DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Luchtbescherming. DE BRANDBOM. Ons weekpraatje. Krakelingen. Als U mij vraagt Van de Sport velden. Zomerfeest te Horst. Radio-Centrale Zaterdag 8 Juli 1939 Zestigste Jaargang No 27 De brandende bom is nu ver wijderd van de zolder en brandt in een emmer met zand rustig uit. Op den zolder zijn nu eenige secundaire branden uitgebroken. Dat zullen we maar verónder- stellen. Momenteel zijn ze nog niet ernstig, maar over een tien tot vijftien minuten is dat niet meer het geval. Daar U niet de eenig- ste zult zijn, die getroffen is, kunt U niet meteen de brand weer alarmeeren, want het groo- (ere materiaal moet in reserve gehouden worden, indier. de branden een ernstige omvang gaan krijgen. De eerste blusch- pogingen moeten door iedere bewoner zelf, of met behulp van niet getroffen buren ondernomen worden. En hier geldt weer„De eerste klap is een daalder waard" of snel optreden zal het inroepen van de brandweer overbodig maken. Nu komen de door U getrof fen maatregelen in werking. Door de opruim, op den zolder ge houden, is het begin van brand niet ernstig. Eigen brandblusch- middelen zullen in negentig van de honderd gevallen het vuur kunnen doven. Onze hulpmidde len zijn water, zand, blusch- apparaten. WATER. Dit is wel het be langrijkste middel. Daar er in Venray geen waterleiding is moeten we dus het water emmer voor emmer naar boven dragen, wat uw kostbare tijd kost. Wel kan men in gevaarhjd een paar emmers water, naast een kist met zand steeds op zolder gereed hebben staan. Een paar emmers zijn echter zoo leeg en dan moet weer van beneden aangevoerd worden. Huizen met eigen waterleiding staan er ook niet veel beter voor, want ook hier moeten we het water een verdieping lager gaan halen. Nooit treft men op zolder een kraan aan, wat toch eigenlijk vooral voor brand van zeergroot belang is. Aan hen, die waterleiding in een bestaand huis laten aanleg gen en aan hen, die een nieuw huis met watervoorziening laten bouwen geef ik een goede raad: Laat een flinke groote kraan, liefst voorzien van een slang nippel op uw zolder aanbrengen. Het kost u nu slechts een paar meter pijp, een kraan en het werkloon. Dan heeft men steeds water vlak bij de hand en men kan de eene emmer laten volloopen, terwijl men de andere gebruikt. Nog doeltreffender is de aanschaf van een paar meter tuinsjang met sproeiermonding en nippel voor de kraan. Het is een uitgaaf van enkele guldens. Dan heeft U continu water, wel niet zoo'n sterke straal als van een brandspuit, maar zeker voldoende voor een begin van brand. Het hieraan bestede geld krijgt U bij brand in normale of ge vaarlijke tijden honderdvoudig terug, in den vorm van slechts geringe schade. Toch mag U niet voor de vol le honderd procent rekenen op deze beveiliging en hierdoor andere maatregelen niet nemen, want de electriciteitsvoorziening kan gestoord zijn en dan hebben we er niets aar., daar alle eigen watervoorzieningen gedreven wor den door een electro-motor. ZAND. Dit kan ook een belang rijk hulpmiddel zijn, mits U een groote kist heb staan, want an ders is de voorraad gauw uitge put, terneer, daar U het reeds moet gebruiken, om de bom zelf onschadelijk te maken. BRANDBLUSSCHER. Van hoeveel nut zal U nu een apparaat zijn, dat door U aan geschaft is, volgens het plan der L.B.D. (Peel en Maas 3 Juni). De bedoelde apparaten zijn zg, schuimblusschers, welke reeds lang door de gemeente Venray gebruikt worden. Reeds menig maal hebben deze goede diensten bewezen. De inhoud der apparaten is 10 Liter, terwijl de meeste huisap men het tienvoudige schuimvo- lume, dus ongeveer 100 Liter. Het schuim omhult de brandende voorwerpen, sluit de luchttoevoer af en het vuur kan niet door branden. Door de prijs van f 16 zijn het ook verreweg de goedkoopste apparaten welke in den handel zijn, bovendien door aanschaf helpt U mede aan productieve werkverschaffing, daar deze ap paraten geheel Nederlandsch fa brikaat zijn. Behalve de Charitas is dus ook de werkverruiming met de luchtbescherming te combineeren. De hanteering der apparaten is zeer eenvoudig. Men slaat een uitstekende pen in en men kan spuiten. Daar een 6-Liter appa raat misschien te kleine capaci teit zou hebben, heeft de L.B.D. juist deze 10-Liter apparaten ge kozen. Orootere kan men ook gebrui ken, maar deze zijn veel duurder en veel zwaarder, want denkt U er wel aan, dat in gevaarlijke tijden deze brandbestrijding zeer vaak door de vrouwen verricht moet worden, daar de mannen onder de wapenen zijn. Hoofd der L.B.D. A. BUWALDA. KLEED U BEHOORLIJK 1 OOK IN VACANTIETIJD. Deze week beperk ik me in m'n bijdragen voor de krant zooveel mo gelijk tot de vacantie-genoegens en ongenoegens. Dat zijn zaken, waar over men in examentijd het liefst wordt onderhouden. We zijn thans in de dagen, waar op we het passend vinden om aller lei grapjes te maken over de „zedelijk heidsbevliegingen" van achterlijke menschen, die natuurlijk inde dorpen wonen, boeren zijn en zwaar kerksch. Menschen, die „niet mee kunnen" met hun tijd. In een van de dagbladen, welke ik lees, vond ik van de week al 'n .dubbele kop" over zoo'n geval. Die koppen luidden 8ldus: «KLEEDT U BEHOORLIJK", ZEGT NUNSPEET. De veldwachter zal er op letten. Grappig, niet 't Bericht bleek er over te gaan, dat de gemeenteraad van Nunspeet met algemeene stem men een bepaling in de politie-ver- ordening heeft opgenomen, inhouden de een verbod om zich op den open baren weg in onbetamelijke kleeding te bevinden. Nou dat levert natuurlijk stof voor komiekelingen. U zult zien: de Tele graaf en „Het Leven" gaan er straks óók over grapjassen. Je hebt veel menschen, wien het begint te kittelen, als er over betamelijke kleeding wordt gesproken, want dan denken ze aan onbetamelijke kleeding. En schieten in den lach. Toch waag ik iets te zeggen voor en over het standpunt van de beta melijkheidsvoorstanders. Ik dacht, dat ik het objectief kan doen, want ik heb nogal wat gezien van de wereld: ik ben geen boer; ik ben niet zwaar kerksch; en ik ben helaas ook geen toonbeeld van deugd. Maar ik heb nog een klein restje schaamtegevoel en daarmee kan ik het optreden van den Ermeloschen raad en van anderen, die in denzelf. den geest werkzaam zijn, billijken. De halfnaakt-looperij van sommige vacantie-gangers heeft met moderne beschavingsgebruiken niets gemeen. Degenen, die het tegenovergestelde meenen, kunnen van de wereld niet veel méér hebben gezien dan hun eigen omgeving, dus b.v. Ermelo en eens iets „ver wegs" te noemen de Belgische kust bij Knocke en Heyst. Wanneer een Hollander, voor wat het kleedingvraagstuk betreft, over modern spreekt en over gedurfdheid, dan denkt hij aan Parijs en aan de landen van het Zuiden van Europa. Wat een bewijs is, dat hij niet uit ervaring spreekt. Het Fransche, Spaansche, Italiaan- sche ook het Parijsche meisje (idem de vrouw) gaat, over het al gemeen zediger gekleed dan het Hol- landsche meisje, dat „modern" wil zijn. De „zuidelijke" zedigheid, in kleeding, kenmerkt ook het Duitsche meisje. Tot excessen in de kleeding komt men dè.ar, waar warmte in de weers gesteldheid iets bijzonders, althans iets ongewoons is. In Noorwegen b.v. is zelfs het volkomen ongekleed baden en zwemmen in openbare bad- gelegen heden een moderne usance geworden; óók, dat is daar even eens regel in het gemengde bad. Maar buiten het zwembad is de klee ding der vrouwen in de Scandinavi sche landen decenter dan van de Hollandsche vrouw „op vacantie". Van de laatsten den gelukkig nog talloozen goeden Diet te Da gespro ken. De Hollander man en vrouw heeft de geaardheid om zich „aan te stellen", als hij wat bijzonders onder neemt. Hij moge op een schitterende -o i buitenplaats wonen, laten we zeg - paraten slechts 6 Liter zijn. Spuitgen: in Laren of Aerdenhout of men de blusscher, dan krijgt Wassenaar, en ha zal daaronder alle omstandigheden gevoegelijk gekleed gaan. Maar als hij op vacantie gaat naar een Brabantsch of Drentsch of Geldersch dorp, dan trekken hij en zij in het vacantie oord gekomen en niet eerder een of ander zon derling costuum aan, dat het mid den houdt tusschen een badpak en voetbaltenue en... ze ergeren zich aan de bekrompenheid der inlanders, die zich ergeren aan het onbetamelijke uiterlijk van de zendelingen der mo derne beschaving. Waarom vertoonen deze ontklee. dingsmaniakken hun poovere kuns ten niet in de plaats hunner inwo ning? Als ze op deze vraag het ant woord zoeken, weten ze meteen, waarom die „achterlijke boeren" in het vacantieoord de verschijning van sommige gasten onbetamelijk achten. Laat ik ook zeggen, dat men zich aan dit laatste soort overal ergert, in het buitenland zoo goed als ten onzent op het platteland. Wanneer men in den vreemde is en men ziet een door iedereen nagekeken, slechts ten deele gekleede „dame" naderen, welker ontbloote beenen, dijen, schou ders en armen van een kalkachtige bleekheid zijn en van een weekdier- achtige glibberige voosheid, dan tien tegen een herken je haar later aan haar taal als 'n Holland sche, met meestal Mokumschen in slag. Onwennig maar met trots schrijdt zij voort tusschen 't gekaffer- te, dat ze met haar bezoek vereert, als exponente der „moderne" Neder- landsche beschaving. Al of niet vergezeld van haar 200- pondschen jasloozen gemaal, wiens buik den band van z'n kniebroek wijdsch overstulpt en op wiens Schil ler kraagje het parelende zrceetvan een glanzenden kalen knikker ge staag neerdruppelt. Ik zei hiervoren, dat zedigheid in kleeding ook het Duitsche meisje (vrouw) kenmerkt. Hetzelfde kan niet worden gezegd van den Duitschen man (in vacantietgd)het woord ze digheid zij te zijnen opzichte te ver vangen door betamelijkheid. Zijn verschijning is vaak van een grove wansmakelijkheid, Vele Duitsche „heereD", alsmede vele Hollandsche „heeren" en hun „dames" misbruiken de vacantie om door hun verschijning in onvoldoen de en onwelgevoegelijke kleeding, aan bepaalde ontspanningsoorden een renommee te geven van zedelijk be derf, b.v. aan de Noordelijke bad plaatsen van de Belgische kust. En kele gelijkgestemde maniakken, die het met hun portemonnaie niet tot de Belgische kust kunnen brengen, verschrikken de eenvoudige bevol king van Ginneken en Ermelo. En over dien schrik grinnikt 'n gijle boulevard-journalistiek. Zóó staan de zaken. waarop de gezinnen worden onder houden, nog minder dan den daalder die Von Moltke voor den eersten klap over had. Voor dien eersten klap zouden we geen vijand behoe ven we zouden ons dezen zelf geven, wanneer we de bestaansmo gelijkheid van het volk achter stel den bij de noodzaak van 's lands defensie. „DE SCHULDIGEN" Groote gras- en hooitekorten. Dat loopt mis met de gras- en hooivoorziening. Nog zelden hebben wij het mee gemaakt, dat voor den vlotten groei van het gras het. voorjaar en de voorzomer zoo ongunstig waren als dit jaar het geval is. Geen regen en meestal geen dauw ook, gedurende dagen en weken een enkele bui regen hier en daar gevallen buiten beschouwing gelaten en daarbij een felle, schrale, dorre wind. Met name voor onze graslanden begint het er heel slecht uit te zien. Voorraden kuilgras kenden niet ge maakt worden. En hooi is maar schaarsch gewonnen, omdat de wei landen onvoldoende gras gaven en men het vee teneinde raad in voor hooiland bestemde perceelen moest laten. En al is dan, zooals het officieel rapport over den stand der gewas sen meldt, de kwaliteit van het ge wonnen hooi goed te noemen, het groote gras- en hooitekort stelt den veehouders voor moeilijke voedings problemen. De marktoverzichten van de ver schillende b'aden wijzen indirect op deze moeilijkheden. De mededeelingen daarin, dat het stikstof verbruik zeer verhoogd is, zeggen den ingewijde duidelijk genoeg, dat er vele boeren zijn, die nog willen redden wat er te redden is. Want zoo gauw als er maar wat regen is gevallen kan een matige stikstofgift nog wonderen doen. En als dan gedurende dezen zomer door geregeld snel afweiden of afmaaien als het gras in zijn volle kracht is, waarna men telkens wat stikstof geeft, het grasland tot verhoogde opbrengst geprikkeld wordt, dan kan er nog vrij wat goed gemaakt wor den. Volgens de marktoverzichten wordt kalk-ammonsalpeter veel gevraagd. Dat is te begrijpen. Vooral voor 't grasland is deze meststof prachtig werkend- Maar ook kalksalpeter wordt veel gegeven en ook met groot succes. Als U mij vraagt zou ik zeggen: doe als die pientere boeren, die voor één gat niet te vangen zijn en zorg vcor een voorraadje kalkammon of kalksalpeter. Het kan wonderen doen op de graslanden en vele, vele malen de kosten goedmaken. (Nadruk verboden) goede komen aan Jeugdorganisaties, die zoo ontzaglijk veel goed doen, aan onze jongens en meisjes op geestelijk en cultureel gebied en wier noodzakelijk bestaan in den tegenwoordigen ontwrichten tijd, wel niemand meer zal loochenen. Als het weer nu maar medewerkt, belooft het een blije, gezonde ont- spanningsdag te worden. Voor verdere bijzonderheden zie men de adverten tie. Alle copie hierop betrekkinghebben de, moet Donderd. vóór 1 uur in ons bezit zijn. VALK-REVUE. Door een 5—0 overwinning van O.S.S. op V.V.L.K. heeft O.S.S. zich vaster aan den kop geplaatst blij kens onderstaande stand: O.SS. 2 2 0 0 4 7—0 De Valk £10 12 2 V.V.L.K. 2 0 0 2 0 1—7 Zondag a.s. ontvangt De Valk V.V.L.K. op haar terrein. Dat kan wederom een spannende strijd wor den, want brengen De Valken deze tot een goed einde, dan staan ze met O.S.S. In punten gelijk, doch met een wedstrijd meer gespeeld. De Val ken zullen dus wel alles op alies zetten om beide puntjes in Venray te houdeD. De Valken mogen hun tegenstander echter niet onderschat ten, al heeft men in Leuth met 2—1 kunnen winnen. Wanneer de rood zwarten spelen voor wat ze waard zijn hebben zjj kans op succes. Zondag 16 Juli kan De Valk toe zien, daar in verband met de oor spronkelijk vastgestelde wedstrijd is uitgesteld. O.S.S. gaat dien dag naar Leuth en we zijn benieuwd hoe de Osschenaren zich in 't Laag zullen thuis gevoelen. Weet O.S.S. ook hier te winnen, dan zal de eindstrijd tus schen O.S.S. en De Valk gaan. Laat dit voor De Valken 't sein zijn om geen wedstrijd meer te ver liezen, dan is men een stap in de goede richting. De wedstrijd begint om 2 uur en staat onder leiding van G. de Kuijper. 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.Populair concert FRANKFURT 8.40 Vroolijk programma DROITWICH 10.50 Eddy Carrol band Dinsdag Neen, ik schrijf niet over de moei lijkheden tot vorming van een nieuw kabinet. Ik ben er van overtuigd, dat de heer Colijn aan niets minder gebrek heeft op het oogenblik, dan aan ongevraagde adviezen of tegen werpingen. Ik wilde het slechte hebben over de demissionaire regeering, dus over het kabinet, dat heengaat. Alle politici en zoo goed als alle kranten hebben zich uitgeput om uit te zoeken, wie de „schuldigen" zijn aan de kabinetscrisis. Nou en dat zijn de Roomsche mi nisters. Klaar als een klontje. Want Colijn had gezegd, dat ze „ad zoo veel totaal" moesten bezuinigen en dat deden ze niet. Dus... en daarom moeten de Roomschen nou maar een toontje lager zingen. De logica van een en ander kan ik nou maar niet snappen. Formeel zijn de Roomsche minis ters inderdaad „schuldig" aan de kabinetscrisis, want ze deden niet, wat de verantwoordelij ke regeerings- leider van ze verlangde. Maar om de moreele schuld vast te stellen, moet men nagaan, of de gestelde eisch redelijk was. Anders zou de moreele schuld neerkomen op den regeeringsleider. Ook de minister van defensie heef t zijn begrooting niet kunnen terug brengen; hij is A.-R. Men excuseert hem, ook volgens mij, volkomen ten rechte, omdat naar vrijwel ieders inzicht op de landsverdediging niet bezuinigd mag worden, nude veilig heid van het land in gevaar kan worden geacht. Maar kan en mag minister Rom- me bezuinigen op de uitkeering, via steun en werkverschaffing, aan de werkloozen, terwijl door de regeering steeds is erkend, dat die uitkeering is gebaseerd op het „ethisch mini mum" Minimum beteekenthet minste, 't minst toelaatbare. Het is een su perlatief, een uiterste grens dus. Nochtans heeft minister Romme bezuinigd; hij heeft in zjjn begroo ting voor het volgende jaar het eindcijfer beneden dat van bet loo- pende jaar gebracht. Maar de be zuiniging moest grooter zgn. Is deze eisch redelijk Als men over „defensie" spreekt, gewaagt men in verband daarmee van „vaderlandsliefde". Ik weet, dat aan het begrip vaderlandsliefde meer vast zit dan brood alleen. Maar brood voedt ook de vader landsliefde. Zonder dat vergaat ze. „Ubi bene, ibi patria", zegt niet geheel ten onrechte het spreekwoord „Waar ik het goed heb, daar is mjjn vaderland". Om het vaderland te verdedigen, moet er physieke kracht zgn. En het vaderland moet waarde hebben voor den verdediger^ Ik geef voor een leger, dat zich zorg maakt om de onvoldoende wjjze Blijkens advertentie elders in dit blad, wordt morgen, Zondag 9 Juli, te Horst een groot zomerfeest ge organiseerd, in de feestweide van de „Oude Lind" nabij kasteel Ter Horst, De organisators van dit feest zijn de Jeugdorganisaties, t.w. K.M.J.V. K.J.M.V.K.B.J.V.; R.K. Jonge Boeren en Jonge Wacht. Het feest, dat aanvangt om 4 uur, zal geopend worden met de korfbal- wedstrjjd Venlo Girls contra K.C.H. van Horst. Deze sport, die steeds meer belangstelling trekt, is voor Horst en omgeving nog niet zoo zeer bekend. Voor velen dus een mooie gelegenheid om hiermee ken nis te maken. Vanzelf sprekend zullen voor de jeugd de volksdansen een bijzondere attractie vormen. De organisaties uit Horst zijn reeds jaren met deze dansen bezig. Diverse groepeD van verschillende plaatsen zijn uitge- noodigd en hebben bereids toezeg ging gedaan, aan deze dansen deel te nemen. Tevens zal de Volksdans club eenige zeldzamer dansen demon streeren, zoodat ook op dit gebied heel wat te genieten valt. In volgorde zullen de volgende dansen worden uitgevoerd, waaraan eenieder mag deelnemenGalop, Ringel rei, Molentje zonder klap, Kerstklokken, Duivelspaard, My lady Cullen, Picking up Sticke, Rom-Bom, Kampjool, Zakdoekendans, Groote Ronde, Molentje met klap, Erwten- pluk, Groote acht, Jenny pluck paers, Slangendans, Tovercirkel, 't Zomer- bosch, Nieuw Holland en Papieren wereld. Van 6 tot 6.30 en van 7.30 tot 8 uur is pauze. Iets zeer nieuws in deze streek zal wel zijd de groote Volly-wedstrijd, die gespeeld wordt tusschen de Jonge Middenstand en de Jonge Boeren. Dit is een Engelsch balspel, dat veel op hoogere studie-inrichtingen wordt beoefend. Een extra groote Limburg- sche vla zal de prijs zgn. De volksspelen, die georganiseerd worden door de Jonge Wacht, zullen bestaan uitveldloop, polstok ver en hoogspringen, 4 x 100 meter esta fette, hoogspringen, draadhappen, 100 meter hardloopen, Romeinsch wagenrennen, hordeloop, hindernis- loop, touwtrekken en kaarsloopen. Wie onze frissche jongens kent, weet reeds bij voorbaat, dat ook dit een succes zal worden. Last not least, het groote Fancy- Fair. Hierbjj zjjn vele prachtige attracties, waar voor ieder met een beetje geluk, een mooi prijsje te halen is. We vinden er ringtent, schiettent, trektent, balgooien, hoofd van Jut, vliegsport, rad van avon tuur etc. De baten van dit feest zullen ten P,D.V. „De Zwaluw." Bovengenoemde vereenlglng hield op Zaterdag 24 Juni een wedvlucht met oude duiven vanaf Limoges. Afstand 722 K.M. De duiven werden gelost om 7 uur 30, met Z. W. wind. Aankomst eerste duif 7.40.5 Zaterdag, laatste Zondag v.m. 8.46.49. Ie, 10e en 15e P. Manders 2e P. Kersten 3e J. Vollenberg 4e St. Servaas 5e en 14e C. Dgchmans 6e P. Jansen 7e J. Verstegen 8ste M, Franken 9e en 13e Gebr. Rutten lie W. Thijssen 12e G. Jansen 16e W. Beterams Overduif E. Vermeulen. 1.20 1.35 2.20 3.20 4.20 6.20 7.-8. 8.35 BRUSSEL (Vlaams) 8.Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon KEULEN 12.20 Landesorkest BRUSSEL Vlaamsch Gesproken dagblad KEULEN Concert DEUTSCHLANDSENDER Gevar. concert REGIONAL Programma Orkest BRESLAU Orkest LUXEMBURG Gramofoon EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. KEULEN Lehar programma BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gesproken dagblad. Gramofoon KEULEN 11.Orkest Woensdag BRUSSEL Vlaamsch 8,Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon KEULEN 12.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch I.20 Gesproken dagblad DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert LUXEMBURG 3.20 Gramofoon KEULEN 4.27 Kur-orkest LUXEMBURG 6.20 Gramofoon 7,008.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten BRUSSEL Vlaamsch 8.20 Orkest KEULEN II.3e acte Opera Zar und Zimmermann Donderdag Marktberichten. VENLO. Op de Coöp. Veilingver eeniging van Maandag was de aan voer 2.724.000 eieren Kippeneieren van f 3.15 tot f 3.70 Kleine eieren van f 2.80 tot f 3.10 Eendeneieren van f 2.60 tot f 2.90 ROERMOND. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 6.200.000 eieren. Kippeneieren van f 2.80 tot f 3.70 Eendeneieren van f 2.60 tot f 2.90 Programma van 9—15 Juli. Zondag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gramofoon Gesproken dagblad 9.20 Gramofoon DROITWICH 11.05 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Dansorkest 1.20 Gespr. dagblad DEUTSCHLANDSENDER I.30 Gramofoon KEULEN 2.20 Populair concert LUXEMBURG 3.20 Concert DROITWICH 6.50 Reginald Foort speelt KEULEN 8.25 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 10,20 Gesproken dagblad BERLIJN II.— Orkest Maandag BRUSSEL Vlaamsch 8.-— Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gevar. concert DEUTSCHLANDSENDER 12.20 Populair concert BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad. KEULEN 2.20 Populair concert LUXEMBURG 3.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 4 20 Orkest REGIONAL Programma 6.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG i Gramofoon. Plechtige H. Mis BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Daverende Donderdagmiddag 1.20 Gesproken dagblad KEULEN 2.20 Gramofoon DROITWICH 3.25 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Lichte muziek BRUSSEL Vlaamsch 6.05 Kinderuurtje. Gramofoon 7—8 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH 8.20 Gevar. programma KEULEN 9.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch .00 Gesproken dagblad LEIPZIG 10.50 Populair concert, dansmuziek Vrijdag BRUSSEL Vlaamsch - Gymnastiek; Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 0 Orkest HAMBURG 12.20 Bremer Stadmuzikanten BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad. KEULEN I.35 Concert LUXEMBURG 3.20 Gramofoon KEULEN 4.20 Orkest LUXEMBURG 6.20 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DEUTSCHLANDSENDER 8.35 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gespr. dagblad. Gramofoon STUTTGART II.Stuttgarter orkest Zaterdag 8.— 9.20 BRUSSEL Vlaamsch Gymnastiek. Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG Gevar. concert PARUS RP 11.25 Gramofoon DROITWICH 12.10 Orkest BRUSSEL Vlaamsch Gespr. dagblad KEULEN Orkest DEUTSCHL ANDSENDER Gevar. concert LUXEMBURG Gramofoon KEULEN Gevar. programma BRUSSEL Vlaamsch Weekend programma 1.20 1.35 2.20 3.20 4.20 6.20 L 7.008.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.35 Orkest BRUSSEL Vlaamsch' 10.20 Gespr. dagblad. Gramofoon KEULEN Ui—s Orkest

Peel en Maas | 1939 | | pagina 9