t o2 HUWELIJK. le H.Co DAME! Binnenland. HOUTVERKOOP. ADVERTENTIËN prima Kluifkalk M. HENDRIKS BIEDT ZICH AAN Meisje 14 jaar. Aanbei Schild Jok. eetaardi pootaarc GEVR net f <3 talrijke paters naar de mijnstreek om daar dr. Poels en diens aalmoe zeniers bij te staan in de zielzorg. Op den 3den Zondag na Paschen zal de parochie het gouden priester feest van zftn herder herdenken. o Met pater Simon Bennebroek vier den tevens gisteren hun gouden priesterfeest de paters Liberatus Scheepers O.F.M. en Accursius La Rose O.F.M. Pater Liberatus Scheepers, pastoor te Vragender, werd 22 Maart 1890 te Roermond priester gewijd. Na zftn H. Wijding was hij enkele jaren assistentie-pater, werd in 1894 Vi- carius te Venray en werd in 1895 benoemd tot instructor van de fra ters-studenten te Weert. Vervolgens was hij van 1898 tot 1904 Gardiaan te Venray en te Wy- chen. In 1907 werd de jubilaris Rector van de twee groote psychia. trische inrichtingen te Venray en 20 Januari 1922 werd hij tot pastoor benoemd te VragenderLichtevoorde waar de bijna 80-jarige grijsaard nog het herdersambt waarneemt als was hij in de volle kracht van zijn leven. Hij, de gewilde biechtvader uit den omtrek van Vragender heeft groote verdiensten als zielzorger. Gouden Bruiloft. Maandag 20 Mei a.s. hoopt het echtpaar L. OudenhovenLoonen, Hoenderstraat alhier, de Gouden Bruiloft te vieren. B -steun. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebben den, dat aanvragen om B steun als nog ingediend kuDnen worden ten kantore der Gemeentelijke Arbeids beurs vóór 27 Maart a.s. Het is gebleken, dat verschillende personen van de reeds eerder gedane publicaties geen kennis hebben ge nomen. Venray, 21 Maart 1940. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN Uitreiking diploma's Handels avondschool. In tegenwoordigheid van het be stuur van den Venrayschen R. K. Middenstand had op Witten Donder dag in het St. Antoniuspatronaat de uitreiking plaats der diploma's aan de geslaagden van den cursus. De diploma's werden uitgereikt aanMia van Aarssen, Tiny Beer- kens, Wiem Claessens uit Venray Agnes Franssen, WanssumAnna Michels, OirloNelly Nelissen, Oirlo Mia van Opbergen en Paula Pftls, Venray Mia Wijnhoven, Tienray Leo Oudenhoven en Piet Beerkena, Venray; M. Hofmans, Overloon; W. Jaspers, Ysselsteyn Fer Lucassen, Leunen H. Martens, Oostrum A van den Munckhof, VenrayAl van Neerven, Meerlo A. Baltissen, Mer- seloJ. Verboeten, Vierlingsbeek, GEVONDEN een portemonnaie, is op het poli tiebureau, een armbandhorloge is bij J. van Lieshout, LaDgeweg. Toegeloopen een hond bij H. Ja cobs te Veltum. Zomertijd* Van de week begon de lente, officieel althans. Maar de werkelijk heid wijkt nog wel eens af van wat de kalender beduidt. Ook weer offi cieel vangt de zomertijd dit jaar, naar bij K.B. werd vastgesteld, op 19 Mei aan en hij zal duren tot 6 October, 't Is te hopen, dat de zomer zich wat vroeger zal demonstreeren, want met de vroege Paaschdagen krijgen we een vroeg Pinksterfeest mee. Pinksteren (12 en 13 Mei) zal dit jaar nog in den officieelen „win tertijd" vallenOp 12 en 13 Mei voeren de „IJsheiligen" hun scepter. HOLTHEES-SMAKT. Maandag avond hield de Eiervereeniging alhier de jaarvergadering. Aan het verslag ontleenen wij het volgende Geleverd werden 9 8174 80 kg. eieren. Uitbetaald f 60.82418. De prijs per 100 stuks bedroeg f 3.70 per kilo 0.61.94 ct. De vereeniging telt 72 leden. De heer Lecluse hield hierna een mooie lezing. Vergadering Gem. Raadsleden Kring Horst. Zondag hield de Kring Horst de eerste algem. vergadering te Horst. Mededeeling werd gedaan dat raads leden een schriftelijke cursus kunnen volgen van 20 lessen, welke ruim 1 jaar zal duren en f 10 kost. Besloten werd per jaar twee verga deringen te houden en de contribu tie te bepalen op f 1.23. Het voorloopig bestuur is gebleven en bestaat uit de heeren Ambrosius te Horst, voorzitter, P. van Els te Wanssum, secretaris en Pijls, Venray, Obers, Sevenum en van de Voort te Lottum, leden. De Kring Horst zal bestaan uit raadsleden van Venray, Meerlo, Wan sum, Broekhuizenvorst, Lottum, Se venum en Horst. Arcen en Grubben- vorst zouden aansluiting zoeken bij Venlo. Gennep en Mook bft Nijmegen. Afferden en Bergen is nog niet be kend. Hierna hield Burgemeester Rutten uit Broekhuizenvorst eene lezing over de Pachtwet. Duitsche Joden over de grens gesmokkeld De Blericksche gemeentepolitie slaagde er in samenwerking met de politie te Venlo, Tegelen en Amster dam in, een complot te ontmaskeren, dat zich bezig hield met het op clan destine wftze over de Nederlandsche grens brengen van Duitsche Joden. Bg dit complot bleken betrokken te zijn een garagehouder en een koopman uit Blerick en een chauf feur uit Tegelen, welk drietal in ar rest gesteld werd. Door een nader onderzoek door den inspecteur van politie te Blerick, den heer Kooymans, ingesteld met de recherche van de Amsterdamsche politie, konden zeven Joodsche vluch telingen worden opgespoord, die door het ontmaskerde complot ons land werden binnengebracht. Omtrent het geval van menschen- smokkelarij in de buurt van Venlo verneemt men nader, dat deze geor ganiseerde dienst ook opereerde in de buurt van Kerkrade en in andere grensplaatsen. Zeer trieste bijzonder heden zijn bekend geworden omtrent sommige der smokkeltochten en de wijze waarop deze hyena's het voor zien op 't geld hunner slachtoffers. Zoo zouden ze o.a. een Joodsch echt paar uit Berlijn, met een dochtertje naar Nederland worden gebracht tegen betaling van 2000 Mark. De smokkelaars hadden zich bij het eerste contact als zeer mensch- lievende en hulpvaardige Nederlan ders voorgedaan. Zij zouden de familie wel helpen. Maar het kostte natuur lijk wat. Voor man en vrouw elk 1000 Mark, het tienjarig dochtertje zouden ze dan wel voor niets mee nemen. Eerst ging alles goed, en de fami lie verheugde zich, straks in het gastvrije Nederland een onderdak te zullen vinden bij familieleden. Dicht bij de grens werden de smok kelaars echter minder vriendelijk en op een gegeven oogenblik stopte de chauffeur om... een deel op te eischen van de waarde aan sieraden, die de familie had meegenomen. De sieraden werden doorgeweten- looze „experts" op f 1800 geschat en dus werd nog eens 10 pet. van dit bedrag, dus f 180, geëischt. Als de familie het niet wenschte te geven, dan... De in grooten angst verkeerende vluchtelingen gaven het gevraagde bedrag, bang dat zij op het aller laatste oogenblik nog in handen zou den vallen van ambtenaren, die hun plicht zouden doen. Op de gebruikelijke manier werd even voor de grens gestopt, de fa milie moest uitstappen, waarna het kleine, trieste gezelschap door een .leidsman" langs allerlei kleine wegen ongezien over de grens trok. Op Nederlandsch gebied wachtte de wagen weer met den anderen smok kelaar. Voordat de familie haar be stemming had bereikt, eischten de smokkelaars tenslotte nog eens f 150. Dit gebeurde in de buurt van Ut recht, waar de geplunderde familie ten slotte op barschen toon werd verzocht, maar uit te stappen. Er was weinig meer te plunderen en dus moesten ze verder maar zien hoe zij in Amsterdam kwamen.... Man vermist» In Heerlen maakt men zich ernstig ongerust over het lot van zekereD J. W., wonende i.i het Eykenderveld alhier, die in het begin van deze maand naar Duitschland is vertrok ken, doch sindsdien niet meer in zijn woonplaats is teruggekeerd. Motor botste op vrachtauto. Donderdagavond is re Sittard op het gevaarlijke kruispunt Rijksweg- Steenweg een ernstig verkeerson geluk gebeurd. De heer K. uit Hel mond is daar n.l. met zijn motor in volle vaart in botsing gekomen met een vrachtauto. Ernstig gewond bleef de man op den weg liggen en werd een nabijgelegen woning bin nengedragen. Dr. v. Acker consta teerde verschillende ernstige kwetsu ren en een beenbreuk. Autobotsing te Linne. De 28 jarige ambtenaar L. S. uit Roermond had zich te verantwoor den wegens veroorzaken van licha melijk letsel door schuld, hetgeen was opgeloopen door mej. M. uit Venray toen deze in den avond van 30 Dec. j.l. met verdachte een auto ritje naar Maastricht maakte. Het sneeuwde dien avond nog al flink en onder Linne kwam S. met zijn gehuurde auto op het linkerge deelte van den weg terecht, botste tegen een hem tegemoet komende vrachtauto met als gevolg, dat mej. M. een dijbeenfractuur ogliep. Hoe het ongeluk precies was ge beurd, er werden gissingen gedaan, maar feit was, dat de botsing plaats had op het voor S. linker gedeelte van den weg. Zelf had hij verklaard pl.m. 50 k.m. vaart te hebben gehad, een getuige décharge kwam thans echter ver tellen van iets harder dan stapvoets, iets wat uit den aard der zaak door den Officier van Justitie niet werd geloofd. Mr. Rieter liet de vaart in het midden, de weg was glad, het sneeuw de, verdachte kon niet vooruitzien, dus hg mocht zoo niet rijden. Eisch f 60 boete of 30 dagen hechtenis. Mr. Höppener pleitte vrijspraak. Vonnis over 14 dagen. Het station Eist. Met ingang van de a.s. zomerdienst- regeling zal het station voor het reizigersvervoer gesloten worden. Wielrijdster door autobus gegrepen. Donderdagavond is een ongeveer twintigjarige wielrijdster, die het kruispunt GraafschewegVan Olden- barneveldstraat te Nijmegen wilde oversteken, door een autobus van den dienst WychenNijmegen aan gereden. De wielrijdster smakte tegen de straat en was vrijwel op slag dood. Peulvruchtenoogst 1940. Moet aan de regeering worden ingeleverd. Naar de Msb. van officieele zijde verneemt, heeft de minister van Eco nomische Zaken besloten, dat alle in 1940 te oogsten peulvruchten, uit gezonderd die, welke voor versch gebruik worden geteeld, en zaaipeul- vruchten, aan de regeering moeten worden ingeleverd. Het zal den telers derhalve niet meer worden toege staan, de fijnere soorten rechtstreeks aan den handel te verkoopen. Dc inschrijvingen van de Tilburgsche kermis. Het is gebleken, dat de kermis- vakgenooten zich ten aanzien van de inschrijvingen voor het verkrijgen van standplaatsen gedurende de a.s. kermis (1ste Zondag in Augustus) bepaalde afspraken hebben gemaakt, met het gevolg, dat de aanbiedingen ver beneden de som van vorige jaren zijn gebleven. B. en W. van Tilburg kunnen met dezen gang van zaken natuurlijk geen genoegen nemen en zijn thans bezig „maatregelen van verweer" te treffen. In werkelijkheid zal het echter niet zoo gemakkelijk zijn deze kwestie op te lossen, daar de kermis- vakgenooten, die georganiseerd zijn een onderlinge prijs-overeenkomst getroffen hebben, zoodanig, dat op overtreding zware boeten gesteld zijn. Suiker op bon 15. Naar men verneemt zal gedurende het tijdvak van Vrijdag 22 Maart a.s. tot en met Donderdag 11 April a.s. de met „vijftien" genummerde bon der rijksdistributiekaart recht geven op het koopen van een kilo gram suiker. Van schrik uit cabine gesprongen. Donderdag is op den rijksweg on der Geffen een ernstig ongeluk ge beurd. Omstreeks half acht reed aldaar een vrachtauto, waarin eenige per sonen zaten, die op weg waren naar de veemarkt te Gorinchem. Een van de inzittenden, die een sigaret had gerookt, gooide het brandende eindje weg, waardoor een stukje papier in de cabine in brand raakte. Een der inzittenden, de heer van T. uit Haps schrok hiervan zoodanig, dat hg uit de cabine sprong, met het noodlottige gevolg, dat hij onder den aanhangwagen terecht kwam. De man was op slag dood. Stille Omgang. We doen, wat we doen kunnen: we helpen het oorlogsleed lenigen en blijven inmiddels bidden voor het behoud van den vrede in eigen land. Deze drang om te bidden heeft dit jaar het aantal deelnemers aan den nachtelijken Stillen Omgang te Am sterdam ter eere van het H. Sacra ment des Altaars, tot een record cijfer opgevoerd. De Omgang was dezen keer weer over enkele dagen, of juisternachten, verdeeld. Het gezamenlijk aantal pelgrims wordt begroot op 90.000100 000. De laatste omgang van jl. Zaterdag op Zondag werd eindelijk door zacht winterweer begunstigd met o.m. 23 extra-treinen waren de bedevaartgangers in de hoofdstad aangevoerd. Het behoud van den vrede gold als bijzondere intentie der pelgrimage. Flinke straffen. Tegen den 29-jarigen R. A. te Rotterdam, verdacht van roofmoord in een auto op den veekoopman van der Horst uit Leidschendam, is voor de Haagsche rechtbank levenslange gevangenisstraf geëischt. Tegen den Nederlander v. d. L. is voor de Utrechtsche rechtbank vier jaar geëischt wegens spionnage ten gunste van Duitschland. Uit de markt nemen van vee. De drie centrale landbouworgani saties hebben in een telegram aan den minister van Economische Za ken er ten sterkste op aangedrongen alsnog over te gaan tot het uit de markt nemen van ongeschikt ge- bruiksvee, aangezien hierin een middel is gelegen, de veeprftzen te doen optrekken en zoodoende in den buitengewoon nijpenden financieelen toestand der veehouders verbetering te brengen. Aankoop van mager melk poeder door de regeering. De Nederlandsche Zuivelcentrale zal van 21 Maart af tot en met 14 September 1940 gedurende nader te bepalen tijdvakken van als regel 4 weken, mager melkpoeder aankoo- pen tegen een vooraf voor elk tijdvak vast te stellen prijs. Voor het tijdvak van 21 Maart tot en met 13 April 1940 zal de aankoop, prijs bedragen f 15 per 100 kg. netto, franco spoor of groot vaarwater, inclusief verpakking. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 15 tot 22 Maart GEBOREN Wilhelmus H. A. Vermeulen, Maash.w. Gertruóa A. M. Lltjens, Oostrum Johannes A. J. Dirckx, Leunen Gerardus J. M. van Drjck, Lull Helma Ch. M. Clephas, Gasstraat Herman H. J. van Hoof, Molenpad Petrus J. M. van Tilburg, Merselo Antoon H. J. M. Loonen, Overl. weg Jo8ep P. M. Heidens, Oirlo Gertruda C. J. J. Bouten, Akkerweg Johanna J. H. Steeghs, Oirlo ONDERTROUWD Peter J. H. Voesten, landbouwer, Heide en Johanna P. Geerets, Ys selsteyn Peter J. M. Direks, landbouwer, BlaktOirlo en Johanna M. H. Op heft, NeerkantDeurne. Johannes C. M. Gerards, timmer man te Venlo en Gerarda A. G. Gubbels, Maasheesche weg. OVERLEDEN Petrus J. Hendriks, echtgen. van Elisabeth Jacobs, oud 59 jaren, rij wielhandelaar, Patersstraat. Leonardus de Bruftni, weduwn. van Anna M. Goemans, oud 87 jaren, Leunsche weg 3 patiënten St. Serv. gesticht 1 patiënt St. Annagesticht De Gemeente Venray zal publiek bft opbod verkoopen zwaar voor den voet gekapt hout, als palen, slieten, boonenpalen. afrasterings. en ge rief hout voor ieder doel geschikt, benevens tophout en boonenpalen en wel circa 100 slagen te Ysselsteyn nabft de School op Dinsdag 2 April om 3 uur nm. circa 100 slagen te Oostrum nabft het Station op Woensdag 3 April om 3 uur nm. circa 125 slagen te Castenray bft de Kerk, op Donderdag 4 April om 1 uur nm. circa 100 slagen te Leunen (nabft Kuperskoel) op Donderdag 4 April a.s. om 4 uur n.m. circa 200 slagen te Venray (nabft de Kruisstraat en St. Anthoniusstr.) op Dinsdag 9 April a.8. om 2 uur circa 200 slagen te Merselo (nabft Zwartwater) op Donderdag 11 April a.s. om 2 uur n.m. Degenen, die hun vroegere koopen niet hebben betaald, zijn uitgesloten. Venray, 22 Maart 1940- Burgemeester en Wethouders van Venray, A. H. M. Janssen De Secretaris, VAN HAAREN. Schetsen van kalveren. Wij vernemen van officieele zijde, dat met het schetsen van kalveren weder zal worden aangevangen zoo mogelijk in de laatste week van Maart, in ieder geval met ingang van 1 April a.s. De gewichtsgrens boven welke de kalveren van een identiteitsbewijs voorzien dienen te zftn zal worden verlaagd van 200 op 175 kg. Nieuwe frankeerzegels met beeltenis van H. M. de Koningin. Zooals reeds is medegedeeld, kan de verschijning van een nieuwe serie postzegels met beeltenis van H. M. de Koningin binnenkort worden tegemoet gezien. DISTRIBUTIE KRING BUREAU VENRAY. Het inleveren van opplakvellen met bon no. 17 (suiker) behoort te geschieden op Dinsdag 26, Woensdag 27, Donderdag 28 Maart en op Maan dag 1 April. Degenen, die dus op Maandag a.s. zouden moeten inleveren, doen dit eerst over een week. Sedert 22 Maart geeft bon 15 van de Rftksdistributiekaart recht op 't koopen van 1 kg. suiker. Ingekomen en vertrokken personen. Van 15 tot 22 Maart INGEKOMEN J. Koppes, dienstbode, Gr. straat 23 van Bergen L. J. Stevens, idem Buitenweg 3 van Boxmeer D. Stevens, idem idem idem M. Scheefhals, z.b. Overloonsche weg 2 van Leeuwarden C. van Duftnen, verpleegster, St. Annalaan 5 van Born L. L. Gooren, kleermaker, Oirlo E 24a van Sevenum Ch. Schelbergen, bakker, Oostrum C 35 van Broekhuizen M. Verheften, Gasstraat 4 v. Venlo. VERTROKKEN J. Juriens, landbouwer, naar Uden Missiehuis H. Verheften, dienstbode, naar Deurne Liesselscheweg W. Verstegen, dienstbode, naar Venlo Burg v. Rhftcs 26 J. v. d. Ven, kloosterzuster, naar 's Bosch Choorstraat 7 G. Zwitserlood, zonder beroep, naar Noordwftk Langeveld 29 J. Donkers, kloosterzuster, naar Son A 24 J. Seftkens en gezin, landbouwer, Eindhoven Strftp Hastelweg 4 M. v. d. Boogaard, dienstbode, naar Bakel D 38 L. v. d. Sommen, leerlingchef, naar Wageningen Julianastraat 2c Kerkelijke Diensten. PAROCHIE-ACTIEt dagelijksche vertegenwoordiging van het ge zin in de H. Mis. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der weekkap. Beiten. Morgen ZONDAG Hoogfeest van Paschen. De H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. 7 uur H. Mis voor Joh. Leonardus Gommans, 10 uur plech tige 1ste H. Mis door den WelEerw. Heer Cor Janssen, half 3 kinderlof, half 4 pl. Vespers. MAANDAG, 2de Paaschdag. De H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. 6 uur H. Mis voor de vrouw vau Martin Jeuken, 7 uur H. Mis van de duivenclub De Zwaluw. 10 uur plech tige lste H. Mis door den WelEerw, Pater van Meftel, half 3 kinderlof. 6 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis, kwart na 7 best. jaarg. voor Henricus Arts, 8 uur de uitvaart voor Peter Hen drlks met brooduitdeeling aan de armen, 8 uur leesmis voor het Hu- we'.ftk van Johannes Arts en Fran- cisca Schwachhöfer, 9 uur begrafenis- dienst van Leonard de Bruini. WOENSDAG half 7 leesmis voor Peter Hendriks, 7 uur leesmis voor de vrouw van Piet Verbeek en haar zoon Piet, half 8 best. jaarg. voor Johannes Schaeffera, zftne echtgen. Wilhelmina Coopmans en overleden kinderen, 8 uur de uitvaart voor Leonard de Bruini. DONDERDAG half 7 leesmis voor Henricus Hoevenaars, 7 uur te Veltum H. Mis voor vrouw Mommen, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur gest. jaarg voor Martin Camps en Maria Herm- kens. VRIJDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor vrouw Mommen, half 8 leesmis, 8 uur gest. jaarg. 2de klas voor Elisabeth Smulders. ZATERDAG half 7 O. L. Vrouw- mis, 7 uur leesmis voor da wed. van den Boogaardt van 't Liefdewerk O. L. Vrouw van Lourdes, half 8 best. jaarg. voor de vrouw van Piet Pouwels, 6 uur Lof. A.s. Zondag, 31 Maart, om 7.45 lste H. Communie der kleine Com- munikantjes. Zft moeten om 7 uur aan het klooster zftn en worden dan om 7.30 door de Geestelftkheid en Harmonie afgehaald. Men wordt be leefd verzocht de banken en stoelen, ook de verpachte plaatsen, in het middenschip vrft te laten. Ieder kind heeft recht op eene plaats. 2e Paaschdag catechismus voor de meisjes van de le H. Communie- Dinsdag en Woensdag na de H Mis van 8 unr catechismus voor de jongens van de le H. Communie. Donderdag, Vrftdag en Zaterdag dagen van gebed voor de kleine Communicantjes. Allen zftn aanwe zig in de H. Mis van 8 uur, daarna gezamenlftk bidden bft de grotom 10 uur allen in de kerk om te oefe nen. Om half 3 bijeenkomst aan de Zustersschool, vandaar trekken we weg om te bidden, bft goed weer naar „St. Oeike" of elders. De ouders worden vriendelftk ver zocht te zorgen dat de kinderen op tijd zftn, vooral in de H. Mis om 8 uur, voor 't oefenen in de kerk, enz. Laten we allen door ons gebed meehelpen, dat de kleintjes zich zoo goed mogelftk op den mooien dag hunner Eerste H. Communie voor bereiden. Ouders, bidt veel en vurig voor uw kleinen. H. Familie. In de week van 2431 Maart hebben de volgende leden van de H. Familie het feest van hun Patroon heilige Ant. Claassens, H. J. Fleurkens, W. Lemmen, Jac. Dirks, M. Lenssen, M. Verstraalen. H. Willems, A. Dec kers, J Janssen, J. Voesten, A. Ver beek, J. van Heftater. JEUGDWERK. STERGROEP. Maandag half 11 Elisabethgroep. 3 uur Rosa v. Lima, Lidwina en Bernadettegroep. NAAIKRANS: Dinsdag 2 uur. K.B.JV. Maandag om half 2 groepleidsters, om 2 uur propagandistenvergadering Donderdag 2 uur algemeene ver gadering. Trouwe opkomst wordt verwacht. K.A.J.V. Donderdag 6 uur vergadering voor de jongeren, om 8 uur voor de ouderen. K.M.J.V. Woensdag 8 uur vergadering. Geld van de donateurskaarten s.v.p. mee brengen. MARIAKLOK. Degene, die de Mariaklok rond brengen worden beleefd verzocht deze op 't gebouw te komen halen. PATERSKERK. Morgen ZONDAG Hoogfeest van Paschen. De H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de plechtige Hoogmis. Deze morgen geen biechthooren. Om 4 45 pl. Vespers, om 5 30 pl. Lof en feestpredikatie. MAANDAG, 2de Paaschdag. De H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de pl. Hoogmis, die wordt opge dragen door den WelEerw. Heer CT Janssen. Om 4.45 gez. Vespers, om 5 30 Lof. DINSDAG gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7 30 gez. Antonius- mis. 's Avonds om 5.30 gez. Vespers en Lof ter eere van St. Antonius. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis. Om 5.30 oefening van de H. Kruis weg. Op de weekdagen zftn de H, Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelftks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. H. H. NISSEN. Zondag 5 uur tot zekere intentie, 6 uur voor Hub. Janssen en echtg., 7 uur tot zekere intentie. Maandag 6 uur voor Joh. Goe mans, 7 uur tot zekere intentie. Dinsdag 6.15 voor Wilhelmina Pouwels—vd Munckhof. 7 uur tot zekere intentie. Woensdag 6.15 voor P. Hendrix Donderdag 6.15 voor P. Hendrix, 7 uur voor P. Schaeffers—Derksen Vrftdag 7 uur voor Joh. Wage- mans en Maria Gerrits Zaterdag 7 uur voor Joh. Wage- mans en Maria Gerrits. DERDE ORDE. Zondag en Maandag generale ab solutie voor de Derde Orde. Woensdag 7 uur H. Mis voor br. Leonardus de Bruftni. De Tertiaris sen worden verzocht deze H. Mis bft te wonen en voor den overledene het Rozenhoedje te bidden en de H Communie op te dragen. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD timmermansleerling boerenknecht voor direct, geduren de 1 maand v. Ottersum sleepers voor Limb, mftnen 5 halfw. meubelmakers, 2 meubel makers, 5 mach. houtbewerkers voor Boxtel burgerdienstmeisje v. Gennep burgerdienstmeisje voor Helmond bft dame alleen. 6 steenfabrieksarbeiders boerenknecht voor Broekhuizen Verschillende boerenknechten voor Venray boerendienstmeid voor Merselo 1 dienstmeisje voor Venray Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 1 boerendienstmeisje 16 j. v. Oirlo 2 kappersleerlingen 1 burgerdienstmeid voor Gennep 1 boodschapjongen BIEDEN ZICH AAN boerendienstmeid 1 leerling-schilder metselaars en timmerlieden Opperlieden 1 daglooner, grond of boerenwerk 1 chauffeur 1 dienst- of dagmeisje 14 jaar DISTRIBUTIE, SPAREN, BETALING. Dinsdag 1011 B en C boeren Woensdag 56 alle anderen Woensdag 5—6 kaartstempelen Ondertrouwd Jacaues Janssen en Mies Rupert Venray, Patersstraat 35 Soest, Steenhofstraat 12 Maart 1940. Huwelijksinzegening Dinsdag 9 April om 10 uur in de Kerk van de H.H. Petrus en Paulus te Soest. Toekomstig adres Venlo, Kaldenkerkerweg 154. Heden overleed plotseling, doch niet onvoorbereid, onze innig geliefde en onvergetelijke Echt genoot en Vader Peter J. Hendrix echtgenoot van Elisabeth Jacobs, in den ouderdom van 59 jaar. Wij bevelen de ziel van den dierbaren overledene in Uw godvruchtige gebeden aan. WED. P. HENDRIX JACOBS MIA en Verloofde DOOR en Verloofde RIEK TRUUS HARRIE PIERRE THEA ROOSJE FAM. HENDRIX FAM. JACOBS Venray, 16 Maart 1940. Door PIJLS gekleed van lop tot teen, Mag U gezien worden door iedereen. Weduwnaar met kinderen zoekt kennismaking met jonge- dochter of weduwe 35—45 jaar. Brieven onder no. 85 bureau Peel en Maas. Volgende week verkrijgbaar af station of aan huis bezorgd. Bestellingen liefst direct. Telef. 48 Oostrum Tevens te koop 2 beste scheutelingen. M. Rongen, Heide. GE VRAAGD voor direct loopiongen ol kanketkakkersleerling en voor 15 April of eerder nel dagmeisje. H. Verheugen. Landkouv te Venra Notaris Hol zal op Dinsdag half twee ten hul L. Linders te Ven pubW-?i den geheelen 1 als wanmolen, ha cule met gewicht cultivator, maaim L.p gierpomp, bii bak, voederbak! voederketel 200 waschmachine, li korte kar, kuipei machine, touwen, haardkachel, lamj een paard met en wat verder ten den aangeboden. Posten tot en n Voor de uit t in het Prieslei rochiekerk aljhi verkrijgbaar tóg t 1waarvai terugbezorging in de directieke eens dagelijks i te bekomen en biljelten ingewi Dinsdag 2 April Voor de Kerkboekjes Rozenkransen Schilderijtjes Handtaschjes Missaals Communiebef Souven Ziet ei Je adres vo Bloem-, Tuir Gras- en KI; TH. SWINKE Tevens verkri pootaare „A e Begin dezer baar prima Roo Met de Paasc legenheid tot bi soorten klei- R. Dupont, Si tegen boven 18 jaar, v Adres bureau cmremi COR Een grote li modellen, in klasse, vindt deze afdring

Peel en Maas | 1940 | | pagina 2