COUPONS H. Ebberink Deze week Joh. Claessens. KLOMPEN Gemengde Berichten Wü (Janken U. God! Adverlentiën. Coupeuse-Lerares GRADA KUSTERS Kn ipcursussen. INMAAKGLAZEN Th. POUWELS ingeschreven werkzoekenden bij de Districts-arbeidsbeurs en da daar onder resorteerende agentschappen Venray 134, Beers 8, Bergen (L.) 199, Beugen 37, Boxmeer 184, Broek huizen 15, Escharen 14, Gassel 6, Haps 27, Horst 45, Maashees 17, Meerlo 24, Mill 105, Oeffeit 3, Oploo 21, Sambeek 27, Sevenum 4, Vierlings beek 19, Wanroy 14, Wanssum 6, Totaal 909, waaronder zijn begre pen de tewerkgestelden bij de werk verruiming. Verlenging sluitingsuur. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat door hem het sluitingsuur van de vergunnings- en verlofsinrichtingen gelegen te Venray-Kom, voor Zon dag 16 Juli a.s. is verlengd en ge bracht op 12 uur middernacht. Venray, 13 Juli 1939. De Voorzitter voornoemd, A. H. M. JANSSEN. Winkelsluiting. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene ken nis, dat hun besluit van 21 April 1939, No. 85/138, betreffende onthef fing winkelsluiting, ter algemeene kennis gebracht 27 April d.a.v., op 7 Juli jl. is ingetrokken. Venray, 10 Juli 1939 Burgemeester en Wethouders^vnd. A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. Bekendmaking. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat op de Secretarie ter inzage liggen twee verslagen van de gehouden keurin gen van springstieren op 1 Mei 1939 te Venray en Seve num, op 5 Mei 1939 te Lottum Grubbenvorst en Tienray—-Meerlo. Venray, 13 Juli 1939. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. Kapelaan Linssen benoemd tot Pastoor. Als een loopend vuurtje verspreidde zich Donderdag het bericht: Kapelaan Linssen gaat weg, hjj is benoemd tot Pastoor te Broekhuizen vorst. Als er ooit gesproken mag worden van een bericht dat met gemengde gevoelens wordt aangenomen, dan is dat zeker hier het geval. Voor eerst zal niemand de eervolle benoeming tot Pastoor te Broek- huizenvorst, zoo dicht bij de geboorte plaats van Z. E. liggend, aan Zijn Eerwaarde misgunnen, maar op de tweede plaats zal zijn vertrek hier in de parochie, waar Z. E. bijna vijf jaar werkzaam geweest is, een leegte achterlaten, die moeilijk aan te vul len zijn zal. Bescheiden maar ijverig en vol houdend werker als Kapelaan Lins sen, die zijn werk niet zoo zeer aan den grooten weg verrichte, was Z. E. toch dikwijls de man van leiding en initiatief, die in de vereenigingen of organisaties, waarvan Z. E, Leider, Directeur of Geestelijk Adviseur was, zeer dikwijls uitkomst of oplossing van moeilijkheden bracat. We hebben Z. E. meermalen gezien en gehoord als Directeur der H. Fami lie, leider der Volksontwikkeling, Geestelijk Adviseur van Boerenleen bank en bij zeer vele andere gele genheden, maar steeds bemerkte men, hoe bij meerdere punten van het agenda Z. E. de leiding had. Hoe we als Parochianen Z. E. zul len missen in de Kerk, kan ieder onzer wel voor zich nagaan en zal dan met ons instemmen, dat we Z.E. noode zien vertrekken maar toch geven we gaarne onze oprechte en hartelijke gelukwenschen aan Z. E. mee. Ook gaat onze gelukwensch uit naar de Parochie Broekhuizenvorst, die aan haar hoofd zulk een eminent Herder ziet geplaatst. Heidebrand. In de Peel ontstond Woensdag wederom op twee plaatsen een groote heidebrand en wel in de na bijheid van Kempkensberg en nabij Peelplan Zuid. Hier werden nog enkele kruiwagens, een schuilkeet en materiaal door het vuur vernield. De motorspuit van Venrav ver leende assistentie. GEVONDEN een vulpen, is bij Barents, Oude Oostrumsche weg. Correct gekleed zooals het behoort, is een heer dan paswanneer hij draagt een witte Weibel boord! Prijs f 1.25 per dozijn (11 ct. p. st.) Zie etalages bjj £enwwt6 VENRAY. (Alleenverkoop) Coloradokever. Bij het onderzoek naar de be sproeiing der aardappelen in deze gemeente, heeft de politie eenige overtredingen geconstateerd en pro cesverbaal tegen de nalatigen op gemaakt. Athlet'ekdag in Venray. Naar wij vernemen heeft de R.K. Gymnastiekvereeniging St. Christof- fel alhier besloten op Zondag 30 Juli a.s. een sportdag te organiseeren op gebied van athletiek. Een voetbalwedstrijd zal dit feest aanvullen. Rogge-oogst. Deze week is men hier reeds be gonnen mei rogge maaien. Naar we vernemen valt het gewas op de niet hooge gronden nogal mee. ZE KOMEN WEER i Ja, ze komen weer hoor. En ze doen ook dit jaar hun naam weer alle eer aan. Maar wat kijkt ge me nu toch vragend aan. U weet toch wel wie ik met die ,,ze" bedoel. De Algemeene Missiekalender na tuurlijk. Waarnaar zou anders inde Julimaand behalve dan natuurlijk naar de kermissen uw gedachte gang uitgaan. ,Nu naar mijn gezin", hoor ik er al een me een beetje verwijtend zeggen. Dat snap ik, de zorg voor uw ge zin staat voorop. Maar denk daar dan wel aan, dat een van de nood zakelijkste middelen om een mooi gezin op te bouwen, is te zorgen, dat er in huis goede degelijke lectuur is. En krek, dat is nu juist die Al gemeene Missiekalender, waaraan tientallen Missie-orden en Congre gaties hun beste krachten hebben geschonken. Zo'n „kalenderboek" in huis, dat legt getuigenis af van „zorgen" voor het huisgezin. Dag na dag wordt daarin door woord en beeld, de gedachtengang van ieder, die in uw huis verblijft, omhoog ge voerd, opgevoerd. Hierin geen levenlooze plaat "es, dorre cijferreeksen, nietszeggende aardigheidjes of banale propaganda- makerij, maar alles wat de algemeene Missiekalender u biedt, is vol Jeven, over het rijke, kerkelijke leven, maar vooral over het leven van hen, ter ondersteuning van wier werken en ook.... leven, de algemeene Missie kalender u wordt aangeboden, van onze Missionarissen, Het is voor hen het is voor de Missie. Allo en daarvoor is ons geld altijd goed besteed. Niet Welnu, handelt er dan ook naar en stuurt de Missie-zelatrice van Uw Paters aan de Leunseweg niet weg. Dank U wel, dat is uit naam vooral van onze Missionarissen Keuring Landbouwtuigpaard. Op 6 Juli j.l, had te Haps een keuring plaats voor premiewaardig heid op afstammelingen van den hengst Trudolfzoon. Alle voorgebrachte dieren van Limburg werden geprimeerd. De eigenaars van de Veulens waren Fr. Poels, Oostrum en A. Vullings, Horst. 1-jarige: M. Peeters, Velden; S. Leijsten, Sevenum; H. Asselbergs, Venray, (thans eig. Gebr. Rongen, Meerlo). 2-jarige: M. Litjens, Sevenum en A. Vullings, Horst. Voorwaar een mooi succes voor de nog jonge Limburesche vereeniging ter bevordering van de Landbouw- tuigpaardenfokkerij. YSSELSTEYN. Te Boekei behaal de onze handboogschutterij de ie prijs klasse A met 107 punten en de 2e prijs klasse C met 90 punten. Dit ter verbetering van het ver slag der vorige week. OVERLOON. De uitkijktoren, welke een hoogte heeft van ruim 18 M. en geheel is vervaardigd door jeugdwerkloozen, is dezer dagen omhoog gehaald en geplaatst op de ruim 10 M. hooge „Victorieklef", zoodat deze toren een hoogte bereikt van bijna 30 meter. Tot in denverre omtrek is deze toren te zien. Hij krijgt de laatste dagen dan ook veel bekijks. Studentendag. Op Vrijdag 11 Augustus wordt een studentendag georganiseerd in de Veemarkthal te Horst. Vermoedelijk zal ook Mgr. G. Lemmens dezen studentendag met een bezoek ver eeren. Gouden huwelijksfeest. Bij gelegenheid van het gouden huwelijksfeest Stax-Beckers te Horst, brachten de Kon. Harmonie, Mannen koor en Schutterij Zondag een bezoek aan de jubilarissen en bij monde van de resp. voorzitters werden de geluk wenschen aangeboden. Diocesane Missieweek te Venlo. Onder enorme belangstelling werd Woensdag door Z. Hoogw. Exc. Mgr. Lemmens te Venlo de Diocesane Missieweek geopend. Vader Bisschop droeg van te voren een pontificaal Lof op in de St. Martinuskerk, dat bijgewoond werd door alle geeste lijken van het diocees, de missiona rissen der elf Orden en CongregsMes die aan de Missietentoonstelling medewerken. Limburgsche blinden naar St. Odilia. Woensdag maakte^ de Limburg sche blinden, waarbij zich, de tradi tie getrouw, de Belgische blinden van 't instituut Maeseyck aansloten hun jaarlijksche bedevaart naar het St. Odilia-heiligdom te Sweykhuisen bij Sittard. W aarschu wing. De Commissaris van Politie te Apeldoorn geeft in overweging, den genen, die weDschen te reflecteeren op een advertentie, waarin bij J. A. van der Horst, wonende Stoppel bergweg nr 25 te Beekbergen een huisknecht wordt gevraagd, om al vorens op die aanbieding in te gaan, zich om inlichtingen tot hem te wenden. De Commissaris van Politie vnd. W. F. H. van Barrelo. De kabinetscrisis in een nieuwe fase. De regeeriogspersdienst meldt: Mr. dr. D. A. P. N. Kooien heeft aan H. M. de Koningin verzocht van de opdracht tot vorming van een kabinet te mogen worden ontheven. Donderdagmorgen heeft Hare Ma jesteit dr. Colijn ontvangen en hem andermaal opdracht gegeven tot vorming van een kabinet. Dr. Colijn heeft verzocht deze nieuwe opdracht in beraad te mogen houden. Eeuwfeest Nederlandsche Spoorwegen. Naar de „Volkskrant" verneemt bestaat er in de kringen van het katholieke spoorwegpersoneel, geor ganiseerd in „Sint Raphael" het voor nemen het eeuwfeest der Nederland sche Spoorwegen ook kerkelijk te vieren. Onder aanmoediging van het hoofd bestuur zal op Zondag 17 September in de gemeenten, waar eenafdeeling bestaat, een H. Mis worden opge dragen om God te bedanken voor de zegeningen, welke in die honderd jaar door de Spoorwegen aan land en volk en bij dit laatste het per soneel en de gezinnen zijn ge bracht. Op Zondag 24 September wil men een H. Mis in de afdeelingen doen opdragen voor de overledenen in het bedrijf, waarvan er velen zijn die door een bedrijfsongeval het leven verloren. Twee jonge kinderen in een gezin te Woensel overleden. In het gezin Tatenhoven, wonende in de Pieter Poststraat te Woensel, gemeente Eindhoven, hebben zich ernstige ziektegevallen voorgedaan, waarvan men de oorzaak nog niet met zekerheid heeft kunnen vast stellen. Vermoed wordt echter, dat de vijf kinderen uit het gezin vergiftigd zijn door loodarsenaat, waarmede aard appelvelden, dicht achter de woning, besprenkeld zijn, daar het vaak voor komt, dat de kinderen op bloemsten gels en grassprietjes kauwen, die met dit gif in aanraking zouden zijn ge komen. Zondag is tegen den avond het jongste meisje, dat twee jaar oud is, overleden. Daarop zijn Dinsdag de vier overige kinderen naar R.K. bin nengasthuis overgebracht, waar nog des avonds de vierjarige jongen stierf. De ouders van het gezin zijn ge heel vrij van elk ziekteverschijnsel gebleven. Met z'n tienduizenden op reis. Ook dit jaar stelt het Philips—de Jongh-ontspanningsfonds een groot aantal leden van het personeel der Philipsfabrieken in de gelegenheid om op zeer gunstige voorwaarden een prettig rei9je te maken. Zoo zullen er op 15 Augustus a.s. ongeveer 10.000 personen in 11 extra- treinen op uittrekken, 5000 maken een uitstapje naar de watertentoon stelling te Luik en 5000 gaan per trein naar Rotterdam en vandaar naar Hoek van Holland. Jongen verdronken. Donderdagavond is het zevenjarig zoontje van de familie Van Kleef te Boxtel bij het spelen in de Dommel geraakt en verdronken. Doortocht van Duitsche vluchtelingen* In den D-trein, welke Oldenzaal omstreeks vijf uur in den middag passeert, bevonden zich Donderdag 105 Joodsche vluchtelingetjes uit het voormalige Tsjecho-Slowakije. De kinderen werden te Benthem door een der dames van de Nederlandsche commissie verwelkomd. Daarna be gaven de jeugdige emigrantjes zich naar Hoek van Holland, vanwaar zij Donderdagavond naar Engeland zijn overgestoken. Maag* en statistiek. Sommige menschen scheppen er een soort welbehagen in om uit te zoeken, in al welke opzichten we bij andere volkeren ten achter staan. Zoo heeft de heer Muller, direc teur van de Bataafsche Import-Mij. een boekje geschreven, waarin o.m. de volgende „bedenkelijke cijfers" worden gegeven. Van 14 landen komt Nederland op de 11e plaats als suikerconsument; van 16 landen op de 14e plaats als boterconsument; van 15 landen op de 9e plaats als melkconsument; van 4 landen op de 4e plaats als eierconsument; van 9 landen op de 3e plaats als theeconsument; van 9 landen op de 6e plaats als koffieconsument; van 16 landen op de 11e plaats als vleeschconsument; van 8 landen op de 7e plaats als bierconsument; van 8 landen op de 8e plaats alsr wijnconsument; van 8 landen op de 4e plaats als gedistilleerd consument; van 20 landen op de 13e plaats voor telefoons; van 18 landen op; de 15e plaats voor radiotoestellen; van 9 landen op de 8e plaats voor bioscopen; van 21 landen op de 15e plaats voor auto's; van 11 landen op de 6e plaats voor badkamers; van 10 landen op de 8e plaats voor eleclrlciteit. Meerdere bladen onderwerpen deze cijfers aan een beschouwing om dan te concludeeren, dat er verandering moet komeD. Ik zou willen vragen: waarom heeft men tegenover het geen, waarom heeft men tegenover hetgeen, waarin wij tekort schieten, ook niet eens gezocht naar Nader landsche topprestaties, b.v. in het rooken van sigaren en het eten van aardappelen. Men kan toch ook niet in èlles uitblinken Het is me moeilijk om mede te werken aan de gewenschte veran dering en verbetering in het hierbo ven afgedrukte statistiekje. Ik zou geen bezwaar hebben om mijn bijdrage te leveren in onze na tionale glorie door me een telefoon aan te schaffen, een automobiel en een badkamer. Maar daar heb ik geen geld voor. En om de consumentenstatistiek op peil te brengen zou ik als ge middelde Nederlander dagelijks méér moeten gebruiken: 42 borrels, 'n halve flesch wijn, 'n liter bier, 1 pd vleesch 2 koppen koffie, 'n potje thee, een snees eieren, 3 glazen melk, 1 pond boter en 1 half pond suiker. DèArvoor heb ik niet alleen geen geld, maar ook geen geschikte maag. Sensatie-pers. In de Maasbode lezen wij het vol gende ingezonden stuk: Met extra-opmaak brengt „Het Nieuws van den Dag", bijblad van „De Telegraaf', van Dinsdagmorgen, als kopartikel de avonturen van een veertienjarigen dief en oplichter, die z'n patroon voor f 300 besteelt, het geld er door draait en nog kans ziet, een taxi-chauffeur voor f 80 op te lichten. Hei is verbluffend, op welk een luchtige, bijna vergoelijkende wijze het blad deze ernstige vergrijpen be handelt. Vooral de heerlijkheden, met het gestolen geld beleefd, de luxe van strand- en badleven, worden breed uitgemeten. Men meent met een ondernemenden jongeman te doen te hebben, met portret en al ver meld in de krant, omdat hij, 14 jaar pas, reeds een geslaagd bravour- s tukje uithaalde, doch du „blij i3> weer thuis te zijn". Geen woord over toekomst en tuchthuis. Een dergelijk blad hangt bij tal rijke winkels gratis voor de jeugd ter inzage. Wat moet er omgaan in de verbeelding van een onevenwich- tigen armen jongen, als hij leest van al die genietingen, hoe gemak kelijk het gaat en hoe goed het schijnbaar afloopt. Misschien heeft onze 14-jarige ook wel zoo'n blad ge lezen en toen... gehandeld. Minister Goseling heeft onlangs een wet op persexcessen ingediend, waarbij een blad voor een half jaar kan worden verboden. Het zou een zegen zijn voor de onverdorven jeugd van ons vaderland, wanneer op een blad „Het Nieuws van den Dag" deze wet het eerst zou worden toe gepast om telkens met een half jaar te worden verlengd. Hittegolf in Zuid-Spanje. Zuid-Spanje wordt op het oogen- blik door een hittegolf geteisterd. Te Sevilla heeft men Woensdag een temperatuur van meer dan 50 graden Celsius in de schaduw ge meten. Tot dusver zijn reeds elf personen tengevolge van zonnesteek overleden, van wie zes inde provincie Cordoba. Nazi's steenigen „afvallige" en zijn zoontje. De Poolsche bladen melden, dat de Duitsche burger Bruno Wohl, uit het Memelgebied, en zijn twaalfjarig zoontje door steenworpen gedood zijn door een bende nationaal- soclalisten. Wohl had geweigerd toe te treden tot de nationaal-socialistische partij. Hij had toestemming gekregen om zich in Zweden te vestigen. JAPAN'S HOOGE SPEL. Ook oorlog met Engeland, De Japansche pers blijft voortgaan het volk vertrouwd te maken met de gedachte aan een oorlog met Engeland. De Britten te verslaan wordt als een kleinigheid èn al3 'n noodzakelijkheid voorgesteld, 'n Soort oorlogsdelirium Japan voert reeds oorlog met China, in feite ook met Rusland en Buitenmongolie, zal men te Tokio thans ook Brittannië tot vijand verklaren Ook op de vriendschap met de Franschen blijken de Japanners geen prijs te stellen. De Fransche conces sie te Woe Ham wordt met een blokkade bedreigd „wegens oelem- mering van de beweging tot het scheppen van een nieuwe orde in Oost-Azië". De Amerikanen worden evenmin ontzien. Te Washington heeft men den Japanschen ambassadeur het zóóveelste protest der Ver. Staten doen geworden, dezen keer wegens het bombardement van de Ameri- kaansche zending te Tsjoeng King. Kerkelijke Diensten. PAROCHIE-ACTIE I meer eer bied en liefde voor Christus Eucharisticus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week: Kap. van Wijngaarden, Tel. 187. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. Om 7 uur algem. H. Communie voor de leden der jeugdvereenigingen, 7uur H. Mis voor Gerard van Dijck, 2 uur groote Congregatie, half 3 Kinderlof, 6 uur Lof en H. Kruisweg. MAANDAG 6 uur de Maaiersmis, 7 uur leesmis voor Jos. v. Opbergen, half 8 best, jaarg. v. Jacob Goumans 8 uur gest. jaarg. voor Anna Maria van Rijswijk, echtg. van Peter Gou mans, 7 uur Lef. DINSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor de vrouw van Piet Verbeek en hun zoon Theo, half 8 leesmis ter eere v.d. H. Jozef, 8 uur gest. Sol. jaarg. voor den Zeereerw. Heer Pastoor Pascal Smeitz en ouders. WOENSDAG half 7 leesmis voor Frans van Gerven en Maria Verbeek, 7 uur leesmis voor wed. Oudenhoven als lid v.d. Retraitepenning, half 8 gest. jaarg. voor Ant. van Rijswijk, zijne echtgenoote en overl. kinderen, half 8 algem. H. Communie van de leden der Vincentiusvereeniging bij gelegenheid van het naamfeest van den H. Vincentlus, 8 uur gest. jaarg. voor Jan van den Munckhof en Gertrudis Evers. DONDERDAG half 7 leesmis, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na zeven Sacramentsmis en gen. H. Communie van de leerlingen der jongensschool, 8 uur gest. jaarg. voor M. Wismans, Hendrina Trijnes en Henrica Wismans VRIJDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor Jan Arts als lid van de Retraitepenning, half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Hub. Janssen en zijne zuster Johanna. ZATERDAG half 7 O.L. Vr.-Mis, 7 uur leesmis voor Alfons Rutten als lid v.d. Retraitepenning, half 8 gest. jaarg. voor Peter Joh. Beerkens zijne echtgenoote en overL familie, 8 uur pl. best. Dienst tot dankzeg ging bij gelegenheid van een jubileum, 7 uur Lof. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige: H. Camps, H. Gerrits, W. Lichteveld, J. Camps, P. Verbeek, M. Art3, Keyzers, Th. Janssen. Patronaats-Agenda. Zondag: 3de Zondag van de maand- Om 7 uur H. Mis met algemeene H. Communie voor alle leden der jeugdvereenigingen, zijnde Jonge Wacht, Verkenners, Jonge Werkman, Patronaat, Aspiranten van Gym nastiek en Voetbal. De geuniform- den gaan zooveel mogelijk btf elkaar zitten. De eerste banken vrij laten voor de zangertjes. Zondag: om half 3 gelegenheid voor het afhalen van kaartjes voor de ruiterfeesten. Voor de Patronaats leden geldt de gehalveerde prijs van 25 cent. Voorwaarde is, dat men zijn gewone contributie eerst bijbetaald heeft. Van half 7half 10 Patronaat. GEEN voetbalgelegenheid. K. J. V. Dinsdag half 8 Naaikrans. Woensdag 8 uur Maria- en Lld- winaclub. Vrijdag poetsen door leidsters. K. J. M. Zondag half 11 Theresia-Lidwlna- en Elisabethgroep 3 uur Marietje Philipetto- Rosa van Lima- Oda- en Bernad,groep. K.M.J.V. Maandag 7.15 groepleidsters. 8 uur Sportterrein. Donderdag 8 uur vergadering. Congregatie. Zondag 2 uur groote Congregatie Welpen-horde St. Petrus. Woensdags van 24 uur. Vrijdags van 56. Jonge Wacht. Maandag half 8—9 u. groep voor Don Bosco en Willibrordus Woensdag half 8—9 u. groep voor Gerard us en Bonifacius Allen zijn aanwezig in echte Jo. Wa.geest voor de komende districts dag. Jonge Werkman. Woensdag om half 9 groep voor alle leden. Voorts gelegenheid tot het persen van papier. Als allen meehelpen zijn we er zo doorheen. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, 7de Zondag na Pinksteren, de H. Missen om 5. 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoogmis voor de leden van de Aartsbroederschap, waarna processie. Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezijde na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Ves pers en om 5.30 Lof, MAANDAG om 7.30 pl. Zieledienst voor alle overl. medebroeders, bloed verwanten en weldoeners. DINSDAG gedurende de uitstelling van 't Allerheiligste te verdienen volle aflaat, om 7.30 gez. Antonius mis, Om 5.30 gez. Vespers en Lof ter eere van St. Antonius. VRIJDAG, om 7.30 pl. Zieledienst voor Albert v.d. Boogaart. 's Avonds om 5.30 oefening van de H. Kruisweg. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Op de weekdagen zijn de H, Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. H. H. MISSEN. Zondag om 6 uur voor Petronella Derikx-Wismans als lid van het Koordje, om 7 uur voor Johannes Wagemans en Maria Gerrits. Maandag om 6.15 tot zekere in tentie, om 7 uur voor de levende leden van de F. M. B. Dinsdag om 5.30 tot zekere in tentie, om 6.15 en 7 uur voor Jan van den Munckhof. Woensdag om 6.15 voor PetroD, Derikx-Wismans als lid van het Koordje, om 7 uur voor Antonetta Oudenhovenvan Osch. Donderdag om 6.15 tot zekere intentie, om 7 uur voor Antonetta Oudenhovenvan Osch. Vrijdag om 6.15 tot zekere in tentie, om 7 uur voor Antonetta Oudenhovenvan Osch. Zaterdag om 6.15 tot zekere in tentie, om 7 uur voor Wed. P. Willemsen. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag om 10 uur buiten kerkelijke vergadering afd. jongens. Zij worden eraan herinnerd het abonnementsgeld van „De Jonge Adel" mede te brengen. De meisjes, die a.s. Dinsdag mee op reis zullen gaan, moeten om kwart over 8 aan de Paterskerk zijn. Zij moeten er aan denken brood mede te nemen. Burgerlijke Stand Venray Aangiften van 6 Juni tot 13 Juii GEBOREN Mathilda A. R. M. Maurer, Eindstr. Antonius H. P. Lurjpers, Landweerd- weg Alfons J. M. Rutten, St. Annalaan Hubertus J. B. Muijsers, Merselo Wilhelmina C. M. van de Velde, Stationsweg Petrus E. M. Jeuken, Stationsweg Henricus J. J. Op-Heij, Oirlo Anna H. de Bruijn, Langeweg ONDERTROUWD Peter Fleuren, 31 jaren, kok en Johanna Dommeck, 23 jaren, beiden te Venray. GEHUWD: Theodorus J. de" Bruijn, 29 jaren, stucadoor en Elisabeth Ch. Deckers, 30 jaren, beiden te Venray. Gerard J. J. Hendrickx, 30 jaren, landbouwer te Wanssum en Johanna G. Jenniskens, 25 jaren te Venray OVERLEDEN Wilhelmina Verschuren, 80 jaren, kloosterzuster, Eindstraat. 2 patiënten St. Servatius 2 patiënten St. Anna. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD dienstbode voor Eindhoven burgerdienstmeisje voor Venray Timmerlieden 1 boerenknecht voor Loija 1 boerenknecht voor Ysselsteyn 1 verwarmingsmonteur 2 leerling naaimeisjes 1 Burgerdienstmeisje voor dadelijk Eenige meisjes voor Corsettenatel. Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 2 nette dagmeisjes voor Venray Eenige Uzervlechters BIEDEN ZICH AAN Metselaars 1 jongen van een Ambachtschool voor Electricien 1 bekw. monteur-chauffeur 1 chauffeur tuinman 1 chauffeur schilder, DISTRIBUTIE en SPAREN: Maandag 10—11 B en C-boeren Alle anderen Woensdag van 5 uur tot half 7. Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 6 tot 7 uur. door Pater Torphinus van Bueren O.F.M. k 25 cent verkrijgbaar bij FIPMA VAN DEN MUNCKHOF. Vanaf heden gevestigd als: Leunscheweg. Zij beveelt zich tevens aan voor het geven van Zomerstoffen Schorfebonfen Laken Kaioen Flanel, enz. t voordeeligst bij Flinke Vlaplaten 22 ct Mooie Cakevormen 30 ct Vliegenmeppers 9 ct Vliegenvangers lOOst. 95 ct Vliegenplaatjes 5 voor 10 ct Zware wit emm. emmers 65 ct. Prachtige emaüle fluitketel als reclame 75 ct Mooie emaille Koffiekannen 1 Ve liter 3 liter 31/, liter 68 ct 98 ct 1.25 Voor en andere artikelen 't beste voor den taagsten prijs! Probeert U eens hooge en lage. Reuzensorteering. Lage prijzen, HOFSTRAAT 8

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2