Ki Gemengde Berichten Bc net D Advertentiën. Wij danken U. God! IP gevangenisstraf van zes maanden geëischt en de Rechtbank veroor deelde P. tot een maand gevange nisstraf. Eindexamen Gymnasium. Voor het eindexamen Gymnasium 1. C. alhier werden zeven candidaten geëxamineerd, geslaagd H. Berndsen, J. v.d. Burg, M. Buur, A. v.d. Brest, A. van Kempen. Met een candidaat wordt het examen voortgezet. Pensionaat „Jerusalem". Geslaagd de dames J. C. L. M. vd Assum A; L. C. de Haes A; W. F. A. A. Holla A; N. de Kort A; M. A. G. Lampe A; F. H. M. Wies man A; C. H. M. de Wit A; H. J. P. Dussenbroek B; S. H. M. van Hagen B; H. M. J. I. Koning B. Verlenging sluitingsuur. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat door hem het sluitingsuur van de vergunnings- en verlofsinrichtingen gelegen te Ysselsteyn voor Zondag 2, Maandag 3 en Dinsdag 4 Juli a.s. is verlengd en gebracht op 12 uur middernacht. Venray, 29 Juni 1939. De Burgemeester voornoemd, G. H. HOUBEN l.b. Gevonden Een rijwielplaatje, is bij Jeuken Lull. Ernstig ongeluk. Donderdagmiddag had in de Car- tonnagefabriek van de Gebr. Lau- rensse alhier een ernstig ongeluk plaats. Een der firmanten, de Heer Martin Laurensse, bezig zjjnde met eene nieuwe machine, die haperde, geraakte met zijn rechterhand hier tusschen bekneld, waarbg dit lichaamsdeel bijna geheel werd af gekneld. Na voorloopige geneeskun dige hulp, is L. naar het ziekenhuis overgebracht, alwaar de hand werd geamputeerd. R. K. Bakkers vak wedstrijd te Breda. De jury kende o.m. de volgende bekroningen toe Klasse 17, ontbijtkoekA. Brand, Venray en Wed. M. Janssen, Venray. Piet Vink te Venray. Het Tooneelgezelschap Piet Vink, dat deze week zgn schouwburgtent cp het Henseniusplein had opgesla gen, mocht zich in een tamelgk druk bezoek verheugen. De bezoekers genoten wederom van hoogstaand spel, zooals we van dit gezelschap gewoon zgn. Aanbesteding nieuwe kerk. Te Eindhoven werd aanbesteed het bouwen eener nieuwe kerk op Tivoli. Er waren 16 inschrijvers. Hoogste Fa. van Eupen, Gemert met f 149 000 voor A., f 148 965 voor B. en f 156 634 voor D. Laagste Th. Wierinks, Breda met f 112 500 voor A., f 111.000 voor B. en f 120.075 voor D. De heer A. H. Martens te Venray had ingeschreven met f 118.130 voor A., f 117.130 voor B. en f 125.130 voor D. Er waren nog twee lagere inschrijvers. Tarzan van dc Apen. We vragen de belang stelling van jong en oud voor het geïllustreerde verhaal van „Tarzan van de Apen", vervaardigd naar het gelijknamige boek en film van E. Rice Burroughs. We hopen, dat allen er veel plezier van beleven. Onze buitenkermissen. De kermissen aan de Heide en te Merselo werden goed bezocht, hoe wel laatstgenoemde plaats tegen woordig slecht te bereiken is, wat niet in het voordeel is. Morgen en volgende dagen Yssel steyn en Smakt-Holthees. TURNSPORT. Onze Turnclub „St. Christoffel" behaalde Zondag op den Turndag te Baarlo de navolgende prijzen 2e prijs vrije oefeningen heeren, 2e klasle prijs driekamp idem asp. Ie klas3e prijs optocht heeren. P.D.V. „De Zwaluw/' Deze vereeniging hield Maandag 26 Juni een wedvlucht met jarige duiven vanaf Pont St. Max, afstand 344 K.M. De duiven werden gelost om 8.40 met N.W.-wind. Aankomst le duif 2.31.47. Laatste 3 34.34. E. Vermeulen 1, 5, 8, 14, 15, 18, 20, 21 P Kersten 2, J. Boom 3, J. Kusters 4, J. Vermeulen 6, 11, 13, 16 L. Coopmans 7 en overduif Gebr, Janssen 9,17, G. Janssen 10, 24, 25, Gebr. van Houdt 12, Servaas 19, J. Vollebergh 22, Gebr. Rutten 23 en J. Verstegen 26. Groot Zomerfeest te Horst. Het groote zomerfeest dat op 9 Juli a.s., georganiseerd wordt door de diverse standsorganisaties, zal ge houden worden in de lommerrijke weide van de Oude Lind nabij de ruïne van kasteel Ter Horst. Naast korfballen en volksspelen zullen ook volksdansen plaats vinden. Men ver zoekt ons mede te deelen dat dit volksdansen niet zal bestaan uit demonstraties, maar dat iedereen ge legenheid zal gegeven worden de volksdanskunst te beoefenen. Daar de laatste jaren op vele plaatsen deze dansen zijn aangeleerd, zullen ongetwijfeld vele danslustigen dit feest met vreugde tegemoet zien. HORST. Te Heerlen slaagde voor examen Nuttige Handwerken mej. Truus Steeghs alhier. Handel in biggen niet zoo goed als gewoon met mindere prijzen n.1. f 14 tot f 15 per stuk. WIELERSPORT. 24-uur rit. Heden Zaterdag en morgen Zondag wordt de derde door „Buitenlust" te Helmond georganiseerde 24-uurs- wielertocht gehouden. Start en finish zijn te Helmond. De route is als volgt uit gestipp ld; Helmond, Nuenen, Eindhoven, Leen de, Weert, Roermond, Sittard, Beek, Maastricht, Gulpen, Heerlen, Sittard Roermond, Venlo, Horst, Venray, Deurne, Bakel, Helmond. De start vindt heden middag om 5 uur in Helmond plaats. Om 6 uur wordt door Eindhoven geredeD, om 8 uur aankomst Weert, alwaar 1 uur rust. Om 9 uur wordt naar Roermond gefietst, waar de deelnemers om half elf passeeren. Om 12.15 aankomst in Sittard, ver trek 1.45 uur, waarna over Maas tricht naar Heerlen wordt gepeddeld. Hier komen de deelnemers om 5.45 uur en vertrekken om 7.45 uur. Doortocht Sittard 8.45. In Heerlen wonen de deelnemers een speciaal voor de wielertoeristen op te dragen tï. Mis bij. In Roermond vindt de aankomst om 10 uur plaats en wordt 1 uur gepauzeerd. Daarna gaat de weg naar Venlo, waar de groep om 12.30 arriveert en om 1.30 uur vertrekt naar Helmond Circa 3 uur passeeren de deel nemers Venray en komen om 5 uur weer in Helmond. Het traject is zoo genomen, dat 15 K.M. per uur kunnen worden af gelegd. VENLO. Met de veilingen is het dezen zomer meer naar wensch ge gaan dan verleden jaar. De produc ten asperges en glassla hebben goede prijzen gemaakt. Wat de asperges betreft, deze „gaat" nog een weekje langer dan de feitelijk daarvoor aan gewezen tijd: met St. Jan eindigt namelijk de aanvoer van dit smake lijk product, doch aangezien de prij zen goed blijven, heeft men er een weekje bij gedaan. Deze week is echter onherroepelijk de laatste. Eindexamens Gymnasium. Geëxamineerd te Venlo, voor diplo ma A: 10 candidaten. Geslaagd J. Bloemen, Venlo: J. Heemrood, Blerick; G. Joosten, Grubbenvorst; H. Leen houwers, Eindhoven; R. Manders, Venlo; P. op de Laat, Venlo; J. van Soest, Venlo; Verlengd examen 1; afgewezen 2. OVERLOON. Op 7 Juli a.s. zal het echtpaar Cornelis Lemmen en Elisabeth Bongaerts, den dag her denken waarop zij voor 25 jaar ge ledeD in het huwelijksbootje stapte. Anders is het onze gewoonte niet, dat we zilveren huwelijks-jubiléa vermelden, doch ons inziens is dit wei de moeite waard, aangezien Cornelis den ouderdom heeft bereikt van ruim 95 jaar en tevens de oudste inwoner van Overloon is, zijn echtgenoote is 79 jaar oud. Het zal deze oudjes op Vrijdag 7 Juli aan belangstelling dan ook niet ontbreken. Morgen Zondag viert onze parochie haar patroonfeest den H. Theobaldus. Na de Hoogmis groote processie door het dorp. Ter deze ge legenheid viert de Gilde „St. Theobal dus", haar jaarlijks Gildefeest. Zon dag zal zij deelnemen aan de pro cessie en daarna marcheert men naar het gildehuis J. Gerrits, waar zij dan haar jaarljjksche algemeene verga dering houdt. Maandag wordt het eeuwen oude vogelschieten gehouden, wordt dan heftig gestreden om den begeerden Konings-titel en des 's avonds gezellig samenzijn in iet gildehuis. Morgen Zondag zal alhier het speldje worden verkocht ten bate van het K.R.O.-wereldapostolaat. HOLTHEES. Morgen Zondag en de 3 volgende dagen wordt hier wederom de jaarlijksche kermis ge vierd. Alles is zooals altijd hier het geval is, tot in de puntjes geregeld. En voor een ieder wat wils, voor de jeugd schommmel en draaimolen en voor ouderen bestaat er gelegenheid tot dansen en wel op een drietal plaatsen. Door de eiervereeniglng alhier is een prachtige eier sorteer-stempel en schouwmachine aangekocht en al reeds in gebruik gesteld. Met deze machine kan met behulp van 3 per sonen, 3500 eieren per uur worden verwerkt en zijn dan gesorteerd in 6 soorten met de vereischte gewich ten, tevens gestempeld en zoo noodig nog geschouwd. Het is buitengewoon practisch ingericht. Limburgsche Land- en T uinbouwbond. De vergadering van den Limb. Land- en Tuinbouwbond heeft Maan dagmiddag enkele zeer gewichtige besluiten genomen. Zij hechtte met algemeene stemmen haar goedkeu ring aan de oprichting van een Limb. Exportslachterij, en de oprichting van één centrale Verkoopvereeniging voor heel Limburg. De groote economische instellin gen van den L.L.T.B., nl. Landbouw belang, Hagel- en Brandverzekering zullen ieder f 50.000 op tafel liggen. De exportslagerij brengt een bedrag in en eenige afdeelingen ieder f 10.000 zoodat tesamen pl.m. f 230.000 be schikbaar zijn. Voorts gaf zij het hoofdbestuur volmacht voor den bouw van een nieuw bondsgebouw. Horstcr Veemarkt. Totaal aanvoer op de Dinsdag ge houden markt 165 dieren. Hiervan 18 stuks rundvee en 147 biggen. Handel ia rundvee vlug met lagere prijzen. Oudste inwoner overleden. Dinsdag, 3 dagen na zijn 96sten verjaardag overleed de oudste in woner van BoshovenWeert, Jan Mathijs Scheepers. Als een frappante bijzonderheid uit zijn leven, mag wel worden ver meld, dat S. in zijn jongelingsjaren, toen hij als timmerman werkzaam was aan het dak van de apotheek Truijens een gebouw van 3 ver diepingen uit de dakgoot is ge vallen en op de straatsteenen is terecht gekomen. Blijkbaar heeft deze val geen in vloed gehad op zijn gezondheid of lichaamsgestel, want om een populaire uitdrukking te gebruiken hjj is er oud bij geworden. Het belangrijke werk van het Groene Kruis. Begin Juni 1939 heeft de R. K. Vereeniging „Het Limburgsche Groene Kruis" wederom uitgegeven het jaarverslag, in groote lijnen aan gevende de werkzaamheden van deze Vereeniging in het belang der Volks gezondheid in onze provincie. Hieraan ontleenen wij: Geestelijke volksgezondheid. Toch mag het bezoek aan de Con- sultatie-bureaux voor Psychiatrische Nazorg te Venray en Maastricht goed genoemd worden, al vormt de excen trische ligging van het eerstgenoem de C. B. nog altijd een mogelijkheid voor het bezoek aan dit bureau. Het Consultatie-bureau voor Opvoedings moeilijkheden te Maastricht mag zich in een steeds stijgende belangstelling verheugen. Te Venray en Sittard werd in samenwerking met de omliggende plaatsen geprobeerd te komen tot oprichting van een School voor Buitengewoon Lager Onderwijs. Het resultaat hiervan was de instelling van voorbereidende commissies, die deze zaak nader zullen bekijken. Terug uit het Vreemdelingen legioen. Een van de avontuurlijke jongelui uit Heerlen, die eenigen tijd geleden op stap gingen, is Dinsdag in de ouderlijke woning teruggekeerd. Hij had dienst genomen in het vreem delingenlegioen en werd gedetacheerd in een Marokkaansche vesting. Een brief aan den president der Fransche republiek had tot resultaat, dat hij uit den dienst werd ontslagen en naar huis mocht terugkeeren. Het vliegveld in Zuid-Limburg. Gedeputeerde Staten van Limburg stellen aan Prov. Staten voor, het vroeger door Prov. Staten genomen besluit, om voor den aanleg van een luchtvaartterrein in Zuid-Limburg een» bedrag van 25.000 gulden fonds perdu beschikbaar te stellen, te doen vervallen en thans in beginsel te besluiten tot het nemen van aan- deelen in de op te richten N.V., echter tot een maximum van honderd duizend gulden. Prins Bernhard. Donderdag verjaarde de Prins-gemaa' onzer Kroonprinses en te dier gele genheid willen we ook te dezer plaatse getuigen van onze gevoelens voor hem. Wanneer we spreken van den „Prins-gemaal onzer Kroonprinses", dan is daarmee de staatsrechtelijke positie van Prins Bernbard in ons land geformuleerd: hg heeft voor ons volk beteekenis gekregen als de echt genoot van de troonopvolgster en vader van PrinsesBeatrix en de even tueel nog geboren wordende spruiten uit den eenigen tak van Oranje, welke ons rest. Maar dat wil niet zeggen, dat zijn figuur enkel en alleen van secun- dairen aard is. Deze prins uit den vreemde is volledig een der onzen geworden; hij won zich mede een eigen aanzien, doordat hij zich een der besten onder ons heeft getoond. Een die stuwt door zijn voorbeeld. Prins Bernhard geeft bljjk van be langstelling op alle terrein des open baren levens. Hg wekt door zijn aan wezigheid bij wedstrijden interesse voor sportbeoefening; hij voert de jeugd aan naar hooger doel door een actieve deelname in het jeugdwerk; hij stimuleert handel en industrie door mede aan te zitten bij belang rijke conferenties; hg sterkt de weer macht van ons volk door nu en dan vrijwillig de lasten op zich te laden, welke den militairen te dragen wor den gegeven. Omdat hij als mensch zich nobel be toont, als gemaal onzer koonprinses, voorzoover buitenstaanders dat ver mogen te beoordeelen, een trouwe metgezel en steun; omdat we hem krachtens alles wat we zien en on dervinden een liefdevollen vader van de kleine Beatrix weten, daarom wenschen we hem, de koninklijke fa milie en ons volk geluk met zijn verjaardag. Welke een jaar vaD groot geluk voor ons afsloot. Moge tot in verre toekomst de verbondenheid van den Prins met zijn gezin het Koningshuis en ons volk van dezelfde innigheid zijn als op heden. En moge een voorspoedig verloop van de verwachte blijde gebeurtenis 't teeken des Hemels zgn, dat de Voorzienigheid haar zegen aan deze verbondenheid heeft geschonken. Zuid-Ncd. Zuivelbond. Te Eindhoven hield deze bond Woensdag de algemeene vergadering. Onder de belangstellenden bevonden zich tal van vooraanstaande perso nen uit de Limburgsche en Brabant- sche zuivelwereld. Sprekend over den algemeenen toestand constateerde men een stij ging der grondprijzen, een veront rustende daling van de prijzen van het 2de en 3de kwaliteit vetvee en het weer optreden van het mond en klauwzeer. Het geregeld leveren en afnemen van boter door de fabrieken aan de afdeeling boter-export van den bond is sedert 1 Jan. 1939 verbeterd, doch zijn nog enkele directeuren, die niet voor 100 pet. medewerken en naar het schijnt weinig voelen voor coöperatief samenwerken. Over den afzet kan men in het algemeen tevreden zijn. Naar Engeland werden geleverd 1.800.000, naar Duitschland 1.100.600 Kg., en de rest naar België, Frank rijk, Italië, Zwitserland, Griekenland binnenland enz. Al de fabrieken aangesloten bij het Z.N.Z. hebben dit jaar vorderin gen gemaakt in de kwaliteit van het product. Er vonden zeer weinig afkeuringen plaats. Zeer zeker moet er op gewezen worden, dat er minder goed ingerichte fabrieken zgn, waar van het gebouw nog al wat te wen schen overlaat. Voor het vervoer van onze boter naar de havenplaatsen Rotterdam, Amsterdam en Antwerpen heeft de boterexport Z.N.Z. voor eigen reke ning 5 koelwagons aangeschaft. Het aantal aangesloten fabrieken bedroeg 90, het aantal leden dezer fabrieken beliep 28.660 met een to taal aantal koeien van 97652. Familiedrama te Den Bosch. Donderdagavond heeft zich te 's-Hertogenbosch een familiedrama afgespeeld, waarbij een vrouw ernstig is gewond. De 25-jarige E. D., een berucht type, wonende in de Vogel straat, heeft nl. bij een ruzie met zijn vrouw deze laatste op straat met een mes verscheidene steken toegebracht. Een dokter verleende de vrouw op straat de eerste hulp, waarna zij in zeer ernstigen toestand naar het groot ziekengasthuis is overgebracht. Hier moest terstond operatief wor den ingegrepen. Voor het leven van het slachtoffer wordt gevreesd. Het echtpaar heeft drie kinderen. Fokpaarden-tentoonstelling, De vereeniging „Het Nederland- sche trekpaard viert haar vijfentwin tig jarig bestaan met een groote tentoonstelling van de beste fok- paarden in de prachtige veehallen te s Hertogenbosch. Onder enorme belangstelling, zoo wel uit binnen- als buitenland, deze expositie Donderdag geopend. Dc misdrijven te Ravenstein Het onderzoek in de serie dief stallen door jeugdige knapen te Ra venstein gepleegd op aandrang van een gepensionneerd Indisch-gast, duurt nog steeds voort, meldt de 'sHert. Crt. De bevolking is door het gebeurde zeer verontrust en ver ontwaardigd. Men had geen vermoe den, dat zulk een toestand was ge schapen. Het is een waarschuwing voor vele ouders en jeugdleiders om met te meer zorg toe te zien op den handel en wandel der aan hen toe vertrouwde kinderen, die aan een groot gevaar zgn blootgesteld ge weest, een gevaar waartegen een openlijke waarschuwing zeker in het publiek belang op zgn plaats was en geboden. Kindje bij het spel gewurgd Dinsdagmiddag waren de kinderen van den landbouwer Pitters te Veghel aan het spelen, toen het jongste broertje, een knaapje van anderhalf jaar, in een touw van een boeren wagen verward raakte. De andere kinderen waren niet in staat te helpen en renden naar huis. Toen de vader toesnelde, bleek het touw zoodanig om de hals te zijn verstrikt, dat de arme kleine was gewurgd. Een ijlings ontboden ge neesheer kon slechts den dood con- stateeren. Van zijn woonschuit gewaaid. Donderdagmiddag is de 40-jarige venter T. de Vries uit Hilversum, die enkele dagen met zijn woon- schuitje in den Amstel te Baam- brugge had gelegen en wilde ver trekken, door een rukwind overboord geslagen en verdronken. Zgn lichaam werd later opgehaald Twee doktoren pasten kunstmatige ademhaling tce, doch dit mocht niet meer baten. Gevaarlijke adders. Het blijkt, dat in Noord-Drente, vooral in de omgeving van Zuidlaren en Vries, adders voorkomen, die zeer gevaarlijk zijn. Een plm. lOjarige jongen uit Mar- tenshoek, die aan het kampeeren was en na het nemen van een bad met bloote voeten de hei opging, werd door een adder in den voet gebeten. Een medisch student, die ook in de omgeving kampeerde, zoog de wond uit en daarna was het voorval spoedig vergeten. De jongen ging weer gewoon naar school en aan 't eind der vorige week maakte hij met de leerlingen van zijn school een reisje naar Arnhem. Onderweg begon hij toen al te klagen over pgn in de rechterknie. Dit werd zoo erg, dat men een arts raadpleegde, aan wien de jongen van het gebeurde in de hei vertelde. Hij had inmiddellgk hooge koorts gekregen en is in het ziekenhuis te Groningen aan de gevolgen van den beet overleden. Een dergelgk geval deed zich voor te Zuidlaren, waar een 55 jarige vrouw, die bezig was met hooien, door een adder gebeten werd. Hier werd direct geneeskundige hulp ingeroepen. oogenblik, dat hij belangrijke docu. menten over de Duitsche grens wilde brengen. De gearresteerde Belgische luite nant, Dombret, behoorde niet, zooals aanvankelijk werd gemeld, tot den generalen staf, maar tot den dienst van het cartografische instituut. OOSTENRIJK VERONTRUST. Auto in Winschoterd-'ep gereden. Woensdagmiddag is bg Scheemda een ontzettend auto-ongeluk gebeurd, waarbij drie personen om het leven zgn gekomen. Een auto met vier personen is daar in het Winschoterdiep gereden. De auto verdween een flink stuk van den wal, geheel onder water. Drie der inzittenden konden zich met geen mogelijkheid bevrgden. Alhoewel van alle kanten onmiddellijk hulp kwam opdagen mocht het niet gelukken hen te redden. De bestuurder van de auto, de heer Wiersma uit Wittewierum (ge meente Ten Boer) kon worden gered. De namen der slachtoffers zgn: de 32-jarige mevrouw Wiersma, haar 5-jarig zoontje en haar ongeveer 60-jarige moeder, mevrouw A. Har ding—Schuwing. De spionnage~affaire in België. In verband met de spionnage-affaire in België werd ook een Duitscher aangehouden, zekere Lutgens, op het Volgens uit Oostenrgk door het socialistisch orgaan „Berner Tag- wacht" ontvangen berichten, zouden dag en nacht convooien Italiaausche wagons den Brenner passeeren gezonden worden naar Insbruck, Salzburg, Wels en Weenen. De grootste opeenhooping van wagons zou geconstateerd zijn op het goe derenstatioD te Wels, waar een vgftigtal rangeersporen kortgeleden zgn aangelegd. Het Zwitsersche blad meldt, dat de Oostenrijksche bevolking veront rust is over deze voorbereidingen, die al verscheidene dagen duren. Oostenrijksche spoorweglieden zouden de meening hebben uitge sproken, dat het doel van deze concentratie van Italiaansche trei nen is het vervoer van Duitsche troepen naar Italië in geval van oorlog. Hevig noodweer op den Balkan Woensdagnacht is het district Se- vlievo in het Noorden van Bulgarge door noodweer geteisterd. Hierdoor zijn veertig personen omgekomen, meest vrouwen en kinderen. Ongeveer tweehonderd huizen zijn vernield en ruim vijfhonderd overstroomd. De materieele schade wordt op eenige millioenen leva geraamd. De menschen werden gedurende den nacht verrast door een over strooming. De storm had de rivier Rossitz opgezweept tot een water massa van 10 meter hoogte. Het water sleurde alles wat op zgn weg kwam: bruggen, huizen, vee en ge was mee. Ook uit andere deelen des lands worden overstroomingen gemeld. De autoriteiten nemen maatregelen om getroffen bevolking te helpen. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 2 tot 29 Juni GEBOREN Petronella J. Janssen, Wilhelminastr. Martin J. J. Direks, Veulen Jacoba W. Thrjssen, Maash. weg Maria H. Th. Kleeven, Oirlo Jozef J. H. Wismans, Ysselsteyn Petronella M M. Janssen, Ysselsteyn. GEHUWD: Johannes van Lankveld, pluimvee houder en Everdina van den Crom- menacker, beiden te Venray ONDERTROUWD Theodorus J. de Brugn, 29 jaren, stucadoor en Elisabeth Ch. Deckers, 29 jaren, beiden te Venray. Albertus M. Verhegen, 43 jaren, timmerman en Ida K. Oudenhoven. 51 jaren, beiden te Venray. OVERLEDEN Coenraad Theunissen, echtg. van M. Jacobs, 67 jaren, landbouwer te Ysselsteyn. Gerardus A. M. Rutten, echtg. van Maria E. L. Maas, 68 jaren, zonder beroep, Stationsweg. 2 patiënten St. Anna. Kerkelijke Diensten* PAROCHIE-ACTIE: meer eer bied en liefde voor Christus Eucharisticus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week: Kap. Kuepers. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur H. Mis en generale H. Communie van de mannen der H. Familie, opgedr, voor Jos. van Opbergen. In alle H. Missen collecte voor het herstelfonds. 2 uur groote Congregatie waaronder collecte van het St. Petrus-Liefde werk, half 3 kinderlof, 6 uur Lof en processie. MAANDAG half 7 zielmis, kwart na 7 gest. jaarg. voor Hend. Schraven en Bernardina Legffers, 8 uur gest. jaarg. voor Mathijs Verriet en echt genoote Petronella Coopmans, 7 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis, kwart i 7 gest. jaarg. voor Johannes Buggems, 8 uur gest. jaarg. voor Martin Ewals, Mechtildis Baltlssen, Willem Baltissen, Maria Francisca Peeters en kinderen. WOENSDAG half 7 leesmis, kwart na 7 leesmis, 8 uur best. zieledienst voor Jean Stoot en echtgen. Maria Seelen. DONDERDAG half 7 leesmis, 7 uur te Veltum H. Mis voor Maria Linders, kwart na 7 Sacramentsmis generale H. Communie van de leerlingen der Meisjesschool, 8 uur jaarg. voor Gerard Gossens. Van 7 tot 8 biechteD, van 8 tot 9 H. Uur, van 9 tot 6 H. Wake. VRIJDAG, 1ste Vrijdag der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, 6 uur gez. H. Mis ter eere van het H. Hart, 7 uur leesmis, half 8 leesmis, 8 uur gest. leesmis en litanie ter eere van het H. Hart, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. ZATERDAG half 7 O. L. Vr.-Mis, 7 uur leesmis, half 8 leeamis voor Alphons Rutten, 8 uur Sol. jaarg. voor Constans en Antoinette Hellen, 7 uur Lof. Patronaats-Agenda. Zondag: half 7half 10 Patronaat. Jonge Wacht. Woensdag: half 8—9 uur groep voor Bonifaclus. Jonge Werkman. Deze week geen groep. K. J. V. Woensdag 8 uur leidsters. Vrijdag poetsen door Mariaclub. K. J. M. Zondag half 11 Theresia-Elisabeth en Lidwina groep, 3 uur Marietje Philipetto, Rosa van Lima, Oda en Bernadette groep. Woensdag half 7 kringvergadering KJM leidsters. K.M.J.V. Maandag 8 uur sportterrein. Congregatie. Zondag 2 uur groote Congregatie waaronder collecte St. Petrus Lief. dewerk. Welpen-horde St. Petrus. Woensdags van 24 uur. Vrijdags van 5—6. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, 5de Zondag na Pinksteren, de H. Missen om 5. 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoogmis. Gelegen heid om te biechten aan de Evaü- geliezijde na de H. Mis van 5 uur. Onder de H. Missen collecte voor de restauratie der Parochiekerk. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof en oefening van de H. Kruisweg. DINSDAG gedurende de uitstelling van 't Allerheiligste te verdienen volle aflaat, om 7.30 gez. Antonius- mis, Om 5.30 gez. Vespers en Lof ter eere van St. Antonius. VRIJDAG, 1ste Vrijdag der maand toegewijd aan de vereerlng van Jezus Goddelijk Hart. Om 7.30 gez. H. Mis met Litanie van 't H. Hart. 's Avonds om 5.30 Lof met Akte van Toewij ding. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. H. H. MISSEN. Zondag om 6 uur tot zekere in tentie om 7 uur voor Henricus Coopmans, Johannes en Marietje Loonen. Maandag om 6.15 tot zekere in tentie, om 7 uur voor de overleden familie Vullings-Billekens. Dinsdag om 6.15 voor Petronella Derikx-Wismans, om 7 ter eere van St. Antonius voor genezing van een zieke. Woensdag om 6.15 tot zekere in tentie, om 7 uur voor Joh. Wago- mans en Maria Gerrits. Donderdag om 7 uur voor de leden van de F.M.B. Vrijdag om 6.15 tot zekere intentie. Zaterdag om 6.15 voor genezing van een zieke. DERDE ORDE. Zondag generale absolutie van wege het feest van Maria Visitatie. Vrijdag 7 uur Requiemmis voor br. Alfons Rutten. De Derde Orde- lingen worden uitgenoodigd deze H. Mis bg te wonen en voor den over ledene het Rozenhoedje te bidden de H. Communie op te dragen. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag om 10 uur kerke lijke vergadering afd. jongens. Maandagavond om half 7 Novi- ciaatsonderricht afd. meisjes. Er wordt een allerdringendst ver zoek gericht tot ds ouders en spe ciaal tot die ouders, die ook zelf lid zijn van de Derde Orde, om beter dan voorheen te zorgen, dat hun kinderen de vergaderingen van de jeugd-afdeeling zullen bezoeken. Te Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 dienstmeisje voor klooster 1 boerenknecht ook genegen ander werk te doen voor klooster 1 boerenknecht voor Ysselsteyn 1 verwarmingsmonteur 2 leerling naaimeisjes 1 Burgerdienstmeisje voor dadelijk Eenige meisjes voor Corsettenfabr. Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 2 nette dagmeisjes voor Venray 1 Huishoudster bij R. K. Priester Eenige IJzervlechters BIEDEN ZICH AAN 1 jongen van een Ambachtschool voer Electricien Timmerlieden en metselaars 1 bekw. monteur-chauffeur 1 chauffeur tuinman 1 chauffeur schilder. DISTRIBUTIE en SPAREN: Maandag 1011 B en C-boeren Alle anderen Woensdag van 5 uur tot half 7. UITGIFTE SPAARBONNEN. Dinsdag 4 Juli 27,-5 uur B.- en C.-boeren. Donderdag 6 Juli 2y,6 uur te- werkgestelden in Centr. Werkver- Vrgdag 7 Juli 27,-6 uur tewerk- gestelden in gemeentel, en particu liere werkverschaffingen en alle anderen. De bonnen zgn geldig tot en met Zaterdag 22 Juli a.s. 17—18 AanmS Venray Millenbef OU voor te bekend Zg.g.o Brieven van dit Dankbetuiging. Dank aan de Heide-Mij. voor de royale afrekening van het omspit ten van een perceel bosch. Dank ook aan den voorwerker en de 25 arbeiders uit Venray die zoo flink hebben gewerkt. 10 L. Custers, Oirlo. door Pater Torphinus van Bueren O.F.M. a 25 cent verkrijgbaar bg FIPMA VAN DEN MUNCKHOF. Grasn Tuinmeubl Kle Rood pluc uit 6 sto Stel van eiken Kle kasten, Komt zie] EINDS' Nes

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2