Yliemand zal ontkennen óumans tyeutqeiak Próvinciaal Nieuws Gemengde Berichten dat Kerstmis een huiselijk feest is. Dus gezellig en intiem. Laat U helpen deze sfeer te scheppen. Zooals steeds een groote sorteering KERSTGEBAK, KOEKJES, KRANSJES, BONBONS, POLONAISES, enz. Krakelingen. VENRAY, 16 Dec. 1939 STEMMING KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. Burgemeester en Wethouders van Venray maken bekend, dat de stem ming ter vervulling van vier plaat sen in de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Venlo, Afdeeling Kleinbedrijf, zal plaats hebben op Donderdag 21 December a.s. van 8 tot 12 uur voormiddag en dat voor het stemdistrlct Ventay het stem bureau zitting houdt te Venray in het Gemeentehuis, Groote Markt 1. Aan den tot deelneming aan de stemming bevoegden kiezer, die zijne oproepingskaart heeft verloren, of wlen geene kaart is gezonden, wordt op zijne aanvraag door of vanwege den Voorzitter van het stembureau eene nieuwe kaart uitgereikt, mits hy zijne identiteit voldoende doet blijken. De aandacht wordt gevestigd op artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht, luidende „Hij, die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krach tens wettelijk voorschrift uitge schreven verkieziDg deelneemt, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste een jaar." Venray, 12 December 1939 Burgemeester en Wethouders van Venray, Mr. A. H. M. Janssen De Secretaris, VAN HAAREN. AANBESTEDING VRACHT- WERK GASFABRIEK. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van be langhebbenden, dat zij Vrijdag 22 December a.s., des voormiddags 11 uur ten Raadhuize zullen aanbeste den het vrachtwerk te verrichten voor het bedrijf der Gasfabriek ge durende 1940. Gezegêlde inschrijvingsbiljetten onder opschrift „Inschrijving Vracht- werk Gasfabriek", worden ingewacht uiterlijk Vrijdag 22 December a.s., des voormiddags 11 uur ten Ge meentehuize. Om 11 uur zullen de biljetten iu het openbaar worden geopend in de vergadering van het College van Burgemeester en Wethouders. Aanbesteders behouden zich het recht van gunning voor. Id lichtingen en model inschrijvings biljetten worden verstrekt ten kan tore der Gasfabriek. Venray, 12 December 1939. Burgemeester en Wethouders vd Mr. A. H. M. JANSSEN, De Secretaris, VAN HAAREN Speciale Kerstretours bij de Nederlandsche Spoorwegen. De gewone retourkaarten, die ge kocht worden op 27 December as. tot en met 8 Januari a.s. zyn geldig tot en met 9 Januari a.s. Men kan dus tegen den gewonen retourprys een zeer voordeelig Kerst uitstapje makeD, mits men er zorg voor drage, uiterlyk 9 Januari 1940 weer terug te keeren. Broeder Benedictus f In het ziekenhuis alhier overleed de Eerw. Broeder Benedictus Spees, uit het klooster der Franciscanen alhier. De overledene, die den leef lyd van 71 jaren bereikte, vierde onlangs zyn gouden kloosterfeest en was in Venray en omgeving een goede be kende. Auto-ongeluk. De chauffeur Coppes, in dienst by de firma Bom alhier, werd Woens dagavond by het aanzetten van de motor, door zyn auto omvergereden. Bewusteloos en met twee hoofdwon den 'werd hy opgenomen. Hoewel het "ongeluk zich ernstig liet aan zien, is C. thans weer herstellende. Gevonden t een oorbel, is op het politiebureau Rywielplaatje, is by Pouwels, St Servatlusweg. LUCHTBESCHERMING. E.H.B.O.-cursus. Aan de deelneemsters en deel nemers der nieuwe cursus wordt medegedeeld, dat de cursus aanvangt op Dinsdag 19 December 's avonds om acht uur en gegeven zal worden in de Landbouwhuishoudschool aan de Eindstraat. De cursusleider Dr. Hootsmans heeft zich ook weder dit jaar bereid verklaard de cursus te geven. Als deelnemers komen in aanmerking de dames, welke het vorig jaar wel de theoretische lessen hebben gevolgd, maar niet konden deelnemen aan de praktische oefeningen. Dan nog de mannen, die ingedeeld zijn by de transportdienst en eenige weken ge leden hiervoor gevraagd zijn. Ook nemen deel de personen van de kerk dorpen, die zich opgegeven hebben. Voor de kerkdorpen staat de aan melding nog open. De duur van elke cursusavond be draagt twee uur. Nu U eenmaal uwe medewerking toegezegd heeft wordt een regelmatige komst van U verwacht. Om deze groote cursus te kunnen geven stelt Dr. Hoots mans zich voor, vooral met het oog op de praktische oefeningen, dat een deel der dames, welke het vorig jaar de cursus hebben gevolgd, hem hlerbQ zullen assisteeren, wat voor hen een prachtige repetitie betee- kent. De L.B.D. vestigt nog even de aan dacht op de nog niet teruggezonden aanstellingsacten. Verreweg het grootste deel is binnen gekomen, maar er zyn er nog een stuk of acht niet terug, wat waarschijnlijk vergeten zal zyn. Terwille van een goede administratie hoopt de LB.D. deze spoedig terug te ontvangen. Hoofd der L.B.D. A. BUWALDA. Benoeming fondsopticien. Naar wij uit goede bron verne men is de Heer J. Schaeffers Pzn. Groote straat alhier benoemd en aangesteld tot fonds-opticien van het Zieken- en Ondersteuningsfonds der N.V. Nederl. Spoorwegen, voor het traject Meerlo—Tlenray tot Maashees—Smakt. Daar reeds een paar jaren geen treinen meer stoppen te Tienray en Vierlingsbeek, is dit voor de leden op dit traject een ware uitkomst. Volksontwikkeling Patronaat. Opvoering van „De Rare". Maandagavond a.s. om 8 uur zullen in het Patronaat aihier de Vereen. Haagsche Spelers, onder leiding van Pierre Balledux opvoeren het too- neelwerk „De Rare", spel in drie bedryven door Jac. Ballings. Wij laten hier de korte inhoud volgen Bruno, een kleinzoon van Leander, een klein boertje in het Kempische land, is, toen moeder stierf, bij zyn grootvader komen inwonen. Grootvader, die ook weduwnaar is verzorgde de jongen slecht en zoo is Bruno langzaam aan geworden, een strooper, wilddief, zwerver door het Kempische land, zich bekomme rend om God noch gebod. Totdat hij op een dag, zwervend langs een der stroompjes, hulpge schrei hoorde, er op afvliegt en na veel moeite een man op het droge weet te brengen. Deze man is Nar dus Nop en wat heel begrypelijk is, Nardus is zijn redder dankbaar en noodigt hem uit, by hem thuis en daar ziet Bruno, welke inmiddels de bijnaam „De Rare" gekregen heeft, voor 't eerst Lieveken, een pleegkind van Nardus en zyn zuster. En wat meneer pastoor niet ver mocht te bereiken by de Rare, voor hij Lieveke had leeren kennen, dat bereikte hij nu. En zoo zien we hier den opgang van een mensch. Natuurlijk gaat 't niet allemaal zoo gemakkelijk als 't hierdoor lijkt. Het leven is niet altijd vol rozegeur en maneschijn. Ook voor Nardus Nop brengt het wel eens groote moeilijkheden. En soms lijkt T of de omstandigheden zullen overwinnen. Maar, zegt Nardus; „Sursum cor- da". Dit woord geeft hem steun en kracht. En als dan by 't einde toch alles in orde komt, als Bruno zyn bijnaam de Rare kwijtraakt en met Lieveke naar mijnheer pastoor gaat, dan is er een stukje leven van alle dag aan ons oog voorbijgetrokken en is dat voor ons misschien ook een reden om de spreuk van Nardus op ons leven toe te passen. Kaarten le rang a f 1 en 2e rang 50 cent verkrijgbaar bij Muskens, Schoolstr. 14 alhier. Militairen kun nen kaarten bekomen bij de Direc tiekamer van het Patronaat. Koopt tijdig uwe kaarten om te leurstelling te voorkomen. Kaartjes van 25 ct. zijn Maandag avond aan de cassa verkrijgbaar. OOSTRUM. Op Vrijdag 8 December gaven de Militairen van Wanssum en Venray, alhier een Cabaret-avond, waarby het bezoek boven aller ver wachting was. Aanwezig waren ook de Officieren Hoogerheide en Goos- sens. Wat we te zien en te hooren kregen was voor Oost rum wat nieuws. Zang en pianomuziek, humor en acrobatische toeren, en zelfs paar- dendressuur. Alles stond onder lei ding van Sergeant Merkes. De Oostrumsche Jasz band kon natuurlijk ook niet gemist worden. Zoowel van het een als van het ander hebben we werkelijk genoten. Luitenant Hoogerheide sloot de avond waarby hij zijn bewondering uitsprak over de mooie zaal in Oos trum, bracht dank aan de vele aan wezigen voor hun steun aan O. en O., aan de spelers van dezen avond alsook aan de Jasz-band en felici teerde Sergeant Merkes met het succes. Onder dankzegging deelde spr. mede, dat de Harmonie van Oostrum in begin Januari a.s. een extra gratis tooneeluitvoering zou geven voor de militairen uit deze omgeving, waar op een daverend applaus volgde. Groote ontginning in de Horster Peel. Na Sevenum en Venray zal thans de derde groote Noord-Limburgsche Peelgemeente Horst op groote schaal het ontginningswerk ter hand nemen. Deze grondverbetering omvat een complex woesten grond groot onge veer 600 hectaren, waarvan de helft eigendom van de gemeente Horsten het overige gedeelte van de My. Griendsveen. Het werk zal met Ryks- subsidie worden uitgevoerd onder leiding van de Nederlandsche Heide Maatschappij. In totaal zal f 1.200.000 verloond worden. De bijkomende kos ten zijn begroot op f 275.000. Vier honderd man zullen gedurende een vijftal jaren aan dit ontginningsplan werk vinden. De gemeente stelt zich voor de werkzaamheden in het voorjaar te doen aanvangen en op den ontgon nen grond een twintigtal boerderijen op te richten met 15 tot 20 h a. land en een tiental tuinbouwbedrijven van 5—6 h a. De Mij. Grienatsveen zal haar terrein zelf iu exploitatie ne men, waardoor een werkverruiming in Noord-Limburg tot stand komt. GEIJSTEREN. Zondag bracht de fanfare uit Wanssum dhr. H. Geurts alhier een serenade als eerbewijs met z'n onderscheiding van het gouden eerekruls „Pro Ecclesia et Pontifice". Na eenige mooie nummers der fanfare, sprak dhr. Timmermans als voorzitter. Hij schetste den levens loop van dhr. Geurts en bracht naar voren alle nuttige werken, welke hij voor Geijsteren en Wanssum had verricht. Ook in z'n veertig-jarig kerkmeesterschap en als bestuurslid der verschillende vereeniglngen. In korte woorden dankte dhr. Geurts, waarna z'n zoon, kapelaan te Horst, nog speciaal dankte voor de eerbewijzen aan z'n vader gebracht. GEIJSTEREN. Dezer dagen had de 76 jarige B. alhier het ongeluk van de kar te valleD met het gevolg, dat hy zijn linker been brak. Dins dagmorgen is hy plotseling overleden, vermoedelijk aan hartverlamming. Pastoor F. v. d. Loovcrcn. De hoogbejaarde herder van Vor- tum en Mullem de zeereerw. heer F. v. d. Looveren is in verband met een ernstige ongesteldheid opgeno men in het R. K. Ziekenhuis te Venlo. Woensdagavond is hij daar voorzien van de laatste H. H. Sacramenten. BUITENGEWOON DIENSTPLICHTIGEN. Wie daartoe behooren. In verband met de bestaande plan nen, waarvan minister Dyxhoorn in de Tweede Kamer mededeeling heeft gedaan, betreffende de aanstaande oproeping van de buitengewoon dienstplichtigen, bereiken de Msb. van verschillende zijden vragen, wie tot deze dienstplichtigen moeten worden gerekend. Het antwoord daarop luidt als volgt Tot de buitengewoon dienstplich tigen behooren degenen, die zyn vrijgeloot en de vrijgestelden wegens broederdienst, wegens kostwinners schap en wegens persoonlijke on misbaarheid in het particulier be drijf. twee dooden, waarvan éen Donder-, dag is gevallen. In den loop van den dag is geble ken, dat onze artillerie en die van den vijand gevuurd hebben op een zelfde doel, een boschje, waarin zich een kleine afdeeling roode soldaten bevond. Wij hebben het vuren toen gestaakt en aldus munitie gespaard. ZEESLAG AAN DE Z. AMERIKAANSCHE KUST Het Pantserschip „Admiral Graf Spee", een der sinds het uitbreken van den Oorlog in het Zuidel. deel van den AtlaDttschen oceaan krnisen- de Duitsche oorlogsbodems, is het kapen van een Fransch schip in ge vecht gekomen met drie Engelsche kruisers. Tijdens het gevecht werd de zwaar3te der Britsche kruisers, de „Exceter" zoodanig getroffen, dat hij de stryd moest staken. Het vest zakslagschip nam tenslotte de wijk naar Montevideo (Uruguay), waar de opgelopen schade thans hersteld wordt. De twee EDgelsche kruisers, nog versterkt door een andere zware kruiser bewaken den haveningang. DE VERGADERING VAN DEN VOLKENBONDSRAAD besluit tot uitstooting van Rusland. De zitting van den Volkenbonds raad van Donderdagmiddag, waarde resolutie werd behandeld, die 's mor gens in gesloten zitting was voorbe reid, was openbaar. Deze resolutie concludeerde de uitstooting van den Sovjet uit den Volkenbondzij werd aangenomen met vier stemmen blan co, nl. die van Finland, China, Zuid- Siavië en Griekenland. De Raad grondde haar besluit op het feit dat Rusland door zyn daden zichzelf buiten den Bond had ge plaatst, en dus niet langer lid was. getje te vallen deze kwamen echter met den schrik vrij. Rekening houdend met het feit, dat verdachte volgens de dagvaar ding ook nog een „brutale mond' had opgezet, vraagt de ambtenaar van het O M. f 15 subs. 15 dagen, Vonnis conform. Afgezien nog van dien brutalen mond vind ik, wat deze man deed, al precies zoo erg als wat de be stuurders deden bij de vorenbedoelde ongevallen in Rotterdam en Eind hoven. De verkeerde daad is 't openen van 'n portier aan den ver keerden kant, of deze verkeerde daad voor anderen al of geen ge- vo'gen heeft, is geheel onafhankelijk van den wil van den bestuurder en zuiver toeval. Wanneer de verkeerde daad op zich zelf niet ernstig wordt gestraft, zal ze gesteld blijven worden, omdat vele menschen geneigd zyn om voor wat de gevolgen betreft op hun goed gesternte te blijven vertrouwen. Ingekomen en vertrokken personen. Van 8 tot 15 Dec. M. E. Janssen, dienstbode, naar Meerlo D 20 K. Dontje, ambt.Heidemij, naar Maassluis Veerstraat 19 M. van Dee, dienstbode, naar Bloe- mendaal Krommelaan 2 J. A. A. Vermeulen, bakker, naar Vlissingen G. Ch. Ghielen, dienstbode, naar Roermond Minderbroederssingel 21a Th. J. Cornelissen, slager, naar Well E 246 G. H. Swachofer, dienstbode, naar Venlo P. M. van Asten, landbouwer, naar Tegelen M. E. Mulleners, kloosterzuster, naar Tegelen Kerkstraat A. Th. Siebers, dienstbode, naar Afgekeurden vallen er niet onder Voor herkeuring van afgekeurden zou eerst een wet in het leven moeten worden geroepen om den minister daartoe te machtigen. Het staat intusschen op het mo ment nog niet vast, welke groepen van gemobiliseerden door deze bui tengewoon dienstplichtigen zullen worden afgelost. Daaromtrent zal eerst later een beslissing worden genomen. Men vergete daarby niet, dat deze nieuw-opgeroepenen eerst behoorlijk moeten geoefend zyn, voordat zij anderen kunnen gaan vervangen. En daarmede is by de infanterie vyf a zes maanden gemoeid. DE FELLE WORSTELING VAN DE FINNEN. De slag bij Salla was een bloedig krijgsbedrijf. Aan het front van de Karelische landengte heeft een compagnie, die een week lang den vyandelyken op- marsch tegengehouden heeft, zich thans weer naar haar basis begeven, van naby gevolgd door de sovjet- Russische troepen. Donderdag heeft de vijand een grooten aanval ondernomen, waaraan zes tanks hebben deelgenomen, waar van één bijna terstond door een mijn vernield werd. Verscheidene nieuwe vijandelijke infanterie-aanvallen, gesteund door artillerie, zyn in den loop van den dag gevolgd. De meeste werden af geslagen en onder de rooden vielen talrijke dooden. By één der batterijen, die in dezen sector aan de operaties hebben deel genomen, telt men sedert den aan vang van haar optreden in den stryd De Britsche torpedojager, Z. M. .Duchess" kwam in aanvaring met een anderen Oorlogsbodem van de Royal Navy en zonk. Bij een luchtgevecht boven de N. Zee werden, volgens Engelsche lezing, vier Duitsche toestellen neer gehaald, terwijl zij zelf slechts drie toestellen verloren. Volgens Duitsch- land waren de nieuwste, snelle Spit fire machines. Aan den verkeerden kant. Ik kan er maar geen vrede mee hebben, dat in vele gevallen meer de gevolgen worden gestraft van een verkeerde daad dan de daad zelve. Op Maandag dezer week gebeurden twee doodelyke ongevallen door het openen van een autoportier aan den verkeerden kant. iHet is zóó: stopt men met een auto aan den kant van den weg of straat, dan hoort men voor het uitstappen het portier aan den kant van het trottoir of van den wegberm te openen. Smyt men de deur aan de andere zyde open, dan kan een fietser z'n nek breken, die keurig rechts houdende juist den stilstaanden auto wilde pas- seeren. Dat gebeurde Maandag j.l èn in Rotterdam èn in Eindhoven. Die bestuurders zullen er voor 't gerecht niet goed afkomen Maar nu lees ik in de krant onder „rechtszaken" ook van het volgende: De automobilist T. F. te Am sterdam had te Ambt-Hardenberg het portier van zyn auto aan de verkeerszyde geopend. Hierdoor kwam een wielrfldater en een jon- Venlo Spoorstraat 7 J. G. H. Kusters, zonder beroep, naar Kerkrade M. J. Verheyen, dienstbode, naar Venlo Oude Markt 18 A. M. C. Berbers, dienstbode, naar Helmond Binderselnd 34 E. Crusen, dienstbode, naar O ver- loon A 196 UITSLAG LOTERIJ MISSIE NAAIKRING MERSELO. No. prijs No. prijs No. prijs 690 5 268 48 317 22 38 1 212 58 8 4 174 21 361 20 605 47 618 72 436 36 269 86 505 95 163 63 158 65 321 41 357 70 156 62 658 44 478 31 350 45 708 80 67 51 61 97 110 82 420 73 183 81 169 77 183 81 176 98 360 79 308 32 510 13 725 52 344 66 527 89 743 78 21 59 148 30 524 42 78 17 142 93 25 55 737 94 355 84 30 9 333 99 94 33 134 61 585 11 306 96 534 92 396 43 222 14 33 49 130 71 162 26 687 3 684 57 612 8 525 23 697 67 124 87 636 88 545 18 395 16 413 37 718 29 749 54 122 75 89 35 159 90 160 53 239 56 520 85 529 12 66 25 556 2 42 76 575 40 665 6 168 69 332 10 175 91 400 27 265 19 675 24 299 28 517 46 373 74 294 34 43 7 498 64 291 50 282 88 588 100 210 39 208 60 116 83 479 15 330 68 't Aantal erwten bedroeg 2415. De naam van de pop was Treeske. VoedselS>ureau Oirlo Met het oog op de a.s. feest dagen zullen deze week de zit dagen worden gehouden als volgt: Castenray Maandag den heelen dag. Leunen: Dinsdag en Woensdag der. heelen dag en Donderdag vóór den middag. Oostrum: Donderdag namiddag en Vrijdag den heelen dag. Oirlo: als plaatselijk bekend. Eenieder wordt verzocht om zooveel mogelijk op deze dagen zijn bons voor de loopende pe riode af te halen, wijl de vol gende week géén zitdagen wor den gehouden. Verder worden degenen, die hun toewijzing kunstmest hebben ontvangen, verzocht de bons op deze zitdagen af te halen. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 7 tot 14 December GEBOREN Agnea M. P. G. Coppus, Overt, weg Petrus M. A. van Els, Beekweg Joseph B. H. M. Phüipsen, KI. Oirlo Johan H. Geelen, Merselo Henri M. Peeters, Merselo Josephina J. G. M. Min, Veldstraat Wiihelmina M. Houwen, Oostrum Anna M. Th. van Eisen, Gasstraat OVERLEDEN Henricus J. M. Kateman, 3 jaar, Laogstraat. Martinus Linders, 63 jaren, onge huwd, Merselosehe weg Johannes Spees, 71 jaar, klooster broeder, Leunsche weg. Martinus Janssen, 26 jaren, onge huwd, Heide. 1 patiënt St. Servatius. Kerkelijke Diensten. PAROCHIE-ACTIE: meer eer bied en liefde voor Christus Eucharisticus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week kapelaan van Wrjogaarden Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. 7 uur H. Mis voor Martin Voesten, waaronder gen. H. Communie voor de manne lijke jeugd, 10 uur Hoogmis voor de oorlogsslachtoffers, 2 uur groote Congregatie, half 3 kinderlof, 6 uur Lof en H. Kruisweg. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis, half 8 best. jaarg. voor Hein Cuppen, 8 uur gest. jaarg. voor Johanna Willems, eebtgen. van Wil helmus van Meyel, overl. ouders en kinderen, 9 uur begrafenis van Mar tinus JansseD, 5 uur Lof, DINSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor vrouw Gooren, half 8 gest. jaarg. voor Petronella Smits, 8 uur jaarg. voor Petrus Dekkers. WOENSDAG half 7 de Gulden Mis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor overl. fam. Voermans-NysseD, 8 uur jaarg. voor Henri Camps en Petronella Jenneskens. DONDERDAG half 7 leesmis, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na zeven Sacramentsmis en gen. H. Communie van de leerliDgen der jongensschool 8 uur gest. jaarg. 2de klas voor Gerard Tiyaes. VRIJDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor overl. fam. Voermans- NysseD, half 8 leesmis voor overl. fam. OdeD hoven-S winkels, 8 uur gest. Sol. jaarg. voor den ZeerEerw. Heer Pastoor Willem van Haeff. ZATERDAG half 7 O. L. Vrouw- Mis, 7 uur en half 8 leesmis, 8 uur gest. jaarg. 2de klas voor Willem Eibers, Theodora Arts, Johannes Eibers, Johannes van Rijswijk, Petrus en Maria Eibers, 5 uur Lof. Biechten voor Kerstmis op Zater dag 23 December a.s. van 3—6 en van half 7half 9. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn de Quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdagen. Zondag a.s., 24 December, begint het Urengebed. 6 uur 1ste H. Mis en uitstelling van 't Allerheiligste. Patronaats-Agenda. Zondag, 3e Zondag van de maand, om 7 uur H. Mis met algemeene H. Communie voor alle leden der jeugdvereenigingen, zijnde Patro naat, Jonge Werkman, Verkenners, Jonge Wacht, Congregatie, junioren Gymn. en Voetbal. Na de Hoogmis tot kwart voor 12 Leesbibliotheek. 6.30—9.30 Patronaat. Dinsdag 7.3010 30 Goudpluvier. Jonge Wacht. Dinsdag 6.30—7 Groepraad voor G. L. en A.G.L. Woensdag 6.30—7.45 Algemeene groep voor alle Jo Wa. Jonge Werkman. Wegens de vergadering van de Werkliedenvereeniging op Woens dagavond (8) GEEN groep. K.B.J.V. Donderdag half 2 vergadering. Congregatie. Zondag 2 uur groote Congregatie.

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2