Huwelijksgedicht Volks-concerten 1940. voed! Ugoed - dus kookt op 6^» Bloemisterij Semper florens Fa. v.d. Munckhof tBSÉL Jaarmarkt Venray HET GESCHENK, Fa. StootsSeelen Jac. Verstegen Voor Uw Vulpen naar WILT GIJ A. H. DE HAEN VENRAY GEBR. MARTENS - Venray Een Mulders Spaarketel G. MULDERS Van de Sport velden ADVERTENTIËN Steenkolen en Brandstoffen Een Bruidsbouquet, Bloemenmand, Grafkrans, 4^ De PHOENIX Naaimachines Bouwmaterialenhandel Q OOSTRUM werking der katholieke pers, wordt op eenieder een beroep gedaan om door een geldelijk offer bij te dragen ln de onkosten die hiermede gepaard gaan. Het uitvoerend comité „Hei Graf van Sint Servaas" rekent op de offervaardigheid van het katholieke Nederland en op een daadwerkelijke steun voor het Maria-Congres. De H. Vader heeft een oproep ge richt tot heel de Kerk, om geduren de de Meimaand Maria's bescherming af te bidden ver de zwaar geteister de wereld. Het is derhalve ook in Zijn geest, wanneer de katholieken van ons land bij hun gebed een of fer ter eere van O. L. Vrouw voegen. Het uitvoerend comité verwacht, dat velen in den geest van offervaar digheid een ruime bijdrage zullen gireeren of rechtstreeks zullen toe zenden aan den penningmeester van het Maria-Congres. Elke Zaterdag zullen de ingekomen giften worden verantwoord. Het adres van den penningmeester is: L. REINARDS, ORANJEPLEIN 7, GIRO 268253, MAASTRICHT. Oorlogsschade. Een Nederlandsch s.s. van 951 ton, de „Bernisse" is aan de Noorsche kust verloren gegaan. De bemanning van 18 koppen kon worden gered en is thans op weg van Zweden naar huis. Het visschersvaartuig Sch. 15 is, volgens berichten uit Duitschland „in verboden water gezonken". De be manning wordt in Duitschland nog gevangen gehouden om te worden verhoord. Volgens de bemanning van de treiler ,,Zeebrugge 15" zou de „Bur- gerdijk", welke eenlgen tijd geleden na twee ontploffingen zonk, wel degelijk zijn getorpedeerd. De „Zee- brugge 15" heeft n.l. een tiental ijzeren tonnen met den naam „Bur- gerdijk" opgehaald; de tonnen hiel den zware en lichte olie in. In één ervan was een gat, waarin een stuk van een torpedo zat. De stukken worden in België ter beschikking ge houden van de autoriteiten. Duitsche bommenwerper neergestort. Zaterdagmiddag isjin Zuid-Llmbiirg een Duitsche bommenwerper neer gestort, die boven België door Bel gische jachtvliegtuigen was bescho ten. Vier inzittenden werden in ons land geïnterneerd; de vijfde inzitten de is omgekomen. Hij was geen militair, maar een 22-jarige oorlogs correspondent. In 't kort. Voor circa 45.000 toeschouwers waaronder het Prinselijk Paar, heeft het Ned. voetbalelftal ln het stadion te Amsterdam. Zondag revanche ge nomen op de Belgen voor de 71 nederlaag in Antwerpen geleden op 17 Maart, Met 4—2 won de Oranjeploeg. De rust ging in met 3—0. In de Overijsselsche en Drent- sche venen is sedert Maandag een werkstaking aan den gang, welke zich uitbreidt en waarbij een paar duizend man zijn betrokken. Het gaat om een eisch van loonsverhoo- ging. Alle Cople hierop betrekking hebben de, moet Donderd. voor 1 uur in ons bezit zijn. SERVA riUS-OMROEP Met een verzwakt elftal moest Ser- vatius in Tegelen tegen D S S. in het veld treden. De Venrayers liepen zoo hard van stapel, dat met de rust een 4 0 voorsprong bereikt werd. Daarna keerden de kansen en kon D.S.S. de achterstand tot 4—3 inloopen. Gezien de opstelling van het elftal een zeer goede uitslag. Zondag as. komt het Venlosche V.O.S. op bezoek. Deze club is de laatste tijd zeer goed in form, zoodat het voor Servatius een zware dobber zal zijn om een succesvol resultaat te bereiken. Indien Servatius echter vol ledig kan uitkomen, hetgeen zeer goed mogelijk is, dan wordt het een span nende partij en heeft de thuisclub de beste winstkansen. De wedstrijd begint om 2.30. Scheidsrechter de heer P. Kurvers. Op Hemelvaartsdag staat er voor Servatius een uitwedstrijd op het pro gramma nl. Swalmen-Servatius. Ook dit wordt een zeer zware ontmoeting. Alles hangt er natuurlijk van af met welke opstelling Servatius zal kunnen uitkomen. De wedstrijd staat onder leiding van den heer Elias. Leider de heer Hoedemakers Servatius 111 moest in de wedstrijd tegen B.V.V. II de volle buit afstaan. Het vlotte niet zoo goed als anders en ze hadden werkelijk vrouwe Fortuna tegen zich. Zondag a.s. staat de derby De Valk III—Servatius III op het programma. Hier zal natuurlijk hard om de puntjes gestreden worden. Succes lui. Scheidsrechter de heer Theeuwen. VALK-REVUE* DE VALK I-J.V.C. Cuyk I 4-2. Het zag er donker uit toen Zondag De Valk het veld betrad. Met zes in vallers den strijd aan te moeten tegen een volledig Cuyk, den grootste con current om de eerste plaats. Het begin was voor Cuyk en zij be legerden al spoedig de veste van De Valk. De hechte verdediging doorstond echter de aanvallen en zette hun voor hoede aan het werk. Al spoedig kreeg men den indruk, De Burgemeester van VENRAY brengt ter algemeene kennis, dat de in 1940 te houden volks-concerten zijn vastgesteld als volgt 1. Zondag 19 Mei 11.30 vm. matiné Venr. Harmonie Hens.plein 2. Zondag 2 Juni 8 u. n.m. Fanfare St. Oda Merselo Hens.plein 3. Zondag 9 Juni 8 u. n.m. Fanf. St. Catharir.a Leunen Hens.plein 4. Zaterdag 22 Juni 8 u. n.m. Venray's Harmonie Hens.plein 5. Zondag 23 Juni 6 u. n.m. Fanfare St. Oda Merselo Heide 6. Zondag 7 Juli 8 u. nm. Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum Hens.plein 7. Zondag 14 Juli 7 u. n.m. Fanf. Ons Genoegen Oirlo Castenray 8. Zondag 21 Juli 8 u. n.m. Venray's Harmonie Hens.plein 9. Zaterdag 17 Aug. 8 u. n.m. Venray's Harmonie Groote Markt 10. Zaterdag 31 Aug. 8 u. n.m. Venray's Harmonie Groote Markt 11. Zaterdag 14 Sept. 8 u. n.m. Venray's Harmonie Groote Markt 12. Zaterdag 21 Sept. 8 u. n.m. Fanf. St. Catharina Leunen 13. Zondag 22 Sept. 5 u. n.m. Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum Oostrnm 14. Zondag 29 Sept. 7 u. n.m. Fanf. Ons Genoegen Oirlo Groote Markt Venray, 24 April 1940. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. dat de reserves het wel verstonden, want snel en met goed open spel maakte zij het de gasten enkele malen lastig. Op een ver doorgespeelden bal kreeg den linksbuiten een kans en den keeper mocht zich omkeeren. Cuyk kwam echter terug en den midvoor zag zijn kans en ook Leo moest visschen. Cuyk deed er nog een schepje op en drong enkele keeren ver door Bij een gedrang voor het doel zag weer den midvoor een gaatje en het was 2-1. Tot de rust bleef den stand onveranderd. Na de rust even een heen en weer getrap waaraan De Valk een eind maakte door den bal goed mee te nemen, doch door buitenspel gingen enkele kansen verloren. Bij een dezer aanvallen ontstaat een strafschop. Fer plaatst zich achter de bal, knal, tegen de lat, en weg is ook deze kans. Toch kwamen zij terug en nu gaat het beter want in moeilijke positie schiet den linksbuiten in het doel, gelijk. Wie zal het nu halen De Valk blijft aandrin gen en heeft nu het beste van het spel. Een corner wordt ver het veld inge- plaatst maar direkl komt de bal terug en nu is het den midvoor welke niet aarzelt en De Valk neemt voorsprong. Weer komt De Valk terug en forceert nogmaals een corner, en ook deze wordt omgezet in een doelpunt. Cuyk speelt nu een verloren wed strijd en ziet zich geslagen door een elftal waarmede zij dachten gemakkelijk spel te hebben. Cuyk bezit flinke krachten, doch enkele plaatsen zijn te zwak om een goed geheel te vormen. Het reserve materiaal van De Valk deed het goed en belooft veel voor de toekomst. Morgen gaat de reis naar Constantia hetwelk een zware opgave is. Aanstaande Donderdag (Hemelvaarts dag) komt Boxmeer, en zullen de kampioenen van tweede en derde klas den strijd aanbinden. Zal de club van den oud-internationaal „Massy" de zegereeks van De Valk breken D.I.S. - NIEUWS. D J.S.- NEP A 3-3 Het is den Militairen van Wans- sum niet mogen gelukken in Oirlo te winnen. Al was D.LS. sterk ge handicapt, we zien haar telkens be ter spelen. De wedstrijd werd tien minuten voor het einde gestaakt door dat de derde bal, die in deze wed strijd gebruikt werd het ook aflegde, en er geen enkele bal meer was. Het eerste doelpunt voor Nepa had niet toegekend mogen worden. De bal was de doellijn niet gepas seerd D.I.S. is inmiddels compleet gewor den. Een vlugge aanval over rechts volgt en als de bal bij den linksbin nen van D.I.S. belandt, maakt deze gelijk. De rust gaat gelijk in. Belde partijen zitten geducht op den bal. t Is of de NEPA-lui werkeJjjk lui zijn, want ze worden door D.I.S. to taal overspeelt. Door een misverstand in de achterhoede kan NEPA de leiding hernemen. D.I.S. geeft echter geen krimp. Spoedig geeft de mid voor de NEPA-doelman het nakijkeD. 22. Nauwelijks enkels minuten later scoort dezelfde speler fraai in den bovenhoek. 3—2. Dan is het even later stoppen, omdat de bal, de tweede reeds in deze wedstrijd, er weer aan moest geloven. Als de derde bal in 't veld gebracht Js en nog 13 min. te spelen, maakt NEPA gelijk. Ook de derde bal volgt zijn voorgangers. Daar er geen bal meer is wordt de wedstrijd stopgezet. Jongens van D.I.S. we zien dat het oude vuur weer teruggekeerd is. Telkens werpt gij U met meer elan in den strijd en is het samenspel beter. We hopen nog meer zulke wed strijden te zien. Oostrum's l&te Lustrum. Op 3 Maart was het 5 jaar gele den, dat de R.K.V.V. „Oostrum" werd opgericht. Met het oog op de tijds omstandigheden is van een feestelijke viering afgezien en zal dit le lus trum slechts herdacht worden met een feestvergadering van de voetbal en supportersvereniging op Zaterdag 27 April a.s. Wij zullen ons daarom ook beper ken tot het geven van een kort overzicht van deverrlchtingen op het sportveld. Na de oprichting kwam „Oostrum" uit in een onderlinge competitie met de 2e elftallen van Merselona, R.K. V.V.C. en Victoria en eindigde op de le plaats, waardoor beslag werd ge legd op de uitgeloofde beker. Seizoen 1935—1936. Na toetreding tot de R.K.L.VB. speelde het eerste elftal ln de 3e klasse van deze bond, waarin de derde plaats werd bezet. Daar deze competitie vroegtijdig ten einde was, organiseerde de kring HorstVenray een bekercompetitie tusschen Merselona, de Smakt en Oos trum. Hier toonde Oostrum zich de sterkste en won daardoor de uitge loofde beker. Het 2e elftal kwam uit in de jeugd- competltie van de kring H.V. en behaalde het kampioenschap. Seizoen 1936—1937. Door het uitkomen van het 2e elftal in de 3e Klasse, kon ons Ie promoveeren naar de 2e klasse, waar in de 5e plaats werd bezet. Het 2e eindigde in haar klasse eveneens op de 5e plaats. Seizoen 1937—1938. Beide elftallen kwamen in dezelfde klassen uit, als in het vorig seizoen. Het le elftal bezette een goede 2e plaats achter Servatins II, dat zich verreweg de sterkste van alle ploe gen toonde. Het 2e moest zich met een bescheiden voorlaatste plaats tevreden stellen. Seizoen 1938—1939. Oostrum I en Brughusia streden nu om de hoogste eer in de 2e klas. Met nog twee wedstrijden tegen el kaar te spelen, stonden beiden precies geljjk. Brughusia had het geluk de eerste wedstrijd te winnen, waardoor Oostrum schijnbaar de moed verloor, want ook de tweede wedstrijd werd verloren. Oostrum moest met een goede tweede plaats genoegen nemen. Het tweede elftal bracht het in de 3e klasse nu tot de 5e plaats. Seizoen 1939—1940. Na een zeer constant gespeelde wedstrijden-reeks behaalde Oostrum in de uitwedstrijd tegen Kronenberg, ongeslagen het kampioenschap in de 2e klasse. Ook de laatste wedstrijd tegen Servatius II werd gewonnen, waardoor een waardig slot werd ge maakt niet alleen aan de competitie maar ook aan de eerste vijf jaren. Jammer is het alleen, dat van dit kampioenschap niet ten volle gepro fiteerd kan worden, nu promotie naar een hoogere klasse waarschijnlijk niet mogelijk is. Het tweede elftal kon, wegens ge brek aan spelers, niet uitkomen. „Juliana" Wanssum. Zondag komt D.E.V. 2 op bezoek en zal Juliaoa haar overwinnings reeks willen voortzetten. Hiervoor bestaat een volledige kans, aange zien door algeheele omzetting een goed sluitend elftal is gevormd. Ook voor de wedstrijd van a.s. Donderdag tegen de „leiders uit Velden" heerscht hoogspanning en zeker zullen, bij gunstig weer, velen de tocht naar Velden meemaken. I.V.O. zal zeker trachten de her nieuwde kracht van Wanssum te stuiten, daar voor hen 't leider schap op 't spel staat. Toch hebben we ook voor die dag vertrouwen In de Juliana-ploeg en durven best op 'n gelijk spel te re kenen. MILITAIR GEZAG. Algemeene bekendmaking nr. 5 van den Commandant van het Veldleger. De Commandant van het Veldleger, uitoefenende het militair gezag o.a, in de aan den voet dezes genoemde ge meente Ovèrwegende, dat het in verband met de landsverdediging noodzakelijk is, naast en onverminderd het in ande re verordeningen van het Militair Ge zag bepaalde, nadere voorschriften vast te stellen betreffende het aanbren gen of verhinderen van veranderingen in terreinen; Gelet op art. 17bis van de Oorlogs- wet (Wet van 23 Mei 1899 S nr 128) Stelt vast de volgende VERORDENING Art. 1. Op de door of vanwege mij of mijn ondercommandant, mede be last met het uitoefenen van het militair gezag in de hieronder genoemde ge meente, aan te wijzen terreinen, is het zonder vergunning van mij of van mijn genoemden ondercommandant verboden eenig geboomte, hout- of struikgewas te snoeien, te kappen of weg te nemen. Art. 2. Aanvragen tot vergunning als in art. 1 bedoeld, moeten worden in gediend bij den na te noemen Burge meester, voor zoover het erbij betrok ken terrein binnen diens gemeente gelegen is. De aanvrage moet inhouden a. een nauwkeurige omschrijving van de terreinen b. den aard en den omvang van de aan te brengen veranderingen; c. den datum, waarop de voorge nomen werkzaamheden een aanvang zullen nemen en den datum, waarop deze vermoedelijk zullen zijn voltooid. Aan de vergunning kunnen door mij of mijn in art. 1 bedoelden onder- commandant voorwaarden worden ver bonden. Art. 3. De vergunning vervalt, wan neer niet althans één der personen, die de werkzaamheden verrichten, op eerste vordering van dengene, die met de handhaving dezer Verordening is belast, het bewijs van ontheffing kan vertoonen. Art. 4. Overtreding van de2e veror dening wordt gestraft, ingevolge het bepaalde in art. 43 der Oorlogswet, met hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden. Art. 5. Met de handhaving dezer verordening en de opsporing van fei ten, strafbaar overeenkomstig het be paalde in art. 4, zijn, behalve de in art. 141 van het Wetboek van Straf vordering genoemde ambtenaren, mede belast al het personeel van het wapen der Koninklijke Marechaussee, alsmede dat van de Politietroepen, van Rijks- en gemeentepolitie en voorts de overige met wacht- en patrouillediensten be laste militairen. Art. 6. Deze verordening treedt in werking onmiddellijk na hare afkondi ging Lasten en bevelen, dat eenieder zich dienovereenkomstig gedrage. Gegeven op het Hoofdkwartier van het Veldleger 15 April 1940, De Luitenant-Generaal, Adjudant inb.d.van H.M.de Koningin, Commandant van het Veldleger, J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst. Afgekondigd op de wijze, door het Militair Gezag vastgesteld, in de ge meente Venray, den 18 April 1940. De Burgemeester, A. H. M. JANSSEN. Ingekomen en vertrokken personen* Van 19 tot 26 April INGEKOMEN P. M. Geelen, landbouwer, Groote straat 8 van Deurne H. P. J. van Aken, opz. Grontmjj, Stationsweg 29 van Horst A. P. J. Manders, landbouwer, Scheijde K 102 van Horst J. E. Janssen, dienstbode, Markt straat 2 van Venlo W. C. Janssen, dienstbode, O ver broek K 113 van Meerlo P. L Maessen, dienstbode, Oost singel 12 van Horst G. M. A. M. Huigens, z.b., Paters- laan 8 van Eist J. van den Heuvel, broeder, Sta tionsweg 32 van Nijmegen M. Th. van Dijk, verpleegster, St. Annalaan 5 van Uden G. Janssen, z.b., Lull C 6 van Eindhoven J. J. Llnders, z.b., Leunscheweg 10 van Deurne M. P. H. Llnders, landbouwer, Merselo B 30 van Maashees P. M. A. Weijs, dienstbode, Casten ray G 25a van Horst H. Ch. Peeters, zb. Leunen K 84 van Maashees F. M. Llnders, landbouwer, Oirlo E 74a van Maashees M. P. van Tiggelen, coupeuse, Hof straat 11 van Meerssen W. A. Jans-Beken, dienstbode, Castenray G 35b van Maashees J. M. Th. Janssen, dienstbode. Lull C 10 van Bakel P. A. E. Thgssen, dienstbode, St. Annalaan 5 van Broekhuizen G. C. H. Folbers, verpleegster, Langeweg 2a van Vught W. P. F. Custers, dienstbode, Leiinsche weg 12 a van Bergen M. H. Classens, dienstbode, Klein Oirlo F 27 van Meerlo. HANDEL in alle soorten au* scherp concurreerende prijzen Aan huis bezorgd en ook in kleine hoeveelheden op pakhuis te bekomen Oyerloonscheweg. WEEST ZUINIG! met de versterkende zouten, vitaminen en andere waarde volle grondstoffen, die onze voeding bevat. Gooit ze niet weg met het afgietwater. Kookt met weinig water en kookt vlug. of ander geiegenheidsblcemstuk, zal, in afwerking en prijs, zeker tot'uw volle tevredenheid zijn, als U ze laat verzorgen in W. VAN HAM STATIONSTRAAT 6 TELEFOON 150 Vele soorten POT- en SNIJBLOEMEN, PALMEN, VARENS, PERK- BLOEMEN, en planten, welke het seizoen oplevert. Aanleg en onderhoud van Tuinen met bijlevering alsook SNOEIEN EN SPROEIEN van alle soorten Boomen, Heesters en Planten. Tuin, Bloem en Landbouwzaden, van „Nunhem's" Selectie-bedrijf. een goede NAAIMACHINE koopen Neemt dan een machine, waarvan ge zeker bent dat deze OOK NA VELE JAREN in alle opzichten zal voldoen. worden reeds 70 jaren door de grootste speciaalfabriek van Europa vervaardigd en alhier ruim 35 jaren onafgebroken geleverd. Vraagt de honderden gebruikers in de Huishouding en in het Dames- en Heeren-Modevak, hoe zij over deze machine tevreden zijn. De wijze waarop wij de machines koopen en verkoopen, geeft een minimum van onkosten, waardoor wij deze tegen den laagst mogelijken prijs kunnen leveren, ook op afbetaling. Onze ervaring waarborgt vakkundige bediening, ook voor reparaties aan andere machines. Aanbevelend, GEREGELD IN VOORRAAD Enci en Dyckerhoff cement, Vloer- en Wandtegels, Gresbuizen met alle hulpstukken, gegolfde en vlakke asbest- platen en buizen. Diverse board platen voor wanden, pla fonds en lambrizeeringen. Verder alle BOUWMATERIALEN WjJ leveren alle soorten DAKPANNEN met 20 jaar schriftelijke kwaliteitsgarantie op Ie en 2e soort. op Maandag 6 Mei Is niet te vervangen. Voor het koken van Waschgoed en Veevoeder is de Mulders; Spaarketel een niet te vervangen kookketel. Vele gebruikers bewijzen U de grote voordelen van deze practische ketels. Let op het merk en koopt geen nagemaakte ketels, alleen ver krijgbaar door tussenkomst van smeden en rechtstreeks aan ons adres. Telefoon 75 x Spaarketel- en Koperketelfabriek. waarvan men jarenlang plezier heeft, is een mooi bekende adres: Firma v. d. Munckhof.

Peel en Maas | 1940 | | pagina 10