U s P. Hl Jos. MIJNHEER KLAPROOS Gemengde Berichten ADVERTENTIËN Falcon-Jas. Boerenknecht GEVRAAGD flinke Dienstbode nel Dienstmeisje TE KOOP 2000 kg. voeder aardappelen TÈ KOOP voeder aardappelen BOERDERIJ zaaitarwe 9 ongem. biggen, weibeest 17 mnd., een koe TE, KOOP ledikant m. matras en ovale tafel TE KOOP PaarcJei modern* en Wa EEN I MET draagt Piils' 1 g. schrijven Ged. Staten van Lim burg betreffende vaststelling ge- meenterekening over 1937 1 h. idem betreffende goedkeuring gemeentebegrooting en begrooting gan het gemeentelijk gasbedrijf, beide voor bet dienstjaar 1940. i. mededeeling van Z Ex. den Heer Minister van Sociale Zaken, dat bet tarief van steunverleening der acht ste klasse en de daarbij geldende regeling betreffende de verstrekking eener overgangstoelage (bij huis huren boven f 2.voortaan voor alle werkloozen alhier kan worden toegepast. j. verzoek van de K.J.V. alhier, om toekenning eener subsidie. k. Verslag van den Vleeschkeu- ringsdienst over 1939. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om den leider van het distributie-kring-kantoor Venray (de heer J. B. A. Schaepman) aan te wgzen voor het als zoodanig innen van ontvangsten en doen van uitga ven voor en uit de gemeentekas, den distributiedienst betreffende. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling eener nieuwe verordening, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de ambtenaren der gemeentepolitie te Venray. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging en aan vulling van het Ambtenarenreglement dezer gemeente a. ten aanzien van de bepalingen betreffende overwerk; b. ten aanzien van de bepalingen betreffende gelijktijdig genot van burgerlijke eD militaire belooning van gemobiliseerd overheidspersoneel 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om de noodige gelden te voteeren voor de inrichting en de exploitatie van een Bureau voor de Jeugdregistratie. 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de vergoedingen voor de verschillende lagere scholeD en de bijzondere jongensschool voor uitgebreid lager onderwijs over 1937, overeenkomstig het bepaalde in de artt. 101 en 103 der Lager-Onderwgs- wet 1920. 8. Schrijven van de Woning ver- eeniging „St. Oda" alhier, betreffende bouw van arbeiderswoningen, in ver band met de ingetreden verhooging van de bouwkosten. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verbetering van den weg Venray-Wanssum. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der gemeentebegrooting 1940 in verband met bovenbedoelde besluiten. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling opnieuw der verordening op de heffing van 75 opcenten op de Gemeentefonds belasting in de gemeente Venray. de dolste klucht ooit hier vertoond Geslaagd. Aan de Ambachtschool te Hel mond slaagden voor 't vakdiploma onze dorpsgenooten de heeren P. Claessens, timmerman: H. van Leuken, auto-monteur M, Litjens, machine-bankwerker. Aan de R. K. Landbouwwinter- school te Roermond slaagde voor het einddiploma onze dorpsgenoot de heer A. P. Th. Willems. GEVONDENi Een Lourdes-rozenkrans, is bij Willems, Nachtigaal. een rijwielplaatje, is bij Kersten, Stationsweg; een leeren broekriem, is op het politiebureau. Wandeltocht. Dat er voor de 25 K.M.-wandel- tocht, welke op morgen Zondag gehouden wordt, veel animo bestaat, blijkt wel uit het feit, dat zich ruim 470 personen voor deelname hebben opgegeven. Allen zullen wel goed weer wen- schen. WAARSCHUWING. Ter voorkoming van vervolgings- kosten worden de belastingplichtigen er aan herinnerd, dat het eerste gedeelte der aanslagen voor Riool-, Trottoirbelasting en Schoolgeld over 1939 voor 10 April moet zijn voldaan. WAARSCHUWING Hondenbelasting* Tegen degenen, die in het bezit zijn van een hond en daarvan op 10 April a.s. nog geen aangifte hebben gedaan den kantore van den Ge- meente-OntvaDger en de verschul digde belasting betaald, zal proces verbaal worden opgemaakt. Venray, 4 April 1940. De Burgemeester van Venray A. H. M. JANSSEN DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat op 4 April 1940 bg hen is inge komen een verzoekschrift van Mar- tinus Hubertus van de Ven, opperman wonende te Venray, Hagelweg 1, om een verlof A als bedoeld ln artikel 38 der Drankwet (Stbl. 1931 no 476) voor de herberglocaliteit, van per ceel Hagelweg 1. Binnen twee weken na de dagtee- kening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bjj Burgemees ter en Wethouders inbrengen. Venray, 5 April 1940. Burgemeester en Wethouders van jVenray, A. H. M. Janssen De Secretaris, VAN HAAREN. DISTRIBUTIE KRING BUREAU VENRAY. Aan belanghebbenden wordt mede gedeeld, dat het inleveren van op- plakvellen met bons no. 15 en no 14 (suiker en peulvruchten) behoort te geschieden op 15, 16, 17 en 18 April a.s., door iederen detaillist op de voor hem aangewezen dag. Deze bons moeten op aparte op- plakvellen worden geplakt en met voor ieder bonnummer een afzonder lijk ontvangstbewijs worden inge leverd.- SCHAEPMAN. Gouden bruiloft. Op Maandag 13 Mei a.s. hoopt het echtpaar Martinus Peeters en Johanna Reijnen, aan den Bosch huizen alhier, hun gouden huwelijks feest te herdenken. Gouden bruiloft. Het echtpaar van Herpen teHolt- hees vierde gisteren onder groote belangstelling de gouden bruiloft WANS SUM. Woensdag werd hier geveild de boerderij van M. Janssen, groot 8 50 H A. Deze boerderij, die in perceelen werd verkocht, bracht f 10 000 op. Morgen gaat Juliana alhier hg D.I.S. te Oirlo op bezoek. Nog steeds duurt de geweldige drukte voort aan de haven alhier. Steeds komen nieuwe schepen aan met kunstmest en granen om gelost te worden. Voor arbeiders en vracht rijders is hier volop werk. komt Zondag 7 April in LEUNEN in het Patronaat, om 7 u. Entrée 25 ct. Draverijen te Leunen. Uitslag van de alhier gehouden harddraverijen en gentrijden, ge organiseerd door de Ruiterclub „De Cowboys" Harddraven luxe paarden: le Th. van Lierop, Leunen; 2e G. Friezen, Castenray. Harddraven Belgisch type: le J. Meijers, Leunen; 2e J. Wil lems, Leunen. Rennen luxe paarden le G. Friezen, Castenray2e H. Willems, Weverslo; 3e Rongen, Han- senberg. Rennen Belgisch type le J. Loenen, Leunen2e M. Ver schuren, Leunen, Van hooizolder gevallen en overleden. De zeventigjarige landbouwer P. Timmers, wonende aan de Spoorstraat te Tegelen is Dinsdagavond van zgn hooizolder gevallen, waarbg hg een ernstige hersenschudding opliep. De bejaarde man werd naar het hospi taal te Sittard overgebracht, waar bij Woensdagmiddag, zonder tot be wustzijn te zgn gekomen, is over leden. Een bruiloft naar ouden trant. Dinsdag had te Asselt een huwe lijksvoltrekking plaats geheel naar den ouden trant en die volledig op genomen werd door de Haghe Film met al de folkloristische gebruiken van beschenking, begroeting enz. door de jeugd van Asselt in oude drachten en met plaatselijke dansen en liedjes. Zich aanpassend aan de traditie zorgden de bruid en bruide gom rijkelijk voor „stoets en bruid suiker". De belangstelling was enorm. Er waren bezoekers uit den Haag, Venlo, Roermond en .Swalmen. Ook was aanwezig een deputatie van het Studentencorps uit Tilburg. De koster de heer G. Loven had gezorgd voor een eenige bloemen versiering geheel ln het wit gehou den en honderden kaarsen en de directeur van de Haghe Film voor eene indirecte verlichting der kerk zooals tot heden Asselt er nooit een zag. Ze had een sterkte van 15.000 kaarsen. De volkszang, die uiterst voldaan heeft, evenals de muziek van Tho mas Geraedts, gaven aan de plech tigheid een zeldzaam cachet. De regen die alles dreigde te be derven kon de vrooljjkbeid der gas ten en het enthousiasme der vele toeschouwers niet bedaren. Sacristie in vlammen. Donderdagmorgen ontstond door onbekende oorzaak brand in de sacristie van de parochiekerk te Maasniel. Deze sacristie is naast de kerk gelegen. Ondanks de spoedig aanwezige hulp, mede van de Roer- mondsche brandweer, kon niet voor komen worden, dat de sacristie met inventaris geheel verbrandde. Vele gouden en zilveren exvoto's, waar onder van groote waarde, alsmede kerkgewaden gingen verloren. Het niet denkbeeldige gevaar, dat ook het kerkgebouw aangetast zou worden, kon worden afgewend. Kind door auto gedood* Donderdagmiddag is het achtjarig zoontje van de familie L. te Gulpen door een vrachtauto aangereden en gedood. Vergoeding aan ongehuwde dienstplichtigen* De regeeringspersdienst meldt De Minister van Defensie heeft op 1 April j.l. een regeling vastgesteld, waarbg de mogelgkheid is geopend, dat ongehuwde dienstplichtigen, die door het verblgf in werkelgken dienst niet in staat zgn zekere geldelgke verplichtingen na te komen, in het genot komen van een geldelijke ver goeding. Deze regeling wordt thans gedrukt en zal binnen een paar dagen kun nen verschgnen. Deze regeling betreft voorname lijk uitgaven voor kamerhuur, op bergen en bewaren van meubelen en andere goederen, ziekenfonds, be grafenisfondsen enz., vakbondscon tributie, huisvesting gedurende verlof en loon van een tijdelijken vervanger in het bedrijf. Het ligt niet in de bedoeling, dergelijke uitgaven alle tot het volle bedrag te vergoeden. Er zgn ver schillende grenzen gesteld. Zoo is als algemeene regel bepaald, dat met uitzondering van het loon voor een vervanger de gezamenlijke vergoeding ten hoogste 50 cent per dag bedraagt. Verder dat kamerhuur voor niet langer wordt vergoed dan tot het einde van de maand, volgen de op die van opkomst, en dat vak bondscontributie slechts wordt ver goed tot een bedrag van ten hoogste 20 cent per week. Vrijwillig Landstormkorps Motor- en Vaartuigendienst. De vrijwilligers van het vrijwillig landstormkorps motor- en vaartui gendienst, die ingevolge l.o. 1939, nr. 400-0 met klein verlof huiswaarts zijn vertrokken, worden eerstdaags in de gelegenheid gesteld een nieuwe verbandakte te teekenen, welke hen alleen verplicht om in werkelgken dienst te komen ter handhaving of tot herstel van de openbare orde en rust, dus niet tot opkomst bg oorlog of oorlogsgevaar. Onaangenaam avontuur van Nederlander in België. De D-correspondent meldt aan de Msb. Men zal zich herinneren hoe de heer Coenen uit 's Gravenhage in December 1.1. in België een zeer onaangenaam avontuur beleefde. In den avond van 4 December reed de en Maandag 8 April in VENRAY in het Patronaat, om 8 u. Entrée 40, 25 ct. Militairen vrij. Nederlandsche automobilist op den weg van Antwerpen naar Turnhout, toen plotseling twee Belgische sol daten hem bevolen te stoppen. Onder bedreiging met revolver en karabijn dwongen zg den heer Coenen de auto te verlaten. Toen een hunner zich achter het stuur had gezet, gaven zg den Nederlander den raad naar Antwerpen te gaan, waar hg in de buurt van het Midden-station zijn auto zou terugvinden. De heer Coenen deed zulks en diende onmiddellijk een klacht in bg de Antwerpsche politie. De soldaten, twee Antwerpenaren, kwamen zich, ten einde raad, na een paar dagen zelf bg de politie aan melden en de Nederlandsche auto werd teruggevonden. De zaak kwam Maandag voor den krijgsraad van Antwerpen. De twee soldaten, die zich nog van enkele andere feiten hadden te verantwoor den werden ieder tot vijf jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Zg ver klaarden in dronkenschap gehandeld te hebben. „Vrijwillig spaarsysteem" in Duitschland. Üit betrouwbare bron wordt ver nomen, dat het „vrijwillig spaarsys teem" voor alle arbeiders en ge ëmployeerden zal worden afgekon digd voor het einde van deze maand Onder dit stelsel zal minstens tien percent van de verdiensten gestort worden in centrale spaarkassen. Men verwacht van dit plan, waar over geruchten al maandenlang ln omloop zijn, dat het eeu belangrijk fonds zal doen ontstaan, dat ter be schikking zal komen voor staats- investeeringen. Dc benzine-beperking tc Berlijn De beperkingen van het particuliere verbruik van benzine heeft er toe geleid, dat steeds minder autobezit ters hun wagen kunnen gebruiken. Het aantal taxi's in Berlijn was reeds tot op een derde teruggebracht bij het begin van den oorlog. Aan vankelijk kregen deze drie honderd liter benzine per maand, maar deze hoeveelheid is in Januari verminderd tot 250 en kortgeleden tot 7 liter per dag. Er zgn veel autovallen door de politie opgezet, die waken tegen misbruik van eigen wagens en taxis Dokters, die voor de practijk op weg zijn en anderen, die aantoonen, dat zg belangrijke zaken hebben te doen gaan vrg uit, maar degenen, dieper taxi winkelen of met deze vehikels op weg zijn naar een schouwburg of in eigen auto voor hun plezier rijden, loopen flinke boeten op. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD smid-bankwerker leerling-schilders timmermansleerlin g sleepers voor Limb, mijnen burgerdienstmeisje v. Gennep burgerdienstmeisje voor Helmond bij dame alleen. 6 steenfabrieksarbeiders boerenknecht voor Broekhuizen Verschillende boerenknechten voor Venray boerendienstmeid voor Merselo 1 dienstmeisje voor Venray Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 1 boerendienstmeisje 16 j. v. Oirlo 2 kappersleerlingen 1 boodschapjongen 1 boerenknecht 18 j. v. Oostrum 1 jongen voor tuinwerk 40—50 jongens voor Lottum, aspergevelden 20 grondwerkers BIEDEN ZICH AAN 1 leerling-schilder metselaars en timmerlieden Opperlieden 1 daglooner, grond of boerenwerk 1 chauffeur 1 dienst- of dagmeisje 14 jaar 2 burgerdienstmeisjes 15 en 17 j. 1 boerendienstmeid 17 jaar 1 burgerdieDstmeid 24 jaar DISTRIBUTIE, SPAREN, BETALING. Maandag 10—11 B en C boeren Woensdag 56 alle anderen Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 29 Mrt. tot 5 April GEBOREN Mechelina M. A. J. Arts, Merselo Wilhelmina G. G. Wilmsen, Veulen Petronella H. W. v. Meijel, Merselo Johannes H. Willems Vlak water weg Albertus C. Willems, Vlakwaterweg Lambertus J. Scheffer, Woonwagenk. Henrica M. G. Janssen, Laagh. weg Petronella A. M. van Drjck, Merselo Hendrika G. C. Arts, Hoenderstraat GEHUWD: Willem A. Houwen, 31 jaren, land bouwer, te Oirlo en Anna G. Stap pers, 27 jaren, zonder beroep, te Venray Martinus J. van Vegchel, 22 jaren, landbouwer, te Heyde en Maria H. Hoegmakere, 21 jaren, zonder beroep te Leunen Wilhelmus Blstervelts, 25 jaren, landbouwer, te Veltum en Maria P. B. Manders, 24 jaren, zonder beroep, te Leunen ONDERTROUWD Antoaius M. H. Huisman, arbeider, Kempweg en Josephina H. van Soest Langstraat Peter H. H. Strgbos, landbouwer, Kempweg en Anna C. J. van Djjck, Kruisstraat Gerardus H. Kleuskens, landbouwer en Helena P. W. Pouwels, beiden te Ysselsteyn Peter M. J. Linskens, tuinier, te Leunen en Maria H. Franssen, Broek- weg Johannes F. Linders, landbouwer, Veulen en Theodora M. C. vanDgck Hyde Peter J. L. Wilms, landbouwer, Boschhuizen en Maria A. Cox, Ys selsteyn Johannes G. H. Wilms, landbouwer te Leunen en Wilhelmina G. Claes, Weverslo Johannes H. Claessens, landbouwer St. Servatiusweg en Maria C. J. Willems, Scheide OVERLEDEN Franciscus Ch. G. van Mejjel, oud 2 dagen, Langstraat Petronella Th. Janssen, oud 14 m., Beekweg Albertus C. Willems, oud 9 uur, Vlakwaterweg Johannes H. Willems, oud een halve dag, Vlakwaterweg Maria G. Poels, oud 81 jaren, z.b., Kruisstraat. Anna Marg. Bogen, weduwe van Hendrik Houwen, oud 75 jaar, Oirlo. Kerkelijke Diensten* DEKENAAT. VRIJDAG 3 uur recollectie Eerw. Heeren Geestelijken. PAROCHIE-ACTIE: dagelijksche vertegenwoordiging van het ge zin in de H. Mis. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144* Heer der weekkap. Kuepers, Tel. 186 Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. In alle H. Missen collecte voor het herstelfonds. 7 uurH. Mis voor Leonard de Bruin! en gen. H. Communie van de mannen der H. Familie, 10 uur de Hoogmis tot intentie voor de vrouw van Mart. Maassen, 2 uur groote Congregatie, waaronder collecte voor St. Petrus- Liefdewerk, half 3 kinderlof, 6 uur Lof en processie. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis voor afgestorven fam. Jeuken- VerhulsdoDk, half 8 gest. jaarg. voor Gerard en Gertrudis Niessen, 8 uur best. jaarg. voor Ida Poels, echtgen. van Jacob Fonck, 6 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor de vrouw van Hub, Janssen, half 8 leesmis voor afge storven fam. Giezen-Swinkels, 8 uur gest. Sol. jaarg. voor Hend. Caesar Kuipers en Anna Haegens. WOENSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor afgestorven fam. Giezen- Swinkels, half 8 gest. jaarg, voor Mathijs Peeters, 8 uur gest. jaarg. voor Jan Camps. DONDERDAG half 7 leesmis, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na zeven Sacramentsmis en gen. H. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur gest. jaarg voor Jacob Gou- mans en echtgenoote. VRIJDAG half 7 leesmis voor Martinus Linders, 7 uur leesmis voor de vrouw van Frans Vollebergh. half 8 best. jaarg. voor de vrouw van Lambertus van Haren, 8 uur gest. jaarg. 2de klas voor Antoinette Smulders. ZATERDAG half 7 O. L. Vrouw- mis, 7 uur leesmis, half 8 best. jaarg. voor de vrouw van Henricus Derks, 8 uur gest. jaarg. voor Math. Cree- mers. H. Familie. In de week van 714 April hebben de volgende leden van deH. Familie het feest van hun Patroon heilige Ger. van Soest, Jean Lemmens, L. de Bruyn, J. v.d. Sommen, L. v.d. Sommen, G. Stoks, A. Roffers, A. Marcllles, S. Kengen, Drent, A. Oden- hoven, P. Verstegen, W. Broers. Jonge Werkman. WOENSDAG van half 8 tot half 9 algemeene groep. JEUGDWERK. STERGROEP. Zondag 3 uur Ro sa van Lima-, Bernadetta. en Lidwi- nagroep, hal? 5 Elisabethgroep. NAAIKRANS Dinsdag 2 uur. Congregatie. Zondag 2 uur groote congregatie, waaronder collecte voor het St. Petrus Liefdewerk. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, 2de Zondag na Paschen. De H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoogmis. Onder de H. Missen collecte voor de restaura tie der Parochiekerk. Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezgde na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Vespers, om 5 30 Lof. DINSDAG gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis. 's Avonds om 5.30 gez. Vespers en Lof ter eere van St. Antonius. WOENSDAG beschermfeest van St. Jozef. DONDERDAG de voorgeschreven aanbiddingsdag. 't Allerheiligste is van 's morgens 615 tot na 't Lof om 7 uur ter aanbidding uitgesteld. Om 7.30 pL Hoogmis. Om 5.30 gez. Vespers. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis. Om 5 30 oefening van de H. Kruisweg. Op de weekdagen zgn de H, Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners, H. H. MISSEN. Zondag om 6 uur tot zekere in tentie, om 7 uur voor Gerard Pauwels. Maandag om 7 uur voor Peter Hendrix. Dinsdag om 7 uur voor Peter Hen drix, tevens om 7 uur voorde overl. fam. Voesten-Litjens. Donderdag om 7 uur ter eere van St. Antonius tot zekere intentie. Vrijdag om 7 uur tot z. intentie. Zaterdag om 7 uur tot z. intentie. DERDE ORDE. Vrgdag om 7 uur Requiemmis voor Zr. Gertrudis Poels. De Ter tiarissen worden verzocht deze H. Mis bij te wonen en voor de over ledene het Rozenhoedje te bidden eD de H. Communie op te dragen. Jonge Derde Orde. Zondag om 10 uur buitenkerke lijke vergadering afd. jongens. Daarna bestuursvergadering. Ingekomen en vertrokken personen* Van 22 tot 29 Maart VERTROKKEN G. Ewalts, zonder beroep, naar Maasbree Blerick Hoekstr. 16 G. Zanders, dienstbode, naar Horst G 153 M. van Loon, verpleegster, naar Zutphen Gasthuisstraat 18 A. Plrlo, dienstbode, naar Grub- benvorst Lottum B 155 H. Stoks, chauffeur, naar Haps P. Deckers, dienstbode, naar Grub- benvorst J. Daniels, dienstbode naar Maas- hees-Holthees B 136 A. Jacobs, landbouwer naar Maas- hees-O verloon A 5 A. Woltere, landbouwer naar Ber gen. E. Erren, dienstbode naar Bergen L B 226 W. KooremanInstrumentenmaker P.T.T. naar Ènschedé, v. Diemenstr. 136 P. Manders, zonder beroep naar Tegelen, Tulnlersweg 1 J. Raassens, landbouwer naar Se- venum M. Willems, dienstbode naar Maash. J. Philipsen, zonder b. naar Horst F. van Deuven, landbouwer naar Meerlo A 12 J. S winkels, kok naar Deventer, Brink 100 A. Janssen, dienstbode naar Horst M. VerheyeD, dienstb. naar Eind hoven, St. Odulphusstraat 2 J. Verhegen, id. naar Haarlem, J. van Galenstraat 1 C. Verheyen, z.b. naar Venlo, Hel berg 141 A. Fleuren, d.b. naar Maashees P. Theunissen, d.b. naar Wanssum H. Hendriks, id. naar Maashees B 125 INGEKOMEN H. Keysers, landbouwer Casten- raz G 36 van Horst. Th. Cox, ld. Veulen H 18 van id. J. Litjens, id. Ysselsteyn N 6b van Maashees. P. Peeters, kloosterzuster Overl, weg 2 van Kerkrade. Dinsdagavond jl. is een ver keerde Falcon-jas meegenomen in Hotel De Zwaan. Voor om ruilen gelieve daar te vragen. Telefoon 11. 2 GEVRAAGD wegens dienstplicht genegen te melken. Wed. J. Loonen, Veltum. R.K., om met 1 Mei in dienst te treden. Ook genegen om in de winkel te helpen Adres A C. Schiks, Banket bakkerij, Deurne. 2 GBVEAAGD leeftijd 1718 jaar, voor ter stond of 1 Mei. 2 Hotel Schaeffers, Schoolstraat f 2. per 100 kg. G. Weijs, Castenray. TE KOOP 2 gemerkte biggen en benzine-motor 4 p.k. bij G. Deters, Ysselsteyn. Friesche klei, f 18 per 1000 kg. Dupont, Stationsweg. TE KOOP groot circa 12 H.A., waarvan circa 4 H.A. pachtgrond. Adres bureau van dit blad. TB KOOP roodbont maalkalf, 5 gemerkte biggen ook te ruilen tegen merken, en nog 100 kg. le nabouw v. Hoek A. v. Osch, Hoebertweg. 2 TB KOOP 6 mnd. dracht, 3e kalf. Th. Jacobs, Steegsbroek. Adres bureau dezer. beste voldragen vaars, 3 zware gemerkte biggen, ongeschetst kalf 5 mnd., BI. Eigenh. pootaardappelen le nab. van A gewas 4 ct. p. kilo, Saxonia Zaaigerst 12 ct. p. kilo Jos. Loenen, Leunen. Openbare Verkoop om uit onverdeeldheid te geraken. Notaris Pluymaekers te VENRAY zal op Maandag 15 April 1940 nam. 2 uur, in het café van M. H. van de Ven te Venray, Hagelweg, ten verzoeke van de Erfgen. Hendrlkus Willems, met Rechterlijke machti ging publiek verkoopen A. Allerhande huismeubels als kasten, stoelen, tafels, glat', aarde werk, keukengerlef en wat verder te koop zal worden aangeboden. B. Gemeente Venray. 1. Bouwland aan de Molen Sectie C 3595 en 3596 groot 56 90 a. 2. Bouwland aldaar Sectie C 3077, groot 18.50 a., in pacht bg Fr. Swinkels. 3. Bouwland aldaar Sectie C 2587 groot 12.40 a. Aanvaarding koopen 1 en 3 ter stond, koop 2 stoppelbloot 1940. Betaling van den kooDpigs 1 Juli 1940. v. d. Lar Premï Zondag 7 11 tot 12 uui te Castenray. Zaterdag 1 van half 8 tol Verheijen te De premie Ook voori moet U zijn t Patei aan onderst; E V V(

Peel en Maas | 1940 | | pagina 2