erland vraagt in de modQ ne teuten sfornuis Frans Becke rs Patersstraat 4 SCHAEFFERS P. LITJENS, Leunei^C 15 H. Oudenhoven Lzn. Importeur M. Vennekens H. Camps Advertentiën. StootsSeelen jej Steenkolen en Brandstoffen ic. Verstegen Profiteert van deze aanbieding Coupons voor Costuums, Heerencostuums en Regenjassen, Hoeden, Petten, Boorden en Dassen. Goedkope sterke Meubelen H. CAMPS *Pde/Ï7( Wij Meubileren Uw Woning Mooier Goed Goedkoop WILT GIJ naaimachine De PHOENIX Naaimachines A. H. DE HAEN, VENRAY Wij leveren U alle bouwmaterialen -•* Oudste en meest vertrouwde adres van alle soorten» Meubelen Firma M. J. Vollebergh Zonen FRICKE Dorsch machines fricke dorscher is de beste! Tarzan van de apen, door Edgar Rice Burroughs lièuèd bouwt zich een toekomst in Tndië den vai jen. die van lagere scholen, van Ulo- zie febólen, van ambachtsscholen komen eut%i die zich voor de dienstneming aan- aljoi nelden. eerst gekeurd door doktoren. If de jaarna gaan Indische officieren en jarjgergeants, die Indië door-en-dóor ken- gvesnen, na of de verstandelijke ontwik- uvei eling. de mentaliteit en de aanleg :rpii roor het militaire beroep van hen, die [ndi ich hebben aangemeld, inderdaad Waarborgen, dat de jongemannen het n H n Indië goed zullen maken. De onge- en schikten val- n Eden uit. De ;ot soldaat van de bet Koninklijk lonifNederlandsch- Indisch Leger ooi jehoort dan het ook tot een en. keurcorps, tn waartoe alleen ;n b werkelijk in n iitaUe opzichten de r flinke jonge mannen toe- rang hebben. leven. Tijdens den proeftijd in Nijme gen blijkt, of hij definitief voor uit zending naar Indië in aanmerking komt. In Indië wacht hem een eervolle loop baan. Ook in Indië bestaat voor Euro peanen de algemeene dienstplicht. Dit heeft uiteraard veel bijgedragen tot de algemeene achting, waarin de Indische soldaat zich thans verheugt. De Indi sche militair, die uit het Moederland werd uitgezonden, leeft ongeveer onder Een andere over weging: de werk loosheid is in ons land nog altijd groot. Wie ziet hier verbetering? Maar vele jongemannen krijgen brieven van kameraden in Indië, waarin deze schrij ven, dat het him in het Koninklijk Nederlandsch- Indisch Leger best bevalt. Goed voor beeld doet dan goed volgen: bij tal van jongemannen, die in het Vaderland I toch niet gespeend zijn van een f gezonden ondernemingszin, komt óók f de lust op tot dienstneming. De voor- I uitzichten zijn hier weinig bemoe it digend. En in de verte wenkt een f nieuwe toekomst! dan de waarschijnlijkheid is a groot, dat men ook hier te lande bin- inenkort twee jaar zal moeten dienen. I Waarom zou men dan niet voor drie I jaar dienst nemen in Indië. En al wie In het leslokaal er daar bevalt en dat doet het er bijna iedereen kan, zooals men dat noemt, bij teekenen. De jongeman, die als soldaat naar Indië gaat, heeft eerst in Nijmegen een prettigen tijd. Hij wordt er mili tair gevormd, doet veel aan sport en wordt er voorbereid op het Indische dezelfde omstandigheden als de Euro peaan in Indië, die zijn militairen dienstplicht vervult. De tijd, dat men den Indischen soldaat „niet aankeek" is dan ook al lang voorbij! De dienst is veelomvattend, doch niet overmatig zwaar. De bevolking is in Indië vriendelijk en rustig. Het land is verrukkelijk mooi. Daarbij heeft de Indische soldaat, die volhardend zijn plicht doet, uitstekende promotiekan sen. Na afloop van den afgesproken diensttijd kan hij, op rijkskosten, terug naar het Vaderland. Geeft hij er de voorkeur aan, nog langer in Indië te blijven, maar wil hij toch liever op den duur het militaire leven vaar wel zeggen, dan bestaat de mogelijk heid ook, dat hij in Indië een behoor lijke betrekking krijgt. Er komen den laatsten tijd steeds méér aanvragen tot dienstneming in het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger. Daar steekt niets verwonder lijks in. Integendeel! Aan iederen jongeman, die over ijver, gevoel voor tucht en volharding beschikt, die iets meer van de wereld wil zien en die vooruit wil komen, geven wij den raad: vraagt eens inlichtingen aan den Com mandant der Koloniale Reserve te Nijmegen! Zij worden U gratis en franco toegezonden en men verplicht zich door deze aanvrage tot niets. Vroeger hebben er wel eens bezwaren bestaan bij de ouders tegen dienst neming van hun jongens bij het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Le ger. Deze bezwaren zijn in onzen tijd wel zeer grootendeels vervallen. Er is zoovéél veranderd! Een brief naar en van Indië is in vijf of in zes dagen over; voor dringende gevallen is er de telefoon. En in Indië zelf heeft het leven niets, maar dan ook niets van het verblijf in een wildernis. Medische en geestelijke hulp is vrijwel overal onmiddellijk aanwezig, precies als in Holland. Zending en Missie stichtten overal kerken en mili taire vereenigingen. Er wordt alles aan gedaan, om den diensttijd zoo prettig èn zoo profijtelijk mogelijk te doen verloo- pen. Er heerscht een geest van hechte kame raadschap in het Konink lijk Nederlandsch-Indisch Leger. Het veelvuldig ver blijf in de vrije natuur en de intensieve beoefening van velerlei sport, stalen den soldaat. Leeszalen en bibliotheken, in heel Indië verspreid, bieden uitste kende mogelijkheden voor cultureele vorming. Er zijn dan ook in Indië, voor den Nederlandsch- Indischen soldaat» even veel gelegenheden als in Holland om lichaam en geest te ontwikkelen, om zijn kerke lijke plichten te vervullen, om zich prettig te verpoozen en veel, véél meer gelegenheden, om vooruit te komen. Er is nog plaats genoeg in Indië voor flinke jongemannen, die vooruit willen in de wereld en die van aanpakken weten! 'oor Mussolini is geen uitweg ,n uit de moeilijkheden, welke hij y Italië en zich zelf door zijn ;h' tiek schiep. mét Hitier moeten gaan, elschap van diens nieuwen Iet Stalin. En de Latijnsehe cul- let 'Europa mee moeten helpen éél togen. bij zal met de Westersche fatiën van deze cultuur nog ?erP den te redden, wat er van b ten valt. la: Fruittelers lriis stellen op fijn fruit :r kneuzingen, koopt thans lieuwste plukmandjjes ien van losse bodem bij Urmans. Langstraat Dg ÏANDEL in alle soorten lea' sctlerP concurreerende prijzen kuis bezorgd en ook in kleine en op pakhuis te bekomen Overloonscheweg. Laat Uw BRÏL ,everen of rePareeren door Levering voor Z N.L. Eigen Slijperij Gedipt Opticien Telf. 199 Spotprijzen. Zie Etalage. Gij, die gaat trouwen, komt eens kijken naar onze toon- kamers. Zeer soliede eigengemaakte Meubelen, onder volle garantie en enorm laag in prijs. Reuze sortering. Daarom, naar de Goedkoopste Meubelzaak Telefoon 166 Balatum, Cocos. Beleefd aanbevelend. Inlijsten Foto's. HIERVOOR DAARHEEN Complete collectie „PARKER" P. Goumansdd Zn Schoolstraat 1 VENRAY. WAARSCHUWING. Venraysche middenstanders wenschen dat Uniet koopt van vreemde menschenwij zijn even goed en niet zoo duur, dus koopt bij ons dat is secuur. Steeds verkrijgbaar Zeeuwsche klelaardappelen, franco thuis. R. DUPONT, Stationsweg, Venray een goede koopen Neemt dan een machine, waarvan ge zeker bent dat deze OOK NA VELE JAREN in alle opzichten zal voldoen. worden reeds 70 jaren door de grootste speciaalfabriek van Europa vervaardigd en alhier ruim 35 iaren onafgebroken geleverd. Vraagt de honderden gebruikers in de Huishouding en in het Dames- en Heeren-Modevak, hoe zij over deze machine tevreden zijn. De wijze waarop wij de machines koopen en verkoopen, geeft een minimum van onkosten, waardoor wij deze tegen den laagst mogelijken prijs kunnen leveren, ook op afbetaling. Onze ervaring waarborgt (J vakkundige bediening, ook voor reparaties aan andere machines. Aanbevelend, Eischt ook Uw woning verandering of vernieuwing ISOLATIEPLATEN voor plafonds en wanden. VLOER- en WANDTEGELS in diverse kwaliteiten en verder tegen concurreerende pryzen. Laat U vakkundig voorlichten en bedienen door Hoenderstraat 31 Telefoon 57 Het adres voor eigengemaakte Meubelen, ook volgens teekening of eigen ontwerp. Linoleum, Balatum, Cocos. Huisvlijt-artikelen Inlijsten van diploma's en portretten. Beleefd aanbevelend, Bontekoestraat 2, Eindstraat 13 Telefoon 47. Giro 93013 Goecfe Gfazen in een correct aangepast mon tuur, geven U een goed uitzicht in elk opzicht. Ook U zult over onze bril en de prijs tevreden zijn. Gaat voor advies naar een des kundige, Uw oogen zijn het waard. Ged. Opticien Grootestraat Tel. 52 De FRICKE Dorschmachines werden op de groote Landbouwtentoon stellingen te Hamburg en Frankfurt erkend als DE BESTE. Daarom landbouwers, koopt ook iets goeds en laat Uw Dorschma- chine een FRICKE zijn. Ze is beter afgewerkt, met dubbele zeeftreini- giDg en met dichte trommel. Ook is deze langer dan elk ander fabri kaat. Leverbaar in 12 verschillende modellen. Stationsweg VENRAY Telef. 61 Lister. Diesel» Heemaf» Benzine- en F.lectro Motoren. Duitsche boeren zeggen 13. Toen de koning het overschot van wat eens Lord Greystoke was, eindelijk losliet, keerde hy zich naar de kleine wieg. Kala was hem voor. en eer hij bet kon verhinderen had zij het kind gegrepen, legde haar eigen dode kindje in de wieg en snelde de hut uit. Hoog in de takken van een oude boom hield zij het builende kindje tegen zich aan. Ze gaf het eten en spoedig werd het rustig. De zoon van een Engelse Lord en een Engelse Lady werd nu gevoed door Kala.de grote apin. Intussen onderwierpen de beesten alles in de hut aan een nauwkeurig onderzoek. Nadat Kerchak gezien had, dat de beide witte „apen" dood waren, nam hy er verder geen notitie meer van, doch greep naar een van de geweren, die aan de muur hingen. Eindelijk trok hij er een van de spyker en draaide het naar alle kanten om. De andere apen gingen dicht bij hun koning zitten. Opeens kwam Kerchak met een van ztfn vingers aan de trekker. Een oorver- doovend geluid weerklonk. De apen rolden in hun haast om weg te komen over elkaar heen. Kerchak, eveneens geschrokken, gooide het geweer weg en sprong door de deur, die achter hem in het slot viel, naar buiten. Toen de apen enige trjd later weer de hut binnen wilden gaan vonden zij de deur stevig gesloten. Na enkele vergeefse pogingen aanvaardden zy de terugweg en Kala volgde de troep met het mensenkind In haar armen.

Peel en Maas | 1939 | | pagina 7