Horster Veemarkt JOH. JEUKEN-Pouw«ls 1934 Jubileum 1939 UW KLEEDING GRATIS 2 GRATIS BESTELDAGEN Gemengde Berichten Advertentiën. Fam. RuMen Rekeningen voor Studenten Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan onzer zaak, kunt U bestelleD, als U dit doet tusschen 8 Juli en 1 Augustus. In dit tgdvak hebben wg vastgesteld, -met daarnaast nog een Speciale Aanbieding. H Profiteert hiervan en maakt kennis met het voortreffelijke MAATWERK van Langstraat la. VENRAY. REGELING OF VOORWAARDEN: 1. De 2 gratis besteldagen zijn strikt geheim en de datums zijn in verzegelde enveloppe gedeponeerd bij de Nederl. Landbouwbank alhier. 2. Deze enveloppe zal op 1 Aug. in het bijzijn van twee getulgeD worden geopend en de uitslag wordt in dit blad op Zaterdag 5 Aug. bekend gemaakt. 3. Als datum van bestelling nemen wij aan de dag waarop U de stalen aanvraagt, mits hierna een opdracht volgt. Mocht U zelf een andere datum kiezen, is dit ook toe gestaan. Spuitdatum Coloradokever De Burgemeester der gemeente Venray maakt bekend, dat blijkens door hem van den Inspecteur, Hoofd van den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen, ontvangen bericht DE DERDE BESPUITING van alle aardappelvelden moet wor den uitgevoerd in de periode van 11-22 juli as. De bespuiting moet worden uitge voerd met een oplossing, waaraan op 100 Liter water 400 gram lood- arsenaat is toegevoegd. Venray, 6 Juli 1939. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. STAATSEXAMEN. Geslaagd voor staatsexamen op 't Gymnasium T.C. H. Bemsen, Den Bosch; J. v. d. Burg, DelftN. Buur, AlkmaarA. v.d. Drift, DelftK. Hermans, Breda; A. van Kempen, Malden F. Maat man, Nijmegen G. Mannaerts, Til burg K. Seysener, Alphen P. Win- tels, Venray; J. Wintermans, Den HaagM. Plattel, Zwolle. Gevonden t 4 rijwielbelastingmerkeneen terug te bekomen bij G. Peeters, Maash. weg 36, een bij G. Loonen, Leuusche- weg, twee op 't politiebureau een vulpen met glazen pen op het politiebureau. J. DE GROOT, f Te Ede overleed in den ouderdom van 57 jaren, de Heer J. de Groot, gepens. Opperwachtmeester der Kon. maréchaussees. De overledene, die de eerste com mandant was der Brigade te Venray had zich hier vele vrienden verwor ven door zijn humanen omgang en eerlek optreden. COUPEUSE-LEERARES. Op 5 Juli slaagde te Eindhoven voor Coupeuse-Leerares met lof onze dorpsgenoote mej. Grada Kusters, Leunsche weg. Zij genoot hare op leiding bij Instituut Prof. H. Cuppens- Geurts. P.D.V. „De Zwaluw/' Wedvlucht met Jarige duiven vanaf Noyon. Afstand 303 K.M. Gelost om 7 uur met Z. W. wind. Aankomst eerste duif 10.58.26, laatste li.13.52 le, 2e, 13e, 14e, 17e en overduif J. Vermeulen 3e en 10e Gebr. Jansen 4e L. Coopmans 5e, 6e en 15e E. Vermeulen 7e en 12e P. Kersten 8ste en 16e J. Verstegen 9e Gebr. Rutten lie P. Manders Op het Bondsconcours van den C. N. B. werden de volgende prgzen behaald: P. Manders 93, 131 W. Thijssen 118, 273 G. Janssen 120, 157 Gebr. Rutten 184 J. Kusters 234 H. Strgbosch 250 St. Servaas 256 In concours waren 1111 duiven. Kring Horst—Venray. Jeugdcompetitie. Uitslagen van Zondag 2 Juli. Afd. a. MeterikD.I.S. b 7—0 De Valk b—D.I.S. a 0—9 De Valk a—Oostrum 4—0 Afd. b. Wanssum—H.S.C. D.E.V.Excelsior 2—3 11—0 Programma 9 Juli. Geen wedstrijden wegens den 2e Zondag van de maand. Programma 16 Juli Afd. a. D.I.S. a—Meterik Oostrum—D.I.S. b. Wijzigingen en aanvullingen voor behouden. Standenlrjst Jeugdcompetitie, bij gewerkt tot en met 2 Juli. Afdeeling a. D.I.S. a 7 5 2 0 12 21—4 De Valk a 6 4 1 1 9 30—13 Oostrum 5 12 1 4 1211 Meterik 3 111 3 8—2 De Valk b 5 1 0 4 2 5—35 D.I.S. b 4 0 0 .4 0 3—23 Afdeeling b. D.E.V. 3 2 1 0 5 23—3 Wanssum 4 2 0 2 4 1113 Wittehoist 1 1 0 0 2 3—2 B.V.V. 3 0 12 1 2—10 Excelsior 1 0 0 1 0 0—11 HANDBOOGSPORT. Op het nationaal concours te Boekei werden door de navolgende handboogschuttergen prijzen behaald: Corpsprijzen klasse A: 2e pr. Ons Genoegen, Ysselsteyn met 107 punten. Klasse B2e prijs H. Maria, Oos trum met 98 punten. Klasse C2e prijs Ons Genoegen, Ysselsteyn met 90 punten. 6e pr. Eendracht, Veulen met 83 punten. 8e pr. St. Anna, Venray met 81 p. Handboogschutters-Concours. De Handboogschutterijen H. Maria te Oostrum en Ons Genoegen zullen een nationaal concours orga- niseeren op 16, 22 en 23 Juli a.s. Het Bondsconcurs van de Hand boogschutterskring de Vriendschap, zal morgen Zondag te Leunen ge houden worden. OOSTRUM. Op het concours voor handboogschutterijen te Deurne, be haalde de Heer P. Maessen alhier de tweede personeele prijs. OVERLOON. Maandag had alhier het jaarlijks Koningsvogelschieten plaats van het St. Theobaldus-Gilde. De Burgemeester loste het eerste schot. De Gilde-broeder A. Blokken- stein wist na een hevige kamp, nadat er ongeveer 100 schoten waren gelost, den vogel met en goed gemikt schot naar beneden te halen en zoodoende het Koningschap voor een jaar te verwerven. Ter gelegenheid van de Missie- tentoonstelling, georganiseerd door de Missienaaikring, werden vlag getjes verkocht ten bate der Missie, deze brachten f 23.— op. De verkoop der K.R.O.-speldjes heeft alhier opgebracht f 15.90. Meer vacanfiehuizen. Naar aanleiding van het bericht over de oprichting van een R. K. Trekkersheem te Lomm, meldt men nu dat er ook een is te Meerlo en dat er meerdere in voorbereiding zijn. HORST. Maandagavond omstreeks half negen is het anderhalf jarig doch tertje van de echtelieden G. Linders- Hovens aan de Melderslo alhier in een onbewaakt oogenblik in een waschpot gevallen, die slechts ge deeltelijk met water was gevuld en daarin jammerlijk verdronken. Ernstige brand. Door onbekende oorzaak brandde te Swolgen het woonhuis en de sme derij at van de Wed. Brouwers, Huismeubels en winkelvoorraad gin gen grootendeels verloren. De brandweer van Swolgen, die wel spoedig ter plaatse was, kon weinig uitrichten. Vsrzekering dekt de schade. Jonge Boeren- en Tuinders. Woensdag hebben de Jopge Boeren en Tuinders uit 't Bisdom hun jaar- lijkschen studiedag te Roermond ge houden. De deelneming was weer ver blijdend groot. Zoo in den loop der jaren kan men tal van veranderin gen constateeren in het geheele karakter dezer bijeenkomsten. Ze ko men geleidelijk op een hooger plan, er komt meer lijn en teekening in. Dit is reeds te zien aan het program, dat meer en meer in het teeken van het geestelijke, het hoogere en cul- tureele staat. Deze dag is, zooals de Z. Eerw. heer ir. Bemelmans het uit drukte, een geestelijke oogstdag ge worden voor de deelnemers temidden van het werk van alle dag. Onder de deelnemers bevonden zich eenige groepen Jonge Boeren in het vereenlgingsuniform in bruin-groen. Het bestuur hoopt dat deze unifor- meering hand over hand zal toene men een uiting van grootere een heid naar buiten zal worden. Verder waren er deelnemers in 's konings wapenrok, die van hun verloftijd dezen dag afnamen om hun kennis en ontwikkeling te verrijken. De Z.Eerw. heer Bemelmans prees dezen voor hun ijver. De middagvergadering werd ook bijgewoond door den heer ir. dr. W. Droesen, lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal. De Z.Eerw. heer Bemelmans ver welkomde allen met enkele hartelijke woorden. De dag werd besloten met een cultureel uurtje gewijd aan demon straties van volksdans, lichamelijke oefening, zang en declamatie.. Een en ander gaf een beeld van in welke richting deafdeelingen het bij ont spanning o.m. kunnen zoeken en pro. beeren. De verschillende inleidingen inden loop van den dag werden ook afge wisseld door zang. De dag had een zeer bevredigend verloop. Oplichter aangehouden. Door de Sittardsche gemeente politie is een Duitscher aangehouden, B. genaamd, die tot voor eenigen tijd in dienstbetrekking was bij een groote instelling in deze streek en In die kwaliteit geregeld inkoopen kwam doen in Sittard en Geleen. De man, die derhalve een graag geziene gast was bij alle winkeliers, die be doelde inrichting onder hun clientèle tellen, is na zijn ontslag ten eigen bate inkoopen blijven doen bg de fir ma's, die van zijn ontslag onkundig waren. Hij ging nog verder en wist op verscheidene plaatsen geld los te krijgen te „Ieenen" onder voor wendsel, dat hij in de stad Dog eenige rekeningen moest voldoen, waarvoor hij het geld vergeten had mee te brengen. Zonder eenig wantrouwen werd aan B. het geld geleend, doch dra kwam men tot de ontdekking, dat zoowel het geld als de gekochte waar verdwenen waren. Thans is de man door de Sittard sche politie aangehouden. Bg zgn verhoor bekende hg, dat hij dezelfde trucs ook te Geleen op een vijftal plaatsen heeft toegepast met succes. Inmiddels is B. naar Maastricht over gebracht en ter beschikking van den officier van Justitie gesteld. Verkiezing Gedeputeerden Woensdag hebben in de Provinciale Staten van alle provincies de ver kiezingen plaats gehad tot samen stelling van de colleges van Gedepu teerde Staten. In de meeste provincies is geen wijziging gekomen in de politieke verhouding, slechts Gelderland,^Fries land en Zeeland maken hierop een uitzondering. Door de Provinciale Staten van Limburg zgn al3 leden van Ged. Staten herkozen: de heeren J. H, Maenen, Heerlen; W. M. A. Galiart. Stevensweert; Th. P. H. Rutten, Horst; mr. J. G. S. N. Beckers, Sit tard en G. H. F. H. Corten, Beek, terwijl in de vacature J. Th. Verheg gen gekozen werd mr. R. H. van Basten Batenburg, Tegelen. Tot buitengewoon lid van Ged. Staten werd gekozen de heer E. H. van Oppen (R.K.), Maastricht. Allen verkregen 39 stemmen, ter wijl 3 blanco werden uitgebracht; alleen de heer Galiart verkreeg 38 stemmen tegen 4 blanco. Ook het vorige college van Ged. Staten bestond uit 6 Katholieken. In de Prov. Staten hebben zitting 40 R.K. (37), 3 S.D.A.P. (3),2N.S.B. (5). De N. S. B.-leden waren in de zit ting van Woensdag niet aanwezig. Oud-Limburgsch Schuttersfeest Morgen Zondag zal te Tegelen een oud-Limburgsch Schuttersfeest ge houden worden, waaraan ruim 70 schutterijen met 15 koninginnen zullen deelnemen. Duitsche, Belgische en Nederlandsche trommel- en pijper corpsen zullen tegenwoordig zijn. Dc Maaswerken te Maasbracht. De groote Maaswerken te Maas- bracht zijn thans zoover gevorderd, dat de laatste resten van den dam die den nieuwen Maasarm van de oude Maas scheidde, zgn weggegra- ven. De Maas is derhalve in Maasbracht in de nieuwe bedding geleid, waar door de loop der rivier ter plaatse over een lengte van verscheiden kilometers belangrgk gewijzigd is. Met name komt deze wgziging ten goede aan Maasbracht als haven plaats, terwijl ook de schippers hier mede in vele opzichten gebaat zgn. Het vliegveld in Zuid- Limburg. Op initiatief van het provinciaal bestuur van Limburg is Woensdag middag te Maastricht een bgeen- komst gehouden van de leden der Provinciale Staten en hoofden van gemeenten in Zuid-Limburg, die ge- interesseerd zgn bg den aanleg van een vliegveld aldaar en op wier steun men wil rekenen bg de totstandko ming ervan. De heer Plesman, directeur derK. L.M., hield een inleiding over de beteekenis van het luchtvaartverkeer in dezen tijd, waarbg hij tevens een beeld gaf van de groote mogelijk heden in de toekomst van het ver keer door de lucht. De keuze van een vliegveld wordt voor een groot deel bepaald door de vraag, waar het zwaartepunt van het verkeer ligt. Was dit aanvanke lijk Hulsberg, nu inmiddels het we gennet in deze streek anders is gericht, viel de keuze op Geverik— Beek. De heer Plesman kon niet defini tief toezeggen, dat het vliegveld Zuid-Limburg persé steeds zal be- vlogea worden door de K.L.M., al gaf hg toe, dat de ervaring met het vliegveld Twente waarschijnlijk hier niet zoo behoeft te worden gevreesd. Prov. Staten zullen over enkele weken inzake deze kwestie te be slissen krijgen. Noord-Brabant werd in de vacature W. C. J. J. Kipp gekozen de heer J. C. van Beek, burgemeester der ge meente Deurne, met 50 van de 62 uitgebrachte stemmen. Burgemeester van Deurne wordt Gedeputeerde. De heer J. C. van Beek, burge meester van Deurne is benoemd tot lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant. Door deze benoeming komt thans ingevolge de Gemeentewet het einde aan zijn burgemeesterlijke loopbaan. Zijn baanbrekend werk voor de Peelontsluiting mag en moet zeker worden belicht. Toen hij in 1917 na vijf jaren als burgemeester Gef- fen te hebben bestuurd aan het hoofd werd gesteld der uitgestrekte Peelgemeente Deurne, wachtte hem hier een taak, welke hij met groote energie heeft aangepakt en thaDS na een 22jarig bewind grootendeels vervuld mag zien. De Noord-Limburgsche Peelont- ginningspionier, wijlen Jan Poels, vond in Burgemeester van Beek direct een medestrijder en voor het Brabantsche een opvolger, om de geweldige Peelvlakte ook nadeturf- exploitatie welke Deurne en Horst tot tijdelijke millioenenparadijzen maakte dienstbaar te doen wor den aan ons volk. Zij zagen het goed, dat Peelont sluiting op beduidende schaal alleen mogelijk was door van de juiste sleutels gebruik te maken: nieuwe wegen. Er valt over burgemeester van Beek's bestuursperiode in Deurne alleen een uitvoerig artikel te schrij ven. Duitsche vliegtuigen landen in ons land. Donderdagmiddag geraakte bij Hengelo (Ov.) een Duitsch militair vliegtuig op een open terrein aan den grond. De machine had reeds eenige keeren rondgecirkeld, blijk baar om een geschikt landingster rein te zoeken. De inzittende onder-officier be kwam een lichte hoofdwonde en ver klaarde dat hij wegens gebrek aan benzine een landingsplaats had ge zocht. Nader meldt men nog, dat de vlie ger, die een noodlanding moest ma- Ken met een tweede vliegtuig op oefenvlucht was. In Duitschland ge raakten ze reed3 van elkaar. Het tweede vliegtuig is geland op het vliegveld Twente. Autoriteiten van Defensie kwamen op het vliegveld Twenthe aan voor het instellen van een onderzoek. Felle brand te Arcen. Een door onbekende oorzaak ont stane brand heeft Donderdagmiddag te Arcen een boerderij en een woon huis in de asch gelegd. Het vuur brak omstreeks half drie uit in de schuur van den landbouwer M. van Megen. Weldra hadden de vlammen, aangewakkerd door een krachtigen wind, de boerderij bereikt. Naar alle kanten greep het vuur om zich heeD, zoodat na eenigen tijd ook het aangrenzende woonhuis van de familie J. Siderius werd aangetast. De inmiddels verschenen plaatselijke brandweer restte nog slechts de taak zich te belasten met het beschermen van de aan de andere zijde der boer derij gelegen arbeiderswoning van het gezin Reutelingsperger. De in boedel van de boerderij ging groo tendeels verloren, die uit de woning van de familie Siderius kon voor een voornaam deel in veiligheid worden gebracht. Zoowel de boerderij van den land bouwer van Megen, als de woning van de familie Siderius brandden tot den grond toe af. In de woning, welke de brandweer onder haar be scherming had genomen, werd slechts waterschade aangericht. De totale schade zou omstreeks zevenduizend gulden bedragen. Zij wordt door verzekering gedekt. Vijf geraamten gevonden. In de Wijt onder de gemeente Grave zijn bij het afgraven van wei landen voor de Maaswerken vijf ge raamten gevonden van personen, die naar schatting van over deze ge raamten aangeslibde klei in de 15e eeuw al aldaar moeten zijn terecht gekomen. Het zijn vermoedelijk soldaten. Zg waren niet begraven, doch met een laag Maasslib van 1.20 Meter bedekt, die er in den loop der eeuwen over heen is geslibd. Zg lagen meters*van elkaar verwijderd, achterover met de handen gevouwen op den buik. Naar de gave tanden te oordeelen, meent men te moeten aannemen, dat het geraamten zijn van jonge mam nen. Op 6 September a.s. zullen 20.000 Katholieke jonge arbeiders van beide geslachten en afkomstig uit 40 ver schillende landen, naar Rome op bedevaart gaan en door den H. Vader worden ontvangen. Dc Kabinetscrisis. Dr. Colijn had Donderdag een onderhoud van twee uur met H. M. de Koningin op den Ruigenhoek. Dr. Colijn bracht rapport uit over den toestand. De regeeringspersdienst meldt: Hare Majesteit de Koningin heeft Donderdag ontvangen de voorzitters van de Eerste en de Tweede Kamer der Staten-Generaal en de vice-presi dent van den Raad van State. Ged. Staten van Noord-Brabant Bij de Woensdag gehouden ver kiezing yan Gedeputeerde Staten van Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 30 Juni tot 6 Juil GEBOREN Catharina J. M. P. Bovee, Veulen Johanna M. van Osch, Weverslo Petrus L. M. Heidens, Boschhuizen GertrudaH. J. Michels, Ysselsteyn Martinus W. Peeters, Vlakwaterweg Josephina P. M. Duijkers, Hoogriebr. ONDERTROUWD Martinus Barents, 27 jaar, cantine- beheerder te Venray en Grada Hu- berg, 33 jaar, te Bergen. Adriaan P. Brands, 33 jaar, ver pleger te Avereest en Carolina P. J. Michiels, 34 jaar te Venray. GEHUWD: Peter J. H. Wegs, 35 jaar, land bouwer en Gerarda M. H. Direks, 33 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN Johannes Arts, echtgenoot van E. Janssen, 77 jaar, Kruisstraat. Petronella Vullings, echtgenoote yan A. Thijssen, 68 jaar, Merselo. Kerkelijke Diensten* PAROCHIE-ACTIE t meer eer bied en liefde voor Christus Eucharistlcus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week: Kap. Linssen. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur Con gregatie-mis. Na de Hoogmis jongens congregatie voor jeugdver en school vrije jeugd. 2 uur kleine Congregatie waaronder collecte voor het Sint Petrus Liefdewerk, half 3 kinderlof, 4 uur H. Familie, 6 uur Lof. Na de Hoogmis vergadering der zelatricen van Tsingtao. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis voor Joh. Dijkmans, half 8 leesmis voor Alphons Rutten, 8 uur jaarg. voor Martin Ewals, Mechtildis Baltissen, Willem Baltissen, Maria Francisca Peeters en kinderen, 7 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis voor Henricus Lenssen, 7 uur leesmis voor de vrouw van P. Simons, half 8 best. jaarg. voor Engelbert Ouden hoven, zijne echtgen. Gertrudis Lau- rensse en hunne dochter Adelgda, 8 uur leesmis voor 't bruidspaar de BrugnDeckers. WOENSDAG half 7 leesmis voor Wed. DerikxWismans als lid v. d. retraitepenning, 7 uur leesmis, half 8 leesmis, 8 uur best. jaarg. voor de echtg. van Martin Wismans. DONDERDAG half 7 leesmis voor Jos. van Opbergen, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der meisjesschool, 8 uur gest. jaarg. voor Gerard Gossens. VRIJDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis, half 8 bestg Dienst tereere van 't H. Hart, 8 uur jaarg. 2de klas voor Godfried Janssen. ZATERDAG half 7 O. L. Vr.-Mi3, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor afgestorven fam. Lenssen-Jeuken, uur gest. jaarg. voor Hend. Poels en Gertrudis v. Meijel, 7 uur Lof. Van 19 tot 22 Juli a.s. wordt er te Venlo een retraite gehouden voor werkloozen. Persoonlijke kosten zeer gering. Opgave en inlichtingen voor Woensdagavond bij Kap. Kuepers, adviseur v.d. Werkliedenvereeniging. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige J. van Lierop, P. Vermeulen, P. Custers, A. Verstraelen, H. Yzen- doorn, H. Derks, A. in de Rijp, J. Swinkels, H. Janssen, J. Spreeuwen- berg, A. Rongen, M. Vollenberg, M. Jacobs, P. Verbeek, M. Manders, W. Arts. K. J. V. Zondag half 8 volksdansen voor alle KJVers. Donderdag kwart na 7 Apostolaats leden en allen die in de leiding staan. 8 uuralgem. vergadering KJV. Vrijdag poetsen door Lidwlnaclub. K. J. M. Zondag half 11 Theresia- Elisabeth. en Lldwinagroep. 3 uur Oda- Rosa v. Lima- en Bernadettegroep. k.b:j.v. Zondag kwart na 7 groepleidsters Woensdag 8 uur vergadering. K.A.J.V. Dinsdag 8 uur vergadering. K.M.J.V. Maandag 8 uur sportterrein. KINDSHEID. Zondag na de Hoogmis Zelatricen vergadering. Congregatie. Zondag 7 uur H. Mis en generale H. Communie, om 2 uur kleine Congregatie en collecte St. Petrus Liefdewerk. ZEL. TSJING TAO. Zondag na de Hoogmis vergadering. Patronaats-Agenda. Zondag: Na de Hoogmis Jongens, congregatie. Allen zijn aanwezig. Half 7—half 10 Patronaat. Voetbal gelegenheid. Jonge Wacht. Woensdag: half 8—9 uur groep voor Don-Boaco en Willibrordus. Gerardus heeft deze week GEEN groep. Jonge Werkman. Wie helpt deze week bg de pers dat het oude papier klaar komt lederen avond gelegenheid vanaf half 9. NOTA: Er zgn eenige kleine jon gensjasjes blgven hangen. Wie is de eigenaar Welpen-horde St. Petrus. Woensdags van 2—4 uur. Vrgdags van 5—6. paterskerk. Morgen ZONDAG, 6de Zondag na Pinksteren, feestdag van de H. Mar telaren van Gorcum, Patronen van de Nederl. Provincie der Minder broeders, de H. Missen om 5. 6 en 7 uur, om 8.15 de pl. Hoogmis. Ge legenheid om te biechten aan de Epistelzgde na de H. Mis van 5 uur. Volle aflaat voor alle geloovigen. Om 4.45 gez. Vespers en om 5.30 Lof, DINSDAG gedurende de uitstelling van 't Allerheiligste te verdienen volle aflaat, om 7.30 gez. Antonius- mis, Om 5.30 gez. Vespers en Lof ter eere van St. Antonius. VRIJDAG, feestdag van de H. Bonaventura, om 7.30 pl. Hoogmis, om 5.30 oefening van de H. Kruisweg. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Op de weekdagen zgn de H, Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. H. H. NISSEN. Zondag 6 uur tot zekere intentie, om 7 uur voor Johannes Arts echtg. van Everdina Janssen, als lid van het Koordje. Maandag om 7 uur voor Gerard Niessen en Anna Maria Peters. Dinsdag om 6.15 tot zekere in tentie, om 7 uur voor Johannes Arts echtg. van Everdina Janssen, als lid van het Koordje, om 7.30 gezongen H. Mis voor Anna Spee en overl. fam. SpeeArts. Woensdag om 6.15 ter eere van het H. Hart van Jezus, om 7 uur voor Johannes Arts echtg. van Everdina JaDssen, als lid van het Koordje. Donderdag 7 uur voor Johannes Wagemans en Maria Gerrits. Vrijdag om 5.30 tot zekere in tentie, om 6.15 tot zekere intentie. DERDE ORDE. Zondag na de Hoogmis bestuurs vergadering van de Derde Orde. Jonge Derde Orde. Zondag half 3 in het St. Joseph- gesticht kerkelglte vergadering afd. meisjes. Daarna bestuursvergadering Maandagavond om half 7 Novi- ciaatsonderricht afd. jongens. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD Timmerlieden 1 boerenknecht voor Lom 1 boerenknecht ook genegen ander werk te doen voor klooster 1 boerenknecht voor Ysselsteyn 1 verwarmingsmonteur 2 leerling naaimeisjes 1 Burgerdienstmeisje voor dadelijk Eenige meisjes voor Corsettenatel. Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 2 nette dagmeisjes voor Venray Eenige IJzervlechters BIEDEN ZICH AAN burgerdienstmeisje 17 jaar Metselaars 1 jongen van een Ambachtschool voor Electricien 1 bekw. monteur-chauffeur 1 chauffeur tuinman 1 chauffeur schilder. DISTRIBUTIE en SPAREN: Maandag 10—11 B en C-boeren Alle anderen Woensdag van 5 uur tot half 7. (Eenige kennisgeving voor de Gemeente Venray) Ondertrouwd Toos Verbeiien en Hub. Houba Eindhoven, Emmasingel 15 Oostrum, C 25a. Huwelijksvoltrekking Dinsdag 1 Aug. te 10 uur in de Parochie kerk van O L. Vrouw Geboorte te Oostrum. Gelegenheid tot gelukwenschen in Lunchroom Verheugen te Venray tusschen 12 en 2 uur. (Algemeene kennisgeving) Heden overleed, zacht en kalm, na een smartelijk, doch geduldig gedragen lijden, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Man en Vader Joban Hendrik Pieler de Groot Gepens. Opperwachtmeester van de Kon. Marechaussee, Echtgenoot van Jannetje Neurs, in den ouderdom van 57 jaar. J. DE GROOT-MEURS J. C. DE GROOT Ede, 1 Juli 1939. Molenstraat 91. Voor de vele blijken van be^ langstelling, ondervonden bij de ziekte, het overlijden en de be grafenis van onzen dierbaren Echtgenoot, Vader en Behuwd- vader, de Heer G. A. M. Rutten, betuigen wij onzen oprechten dank. 2 Vóór Woensdag 12 Juli a.s. inleveren. De bonnen moeten bijgesloten zijn. 12 DE RECTOR. iederen Dinsdag. Aanvoer alle soorten Vee. TE KOOP 1200 dakpannen en partij brandhout Hotel Gitzeis, Venray. eo

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2