DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Luchtbescherming. DE BRANDBOM. Ons weekpraatje. Van de Sport velden. Krakelingen. Radio-Centrale Zaterdag 1 Juli 1939 Zestigste jaargang No 26 Onze JLieve Vrouw „Behoudenis der Kranken" OOSTRUM. We hebben nu een week lang in den geest onze zolder opge ruimd, maar practisch is er na tuurlijk nog niet begonnen. Ais we eens nagaan, U en ik, wat we zooal op den zolder bewaren, dan kunnen we allen zeggen, dat er een geweldige hoop van op geruimd zou kunnen worden. De mensch is evenwel behoudzaam van nature, immers er kunnen vaak herinneringen aan bepaalde voorwerpen verbonden zijn. Maar hoeveel prullen worden een keer per jaar uitgepakt, afgestoft en weer netjes tot het volgende jaar opgeborgen. Ja de schoonmaak tijd is wel een ideale tijd voor een radicale opruim, maar die is voorbij en alle voorwerpen kun nen weer rustig zijn, daar hun leven weer met een jaar ver lengd is. Er is wel geen overleg ge pleegd, maar de heeren van Vincentius zullen het met de volgende regelen wel geheel eens zijn. Dames, hoeveel oude, of liever uit de mode zijnde kleeren wachten trots verzorging op hun levenseinde door motten en Vadertje Tijd. Ja en dan gaan ze in de voddenmand. Dragen doet U ze toch niet meer, want de mode is weer anders gewor den. Al zitten we nu nog in den zomer en al is de behoefte aan kleeding en dekking nu niet zoo groot als in den winter, een seintje aan Vincentius en deze Vereeniging zal zich wel willen belasten met het ophalen van wat bij U overbodig is, waar door tegen den winter weer menig gezin geholpen kan wor den. En U bent een hoop brand baar materiaal kwijt. U ziet de Charitas is zelfs te vereenigen met de Luchtbescherming. Om brandvrijheid van het hout werk te verkrijgen wordt wel aanbevolen het houtwerk te be strijken met brandwerende verf. Deze methode is absoluut af doende, maar als we allemaal onze zolder op deze wijze wilden gaan bewerken, dan zou de in dustrie U niet aan voldoende verf kunnen helpen. Deze verf wordt niet op groote schaal geproduceerd, omdat ze nogal prijzig is. Deze methode komt dus voor ons niet in aan merking. Een ander aanbevolen middel is het aanbrengen van een laag zand ter dikte van 5 c.m., beter nog een laag van 10 c.m. op den zoldervloer. Afgezien van het feit, dat moeder de vrouw er niet erg mee ingenomen zal zijn, afgezien van de bezwaren, die een met zand bedekte zolder in het gebruik oplevert, moeten we rekening houden met de vaak beperkte draagkracht van de zolderbalken. Vele zolders kunnen deze last niet torsen. Afhankelijk van de fijnheid van het zand komt dit neer op een belasting van 150 Kg. per M2. Bij een normale zolder met een oppervlakte van ongeveer 70 M2 krijgen we dus een extra last van ongeveer 10 ton, dus de lading van een groote spoor wegwagon. Bij een laag van 10 c.m. wordt dit het dubbele. Vele balken zullen hiertegen protes teeren, door het eenvoudig te begeven. Daarbij komt nog een praktisch bezwaar, hoeveel tijd is noodig om dit zand meestal over een niet te gemakkelijke zoldertrap naar boven te sjouwen Wit zand is natuurlijk beter dan tuinaarde en hoe krijgt men zoo'n massale hoeveelheid voor een heel dorp aangevoerd, in een lijd, dat de uiterste zuinigheid gebo den is met benzine- en olie voorraden. Waar men wel voor kan zorgen en dit is weer een der maat regelen, waarop in een der voor gaande artikelen gedoeld werd, is een flinke kist met zand op den zolder te hebben staan, zoo dat ten allen tijde een bom ruim schoots kan overdekt worden met zand. Hiermee vervallen ook de transportbezwaren voor een groot deel, evenals die van de huismoeders over de vuile boel, die gemaakt woidt. Maar dat toch liever en een behouden huis, dan een propere zolder en een afge brand huis. U ziet, de bezwaren, verbonden aan de maatregelen der eigenbe scherming, worden niet verheeld, maar U tevens de weg gewezen tot de meest doelmatige brand- bescherming. Hoe we de ontstane secundaire branden gaan bestrijden, hierover in een volgend artikel. Hoofd der L.B.D. A. BUWALDA. OP VACANTIE NAAR DUITSCHLAND. Een onmisbare handleidingt „Hoe blijf ik buiten het concentratiekamp Men zegt van mg wel eens, dat ik anti-Duit3Ch ben. Dat is niet waar, ik ben enkel tegen vele Duitsche metboden. Zooals ik die heb zien toe passen in oorlogstijd en zooals we die allen kennen uit dezen, onzen „vredestijd". Maar er is geenszins haat noch afschuw in me tegen iederen Duit- scher persoonlijk: Ik zou graag eens 'n poosje langs hun mooien Rijnrei zen en er de kennismaking hernieu wen met dehupsche Rijnlanderinnen, die met een welgemeend „prosit" klare, zure en frissche, daardoor den dorst zalig lesschende streek wijn aan den moeden, aan kijkgenot verzadig den toerist voorzetten. Ik haat de menschen niet; ik erken de deugden, die ze hebben en prijs de schoonheid van hun land. Maar de druk, waaronder ze leven, welken zij aanvaard hebben en helpen „zwaar" houden, die druk schept heden ten dage een sfeer in Duitschland, waarin een vrij mensch moeilijk ademt. En daarom wil ik niet met vacan tia over de Oostgrens gaan en zou ik anderen willen aanraden om.... Neen, laat ik dat nu niet doeD, want ik ben zoo zegt men anti- Duitsch. Laat ik liever iemand aan het woord laten, die zich tegenover Duitschland en de Duitschers zóó „objectief" stelt, dat velen van hem zeggen, dat hg pro-Duitscher is. Ik bedoel den Berlijnschen correspon dent van een aantal provinciale dag bladen, den heer Blokzgl. Die schreef in de bedoelde kranten een artikel om zgn landgenooten op te wekken, Duitschland eens wèl aan te doen op hun vacactietocht. Het is heusch de moeite waard, het nieuwe Duitschland eens met de wijd open oogen te komen be- studeeren, maar dan met de be reidheid de waarheid in zich op te nemen. Zoo schreef deze vriend der Duit schers. En hij gaf den aspirant-toeristen in het Derde Rgk, alvast een portie waarheid mee. Plus een serie aanwij zingen, hoe men zich in Duitschland heeft te gedragen om er achter... de waarheid te komen. Van het eten en drinken moeten we er ons blijkbaar niet te veel voor stellen. De heer Blokzijl zegt het zóó: „De stemming der bevolking goed, de huisvesting voortreffelijk. De voeding Ik ben het niet met het officieele Duitschland eens, dat die werkelgk prima is. In elk geval is zg veel minder goed dan b.v. in Nederland. In krin gen van Duitsche artsen kan men vaak genoeg hooren, dat|de Duitschers der ouderegeneraties lijden aan kwalen, die vermoe delijk aan de minder goede sub stanties in de tegenwoordige voeding zjjn toe te schrijven, „minder goed" voor magen en darmen, die vroeger aan ander voedsel zjjn gewend geweest. Dat is stellig ook „interessant", zg het ook in mindere mate voor die... oudere generaties. De jeugd in Duitschland schijnt er voor- loopig geen nadeeligen invloed van te speuren, Maar voor u, reizigers uit Nederland, is dit alles niet van beteekenis. Men heeft er immers voor gezorgd, dat de hotel- en pensionbezoe kers, vooral uit het buitenland, er niets van te bespeuren krg- gen. In de hotels en restaurants is er boter, vleesch, fruit en visch van goede kwaliteit in overvloed. En ook de koffie. Wat voor den Duitscher meer beteekent dan voor den Nederlandschen bezoe ker. Van thee-zetten hebben ze hier „geen kaas gegeten". Van koffiezetten eigenlijk ook niet. Maar de Duitschers vinden hun koffie nu eenmaal heerlijk. Wij niet Men aanvaarde dus dit: dat men in Duitschland den buitenlandschen waarheid-zoekers de waarheid tracht te verbergen, want ofschoon er, dank zij de leuze „kanonnen zgn beter dan boter", een tekort is aan voedende levensmiddelen, tracht men er de heer Blokzijl erkent dat dit tekort voor buitenlanders te maskeeren, „in overvloed" goed eten en drinken be schikbaar stellende voor hotels. Ter wijl de oudere generaties in het land „lijden" door gemis aan dezelve. Maar, waarde lezers, laten we aan de hand van den heer Blokzijl nog wat verder het Derde Rgk intrekken, voorloopig nog slechts in gedachte. Halt.Pas opNiet naar Bohemen- Moravië, want onze gids waarschuwt ons: Onprettige, nerveuze stemmingen heerschen slechts in het protec toraat Bohemen-Mora vië. Dat was te verwachten. Het zal nog wel lang duren (als het ooit zoo ver komt!) voordat de Tsjechen het met de Duitschers tenminste op een accoordje hebben gegooid. Voorloopig is Bohemen en Mora- vië als toeristen-centrum helaas uitgeschakeld. Dat ls dus een tweede „waarheid", welke, dank zij den heer Blokzijl, niet meer ontdekt behoeft te worden. In het overige Duitschland schijnt men genoegelijk te kunnen reizen, mits men: le. Zich voorneemt om te huilen met de wolven in het bosch en zich niet te ergeren, want en nu laat ik den heer Blokzgl weer aan 't woord: De Duitschers van heden dwepen weer met de uniformen, met uiterlijk vertoon, met machts uitingen. Ze zijn, politiek gezien, wat erg over het paard getild en vervallen zoo langzamerhand weer in de oude fout, zichzelf en hun Staat als middelpunt der aarde en patentbezitter van alle menschelijke voortreffelijkheden te beschouwen. En dan: ze zgn volkomen verpolitiekt. De Duit schers van heden zijn anti-semie ten, overtuigd dan wel mee pratend. 2e. Tegenover de Duitschers, die je dus, blijkens vorenstaande regelen, onherroepelijk met politiek en anti- semietisch uitlatingen, aan boord komen, moet men als toerist alle eigen persoonlijkheid uitschakelen, 't eigen karakter moet men onder drukken, men moet als toerist tegenover hen een beetje huichelen. Onze gids, de heer Blokzgl zegt het zóó: Daarom is het in elk opzicht verstandig, met hen niet over politiek te beginnen, en als zij beginnen, wat te verwachten is, dan antwoordt men als vreem deling het best met neutrale op merkingen: „zeer interessant, dat wist ik nog niet, zeker, dat is óók een standpunt" of zooiets. Ik ben met het woord „interes sant" steeds desgewenscht door alle debatter heengekomen.... Nu zou ik den lezer willen vragen: waarom zouden we in Duitschland nog verder naar de „waarheid" gaan zoeken, nu de Berltfnsche Nederlan der, de heer Blokzgl, van die waar heid meer dan genoeg heeft verteld om ons te doen inzien, dat het overal ter wereld aangenamer is om er een vacantie door te brengen dan in Duitschland Temeer waar de heer Blokzijl ons óók nog vertelde, dat het in Duitsch land steeds „goedkoop" is met dien verstande, dat het „ook voor wie met Nederlandsche guldens komt, duurder (is) dan b.v. België of Frankrijk". Nou, als 'n mensch voor miDder geld geen zorgen in acht heeft te nemen om buiten een concentratie kamp te blijven op zgn vacantiereis, dan kan zijn keuze niet zoo heel moeilijk zgn. DIXI. Alle copie hierop betrekkinghebben de, moet Donderd. vóór 1 uur in ons bezit zijn. SERVATIUS-OMROEP De Servatius-lui hebben een pracht reis naar Noordwijkerhout gehad. De omstandigheden in aanmerking ge nomen is er werkelgk heel goed voet bal vertoond. Vooral het 2e elftal, dat voor meer als de helft uit inval lers bestond, demonstreerde vóór de rust een spel van uitstekend gehalte en had toen een 10 voorsprong. Dat uiteindelijk de score 62 werd in het voordeel van V.V.S.B. II vond zgn oorzaak in het uitvallen en on. klaar worden van 3 der beste spelers. De invaller-keeper was vóór de rust heel goed, toen hij echter na de rust een gemakkelijke bal in eigen doel liet vallen en zóozelf debet was aan de eerste goal, raakte h\j de kluts kwijt en wist zich niet voldoende te herstellen. Toch {heeft het Bavo 2e elftal, dat „au grand complet" uit kwam, de overwinning zeer zeker verdiend. Meer dan twee goalen ver schil kwam hun echter niet toe. Ook het tempo was in het begin veel te hoog. Na de lange reis korte nachtrust en het uitstapje naar de zee, was het te voorzien, dat dit tempo niet kon volgehouden worden en Serv. aan de rust vrijwel uitge speeld zou zgn. Was de uitslag wat te hoog, het vertoonde spel was zeer goed en dat is het voornaamste. Ook het eerste elftal kon het niet tot een overwinning brengen, doch moest genoegen nemen met een gelijk spel. 22. Het Bavo-elftal ver scheen zeer versterkt aan den start. De Serv.-lui waren gehandicapt door de zeer kleine afmetingen van het veld, waardoor de balcontrole zeer moeilijk werd. Het vertoonde spel was echter van zeer goede kwaliteit. Het begin was veelbelovend. Vanaf den aftrap nam de Servatius-voor- hoede den bal mee en vóór V.V.S.B. er aan te pas was gekomen lag het bruine monster achter den verbluf ten keeper. De gelijkmaker kwam, toen een uittrap van den keeper ineens werd teruggeschoten in het ledige doel. 'n Fout én van den keeper én van de backs. Gesteund door den sterken wind slaagde V.V.S.B. er zelf in een voorsprong te nemen, hoewel zij op dat oogenblik heelemaal niet in de meerderheid waren. Een ver naar voor geplaatste bal werd ingeschoten en ketste terug van het been van een der backs, vandaar belandde het leder bij den gevaarlijken linksbinnen, die zich geen oogenblik bedacht maar keihard en onhoudbaar inschoot. Na de rust kreeg Servatius wind mee. V.V.S.B. kwam slechts spora disch over hun speelhelft, maar die enkele malen de lui dan ook zeer gevaarlijk, vooral door hun uitstekend binnentrio. Tegen het einde, toen de vermoeidheid zich liet gelden en de Serv.-lui ietwat ontmoedigd waren door het uitblijven van succes, kwam V.V.S.B. gevaarlijk opzetten. Zg slaagden er echter niet in den wed strijd uit het vuur te slepen. Ruim een kwartier na de rust kwam een uitstekenden voorzet van den S.-linkervleugel bij den rechts binnen, die onhoudbaar laag in den uitersten hoek schoot. V.V.S.B. ging zich daarna op verdedigen toeleggen terwijl de voorhoede zich tot gevaar lijke uitvallen bepaalde. Door hun enthousiasme slaagde dien opzet uitstekend, er was voor Servatius geen doorkomen aan het meer dere enthousiasme hield de betere techniek in evenwicht. Een kleine overwinning had Serv. wel verdiend. Zondag 2 Juli komt het eerste elftal van Servatius nogmaals in actie, ditmaal op eigen veld tegen het sterke F.C.V. Dat zal ongetwg- feld een zeer interessante ontmoeting worden. F.C.V. speelt een soliede partij. We zijn benieuwd wat de veranderde Servatius-voorhoede nu er van terecht brengt. De invloed van de training was in St. Bavo zeer goed te bemerken. Toch werd het spel nog iets te veel in de breedte gespeeld. Dat was een gevolg van het kleine veld. Zondag zal dat niet noodig zgn. De ontmoeting van Zon dag zal een bezoek aan het Serv.- terrein overwaard zijn. Aanvang 2.30. VALK-REVUE. De Valk klopt Leuth met 2—1 De roodzwarten hebben zich door V.V.L.K. niet laten uitschakelen, met een 21 zege keerden de Valken huiswaarts. Het was ideaal voetbal- weer toen de scheidsrechter liet aanvangen. Na een wederzijds verkennen, waarbij Ewals al spoedig een kei hard schot kreeg te verwerken, wat hij uitstekend deed, namen de Valken het offensief. Meermalen drong men tot het vijandelijke doel door, doch tot doelpunten kwam het nog niet. Na pl.m. een kwartier spelen maakt Leuth hands even buiten het straf schopgebied. Schellen plaatst zich achter het leder en de bal suist in 't vijandelijke net 0—1. Nauwelijks is V.V.L.K. van den schrik bekomen of de Valken zijn er alweer. Van Daal schiet in, een der backs van V.V.L.K. wil het bruine monster nog uit het doel trappen, raakt de bal verkeerd en de Valken hebben een 02 voorsprong, Leuth ziet de ernst van de zaak in en wanneer de rechtsbuiten van V.V.L.K. voorzet krijgt Derikx de bal ver keerd op zijn schoen en doelpunt onhoudbaar in eigen doel. Door dit onverwachte succes aangemoedigd, komt V.V.L.K. wederom, terug en zijn eenigszins sterker dan de Valken, maar doelpunten blijven uit. Spoedig hierna is het rust. Na de verfrissching doet V.V.L.K. alle moeite om den achterstand te neutraliseeren, maar vindt de achter hoede vaD de roodzwarten thans in topvorm. Deze weet met hun doel- verdediger iedere aanval onschadelijk te maken. De Valken daartegen hebben pech, wanneer een bal in den uitersten bovenhoek juist nog van de paal terugketst. Allengs verstrijkt de tijd en wan neer pl.m. 10 min. voor 't einde de Valken een eenigszins verdedigende houding gaan aannemen krijgt V.V.LK. de overhand. De Valken weten echter in deze verdedigende periode stand te houden en wanneer de scheidsrechter voor de laatste maal fluit, hebben de Valken ver diend van V.V.L.K. gewonnen en kunnen nu weer een ernstig woordje gaan meespreken voor de bezetting van de eerste plaats. De stand van deze promotie- degradatie-comp. is thans als volgt: O.S.S. 1 1 0 0 2 2—0 De Valk 2 10 12 2—3 V.VL.K. 10 0 10 1—2 We laten hier nog even 't verdere programma volgen: 2 Juli O.S.S. V.V.L.K. 9 O.S.S. De Valk 16 De Valk V.V.L.K. 23 V.V.L.K, O.S.S. Kring HorstVenray. Jeugdcompetitie. Uitslagen van Zondag 25 Juni. Afd. a, D.I.S. a—Oostrum 3—1 De Valk aMeterik 2—1 Afd. b. D.E.V.Excelsior uitgesteld B.V.V.Wanssum 04 Programma Zondag 2 Juli. Afd. a. Meterik—D.I.S. b 5 uur De Valk aOostrum 4 uur De Valk bD.I.S. a 5 uur Afd. b. ExcelsiorB.V.V. 5 uur WanssumH.S.C. 5 uur Zondag 9 Juli geen wedstrijden wegens den 2e Zondag der maand. De definitieve indeeling is thans als volgt: Afd. a. Meterik, D.LS.a, De Valkb, Oostrum, D.I.S. b en De Valk a (6 clubs). Afd. b. D.E.V., Excelsior, B.V.V., Wanssum en H.S.C. (5 clubs) Wij, tyranncn 1 Als je jong bent en 't hart zoo warm, dan kun je je de beenen uit het lijf loopen om recht te krijgen voor de verdrukte massa. Maar als je ouder wordt en ervaring op er varing hebt gestapeld en teleur stelling naast teleurstelling hebt geboekt dan ken je de massa meer als een die drukt als die ge drukt wordt. Ik weet wel, er zgn excuses voor aan te voeren. Soms echter krgg je er kippenvel van, als je ziet, hoede eene arme duvél als-ie toevallig 'n moment als méerdere, als „baas of begunstiger" tegenover 'n anderen armen duvel staat, zich een hard vochtige tyran kan betoonen. Een sterk staaltje daarvan gaf „Het Schoolblad" in een historie, door een kweekeüng met akte be leefd. Deze jongeman was eenige jaren naar ieders tevredenheid belast geweest met een volledige school taak. Uit waardeering zou hij voor taan f 15 per maand ontvangen uit vrijwillige bijdragen der ouders. Voorheen was zijn arbeid van jaren en zijn „volledige bevoegdheid' beloond metniets Toen ontstond het drama. In de hoogste klasse der school zat een leerling, die den kweekeüng met acte herhaaldelijk nariep. Toen de jongen hem nu tenslotte voor „kale kweekeüng" uitschold, was het tarief voor deze kwaadwillige woor den: schoolblijven. Nadat deze straf afgeloopen was, kreeg de jongen als toegift een preekje, waarbij de onder wijzer hem, volgens het genoemde blad, een paar „kleine rukjes aan zijn oor" gaf. De gevolgen waren verschrikkelijk. De vader kwam bij het hoofd der school zeggeD, dat hij en zgn buur man, als ook een oom van den jongen, voortaan geen gulden meer zouden bijdragen, zoodat dekweeke- üng-onderwijzer voor f 12 per maand moest werken. Bovendien dreigde de vader, dat hij zijn jongen op een andere school zou doen, als zoo iets nog weer zou voorvallen. Wat weergaloos laf en gemeen om zoo'n jongeman, die, hoewel zelf reeds eenige jaren slachtoffer van de maatschappelijke omstandigheden de kinderen bg hun schoolopleiding niet tot slachtoffers dier omstandig heden wilde laten worden, in zijn zakgeld te beknibbelen, Om aan wraakgevoelens te voldoen! Ik bezie deze gebeurtenis echter ook nog van een anderen kant. Wanneer de overheid eenige recht matige belooniog onthoudt aan schoolkrachten, die niet of noode kunnen worden gemist en de ouders nemen de taak der overheid ten deze geheel of gedeeltelijk over, dan ont staan er zeer verkeerde verhoudin gen. „Het Schoolblad" schreef ten be. sluite van bovenstaand verhaal „Deze kweekeüng met akte zal voortaan wel geen leerlingen meer laten schoolblijven". De ouders worden op die manier baas op school en de tyrannen der onderwijzers. Programma van 2—8 Juli. Zondag BRUSSEL Vlaamsch I.Gramofoon Gesproken dagblad i.20 Pontificale Hoogmis DEUTSCHLANDSENDER 12 20 Landesorkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad KEULEN I.30 Populair concert LUXEMBURG 3.50 Gramofoon PARUS RP 5.35 Hawaiian muziek DEUTSCHLANDSENDER 6.20 Populair concert. Reportage 7.20 Gramofoon KEULEN 7.55 Gevar. programma BRUSSEL Vlaamsch 10,20 Gesproken dagblad FRANKFURT II.Orkest Maandag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gevar. concert KEULEN 12.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1,20 Gesproken dagblad. DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Populair concert LUXEMBURG 3,20 Gramofoon KEULEN 4.20 Orkest REGIONAL Programma 6.20 Lichte muziek 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.30 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 9.20 Cabaret De Blauwe Vogel BRESLAU 11.20 Concert Dinsdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon KEULEN 12.20 Populair concert BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad KEULEN I.35 Vervolg concert DROITWICH 3.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Orkest LUXEMBURG 6.20 Gramofoon 7.-8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. BRUSSEL Vlaamsch 8.20 Orkest BOEDAPEST 10.20 Orkest DROITWICH II.Nachtmuziek Woensdag BRUSSEL Vlaamsch 8,Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DROITWICH 12.35 Populair concert BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad KEULEN I.50 Populair concert DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert DROITWICH 3.20 Concert LEIPZIG 4.20 Orkest LUXEMBURG 6.20 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DEUTSCHLANDSENDER 8.Concert DROITWICH 9,20 Swing muziek KEULEN II.— Orkest Donderdagi BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek. Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon. Plechtige H. Mis KEULEN BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gramofoon 1.20 Gesproken dagblad KEULEN 1.35 Orkest LUXEMBURG 3.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.05 Kinderuurtje. Gramofoon 7—8 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten BRUSSEL VlaamBCh .00 Gesproken dagblad 8.20 Dansmuziek 9.20 Orkest FRANKFURT Populair concert, dansmuziek. Vrijdag BRUSSEL Vlaamsch i.Gymnastiek; Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 1.20 Orkest HAMBURG 12.20 Bremer Stadmuzikanten BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad. KEULEN I.35 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert LUXEMBURG 3,20 Gramofoon LEIPZIG 4.20 Landesorkest REGIONAL Program Tn n 6.20 Bohemien Players 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.30 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gespr. dagblad. Gramofoon STUTTGART II.— Populair concert, dansmuziek Zaterdag BRUSSEL Vlaamsch 8.— Gymnastiek. Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gevar. concert DROITWICH 12.20 Populair concert BRUSSEL Vlaamsch I.20 Gespr. dagblad KEULEN 2.20 Populair concert DEUTSCHL ANDSENDER 3.20 Gramofoon 4.20 Gevar. programma BRUSSEL Vlaamsch 6.20 Orkest 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.Populair programma LUXEMBURG 10.20 Gramofoon TOULOUSE 10.35 Verzoekconcert KEULEN II,20 Nachtmuziek

Peel en Maas | 1939 | | pagina 9