Jw P. HENDRIX 2 59 Ccïted gekleed %an £entmm$ Gemengde Berichten Advertentiën. Kennisgeving. Openlijk dank fijne Vleeswaren, opgem. schotels, heerlijke hoofdkaas Qe&e. IDetxc/uiuwi Kinder- en Wandelwagens P. HENDRIX (Dötffc de Kemis diverse Vla's, heerlijke Rozijnen- Candij- en Krentenmik. W. Kafeman Qwikcmden Lei op voor de Kermis Op Zink- Emaille- waren enz. 10 pet. korting. TL POUWELS Spotgoedkoop Jongensblousen vanaf 39 Jongensbroekjes vanaf 47 J.Coenen-Houtackers P. HENDRIX Voor de Kermis Zijden Kous 10 pet. korting H. J. Ebberink Voor de Kermis Schilders- Overalls H. Ebberink Slagerij Gebr. Verschuuren Reclame-Bon Juffrouw Handig is een huisvrouw Die haar zaken heel goed kent, En om haar perfecte zorgen Heel 't gezin constant verwent. Eén ding is er eigenaardig Dat verwondert steeds een elk, Juffrouw Handig heeft een melkboer Maar gebruikt geen „Venray" melk. Al deze gedichtjes (van 1—12) uitknippen en bewaren. Ze geven bg inlevering recht op een aardige verrassing. Kom van 6 tot 11 uur. Het sluitings uur is voor de Kerkdorpen 12 uur en voor de Kom Venray 12.30 uur. Daar de heugelijke gebeurtenis mogelijk onder de schoolvacantie zal plaats grijpen, worden de ouders beleefd verzocht er voor te willen zorgen, dat de kinderen met Oranje getooid aan den optocht en aubade deelnemen. Bij de bijeenkomst aan de scholen zullen aan de kinderen feest vlaggetjes verstrekt worden. Daar het uur der aankomst der blijde tgdlng niet te bepalen is, is de volgende regeling getroffen: is de tijding vóór 11 uur gearriveerd dan wordt bovengemeld feestpro- gram den zelfden dag nog uitgevoerd. Komt de tgdlDg na 11 uur, dan worden de feestelijkheden uitgesteld tot den volgenden dag. Zou de geboorte van den Oranje telg plaats vinden in de dagen van de kermis, dan wordt het feest uit gesteld tot 16 Augustus. Gaarne roept het Oranjecomité aller deelname en medewerking in GESLAAGD. Te Roermond slaagde voor de Hoofdakte onze dorpsgenoote, Mej. Louisa van Haren, Oostsingel 6. Aan de Vakschool voor Cou peurs „Pereboom" te Amsterdam slaagde onze dorpsgenoot, de Heer G. Janssen, voor de diploma's dames- en heeren-coupe. Te Eindhoven slaagde voor het examen Handenarbeid onze dorps genoote Mej. L. Zwitserlood. VOLKSCONCERT. Morgen Zondag, 8 uur nam., zal de Harmonie Sub Matris Tutela te Oostrum een concert geven op de Groote Markt. Gevonden Een vulpen, is bg Th. Janssen, Henseniusstraat. Een bril, is bij Wed. Kennis, Pa- tersstraat. ONS JAARLIJKSCH KINDSHEIDSFEEST. Het zijn niet alleen de kinderen, die op het oogenblik weer naar den optocht uitzien, maar ook de grooten en vooral de ouders genieten er van, al was het maar om de vreugde van het jonge volkje. Deze dag is in staat om de missieliefde in de parochie te bewaren en grooter te maken. Wanneer er 'smorgens inde H. Mis goed gebeden wordt en vaders en moeders O. L. Heer in de H. Communie vurig vragen, dat hun kinderen deze liefde voor de uitbrei ding van het Rijk van God in hun leven niet zullen missen, gaat de parochie in echt katholieke geest een groote stap vooruit en wordt de heidenwereld voor nu en de toe komst weer met een groote steun geholpen. 's Morgens om 7 uur is er kinder mis. In alle H. Missen zal worden gepreekt over de missieplicht en over de missienooden, en de collecte in alle H. Missen en tgdens den op tocht, geven de gelegénheid aan ieder met iets van zijn gaven de missienooden te lenigen en een stukje van onze ernstige groote missieplicht te voldoen. OVERZICHT VAN DE OPTOCHT Voorrgder te paard m. missievlag De onnoozele kinderen Wagen van het St. Anna-gesticht Eerste drie klassen van de meisjes school met vlaggetjes Groep: Steun de missie door gebed en offer Tweede gedeelte meisjesschool Een tiental heiligengroepen te midden van bruidjes Wagen van de meisjesschool. Heidenschooltje Groep van Chineezen en Chineesche bruidjes Harmonie Eerste drie klassen van de jongens school School van het St. Jozefklooster Misdienaars Paus te midden der bruidjes Groep: Kind Jezus JongensschoolTweede gedeelte, waartusschen Jonge Wacht en Welpen Wagen van de K.J.M. J ongenszan gkoor School: Hegde WagenHegde. Bij het terugkomen stelt men zich zooals het behoort, is een heer dan pas wanneer hij draagt een wiffe Weibel boord Prgs f 1.25 per dozijn (11 ct. p. st.) Zie etalages bg VENRAY (Alleenverkoop) op de markt op, waar door alle kinderen het Limburgsche missielied gezongen wordt. De kinderen houden zich ieder bij z'n eigen groep, zjo- dat we na het zingen weer ordelgk kunnen vertrekken naar de meisjes school voor het afleveren van de kleeren. Op de Maasheesche weg gaan de kinderen weer, gelijk het vorig jaar, aan beide kanten van de weg staan en laten de stoet tusschen de beide rijen door passeeren. Zorgen we allen voor een ordelijk verloop der optocht. St. Christoffelnieuws. Zondag jl. nam St. Christoffel deel aan het te Venlo gehouden Bonds- feest van de Limb. R. K. Gymnas tiek- en Athletiekbond. De leden konden het door het ontbreken van twee goede krachten uit de wed- strijdploeg, niet tot een prijs bren gen. De adspiranten waren compleet en behaalden in de tweede klasse een tweede prijs, hetgeen een zeer mooie prestatie genoemd mag wor den. Adspiranten en leider proficiat Het lid M. Custers werd door den Bond afgevaardigd naar de Nederl. kampioenschappen te Rotterdam. Hij behaalde daar een schitterende tweede plaats in het nummer hoog springen. En morgen zal dan de reeds eerder in dit blad aangekondigde Sportdag van St. Christoffel plaats hebben. Diverse loop- en springnummers zullen verwerkt worden. In het nummer hoogspringen zal M. Custers het Limburgsch record trachten te breken. Dit staat reeds met een sprong van 1.671/, M. op zijn naam. Verschillende athleten hebben reeds hun medewerking toegezegd. Tot slot zal De Valk een voetbal wedstrijd spelen tegen een zeer sterken tegenstander. Wg vernamen nog dat De Valk in een nieuwe opstelling zal verschijnen. Het zal dus wel de moeite waard zijn om een kijkje op het Sport terrein te gaan nemen. Zie verder advertentie in dit blad. Benoeming. Tot administratief beambte bg het ATO-kantoor Venray werd benoemd dhr. J. Vervuurt, thans werkzaam ten kantore der Steunverleening. MERSELO. De Gebr. Janssen, gedipl. hoefsmeden alhier, werden op de Paardententoonstelling te 's Herto genbosch bekroond voor hoefbeslag met een paard van den heer J. van Osch, alhier. Proficiat Bij een landbouwer alhier is onder het rundvee mond- en klauw zeer uitgebroken. Het is te hopen dat deze gevreesde ziekte bij dit eene geval beperkt blijft. Openluchtspelen te Horst. Evenals vorig jaar zullen ook nu weer openluchtspelen in Horst wor den gehouden. Het Zuid-Limb. Tooneelgezelschap is hiervoor geëngageerd. Voorloopig is reeds vastgesteld, dat op Zondag 20 Aug, zal opgevoerd worden „Kin deren van ons Volk", een drama in 5 bedrijven van Ant. Coolen. Wg komen hierop nader terug. HORST. Door de Eerw. Zusters alhier is aangekocht het huis met tuin van wglen^oud-Burgemeester Esser. Het is de bedoeling om een gedeelte van dezen tuin bg de speel plaats der Zustersschool te voegen. WANSSUM. Op 18 Sept. a.s. zal het 1272 jaar geleden zgn, dat de R.K. V.V. „Juliana" werd opgericht. Ter gelegenheid van dit feit zullen op de vier voorafgaande Zondagen groote sportfeesten georganiseerd worden. Colorado-kevers Te Beek (L.) zijn een lOOtal larven en volwassen kevers gevonden. De perceelen grond zullen de eerste zee jaren niet mogen bebouwd worden. HET VOTUM DER TWEEDE KAMER. In de Donderdag gehouden zitting van de Tweede Kamer heeft de voor zitter der Kath. fractie, mr. dr. L. N. Deckers, de volgende motie ingediend: „De Kamer, overwegende, dat de kabinetsformatie niet geleid beeft tot het optreden van een kabinet, dat de noodige waarborgen biedt, voor een deugdelijke behartiging van het landsbelang in gemeen overleg met de Staten-Generaal, keurt het op treden van dit kabinet af en gaat over tot de orde van den dag." Minister Colijn verklaarde, dat hg van repliek afzag, daar de meerder heid der Kamer verdere samenwer king met het kabinet niet wenscht. De motie werd daarna aangeno men met 55—27 stemmen. Ontheffing winkelsluiting Bij de geboorte van een Konink lijken prins of van een Koninklijke prinses zullen de burgemeesters en wethouders van alle gemeenten ge machtigd zijn, een al dan niet voor waardelijke ontheffing van de win kelsluitingswet te verleenen ten aan zien van den dag der geboorte, mits deze niet op Zondag valt. en van den daarop volgenden werkdag. Onze bescheidenheid. In de bladen wordt er dezer dagen terecht op gewezen, dat alles wat niet katholiek is in ons land, het steeds ;als vanzelfsprekend heeft beschouwd, dat de katholieken in het bezetten van openbare functies en bg het verwezenlijken van hun wenschen een groote bescheidenheid betrachten. Zoo vond men het logisch, dat wij zeker niet meer dan 4 van de 11 ministers leverden. Dat de liberalen er met hun 4 kamerzetels nu 6 van de 11 leveren, men vindt het heel gewoon. Onder dat korps zetelen nu eenmaal de knappe koppen. Daarvoor is het 't denkend deel der natie In de Maasbode wordt met cijfers en feiten onze bescheidenheid nog eens aangetoond, zoowel in de be zetting van ministersposten en an dere hooge en lagere functies, als in het oppotten van onze wenschen. Ziehier een staaltje De opheffing van het processie verbod. Het gezantschap bij deu H. Stoel te Rome. Neen, wij hebben het tien jaar gehad, maar de manier, waarop bet tot stand kwam en opgeheven werd, was zoo onwelwillend, dat wij het beter niet gehad hadden. De opheffing van artikel 177 van het Indische Regeeringsreglement. Een subsidie aan de R.K. Econo mische Hoogeschool te Tilburg, aan de particuliere inrichting te Rotter dam reeds jaren geleden toegestaan. Na 1848 zijn er in ons land 33 kabinetten opgetreden. Welnu, in die 33 kabinetten namen 57 katholieke ministers plaats; 3 kabinetten hadden een katholieken voorzitter van den Raad van Minis ters, hoewel de R.K. Staatspartij vrijwel immer in deze eeuw de sterkste fractie der Kamers was. Commissarissen in eene provincie hadden wij behalve in Brabant en Limburg, sedert 1848 één daarbuiten nl. in Overijssel en wat was daar over niet te doen In onze groote steden boven de Maas verschenen geen katholieke burgemeesters. Een Indisch Gouverneur-Generaal mochten wij nimmer leveren, hoewel als wij kerkgenootscnap voor kerk genootschap nemen, wij wellicht het dichtst het grootste getal naderen. Het overwegende katholieke Cura- gao kreeg veelal een katholiek gou verneur, hoewel niet immer, b.v. onder het ministerie Pierson. Staatsministers leverden wij sinds 1848 goed geteld vijf. Schaepman kon het zoover niet brengen. Het ridderkruis van den Nederlandschen Leeuw was voor hem genoeg Men ziet: er is nog heel wat te pionieren, voor we het anti-papisme voldoende hebben neergesabeld, om ons alom als volledig gelijkwaardige staatsburgers te doen gelden. Oss is ons hier een duidelijke les geweest VERBODEN Door de politie te Lieshout is procesverbaal opgemaakt tegen de paardenverzekering, wegens het brandmerken van een afgekeurd paard. Taaie Brabander Deze week was de 92jarige P. Coolen te Gerwen nog geregeld bezig met maaien. Droevig einde van uitstapje met misdienaars. Op den Rg'n bij de „De Vink" te Leiden heeft Woensdagavond een tragisch ongeluk plaats gehad, waar bij twee jongens, deel uitmakend van 'n gezelschap misdienaars uit Ut recht, zgn verdronken. Ernstig geval van vervuiling. Politie vond voor ruim een ton aan geld. Toen dr. J. Az. Bos in Pgnacker een bezoek bracht bg de als zeer zonderling bekend staande 84-jarige H. M. D., en den 78-jarigen H. P. D. zuster en broer, trof hg, dezen in zoo'n verwaarloosden toestand aan, dat hij oogenblikkelijk overbrenging naar het gasthuis te Delft gelastte. Den volgenden dag ontving hij daar van een hunner den huissleutel, omdat er nog een paar honderd gul den in huis zouden zijn. Dr. Bos over handigde den sleutel aan de politie, die zich in verbinding stelde met den gemeente-opzichter, daar men van deze gelegenheid tevens gebruik wilde maken om het huis grondig te reinigen. Voorzien van gasmaskers en extra kleeding, hetgeen niet overbodig bleek, gingen de mannen op onder zoek uit en vonden aan baar geld niet minder dan f 14.000, terwglaan effecten en eigendomsbewijzen nog een bedrag van ongeveer f 90.000 werd gevonden. Een en ander is onder beheer van notaris Piet gebracht, terwgl bg de Justitie stappen zijn gedaan om tot de benoeming van een bewindvoer der te komen. De gemeentereiniging bracht twee karrevrachten lompen en vuil over naar de vuilnisbelt ter verbranding. De woning is eenige malen onder gas gezet en zal met enkele overgebleven schaarsche meu belen ook nog op andere wijze gron dig gereinigd worden. Handels- en scheepvaart' verdrag met Japan opgezegd. Het ministerie van buitenlandsche zaken heeft medegedeeld, dat de re geering der Vereenigde Staten be sloten heeft, het handels- en scheep vaartverdrag met Japan van 1911 op te zeggen. De Amerikaansche staatssecretaris van de schatkist, Morgenthau, heeft een verklaring afgelegd, waaruit valt op te maicen, dat de opzegging van het handelsverdrag met. Japan het voorspel zou kunnen worden tot drastischer maatregelen tegen Japan. Volgt Engeland Amerika's voorbeeld 1 Uit betrouwbare bronnen wordt vernomen, dat er teekenen zijn, die er op wijzen, dat de regeering de wenschelijkheid in overweging neemt, om het Anglo-Japansche handels verdrag op te zeggen. Het doe) hiervan zou zgn, om een politiek, die parallel loopt aan die der Vereenigde Staten, te voeren. Spaansche toestanden. In Spanje blijft T blgkbaar Spaans toegaan, ook al wil Franco op ad vies van zijn Italiaansche en Duitsche vrienden er totalitaire systemen in voeren. In oorlog véchten is de Spaansche leuze en in vrede „praten, discussieeren en rebelleeren". De lezer kent het geval-Queipo de Llano. Het zal waarschijnlijk worden geliquideerd door de benoeming van den radio-generaal op een ambassa- deurspost in het buitenland. Maar er moeten vele ontevreden hooge mi litairen in Spanje zgn en die kun nen toch niet allen tot maarschal ken, opperbevelhebbers en ambassa deurs worden gemaakt! Omdat de Spanjaarden Spaansche allures willen blgven aannemen, schijnt er voorloopig ook geen sprake te zijn van een te nauwe samen werking met de as-mogendheden. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 21 tot 28 Juii GEBOREN Arnoldus E. Verdellen, Akkerweg Maria M. G. H. Vissers, Leunen Anna G. H. Hendriks, Smakterweg GEHUWD Martin Barents, 27 jaren, cantine- beheerder, te Venray en Grada G. Hubbers, 33 jaren, te Bergen (L.) Albertus M. Verherjen, 43 jaren, en Ida H. Oudenhoven, 51 jaren, beiden te Venray. OVERLEDEN Michael H. Stoks, echtgenoot van Margaretha Stoks, 64 jaren, Paters- straat Hendrika J. M. In 't Groenewolt, wed. van Hendrikus Poels, 82 jaren, Langstraat Theodora H. Geurts, weduwe van M. Verhoeven, 67 jaren, Schoolstraat Anna G. H. Wilms, weduwe van M. H. Volleberg, 52 jaren, Lull Antonia H. G. Hendriks, echtgen. van W. H. Derikx, 62 jaren, Oostrum Bernardus A. H. Geurts, 37a jaar, Buitenweg 2 patiënten St. Annagesticht Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 smidsknecht of rjjwielreparateur 1 jaar aan 't vak dienstbode voor Eindhoven Timmerlieden 1 boerenknecht voor Lom 1 boerenknecht voor Ysselsteyn 1 verwarmingsmonteur 2 leerling naaimeisjes Eenige meisjes voor Corsettenatel. Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg Eenige IJzervlechters BIEDEN ZICH AAN Metselaars 1 burgerdienstmeisje 16 jaar Sigarenmakers Opperlieden 1 chauffeur tuinman 1 chauffeur schilder., DISTRIBUTIE en SPAREN: Maandag 1011 B en C-boeren Alle anderen Woensdag van 5 uur tot half 7. Voor de tewerkgestelden bg de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 6 tot 7 uur. Bekendmaking. Ondergeteekende is reeds driemaal bekroond met Hoefbeslag, n.l. te Venray, Roermond en 's Hertogen bosch. En als de gelegenheid zich voordoet om deel te nemen aan een wedstrgd in hoefbeslag met geschik te paarden, ziet hg nog best kans om weer eens bekroond te worden. L. Lucassen, Hoefsmid Jan Hensenstraat. Lunchroom Verheugen is Dinsdag 1 Augustus gesloten. aan de H. Maagd en den H. Jozef voor algeheel herstel door Krachtdadige Noveen der Drie Weesgegroeten er. gebed. W. J. L. T. Houders van Broedvergunningen. Voor het komende broedsei- zoen worden broedvergunningen aangenomen in Loonbroed. Er worden door ons geen eieren bijgekocht, doch uitslui tend van eigen Vermeerderings- bedrijf. Concurreerende prijs. G. Weiis, Caslenray Perziken 11/2 ct. per stuk. VOOR Beleefd aanbevelend. Het nieuwste in Van Delit's Ook in de goedkoopere zijn wij ruim gesorteerd. Patersstraat 9. «r DEZE WEEK Prima verchr. Wekkers thans 1.39 Pracht Boodschaptasch met ritssluiting 98 Losse witte Kannen voor bij waschstel 69 Compl. Waschstel 5dl. thans 2.48 Prima gelakte Broodtrommel 1.25 Groote wit porc. Soepterrine 98 Onze koopjes van de vorige week gaan nog door. Nog enkele resten COCOS- en CHINALOOPER aan spotprgzen. Joh. Ciaessens 3 Beleefd aanbevelend, Bakkerij Langstraat bij H. J. EBBERINK Groote Kommen 15 Diepe Borden 9 Platte Borden 9 Sterke Messen 10 Melkkan porc. 1 Va 58 Kleinere melkkan 15 Schoteltjes 2 4 Tassen met oor 25 Groote Glazen' 8 Vorken en Lepels 4 Kleine Lepeltjes 1 Verder honderden artikelen aan lage prijzen. Alles wordt thuis bezorgd. HOFSTRAAT 8 <g bij Steeds groote sorteering in Dames- en Kinder-Handtaschjes, Portemonnaies, Ringen, Armbanden Colliers, Oorbellen, Broches, Horloges. Haarbandjes, Haarkrullers en Schuifjes. Steeds het betere goed tegen lagere prijzen. Voor de Inmaak Inmaakglazen, Thermometers, Inmaakketels, Beugels, Veeren en Ringen, losse Deksels, Perkament en Cell glas papier, enz. Patersstraat 9. 3 n chique Schoolstraat 5—7 Reeds voor 45 cent een prima Zijden Kous in de mooiste tinten. op alle artikelen. Haast U, nog enkele speciale koopjes in alle afdeelingen. Marktstr. 5 v.h. A. THIELEN oDtvangen ruime sorteering Porcelein. Glas- en Aardewerk. Lepels, Vorken, Messen en alle soorten Wellner artikelen. Patersstraat- 9 2 nma sterk goed afgewerkt v.h. A. Thielen S Steeds voorradig eerste kwaliteit Rund- Kalfs- en Varkensvleesch Aanbevelend. KINDERWAGENS mooi blauw ge lakt, ingebouwde wielen, storm- zeil met micca ruitje pracht decors thans voor f 19.50 WANDELWAGENS prima veering verchroomde duwer, chique model thans op bon f 8.95 HOBBELPAARDJE thans op bon 1.29 LOOPREKKEN dichtklapbare 100 x 80 thans op bon 2.50 KINDERLEDIKANTEN in rose, zalm, groen en blauw thans voor 3.85 JOH. CLAESSENS

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2