Wandel- wagens Advertentiën. Paardenverzeker. Landbouwbond H. Graaf. Oosfrum BIEDT ZICH AAN JONGEN voor boerenwerk Kappersleerling Th. Pouwels Exfra Reclame- Bonnen. JOH. CLAESSENS Aanbesteding TE KOOP 7 gemerkte biggen best roodbont maalkalf TE KOOP roodbonte koe lichte vaars schot met 17 L. en een schot met 12 L. groote partij BRANDHOUT 80 R.I. Reds pullen 150 W. L. pullen 300 slachthanen Hartelijk dank TE KOOP Th. POUWELS Vervolgens kwam ter tafel een verzoek van de politieke club uit den middenstand, om met de arbei ders één lijst te vormeD. Na uit voerige bespreking ging men accoord met het voorstel gedaan bij monde van den heer A. Millen, dat de nrs. 1, 3, 5, 6 en 8 op die lgst door de arbeiders zouden worden ingenomen en de plaatsen 2, 4 en 7 aan Mid denstanders zouden komen. Het comité werd nog gemachtigd meerdere candidaten aan de lijst toe te voegen, wat mogelijk een goeden invloed op de stemming zou kunnen hebben. Hierna sluiting der vergadering. LUCHTBESCHERMINGS DIENST VENRAY. De organisatie van de L.B.D. in Venray is weer een heel stuk dich ter bij haar doel gekomen. Daar valt in de eerste plaats te melden de heroprichting van de wel in een heel diepe slaap verzonken Venray- sche Burgerwacht. Met nieuwe tgden komen nieuwe wetten. De organisa tie der Burgerwacht is wel eenigs- zias veranderd bij vroeger. De aan dachtige lezer van dit blad heeft dit reeds kunnen lezen. De nieuwe taak, die aan de burger wacht is toebedacht bestaat o.a. uit het verleenen van daadwerkelijke hulp bij de Luchtbescherming. Reeds zijn hierover eenige besprekingen gevoerd. De ploegen voor de opruimings- en hersteldienst zijn samengesteld, terwijl de instructies voor het per soneel in bewerking z\jD. Binnenkort zullen de bij deze dienst ingedeelde vrijwilligers deze ontvangen. Deze instructies bevatten de aanwijzingen voor het werken der ploeg. Ook is voor elk vermeld tot welke ploeg hij hoort en waar deze gevestigd is. De materiaalvoorzieningen voor deze Joegen zijn op een paar kleinig- ;v-.ien na gereed. Een flink aantal gasmaskers is reeds besteld, terwijl :e verdere bescherming tegen gassen, middels kleeding, n.l. laarzen en handschoenen reeds een eind ge vorderd is. Hetzelfde kan gezegd worden van de brandweer, al zgn hier nog enkele dingen meer te regelen. De verschil lende kerkdorpen rond Venray zijn nu aan de beurt, waar op elk dorp een kerngroep zal worden samen gesteld. Het hoofd der L.B.D. ver wacht ook een flinke deelname dezer kerkdorpen aan het belangrijke werk der Luchtbescherming. Verder zijn zeer belangrijke be sprekingen gevoerd in verband met de materiaalvoorziening, welke wel tot spoedige resultaten zullen leiden, want er is nog veel noodig eer alle diensten voldoende voorzien zijn. Hoofd Luchtbeschermingsdienst A. BUWALDA. GEVONDEN: 2 rijwielbelastingmerken en een ileutel. Te bevragen Politiebureau. Volksconcert. Zondag 14 Mei voorm. half twaalf Maunée op de Groote Markt, te geven door Venray's Harmonie. Marktbericht Venray. VENRAY, 1 Mei. Aangevoerd werden 103 stuks hoornvee. Goede kwaliteit deed een flinke prijs. Biggen waren zeer duur van 14 tot 21 gld. Ook deze keer werden schapen aangevoerd, zelfs meer dan de vorige markt. Verscheidene werden verkocht '.egen goede prijs. WAARSCHUWING. Door vreemde, zoogenaamde „lin- enkooplieden" wordt hier den laat- sten tijd getracht „linnen" te ver- koopen. Door allerlei trucs worden de koopers in plaats van linnen gewoon katoen verkocht. Komt men tot deze ontdekking, dan zijn de verkoopers verdwenen. Koopt liever in Venray. Zilveren Jubileum. Op 9 Mei a.s. hoopt de heer Bern. Kruysen alhier den dag te herden ken, dat hij voor 25 jaren benoemd werd tot secretaris van den Land- bouwbond Venray-Dorp. J. STOOT, f Dinsdagmorgen overleed alhier vrij plotseling de heer J. Stoot, oud gemeente-secretaris van Venray. De overledene, die den ouderdom van 81 jaren bereikte, was in Ven ray een zeer bekende en geziene persoonlijkheid. Hg ruste in vrede. BRAND. Woensdagmiddag is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de schuur en stalling van den bakker A. Rutten. De brand, die een geweldige rook- massa ontwikkelde trok natuurlijk veel belangstelling. De brandweer verleende hulp en wist uitbreiding te voorkomen. Het gebouw met zijn inhoud is nagenoeg geheel uitgebrand. 40 jaren bij de Brandweer. Donderdag herdacht de Heer Piet Oudenhoven zjjn 40jarlg lidmaat schap van de vrijwillige Brandweer. 's Avonds had in de Wilhelmina- zaal eene bijeenkomst der brand weermannen plaats, waarin de Heer Oudenhoven door opperbrandmeester van Schendel en Burgemeester Mr. Janssen werd gehuldigd en bedankt voor alles wat hjj als lid en brand meester gedaan heeft om den in nood verkeerenden evenmensch ter hulp te snellen. De jubilaris wefd een cadeau aangeboden. SCHADEPOSTEN. Bij het inzetten eener nieuwe spiegelruit in het nieuwe gebouw van den heer V. aan de Groote Straat, kwam de aannemer met een ladder te vallen, waardoor de ruit, die een waarde van f 60.had, stuk brak. Een paard van de boerderg „den Hoebert" alhier, viel Woensdag dood in de kar neer, DE VORMINGSWEEK DER MEISJES. A.s. Maandag begint de vormings- week der meisjes. Er is reeds veel propaganda voor gemaakt, maar nog niet over geschreven en wel om reden, de aandacht, die van allen voor de vormingsweek der jongens gevraagd was, niet af te leiden. On- dertusschen is hun week voorbij en leeft alleen nog 't stille succes voort in hun harten, dat zich ongetwijfeld Id de toekomst wel zal uiten. De gee3t onder de jongens moet echter ook perfect zijn geweest. Hun op komst was meer 'n gevolg van de overtuiging iets goeds te gaan hooren dan de goocheltoer te zien van ge baren en ideeën. De goede roep was 't beste bewijs, dat de opkomst met liefde geschiedde, zoodat de controle meer aangevoeld werd als een stille hulp dan als 'n last. We dragen allen de overtuiging, dat de jongens er iets moois hebben gehoord en iets goeds geleerd en dat dit voor de parochie in zijn geheel 'n even groo te zegen is als voor de gezinnen en de jongens afzonderlijk. Zoo'n samen komsten met zooveel ernst en zooveel liefde in zoo groote getale gevolgd, brengen 'n nieuwe geest mee, her vormen 't openbare jongensleven, maken het ongeschikt voor publieke ongepastheden in woord en daad en bereiden 'n vruchtbare bodem voor 't vormen van prachtige katholieke menschen. Nu zijn de meisjes aan de beurt. De parochie zou anders slechts ten halve bewerkt zijn. De propagandis ten hebben reeds 't grootste werk verricht en hun ijver heeft 't halve werk al doen slagen. Van de propa gandisten hangt 't echter niet heele- maal af. Vooreerst beginnen we ook met de zieken en kinderen weer uit te noodigen, hun gaven van reinheid, lijden en gebed beschikbaar te willen stellen voor 't verkrijgen van Gods onmisbare zegen. Vragen om geestelijke gaven be antwoordt God altjjJ. Kindergebed is 't machtigste en lijden is 't zuiverste gebed. Wanneer zg zich met hun macht en invloed bij God weer in schakelen is dit parochiewerk, zal ieder meisjeshart de genade van God ontvangen, in hart en geest voor bereid te zijn voor leiding en vorming. De ouders zullen met des te meer zorg en liefde hun dochter die avon den laten bijwonen, nu zoo klaar en duidelijk is gebleken, dat 't de jon gens goed heeft gedaan. AI dat mooie wat gij zelf ervaren hebt in een christelijk huwelijksleven, wat gij uw kinderen zoudt willen toeroepen eiken dag, maar hun zoo moeilijk kunt zeggen, omdat het voor velen moeilijk onder woorden is te bren gen, wordt hun daar voorgeschilderd. En al is uw eigen voorbeeld en uw eigen eenvoudig woord volgens Gods bestel ook een der machtigste op- voediDgsfactoren, de macht van dat beeld en dat woord zullen tegen woordig weer hun volle effect be reiken, als zij hun illustratie en onderstreeping hebben gehad op deze avonden. Én dan de meisjes zelf. Wij heb ben de bijeenkomsten op twee ver schillende uren gezet, om 6 uur en 8.15. Zusjes kunnen nu afwisselen en in 't algemeen wordt 't daardoor gemakkelijker om deze conferenties door allen te laten bijwonen. Wan neer de goede wil aanwezig is, is er wel niemand, die zal behoeven weg te big ven. Meisjes in dienst, evenals middenstands-meisjes kunnen denke lijk pas om 8.15, terwijl boerenmeis jes, of zg, die veraf wonen liever om 6 uur komen. Nochthans, dat moet ieder voor zich weten. Dan schrijven wij hier nog heel duidelijk neer om iedere vergissing te voorkomen: de bijeenkomsten zijn in 't Patronaat. Tenslotte nog dit: mocht de een of ander bij vergissing vergeten zijn, dan moet dat niet kwalijk worden genomen. In ieder geval komt men naar de vormings week, daar rekent men op allen. Wanneer de zieken nu blij L Heer hun lichamelijk Jijden offeren tot behoud en redding vau zieltjes, wanneer de kinderen weer eens har telijk bidden en allen, die meisjes in dienst hebben, zich met liefde iets behelpen, en tenslotte de meisjes zelf samen met de ouders deze gele genheid zullen beschouwen als een heilige genadegave, dan zal wel is waar de goede God alleen slechts weten, hoeveel goed het heeft gedaan, maar 't feit, dat 't goed heeft gedaan, zal dan toch voor allen zeker zijn. Niet 't minst zullen wij ook nog de geestelijke steun vragen van de man nelijke en vrouwelijke kloosterlingen c-n zijn we hun reeds van harte daar dankbaar voor. Beugelbond Venray. Zondag j.l. werd aan de Heide het A-concours gehouden. Ysselsteyn be haalde den 1ste prijs door 11 van de 16 partijen te winnen. Heide behaal de den 2de prijs door 7 van de 16 partijen te winDen en Venray den 3de prijs door 6 van de 16 partijen te winnen. De puntenstand was Ysselsteyn 442 punten Heide 450 Venray 438 Uit bovenstaande puntenstand zal men gemakkelijk kunnen opmaken dat het kracht verschil niet groot is geweest. Heide heeft zelfs nog meer punten dan Ysselsteyn en Venray blijft er maar 4 onder. Maar kunst is nu eenmaal 't eerste dertig punten te behalen en dat scheen voor Venray en de Heide niet mee te vallen. WANSSUM. Zondag had al hier de huldiginging door den Ge meenteraad plaats van J. v. Helvoirt bij gelegenheid van zijn 25 jarig ju bileum als Gemeenteveldwachter. Te half 12 verzamelden zich op het gemeentehuis het gemeentebestuur, enkele collega's en het secretarieper- soneel. Hier werd de jubilaris enz'n gezin door den burgemeester gehul digd, waarna den jubilaris een cou vert met inhoud werd aangeboden. Belangrijke vergaderingen. Dit jaar zullen te Horst een drietal belangrijke bijeenkomsten worden Heusch, het kan Persil niet schelen Wat voor weefsel of het is Ook een dikke wollen deken Wascht zg weer mooi, helder, frisch. Als Uw man zijn deken t'rugziet, Zegt hij hóógst eDS nou, nou, nou, Is dat niet wat erg verkwistend Nieuwe dekens Vrouw, Vrouw, Vrouw Clinge Doorenbos. gehouden welop 15 Mei de centrale vergadering van den katholieken Limburgschen Middenstandsbondop 18 Mei het eerste congres van de katholieke boerinnenjeugdvereenigin- gen uit het Bisdom Roermond, dat zal worden gehouden in de vee markthal en door meer dan 1500 meisjes uit Limburg eu elders zal worden bijgewoondop 11 Augustus de jaarlijksche bondsdag van den Katholieken Limburgschen Studen- tenbond. Dat de keuze voor deze belangrijke bijeenkomsten op Horst is gevallen, is ongetwijfeld mede te danken aan het bloeiende vereeni- giDgsleven alhier. Jaarlijks worden hier nog tevens gehouden de groote studie- en ont- wikkelingsdagen van de jonge boeren en tuinders van den kring Horst, omvattende een 9-tal gemeenten, terwijl tevens hier jaarlijks plaats hebben de groote fokdagen voor paarden en van rundvee en varkens voor Noord-Limburg. Woningbouw. Bg het gemeentebestuur van Heer len zijn een zevental verzoeken van woningvereenigingen in behandeling voor den bouw van in totaal 154 woniDgen, waarvan er 83 bestemd zijn voor groote gezinnen. Men den bouw van deze woningen is een half millioen gulden gemoeid. Kind overreden en gedood. Woensdagmiddag ls te Horn een dochtertje van den heer W. van Ra tingen, door paard en kar van den landbouwer H. overreden en gedood. OUD-BURGEMEESTER B. E A. VERKUYL. f In den ouderdom van 72 jaren overleed Woensdag te Boxmeer de heer B. A. Verkuyl, oud-burgem. van Boxmeer, oud-lid van de Prov. Staten van Noord-Brabant, voorzit ter van het R.K. Armbestuur. Hij was jarenlang lid van den Boxmeerschen gemeenteraad, later wethouder en van Jan. 1922 tot April 1937 burgemeester en tijdens zijn bestuur is buitengewoon veel tot stand gekomen in het belang der gemeente. Paus en Koningin erkenden zijn ver diensten, door hem te. onderscheiden met het Eerekruis pro Ecclesia et Pontifice en te benoemen tot Ridder in de orde van Oranje-Nassau. In de geschiedenis van Boxmeer, van het land van Cuyk, van Brabant, zal hg blijven voortleven. Voor de be langen van streek en gewest ijverde hij als lid van de Prov. Staten vanaf 1919 tot 1935, toen hjj zijn mandaat neerlegde en vervangen werd door een zijner arbeiders. Nieuw Postkantoor. De Rijksgebouwendienst te 's-Gra- venhage heeft op Dinsdag 2 Mei den nieuwbouw van post- en telegraaf kantoor te Helmond aanbesteed. De laagste inschrijver was fa. Haegens en Martens te Horst voor f 96.500. Personeele belasting en restaurantbedrijf. In het ingediende belastingwets ontwerp wordt ten aanzien van de personeele belasting mede voorge steld om de heffing naar den grond slag huui waarde en mobilair af te schaffen voor hotels, café's restau rants, winkels en showrooms. Wat Eindhoven's nieuwe stadhuis zal kosten. B. en W. van Eindhoven deelen mede, dat de kosten van het nieuwe stadhuis met onmiddellijk daarbij be trokken werkzaamheden nader ge raamd worden op f 2.300.000. Met 't Werkfonds wordt overleg gepleegd. Zoo spoedig mogelijk zal thans, zoo schrijven zij, tot aanwijzing van het definitieve ontwerp worden overge gaan. Na uitwerking daarvan in details zal het werk kunnen worden aanbesteed. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 27 April tot 4 Mei GEBOREN Antonius J. Th. Lemmens, Ysselsteyn Johanna W. H. J. Droesen, Heide Gerardus H. M. v. Sinten, Gasstraat HeDdrikus W. Boom, Gverl. weg Gertruda P. H. Drabbels, Oirlo Henrica P. M. Jacobs, Oostrum Johannes H. P. Kerst j ens, Oirlo Johannes P. G. Janssen, Ysselsteyn Antoinetta H. G. v. Haren, Oostsingel GEHUWD Jacobus M. v. d. Brandt, 34 jaar. landbouwer en Gertruda L. J. Weijs, 30 jaren, beiden te Venray Lodewijk J. M. Weijs, 28 jaren, landbouwer en Wilhelmina M. P. Lit- jens, 26 jaren, beiden te Venray Petrus J. M. Weijmans, 23 jaren, timmerman, te Overloon en AnnaM. Stiphout, 22 jaren, te Venray Hendrikus L. Peeters, 25 jaren, landbouwer, te Grubbenvorst en Her- mina G. M. Janssen, 24 j., te Venray Gerardus P. W. v. Bracht, 32 jaren, landbouwer en Gerarda H. Cremers, 26 jaren, beiden te Venray. ONDERTROUWD Wilhelmus H. Vermeulen, 28 jaren, cartonnage arbeider en Wilhelmina H. Janssen, 27 jaren, beiden te Venray Peter J. Poels, 38 jaren, landbou wer en Anna C. L. Janssen, 29 jaren, beiden te Venray Wilhelmus Wennekers, 33 jaren, landbouwer, te Venlo en Leonora P. Janseen, te Venray. OVERLEDEN: Johanna B. van Megel, 17 jaren, Kolkweg Jan H. M. H. Stoot, 81j.,weduwn. van M. P. H. Seelen, Stationsweg 1 patient St, Servaas. Kerkelijke Diensten. DEKENAAT. Vrgdag a.s. 2 uur recollectie H.H. Geestelijken. PAROCHIE-ACTIE: meer eer bied en liefde voor Christus Eucharisticus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week Kapelaan v. Wijngaarden, Tel. 187 Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. In alle H. Missen collecte voor het herstelfonds, 7 uur H. Mis en gen. H. Communie van de mannen der H. Familie, wordt opgedragen voor Henri Hoevenaars, half 8 vertrek der Congreganisten naar Smakt, 10 uur de Hoogmis voor de vruchten der aarde en alle nood zakelijkheid, half 3 Kinderlof, 6 uur Lof en processie langs de Pastorie. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Peter Baltissen en beide eebt- genooten, 7 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis voor Jean Stoot, 7 uur leesmis, half 8 besteld jaarg. voor Peter Arts, 8 uur jaarg voor Gerard Geurts, Johanna Bug gems en ouders. WOENSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis. half 8 leesmis voor J. Stoot als lid v. d. Retraitepenning, 8 uur bestelde zieledienst voor de overl. fam. Goumans-Goumans. DONDERDAG half 7 leesmis, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na zeven Sacramentsmis en gen. H. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur jaarg. 2de klas voor Leonard Thielen en ouders. VRIJDAG half 7 leesmis v. Piet Eibers, 7 uur leesmis. half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Martin Tim mer van Geffen en Agnes NefkeDS, ZATERDAG half 7 O.L. Vrouw-Mis 7 uur leesmis ter eere van O.L. Vrouw half 8 best. jaarg. voor Jos. Aerts, 8 uur jaarg. voor den Zeereerw. Heer Pastoor Greijmans. Biechthoren van 6—8 uur. Gedurende de Meimaand iederen avond om 7 uur Lof en Rozenhoedje. H. Familie. A.s. Zondag 14 Mei gaat de H. Familie ter bedevaart naar Oostrum. Vertrek aan de kerk om kwart voor acht. Trouwe opkomst verwacht. Congregaüe. A.s. Zondagmorgen gaan de groote en kleine congregatie volgens af spraak naar St. Jozef op de Smakt. Trouwe opkomst van allen! Goede intentieOp tijd vertrekken om half 8! Patronaats-Agenda. Zondag van half 7—half 10 Patro naat. Geen groepraad. Dinsdag wegens de Vormingsweek der meisjes en het vergevorderde seizoen geen Goud-Pluvier meer. Jonge Wacht. Dinsdag: Onmiddellijk na het Mei lof van 7 uur gezamelijke groepen- bijeenkomst van de aspirantengroe- pen A en B. Woensdag: Onmidddellijk na het Meilof van 7 uur gezamelgke groe- penbgeenkomst van de Gerardus-en Bonifaciusgroep. Jonge Werkman. Woensdag: Wegens de Vormings week geen groep. Vormingspuntje: In de Vormings week hebben we veel moois en waars gehoord. Gebruiken en woekeren we met de daar ontvangen talenten van onze rgkdom. Zou het niet kunnen, om in deze Meimaand de H. Mis in het middelpunt van ons dagelijks werk te zetten, door b.v. vóór onze dagtaak de H. Mis bg te wonen Als Maria-attentie hebben we zeker onze Rozenkrans bij ons en dragen Haar Scapulier. Draag door Haar Uw werk op. Dat is „Ons geloof bele ven". Met aanpakken kan veel. Pro beer 'ns. Welpen-horde St. Petrus. Woensdags 2 uur. Vrijdags kwart over 4. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, 4de Zondag na Paschen, de H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoogmis. Onder de H. Missen collecte voor de oplei ding van onze Missionarissen. Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezijde na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Vespers en om 5 30 Lof met Meimaandoefening. DINSDAG, gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis. VRUDAG om 7.30 gez. H. Mis. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelgks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Gelegenheid om aan het klooster de jaarlijksche bgdrage te betalen voor de stoelen. De Meimaandoefening is 's avonds om 5.30. H. H. MISSEN. Zondag om 6.15 voor Leonardus Verhaag en zoon Henricus, om 7 uur voor Johannes Wijnhoven. Maandag om 6.15 voor Peter Joh. Jansen en echtgen., om 7 uur voor Beruardina Wismans. Dinsdag om 6.15 voor Martinus Jansen, om 7 uur voor Johannes Wagemans en Maria Gerrits. Woensdag om 6.15 ter eere van St. Antonius tot zekere intentie, om 7 uur voor Frans KapeL Donderdag om 7 uur voorBernar- dina Wismans. Vrjjdag om 7 uur voor Bernadina Wismans. Zaterdag om 7 uur voor overl. fam. Hendrina eu Anna Maria Loonen. Jonge Derde Orde. Morgen ZONDAG om 10 uur ker kelijke vergadering, afd. Jongens, waarna bestuursvergadering. GENADEKAPEL OOSTRUM. Zondag de H. H. Missen om 7 uur en half tien; 3 uur plechtig lof met preek en ommegang over den Vlas akker; na het lof vereering der reli kwie van O. L. Vrouw. Maandag half 8 gest. gez. jaarg. 2dé klas voor Mart. Hendrix en Anna Gertr. Janssen. Door de week de H. Mis om half 8. Zondag verkoop van bloempjes ten bate der reclasseering en onder de beide H.H. Missen collecte voor de Voortplanting. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD Eenige meisjes voor Corsettenfabr. 1 boerenknecht v. Wanssum schildersknecht bekwaam of half was met kost en inwoning chauffeur-tuinman (ongehuwd) electrisch lasscher 2 timmerlieden 2 schildersknechten 2 burgerdienstmeisjes v. Venray Boerenjongen bij boerenfamilie zonder kinderen te Sittard. 1 kappersleerling Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 2 burgerdienstmeiden voor Venlo BIEDEN ZICH AAN Jongen v. kantoor- ofmagazijnw. 1 burgerdienstmeisje 19 jaar 1 jongen van een Ambachtschool voor Electricien 2 Electriciens. Huishoudster bij R.K. Geestelijke. 2 burgerdienstmeisjes 15 en 16 jaar 1 burgermeisje 14 jaar 1 huisnaaister 1 Ieerlingverwarmingsmonteur 1 jaar aan het vak DISTRIBUTIE en SPAREN: Maandag 1011 BenC-boeren Alle anderen Woensdag van 5 uur tot half 7. Woensdag kaarten afstempelen van 5—7 uur. v. d. Landbouwbond. Premiebetaling Zaterdag 6 Mei 's avonds van 7 tot 8 uur bij H. Verheijen te Oostrum. Zondag 7 Mei voorm. van 11 tot 12 uur bij M. Litjens-Peeters te Leunen. De premie bedraagt 1 pet. Venray-Dorp. Afd. Hagelverzekering Aangiften van gewassen kun nen vanaf heden gedaan worden. GEVESTIGD voor Oostrum en omstreken als pompenmaker, lood- en zinkwerker D 5. Adres bureau dezer. GEVEAAGD liefst eenigszins met het vak op de hoogte. W. Janssen, kapper, Yssel steyn I 68b. 2 Voor Jongensblouses goed en niet duur naar EBBERINK, Marktstr. 5 't Is uw voordeel Voor bruiloften Japans kanonslag 10 stuks voor 25 ct. HOFSTRAAT 8. 10 Sulky Wandelwagen op gummi wielen, zeer mooie kleuren, spotprijs f 2,65 Kinder fietsstoelties zeer mooi gevlochten, ongelooflijk goedkoop 65 ct Beelden- of bloem- tafeltjes prima eiken thans voor f 1.29 Groote partij prima Kamer- matten 140 x 180 65 ct Ontvangen Kinderledikanten in diverse kleuren gelakt op bon voor f 3.65 Het Kerkbestuur van de R K. Parochiekerk H. Petrus Banden te Venray zal op Woensdag 17 Mei des n.m. om 3 uur in het Patronaatsgebouw aanbesteden Het uitvoeren van Werken aan voor noemde Kerk. Bestekken en teekeningen te bekomen vanat 10 Mei bij den architect Ir. J. Kayser te Venlo tegen betaling van 10.-; res titutie bij terugbezorging van onbesch. stel. Aanwijzing ter plaatse op Maandag 15 Mei om lO'/j uur. bij J. Verhaag, Oostrum D 5. TE KOOP 3 gem. of ongem. biggen 200 Reds hanen 9 weken. Bestellingen van 7-8weeksche hennetjes worden steeds aange nomen door A. Philipsen, Merselo-Handerik. TB KOOP L. Janssen, Veulen. 2e kalf, met 22 L. melk, 15 L. melk, twee laatste 37s md. drachtig. Staaiweg 30, Vierlingsbeek. TE KOOP Hotel Gitzels. 8 Voor 'n goed passende OVERALL naar EBBERINK, Marktstr. 5 't Is uw voordeel. TjEJ IKOOT3 11 weken M. Claessens, Oostrum. TB KOOP oud 7 weken, en J. Liljens, D 52, Oostrum. aan Maria en den H. Gerar dus voor verhoord gebed, na het houden van de Noveen der 3 Weesgegroeten. N. N. 4 teenen Tuinstoelen, 4 eiken Buffetkasten, keukenkasten, Kleerkasten. Linnenkastjes, Slaapkamerameublement, Waschtafels en Waschkasten met marmerblad en spiegels. Ledikanten en Matrassen, Antiek eiken Linnenkastje, Stoelen, Tafels, enz. EINDSTRAAT 12. Nieuwste sorleering Lage prijzen. HOFSTRAAT 8

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2