f MANT Magaz PROFITEI Kleedingmags MANTELS SWAGGERS 12.6 Ook in KINU ULSTERS, TWEED-JAS Provinciaal Nieuws Binnenland. Advertentiën. Boerderijtje Winfei artikelen Joh. Claessens TE KOOP prima Bellefleur Alskc dubl li Gouip 9 zw|e Bopi 1 aan het begin v li van onze uitgeb a collectie omvat delige prijsklass brengen wij een Ondanks de aanhoui Ook voor KINDERKLI het vuur aangepakt en na het uit- rangeeren der wagODS, gebluscht. Een strooladirig kon worden gered. VENRAY, 28 Oct. 1939 Doctor in dc Wijsbegeerte. Vrijdag had te Leuven de promotie plaats tot Doctor in de Wijsbegeerte van den Zeereerw. Pater Adelardus Epping. Z.Ew. promoveerde op het proefschrift „De Godsbewijzen bij Joannes Duus Scotus." Wij wenschen den jongen Doctor van harte geluk met zijn schitterend succes Pater Adelardus is van begin Sep tember Lector in de Wijsbegeerte aan het Studium Philosophicum van de Paters Minderbroeders te Venray. Vergadering O. en O. Woensdag j.l. vergaderde in het Patronaat het Burgerlijk Comité voor O. en O. met de besturen der Standsorganisaties, teneinde te ko men tot regeling der reeds eerder in dit blad aangekondigde collecte voor O. en O. in deze gemeente. In de kerkdorpen wordt deze in zameling verzorgd door de organi satie der Jonge Boeren. Op deze vergadering gaven zich de collectanten op voor Venray- kom, die in de week van 29 Oct. tot 4 Nov. hun rondgang zullen doen. Verwacht wordt, dat ook de J[onge Boeren in dezelfde week zullen col lecteeren. Van de groote inrichtingen te Venray mocht 't comité reeds een aanzienlijk bedrag ontvangen. Ook van Venray's bevolking wordt een milde gift verwacht, want door de gave stelt men een sociale daad niet alleen, maar ook een daad van naastenliefde. Vergadering Kosters- vereeniging St. Jozef. In Hotel de Zwaan alhier verga derden Donderdag de Kosters uit de Dekenaten Gennep, Horst en Venray om naar den wensch van Zijne Excellentie der Bisschop van Roer mond, te komen tot een vereeniging, die den Kosters tot voorlichting en behartiging hunner belangen zal dienen. De Heer Nelissen uit Oirlo opende de vergadering met den Christelgken groet en richtte een hartelijk wel komstwoord tot deHoogEerw. Heeren Dekens van Horst en Venray en de ZeerEerw. Heeren Pastoors en verder tot de ter vergadering gekomen collega's Kosters. Na voorlezing en goedkeuring der notulen van de voorloopige vergade ring, deelde de Voorzitter mede, dat met vreugde het bericht ontvangen was van de benoeming van den ZeerEerw. Heer Pastoor Dinckels uit Tienray, tot Geestelijk Adviseur der vereeniging. Deze benoeming was zeer op prijs gesteld, daar men van te voren ervan verzekerd is, dat de Geestelijke Adviseur den Kosters een warm hart toedraagt. De ZeerEerw. Heer Dinckels ver klaarde zijne benoeming gaarne te aanvaarden en zal zooveel als moge lijk is in het belang der vereeniging doen. Hierna werden de Statuten arti- kelsgewijze voorgelezen en door de vergadering vastgesteld, waarna werd overgegaan tot de definitieve bestuursverkiezing. Uit de gehouden stemming bleken benoemd te zijn de heeren J. Nelis sen, Oirlo, P. Reintjes, Leunen, van Gassel, Sevenum, van Neerven, Horst en Trienekens, Gennep, die onder dank voor het in hen gestelde ver trouwen hunne beste krachten toe zegden. Nadat de Voorzitter allen had op gewekt 13 November a.s. tegen woordig te zgn op de spreekbeurt door den bekenden spreker, pater van Clee uit Tongerlo, te Horst- Hegelsum te houden, sloot hij de vergadering met den Chris tel ij ken groet. GEVONDEN Een Hiep, is bij G. Clephas Over- loonscheweg; Een beursje met centen in de Edahwinkel; Drie margarine bons No. 12478, 12479 en 12480, zgn bij Coenen Hofstraat; Een rozenkrans is op het Politiebureau. Postdienst op Allerheiligen. De telegraaf- en telefoondienst is als op werkdagen. Voor den postdienst in het kan. toor te Venray geopend van 8—10 uur voor alle postzaken. Alleen de éérste bestelling wordt uitgevoerd. Het publiek kan des avonds van 18 4519.15 de corres pondentie kosteloos afhalen. De verzending en ontvangst van de post is als op werkdagen. De hulpkantoren Oostrum en Tien ray zijn voor den postdienst open van 8—9 uur. De poststations zgn voor den post dienst gesloten. Ontwikkelingsavonden. Maandag hield de Vereeniging haar eerste avond van de serie van 10 avonden in dit seizoen. De Zeer Eerw. ZeerGel. Pater Prof. Rugter uit Helden hield een rede over de nieuwe gemeenschap en wel op een zoo boeiende wijze, dat algemeen gezegd werdwat is het mooi om zulk een Spreker te hooren. De thuisblijvers hadden dus dit maal ongelijk. Het bestuur hoopt dan ook dat zeer velen zich nog zullen aanmelden als abonné, opdat de vereeniging hare taak zal kunnen blijven vervullen. Te meer, daar in dezen tijd menig punt in veler be langstelling zal komen en wat is dan beter dan goed ingelicht te zijn. MÈRE IGNACE. f In het St. Antoniusgesticht te Utrecht overleed Donderdag, na een korte ongesteldheid, Mère Marie Ignace Terwindt, Rectrice van het St. Angela-Gymnasium der Eerw. Zusters Ursulinen te Venray. De lijkdienst zal plaats hebben op Maandag 30 October a.s. om 10 uur in de kloosterkerk van „Jeruzalen" waarna begrafenis op het klooster kerkhof. TH. HOUBA. f Dinsdag had te Oostrum de be grafenis plaats van den Weled. Heer Th. Houba, oud-hoofd der school aldaar. Ondanks de aanhoudende regen was de aelangstelling groot. De begrafenisstoet werd vooraf gegaan door de schoolkinderen en de Harmonie. Voor het eerst zagen we de nieuwe lijkwagen in vol or naat. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op de Heer Inspecteur van het Lager Onderwijs, de oud-burge meester van Venray, het Hoofdbe stuur van de Pr. G. V. in Limburg, de Rijksveeteeltconsulent in Limburg, de HoogEerw. Heer Deken van Ven ray, de Zeereerw. Heeren Pastoors van Oirlo en Merselo, Aalmoezenier A. Loonen (oud-leerling van den overledene, het bestuur van den R. K. O. B. afd. Venray, Hoofden der scholen, onderwijzers en onderwijze ressen uit de omgeving, bevens het oud-Kamerlid Rutten uit Wanssum. De heer Houba werd te Venray geboren en bereikte den leeftijd van 71 jaren, waarvan hij 25 jaren als Hoofd der School te Oostrum werk zaam 'was. WEVERSLO. In den ouderdom van ruim 71 jaren overleed alhier, de heer Joh. Claes, oud-lid van den Gemeenteraad en bestuurslid van den Landbouwbond te Merselo. Het einde der „leeuwen van Sittard". Enkele jaren geleden kocht een avontuurlijke slagerszoon uit Hel mond een leeuwenwelp bg Burgers' Dierenpark, te Arnhem, en voedde den jongen „koning der wildernis" zorgvuldig op in een stevigen ijzeren kooi, in den tuin achter de ouder lijke woning. De leeuwenbaby gedijde voorspoe dig en zijn eigenaar bleek ook spoe dig durf en aanleg te bezitten om het jonge dier te diesseeren. Hg verscheen er zelfs mee op straat en wekte daarmee niet alleen verwon derde gezichten, doch ook de ont ruiming van het trottoir Bijna volwassen kende het dier reeds enkele kunstjes en de dresseur ging in de kooi „doodgewoon" met hem om. De omwonenden hadden het echter niet op den leeuw begre pen en het gevolg was o.mdat de kooi door de politie werd afgekeurd. De ondernemende slagerszoon wilde echter niet van zijn makker scheiden en kocht een heuschen wildedieren- wagen van een rondreizend circus. Na daarmee op enkele Brabantsche dorpen „kijken-voor-een-dubbeltje" te hebben gespeeld, verkocht hg even wel den leeuw en verving hem door een tweetal jonge leeuwtjes. Hieruit groeiden twee leeuwen, welke tot in de finesses afgericht een attractie voor menige kermis in het land zouden worden, daar dres seur Karei ze heel wat kunsten had geleerd. Met één klap werden ze echter beroemd, toen ze op een goe den dag in 1938 uit hun kooi op de kermis te Sittard ontsnapten en één hunner kalmpjes de kerk binnen wandelde tijdens de Hoogmis. Nadien zgn de leeuwen nog op vele plaatsen in ons land opgetreden. Deze week echter is hun een roemloos einde ten deel gevallen. Wegens den oorlogstoestand werd de voeding te duur en zoo heeft de eigenaar moe ten besluiten zijn trouwe makkers naar de eeuwige jachtvelden te doen opgaan. Zoo pgnloos mogelijk zijn de leeuwen te Geldrop afgemaakt onder toezicht van veearts dr. Pul les uit Eindhoven en Geldrop's ge meente veldwachter. Hun huiden vor men thans voor den eigenaar een kostbare herinnering. Johannes H. Claes, Wed. H. Frie- sen, 71 j. landbouwer, Weverslo Theodora M. Derkx, 70 j. Leunen Maria A. Peeters, 89 j. Wed. G. Verhegen, Paterslaan GEHUWD Jacob Sanders, 30 j. kanonnier te Batavia en Elisabeth M. H. van Ooi, 22 j. zonder beroep te Venray. Peter van Geene, 24 j. arbeider en Maria H. Rongen 19 j. zonder beroep beiden te Venray Jozef Claassens, weduwn van A, M. Munsters, 48 j. arbeider en Jo hanna M. A. de Wit, 25 j. zonder b. beiden te Venray Christiaan A. Cornelissen, 27 jaar tuinder te Bergen en Theodora M. G. van Lierop 26 j. zonder beroep te Venray Suikerrantsoen verhoogd. De minister van Economische Za ken maakt bekend dat voor het tijdvak van Maandag 30 October a.s. tot en met Maandag 20 November a.s. tegen afgifte van een nader aan te wijzen bon der rijksdistributie- kaart één kilogram suiker beschik baar wordt gesteld. Het schetsen van kalveren. Op 1 November 1939 zullen alle reservekalveren door de veehouders moeten zijn opgeruimd. Haring brengt goud op. De IJmuider stoomtrawler „Delft' heeft een buitengewoon schitterende haringreis, de eerste na het uitbre ken van den oorlog gemaakt. Deze groote trawler kwam na een reis van zeven dagen met ruim 2400 kis ten versche haring aan de markt en maakte een recordbesomming van ruim 15.000 gulden, of nog 4000 gul den meer dan het zusterschip „Haar lem", hetwelk Dinsdag j.l. met ver sche haring aan de IJmuider markt kwam. Zakenverloven. Naar men verneemt zgn de voor bereidende werkzaamheden voor het verleenen van zakenverlof aan ge- mobiliseerden thans zoover gevorderd dat in de eerste heift van Novem ber de eerste zakenverloven kunnen worden verleend. Burgerlijke Stand Venray Aangiften van 20 tot en met 26 Oct. GEBOREN Michiel J.H. Derickx, Leeuwstraat Heodrika C.M.G. Retjnders, Leunen Alberdina L.Th. Dykmana. Landw.w. Martinus H.G. Driessen, Heijde OVERLEDEN Theodorua H.H. Houba, echtg. M. Hensseo, 71 j. z.b. Oostrum Martinus Th.van Es, echtg, J-Ver' meulen, 65 j. koopman Draalstr. Distributie-Kring-Bureau Venray en Agentschap Venray. De Burgemeester van Venray maakt bekend: dat het bureau van de Dis tributie-Kring Venray en van het Agentschap Venray geopend is op de volgende uren: Maandag, Dinsdag, Woens dag en Zaterdag des voormid dags van 10 tot 12 uur; op Maandag bovendien van 2 tot 3 uur namiddag; Donderdag des namiddags van 2 tot 3 uur; Zaterdag des voormiddags van 10 tot 11 uur. Voorts wordt er nog eens de aandacht op gevestigd, dat de taillisten uitsluitend op de voor hen aangewezen dagen (op de hierboven vermelde uren) opplak- vellen kunnen afhalen en inle veren; hierbij moeten zij steeds hun detaillistenkaart medebren gen. N.B. In de week van 30 Oct. tot en met 4 November vervallen de openingsuren van Woensdag voormiddag en van Donderdag namiddag. De detaillisten, die anders op Woensdag moeten komen, worden nu op Dinsdag tusschen 10 en 12 uur voormid dag verwacht. 26 October 1939. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. Voedseltureau Venray De plaatselijke bureauhouder te Venray deelt mede, dat in de week van 29 October tot 4 No vember, wegens den feestdag van Allerheiligen, de ZITDAGEN als volgt zullen worden gehou den MAANDAG n.m. van 2 tot 5 uur Smakt DINSDAG v.m. van 8 tot 12 Venray-Heide; n.m. van half 2 tot half 6 Merselo (Kleindorp, Daland en Endepoel) DONDERDAG v.m. van half 9 tot 12 en van half 2 tot 5 uur Ysselsteyn VRIJDAG v.m. van half 9 tot 12 en van half 2 tot 5 Merselo. Deze regeling geldt alleen voor bovengenoemde week. De overige weken zijn de dagen be paald zooals de vorige week in dit blad is bekend gemaakt. Voedselbureau Oirlo Wegens het Hoogfeest van Allerheiligen zal den zitdag te LEUNEN op a.s. Woensdag uitvallen. De georganiseerden van Leunen worden verzocht hun bons af te halen op Dinsdag 31 Oct. en Donderdag 2 Nov. zal plaatselijk zooveel mogelijk geregeld wor den. Georganiseerden uit OIRLO, die voorheen hun bons afhaalden op Woensdag v.m. komen nu Donderdag v.m. Kerkelijke Diensten» PAROCHIE-ACTIEmeer eer bied en liefde voor Christus Eucharisticus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week Kapelaan Belten. Morgen ZONDAG feest v. Christus Koning. 1ste H. Mis om 6 uur, kwart voor 7 kindermis, gezongen door alle kinderen, onder deze H. Mis generale H. Communie van alle kinderen. Om 8 uur H. Mis, 9 uur H. Mis, deze is toegankelijk voor iedereen, ook gelegenheid om te Communieeeren. Om 10 uur de Hoogmis, opgedragen voor de slachtoffers van den oorlog. Geen kleine Congregatie, half 3 kin derlof waarna hulde bg het H. Hart beeld, begeleid door de Harmonie, 6 uur Lof en rozenhoedje. In alle H. Missen collecte voor de Doof stommen. MAANDAG haif 7 zielmis, 7 uur leesmis voor de vrouw van Martin Jeuken, half 8 best. jaarg. voor Hendrik Volleberg, 8 uur gest. jaarg. voor Gerard Custers, echtg., ouders, broeders en zusters, 6 uur Lof. DINSDAG Vigilie van het Hoog feest van Allerheiligen, geboden vasten en onthouding van vleesch- spgzen, half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor Peter Wagemans, half 8 leesmis voor Johannes en Christiaan Claes- sens en Johanna Fleurkens, 8 uur gest. jaarg. voor Hendrina Smulders. Biechthoren van 4 tot 6 en van half 7 tot 8 uur. WOENSDAG Hoogfeest van Aller heiligen, de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. 10 uur Hoogmis tot in tentie van vrouw Flinsenberg. Vanaf 12 uur en Donderdag den geheelen dag te verdienen een volle aflaat zoo dikwijls men na waardig gebiecht en gecommuniceerd te hebben de kerk bezoekt en 6 x Onze Vader, Weesgegroet en Eere aan den Vader bidt tot. intentie van Z H. de Paus. Deze aflaten zijn ook te verdienen van Zaterdag 12 uur tot Zondag nacht 12 uur ondezelfde voorwaar den voor degenen die Allerzielen verhinderd waren. In de octaaf van Allerzielen kan men iederen dag eenmaal een volle aflaat verdienen onder de gewone voorwaarden door 't kerkhof te bezoeken. Een aflaat van 7 jaren door 't kerkhof te be zoeken 't heele jaar door. Half 3 kin der lof, 6 uur Vespers van Aller heiligen, Miserere, Allerzielenpreek en Libera. DONDERDAG, Allerzielen, 6 uur 3 H. Missen, 7 uur 3 H. Missen, 8 uur 3 H. Missen, 9 uur 2 H. Missen waarna de Hoogmis voor de weldoe ners der kerk, daarna processie over het kerkhof. Van 8 tot 9 H. Uur, van 9 tot 6 H. Wake. VRIJDAG, 1ste Vrijdag d. maand en vereering van het H. Hart van Jezus, 6 uur gez. H. Mis ter eere van het H. Hart, 7 uur leesmis voor Theodorus Verbeek en Wilhelmina Wijnhoven, half 8 leesmis, 8 uur gestichte leesmis en litanie ter eere van het H. Hart. Feest van St. Hubertus, te Veltum om 7 u. leesmis, 9 u. Hoogm.m.preek ZATERDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor fam. van Meijel-Gerrits, half 8 leesmis voor overl. familie Kessels-Verslegen, 8 uur gest. jaarg. voor Lambert Poels echtgenoote en overl. kinderen. Gedurende het ziele-octaaf iederen morgen half 7 zielmis en 's avonds om 6 uur Lof en rozenhoedje. Men wordt verzocht zooveel moge lijk te komen biechten daags voor Zon- en feestdagen, om reden er op deze dagen weinig gelegenheid is. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige M. Swinkels, H. Fleurkens, J. Vollebergh, M. v. Gerven, J. Boom, Joh. Boom, Lenssen. v. Kessel, Spee. Hulde aan Christus Koning Zondag 6.45 uur H. Mis en algem. H. Communie der schoolkinderen. Half 3 Kinderlof. Na 't Lof pro cessie naar hetJ3. Hartbeeld. Volgorde Misdienaars Schild ge dragen door jongensJongensschool; Welpen enzSchool HeideMeisjes St. UrsulaschoolJeugdvereeniging, Stergroep, Kroongroep, enz.; Eerw. Heeren Geestelijken. Ouders en be langstellenden worden verzocht zich hierbij aan te sluiten. Bij het H. Hartbeeld 1. „Wapenschouw" gezongen door jongens en meisjes. 2. Preek. 3. R. K. Propagandalied. 4. Akte van toewijding. 5. „Aan U, o Koning der Eeuwen" Zondag om 2 uur komen alle kin deren op de speelplaats bg de Eerw. Zusters. Geen vergadering van het Apost. des Gebeds. De maandbriefjes kun nen door de dames zelatricen ge haald worden. Patronaats-Agenda. Deze week is een echte snoepweek voor echte godsdienstige jongens. Als we het nog niet zg'D, en sommi ge jongens meenen, dat dat zoo hoort, moeten we maar eens probeeren. En flink is het toch zeker, en dat wil len we ook allemaal zgn. Zondag: Feest van Christus-Koning We doen dien dag bij de H. Com munie onze persoonlijke toewijding. Alle Jo. Wa. zijn in uniform. Woensdag: Feest van Allerheiligen. Van hen, die ook jongens zijn ge weest, als wij, kunnen we zien, hoe zij hun karakter voor O. L. Heer hebben gevormd. Daarvoor zijn wij dankbaar, voor zulke voorbeelden en probeer het na te doen. Vraag op dien dag vooral hun hulp bg de H. Communie. En dan denken we ook aan de arme zielen. Die moeten het van het jaar goed hebben bij ons. Wij willen het toch zeker helpen door de H. Mis bij te wonen, de H. Communie op te dragen en als extratje zorgen we 's avonds in het H. Uur te zijn. AGENDA. Zondag half 1212 Leesbibliotheek Half 7—half 10 Patronaat. Deze week verder geen groepwerk Geen Goud-Pluvier wegens de vooravond van Allerheiligen. Doet allen mee aan de kerkelgke feestviering. JEUGDWERK. Stergroep. Zondag 10 uur Berna- dettegroep, half 11 Elisabethgroep. Om 10 min. over 2 moeten alle leden van Ster- en Kroongroep op 't ge bouw aanwezig zgn, daarna geza menlijk naar het lof. Kruisgroep. Zondag half 3 lof, daarna gezamenlijk openbare Chris tus Koning-hulde. ALLE STANDSORGANISATIES Zondag half 3 lof, daarna open bare Christus Koning-hulde. PROPAGANDISTEN K. A. Zondag half 3 lof, daarna open bare Christus Koning-hulde. PATERSKERK. Morgen ZONDAG 22e Zondag na Pinksteren, feest van Christus Koningschap. De H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoogmis. Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezijde. Om 5 uur de Vespers, om 5.30 sluiting van 't Triduum der Derde Orde. DINSDAG gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis. 's Avonds om 5.30 Lof ter eere van St. Antonius met gebeden der Octobermaand. WOENSDAG, Hoogfeest van Aller heiligen, de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de plechtige Hoogmis. Na de H. Mis van 5 uur biechtge legenheid voor zoover de biechtvaders beschikbaar zijn. Om 4.45 pl. Vespers om 5.30 pl. Lof met gebeden der Octobermaand. Vanaf 12 uur tot en met Donder dagavond kan de volle aflaat worden verdiend telkens als men de kerk bezoekt en 6 x bidt Onze Vader en Weesgegroet en Eere aan den Vader tot intentie van Z. H. de Paus. Z.H. de Paus heeft toegestaan dat deze aflaat ook kan verdiend worden vanaf Zaterdag 12 uur tot Zaterdagavond. DONDERDAG, gedachtenis van Allerzielen. Vanaf 5 uur de H. Missen, om 8.15 de pl. Requiemmis, 's Avonds om 5.30 laatste oefening van de Octobermaand en Kruisweg. VRIJDAG, le Vrijdag der maand, om 7.30 gez. H. Mis ter eere van 't H. Hart met Litanie, 's Avonds om 5.30 Lof met .Akte van Toewijding. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Op de weekdagen zgn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. H. H. NISSEN. Zondag om 5 uur voor genezing van een zieke, om 6 uur voor over leden ouders DireksWismans, om 7 uur voor P. M. van Vlerken. Maandag om 7 uur voor overleden fam. Schaeffers-Derksen. Dinsdag 6.15 voor overl. ouders DireksWismans. Dinsdag om 7 uur en Woensdag om 6 uur voor Gertr. van Vegchel- Arts. Woensdag om 5 uur voor een overleden echtgenoot, om 7 uur voor Adriaan Metselaar. Donderdag om 5 uur voor overl. fam. Meijel, om 615 voor Johanna Beerkens—Peeters, om 7 uur voor P. J. Peeters en Petr. Loonen en 2 H. Missen voor een overl. echtgen. Vrijdag om 5.30 voor een overleden moeder, om 7 uur voor overl. fam. Meijel—Gerrits. Zaterdag 6.15 voor P. Wagemans. DERDE ORDE. ZONDAG laatste dag van het Tri duum. Om 7 uur de H. Mis met al- gemeene H. Communie voor de mannen bij de Communie van den priester. Voorgebeden uitleg van het H. Offer. Na het Evangelie korte homelie. 's Avonds om half zes Plechtig Lof (Volkszang) met Slot- preek: „Christus overwinning". Toe wijding en hulde aan Christus-Koning door heel de kerk. Te Deum. Dezen avond collecte voor het Derde Orde liefdewerk „Gezinshulp". Wij vragen de Tertiarissen deze collecte bijzon der te willen gedenken. MAANDAG om 7 uur Reqiuemmis voor Zr. Theodora Derks. Men wordt herinnerd aan het Regelvoorschrift. WOENSDAG. Generale Absolutie vanwege het Allerheiligen feest. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag om 10 in het Pa tronaat buitenkerkelijke vergadering afd. jongens ter nadere kennisma king met den nieuwen directeur. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD boerenknechtje 1415 jaar Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 4 boerenknechten 2 boerenknechten 16—18 jaar moeten kunnen melken 1 burgerdienstmeid voor Venlo 1 burgerdienstmeid v Venray 1 schildersleerling 1 werkmeisje 1 boerendienstbode 1 Mei 1 kappersleerling 1 boerenknecht v. Paschen 1 Kantoorbediende 1 Keukenmeid v. Horst BIEDEN ZICH AAN boerenknecht v. licht werk 1 burgermeisje v. lichten dienst 24 j. kantoorbediende schildersknecht (halfwas) 3 metselaars 2 boerenknechts voor dadelijk Opperlieden 1 chauffeur tuinman 1 chauffeur schilder, kleermakersknecht 2 burgerdienstmeisjes 1 boerendienstmeid v Paschen DISTRIBUTIE en SPAREN: Maandag 1011 B en C-boeren Wegens feest van Allerheiligen Dinsdag van half 5 tot 6 uur voor alle anderen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde Zuster en Tante Theodora Margaretha Derks in den ouderdom van 70 jaar. De bedroefde familie, M. DERKS G. SMITS—DERKS en kinderen Leunen, 25 Oct. 1939. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, zal plaats hebben Zaterdag 28 Oct. om 10 uur in de Parochiekerk van de H. Catharina te Leunen. te Venray. Notaris Holtus te Horst zal op Woensdag 8 November 1939, Dam. 5 uur in café L. Willems te VenrayNachtigaal, ten verzoeke van de Erven Jac. Gerrits, publiek verkoopen Een boerderijtje, bestaande uit huis, stal, schuur, erf. tuin en bouwland, gelegen te Venray Weverslo, Sectie B nos. 2002, 2229, 2230, 2231, groot 1 49.70 H.A. Aanvaarding: gebouwen 1 Maart 1940 en bouwland stoppelbloot 1939 Betalen 1 Februari 1940. TE KOOP Kamerameublement bestaande uit dressoir, theekast, uittrektafel, 4 stoelen, 2 fauteuils, compleet f 60. 2 crapeauds, 3 waschtafels met marmerbiad en spiegels, Kleerkasten en Keukenkasten, 3 Kachels, 1 Divanbed. Groot Boerenfornuis 4gdhts wit ge ëmailleerd, 1 klein wit fornuis, eiken gordijnroeden met ringen, 1 canapé, 2 nachtkastjes, 2 radio's, 2 petroleumkachels enz. EINDSTRAAT 12. gen, bakker, Lull. TE KOOP ongemerkte biggen A. Achten, Leunen. Koopt ze nu. Goedkope prijzen. Groote voorraad in Kolenkitten, Kolenschoppen en -Zeeften Kachelzeiltjes, Thermosflessen, Bedkruiken, Waterpotten, Looplampen. Lampenglazen, Inmaakglazen, Vleesglazen, losse Gummiringen enz. 6 cent per kilo, bij J. Verste- 8 koopt L'iert ten 2e. ten 3e. 0rg wordt d£ speciaal VISCijn 1 maar overtuig VenKl P. <e T>3 6 cent ven, M; 5. TM 4petii met zooiv A. Cr F Gevraag 15-17 Oostrum bi$ R. Du ie T Beli p< 0, Ster- in 0. L. Ba w lip de nieuwste modellen tegen onze bekende I is geld verdienen. Chique o Zondag 29 October den gehe I

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2