lebi Fa. s VENRAY IN HET VERLEDEN. Buitenland. Aan den Brenner. Provinciaal Nieuws Aan staat 'eljji Ge Goe F. Ass G. BESCHREVEN DOOR EEN TIJDGENOOT. Al zeer lang geleden werd in Venray onder de landbouwende be volking heel wat gedaan aan de schapenteelt. Dit nam nog toe, toen in Engeland het schapenvleesch een zeer gewild consumptie-artikel werd, terwijl ook de wol in prijs toenam. De nabijheid van de enorm groote Peelvlakte, waarvan als het ware haast niets geprofiteerd werd, bood toen enkel eene welkome en goed- koope gelegenheid tot het houden van schapen. In deze uitgestrekte woestenij met zijne heidevelden en moerkuilen, groeide nog genoeg om de schapen fatsoenlijk te voeden. Op verschillende plaatsen in de Peel waren o.a. ook door Venraysche boeren groote schaapskooien ge bouwd, alwaar het wolvee des nachts vertoefde, terwijl het overdag onder het veilig geleide van schaapherders de groote oppervlakte doorkruiste, om zich zooveel mogelijk te ver zadigen aan de heide en het magere Peelgras. Voor een dertigtal jaren kon men hier en daar in de Peel nog enkele boomgroepen waarnemen, waarbij voorheen schaapskooien stonden, doch thans is dat alles verdwenen. De enkele menschen, die zich vroe ger in de Peel waagden, konden toen niet vermoeden, welke schatten er verborgen waren in den bodem van deze dorre streek. Later toen groote 1 ondernemers hiervan op de hoogte kwamen, werden door hen groote complexen Peelgrond aangekocht en op zoodanige wijze gecultiveerd, dat het voor hen aanzienlijke winsten waarborgde, en de vroeger zoo minderwaardige grond geheel ge schikt werd voor land- en tuinbouw. De groote voordeelen welke de Peel toen opleverde, bestonden voor eerst uit de aanzienlijke sommen, die bij den aankoop dier gronden in handen vielen van een aantal ge meenten, rondom de Peel gelegen, die oorspronkelijk de bezitters waren van meer of minder Peelvlakte. Naar aanleiding daarvan heeft Deur. ne nog lang den bijnaam gedragen van het „millioenenparadijs". Verder kwamen toen op verschil lende randgebieden zeer veel gron den beschikbaar, die met behulp van de nieuw verschenen kunstmeststof fen, bijzonder dienstbaar waren voor ontginning, waarvan zooveel gebruik gemaakt werd, dat in een minimum tijdperk een aantal nieuwe dorpen tot stand kwamen, die al spoedig druk bevolkt werden, en voor vele landbouwende families in den omtrek eene ware uitkomst waren. Bij de fiinke Peeldorpen als Hele- naveen, Griendtseen, de Rips enz. die reeds een zekeren bloei verkregen hebben, kunneu wij als eene voor name nederzetting ook vernoemen het nieuwe Venraysche gehucht Ysselsteyn, dat met zijne kerk en school, keurige wegenaanleg en de meest moderne boerderijen, als het ware een parel vormt in de vroeger zoo geminachte Peel. In den tijd, toen de schapenteelt in Venray nog een zeker succes had, werd door eenige ondernemende in woners dezer gemeente eene Han delsvennootschap opgericht, welke niet alleen tot doel had de schaaps cultuur te bevorderen, maar ook deze door het aanbrengen van een grooter afzetgebied meer Joonend te maken. Deze vennootschap, welke de firmanaam voerde van „Raedts Co.' doch in Venray meer bekend was als de Schaapscompagnie, hield zich toen voornamelijk bezig met het opkoopen van schapen, niet alleen in Venray, maar in geheel Nederland en zelfs ver in het buitenland, welke dieren zij dan vervoerden naar de voornaamste afnemers in Europa, de groote markten van Londen Parijs. Als leden van deze firma waren toen in Venray algemeen bekend de heeren Raedts en zoon Louis, Martin Poels-Joosten, Henri Trijnes, Willem Poels-Poels, Martin Wismans-van Meijel, Henri Poels-In 't Groenewolt, Peter Camps, Janssen-van Rens en nog enkelen buiten de gemeente. Het was een kloeke mannenschaar, die er voor wisten te zorgen, dat de Venraysche Schaapscompagnie eene wereldbekendheid verkreeg. De mees ten hunner waren geregeld op reis in Duitschland, Oostenrijk, België, Frankrijk enz. Allen konden zich beroemen op eene flinke ontwikke ling in den handel, en speciaal in de kennis van een of meer vreemde talen, die hen daarbij zeer te pas kwam. Enkelen werkten in Engeland, alwaar zij steeds connectie hielden met hunne vertegenwoordigers, die op de groote schapenmarkt in Londen zorgden voor den afzet. Het schapenvervoer naar het buitenland ging toen nog zeer pri mitief, n.l. voor het grootste gedeelte te voet. In Venray zijn thans nog wel een paar ouden van dagen, die in dien tijd duizenden schapen hebben gedreven naar Parijs of Rotterdam, alwaar de voor Engeland bestemde dieren werden ingeladen in groote zeeschepen. Zoo een reisje naar Parijs mocht toen niet onderschat worden, want gingen weken overheen eer -iet einddoel bereikt was. Eene groote verzameling schapen werd dan ge leid door een bekwamen schaapher der, die met de richting der wegen goed op de hoogte was, terwijl de orde bij den grooten troep gehand haafd werd door een keurig gedres- seerden schaapshond, zoodat er nim mer dieren achterbleven of verloren gingen. De voedselvoorziening voor de schapen vond men onderweg vol doende op de wegen, die toondertijd voor een groot deel begroeid waren met gras. Bij die vroegere schaapherders vond men nog verscheidene personen, die zeer kunstzinnig waren aange legd en keurig houtsnijwerk konden vervaardigen. Hunne voornaamste bezigheid onderweg of bij het hoeden van schapen was het breien van sokken, waarbij zij de zoogenaamde breischeien gebruikten, die door hen zelf op artistieke wijze besneden waren met allerlei mooie figuren of beeldjes. De bekende schilder en kunstenaar Dokter Wiegersma te Deurne, heeft met veel moeite eene uitgebreide verzameling aangelegd van deze kunstvoortbrengselen van vroegere schaapherders, welke verleden jaar op de groote tentoonstelling van „Klim Op" te Helmond de algemeene bewondering opwekte. Wat verder de industrie in Venray betreft, we memoreerden reeds, dat het hiermede nooit heeft willen vlot ten. Met de sigarenfabrieken heeft het in het begin wel een wijl goed gegaan, doch in latere tijden zjjn deze een voor een langzaam geheel verdwenen. Het eenige wat er van over bleef was, dat enkele sigaren makers zich zelf als baas vestigden, en toen van het groot fabrikaat eene huisindustrie maakten. Een paar hiervan konden het brengen tot kleine fabriekjes, doch over het algemeen was de zaak heelemaal verloopen. Toen in het jaar 1882 Venray werd opgenomen in het algemeen spoor wegverkeer, had men de hoop, dat dit ten goede zou komen aan de in dustrie in deze gemeente. Het heeft er echter niets toe bijgedragen. Wel werd door de opening van de spoor lijn Nijmegen-Venlo de gemeente Venray verlost uit een isolement dat remmend werkte op het vreem- delingenbezoek, dat ter oorzake van zijne voorname inrichtingen van onderwijs, hier zeer druk was, doch de zoo zeer gewenschte fabrieken kwamen er niet voldoende door tot stand. Wel was de nieuwe spoorwegver binding een groot belang voor den handel, vooral in steenkolen, mest stoffen en landbouwbenoodigdheden, waarvan Venray een voornaam afzet gebied was, maar de industrie werd er niet door bevorderd. Integendeel, enkele bestaande werkinrichtingen konden zich niet handhaven en hiel den geheel op. Reeds vroeger bestonden in Venray twee leerlooierijen, nl. van den heer Theod. van den Boogaart aan den Leunschen weg en van den heer Henri Esser, den lateren burgemees ter van Venray, in de Patersstraat. Beide inrichtingen zijn echter schier ongemerkt verdwenen. Eene zeer moderne en naar de eischen des tijds ingerichte machinale leerlooierij, welke later vlak bij het spoorwegstation in Oostrum gebouwd was voor den heer Ant. Poels, Wcird eveneens kort na haar bestaan op geheven. In de vroegere Stoomzuivelfabriek van den heer Th. Slits, kwam inder tijd eene Stroohulzenfabriek tot stand, die in het begin eene flinke toekomst beloofde. Helaasook deze heeft waarschijnlijk als een offer van den crisistijd moeten vallen, zoodat we wel mogen constateeren- dat de industrie in Venray niet ge makkelijk vasten voet kon houden. Maar toch heeft men er het bijltje niet bij neergelegd. Meermalen zijn zelfs door het Gemeentebestuur pogingen aangewend, om industriee- len te bewegen in Venray eene fabriek op te richten, en naar men zegt, zou er thans nog kans zijn op een goed gevolg. Een ondernemend ingezetene van Venray, de heer Piet Laurensse, heeft ten deze een goed voorbeeld gegeven, door de oprichting van eene groote Cartonagefabriek, welke gelukkig steeds meer in bloei toeneemt en waarin thans reeds een groot aantal arbeiders werk vinden, welk getal, naar men verwacht, eerlang nog zal stijgen. Zou het allengs nu beter gaan worden Dezer dagen werd reeds gemeld, dat er in Venray heel wat kans bestaat tot de oprichting van een groot Corsettenatelier, welke thans reeds in 't klein in werking Voor de nijvere inwoners van Venray is het te hopen (Wordt vervolgd.) M. er van komt. Verzet helpt niet, maar uit ons huis gaan we niet. Overal waar ik geweest ben, heb ik hetzelfde gehoord. Alleen in de steden is wat meer bereidwilligheid heen te gaan. En zelfs daar is het alleen uit vrees, dat de laatste maat regelen nog maar een voorspel zyn voor veel strenger optreden. Van den kant der Italianen wordt intusschen beweerd, dat daarvan geen sprake is. Zij zeggen, dat de emigratie volkomen vrijwillig zal zijn dat de regeeringen van beide landen volledig samenwerken, om alle ver liezen te vergoeden. Bij het volk dat eerlang emigreeren moet. Een speciale United Press corres pondent schrijft over zyn bevindin gen aan den Brenner: Het eerste, wat den reiziger op valt, als hij den Brenner oversteekt naar Italië, is een reusachtig, op een huis geschilderd opschrift: „Onze grenzen: wy willen er niet over on derhandelen, wy willen ze verdedi gen.". Deze houding is typeerend voor Italë in de kwestie van Tirol. Doch als men dan verder reist, langs de honderden kilometers zeer prachtige wegen, die de Italianen hebben geconstrueerd en als men „aanlegt" bij een Tiroolsche herberg om iets te eten, of bjj een arm boerderijtje tegen den bergwand, dan verneemt men iets van de warme liefde van de Duitsche bevolking voor het eigen land. Ze zouden er liever voor sterven, dan het te moeten achterlaten. Overwegingen van stoffelyken aard spelen daarbij nauwelijks een rol. Behalve de groene vallei van Eisach Etsch is de bodem er onvrucht baar. Houthakkers en kleine boeren, met een enkele koe of een paar geiten, leven er, wier bestaan een onafge broken stryd is om het hoogstnoo- dige. Het patriottisme van deze eenvoudigen komt slechts voort uit uit de adembeklemmende schoonheid van het land Het is een patriottis me, dat aan religie grenst. Wanneer men rijdt door dit land schap, langs de bergwanden, die als torens steil duizenden meters oprij zen tot in de wolken, dan eerst be grijpt men den oorsprong en den zin van dit patriottisme. Het karakter van Zuid-Tirol is onmiskenbaar Duitsch. Duitsch is de taal, gesproken in den breeden tong val der hooglanden. De namen op huizen en winkels zijn Duitsch. Er geen verschil tusschen de her bergen ten Noorden en ten Zuiden van den Brenner. Met een herbergier heb ik gespro ken, een uur lang, onder het genot van lichten rooden Tiroolschen wijn. We zaten voor de herberg, aan een ruwhouten tafelen boven ons knars te een kunstig bewerkt smeedijzeren uithangbord. Voor ons is de zaak heel een voudig, zei de man, dikke wolken zuigend uit de halflange kromme pijp met porceleinen kop. Wij willen blijven. Ik wil mijn huis niet ver laten, dat honderden jaren familie bezit was. We hebben niets ver- keerds gedaan. We zjjn trouwe burgers geweest. Onze zonen en kleinzonen hebben in Abessinie en Spanje gevochten. Als belooning zei men zouden zjj een boerderij krijgen in Afrika, als ze een Italiaansche vrouw trouwden. Nu en dan kwam een klein diens tertje in een vroolijk gekleurde jurk naar onze tafel. Italianen komen daar aan, fluisterde ze den ouden man in het oor, terwijl haar blonde krullen zijn hoofd raakten. Drie of vier minuten liep het ge sprek dan over het weer, precies zoolang als de Italiaansche gasten noodig hadden om uit hun auto te komen en naar binnen te gaan. Toen ging de oude voort: Twintig jaar lang hebben de Italianen geprobeerd, Italianen van ons en van onze kinderen temaken. Het is ze niet gelukt. En hy trekt heftig aan zyn snorren. Ze hebben de Duitsche scholen verboden. Kjjk, alle opschriften zyn In het Itali- aansch. Mjjn herberg heet een „Al- bergo". Ik mag geen bier verkoopen, alleen „birra". En terwijl hij mjj op mijn schouder tikt met de steel van zyn pjjp, zegt hij plotseling: Jullie in Berlijn hebt geen idee wat het beteekent, te moeten vech ten voor het behoud van een tra ditie. We zullen maar afwachten wat DE BRITSCHE POLITIEK. Over het directe doel derBritsche politiek is men het spoor weer eens bijster. De feiten wijzen het uit, dat Londen zich heroriënteert ten aan zien van het buitenland, 't Was trou wens duidelijk, dat Engeland niet in staat kon worden geacht om tegelijk in Europa Duitschland onder vredes- dwang te houden én in Azië zich te verzetten tegen Japansche aanmati ging. De Britten moesten kiezen..., zonder te deelen. Ze hebben de ChiDeezen losgelaten. Zooals ze het vorige jaar in Europa de Tsjechen loslieten. Om hun restje Invloed in het Verre Oosten zonder strijd te kunnen behouden, hebben de Engelschen het met de Japannee- zen op een accoordje gegooid. Over beteekenis en inhoud van dat ac- coord, straks nader. Wat beteekent, zoo vragen we ons eerst af, deze Britsche heroriëntatie De meest voor de hand liggende conclusie is: Engeland wil zich van zorgen in het Verre Oosten ontdoen, teneinde al zyn kracht te kunnen aanwenden tegen de Duitsche (en Italiaansche) agressie in Europa. Tegen deze zienswijze pleit echter het feit, dat Londen plots een krach tiger houding is gaan aannemen in Moskou en niet bereid blijkt om tot eiken prjjs tot een accoord met de Russen te komen. Vandaar dat óók wel wordt gecon cludeerd (zelfs in een Un. Press- bericht uit Londen), dat de Britten in hun buitenlandsche politiek een volledigen omzwaai hebben gemaakt en toenadering zoeken tot Duitsch land en Japan. Voorshands lijkt ons deze laatste hypothese niet aannemelyk, maar de Britsche politiek is méér „ver rassend" geweest van karakter! OM DANZIG, Inzake Danzig beleefden we een betrekkelijk rustig weekeinde, hoe wel eenige „incidenten" eenPool- sche douanier werd op Poolsch ge bied door een Danziger beambte doodgeschoten en een Danziger be ambte werd op Poolsch gebied we gens spionnage gearresteerd de atmosfeer gespannen hielden. In politieke kringen te Warschau herinnert men aan de verklaringen van een woordvoerder der Duitsche regeering, die gezegd heeft dat Enge land voldoenden invloed op Polen'zou uitoefenen om een oorlog te voor komen en voorts, dat Duitschland den vrede niet bedreigt, maar den terugkeer van Danzig eischt. In genoemde kringen wyst men er dienaangaande op, dat de Duitschers aan zulke verklaringen gewend zyn, wanneer zij zich gereed maken het Europeesche evenwicht te wijzigen. EEN „VREDESPLAN" Felle repliek in Duitschland, Uit Londen werd in de laatste dagen bericht over een Britsch „vredesplan", dat om Duitsche kringen te polsen informatorisch zou zyn meegedeeld aan Wohltat, maar eerst in het najaar officieel aan Berlijn zou worden voorgelegd. Het komt neer op een Engelsch aanbod om Duitschland een crediet van milliarden te schenken ten behoeve van den ombouw der Duitsche oor logsindustrie in een vredesindustrie. Voorwaarde zou zijn een vérgaande ontwapening door het Derde Ryk. Werd deze voorwaarde aanvaard, dan zouden ook de Duitsche koloniale eischen onder oogen kunnen worden gezien. Engelsche diplomatieke kringen hebben verklaard, dat noch het Foreign Office, noch eenig lid der regeering een plan onder de oogen heeft gezien, als de ochtendbladen besproken hebben, betreffende finan- cieelen en economischen steun aan Duitschland, ingeval dit land er in zou toestemmen, zijn oorlogs-econo- mie te wijzigen in een normaler economisch systeem. Sommige bladen echter handhaven het bericht. Het voorstel, zeggen ze, is niet officieel, maar het is officieus losgelaten om de reactie er op na te gaan. Welnu, die reactie is scherp fel, volkomen afwijzend. De Duitsche pers smaalt verontwaar digd en stelt vast, dat de Britten van het Duitschland onder Adolf Hitler nog niets hebben begrepen. Dc H. Vader in Castel Gandolfo. De H. Vader is Maandagmiddag Castel Gandolfo aangekomen, waar Hij werd ontvangen door ver scheidene kardinalen en prelaten en door de plaatselijke autoriteiten. Een groote menschenmenigte be groette Hem met enthousiaste toe juichingen Zijne Heiligheid besteeg het terras van het pauselijk paleis, vanwaar Hij de menigte Zijn zegen gaf. Volgens Havas zou de H. Vader Castel Gandolfo een Encycliek opstellen, waarin het program van Zijn Pontificaat zou worden vast gelegd. VENRAY, 29 Juli 1939 40-jarig jubileum Dr, H. Sala. Onder zeer groote belangstelling herdacht dr. H. Sala, dierenarts, alhier Zaterdag den dag, waarop hy vóór 40 jaar promoveerde. Zeer vele autoriteiten, kennissen en vrienden kwamen hun gelukwen- schen aanbieden, terwyl verder tien tallen schriftelijke gelukwenschen binnenkwamen. Vele bloemstukken enz. van vereenigingen, collega's enz. kwamen binnen. Des avonds bracht Venray's Harmonie, waarvan de ju bilaris president is, een serenade. Dr. Vercauteren wees in welgekozen woorden op de vele verdiensten, die dr. H. Sala op velerlei gebied heeft. Per extra-trein naar de werkverschaffing. Met ingang van 7 Augustus a.s. zullen 300 werkloozen uit Breda te werk worden gesteld aan de Peel- ontginning te Venray. Het contingent uit Tilburg is nog grooter en bedraagt ruim 400. Deze tewerkgestelden zullen niet, zooals tot nu toe gebruikelijk was, in kampen worden gehuisvest, doch dagelijks per extra-trein naar en van het werk worden vervoerd, zoodat zij niet zooals vroeger geruimen tijd van hun gezin gescheiden zijn. De treinen zullen de arbeiders afzetten aan station „Helenaveen". H. Wijdingen. Zondag werd in het Missiehuis St" Joseph van de Congregatie der mis sie (Lazaristen) te Helden-PannIn- gen uit de handen van Z. H. Exc. Mgr. Dr. M. Bückx het H. Subdiaco naat toegediend aan: de E. F. Leonar- dus Jenniskens, Venray. De mindere orden: o.a. aan de E. F. Petrus Buyssen, uit Venray. Tweeduizend turners demonstreeren in Venlo, De R.K Limburgsche Gymnastiek- en Athletiekbond hield Zaterdag en Zondag zyn negen en twintigste bondsfeest te Venlo. Ongeveer twee duizend turnsters en turners namen aan deze wedstrij den deel, terwyl verschillende autori teiten van haar belangstelling blyk gaven. Bliksem treft twee mannen. Tijdens het hevige onweer, dat zich Zaterdagmiddag ontlastte, werden in de nabijheid van hun huisje, op de heide onder Amby, de twee ge broeders Muyters door den bliksem getroffen. De oudste, omstreeks 30 jaar, werd op slag gedood, zijn 26- jarige broeder werd door het hemel vuur verlamd. Ingekomen en vertokken personen, INGEKOMEN P Clevers en gezin, crisiscontro leur, Gr. Markt 7 van Bergen (L) H Clephas, smid, Patersstraat 7, van Meijel E Rath zonder beroep Schoolstr.la van Kemgen' Dl. W J van Duijghuizen en gez. kok Werkkamp E van Arnhem A van Gooi en gez. z.b. Stationsw. 2 van Groesbeek A Faessen, landb. Oirlo F2 van Galdern Dl A Dykmans, IJzervlechter Laag- heidsche weg 3 van Kevelaer H Goumans landb. Akkerweg 6 vaa Herten Nu de volkomen eenzaamheid over hen was gekomen, kreeg Alice Grey- stoke het te kwaad. O, John, wat vreeselyk is dit. Wat moeten wy beginnen Als wij nu maar samen waren, zou het nog te verdragen zijn, maar de baby. Hy stelde alles in het werk om zyn vrouw gerust te stellen. Nadat zy gekalmeerd was, opende hy een kist, waarin geweren en kogels zaten zoodat zij zich bij een mogelijke aanval zouden kunnen verdedigen. Zyn eerste gedachte was, een slaap plaats voor de nacht in te richten, die hen beschermen zou tegen den overval van wilde dieren. Samen zochten zy nu naar een geschikte verblijfplaats. Zij vonden vier boomen, die zoo dicht bfl elkaar stonden, dat zfl als het ware een vierkant vormden en nadat de man van andere boomen lange takken afgesneden had, maakte hij een soort raamwerk, waarvan hy de uiteinden stevig aan de boomen vastbond met de touwen, die Zwarte Michal hem van de Fuwalda had meegegeven. Gelukkig was deze voorraad touw tamelijk groot. Gedurende den dag was het om hen heen vol vreemde geluiden van vogels met schitterende veeren en dansende, schreeuwende apen, die naar de nieuw aangekomenen keken en hun wonderlijke manier van nestbouwen met groote belangstel ling gadesloegen. Bij het invallen van de duisternis was de yoorloopige legerstede gereed. Zy hadden scherp uitgekeken, terwyl apen in de buurt schreeuwend over de boomen wegvluchten. Ze keken angstig over hun schouders heen, alsof zy elkaar vertelden, dat zy een vreeselijke vijand zagen, die op de loer lag. Wat kon dat nu weer zyn M. Ch. P. Janssen, dienstbode, Langstraat 56 van Maasbree A. A. Cox, zonder beroep, Oostrum D 3 van Oirschot A. C. G. Verhoeven, zonder ber., Oostrum C 37 van Vierlingsbeek J. P. Driessen, idem, Ysselsteyn N 3c van Horst J. B. H. Assen en gezin, veen arbeider, Oude Oostr. weg 3 van Emmen J. K. de Boer en vrouw, opzichter Deurnesche weg 4 van Eelde P. J. A. Albers en gezin, kok, Kamp B van Staphorst J. A. Hoogendo'orn en gezin, chef hofmeester, Kamp Ysselsteyn, van Dordrecht J. A. Janssen, timmerman, Oos trum D 33 van Broekhuizen E. M. Janssen, zonder, Ysselsteyn I 42 van Maashees W. P. Janssen, dienstbode, Oos trum C 23d van Helden W. J. M. Janssen, schilder, Maas- heesche weg 51 vaD Vierlingsbeek W. M. Hunnekens, zonder, Groote straat 5 van Meijel H. G. Hellegers, dienstbode, Ys selsteyn I 61 van Vierlingsbeek G. J. v. d. Munckhof en vrouw, landb. Ysselsteyn van Broekhuizen C. J. G. Drissen, zonder, Hoender straat 20 van Bergen L. A. A. van Kessel, landb. Overloon- sche weg 14 van Lobberich G. H. Holtermans, zonder, Zwarte Klef A 7 van Horst Th. M. G. van Lierop, dienstbode, Langeweg 17 van Venlo J. P. Manders, dienstbode, Akker- weg 19 van Amsterdam H. J. Manders, id id van idem H. C. P. Lit jens, zonder, Leunsche weg 25d van Posterholt R. T. Sol, echtgen, E. Knigge, zonder Stationsweg 29 van Borger C. G. M. van Kempen, metselaar, Smakterweg 2 van Cuijk J. H. Lit jens, landb., Leunen K 20 van Horst H. M. Roelofs, dienstbode, Oirlo E 45 van Eindhoven H. M. C. van Ooi, dienstbode, Veu len H 35 van Broekhuizen J. M. van de Pasch en gezin, chauffeur-monteur, Smakterweg 2 van Goch A. H. Stevens, molenaar, Buiten weg 3 van Boxmeer J. H. van Soest, dienstbode, Nach tegaal L 23 M. C. E. Jeurissen, zonder, Oirlo E 34 van Horst J. J. M. van Gerven, zonder, Cas- tenray G 26 van Horst A. G. eleven, zonder, Castenray, F 14 van Horst C. H. Thielen en vrouw, landb. Oostrum B 35 van Horst C. M. H. Tyssen, dienstbode, Schei K 94 van Maashees J. C. Tijssen, dienstknecht, Oirlo E 12 van Maashees M. Th. Peters, zonder, Ysselsteyn I 32b van Bergen L. D. M. F. Vermeulen, id. Gr. Markt 5 van Eindhoven J. Th. Vollebergh, zonder, Eind- straat 13 van Venlo J. C. W. Wijnhoven, dienstbode, Oost rum D 46 van Horst J. Th. Wismans, dienstbode, Cas tenray van Horst A. H. G. Wijnhoven, dienstbode Oostrum D 46 van Vierlingsbeek M. J. Baatsen, wed. H. A. Tiggers, zonder, Henseniusstraat 19 van Am sterdam A. Baltussen, dienstbode, Oirlo E 34a van Goch Th. W. Buddiger, landb. Oirlo F 18a van Goch P. L. M. Cruysen, landb., Merselo M 93 van Maashees A. Cremers, zonder, Zwarte Klef B 23 van Vierlingsbeek H. J. M. Crooyman3, dienstbode, Veulen H 27a van Maashees H. J. L. Daniels, dienstbode, Oos trum C 38 van Vierlingsbeek P. J. Dirks, monteur, Gr. Markt 2a van Cuijk M. H. Franssen, dienstb, Casten ray G 4b A. M. E. Friesen, zonder, Casten ray G 24 van Meerlo J. E. Giesbertz, dienstbode, Eind- straat 19 van Tegelen G. B. M. Huibers, bakker, Paters laan 13 van Helden J. C. van Herpen, dienstb., Smakt B 5 vaD Vierlingsbeek I. H. Houtackers, zoDder, Hofstr. 5 van Heel P. E. Hendriks, bakker, Hensenius straat 1 van Overasselt M. Hendriks, dienstbode, Leunen K 61 van Maashees M. E. Janssen, dienstbode, School straat 36 van Meerlo M. C. P. Janssen, dienstbode, Veulen H 33a van Horst M. A. Jans, dienstbode, Oostrum C 37 van Maashees C. Kouwenhoorn, kok, Kamp Ys selsteyn van Giethoorn M. J. Meyer, landb., Merselo M 37 van Maashees F. Mertens, bakker, Oirlo E 10 van Heijthuijzen W. J. Otten, kampbeheerder, Kamp Ysselsteyn van Echt W. Ch. Peeters, landb., Weverslo M 76a van Haps J. Th. L. Philipsen, dienstb., Ys selsteyn N 4c van Deurne H. J. Raaij makers, dienstknecht, Merselo M 43 van Maashees M. P. Rongen, landb., Weverslo M 81 van Maashees J. Ruhl, landb., Oirlo F 11 van Meerlo M. J. Rulle, dienstbode, Oostrum C 53 van Bloemendaal H. J. Smits, dienstbode, Gr. Markt 2 van Nijmegen J. Stammen, dienstb., Hofstraat 11 van Bergen L. Ch. H. Thyssen, dienstb. Stations weg 4 van Bergen L. Th. B. Tiesen, landb., Oirlo F 33 van Meerlo G. H. Theunissen, dienstbode, Schoolstraat la van Beesel H. C. Wolbertus, dienstb,, Eindstr. 16 van Arcen A. B. Wieggers,'t timmerman, Ys selsteyn I 90 van DriebergenRy- senburg A. M. Zielemans, dienstbode, Sta tionsweg 14 van Bergen L. P. H. Stax, broeder, Stationsweg 82 van Noordwykerhout G. Janssen, kleerm., Stationsweg 21 van Horst Venpiji Wilt II Spaarkitel en haLdki Wringe'3, en huishot Kacteli Puntdrtacl kramnun, werk, l'rsti ha: asm scfa Aan hu hoeveelh Ced Een meldt a küomett minste i dat ze de prijze Electi ketting! nen- deelen. Auto Busse Poetsa An Wal Zie Ets Mr- Set

Peel en Maas | 1939 | | pagina 8