Binnenland. Gemengde Berichten Juffrouw Handig was het eens met De bewering van Papa, Maar de melkboer die haar melk bracht Kwam al jaren voor en na. Hij deed steeds zijn uiterst best voor Goede maat en kwaliteit, Maar slechts „Venray" -datwistMoeook - Bood alleen de zekerheid. Al deze gedichtjes (van 112) uitknippen en bewaren. Ze geven brj inlevering recht op een aardige verrassing. 25 jarig bestaansfeest R.K. Venraysche Middenstand In de gehouden ledenvergadering op Woensdag 16 Augustus 1.1. stond als voornaamste punt op de agenda: Bespreking van het feest bg gele genheid van het 25 jarig bestaan. Het Bestuur stelde voor de feest dag te houden op Maandag 18 Sep tember a.s., terwijl het de daginde ling als volgt had gedacht 9 uur plechtige H. Mis voor alle Middenstanders. Na de H. Mis gezamelijke koffie tafel voor alle leden in het Patro naat. Deze koffietafel wordt door de vereeniging aangeboden. Receptie van 12—1 uur bg Ver heugen, waarna samenzijn van de leden. Om half vijf gezamelijk diner bjj Verheugen voor alle leden en hun echtgenoten. 's Avonds om 8 uur groote fees telijke bijeenkomst in het Patronaat voor alle leden met hunne huisge noten. Deze avond zal opgeluisterd wor den door het orkest van „Euterpe". enkele voordrachtkunstenaars, enz. Zooals vanzelf spreekt, wordt ver wacht, dat dien dag alle Midden standers de vlag uitsteken en dat de winkeliers zorgen voor feestelijk versierde étalage's. Eveneens zullen dien dag Santos bloempjes verkocht worden, De aanwezige leden konden zich allen met deze dagindeeling vereeni gen, zoodat het bestuur het feest verder zal uitwerken en de leden nader zal inlichten omtrent dit feest en de deelname eraan. Bij de mededeelingen vestigde de voorzitter de aandacht op de Rome reis van de Nederlandsche Midden standers, die gehouden zal worden in 1941 en waarvoor reeds nu de gelegenheid bestaat om te sparen. De duur van de reis is 13 dagen en de k03ten zullen bedragen f 140 Vrede en Voorspoed. Nu dat ik op het punt sta, te ver trekken naar mijn nieuwe standplaats (Rectoraat Ophoven-Sittard), welke mij de gehoorzaamheid aanwees, wil ik mij toch nog even tot allen richten. Het was mij helaas niet mogelijk in de korte tijd, die aan mgn vertrek voorafging, hen allen te bezoeken, die er wellicht op mochten rekeuen. Doch ook zij mogen zich tevreden stellen met dit laatste afscheids woord. Het is wel niet zoo heel lang, dat ik onder U heb mogen werken, doch lang genoeg, om nu ik heen moet gaan, een eerlijk woord van dank baarheid te kunnen spreken, met de welgemeende wens, dat God u allen, groot en klein, zonder onderscheid, moge zegenen. Zegenen naar ziel en lichaam. Vooral ook een woord van dank, van dankbaarheid voor hen, die mg hun vertrouwen schonken; die mij steunden en hielpen in mijn arbeid voor de Franciscaansche Mis sies; met wie ik heb mogen samen werken in verenigingsverband. God zegene U allenHij beware U allen en dat zijn beschermende handen steeds uitgestrekt mogen blijven over Venray en allen, die het bewonen. Hij geve U allen: Vrede en Voorspoed. fr. Thorphlnus van Bueren, O.F.M. Ontspanning voor Militairen. Voor de hier en in den omtrek gelegerde militairen is een Ontspan ningscommissie gevormd, die zich ten doel stelt om in den a.s. herfst en winter de manschappen zooveel mogelijk te behoeden voor verveling, hetzij door het geven van muziek-, zang- en tooneelavonden, als anders zins. Deze commissie bestaat uit Kapitein v:d. Velde Dr. Visser, Officier v. Gezondheid Sergeant Merkens, welke hoopt op aller medewerking, zoowel van burgerij als vereenigin- gen. Meester kleermaker. Op de te Utrecht gehouden examens onder Rgkstoezicht, slaagde onze dorpsgenoot de heer Joh. Jeuken- Pouwels, als Meester-kleermaker met het hoogste aantal punten. Politiehonden-wedstrijd. Door de Politiehonden-dresseerclub „De Verdediger" alhier is een groote nationale Politiehonden-wedstrijd uit geschreven op Zondag 27 Aug. a.s., op een prachtig gelegen terrein aan den Hagelweg. RETRAITEN te Vught op Loyola, 26—29 Aug. voor Heeren Middenstanders; te Venlo op Manresa, van 5—8, 8—11 en 16—19 Sept. voor dienst plichtigen te Spaubeek op St. Ignatius, 23— 26 Sept. voor Heeren van gegoeden stand. Zoekt een geschikten datum uit en geeft U op b^ een der Heeren Gees telijken. GEVONDEN jongens-uniformmuts, is bg Jeuken, Broekweg 11; rgwielplaatje is bij M. Vollebergh, Spurkter weg 1; man chester jasje is bij G. Loonen, Leun- sche weg. Dienstbodenopleiding. Vorig jaar werd te Vught het Maria-oord geopend voor dienstbo den-opleiding. Het is U misschien bekend onder den naam van „Rou- couleur". Op 15 Sept. a.s. zal er de derde cursus beginnen. Er zullen wellicht ook hier meis jes zijn, die er aan willen deelnemen. Men moet minstens 16 jaar zijn en bereid om na de opleiding in be trekking te gaan. De cursus is ge heel gratis. Inlichtingen verder te ontvangen bg de Heeren Geestelijken. Nieuwe telefoonaansluitingen MERSELO. Onder no. 8 is alhier aangesloten Mart. Arts, Secretaris Eiervereeniging. WANSSUM. De landbouwer J. v. Dgck had 't ongeluk onder een val lende vaars te geraken, waardoor hg z*n been brak en naar 't Ziekenhuis moest worden overgebracht. Noord-Limburgsche Fokvcedag Bg gelegenheid van de Noord- Limburgsche Fokveedag te Horst, zullen onderstaande personen als keurmeester optreden: Als algemeen Arbiter zal fun- geeren Ir. Jaeq. Tlmmermermans, Rgksveeteeltconsulent, Roermond, Jury Afdeling Rundvee: Ir. H. Wibben3, 's Gravenbage, Voorzitter. Ir. Th. Ariëns, Ginneken. H. Boonen, Neer. Jac. Jaspar, Roermond. P. J. Teeuwen Stramproy. F. van Zadelhoff, Dieren. Jos. Lemmens, Bunde. S. Martens Beers.; H. J. W. Logtenberg, Duur-Olst. G. Derks, Heythuizen. C. Arts, Haps. Ir. W. de Jong, Arnhem. W. Peeters, Geleen. Jury Afdeling Varkens. Ant. Hendrickx, Horn, Voorzitter Dr. Ir. J. H. F. Deckers, St. Oeden- rode. W. Hendrickx, Horn. K. Deckers, Beesel. G. Saes, Weert. M. Burger, Pey-Echt. G. N. Peeters, Weert. De Jonge Boeren welke als Jury lid en als Ring-commissaris zullen optreden, worden nog nader benoemd in overleg met de organisatie van Jonge Boeren. Motorrijder tegen verkeerszuil. Te Roermond reed de 27-jarige motorrijder P. K. bij het passeeren van een vóór hem rijdende auto op den Willem n Singel tegen eenver- keerszuiL Zijn 21-jarige bpoer, die op den duo zat, werd tegen den harden weg geslingerd en met een schedelbasisfractuur en een hersen schudding opgenomen. Hg werd naar het St. Laurentius-Ziekenhuis over gebracht. De berijder zelf kreeg weinig letsel. Alles in drieën. In één week trjds, van 6—12 Aug., wist de Jager Caris te Nederweert in het jachtveld aan den Bolderdgk drie reebokken te schieten, waarbg twee flinke exemplaren, die tegen een goed prijsje aan den poelier wer den verkocht. Voor het betrokken wild is het maar goed, dat vanaf 18 Augustus de jacht hierop voor en kele maanden gesloten is, daar anders wellicht dit alhier zeldzaam voor komend wild geheel uitgeroeid zou worden. Deurwaarder Huijnen. Bij beschikking van den minister van Justitie van 16 Aug. 1939 is met ingang van 1 September 1939, aan J. H. Huijnen te Venlo op zijn verzoek eervol ontslag verleend als deurwaarder bij de arrondissements rechtbank te Roermond, en is met ingang van 1 September aangewe zen als waarnemend deurwaarder bij de arrondissementsrechtbank te Roermond, ter standplaats Venlo (vacature J. H. Huijnen), A. P-van Griendsven, candidaat-deurwaarder te Eindhoven. „De Paradijsvloek" te Horst. Morgen, Zondag 20 Augustus, zal te Horst bij de ruïne aan de Oude Lind, opgevoerd worden het prachtige meesterwerk van Alph. Laudy „De Paradijsvloek", een spel om zijn heele leven niet te vergeten. De Limburger Koerier schreef over de première van dit stuk o.a. „De spelers zijn verassend rolvast - het spel haperde geen oogenblik. En wat belangrijker is, zij gaven wer kelijk voortreffelijk spelbeheerscht en met begrip voor den inhoud van het drama, terwgl bij de vertolking van verschillende rollen, hinderlijke overdrijving 'door woord en gebaar, waar dit stuk door zgn opbouw zoo gemakkelijk toe leidt, op be wonderenswaardige wijze werd ver meden. Deze voorstelling toonde op nieuw de opmerkelijke kwaliteiten, die Jef Schillings niet alleen als acteur, doch ook als regisseur en algemeen leider bezit". Uit deze woorden moge big ken, dat tooneelliefhebbers iets schoons staat te wachten. Voeg daarbij de schitterende omgeving waar dit stuk gespeeld wordt en men kan verze kerd zijn van een genotvollen mid dag. De entré-prijs is uiterst laag, men zie hiervoor de advertentie in dit blad. Aanvang 4 uur. Landbouwkringtentoonstelling Afferdcn (L). De werkzaamheden voor deze expositie, welke oP 8, 9 en 10 Sept. zal worden gehouden vorderen in een gestadig tempo. Zoo zegde de Afferdsche Boerin- nenbond alle medewerking toe en zullen deze uitkomen met een zeer groote en zeer mooie stand met als algemeen onderwerp„De boerin en haar taak" terwgl zg tevens voor een groot deel de bediening der consumptietent op zich namen. Verder zullen gedurende de ten toonstelling diverse wedstrijden wor den gehouden, zoowel voor Jonge Boeren als voor de Boerinnenwe noemen slechts enkele: Melkwedstrgd Ploeg wedstrijd, loop- en springnum- mers voor J. B.-leden enz. Vooral dit laatste moet aller aandacht trekken, immers dit is mede een stap in de richting van de goede ontspanning voor den jongen boer. Noemen we verder nog de studie dag voor de boerinnen, die op 10 September bij gelegenheid dier ten toonstelling te Afferden zal worden gehouden. Het Eerecomité en de diverse jury's zijn inmiddels reeds samengesteld en alles wijst er op dat deze expositie een volledig succes voor de organi satoren zal worden, die in een drukke bezetting van haar tentenkamp hun vele moeite en belangeloos werken beloond zullen zien. De jonge boeren en boerinnen van den kring Gennep verwachten u allen en zij zullen u dan toonen wat door eendrachtige samenwerking een kleine kring kan presteeren. HOLTHEES. Door de schutterij O. L. Vrouw-Gilde werd over drie Zondagen een prijsverschieting ge houden, waarvan de uitslagen waren Vaste paal. Ie pr. L. Mulder; 2e pr, J. Welbers 3e pr. H. v. Kempen; 4e pr. L. Bos; 5e pr. Fr. Bonants 6e pr. A. Bonants7e pr. L. Jacobs; pr. A. Martens. Schitterend geslaagd openlucht spel te Lottum. De opvoering „Kinderen van ons Volk", door het Zuid-Limb. Toneel te Lottum op Dinsdag 15 Augustus een waar succes geworden. De ongeveer duizend bezoekers, die dit spel bijwoonden hebben een genot vollen middag beleefd. Het spel der Zuid-Limburgsche amateurs even aarde dan ook zeer vaak aan be- roepstooneel. Het applaus na afloop was dan ook overweldigend. DE VACANTIE IS OM Ziezoo, de vacanties zijn weer ge noten. Of geleden. Niet alleen, dat het weer niet erg heeft meegewerkt om den vacantietijd tot een leventje zonder zorg te maken, ook het pro gram wordt van jaar tot jaar inge wikkelder en vele menschen spannen zich in geen periode van het jaar zóó in, als in den vacantietijd. Daartegenover staat echter, dat men in vacantietijd bereid is om in heel wat meer te berusten dan bg den gewonen gang des levens. Men schen, die met vacantie uit zgn, zijn óf leugenaars zonder blikken en blozen, óf ze zgn blinden. Wie we ook hoorden overal is het „schit terend weer" geweest. Geen vuiltje aan de lucht. Enkel over de thuis blijvers heeft het geregend. En vol gens De Bilt maar die kan ook liegenwas het nérgens droog in de laatste weken. Zoek maar uit. Ach, konden we ons toch maar altijd verbeelden, dat het vacantie i. We zouden een tevreden en zonnige wereld hebben, waarop nie mand aan twist en oorlog dacht! Dc doop van Prinses Irene. Met Prinses Juliana en haar jong ste dochtertje is het gelukkig bij voortduring wel gegaan. Onze Kroon prinses heeft haar gewone dagelijk- sche bezigheden hervat en zet zich met toewijding aan haar moederlijke zorgen. De Amsterdammers zijn verblijd met de mededeellng, dat Prinses Irene in de hoofdstad ten doop zal worden gehouden. Een bank-affaire. Tot heel wat ongerustheid heeft de déconfiture aanleiding gegev ;n van de internationale baok Mendel sohn en Co., gevestigd te Amster dam. De moeilijke betalingspositie van de bank werd ruchtbaar, na den plotselingen dood van den leidenden man dezer instelling, Dr. Mannhei- mer. Hg was reeds enkele jaren een ernstige hartlijder en hij stierf de vorige week te Parijs. Misschien komt de klap niet zoo hevig aan als aanvankelijk werd verwacht. De schade komt tot uit drukking in de beurskoersen, maar „Mendelssohn" was niet eens een bank in den dagelgkschen zin des woords, d.w.z. niet een instelling, waar de kleine spaarders hun gelden plegen te geven. Mendelssohn legde zich toe op de uitgifte van groote leeningen, meest ten laste van buitenlandsche re geeringen, in het bijzonder van Frankrijk. De totale lasten blijken f 217.8 millioen te bedragen. De baten 212 millioen, zoodat er dus een tekort van ruim 51/2 millioen zou zgn. De rechtbank verleende surséance van betaling, zoodat de liquidatie geleidelijk en rustig zal kunnen ge beuren. Sommige gewone Nederlandsche bankinstellingen hebben groote vor deringen en afgewacht moet worden in hoeverre daardoor haar eigen positie in gevaar wordt gebracht. Het lijk in den koffer* Een sensatloneele moordgeschie denis heeft inmiddels de publieke aandacht van nog ergere, maar min der het gevoelen schokkende dingen afgeleidhet lijk in den koffer. Men weet, dat het hier gaat om een ge deelte van een vrouwenlichaam, dat, verborgen in een koffer in de buurt van Barneveld werd gevonden. Een kleine fout van den misdadiger bracht de politie spoedig op diens spoor. Het waschnummer op een bij het lijk geborgen stuk linnengoed, heeft geleid tot de arrestatie in Indië van den echtgenoot van de ver moorde vrouw; tegen den verdachte zgn verpletterende aanwijzingen van schuld gevonden. 70 dooden. Groot is en blijft het aantal ver keersongelukken. Tijdens het jongste weekeinde vielen tesamen 8 dooden bg twee autobotsingen. Ook op de onbewaakte overwegen sneefden weer eenige menschen. Juli is een recordmaand gebleken, voor wat het aantal verkeersonge lukken betreft; er waren 71 dooden. Een kwart millioen aan jubileum-gaven. Onder tallooze blijken van belang stelling vierde de zeer geachte bis. schop van Haarlem, Mgr. Huibers, Dinsdag zgn 40-jarig priesterfeest. Zgn diocesanen hebben hem een jubileum-gave geschonken van meer dab een kwart millioen gulden ten behoeve van kerkbouw en schuld delging van reeds bestaande kerken. Spoorwegen en autobus. In een instructie aan het perso neel der N.S. wordt o.m. gezegd: „Bij een deel van het personeel heerscht nog de opvatting, dat de autobus uitsluitend een concurree- rend vervoermiddel is. Zoo gebeurt het, dat men aan reizigers, die hun trein hebben gemist en die dan vragen naar een bus, welke hen eerder op bestemming brengt de ge- wenschte inlichtingen onthoudt. Deze opvatting, hoezeer uit het verleden verklaarbaar, is in den tegenwoor- digen tijd niet meer houdbaar. Ook in dit opzicht moet men het belang van de reizigers, onze klanten, be hartigen, al berokkent dit wellicht in bepaalde gevallen de N.S. onmid dellijk eenig nadeel." De klant is koning Nieuwe Dieseltreinen. Wederom zgn voor de N.S. een achttiental Diesel-vijfwagentreinen in aanmaak, die bestemd zgn om volgend jaar den dienst te verrich ten of aan te vullen tusschen de groote steden en Groningen, Maas tricht en Twente. Het in gebruik stellen van d.eze ultra-moderne treinen in totaal 90 rijtuigen met 6768 plaatsen 2e en 3e klasse, benevens enkele plaatsen le klasse zal een belangrijke aanwinst zgn voor het rijtuigpark der Ned. Spoorwegen. Tentoonstelling een fiasco. De nationale tentoonstelling „Ideaal Wonen", welke van half Juli tot half Aug. te Den Bosch is gehouden, is geëindigd. De resultaten zgn buitengewoon ongunstig, zelfs zoodanig, dat van een fiasco gesproken moet worden. Voor de organisatoren, die deze expositie hebben opgezet, niet om er profijten van te trekken, doch uitsluitend tot het dienen van een idieel doel, is het verloop een groote teleurstelling geworden, zoodat de boeken met een belangrijk tekort zullen moeten worden afgesloten. Tot dekking hiervan zal het ga rantiefonds moeten worden aange sproken, zoo niet volledig moeten worden aangewend, teneinde de aan gegane verplichtingen na te komen, terwijl de gemeente Den Bosch, overeenkomstig het raadsbesluit, zal moeten overgaan tot terugbetaling van de uit de entree's ontvangen vermakelijkheidsbelasting. Lijk opgehaald. Donderdagmorgen is te Aarle- Rixtel uit de Zuidwillemsvaart het lijk opgehaald van een bejaarde vrouw. Het onderzoek wees uit, dat het slachtoffer was de 60jarige mej. J. T. uit Helmond, die sinds Woens dag vermist werd. HANDBOOGSPORT. Op 20, 26 en 27 Augustus heeft te Liempde het zesde missie-concours plaats van den R. K. Bond van Hand boogschuttergen St. Sebastiaan. Tc samen 444 jaar. Op het gehouden concours bij ge legenheid van het 25-jarig bestaan van Ontspanning te St. Oedenrode, was een prgs uitgeloofd door den heer H. J. v.d. Kamp te St. Oeden- rode, om toe te kennen aan het zestal, dat het oudste was in jaren. Hiervoor kwam in aanmerking De Landbouw, Gestel, Eindhoven, met de volgende schutters: A. v. d. Vorst 75 jaar; W. v. d. Berk 81 jaar; Schen kelaars 73 jaar; Brands 65 jaar en G. van Erp 72 jaar, dus in totaal 444 jaar of gemiddeld 74 jaar. Aan bekomen verwondingen overleden. De koopman M., uit Getelo, die de vorige week door de grensbeambten in den buik werd geschoten toen een groote partij smokkelwaar ver voerd werd, is in het ziekenhuis te Gronau aan de bekomen verwondin gen bezweken. Vee uit de weide gestolen. Door de maréchaussee te Oss Woensdag gearresteerd de 30-jarige H. v. E. uit Berchem, verdacht van diefstal van vee uit de weide. Op 9 Augustus deed de landbouwer S., uit Oss, aangifte dat hem uit de weide in den Macharenschen polder een vette os was ontstolen. Daar de man slechts een vage be schrijving van het beest kon geven, was het moeilijk den dader te ach terhalen. Op het einde der vorige week kwam er licht in de zaak, toen de bestuurder van een veewagen ver klaarde, dat bij onder de gemeente Haren een os had moeten opladen voor rekening van v. E. Op navraag verklaarden de ouders van den jon gen, dat door hen geen beest was verkocht. Van E. ondervraagd, be weerde het dier, dat hij zelf gekocht had, weer op de Bossche markt verkocht te hebben. Daar 't verhaal ongeloofwaardig bleek, werd v. E. gearresteerd. Van E. zou zich Woensdag in ondertrouw begeven. Voor een ander de gevangenis in. De Justitie te Middelburg heeft volgens de „Tel." een niet alledaagsch vergrijp in onderzoek. Door inlich tingen van derden is de politie te Goes dezer dagen te weten ge komen, dat een zekere L. Koster te 's Heer Arendskerke het vorige jaar in September, vier weken gevange nisstraf voor een bekenden Goeschen zakenman een klompenhandelaar A. W., wiens opslagplaatsen aan de Voorstad te Goes gevestigd zijn, heeft opgeknapt, Snelle oplossing van het probleem Danzig De oplossing van het probleem- Danzig, aldus verklaart men in na- tionaal-socialistische kringen .in Ber lijn, is niet meer een kwestie van weken, doch van dagen, indien men de situatie van het oogenblik ver gelijkt met de gebeurtenissen, die aan de bezetting van Sudeten-land voorafgegaan zijn. De diplomatieke bedrijvigheid gaat in versneld tempo voort. Een aantal belangrijke diplomatieke conferenties heeft elkaar zeer snel opgevolgd en men spreekt thans over de mogelijk heid van een nieuwe ontmoeting tus schen Ciano en von Ribbentrop. Voorts gelooft men, dat een bijeen roeping van den rijksdag te verwach ten is. Hitier zou dan voor den rijks dag een verklaring afleggen. De twintigste Yzerbedevaart. Evenals de vorige jaren richt de S tichting „Noord-Nederland-Vlaan deren", met medewerking van tal rijke wandelsportvereenigLngen een estafetteloop naar Diksmuide in, ter gelegenheid van de XXste Ijzer bedevaart. De estafetteloop heeft een totale lengte van meer dan 1000 K.M. en is, met uitzondering van den Olym- pischen Fakkelloop Athene-Berlijn 1936, de langste, welke ooit in Europa werd geloopen. Vanuit Alkmaar, Am sterdam, Utrecht en Eindhoven als Nederlandsche vertrekpunten, wordt door telkens om de kilometer elkaar af te lossen loopers een boodschap van Noord-Nederland aan deVlaam- sche gesneuvelden in de IJzervlakte overgebracht, die Zaterdagavond 19 Augustus aan den voet van het IJzermonument te zamen met die uit de verschillende Vlaamsche pro vincies zal worden voorgelezen. P.D.V. „De Zwaluw." Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedvlucht met jarige duiven vanaf Soigmis, afstand 171 km. De duiven werden gelost om 8 uur met N.W.-wind. Aankomst eerste duif 10.29.30. Laatste duif 10.48.52. le. 12e, 41e en 42e J. Boom, 2e en lie G. Janssen, 3e, 7e, 23e en 29e L. Coopmans, 4e St. Servaas, 5e en 31e E. Vermeulen, 6e Jean Janssen, 8e, 30e, 37e, 38e en 50e P. Kersten, 9e, 13e, 17e, 20e, 48e, 56e en 59e P. Manders, 10e, 21e, 53e en 54e Gebrs. v. Houdt, 14e, 39e en 58e J.Vermeulen, 15e, 19e, 33e, 40e, 57e en 61e J. Verstegen, 16e 26e en 27e en overduif J Kusters, 18e 32e en 55e Gebrs. Janssen, 22e, 24e en 51e Gebrs. Thissen, 25e, 44e en 62e A. Loonen, 28e, 45e en 46e G Janssen Ysselsteyn, 34e H. Strijbosch, 35e en 43e J. Vollebergh, 36e C. Dijckmans, 47e Gebrs. Willems, 49e M. Houben, 52e A. Vermeulen, 60e H. Derks. Door den heer M. Eibers werden drie eereprijzen geschonken, deze wer den gewonnen met 1, 2 en 3. De schenker van deze prijzen onzen dank. Jeugdcompetitie. Kring HorstVenray. Programma Zondag 20 Aug. Afd. a. MeterikOostrum uitgesteld K.R. OostrumDe Valk 5 uur 30 D.I.S. aDe Valk a 5 uur Afd. b. H.S.C.—B.V.V. 5 uur ExcelsiorWanssum 5 uur Programma 27 Augustus. Afd. a. De Valk b—De Valk a MeterikOostrum Afd. b. WanssumD.E.V. B.V.V.Excelsior Stand van de Jeugdcompetitie, bij gewerkt tot 20 Augustus. Afd. A.: D.I.S. a 9 7 2 0 16 36—5 Meterik 7 4 1 2 9 30—7 De Valk a 7 4 1 2 9 32—16 Oostrum 7 2 2 3 6 19—10 D.I.S. b 7 1 0 6 2 6—31 De Valk b 7 1 0 6 2 4—54 Afd. B. D.E.V. 6 4 1 1 9 38—7 Wittehorst 5 4 0 1 8 18—11 Wanssum 6 3 0 3 6 20—19 B.V.V. 5 1 1 3 3 7—17 Excelsior 4 0 0 4 0 7—31 Wegens de geringe deelname ls het jeugdtournooi uitgesteld. Kerkelijke Diensten. ^PAROCHIE-ACTIE t meer eer bied en liefde voor Christus Eucharisficus. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der weekKap. v. Wijngaarden Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. 6 uur H. Mis ter eere van den H. Gerardus. 7 uur jeugdmis met gez. H. Communie, 2de der negen Zondagen en relikwie- vereering na het Lof. 2 uur kleine Congregatie waaronder collecte voor St. Petrus-Liefdewerk, half 3 kinder lof, 6 uur Lof en H. Kruisweg. Voor en na de H. Missen speldjes verkoop voor het vrouwelijk jeugd werk. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis, half 8 best. jaarg. voor Johannes Claassen, zijne echtgenoote Johanna Fleurkens en Christiaan Claassen, 8 uur gest. Jaarg. voor Hend. Poels en Gertrudis Camps, 7 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis, half 8 best. jaarg. voor Maria Muis, echtgenoote van Alber- tus Martens, 8 uur gest. jaarg. 2de klas voor Petronella Teeuws, ouders, broeders en familie. WOENSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis, half 8 best. jaarg. voor Martinus Jacobs, Petronella Gossens, Wilhelmina en Henricus Groetelaars, Johanna Nellen en Gertrudis Jacobs. uur gest. jaarg. 2de klas voor Jacob In 't Groenewolt en zijne huisvrouw Johanna van Valkenburg. DONDERDAG 7 uur te Veltum H. Mis, half 7 leesmis, kwart na 7 Sacramentsmis en gen. H. Commu nie van de leerlingen der meisjes school, 8 uur gest. jaarg. voor Pieter Jan Franssen en echtgenoote. half 10 pl. Huwelijksmis voor Antonius Kloth en Anna Maria van Gerven. VRIJDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis, half 8 gest. jaarg. v. Engel- bert Wagemans en overl. ouders Johannes Wagemans en Petronella Ambrosius, 8 uur jaarg. 2de klas voor Mart. Litjens en Petronella van Vosselen. ZATERDAG half 7 leesmis 7 uur leesmis, half 8 gest. jaarg. voor Johanna Smits, ouders, broeders, zusters en P. J. Derks, 8 uur gest. jaarg. voor de gebrs. Paulus, Anto nius en Peter Joh. Niessen, 7 uur Lof. Maandag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag om 7 uur leesmis voor Adrianus Metselaar, best. door de firma Kreymborg, Amsterdam. Patronasts-Agenda. Zondag: 3de Zondag van de maand, Om 7 uur H. Mis met algemeene H. Communie voor ALLE leden der verschillende Jeugdvereenigingen, zijnde Jonge Wacht, Verkenners, Gymnastiek, Voetballers Jonge Werk man en Patronaat. Laat daar nou eens EENIEDER aan meedoen. Half 7—half 10 Patronaat. Bij goed weer voetbalgelegenheid. Jonge Wacht. Maandag: half 89 uur Groep voor Willibrordua en Don-Bosco. Woensdag: half 89 uur Gerardus en Bonifacius. Denk aan de derde Zondag: Mis met H. Communie (in uniform). Zorg voor een goeie geest in de groep, dan bereik je ook veel op de districtsdag te Horst op 3 Sept. K. J. V. Dinsdag half 8 naalkrans. K.M.J.V. Maandag half 8 sportterrein. Woensdag 8 uur vergadering. Congregatie. Zondag 2 uur kleine Congregatie, waaronder collecte St. Petrus Lief dewerk. K. J. N. Zondag half 11 Theresia-Lidwina- en Elisabethgroep. 3 uur Marietje Philipetto. Oda- Rosa van Lima- en Lidwinagroep. Welpen-horde St. Petrus. Woensdags van 2—4 uur. Vrijdags van 5—6 uur. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, 12e Zondag na PiDksteren, de H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoogmis voor de leden van de Aartsbroederschap. Na de Hoogmis processie. Gelegenheid om te biechten aan de Epistelzijde na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. DINSDAG gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis. 's Avonds om 5.30 gez. Vespers en Lof ter eere van St. Antonius. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis, om 5.30 oefening van de H. Kruisweg. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Öp de weekdagen zijn de H, Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. H. H. NISSEN. Zondag om 6 uur voor Anna M. Campsvd Pasch, om 7 uur voor Mathieu Driessen. Maandag om 5.30 voor Martinus Verhoeven, om 7 uur voor overleden ouders Frans Roelofs en echtgen. Dinsdag om 5.30 voor Martinus Verhoeven, om 6,15 voor Anna M. Campsvd Pasch, 7 uur voor Piet Bom. Woensdag om 5.30 voor Martinus Verhoeven, om 7 uur voor overleden ouders. Donderdag om 5.30 voor Martinus Verhoeven, om 6.15 voor Anna M. Camps—vd Pasch. Vrijdag om 5.30 voor Martinus Verhoeven. DERDE ORDE. Morgen Zondag Bestuursvergade ring van de Derde Orde. Dinsdag generale absolutie van wege het feest der Zeven Smarten van Maria. Vrijdag feest van den H. Koning Lodewjjk, Patroon der Derde Orde.

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2