«Pii 11LM Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Alleen Boter is boter „VENRAY" boter Socialisten in de Regeering. Buitenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 19 Augustus 1939 Zestigste Jaargang No 33 PEEL EN MAAS is zeer fijne boter ADVERTENTIEPRIJS1—8 regels 60 ct per regel 71/, ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 51 Giro 150652 Abonnementsprijs per kwartaal: voor Venray 65 ct buiten Venray 75 ct. Afz. nummers 5 ct jjWCl Onze Lieve Vrouw „Behoudenis der Kranken" OOSTRUM. Een experiment, maar tevens een noodzaaak. den titel dezes dat de opname in de regeering is, dan wordt bedoeldin deze re- dus in het kabinet-de Wanneer in staat vermeld, van socialisten een noodzaak daarmee geering, dus in Geer. In het democratisch bestel moet liet altijd mogelijk blijven dat enkele partijen zich tot een meerderheidscombinatie voegen om uitvoering te geven aan een bepaald program. Onder zulke omstandigheden kan een overigens groote partij in de oppositie worden gedwon gen. Maar Jhr. de Geer heeft willen brengen een nationale regeering, een regeering althans, waarin de goede wil om het landsbelang, zij het naar eigen inzicht, te dienen, een wil, welke de bedding vormt van alle groote geestelijke stroomingen ten onzent is geconcentreerd. En in zulk kabinet hooren de sociaal-democraten thuis, omdat zij een groep omvatten, welke een kwart deel van ons volk omvat en van een constant maat schappelijk inzicht heeft blijk gegeven De sociaal-democratie is geen oogenblikkelijk tijdsverschijnsel gebleken, dat weer vergaat mét de oorzaak, waaruit ze werd ge boren ze is om het duidelij ker te zeggen geen crisispartij. En daarom moet ze als construc tief element in de Nederlandsche samenleving worden opgenomen als men deze machtige beweging niet tot een destructieve agitatie wil pressen, welke de grondsla gen van ons staatsbestel zal on dermijnen. Dat de sociaal-democratie tot nog toe geen deel had aan het verantwoordelijk bestuur des lands, is niet enkel de schuld der tegenstanders; té lang heeft deze politieke beweging haar kracht gezocht in de oppositie. Reeds zeer lang geleden is haar om de aanvaarding van regeerings - verantwoordelijkheid gevraagd, maar meermalen is op haar congressen deelname, ge vraagde en niet-gevraagde, aan de vorming eener regeering af gewezen. Men stelde zich op het stand punt, dat men geen bestuurstaak kon aanvaarden, zoolang het so cialistische program niet zou kunnen worden uitgevoerd. Door het behoud van haar stelling in de oppositie, meende de partij het best haar groeikracht te bevorderen en daardoor het oogenblik te verhaasten, dat zij en zij alléén, d.i. zonder hulp van- en concessies aan anderen het bestuur des lands zou kunnen opeischen. Dat vooruitzicht is een utopie gebleken. De S.D.A.P. heeft in haar op komst onweersprekelijk véél voor den werkenden stand bereikt. Zij heelt een zeer groot deel van de z.g. vierde klasse der maatschap pij opgeheven en gecultiveerd, daartoe steunende op de daad kracht en geleid door het zelf bewustzijn van een kern geschool de arbeiders, bijgestaan door intellectueele idealisten. Ze heeft door haar actie ook dikwijls actie gewekt in kringen van maatschappelijk-gelijkendoch geestelijk anders afgestemden. Maar ze heeft niet voorzien, dat haar groei en ontwikkeling moes ten eindigen aan de grens van het gebied van hen, die hun materieele strevingen aan het geestelijke einddoel van 't le^en dienstbaar, althans ondergeschikt maken. Zoo kwam het oogenblik, dat nu al een paar tientallen jaren achter ons ligt, waarop het soci alisme zijn groeitop bereikte, niet hoogerop kon, maar zich als een machtige berg in de Nederlandsche alpengroep van maatschappelijke krachten con solideerde. Toen het zóóver was, begonnen anderen vergissingen te begaan ten aanzien van de waarde der beweging en haar verantwoorde lijkheid. Ziezoo, dacht men, de so ciaal-democratie is niet geworden wat we vreesden en dus hoeven we haar niet te tellen. Ze zal wel geleidelijk vergaan, zooals ze is onlstaan. Dat was mis. De sociaal-democratie heeft zich een constante macht getoond ten onzent en ze heeft de noodige consequenties getrokken uit de gebleken feitelijkheid: dat ze van een hervormenden, niet van een herscheppenden invloed kan zijn. Zij heeft zich, voor wat de al gemeene lijnen betreft, aangepast aan nationale tradities en haar doelstellingen beperkt tot prac- tische mogelijkheden. Daartegenover hebben anderen in haar thans zekere grondslagen erkend, welke naast de bestaande pijlers, de Nederlandsche Maat schappij kunnen helpen stutten in een tijd, waarin zij wilde stormen van binnen- en buiten- uit heeft te doorstaan. Enkel reeds daarom moet het optreden van het kabinet-de Geer worden toegejuicht, omdat het in een periode van nationale en in ternationale spanning alle con structieve elementen der Neder landsche maatschappij heeft ver- eenigd en daarbij een machtig nieuw element, dat, versomberd in zijn afzondering, op den duur een destructief karakter zou zijn opgedrongen. De taak van de nieuwe regee ring zal het zijn om te arbeiden, geleid door de inzichten, welke algemeen worden gedeeld in de partijen en groepen, waaruit de ministers werden gerecruteerd. Als men daarnaar zoekt, dar. zal blijken, dat genoegzaam ide alen ons vereenigen om ons eindelijk eens een poos te ont houden van speciale aandacht aan de punten, welke ons schei den. En als dan de tijd en de om standigheden het weer eens zul len toelaten, dat aan de politiek van samenwerkende groepen een kans kan worden geboden, dan zal uit het heden de winst blij ven van een socialistische macht, welke door eigen roeping, zoo als die wordt gekend en gevoeld, alsmede door de erkenning van haar waarde en beteekenis door anderen, een gelijkberechtigd en constructief element in het poli tieke leven is geworden en ge bleven, al of niet vertegen woordigd in de regeering. Md. ADVERTEERT IN PEEL EN MAAS het eenigste blad, dat in Venray HUIS AAN HUIS gelezen wordt. VERRASSENDE WENDING OM DANZIG GEEN OORLOG. Inzake Danzig gebeurden den laat- sten tijd verassende dingen. Daar hebben we eerst de redevoeringen van den Danziger gouwleider Förster, beide keeren uitgesproken, nadat hij bij Hitier persoonlijk orders waren halen. Heel Europa wachtte op een sen satie, toen Förster het woord nam, maar uit den inhoud der redevoerin gen bleek duidelijk, dat men van Duitschen kant matiging wenschte in de betrekkingen van Danzig tot Polen. Deze wil bleek eveneens uit de aan politieke veroordeelden verleende amnestie en ten overvloede ook nog uit de bereidheid om besprekingen te voeren over de douanekwestie. Op het einde der vorige week hebben Ciano eD von Ribbentrop, resp. min. van buitenlandsche zaken van Italië en van Duitschland, te Salzburg met elkaar geconfereerd en ten besluite zijn ze in Berchtes- gaden hun inzichten gaan toetsen aan die van Hitier. Hier is blijk gegeven van het gemeenschappelijk gevoelen, dat hoewel men vasthoudt aan den eisch van Danzig bij Duitschland om Danzig alléén, geen oorlog mag worden gevoerd. En terzelfder tijd is vastgesteld, dat er méér problemen in Europa zijn en dat Duitschland en Italië in dit werelddeel grooter belangen heb ben na te streven dan die inzake Danzig. Daarbij is verwezen naar de nood. zaak van een bepaalde ontwikkeling van de betrekkingen der as-mogend- heden naar het Zuid-Oosten. HOE STAAN DE ZAKEN Er is niet veel politieke helder ziendheid voor noodig om vast te stellen, dat Rome niet geneigd is gebleken om in eiken oorlog mee gesleept te worden, waarin Hitier het Duitsche volk zal willen betrek ken. Met name voelen de Italianen er weinig voor om voor Danzig, een betrekkelijk gering Duitseh belang en van geen enkel belang voor Italië heel zijn macht enba- staan op het spel te zetten. Dat schijnt Rome den laatsten tgd aan Berlijn duidelijk te hebben willen maken. En dat moet ook in Salz burg nadrukkelijk zijn vastgesteld. Waarop van Duitsche zijde er op is gewezen, dat de directe Duitsche doelstellingen ook veel meer omvat tend zijn, dan enkel het bezit van Danzig. Men heeft daarop de doelstellingen van gemeenschappelijk belang nader gepreciseerd en van dat moment af zgn Hongarije, Zuidslavië en Bulga rije ineens voor honderd procent in de belangstellingssfeer der as-mo- gendheden komen te liggen. JAPAN EN DE AS. Te Salzburg zijn Italianen en Duit- schers ook tot het inzicht gekomen juister gezegd: ze hebben het er eindelijk uitgesproken, dat de zg. Britsche „omsingelingspolitiek" een frontvorming tegen de as-mogend- heden heeft gewekt, welke vöor Rome en Berlijn te vreezen is. M.a.w. men heeft erkend, dat een oorlog op heden zeer groote risico's voor Duitschland en Italië met zich brengen zou. Waarop men te Salz burg besloot tot versterking van de as. En met groote openhartigheid heeft men voor deze versterking twee middelen aangewezen: le. Aanvaarding van de Japan- sche bereidheid tot een militair ver bond met Rome en Berlijn. Of: 2e. Een nauwere samenwerking van Hongargë, Zuidslavië en Bul- garijë met de as-mogendheden. Deze stelling houdt de dreiging in: geeft ons vrijheid om onzen invloed in het Zuid-Oosten van Europa te versterken, anders gaan we met Tokio in zee, tesamen op het anti- Britsche smaldeel. Om het Londen gemakkelijker te maken vóór het tweede te kiezen,Jis men te Salzburg een beetje koeltjes geweest tegen Japan. Trouwens, in Berlijn en Rome kan men er niet blind voor wezen, dat een toetreding van Japan tot de as, slechts militair voordeel inhoudt voor Japan, terwijl de as-mogendheden bij een conflict in Europa van Japan niets hebben te verwachten, daar dat land de handen vol heeft in China. Bovendien moet men te Salzburg heel goed hebben ingezien, dat door een volstrekte overheersching van Japan in het Verre Oosten, ook Duitschland en Italië voor hun toe komst in Azië méér verliezen dan ze ooit in Europa zullen kunnen winnen. Zal uiteindelijk een gemeenschap pelijk Europeesch front tegen Ja- pansche agressie in het Oosten niet de manier blijken te zgn, waarop de tegenstellingen in Europa kun nen worden geluiquideerd Den Britten moet het op het oogenblik nu de Japansch-Brit- sche besprekingen te Tokio zgn mis lukt heel wat waard zgn om medestanders te verwerven bij den moeilijken afweer van de Japansche penetratie. OP EEN KEERPUNT. In de situatie der Europeesche betrekkingen heeft zich een belang rijke wijziging afgeteekend, welke de eerstkomende weken tot beslis sende zal maken voor het antwoord op de vraag van oorlog of vrede. Voor het oogenblik kan men vast stellen, dat de vrede een betere kans heeft gekregen, doordat de machthebbers van Duitschland en Italië tot het inzicht en de erken ning daarvan zijn gekomen, dat Danzig op zich zelf geen Europee sche oorlog waard is. Men mag zelfs aannemen, dat Italië geweigerd heeft om zich énkel om Danzig in een oorlog te laten betrekken. Daar op schijnen de asmogendheden te zgn overeengekomen om hun poli tieke eischen samen te vatten en deze ter bespreking aan te bieden in een conferentie der vier groote Europeesche mogendheden. Voor zoover in deze conferentie een „op lossing" van het Danziger probleem zou worden gevonden, zal die oplos sing aan Polen^worden voorgelegd met het verzoek om te willen mede- deelen, of ze voor dat land al- of niet aanvaardbaar wordt geacht. Dat deze gang van zaken aldus precies is ontworpen, blijkt uit geen enkel oflBcieel berichtin geen enkele Europeesche hoofdstad zgn tot nog toe bepaalde voorstellen ontvangen. Maar wat we hierboven schreven kan met groote mate van juistheid worden geconcludeerd uit de verras sende feiten en de daarop geleverde commentaren der laatste dagen. Tot deze feiten rekenen we de conferen tie der asmogendheden te Salzburg, het bezoek van den Danziger Volks commissaris Buckhardt aan Hitier en de ontspanning, welke rond Dan zig in het algemeen valt te consta- teeren. Het wordt op het oogenblik vrij wel bevestigd, wat velen altijd heb ben beweerdItalië durft geen oor log aan, waarbij Frankrijk en Enge land tegenpartij zijn. Italië bestaat practisch uit niets dan kustgebied, honderden en honderden mijlenlang. Als de Italiaansche vloot en lucht macht de Middellandsche Zee niet kan beheerschen en daaromtrent zal men tegenover een Britsch- Fransch-Turksche verbonden zee-en luchtmacht wel geen illusies koeste ren in Rome dan is Italië aan het onbarmhartige geweld van vijan dige oorlogsschepen en vliegtuigen overgeleverd. Te land zou de Itali aansche aanvalskraèht bovendien worden gebroken door de noodzaak om troepen en vooral vliegtuigen, tot afweer, over heel zijn ontzaglijk lange kustlijn te verdeelen. In Italië verhoopt men daarom op het oogenblik nog slechts de resul taten van een tweede München, in welker voordeelen men thans hoopt te deelen, een bevredigende op lossing in de kwestie-Tunis is wel datgene, wat men in Rome het meest begeert. Juist nu er sprake is geworden van een conferentie, davert de Ita liaansche pers van oorlogsdreiging. Dat is de gewone afperserstactiek, waardoor de anti-agressie-staten zich wel niet meer zullen laten mis leiden. Is thans alle verkelrjk gevaar voor een Oorlog geweken IntegendeelEr is enkel de kans gekomen op een conferentie, maar door een botte afwijzing van deze of door een al te onbevredigend verloop van dezelve d.i. door een absoluten onwil om aan rechtmatige verlangens der asmogendheden tege moet te komen zouden Berlijn en Rome gedreven worden in een situatie, waarbij ze om psychische redenen den oorlog aan Europa zouden moeten opleggen, al ware het met een zekeren ondergang van zich zelf voor oogen. VENRAY, 19 Aug. 1939 AFSCHEID KAPELAAN LINSSEN. De groote zaal van het St. An- tonius Patronaat was tot in alle hoeken, velen moesten zich met staanplaatsen behelpen, bezet, toen de leden der H. Familie op den feest dag van Maria ten Hemelopneming, bijeen kwamen om afscheid te nemen van hun Directeur, die benoemd is tot Pastoor te Broekhuizenvorst. De Heer Loogman opende de ver gadering met een woord van welkom en verleende, na het zingen van het Vaandellied, aan den Heer Driessens, hoofd der school op de Hegde, het woord, die namens de prefecten het woord voerde, en in het bgzonder de activiteit schetste van den scheiden den Directeur der H. Familie en mededeelde, dat er plannen zgn om Kapelaan Linssen, uit te noodigen te zijner tgd het beeld der H. Familie te komen inzegenen, als de door hem begonnen inzameling geleid heeft tot het aanschaffen van een nieuwe H. Familiegroep in onze mooie Parochiekerk. Hierna voerde de E, A. Heer Bur gemeester het woord, die opmerkte, dat deze scheiding niet moest zijn een afbreking der banden met Venray, waar Kapelaan Linssen in stilte een harde werker is gebleken, die noode gemist wordt. Spreker herinnerde aan het feest der Eerste H. Mis door Kapelaan Linssen te Grubbenvorst, zgn geboorteplaats opgedragen, waar evenals nu een groote schare met belangstelling aanwezig was om uiting te geven aan hun sympathie voor den Neomist Linssen, die als Kapelaan Linssen te Venray aller harten won. Vervolgens sprak de H. E. Heer Deken Berden, die ons den Weleerw. Heer Linssen deed kennen als zgn vol- gverigen medewerker, wien geen moeite te veel was in den dienst van God en het heil der zieleD. Spreker wees er op, hoe in stilte de Kapelaan op elk gebied zijn activiteit liet gelden b.v. bij de Vereeniging Volksontwik keling, maar vooral als Directeur der H. Familie, die de Kapelaan tot groei en bloei wist te brengen, zoo dat de H. Familie een sieraad is in het Parochieele leven. Namens de Leden der H. Familie voerde de Heer H. Odenhoven het woord en huldigde den Kapelaan als Directeur der H. Familie, maar tevens als Adviseur der Werklieden- vereeniging, met wien Spreker als Voorzitter dier Vereeniging zoo aan genaam heeft samengewerkt. Aangedaan dankte hierna de schei dende Directeur de verschillende Sprekers voor hun hartelijke woor den en verzekerde, dat hij nog vaak aan Venray en de H. Familie zou terugdenken in zrjn gebed en H. Mis offer evenals hg hoopt, dat hij ook in de gebeden der leden van de H. Familie en Parochianen zal voort leven. Nadat Spreker gedankt had voor het aangeboden stoffelijke bewijs van dankbaarheid, zongen allen „een lang zal hij leven" waarbij de Heer Wel ting, die meerdere nummers ten ge- hoore bracht, de piano begeleiding gaf. Na het zingen van het lied: „Aan U, o Koning der eeuwen" en de mededeeling, dat elk lid der H. Fa milie een foto van Directeur Lins sen zal krijgen, nam de Kapelaan van elk in het bgzonder met een hartelijken handdruk afscheid. Een mooie plechtigheid, die dui« delijk deed uitkomen, hoe Venray, dat zgn priesters eert, slechts noode van den beminden Kapelaan afscheid neemt en hem de beste wenschen meegeeft naar Broekhuizenvorst, waar hg door Mgr. Lémmens, Bis schop van Roermond, is benoemd tot Pastoor. Onnoodig op te merken, dat een hartelijk applaus herhaaldelijk op klonk. Zweefvlieger te Venray gedaald. Zaterdagmiddag is in het Ven- raysch veld een zweefvliegtuig ge land, welke ongewone gebeurtenis vanzelfsprekend groote belangstelling trok. Ongeveer 11 uur waren op het vliegveld „Welschap" te Eindhoven een 6-tal zweeftoestellen door een vliegtuig opgesleept. Een daarvan bleef geruimen tgd cirkelen boven het Hout, maar wegens gebrek aan opstijgende lucht, was de piloot, de heer L. Teepe uit Rijswijk (Z.H.) gedwongen te landen. De landing verliep vlot. Eenigen tgd later is het toestel gedemonteerd, per vrachtauto weer naar Eindhoven vervoerd. Deze vluchten waren een onder deel van de oefeningen met het oog op de samenstelling van een ploeg, welke ons land op de Olympische zweeefvllegwedstrijden in 1940 in Finland zal vertegenwoordigen. De volgende prestaties werden verricht van Eindhoven uit: De heer Koch vloog met „Minimoa" naar Crefeld, de heer van Santen met „Sunlight" naar Kamp (Duitschland), de heer Mignot met een „Grunau Baby" naar Mook, de heerHouwink eveneens met een „Grunau Baby" naar Venray, de heer Teepe met eenzelfde zweefvliegtuig naar Mierlo- Hout en de heer Nienhuis maakte met den tweezitter „Arend" een duurvlucht van drie uren. Bezoekt de Tentoonstelling „De Trein 1839-1939" te Amsterdam. Reserveer reed3 nu een dag in September Nog één maand en de tentoonstel ling, ter gelegenheid van het eeuw feest der Nederlandsche Spoorwegen, op het Frederikplein te Amsterdam, zal haar poorten openen. Tallooze extra-treinen uit aile deelen van het land zullen tegen lage tarieven de belangstellenden naar Amsterdam brengen. Op Woens dag 13, 20 en 27 September zullen de Nederlandsche Spoorwegen 80 pet. reductie op de terugreis verleenen. Zie onderstaande prijzen. De reis per spoor van Venray naar Amsterdam kost f 3.80 Voor groepen van tenminste 10 persone f 2.90 per persoon. Voor kinderen eveneens speciale reductie. De stations verstrekken gaarne nadere inlichtingen. Ernstig auto-ongeluk. Op den weg Horst—Venray bij de wegkruising aan het Jagershuis te Castenray had Zondagmiddag een ernstig auto-ongeluk plaats. Een luxe auto uit Tegelen en een luxe auto van M. uit Oirlo, komende van de richting Oirlo, kwamen met el kaar in botsing. Van de inzittenden bekwam een dame uit Tegelen een beenbreuk, terwijl M. verwond werd aan knieschijf en hoofd. Ook de an dere inzittende van den wagen, be stuurd door M., bekwam verwondin gen. Dr. Vercauteren verleende genees kundige hulp. M. werd naar het ziekenhuis alhier overgebracht. De Kon. Marechaussee stelde een onderzoek in,^terwgl eveneens nog de verkeerspolitie arriveerde. Benoeming tot Kapelaan Zijne Hoogw. Excellentie Mgr. dr. J. H. G. Lemmens, Bisschop van Roermond, heeft benoemd tot Ka pelaan te Venray: de Weleerw. heer C. C. J. Beiten; Meerlo; den Weleerw. heer M. Pijpers. Beiden zijn priesters van het seminarie. SPORTDAG TE GENNEP. Maandag werd te Gennep de sport dag gehouden van de Noord-Limburg- sche Studenten, waaraan ook door de Studentenclub uit Venray en Oirlo werd deelgenomen, die de volgende prijzen behaalde: Junioren80 M. hardloopen2e pr. Peters, Oirlo. Hoogspringen3e pr, Nelissen, Oirlo, 1.40 M. Verspringen 2e pr. Janssen, Oirlo. 400 M. hardloopen 2e pr. Janssen, Oirlo, 3e pr. Peters, Oirlo. Kogelstooten 2e pr. Janssen, Oirlo. Estafette2e pr. Oirlo. Senioren100 M. hardloopenle pr. v. Opbergen, Venray, 2e pr. Ne lissen, Oirlo, 3e pr. Lücassen, Venray Superioren afzonderlijk: 2e pr. Lit- jens, Venray. Hoogspringen3e pr. Litjens, Ven ray. Verspringenle pr. de Ponti, Oirlo, 5.60 M. 1500 M. hardloopenle pr. Peters, Oirlo. Kogelstootenle pr. Janssen, Oirlo. Hink-stap-sprong2e pr. Janssen, Oirlo 10.80 M., 3e pr. de Ponti, Oirlo 10.65 M. Estafette2e pr. Venray, 3e pr. Oirlo. De uitslagen van de demifinale en finale voetbal warenJ unioren Horst Venlo 0—7, Venlo—Oirlo 5—3. SeniorenBlerickHorst 03, HorstOirlo 12. De wisselbeker van het voetbal- tournooi is thans bezit geworden van Oirlo. ST. WILLIBRORDUS EEUWFEEST. Begunstigd door prachtig zomer weer, te midden der schoone bos- schen rond de bekende Willibrordus kapel op de grenzen der Gemeenten Venray en Wanssum, heeft Zondag een indrukwekkende plechtigheid plaats gehad, die van heinde en verre zeer velen tot zich trok. In de open lucht werd daar door den Z. E. Heer Pastoor van Geys- teren met Bisschoppelijke assistentie van Mgr. Lemmens uit Roermond, een plechtige Hoogmis opgedragen in verband met de viering van St. Willibrords Eeuwgetij. De kerkelijke gezangen werden op verdienstelijke wijze, onder leiding van den Heer Wijnhoven, Hoofd der School te Smakt, ten gehoore ge bracht, terwijl een Pater Benedictijn van de Abdij van Egmond eene boeiende predikatie hield over den Apostel van Nederland St. Willibrord, die ook in deze streken zijn zegen rijk werk heeft verricht. Onder de aanwezigen merkten we op tal van Geestelijke en Wereldlijke Overheden van wie, de Hoog Wel. Geboren Heer Baron de Weichs de Wenne een woord van welkom sprak tot Vader Bisschop en de aanwezigen. Een "ontroerend moment was het, toen Vader Bisschop allen verzocht neer te knielen om gezamenlijk te bidden tot behoud van het Katholiek geloof in Limburg, waarvoor St. Wil librordus zich zoo zeer heeft inge spannen ter eere Gods en heil van ons Vaderland. Na een keurig uitgevoerd kort hoorspel waren de plechtigheden in den voormiddag geëindigd en de meesten hadden er spijt van het schoone oord te verlaten, om den inwendigen mensch te kunnen ver sterken. Nu moesten zij de reis nog eens maken om 's middags het H. Lof mee te kunnen vieren. Op allen heeft deze mooie plech tigheid ongetwijfeld een blgvepden Indruk gemaakt. Volksconcert. Morgen Zondag 20 Aug. zal de Fanfare „St. Oda" uit Merselo, een volksconcert geven op het Hensenius- plein. Aanvang 8 uur.

Peel en Maas | 1939 | | pagina 1