ray, liefst voor dadelijl Adres bui eaiLjtezer. dat wij nog aan de oud Behangselpapier, Randen ene. U Schildersbedrijf Overlo TBHUU aan de Kruisstraat. AdresMerse!osche\ TE kOOI leg- en hangb tafelf-, stogli schilderijen, fcachi Te bevragen Mersel 10, Venray.

Peel en Maas | 1940 | | pagina 2