Provinciaal Nieuws Binnenland. Ons weekpraatje. A Jl zak t Huisil Bal flir Rooi Borsl 4 o part Enkel en alleen de duur van den oorlog beslist en dus de vraag, hoe lang Duitschland het financieel en economisch zal kunnen uithouden. VENRAY, 21 Oct. 1939 Distributie-Kring Venray. Aan belanghebbenden wordt ter kennis gebracht, dat gebleken is, dat opplakvellen voor het opplakken van distributiebons in den handel worden gebracht, die niet aan de daaraan te stellen eiscben voldoen. Er wordt met nadruk op gewe zen, dat slechts die formulieren op het Distributiekantoor worden aan genomen, waarvan het model gehepl hetzelfde is als van die, die door dit kantoor uitgegeven zijn. Venray, 19 October 1939. De Burgemeester van Venray A. H. M. JANSSEN GEVONDEN: een paar bruine gla cé-handschoenen, zijn bg Heidens, Boschhuizen. GEVONDEN Een damesring met steentje en een rïjwielbelastingmerk is op het politie bureau; Een kindermuts is bij P. Lemmen, Merseloscheweg; Een rijwielplaatje, is bij G. van Lierop, Langeweg; Een rijwielplaatje, is bij Jans-Beken Langeweg. Wachtmeester Theunissen met pensioen. Wachtmeester Theunissen van de Brigade Kon. Marechaussee alhier, die ongeveer 8 jaren bg genoemde brigade werkzaam was, heeft thans den dienst met pensioen verlaten. Een welverdiende rust zij den plichtsgetrouwen politieman die bij superieuren, collega's en publiek zeer hoog stond aangeschreven, van harte gegund. Diefstal. Op een tweetal plaatsen werd de laatste dagen alhier ingebroken. Ont vreemd werden o.a. rgwielplaatjes van rijwielen, geplaatst in een wo ning. Verder nog k eedingstukken en gereedschappen. Op sommige plaat sen zijn de dieven blijkbaar verjaagd. De politie stelt een onderzoek in. GESLAAGD. MeJ. Mia Goumans, Stationsweg, slaagde te Venlo voor Fröbel-onder- wijzeres. Gefeliciteerd Jachtwet. Door de Gemeentepolitie werd een .tweetal personen bekeurd wegens jachtwetovertreding. Ontwikkelingsavonden. Maandag 23 October a.s. wordt in dit winterseizoen de eerste Ontwik kelingsavond gehouden en komt de Z.E. Z.Gel. Heer Prof. Rugter uit het Lazaristenklooster te Helden, in het Patronaat alhier spreken over „De Nieuwe Gemeenschap", een onderwerp dat ongetwijfeld aller belangstelling verdient. De bekende Spreker zal zijn ge hoor ongetwijfeld een goed beeld bijbrengen, wat de Nieuwe Gemeen schap inhoudt en ten doel heeft. Ongetwgfeid zullen zeer velendezen avond willen bijwonen. De korte tijd van voorbereiding heeft het den Heeren, die abonne menten op dezen Avond plaatsen, onmogelijk gemaakt alle abonné's te bezoeken. Het Bestuur vertrouwt er dan ook op, dat deze abonné's zulks zullen excuseeren en hun abonnementskaart afhalen bij den heer Muskens in de Schoolstraat ofwel Maandagavond aan de kassa in ontvangst zullen nemen. Vooral de z.g. groepskaarten voor de Jonge Middenstand, Jonge Boe ren, K. J. V. etc., welke toch al uiterst laag gesteld zgn, worden bijzonder aanbevolen, opdat onze Avonden als cultureel werk hun taak kunnen blgven volbrengen. De alhier vertoevende soldaten kunnen deze avonden tegen laag entrée, 10 ct., bgwonen. Fruitveiling te Oostrum. Dinsdag waren aangevoerd 53000 kg. fruit. De prijzen waren: Sterappelen val 0 901.50, Belle Boskoop val 1.70—3 90, Bismarck val 1.20, appelen plukBismarck 1.70— 310, Bramley Seedling 1 502.70, Fransche zure 120—2 90, Goud Pear- muin 1.004.00, Keizer Alex. 1.2C 1 80, Landsberger 2.40, Eva-appelen 3.50. PerenNouveau Poiteau 3.20— 5.00, Legipont 4.10—12.90, St. Remy 3.10—4.00, Emile d'Hey9t 1.60—4.40, Maagdenperen 4.905.10, William Duchess 3 80—5.10, Beurre Clairgeau 2.70—4.10. Noten 0.37—0 39. Bloc-veiling van sterappelen ster- appelen extra 11.40, id. I A 8.70, id. 1 B 7.00, id. grof 7.70, id. A II 6.40, id. B II 4 50, id. EC 3.10, Rebut 1.3" A lichtgekleurd 4 60, B licht gekleurd 2 GO, C licht gekleurd 2 00, valster A 5 00, id. B 4.00, id.C 1.70, Rebut 1.10. RETRAITES. Retraitenhuis, Kappéllerlaan 28 Roermond. 24—27 OctoberJonge meisjes uit Venray, LeuneD, Merselo, Smakt en Geysteren. 1215 DecemberHuismoeders dekenaat Venray, Horst en Helden. HORST. Zondag 22 October hoopt het echtpaar Vervuurt-van Rens te Horst zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Aanbesteding. Voor rekening der gemeente Seve- num werd aanbesteed de bouw van de eerste boerderij in de nieuw ont gonnen Peel. De gunning werd aan gehouden; thans heeft de gunning plaats gevonden en wel aan de Sevenumsche aannemers Van Berlo en Rubie voor de som van f 8759, Aardappelprijs vloog omhoog De Officier van Justitie bij de Roermondsche Rechtbank eischte Dinsdag tegen den grossier in aard appelen S. S. uit Venlo een jaar gevangenisstraf wegens overtreding van de Prijsopdrijvings- en Hamster- wet. Distributie van gasmaskers. Naar de Msb. verneemt, heeft de Regeering thans den dienst der postergen ingeschakeld voor de distributie van gasmaskers onder de bevolking. Van a.s. Maandag af zal men aan alle postkantoren, bg- en hulppost kantoren in den lande gasmaskers kunnen bestellen. Men moet daarbij overleggen een formulier waarop de vereischte maat van het gasmasker staat aangegeven. Dit formulier kan men bekomen op de gemeente secretarie, waar van den aanvrager de maat wordt genomen en deze op het formulier wordt ingevuld. Men kan kiezen tusschen gasmaskers van 3.50 en van f 5.50. Die van f 5 50 kost met draagzak bovendien nog 75 cent meer. De koopsom moei tegelijk bij het doen van de bestelling worden voldaan. Men krijgt dan later het bestelde gasmasker over de post gratis thuis bezorgd. Als gevolg van de bijzondere tijds omstandigheden zal deze herdenking een zeer sober karakter dragen. Zoo zal mede van het houden van een officieele receptie moeten worden afgezien. Kindje in een ton verdronken* Het 2-jarig zoontje van de familie P. te Ell viel in een onbewaakt oogenblik in een teerton, waarin een laagje water van nauwelijks een paar centimeters stond, meldt de „L. K." Het kind viel met het gezichtje in dat water en zat zoo vastgekneld, dat het zich niet meer bewegen kon. Hulp was ook niet aanwezig en het kindje is jammerlijk verdronken. Waarschuwing. De Commissaris van Politie te Bergen op Zoom maakt, in verband met de zeer talrijke vragen om in lichtingen betreffende het kantoor Securitas te Bergen op Zoom, KoniDg Willem I-straat, bekend.dat dit kantoor wordt gehouden door J. Theunisse en deze o.m. vertegen woordiger is van het blad „Voor spoed door Wilskracht", zgnde een te Antwerpen verschijnend periodiek van den handel. Is men abonné voor f 2.per jaar en men schrijft andere personen aan (dit is het zg. schrijfwerk dat aangeboden wordt in de advertentie) en zgn er per sonen die abonné worden, dan heeft men per abonné f 0.60 aan schrijf werk verdiend. Klachten over niet nakomen van verplichtingen door het kantoor Securitas zgn echter nog niet inge komen, terwijl volgens bekomen in lichtingen van de politie te Ant werpen aldaar ook geen klachten zijn contra het blad „Voorspoed door Wilskracht". De eischen van vakbekwaamheid zgn tegenwoordig hoog, naar veler meening te hoog opgevoerd De examens zijn zwaar. Tegenover be voegde examinators staande echter, weet men tenminste nog waar men aan toe is en kent men de grenzen, waarbinnen hun nieuwsgierigheid zich zal bewegen. Maar als onbevoegden gaan exami- neeren en dan op het onbeperkte terrein der wetenschap in het alge meen dan wordt het leven in zijn bestaansmogelijkheid een dwaas kansspelletje. Kennis is macht, maar macht is nog geen kennis. Nog steeds geldt, dat één gek soms méér weet te vragen, dan tien verstandige menschen kunnen be antwoorden. BOTER EN MARGARINE DUURDER. De prijzen stijgen met 15 en 8 cent per Kg. De minister van economische zaken heeft, met betrekking tot den zuivelsteun voor het aanstaande winterhalfjaar, den boterprijs mei ingang van 19 October nader vast gesteld op f 1.60 per Kg. Het vorig jaar was deze prijs f 145 Tevens is het noodzakelijk geble ken, de heffing op de margar n- aldus vast te stellen, dat de prijs der magarine met 8 cents per Kg. wordt verhoogd. Overtreding prijsopdrijvings- wet. Zevenduizend kilo spek in beslag genomen. Tegen een firma met eenige filialen te Maastricht heeft de politie proces verbaal opgemaakt terzake van overtreding der prijsopdrijvingswet. Ze verkocht in haar filialen Gel- dersch spek tien tot veertien cent per kilogram duurder dan de prijs voor 28 Augustus was. In een koel cel is een hoeveelheid spek van ongeveer zevenduizend kilogram in beslag genomen, toebehoorende aan bovenbedoelde firma. Dit spek was sedert 8 Juni opgeslagen en werd thans tegen verhoogden prijs ver kocht. Gevangenisstraf van anderhalf jaar geëischt. Dinsdag werd voor de Roermond sche rechtbank de behandeling her vat in de zaak tegen den gedeti neerden 37-jarigen arbeider Th. vaD van Helmond, verdacht van het op 20 Augustus j.l. bij een oneenig- heid met zijn buurman dezen dus danig met een mes in het bovenbeen steken, dat Korsten zeer spoedig aan verbloeding overleed. Optreden tegen te snel en wild rijden door militairen. De inspecteur van de Politie- troepen heeft op last van den minis ter van Defensie een militaire verkeersbrigade ingesteld. Deze verkeersbrigade, die bestaat uit per soneel der Politietroepen en uitge rust wordt met motoren met zijspan, zal op de eerste plaats te waken hebben tegen te snel en te wild rg- den door militairen. Verder zal zij ook een oogje in 't zeil houden, opdat niet van militaire auto's wordt ge bruik gemaakt voor particuliere doeleinden. Vrouw in Luik door Neder- lander doodgestoken. Eenige dagen geleden heeft de 27- jarige mijnwerker B. A. uit Heerlen te Luik een vrouw doodgestoken. Hg heeft daarop de wijk naar Eindho ven genomen. Op verzoek van de politie te Heer len is de verdachte Woensdag in Eindhoven gearresteerd. Hg wordt op transport naar Heerlen gesteld. Drieling geboren. Het gezin van den heer J. Her mans te Zieuwent (gem. Ruurlo) is dezer dagen verrijkt met een drieling. Het bestaat nu uit vijftien kinderen', van wie vier tweelingen. Ncderlandschc vliegtuigen beschoten. Dinsdagmorgen te ongeveer 1115 uur zgn Nederlandsche, langs de grens patrouilleerende vliegtuigen, uit de richting Emden doorDuitsch luchtdoelgeschut beschoten. Dit geschiedde toen de vliegtuigen zich bevonden boven de plaatsen Weiwerd Heveskes en Oterdum, De vliegtuigen werden niet ge. troffen. Enkele projectielen ontplof ten boven Nederlandsch gebied. De Marechaussee jubileert.; Hei wapen der Koninklijke. Maré chaussee zal op 26 October a.s. zijn 125-jarig bestaan herdenken. KENNIS IS MACHT. MAAR MACHT IS NOG GEEN KENNIS. Iets dergelijks als mij in mijn diensttijd overkwam, geschiedde een dezer dagen een jonge onderwijzeres. Ze is kweekelinge met acte en had gesolliciteerd in een dorpje in Fries- lands greidhoek. Ze kwam op een tiental en kreeg in de klas, waar ze werkzaam is, op een goeden dag be zoek van het schoolbestuur: de do minee, het schoolhoofd en twee brave burgers. De proefles was het duurde nogal lang was eindelijk geëindigd en.... ja, toen kwam het. Ze moest worden getest op alge- meene ontwikkeling, op geestelijke paraatheid en dergelijke dingen. Wat is clearing klonk haar op eens in de ooren. Ik -weet niet, of het de dominee was, die haar de vraag stelde dan wel de kruidenier of de kantoor houder van de postergen. Eerlgk ge zegd, weet ik zelf3 heelemaal niet. welke ambten de leden van het dorpsche schoolbestuur vervulden, wanneer ze niet als schoolbestuur ders q.q. optraden. Maar de gestelde vragen zijn in elk geval écht, want die ontleen ik aan het orgaan van de Unie van chr. onderwijzers en onderwijzeressen in Nederland. Wat is claeriog Ik kan me voorstellen hoe de dreu- messen in de klas van de kweeke linge met acte, mét hun juffrouw verbleekten. Wie was Haneman Zou de juffrouw er een antwoord op hebben geweten Zelf zou ik het niet hebben gekend. Ik heb er een encyclopaedic op nageslagen en daar vond ik wèl: hanebalk en hanedoes en kanekam en hanepoot, maar van Haneman vond ik niets. Misschien is het de slager in het dorpje uit Fries! ands greidhoek, wie weet. Wanneer is Colgn geboren Wat kost 1 Kg. goud Zou de vragensteller zich een ver band hebben gedacht tusschen de beide vragen Colgn en de gave gulden, 't is nog zoo gek niet. In elk geval de onderwijzeres zal wel kennelijk in verwarring zgn ge raakt onder dit kruisverhoor, terwijl de kinderen in stillen huiver moeten hebben neergezeten bg de geestelgke vivisectie, door de greidbezoekers toegepast op hun juf. Wie was de stiefmoeder van Iszaak Is het niet griezelig, zoo'n ver hoor Welke duikbooten zgn pas ver ongelukt Van welk land Aan deze vragen kan men zien, dat het gebeurde dateert van eenige dagen vóór September. Op het oogenblik zou het moeilgk te zeggen zijn, welke duikbooten er pas zgn verongelukt, want de Duitschers houden de cijfers van hun verloren U-booten geheim. Doch alles tesamen genomen er werden nog veel méér dwaze vragen gesteld zou ik willen wetenwat doen zulke greidzoekers op dit ter rein Dat men voor het vergeven van bepaalde baantjes diploma's vereischt is natuurlijk noodig. Dat een school bestuur zich wil vergewissen, of een candidaat ook over vlotheid beschikt om van zgn (haar) weetje uit te gieten in kinderhersentjes, kan ik me voorstellen. Maar al dat getest op algemeene ontwikkeling een vuurproef, waar aan velen tegenwoordig in het maat schappelijk leven worden onderwor pen is aanstellerig. Algemeene ontwikkeling veronder stelt een massa wetenschap, die nog door geen duizend stellen uitnemende hersens is te omvatten. Ieder tracht het een en ander op te doen van wat hem interesseert en heet zich dan algemeen ontwikkeld Omdat de kruidenier-schoolbestuurder uit een Friesch dorp nou toevallig wat weet van een zekeren Haneman, gaat-ie daar over pochen tegenover een onderwijzeres in 'n anderen uithoek ter wereld en matigt hij zich een oordeel aan over de „parate kennis" van slachtoffers. INGEZONDEN. Zorg voor de gemobili seerde militairen. Er werden in de gemeente Venray comité's opgericht, die de taak op zich genomen hebben, mede uit naam en met steun van de overige gemeente- naren iets te doen voor de gemobili- seerden. Het doel, dat die comité's zich ge steld hebben, verdient ongetwijfeld aller actieve waardeering. De soldaten zijn onder de wapenen om onze hoogste nationale goederen onafhankelijkheid, vrijheid en het eigen volksbestaan te verdedigen. We hopen, dat hun aller paraatheid preventief werkt en andere staten, die zeer zeker interesse hebben voor ons grondgebied, mede door de wetenschap, dat Neder land krachtig verdedigd wordt, ons met rust laten. De soldaten zijn weggeroepen uit hun gezinnen, uit hun zaken of werk zaamheden en al schikken zij zich uiterlijk of ook innerlijk goed of vrij goed in de voor hun ontstane omstan digheden, zij verdienen onze steun. Wij hebben een dubbele zorg. Allereerst dienen we te zorgen voor de Venraysche jongens, die elders, soms ver van huis, hun plicht doen, Op de tweede plaats dienen we onze naam als gastvrije Limburgers op te houden door onze gasten, de in Ven ray gelegerden, goed te doen. Omdat dezen in ons midden leven, valt 't ons gemakkelijker rechtstreeks en onmid dellijk iets voor hen te doen. We putten daaruit het vertrouwen, dat de menschen elders, ook goed zijn voor onze familieleden, die in dienst zijn. Een mooi idee is 't zeker, dat we ook daarnaast denken aan de achter geblevenen en helpen waar in de ge zinnen van onze soldaten zorg of nood heerscht Ik meen, dal de comité's, die hier in Venray zijn opgericht, zich een breed werkterrein gedacht hebben en hoe meer menschen daadwerkelijk steunen, hoe meer er verwezenlijkt kan worden. Om een comité samen te stellen, moet men natuurlijk een greep doen. En we moeten ons verheugen, dat er menschen, mannen en vrouwen waren, die onmiddellijk energiek aan den arbeid togen. Een comité kan alléén werken als 't klein is en zeker had men even goed of haast even goed of beter in plaats van A meneer of mevrouw of juffrouw B. kunnen vragen, maar het heele al phabet had er toch niet aan te pas kunnen komen. In een kleine plaats is de zucht om aan iets mee te doen, altijd grooter dan in de groote stad, waar meer gelegenheid is, dat hij zich gekozen heeft. Er is maar één houding te waar- deeren: n.I. niet kleingeestig zijn en royaal meewerken 1 Als Venray zóó toont zijn innerlijke éénheid, dan neemt het met recht een voorname plaats in tusschen de andere N -Limburgsche gemeenten. Hoewel ik geen lid ben van boven bedoelde comité's, wensch ik hen van harte succes en als ze de volgende week aankloppen om finantieele of moreele steun, dan hoop ik, dat er NIEMAND ZAL ACHTERBLIJVEN, maar ieder zal geven naar vermogen Laten we blij zijn, dat we kunnen geven De comité's alle succes 1 Voedselbureau Oirl-o. Voor eene goede orde zij nog maals medegedeeld: 's Maandags zitdag te CASTENRAY; Dinsdag, Woensdag en zoo noodig Donderdag te LEUNEN; voor OOSTRUM is gelegenheid bons af te halen, zoo lang daar ter plaatse nog geen zitdag ge houden wordt, Donderdagmiddag en Vrijdag den geheelen dag op het bureau te Oiilo. Voor OIRLO is gelegenheid de bons af Ie halen 's Maandags den geheelen dag en Dindags en Woensdags vóór den middag. Een en ander is plaatselijk ge regeld. Op zitdagen te Castenray en Leunen zijn de kantooruren van half 9 tot 12 en van 1 tot 5 uur. Buiten de vastgestelde dagen en uren wordt niemand meer geholpen. Een militiophiel. Burgerlijke Stand Venray Aangiften van 13 tot en met 19 Oct GEBOREN Gerardus Tb. K. M. Strijbos Castenray Johanna G. Th, Stiphout, Mersel.weg Peter J. H. L. Relouw, Mersel.weg Theodora G. M. Baeten, Spurkt Gerardus J. M. Janssen, Heyde GEHUWD Arnoldus M. F. Gerrits, 31 jareD, landbouwer te Beugen en Christina M. J. Asselberghs, 26 jaren, z.bte Venray Johann H. Nooten, 28 jaren, kapper Agnes J. M. Seuren, 21 jaren, kapster, beiden te Venray. ONDERTROUWD: Hendrlkus H. Hermans, 27 jaren» landbouwer, te Maashees en Maria W. G. Wijnhoven, 24 jaren, z.b., te Venray Christiaan J. M. Verpalen, 31 jaren, vertegenwoordiger te Delft en Maria A. G. Kruijsen, 24 jaren, te Venray Antonius J. van de Gevel, 29 jaren verpleger te Tilburg en Catharina A. Min, 28 jaren, te Venray Gerhard J. Janssen, 34 jaren, ver pleger en Johanna Goertz, 25 jaren, beiden te Venray. OVERLEDEN 1 patient St. Servatius. Kerkelijke Diensten. PAROCHIE-ACTIE: meer eer bied en liefde voor Christus Eucharlsticus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der weekKap Kuepers Tel. 186 Voedselbureau Venray Telefoon 217. (Uitknippen en bewaren) De pl. bureauhouder Ie Venray vestigt er nogmaals de aandacht op, dat zijn kantoor te Venray geopend is op werkdagen van half 9 tot 12 en van half 2 tot half 6. Zaterdagmiddag gesloten. Voor de gehuchten zijn de zit dagen als volgt: Maandag van 2—5 SMAKT in café Nellen. Dinsdag HEIDE café Litjens, 9 tot 12 en van half 2 tot 5 uur. Woensdag MERSELO lokaal Jeugdhuis van half 9 lot 12 uur voor Kleindorp, Endepoel, Da land, Zwartwater en Hoek, van half 2 tot 5 uur voor Straat, Peel Haag en Weverslo; Donderdag van half 9 tot 12 uur voor Grootdorp, Beek, Hiept Donderdag n.m. van 2—5 u YSSELSTEYN (café Keijzers.) Vrijdag van half 9 lot 12 en van half 2 tot 5 uur eveneens Ysselsteyn. Om teleurstelling te voorko men gelieve men zich aan deze uren te houden. De Bureauhouder, M. JANSSEN. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur H. Mis tot dankzegging 30 jarig huwelgk van Welten-Sanders. De Hoogmis wordt opgedragen voor de slacht offers van den oorlog, 2 uur groote kleine CoDgregaiie waaronder collecte voor St. Petrus-Lief de werk, half 3 Kinderlof, 4 uur H. Familie, uur Lof en rozenhoedje. De zela- tricen der Pauselijke Genootschappen houden vandaag hun Apostolische H. Communie. In alle H. Missen collecte voor de Voortplanting des Geloofs. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis voor overl. ouders van Joh. Nooten, half 8 best. jaarg. voor Henricus Volleberg, 8 uur leesmis, 9 uur pl. Huwelijksmis voor Johannes Nooten en Agnes Seuren. DINSDAG half 7 leesmis voor de wed. M. Verhoeven, 7 uur leesmis voor de overleden fam. Voermans- Verslegen, half 8 leesmis voor Hen ricus Maessen en overl. kinderen, 8 uur leesmis voor het huwelgk van Joseph Claessens en Johanna De Wit. WOENSDAG half 7 leesmis voor de wed. M. Verhoeven, 7 uur leesmis voor Theodorus Verbeek en Wilhel- mina Wijnhoven, half 8 gest. jaarg. voor Thomas Michels en Anna Ger- trudis Janssen, 8 uur Huwelijksmis voor Cornelissen van Lierop. DONDERDAG half 7 leesmis. 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacra mentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur leesmis. VRIJDAG half 7 leesmis. 7 uur leesmis voor Johannes en Christiaan Claessens en Johannes F.eurkens half 8 best. jaarg. voor Mart. van der Putten, 8 uur gest. jaarg. 2e klas voor Johannes Wismans, Leonard Wismans en Petronella Jenniskens. ZATERDAG half 7 O. L. Vrouw- mis, 7 uur leesmis voor Johannes en Christiaan Claessens en Johannes Fleurxens, half 8 leesmis en 8 uur leesmis, 6 uur Lof en rozenhoedje. Biechten van 5 tot 7 uur. ZONDAG, Hoogfeest van Christus Koning. Onder de H. Mis van 7 uur algem. H. Communie van alle kin deren, Jongens en Meisjes en Heijde scholen. Maandag beginnen de Ontwikke lingsavonden. Dat men er zooveel mogelijk aan deelneme. Triduum. Deze week wordt er een Triduum gegeven voor de kinderen van de Jongens- en Meisjesschool, als voorbereiding op 't feest van Chris tus Koning, De ouders worden dringend ver zocht mee te werken, dat de kinde ren zich zoo goed mogelijk voorbe reiden. Denkt aan de novene van H.H. Missen voor den vrede. AAN DE MILITAIREN hier ter plaatse. De parochie wil gaarne de militairen in al hare vereenigingen b.v. H. Familie, gods dienstige, socials en cultureels, op nemen, om aldus in parochiaal ver band te leven. Zg die de graven hunner overle denen wenschen opgemaakt te heb ben, gelieven dit op te geven bij F. Vermaaten (onder den Boog) Men wordt eraan herinnerd dat de laatste dagen voor AlierheiJ. nie mand op het kerkhof wordt toege laten. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige J. Droesen, J. Spee, M. Stevens, H. Hoedemaekers, H. Arts, Kunzler, J. Ewals, W. Beterams, J. v. Veghel, A. Camps, H. Willems, P. Flinsen- berg. JEUGDWERK. Kruisgroep. Woensdag 8 uur Lid- wina en Mariaclub. Vrijdag 8 uur poetsen door Lidwinaclub. Kroongroep. Zondag half 11 The- resiagroep, half 5 Mar. Philipettogr. Stergroep. Zondag half 11 Elisa- bethgroep, 3 uur Rosa van Lima, Lidwina en Bernadettegroep. K.B.J.V. Woensdag 2 uur vergadering O. G. BI. H. van Sept. meebrengen. K.M.J.V. Donderdag 8 uur vergadering. Congregatie. Zondag 2 uur groote en kleine Congregatie en collecte St. Petrus Liefdewerk. ZELATRICEN. De Zelatricen der Pauselijke Mis siegenootschappen worden verzocht op deze Missie-Zondag hun Apost. Communie te houden. 's Avonds half 8 gezellige bgeen- komst op het KJV Huis, waar mee tegelijkertijd geld kan afdragen. Patronaats-Agenda. Zondag 6.309.30 Patronaat. Goud-Pluvier. Dinsdag 7.3010.30 Goudpluvier Jonge Wacht. Woensdag na het Lof van 6 uur (6 45) tot 8 uur algemeene groep bijeenkomst. Dit wordt een bonte avond voor ALLE Jo Wa onder lei ding van een vreemde Districts leider. Daarom ontbreke niemand en laten we zien dat we echte Jo Wa zgn. Jonge Werkman. Woensdag 89.30 algemeene groep voor de Je We. Als we nu eens niemand vergeten om te komen. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, 21e Zondag na Pinksteren, de_ H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 815* de Hoogmis. Gelegen heid om te biecutcü «.o.-» <a~ nri„tci- zijde na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof met gebeden van de Octobermaand. DINSDAG gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis. 's Avonds om 5 30 Lof ter eere van St. Antonius "met gebeden der Octobermaaud. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag om 8 uur 'n H. Mis. Dagelgks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Distrit id Kan; ,tra boerem js; Arbeidji at landboc «ei Boerenkn. 4 boerej 2 boerej 1 burge, 1 boodt, 1 burget 1 timïQt [g 1 schild 1 slago 1 boei 1 Kant« 1 Keuks off1 boerenlj bt 1 1 burgen btei kantoofl schilde^ i$ 3 meta smidski r,r Opperlï 1 chau 1 chau kleerm 2 burgi 1 boeri v DIST U Maand; Alle an< half 7, Woensdi tevens kaï mp Onder! I oc Huwel li dag 14 Parochie van Loo il Venra; ji Tilbut; >s 0 Daem i H. H. MISSEN. Zondag om 7 uur voor Antoon Jansen en Johanna Jansen-Lipzich. Maandag, Dinsdag, Woensdag om 15 voor Anna Gertruda de Mulder- Loonen als lid van 't Koordje. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag om 6.15 voor Franciscus Voermans als lid van 't Koordje- DERDE ORDE. Woensdagavond 6 uur plechtige opening van het jaarlijksche Triduum, 't Wordt gepreekt door den Zeereerw. Pater Gilbertus Lohuis. Donderdagmorgen 7 uur H. Mis voor het geestelgk en tijdelijk wel zijn der Tertiarissen. Voorgebeden uitleg der H. Mis, korte homelie. Onder de H. Mis deelname door de H. Communie.' 's Avonds om 6 uur preek en Lof. Vrijdagmorgen 7 uur H, Mis als Donderdag, opgedragen voor de over ledenen onzer sodaüteit. 's Avonds om 6 uur preek en Lof. Zaterdagmorgen 7 uur H. Mis met algemeene H. Communie der vrouwen Verder geen oefeningen. Zondagmorgen (29 October) 7 uur H. Mis met algemeene H. Communie der mannen, 's Avonds om half 6 plechtig Lof met slotpredicatie. Toe wijdiDg en hulde aan Christus-Koning door heel de kerk. Pauselijke Zegen. Op dezen avond collecte voor ons Liefdewerk „Gezinshulp". Wij bevelen de collecte in deze tijden van nood ZEER DRINGEND aan. Donderdag en Vrijdag een half uur voor en na de avondoefening in het gastenkwartier van het klooster expositie van de kleedingstukken door de Tertiarissen als resultaat van de één-stuk-actie bijeengebracht. Wij vragen al de Tertiarissen aan deze één-stuk-actie te willen meedoen en de kleediDgstukken tijdig te be zorgen. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag om 10 uur buiten kerkelijke vergadering afd. meisjes in het Patronaat, ter nadere kennis making met den nieuwen directeur. Aller opkomst verzocht. JongeDS en meisjes worden drin gend aangespoord de oefeningen van het Triduum zooveel mogelgk mee te maken. Wegei den zijn BER on als IT s eerste ptu e klaar, ten i rentle. nen. Ooki Eerste H. DEC R.K., lil het vak, G. Vï straat 12 GI Boei voor Pal Adres G voor Vi Adres Onda distri toeh t G. Ja L. Lil

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2