JJ c Wfloedeedaq eumans n H. CAMPS HEI Provinciaal Nieuws üloederdag'! op 12 Mei. Buitenland. ADVERTENTIEN Nel Dienstmeisje BIEDT ZICH AAN Meisje voor boerenwerk P aardenverzeker. Landbouwbond Hoed of Pel noodig Ebberink LUk I 7 ongein. 300 Rhode De deste vmat>sinq, ot TE KOOP 2 zware ongemerkte biggen Kinderwagen partij mangels GEVRAAGD nel Dienstmeisje boodschapjongen R.K. Meisie GABA Hoet zullen, willen zij melk blijven geven een keer per jaar een kalf ter wereld moeten brengen. De toeloop van kal veren is dan ook zeer groot. Drie kwart van de jonge dieren komt evenwel niet In aanmerking voor een lang leven en wordt ter slachtbank geleid. De overige, zooals gezegd 380.000 zijn „blijvers" en worden „ge- teekend". Toch nog een respectabel aantal, dat een indruk geeft van wat rond het erf zooal geschiedt en waarvan de stadsbewoner zich nauwelijks een denkbeeld kan vormen. VHNRAY, 4 Mei 1940 Bevorderd. Bij beschikking van den Minister van Econ. Zaken is met ingang van 1 Juni 1940 bevorderd tot bosch wachter le klasse b$ het Staats- boschbeheer, de boschwachter I. Min alhier. „HUTSPOT" Zondagavond was de zaal van het Patronaat weer eens geheel uitver kocht en dit was geen wonder, want het Venlosche revuegezelschap met Sef Cornet aan 't hoofd, is iets unieks. Sef Cornet, „de Buziau van 't Zuiden", heeft hier de menschen op zijn onnavolgbare manier weer eens flink laten lachen. Het programma verliep in een vlot tempo, zich groepeerende om Sef Cornet. De bezoekers mogen op een aardige avond terugzien. Onbevlekte Koningin van den Vrede b.v.o. In 125.000 exemplaren verspreidt het Limburg8ch diocesane comité der Actie „Voor God" een prentje met een gebed tot O.L. Vrouw, Ko ningin van den Vrede. Het werd gezonden aan alle pas torieën om gratis in de kerk of in de gezinnen uit te deelen, met de bedoeling, dat het in de kerk of in de gezinnen na het Rozenhoedje gebeden wordt. Vooral in deze Mei maand, waarin we bijzonder onze Moeder Maria vereeren en Z.H. Paus Plus XH ons oproept tot een vurige gebedsactie voor de vrede, opdat de Moeder Gods deze van Haar God- delijken Zoon voor de wereld ver- krijge. WIE MOET ZICH SCHAMEN Een kort verhaal. Twee meisjes gingen rond voor de missie. Op verschillende deuren te. vergeefs geklopt. Neen, we doen al geDoeg voor de mlBsie 't Is om moedeloos te worden. Gelukkig! aan het volgende huis zullen ze wat kwijtraken. Vol moed bellen ze aan. Juffrouw wilt u misschien iets kopen voor de missie Weet u wat de juffrouw zei: Jullie moet je schamen om met zoiets rond te gaan Toen waren ze alle moed kwijt. Dat is werkellk gebeurd. Niet „ergens in Nederland", maar bier in Venray. Treurig, zult u zeg gen. U heeft gelijk. Wanneer iemand niets ten bate van de missie wil geven, dat moet hij met zijn eigen geweten uitmaken. Maar nog anderen alle moed ontnemen om rond te gaan, dat gaat te ver We hopen maar, dat de rollen nu voortaan omgekeerd zullen zijn en dat de menschen zich zullen scha men om zo iets te zeggen. Waarom wordt er rondgegaan Och, het is heel eenvoudig. Christus stond eens op een berg en sprak tot zijn apostelen: „Gaat en onderwijst alle volkeren". Die apos telen waren de vertegenwoordigers van de Kerk. Dat bevel werd aan de Kerk gegeven en is dus ook nu nog van kracht. Ook nu nog moeten er mensen nut verklappen voor Grootestraat. uitgaan om het geloof te brengen naar vreemde landen. Maar, hoe zullen zij aan dat bevel gehoor kun nen geven, als er geen ondersteuning komt Die steun komt niet van zelf. Daarom wordt er rondgegaan, 't Wordt u gemakkelik gemaakt. Als we de zaak zo beschouwen, moeten we eigenlik blij zijn, dat er meisjes gevonden worden, die bij U voor de missie rondgaan. Nu zult ge zeker uw plicht niet vergeten. Wees dan altijd voorkomend, geeft blij. God zal uw vrijgevigheid met het honderdvoudige beloonen. Controle op rijwielplaatjes. De daarvoor gestelde ambtenaren hebben deze week in onze gemeente een groote controle gehouden op rijwielplaatjes. Legio fietsers werden hierbij geverbaliseerd. Plechtige Maria-feesten» De plechtigheden ter gelegenheid van het 5de eeuwfeest der vereering van het Genadebeeld van O. L. Vr. van Tienray zijn schitterend ge slaagd. 's Morgens om 7 uur ging de geheele parochie te H. Tafel. De verschillende plechtigheden werden door vele menschen bijge woond, zoodat de kerk tot in de uiterste hoekjes was bezet. Gouden huwelijksfeest. De echtelieden J. JacobsRuther te Well, herdachten j.l. Maandag den dag, dat zij 50 jaren gehuwd waren. Het feest werd in huiselijken kring stil gevierd, SWALMEN. Door den R.K. land- arbeidersbond St. Deus Dedit" waar van hier ter plaatse vorig jaar een afdeellng werd opgericht, is met de firma J. H. Vallen, boomkweekerijen alhier, een collectief arbeidscontract afgesloten. Dit is zeker een stap ia de goede richting, temeer daar dit het eerste collectief contract is dat door deze organisatie in Limburg kon worden afgesloten! Het moge voor de landarbeiders van Swalmen een aansporing zjjn, om tot deze or ganisatie toe te treden. Heffing oorlogswinstbelasting. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot heffing van een oorlogswinstbelasting. Suikerbon 19. Gedurende het tijdvak vanVrjjdag 3 Mei aanstaande tot en met Don derdag 23 Mei aanstaande geeft de met „19" genummerde bon der Rijks- distributiekaart recht op het koopen van één kilogram suiker. Suiker wordt duurder. Met 1 Mei is de suikeraccijns met f 2 25 p. 100 K. verhoogd. In verband daarmee wordt de detailprijs van 3 Mei a.s. af met 1 cent per halve kilogram verhoogd, dus gebracht op 25 cent per halve K G. DE ALGEMEENE TOESTAND. SABELGERINKEL IN ROME. Het zqn zeer ernstige berichten, welke in de laatste weken vanuit Rome over de wereld werden ver breid het zijn berichten van oorlog en in de jongste dagen hebben deze een climax bereikt. Verscheidene fascistische leiders hebben het in persartikelen en redevoeringen ver klaard, dat Italië zich het zwaard gaat aangorden. Men kan deze uitingen beschouwen als bedreigin gen, als afpersingen, als politieke propaganda. Maar men kan dat niet doen men moet er ernstiger be- teekenis aan hechten als, zooals gebeurde, in een officieele bijeenkomst van de Kamer van fasces, in tegen woordigheid van Mussolini door den Kamervoorzitter wordt verklaard, dat Italië niet langer neutraal kan bljjven en zal gaan deelnemen aan den oorlog, een verklaring, welke nog eens herhaald werd door den gewezen Italiaanschen ambassadeur in Londen, Grandi. Wanneer zoo iets gebeurde in een rechtsstaat van andere orde, dan zou het aanstonds voor ieder duide lijk zijn, wat de consequentie was. Men zou zeggen dat is een oorlogsverklaring. Maar in Italië is in de laatste jaren het artikel „bluf" als een politiek vredeswapen gehanteerd, zóó vaak, dat men niet goed meer weet, wat ernst is en wè,t als politieke comedle moet worden aangemerkt. Ook nu gelooven velen nog, dat de Duce angstig om zich heen staat te kijken, of niemand bereid is hem tegen te houden en verzoenend toe te spreken, nu hij het zwaard in de handen nam en doet, alsof hij er ongelukken mee wil gaan maken. In Engeland heeft men liever het zekere voor het onzekere genomen. Men wil zich niet laten verrassen iD de Middellandsche Zee. Allevloot- steurpunten zijn zoo sterk mogelijk bezet en daar men er op rekent, dat de Middellandsche Zee elk oogenblik het terrein van oorlogsactie kan zijn, heeft Londen orders uitgevaar- digd om de Britsche handelsscheep vaart om Kaap dc Goede Hoop heen te leiden, dus om Zuid-Afrika heen, een veilige, maar zeer lange en dus kostbare 'route naar Indië en Australië. Dit besluit van de Londensche regeering kenmerkt inderdaad den ernst van den toestand, maar te wanhopen valt er nog niet. Toen schrijver dezes het vorige jaar in Italië vertoefde en in de Italiaansche kolonies In Noord-Afrika maakte het indruk op hem, dat het Italiaansche volk er voor de volle honderd procent van overtuigd was, dat Italië zich in den oorlog ging storten, tegen Frankrijk. Deze oorlog werd absoluut onafwendbaar geacht. Maar zoo goed als niemand geloofde, dat Engeland zich in zulken strijd zou mengen. De oorlogsverwikkeling, welke Dultschland in September van het vorige jaar schiep, heeft de aan trekkelijkheid van een oorlog tegen Frankrijk voor Italië sterk vermin derd. Italië heeft van een strijd tegen Frankrijk en Engeland tesamen, niet veel te verwachten. DE OORLOG IN NOORWEGEN. Troepen der geallieerden teruggetrokken. De troepen der geallieerden, welke de laatste dagen ten Zuiden van Drontheim operaties hebben uitge voerd, welke ten doel hadden den vijandelijken opmarsch te vertragen, zijn, na vele vijandelijke aanvallen te hebben afgeslagen, teruggetrok ken, met het oog op de steeds toe nemende sterkte van den vijand. De geallieerde troepen zijn met succes ingescheept te Andalsnes en andere havens in de nabijheid. Chamberlain heeft Donderdag in het Lagerhuis een beknopt over zicht over den toestand in Noorwe gen gegeven. Zonder optimist te zijn, ziet hij blijkbaar de situatie in 't Noorden niet zoo somber en ge vaarlijk in, als ze in breede kringen in Engeland en Frankrijk sedert enkele dagen wordt voorgesteld. Verder zeide Chamberlain nog, dat wegens de Duitsche verliezen ter zee, belangrijke zeestrrjdkrachten voortaan in het Noorden gemist kunnen worden en dat sterke Fransch-Britsche eskaders thans op- stoomen naar Alexandrië. Koning Haakon gevlucht Volgens onbevestigde geruchten zouden Koning Haakon en de re geering Nygaarsvold naar Zweden gevlucht zijn. In *t kort. Het besluit van Londen, om de Middellandsche Zee te mijden en de schepen om Kaap de Goede Hoop te doen varen, heeft te Rome verras sing gewekt. Intusschen wordt de anti-entente campagne voorgezet. Te Clacton-on-Sea, aan de Engel- sche kust, is een Duitsche bommen werper op de hoizen neergestort. De bemanning van het toestel vond den dood. Ook werd een Engelsche vrouw gedood, 95 personen zijn gewond. De aangerichte verwoestingen zijn groot. Höt Duitsche opperbevel meldt, behalve successen te land, de ver nietiging van een Britschen kruiser, een torpedojager en vijf Britsche transportschepen. In Noorwegen hebben de Engel- schen het vliegveld Hartvick vernield. Elf zware Duitsche bommenwerpers werden vernietigd. De Noren her overden Roeros. Tegenover den Amerikaanschen ambassadeur te Rome heeft Musso lini verklaard, dat Italië niet binnen kort zijn houding van non-belligeren- tie zal opgeven. Groote T ooneelavond Woensdag 8 Mei 8 uur in het Patronaat te Venray. Het in Nederland alom bekende gezelschap RIKA HOPPER met een blijspel in 4 bedrijven ,,'t HANENGEVECHT". Ook toeganke lijk voor burgers en donateurs. Prijzen 50, 35, 25 ct. Plaatsbespr. 122 uur a 10 ct. in het Patronaat Voedseitureau Venray Leunensche weg 15 Belanghebbenden worden er op attent gemaakt, dat met ingang van Maandag 6 Mei het Bureau als volgt is geopendVoormiddags van 812 uur, namiddags van half 2 tot 5 uur Zaterdagsnamiddags GESLOTEN. Extra toewijzing kalveren wegens schade door mond. en klauwzeer en miltvuur. Veehouders, die meenen voor deze extra toewijzing in aanmerking te komen, dienen vóór Zaterdag 11 Mei a.s. een schriftelijke aanvrage bij het plaatselijk districtslid te doen. Na dien datum is het te laat DISTRIBUTIE KRING BUREAU VENRAY. VASTE BRANDSTOFFEN. Met ingang van 1 Mei wordt een al- gemeene dispensatie verleend van de verbodsbepaling voor het (doen) ver koopen of (doen) afleveren van vaste brandstoffen, behalve voor de navolgen de: steenkolen, steenkoolbriketten, co kes, bruinkool, bruinkoolbriketten en petroleumcokes. Aan handelaren kan op zekere voor waarden ook hiervoor dispensatie wor den verleend. Door handelaren mag aan geen en kele hunner afnemers in het tijdvak van 1 Mei tot en met 30 Sept. 1940 meer van bovengenoemde brandstoffen wor den verkocht of afgeleverd, dan de helft van de door hen in de maanden April 1939 tot en met Maart 1940 van de betreffende handelaar ontvangen hoeveelheid en zij behooren de beschik bare hoeveelheden zooveel mogelijk naar verhouding gelijkelijk over alle afnemers te verdeelen en tevens aan hun afnemers te berekenen. Nadere gewenschte inlichtingen kan men bekomen bij de erkende hande laar en op het Distributiekringbureau te Venray. INLEVEREN VAN OPPLAKVELLEN. De opplakvellen met bon No. 16 (suiker) moeten worden ingeleverd op Maandag 6, Dinsdag 7, Woensdag 8 en Donderdag 9 Mei a.s. door iederen detaillist op de voor hem aangegeven dag. DISTRIBUTIE-STAMKAARTEN. De aandacht wordt erop gevestigd, pat alle houders van distributiestam kaarten, voor zoover zij ouder zijn dan 14 jaar, deze aan de binnenkant op de daarvoor aangegeven plaats van hun handteekening moeten voorzien. Tevens 2orge men ervoor, dat adres- wijzingen, voor zoover deze niet binnen eenzelfde gemeente plaats hebben, door de ambtenaren van de bevolking, op deze kaarten worden aangeteekend. PETROLEUMKAARTEN. Eenieder, die door wijzigingen in de gezinsomstandigheden of door verhui zingen in aanmerking zou komen voor een ander aantal petroleumkaarten is verplicht hiervan opgave te doen op het gemeentehuis. Dit komt voor b.v. bij aanleg van een aansluiting aan het electrisch net, bij vermeerdering van het aantal gezins leden (vier of minder of meer dan vier personen) enz. SUIKERBON No. 19. Gedurende het tijdvak van 3 Mei tot 23 Mei a.s., geeft de met 19 genum merde bon rijksdistributiekaart recht op het koopen van 1 kg. suiker. SCHAEPMAN. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 26 April tot 3 Mei. GEBOREN Leonardus G. W. Tielen, KI. Oirlo Tbeodorus J. J. Janssen, Beekweg Agnes M. J. Timmermans, Henseniusplein Wilhelmus G. M. Michiels, Marktstr. Maria J. G. Litjens, Castenray Maria W. van Dijck, Nachtigaal Catharina G. A. Vervoort, Oirlo GEHUWD Peter H. Derckx, 34 jaren, land bouwer, Buitenwegen Catharina W. Gooren, 29 jaren, zonder beroep, Boschhuizen Peter Michiels, weduwnaar van W. Martens, 64 jaren, brievenbesteller, St. Antonlusstraat en Elisabeth A. Rosbender, 51 jaren, z.b., te Doorn Antonius M. H. Huisman, 26 jaren, arbeider, Kempweg en Josephina H. van Soest, 24 jaren z.b., Langstraat Coenrardus H. M. Arts, 30 jaren, schilder, Heuvelstraat en Josephina W. F. Sijbers, zonder beroep, 26 jaren Schutterspad Bernardus A. Jacobs, 25 jaren,'.fa brieksarbeider, Overloon en Leonarda H. H. Sijbers, 23 jaren, z.b., Schut terspad Karei H. Nojj, 31 jaren, verpleger, Stationsweg en Maria E. L. Bom, 30 jaren, z.b., Landweertweg ONDERTROUWD Johannes H. G. Tgss^i, Merselo en G. J. Hendriks, Weverslo Jakob Hendrix, Merselo en Ger- truda A. H. Marcellis, Merselo Martinus F. van Dijnen, America en Maria H. Classens, KI. Oirlo Peter A. van Rijswijck, Merselo en Maria H. S. Custers, Oirlo OVERLEDEN Johanna M. H. Stiphout, 2 dagen, Merselo 1 patient St. Annagesticht Kerkelijke Diensten» DEKENAAT. Vrijdag a.s. 3 uur recollectie H.H. Geestelijken. PAROCHIE-ACTIE: dagelijksche vertegenwoordiging van het ge zin in de H. Nis. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144, Heer der weekKap. Beiten, Tel. 165 Gedurende de Meimaand dagelijksch Lof te 7 uur waaronder de gezangen verzorgd worden door de zangertjes van St. Petrus Banden, leider J. van Heyster. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. 7 uur H. Mis en generale H. Communie van de mannen der H. Familie voor Chr. Wijnhoven als lid der H. Familie. In alle H. Missen collecte voor het herstelfonds, 2 uur groote Congre gatie met collecte voor St. Petrus- Liefdewerk, half 3 kinderlof, 6 uur Lof en processie langs de Pastorie. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis voor Peter Mathijs Litjens, echtgen. en overl. kinderen, half 8 leesmis, 8 uur gest. -jaarg. voor Gerard Geurts, Johanna Buggems en ouders, 's Avonds om 8 uur recollectie voor Credo Pugno en Bestuursleden der Werkliedenvereniging. DINSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor de overl. familie Lem- mens en Crooymans, half 8 leesmis voor Antonia van Lubeek echtgen. van Mart. Custers, 8 uur gest. jaarg. voor de ZeerEerw. Heer Pastoor Greijmans, 9 uur pl. huwelijksmis voor Antoon Lemmens en Antonia Huberdina Crooymans. WOENSDAG half 7 en 7 uur lees mis, half 8 leesmis voor Petronella Custers, dochter van Mart. Custers, 8 uur gest. jaarg. voor Leonard Thielen en ouders. DONDERDAG half 7 leesmis, 7 uur te Vel turn H. Mis, kwart na zeven Sacramentsmis en generale H. Com munie van de leerlingen der meisjes school, 8 uur gest. jaarg. voor Hen- ricus Mosmans, Petronella Verriet, kinderen en bloedverwanten. VRIJDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor Martinus Linders, half 8 best. jaarg. voor Peter Joh. Aarts, 8 uur gest. jaarg. 2de klas voor Jacobus Verbeek en Mechtildis Bal- tissen. ZATERDAG, Vigilie voor het hoog feest van Pinksteren, geboden vasten- en onthoudingsdag, half 8 de wijding der doopvont waarna de Hoogmis. Biecht hooren van 6 tot 8 uur. Deze week worden de jaarltjksche spaarzakjes voor de Indische Missie- week huis aan huis bezorgd. Met Pinksteren worden ze met 'n goede gave terug verwacht. Er zullen dan bussen aan de kerkdeuren staan om ze in te doen. K. M. I. G. Donderdag 8 uur vergadering. K.M.J.V. Woensdag 8 uur tweede gedeelte van de lezing. Patronaats-Agenda. Zondag van 4—6 voetbalgelegeD- heid. JEUGDWERK. Stergroep. Zondag 3 uur Rosa v. Lima, Lidwina- en Bernadettegroep. Kroongroep. Zondag half 5 The- resia- en Elisabethgroep. Naaikrans Dinsdag 2 uur. Congregatie. Zondag 2 uur groote Congregatie, waaronder collecte St. Petrus Lief dewerk. II. Familie. In de week van 5—12 Mei hebben de volgende leden van de H. Familie het feest van hun Patroon heilige L. Maas, Jac. v. Dijk, Leon. Backus, Fr. Schols, H. v. Dijck, A. Broers, J. Pon jé, J. Arts, P. Relouw, A. Arts, H. Engels, M. Linders, G. Wismans en W. Kusters. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, onder 't Octaaf van 's Heeren Hemelvaart. De H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoogmis. Gelegenheid om te biechten aan de Evangelieztjde na de H. Mis van 5 uur. Onder de H. Missen collecte voor de restauratie der Parochiekerk. Om 4.45 gez. Ves pers, om 5.30 Lof en Meimaandoefe- ning- w DINSDAG, gedurende de uitstelling van 't Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius-mis. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis. ZATERDAG, vigilie van Pinksteren geboden vasten- en onthoudingsdag. Om 7.30 beginnen de plechtigheden waarna de Hoogmis. A.s. ZONDAG, hoogfeest van PlDk- steren, 's morgens geen gelegenheid om te biechten. De Meimaandoefening is 's avonds om 5.30. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Gelegenheid om aan het klooster de jaarlijksche bgdrage te betalen voor de stoelen. Van 512 Mei week van gebed en offer voor de Koloniale Missies. Hartelijk dank aan allen, die heb ben bijgedragen voor de versiering van 't Mariabeeld. H. H. NISSEN. Zondag 7 uur voor Gertr, Guinée, 6.15 plechtige Hoogmis ter gelegen heid van een 35j. echtvereeniging. Maandag 6.15 voor Bern. Burgers- Wejjs, 7 uur voor Gertruda Guinée. Dinsdag 7 uur tot zekere intentie, 7 uur voor Maria CustersOlfers. Woensdag 6.15 voor overl. ouders DerikxWismans. Donderdag 7 uur voor Gert.Guinée Vrjjdag en Zaterdag om 7 uur voor P6ter Hendriks. DERDE ORDE. Woensdag 8 Mei bedevaart van de Derde Orde naar O. L. Vrouw van Oostrum. Vertrek klokslag 2 uur vanaf de Paterskerk, Oude Oostr. weg, Oostsingel, Stationsweg. Bij aankomst te Oostrum plechtig Lof met toespraak en gebeden voor den vrede bij het Miraculeuze Beeld. Na een half uur pauze oefening van den H. Kruisweg op Trans Ce- dron. Stabat Mater door heel het volk. Men neme het Handboekje en „Zingt Allen Mee" mede. Tertiarissen, maakt zooveel moge lijk dezen bedetocht mee en bidt veel voor den vrede en dat ons land moge gespaard blijven. Jonge Derde Orde. Woensdag 8 Mei in aansluiting met da groote D. O. bedetocht naar O. L. Vrouw van Oostrum. Intentie herstel van den wereld vrede. Vertrek 2 uur aan de Paterskerk. Wij vertrouwen dat ook de Jeugd- Derde Orde in grooten getale aan dezen bedetocht deelneemt. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD burgerdienstmeisje voor Venlo boerendienstmeid voor Merselo flinke burgermeid voor Helmond 2 dagmeisje voor Venray smid-bankwerker leerling-schilders timmermansleerling sleepers voor Llmb. mijnen burgerdienstmeisje v. Gennep 1 boodschapmeisje Verschillende boerenknechten voor Venray Steenfabrieksarb. voor Duitschland Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 1 boerendienstmeisje 16 j. v. Oirlo 2 kappersleerlingen 1 boodschapjongen 1 boerenknecht 18 j. v. Oostrum 40—50 jongens voor Lottum, aspergevelden BIEDEN ZICH AAN metselaars en timmerlieden Opperlieden 1 chauffeur 1 burgerdienstmeisje 15 j. DISTRIBUTIE, SPAREN, BETALING. Maandag 1011 B en C boeren Woensdag 56 alle anderen Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a,s. van half 6 tot 7 uur. gevraagd (desgewenscht als dagmeisje) door Mevrouw VAN HAAREN, Schoolstr. 36, Venray J. Jacobs, Leunen K 1. v. d. Landbouwbond Premiebetaling Zondag 5 Mei le. voorm. van 9—10 en van 11—12 uur voor afd. Dorp en Heide, benevens Lull en Brukske ten huize van den Secretaris. 2e. nam. van 3 tot 4 uur te Ysselsteyn bij J. Keijzers. De premie bedraagt l1/» Venray-Dorp. Afd. Hagelverzekering. Aangiften der gewassen kun nen vanaf heden gedaan worden. Afd. Vrijw. Ziekteverzekering Bij verandering van personeel gelieve men zoo spoedig moge lijk polissen in te leveren met opgave van naam, voornamen en geboortedatum, van nieuwe dienstboden. Biedt zich aan flink boerenknecbl oud 20 jaar. H. Vermeulen, Heide. 8 even naar Marktstr. 5 Tel. 172 Met tooning 8 uur film Deze Film meer zijn ment Een dram MC BAN, kan. da sy ale ade wai ati. iA( KS ■rac K< TE beste met s Fr. Poels, )os TE H. Derks, 2 TA che K 1- Is a G. Michels-Jacobs, Volen. TB KOOB roodbont maalkalf of een van 3 maandep. P. Wismans, Boschhuizen. TE IKOOB zoo goed als nieuwe Overloonscheweg 21a. 00 TE KOOP 4 gld. per 1000 kg. W. Lemmen, Brukske. 18-20 jaar, en een 2 H. van Meijel, Hofstraat 4. Mevr. VAN POLL, van Stolk- weg 32, Den Haag, vraagt 1 Juni een net dat goed kan werken en een voudig koken. 2 Loon f 30.- per maand. Wij wil SOLIEI Loopt ev

Peel en Maas | 1940 | | pagina 2