DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Sn Hitier als vredes-apostel De winter. W aar schuwing. Van de Sport velden. Zaterdag 8 April 1939 Zestigste Jaargang No [14 NU DE WERELD HAAR TANDEN LAAT ZIEN. De afgeloopen week was die van de redevoeringen van de leidende staatslieden der vier groote mogendheden. Mussolini had de reeks geopend met 'n snorkende rede, waarin de toon aan eigen volk moest vergoeden wat aar. inhoud en speciaal aan eischen ten opzichte van Frank rijk ontbrak. Ten aanzien van die cischen waren door de pers in Italië hooge verwachtingen gewekt en nu moest Mussolini min of meer den terug'ocht aan vaarden. Kan hij niet op de hulp van Duitschland rekenen en gaat hij langzaam zwenken in de rich ting van het Westen, dat hij in den grooten oorlog ook steunde met verbreking van zijn bondge nootschap met Duitschland en Oostenrijk Frankrijk heeft bij monde van zijn minister-president Daladier prompt het antwoord gegeven, even duidelijk als waardig. Hij schetste de kracht van Frankrijk en wees eiken afstand van gebied of afstand van recht energiek van de hand. Wanneer Italië wenschen heeft, laat het die dan langs den gewonen weg tot uiting brengen, dan zal Frank rijk ze overwegen. Daladier heeft ten slotte ook met groote klaar heid gewezen op de tegenstelling tusschen de democratieën en de dictaturen, zoowel in doel als middelen. Duitschland werkte inmiddels voort aan wat men daar noemt: het herstellen van orde en rust en het verzekeren van den vrede in Midden- en Oost-Europa. Het scheen, dat Polen aan de beurt was, om het kind van de rekening te worden. Tot het Westen drong door, dat Duitsch land troepen concentreerde langs de Poolsche grens. Een andere alarmeering zat in den ophitsen- den toon van de Duitsche pers tegen Polen. Er werden in Polen Duitschers lastig gevallen en mishandeld, de radio kon niet uitgepraat komen over verdruk king van rasgenooten en 't woord „verletzte" vloog weer door den aether. De wereld kent dat spelletje en van de voorbereiding van de overweldiging van Oostenrijk, Sudetenland en Tsjecho-Slowa- kije weten we, dat er na zoo'n campagne iels verassends staat te gebeuren. Was dat nu ook het plan met Polen We weten het niet, maar als er zoo'n plannen geweest zijn, dan staat vast, dat Polen door twee omstandigheden gered is, voorloopig althans In de eerste plaats: Poler. gaf een duidelijk antwoord, het eenige dat Berlijn blijkbaar nog verstaat. Het bracht een geweldige legermacht op de been en er ging een golf van geestdrift door het land. Dat alles maakte aan Duitschland duidelijk, dat de veroveiing van Danzig, den Cor ridor, West-Pruissen en Silezië geenszins slechts een militaire wandeling zou zijn, gelijk dat bij vorige veroveringen het geval was. Daar kwam nog een belang rijke tweede factor bij. Onder leiding van Engeland •wordt er nu al een paar weken gewerkt aan een eenheidsfront tegen elke verdere Duitsche ver overing, maar die frontvorming tegen Duitsche aanvallen was tot heden vrijwel een mislukking. De Oost-Enropeesche Staten en ook Polen voelden er niets voor om zich te binden, wanneer het Westen zich niet verplichtte, om bij een aanval van Duitschland op hun staten onmiddellijk ge- wapenden bijstand te verleenen. Toen Chamberlain op het einde der week echter vreesde, dat Duitschland van de situatie han dig gebruik zou maken, om tij dens de resultaatlooze beraad slagingen Polen onder de voet te loopen, heeft hij met spoed een energieke daad gesteld. In volkomen overeenstemming met Frankrijk en met goedkeu ring van Amerika, heeft Engeland een verbond gesloten met Polen waarbij Engeland zich verplicht, Polen met zijn heele weermacht te hulp te komen, wanneer Polen door Duitschland zou worden aangevallen. Dat beteekende, dat Engeland zijn oude politiek van afzijdig heid van de gebeurtenissen in Oost-Europa laat varen, omdat het na alle probeersels met toe nadering thans tot de conclusie is gekomen, dat alleen door de dreiging met militair geweld een halt is toe te roepen aan den Duitschen drang naar een over- heerschende positie in de wereld. Chamberlain wenscht geen oorlog; hij ziet deze machtsvor ming tegen het Derde Rijk als het eenige middel, om den vrede te bewaren. Zooals gezegd, deze garantie aan Polen is een noodmaatregel; zij geldt in de periode tot En geland geheel gereed is met het afweerfront tegen Duitschland. Dat front moet omvatten: Enge land, Frankrijk, Polen, Roemenië, Zuid-Slavië, Griekenland en ook Sovjet-Rusland, hoe afkeerig velen ook zijn, om den Russi schen beer weer in de Europee- sclie politiek binnen te leiden. De rede van Chamberlain, waarin hij het verbond met Polen uiteenzette, beteekende natuurlijk een geweldige klap aan 't adres van Duitschland. Het was een streep door de rekening van Hitler, die er ken nelijk op rekende, dat Engeland hem in 't Oosten zijn gang zou laten gaan, zooals dat in het verleden is geweest. Het heette dan ook, dat Hitier in zijn groote rede van Zaterdag te Wilhelmshaven hard terug zou slaan en een daverend antwoord zou geven aan Chamberlain. Van dat alles is echter niets gekomen; de rede was ontbloot van alle sensatie en voor iemand als Hitler was het zelfs een makke rede. Wij kregen sterk den indruk, dat de Engelsche houding Hitier verrast heeft en deze het nu over een anderen boeg gooit. Hitier speelde 'de groote vre- desman, die Europa rust en vrede wil brengen. Hij heeft in Centraal Europa orde gesticht; hij heeft Tsjechië in het Duitsche levensgebied opgenomen en daar door een gevaarlijk bolwerk tegen den vrede opgeruimd. Duitschland heeft een gewel dige taak te vervullen tot herop bouw en het wil in vredestijd handel drijven en zijn industrie ontwikkelen. Bij dat alles kwam als het summum van bewijs var. goeden wil, dat de jaarlijksche partijdag van Neurenberg dit jaar „partij dag van den vrede" zal heeteh. Men ziet, hoe goed Duitsch land het toch met den vrede meent en nu komt me dat snoode Engeland praten over militairen bijstand aan een land, wanneer dit door Duitschland zou wor den aangevallen I Er is geen sprake vJn een Duitschen aan val I Of Europa dit alles vour zoete koek zal aannemen Of het nog eens, gelijk al zoo vaak, waarde zal hechten aan de verzekeringen van iemand, die zijn eigen plechtige verklaringen telkens door daden logenstrafte? We gelooven het niet. Het vertrouwen in Hitiers woord en in Duitschland is totaal vernietigd en er zullen jaren en jaren noodig zijn, eer dit ver trouwen weer zoover hersteld zal zijn, dat er behoorlijke in ternationale betrekkingen op te bouwen zijn. Op één punt moeten we eer lijkheidshalve nog even de aan dacht vestigen. Wanneer Hitier zegt, dat er in tegenstelling met de Engelsche beweringen langs den weg der onderhandelingen niets te berei ken is en hij haalt als bewijs daarvoar aan de periode van de Weimar-republiek, dan heeft hij voor die periode schoon gelijk. Toen hebben de overwinnaars van den grooten oorlog Duitsch- land's eerlijke staatslieden maar laten praten en smeeken, doch deze mochten geen succes van beteekenis boeken. Hun werd alles geweigerd, doch zoodra Hitier aan de macht kwam, moesten zij noodgedwon gen het tienvoudige toestaan van hetgeen zij voorheen geweigerd hadden. Met die domme houding hebben zij zelf Hitier aan het bewind gebracht. Die erkenning sluit echter geenszins in, dat Hitier thans een vrijbrief zou hebben, om op eigen houtje de wereldkaart te veranderen en Europa te gaan overheerschen. Hier faalt de logica van den Fiihrer weer geheel en al, gelijk ze dat trouwens vaak doet. In de groote bladen wordt niet bijzonder veel aandacht aan de rede van Hitier gewijd. De Duitsche bladen geven op vallend weinig commentaar. Men wijst er op, dat Duitschland in geen enkele richting aanvalsnei- gingen heeft. Een Fransch blad zegt: Duitschland weet nu, dat een nieuwe daad van geweld een oorlog zou uitlokken, waarin het onvermijdelijk het onderspit zou delven. De strenge vorst van dezen winter Leeft aardig wat schade aangericht. Niet alleen op landbouwgebied. De wintertarwe en de wintergerst is op veel plaatsen gesneuveld, op andere plaatsen flink uitgewinterd, maar met een flinke stikstofgift toch weer op de been te helpen. In de tuin bouw is het nog heel wat erger, De lui, die hun knolselderij en hun kroten niet tijdig binnenhaalden, hebben alles verspeeld. De schorse- neeren, die anders ongeveer winter hard zijn, hebben op sommige plaat sen het ook af moeten leggen. De boerekool en de spruitkool, die direct na de vorst nog een fatsoenlijk oog hadden, zijn nu ongeveer gesneuveld. Alleen de zilvej-uicjes zijn er goed door gekomen. Mèt de rozen is het ook nog al treurig gesteld. Voor drie kwart zijn ze bevroren, op sommige plaatsen, waar de oculaties boven de grond staan, zijn zeheele- maal afgevroren. Wij moeten nu zelf zorgen, dat door een goede snoei de geruïneerde struiken toch weer een beetje opge knapt worden. Hoe moeten we dat doen We beginnen met de bevroren takken zoo ver weg te nemen, dat we aan het levende hout komen. Liefst laten we een stompje met drie vier stevige knoppen staan. We moeten vooral zorgen, dat de boven ste knop geen zwakke, maar een stevige is. De kleine, dunne, zwakke twijgjes, die dwars door alles heen groeien nemen we heelemaal weg. Doe zoo met de struikrozen, de stamrozen en de klimrozen. Zorg dat er geen dood hout blijft staan, het is een kweekplaats voor alle mogelijke ziekten, die heel gemakke lijk van het doode op het levende hout overgaan. Ook de ligustrumhagen schijnen aardig wat geleden te hebben. Het blad is overal weg, maar ik heb alles eens gecontroleerd en tot nu toe nog geen dood hout gevonden. Toch kan later wel blijken, dat ook het hout voor een groot deel bevroren is. Er is dan maar één methode, dicht boven de grond moeten we alles afsnijden en dan maar wachten of het uitschiet. Met de laurieren is het op sommige plaatsen ook al zoo gesteld. Alleen sterke terugsnoei kan dan weer tot nieuwe groei prikkelen. De schade aan de bloem knoppen der pereboomen schijnt nog al los te loopen. Door de plantenziektenkundige dienst werd eenige tijd geleden een alarmeerend bericht verzonden, dat deze knoppen nog al veel inwendig bruin gekleurd waren. De knoppen beginnen ongeveer allemaal te schui ven, een bewijs dat er nog overal leven in zit. Het bruin gekleurd zijn van het merg der takjes onder de knoppen schijnt tot nu toe nog geen schadelijke gevolgen te hebben. Gelukkig houdt het (koude weer tot beden de te vroege ontwikkeling der knoppen nog goed tegen, zoodat er kans is op een gunstiger bloeitijd dan in 1938. Al met al is de schade, door de strenge vorst aangericht, nog al aanzienlijk geweest, want ook de pas ingezaaide gras en klavervelden hebben zooveel geleden, dat op meerdere plaatsen scheuren de eenige weg zal zijn. Mogen we in 1939 voor de nachtvorsten bewaard blijven, dan kan veel goed gemaakt worden. Aan de telers van aardappelen. In het afgeloopen jaar is er veel geschreven over den Colorado-kever en zeer terecht. In 1938 is hij in 161 gemeenten in het Zuiden van ons land gevonden. In 1937 ook in onze gemeente n.l. onder Castenray. Er dreigt dus een groot gevaar én voor onze aardappelteelt én voor onzen uitvoerhandel. Het gevaar voor de aardappelteelt schuilt in het zeer groote voort plantingsvermogen van het insect. Wordt de bestrijding niet krachtig ter hand genomen dan zullen de van vorige jaren overgebleven alsmede de nieuw binnengedrongen kevers zich in korten tijd zoo sterk ver meerderen, dat zij door hun vreterij weldra de aardappelopbrengst ernstig zullen benadeelen. Voor ons land, dat zoo sterk is aangewezen op uitvoer, komt hier nog bij het groote nadeel van export belemmeringen van onze land- en tuinbouwproducten. Is ons land een maal constant besmet, dan zullen verschillende landen een groot aantal onzer producten niet meer toelaten. Er staan hier dus buitengewoon groote belangen op het spel. Ieder, die aardappelen teelt, is dan ook ZEDELIJK maar bovendien WETTELIJK VERPLICHT zoo krachtig mogelijk mede te helpen aan de bestrijding van dezen vijand van ons aardappelgewas. In 1937 zijn de haarden volkomen uitgeroeidlaten wij hopen, dat dit ook het geval is met de haarden, die in 1938 gevonden en uitgeroeid zijn. De mogelijkheid bestaat echter, dat niet alle haarden opgemerkt zijn bijv. op perceelen, waar aardappelopslag gestaan heeft. Bovendien komen er ook dit jaar weer vrij zeker colorado kevers aanvliegen uit België en Noord-Frankrij k. Wat nu in 1939 tc doen Op alle aardappeltelers, hetzij met slechts enkele planten in hun tuintje, hetzij m9t groote oppervlakten, rust krachtens de „WET op den COLO RADOKEVER" de dubbele PLICHT van le. Hun aardappelgewas GERE GELD nauwkeurig te onderzoeken op de aanwezigheid van dit insect, hetgeen kan blijken uit vreterij, uit werpselen, eitjes, larven of kevers. Het zoeken moet vooral plaats heb ben met zonnig weer en Zuidenwind. Bij aanwezigheid wordt aangifte ge daan ten Gemeentehuize, waarna door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen voor de uit roeiing wordt zorg gedragen. 2e. Hun aardappelgewas op nader aan te geven tijdstippen (waarschijn lijk driemaal in het jaar) te bespui ten met een 0.6 pet. oplossing van het giftige loodarsenaat in een hoe veelheid van plm. 800 L. per H.A. Het loodarsenaat wordt gratis verstrekt via de Landbouwbond. Naleving van bovenstaande voor schriften zal streng gecontroleerd worden en bij verzuim zal proces verbaal worden opgemaakt, terwijl tevens alsnog het gewas van het noodige vergif zal worden voorzien op kosten van den overtreder. In onze gemeente is eene commis sie in het leven geroepen, die zich tot taak stelt zoo goed mogelijk te helpen bij het nakomen dezer ver plichtingen. Ieder wordt vrijgelaten om zelf de noodige bespuitingen uit te voeren, dan wel zich met een verzoek daartoe tot vorenbedoelde commissie te wenden, die dan voor de bespuiting zal zorgen en wel tegen de hierna volgende voorloopig begroote tarieven, die door den ver zoeker vooraf moeten worden be taald. Die tarieven zijn voor ieder keer spuiten voor: a. perceelen grooter dan 10 aren ten hoogste f 6.50 per H-A. b. perceelen kleiner dan 10 aren ten hoogste 10 cent per are, met een minimum vergoeding van 25 ct. Telers, die laten spuiten door de Commissie zijn tevens gevrijwaard voor processen-verbaal. De Commissie geeft U nog de volgende wenken: le. Teel zoo weinig mogelijk kleine perceeltjes; 2e. Teel in tuinen geen groenten of bloemen naast of tusschen de aardappelen. Voor wortelen, uien, schorseneeren, kroten, dus voor groenten, waarvan de onderaardsche deelen gegeten worden gelden de bezwaren niet. 3e Poot de aardappelen in de lengterichting van de perceelen; dit vergemakkelijkt het spuiten. Laat bij groote breede perceelen tusschen de vier middelste rijen pjet een ruimte van 50 doch van 60 cM. vrij. Dit voorkomt beschadiging van het gewas door de sproeimachine. Dezerzijds is in de afgeloopen dagen huis aan huis bezorgd eene circulaire betreffende de bestrijding van den Coloradokever. Men wordt dringend verzocht de zich aan den voet dier circulaire bevindende vra genlijst zoo nauwkeurig mogelijk in te vullen en voor den 13den April 1939 in te zenden aan den secretaris van den plaatselrjken boerenbond. Voor Venray-kom en de gehuch ten waar geen boerenbond is, dient de lijst te worden ingezonden bij den heer Bern. Kruysen, Groote Markt no. 8 te Venray. Mocht iemand de hierbedoelde circulaire met vragenlijst niet heb ben ontvangen, dan kan hij deze alsnog ter gemeente-secretarie ver krijgen. Een dringend beroep wordt gedaan op aller medewerking. De Burgemeester van Venray, tevens Voorzitter der Centrale Commissie, A. H. M. JANSSEN. Alle copie hierop betrekking hebben de, moet Donderd. vóór 1 uur in ons bezit zijn. SERVATIUS-OMROEP Met de beste gevoelens bezield bond Servatius Zondag j.l. den strijd aan tegen de hekken-sluitende club in Reuver. Dat deze „heeren" uit Reuver geen katjes zijn om zonder handschoenen aan te pakken hadden we reed3 op het Servatiusterrein ge zien. Doch wat sommige spelers op eigen terrein te aanschouwen gaven, tart alle beschrijving. Ook Steyl kan hiervan meepraten en kon het ook niet verder dan een gelijk spel bren gen. De spelmethode, welke enkele van deze heeren vooral tegen sterke clubs er op nahouden, heeft meer met rugby dan met voetbal gemeen. Vooral de Reuver-rechtsback schijnt hierop een patent te hebben. Deze speler wordt alleen ia thuiswedstrij den opgesteld. De scheidsrechter, welke niet voor z'n taak berekend was durfde niet tegen hem optreden Ook op spelregelgebied kwam deze fluitist met iets nieuws voor den dag. Bij een penalty besliste hij, dat de backs niet achter de outlijn moes ten staan, doch wel één meter vóór de outlijn bezijde de doelpaal; dus tusschen de elfmeterstip en de out lijn. Gewoonlijk komen de nieuwe spelregel-bepalingen uit Engeland, doch deze is import van den heer Nachtigaal, ontdekt te Reuver. Toen Servatius-misschien wel het mooiste en regelmatigste derde doel punt scoorde en de scheidsrechter onder druk van den beruchten rechts back dit doelpunt afkeurde, toen kozen onze jongens de wijste partij. Tegen zulk een overmacht valt er niet te vechten. Tot ieders opluch ting floot de scheidsrechter vijf mi nuten vóór den tijd het einde van deze droevige vertooning, waarvan wij hopen in het vervolg gespaard te bljjven. Tweeden Paaschdag staat Witten- horst—Servatius op het programma. Wat deze onderlinge wedstrijden be- teekenen weet iedere sportliefhebber. Zij vormen steeds hoogte punten in onze voetbalgeschiedenis, ook indien de uitslag op de ranglijst van geen invloed meer is. Hier wordt gestre den om de eer en de suprematie van. den Kring. Beide rivalen zijn volko men aan elkaar gewaagd. Krachts verschil is er weinig of geen. Iedere meter grond wordt met de meeste hardnekkigheid betwist maar dan op de meest faire wijze. Dat dit Maan dag wederom het geval zal zijn, spreekt vanzelf; en daarom staat deze wedstrijd Maandag in het brand punt onzer belangstelling. In Venray won Servatius met 10. Wie zal Maandag de gelukkige zijn Aan een prognose durven wij ons niet wagenMoge de sterkste winnen. De stand der onderlinge wedstrij den voor den kring Horst—Venray is als volgt: Servatius 2 2 0 0 31 4 H.S.C. 3 1 0 2 5—6 2 D.E.V. 3 1 0 2 6—7 2 Scheidsrechter de heer v. d. Dron- gelen. Servatius II beantwoordde volko men aan onze verwachtingen en boekte haar eerste seizoen-overwin ning. Deze overwinning heeft des te meer waarde, daar ze volkomen ver diend was. Een 4—1 uitslag had de krachtsverhouding beter weergege ven, vooral indien de scheidsrechter beter met de spelregels vooral bui tenspel op de hoogte was geweest. Maandag komt Bieslo op bezoek. In Beesel werd met 3—1 verloren. Mocht Servatius ook deze wedstrijd winnen, dan verlaten ze meteen de laatste plaats. Een gelijk spel zou al een heel aardige uitslag zijn. Scheidsrechter de heer G. Ketels. Servatius IV speelde wellicht haar beste wedstrijd van dit seizoen. In een echte derby-sfeer werd deze wedstrijd op faire wijze betwist. Tot ongeveer 5 min. voor het einde had Serv. een nuttige en ook wel verdiende 21 voorsprong. Toen be ging de overigens uitstekende keeper twee fouten, die hem evenveel doel punten kostten. Zoodoende kwam Oostrum op vrij goedkoope wijze aan de overwinning. Maandag wordt een bezoek ge bracht aan B.V.V. H. Wanneer hier met hetzelfde enthousiasme gespeeld wordt als Zondag j.l. dan komen de puntjes mee naar Vsnray. Hier hou den we het dus op. Scheidsrechter de heer Winnen. VALK-REVUE. De kampioenen hebben door een 42 zege op de reserves van Gennep een waardig slot aan de competitie gemaakt. Van de 14 gespeelde wed strijden slechts één wedstrijd verlorenj spreekt voor zich zelf. De roodzwarten kunnen zich nu voor de a.s. zware promotie-degradatie wedstrijden gaan voorbereiden. Inderdaad zullen 't zware wedstrijden worden, maar wanneer we 't kunnen en willen van de Valken in aanmerking nemen, dan zullen de Valken hierin zeer zsker een ernstig woord meespreken. Ven ray kan in ieder geval enkele span nende wedstrijden tegemoet zien. Op 2e Paaschdag zal 't feest zijn voor de Valken, 's Morgens om 8 uur een H. Mis, waaronder bestuur en leden ter H. Tafel zullen naderen, waarna gezamenlijk ontbijt. 's Middags om 1 uur junioren- wedstrijd, de Valk a contra Junioren N.W.C. Asten. Om half 3 de Valkl -^Tiglia I Tegelen, voor welke wed strijd vermoedelijk den Edelachtb. Heer Burgemeester van Venray den aftrap zal verrichten, terwijl de avond met muziek en zang gevuld zal worden. Wat de wedstrijd betreft kan dit een interessante ontmoeting worden. Het zal voor de Valken aan pakken zijn om tegen deze vooral den laatsten tijd op dreef zijnde 2e klasser succes te behalen, maar we hebben zooveel vertrouwen in de Valkploeg, dat 't in ieder geval een fraaie spannende strijd zal worden welke 't aanschouwen ten zeerste waard zal zijn. Entrée beide wed strijden 25 cent. De Valk-res. moesten voor R.K* H.V.V. met de oneven goal de vlag strijken, na spannenden strijd. Hoe wel H.V.V. deze overwinning vol komen verdiende, hadden de Valken toch reeds voor de rust enkele doelpunten verdiend, maar H.V.V. was 't tenslotte dat den doorslag gaf en de Valken moesten toezien dat H.V.V. den vollen buit opeischte. Het was een prettige, forsche maar fairen strijd. De Venrayers trekken 2e Paasch dag naar Lomm, om aldaar hun laatsten competitiewedstrijd te gaan spelen. De reserves zullen er natuur lijk een eer in stellen om evenals hun grootere broers de competitie waardig te eindigen. De Valk 3 en 4 deelden broederlijk dc puntjes en we prijzeD 't taaie volhouden der jongeren om na met 41 achter te hebben gestaan, nog een gelijk spel 44 uit de wacht te sleepen. Ook voor de jongsten staat de laatste wedstrijd op 't programma n.l. tegen O.V.V. 2 Oostrum. Daar O.V.V. den laatsten tijd eenige suc cessen boekte, kunnen we hier op een aardigen strijd rekenen en is een gelijk spel niet uitgesloten. Op den laatsten Zondag van April zal de Valk 1 op haar terrein een wedstrijd spelen ten bate van de Kring HorstVenray met als ver moedelijke tegenstander D.E.V. uit Arcen. Indien D.E.V. dien dag niet comp. vrij is, zal naar een anderen tegenstander uitgezien worden. Alleen de leden hebben bij dezen wedstrijd vrijen toegang. Standenlijsten. De Valk 14 12 1 1 25 55—15 O.S.S. 14 9 1 4 19 47—29 Constantia 11 6 2 3 14 35—28 Juliana 13 6 0 9 12 28—26 Volharding 14 4 3 7 11 27—39 Montagn. 14 5 1 8 11 27—39 Gennep 11 3 0 8 6 22—40 Oeffeit 12 3 0 9 6 24—49 Quick 16 15 0 1 30 107—26 D.S.O. 14 10 3 1 23 54—14 R.K. H.V.V. 14 11 1 2 23 45—16 De Valk 2 17 10 1 6 21 51—31 Bieslo 14 7 0 7 14 47—62 S.V.B. 3 13 6 0 7 12 28—42 L.V.C. 15 6 0 9 12 34—49 H.S.C. 3 17 3 0 14 6 39—75 America 15 2 0 13 4 25—106 Servatius 2 14 1 1 12 3 22—55

Peel en Maas | 1939 | | pagina 9