f Propaganda-Vergadering Burgerwacht Venray. berfiner leverworst Binnenland. Buitenland. Advertentiën. Ina Rullen Ir. C. P. H. da Haen Dankbetuiging. P. i. Sfeegbs VERLOREN Jongen 14-15 jaar T omalenplanf en H. Dam in H. Hierbij wordt ter kennis van alle goeddenkende en goedwillende ingezetenen van de gemeente Venray ge bracht, dat op Donderdag 13 April a.s. om uur n.ni. in het St. Antonius-Patronaat alhier eene groote propaganda-vergadering voor onze reeds sinds vijftien jaren rustende burgerwacht zal worden gehou den, op welke vergadering als sprekers zullen optreden de Heeren G. W. E. DE QUAY, Reserve Luit.-Kolonel, officier toegevoegd aan den Inspecteur der Burgerwachten te Valkenburg, en J. VAN DE BURGT, Hoofdredacteur van de „Liinburgsche Burgerwachter" en Commandant der Burgerwacht Geleen, te Geleen. Oud-Burgerwachters, mannen van Venray, weest allen present op het appèl. Komt allen op Donderdag 13 April ter vergadering. Allen aan het werk onder het koninklijk devies„Wij moeten vooruit". De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. Cursus Eerste Hulp bij Ongelukken' Hierbij wordt, namens den leider van den cursus E.H.B.O. voor den luchtbeschermingsdienst, bekend ge- maakt, dat op Woensdag 12 April a.s. geen cursus zal gegeven worden. De eerstvolgende les zal weer plaats vinden op Woensdag 19 April a.s. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. Handelsavondschool Voor 't eind-examen van bovenge noemde school slaagden deze week de volgende candidates Mej. Toos CoeDen, Anny Jacobs, Antoinette Janssen, El. Winters, allen uit Venray; Petr. Linskens, E. Michels en Cath. Nelisaen uit Oirlo. Verder de heerenH. Goumans, Math. Goumans, Lamb. Hendriks, Leo Loenen, Leo Oudenhoven, P. Pouwels, Cl. Prjls, Const. Pijls, allen van Venray; H. Keijzers, Overloon; Fr. Michels en Fr. Muijsers uit Merselo en H. Nelissen uit Oirlo. 3 caudidaten werden afgewezen. Geslaagd. Op het te Eindhoven gehouden examen slaagden als typist (e) Mej. T. Beerkens, Venray en de Heeren H. Dings, Castenray, Jac. KoeneD, Leunen, M. Roosen, Maashees en Chr. WijneD, Venray. Zij genoten hunne opleiding bij den Heer Hub. Houba te Oostrum. 40-jarig jubileum. Op 16 April a.s. hoopt mej. Nella Pouwels den dag te herdenken, waar op zij voor 40 jaren bij de Familie Esser-Le Brun alhier in dienst trad en thans nog in dienst is big Notaris Esser te Princenhage. NAAR DE PEEL. Naar we vernemen, zullen binnen kort uit de gemeente Nijmegen een 300-tal arbeiders tewerk gesteld worden in de Peel alhier. Het vervoer zal dagelijks per extra-trein geschieden. Vanaf station Venray naar de Peel en terug zal per autobus geschieden. Gevonden t Een beurs met ritssluiting, inhou dende eenig geld. Is op het politie bureau. Een beurs met eenig geld. Is bij van de Water, Leunsche weg. Een rijwielplaat je. Is op het politie bureau. Een paar kinderkousen. Zijn op het politiebureau. ACHTERGELATEN een autoped. Is bij Metselaars, Bioscoop. De Vliegkracht-Loten In de Donderdag plaats gevonden trekking, te Den Haag, van de Loten Jeugd-Luchtvaart van de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart, viel de hoofdprijs, waar de f 6000.op het nummer 53650; (zalmkleurig lot). Het lot van deze Verloting is ver kocht te Santpoort. De loten Nationaal Luchtvaart Fonds (groenkleurig lot) en de Lo ten Nationaal Luchtvaart Museum (violetkleurig lot), beide verlotingen eveneens met ieder, een hoofdprijs van f 6000.trekken op 12 en 14 April. De complete trekkingslgsten zijn verkrijgbaar vanaf 17 April. kent u reeds onze heerliike iels aparts ze kost gesneden 12 ct. p. ons aan stuk 55 ct. per pond slagerij chr. goumans R.K. STAATSPARTIJ. We naderen meer en meer den gewichtigen verkiezingsdatum 19 April. Ofschoon mogelijk door ver schillende gebeurtenissen in het buitenland, de aandacht voor deze verkiezingen eenigszins wordt afge leid, zou het jammer zgn, indien daardoor het belang dezer verkiezin gen werd onderschat. De brutaliteit en aanmatiging van de N.S.B. noopt ons paraat te zgn en onze eenheid en kracht te toonen, waarom wg al onze kracht moeten inspannen om het behaalde stemmenaantal van 1937 nog te overtreffen. Dit kan zeer zeker, omdat er nog te veel verblin de kaïh. kiezers zijn, die eigenlijk de naam van katholiek niet meer waardig zgn, doordat zij in belang rijke mate steun verleenen aan de door de Kerkelijke Overheid veroor deelde N.S.B. Wanneer deze N.S.B.-aanhangers ook maar eenigszins een inzicht had den, wat de N.S.B. ook hier in Neder land beoogt, wanneer vrijheid, recht en geloof hun dierbaar is, dan kan er geen weldenkend katholiek of oprecht Nederlander worden gevon den, die aan een dergelijke par tg zgn stem zou geven. Bedenk toch kiezers wanneer de N.S.B. ooit de overhand zou haleD, dan hebt ge voor den laatsten keer van Uw stemrecht ge bruik gemaakt. Weg is danUw vrij heid als mensch en als katholiek, weg is dan de vrgheid voor de kerk, van den godsdienst, weg is dan Uw stemrecht, waarmede ge toch altijd nog Uw invloed kunt doen gelden voor het kiezen van afgevaardigden in de Staten Generaal en Provinciale Staten en ge hebt verder af te wach ten, wat één persoon beslist. Eén persoon, met alle gebreken die een mensch nu eenmaal heeft, be^ schikt dan over de vrijheid van gods dienst, over onderwgs en opvoeding, over recht, pers en radio. En wee dan degenen, die genomen maatrege len durft af te keuren. Wg nuchtere Nederlanders kan keren en critiseeren zoo gaarne, en wat eenmaal is aangeboren is moei lijk af te leeren. Hoevelen zouden er, door slechts uit gewoonte zijn meening te zeggen over een of an dere maatregel van den leider, in een tot concentratiekamp ingerichte uithoek van de peel terecht komen, om de aangeboren critiek af te leeren. Het is dan ook onbegrijpelgk, hoe er ook hier ter plaatse nog aanhan gers van een zich zelf tot leider van een dergelijke partg verheven per soon kunnen worden gevonden. Be seffen zg hun minderwaardige hou ding als katholiek en als Nederlander niet. Beseffen zij niet wat er op het spel staat Wg moeten niet alleen stemmen op de kath. lijst, maar ook propagan dist voor de R.K. Staatspartij. Speciaal de jongeren moeten met jeugdigen ijver bezield, medewerken aan de versterking onzer eenheiden kracht, door verspreiding van pro paganda materiaal en voorlichting. Voor ieder propagandist van de N. S.B., moeten er 100 klaar staan, voor de verdediging onzer R.K. Staatspartij. Werkt allen mee, opdat er zoo weinig mogelgk stemmen voor de katholieke lijst verloren gaan. Be schouw het als katholieke plicht om te stemmen op de kath. lgst en uw stem te onthouden niet alleen aan de N.S.B., maar ook aan het snert- partijtje van den politieken agitator Bouwman. Eén moeten we zgn, ook aan de stembus, dan alléén behar tigen we de belangen van ons zelf, ons gezin, onze godsdienst en ons vaderland. Ieder katholiek Limburger stemt 1 van lijst 1. Rioleering en zuiverings installatie. In de deze week gehouden Raads vergadering van de gemeente Horst, werd het plan tot het aanleggen van een rioleering en zuiveringsinstalla tie goedgekeurd. Uit het Werkfonds is onder bepaalde voorwaarden een bedrag groot f 83.950 toegezegd, waarvoor een rente van 21/, pet. be taald moet worden. Voorts werd be sloten voor het resteerende bedrag, wat de aanleg zal kosten een leening van f 11.000 af te sluiten tegen een rente van pl.m. 3ys pet. B. en W. kregen machtiging van den Raad om de noodige grondaankoopen te doén voor het bouwen van de zuiverings installatie. Vrachtwagen met bijenkorven verongelukt. Een groote vrachtauto uit Venray beladen met bijenkorven, die op weg was naar de bijenmarkt te Maas tricht, reed door onbekende oorzaak te Horst tegen een boom. Bij de bot sing werd de kap van de auto afge schoven, waardoor tegelijkertijd ook de lading korven en kistjes met bijen op den weg terecht kwam. Groote wolken bgen omzwermden de plaats van het ongeval, terwijl duizenden van deze ngvere dieren vermorzeld werden. De geleden schade wordt door ver zekering gedekt. Dc Venlosche tuinbouw. Zeer somber vooruitzicht. Op de jaarvergadering van de Venl. Veilingvereeniging heeft de secretaris een gedocumenteerd over zicht gegeven van den toestand in den tuinbouw rondom Venlo. Hierin waren weinig optimistische klanken te beluisteren. De Venl. tuinbouw heeft in het laatste jaar weer een zorgvolle tijd doorgemaakt en de toekomst blijft even somber. Het aantal producten in kg. bedroeg in 1938 2.662.617 dat op de veiling werd doorgedraaid. Een fabelachtig getal. Alleen reeds een bedrag van bij de 2000 gulden aan transportloonen waren noodig om de doorgedraaide producten naar den mestvaalt te brengen. Evenals in 1937 bleef ook de op brengst van de glassla beneden de verwachting. Doordat het Venlosche product enkele weken later ter markt komt dan dat uit andere streken, is de prijs reeds gedaald en de Ge- nehmigungen verbruikt. De sehade, die aan den Venloschen tuinbouw werd toegebracht door het invoerverbod naar Engeland, in ver band met de vrees voor de colora dokever, is niet bij benadering te schatten. De mislukking van den augurken teelt was wel de ergste tegenslag voor den Venloschen tuinbouw. Of schoon de prijzen voor de augurken beter waren dan vorige jaren, is door den misoogst f 20.000 minder gebeurd en was er een groot bedrag minder aan steun ontvangen. De toekomst ziet er ongunstiger uit dan ooit te voren. Waar Duitsch- land zegt: wij moeten export hebben of wg sterven, daar kan de Venlosche tuinbouw zeggen: export of onder gang. Het bedrag der clearing op Duitschland, zoo ongunstig voor ons land, stijgt schrikbarend en is het bedrag van 35 millioen reeds te boven. Een bedrag grooter dan de helft van den algeheelen Nederl. tuinbouwomzet. Samenvoeging BlerickVenlo Ged. Staten van Limburg hebben het voorstel inzake samenvoeging in dien geest gewijzigd, dat deze niet zal ingaan op 1 Januari 1940, doch op 1 Januari 1941. De raad der gemeente Maasbree heeft in diens vergadering in gelij ken geest besloten. Onder vallend gesteente be dolven en gedood. De houwer A. Kockelkorn, wonen de te Kerkrade, is in den nacht van Zaterdag op Zondag, inde mijn Julia onder afvallend gesteente bedolven en gedood. Het slachtoffer, dat ruim 40 jaar oud was, was gehuwd en vader van vier kinderen. Begrafenis Pastoor Smeets. Te Grubbenvorst heeft onder groote blgken van belangstelling de begrafe nis plaats gehad van den zeereerw. heer H. Smeets, in leven pastoor der parochie aldaar. Tal van geeste lijken uit het Roermondsche diocees gingen de lijkbaar vooraf. Onder hen merkten wij o.m. op de hoogeerw. heeren Dekens van Horst, Venlo en Venrayden hoogeerw. heer van der Marck, secretaris van het Bisdom en klasgenoot van den overledene, voorts nog den Gardiaan der Paters Franciscanen te Venray en Overste Stappers van de Paters van het H. Sacrament te Baarlo. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door Deken Cremers uit Horst, daarbij geassisteerd door de zeereerw. heeren Baert, pastoor te Baarlo, em. pastoor Rieter te Blerick en pastoor Esser te Well, allen klasgenooten van den overledene. Na de H. Mis wijdde Deken Cre mers enkele woorden aan de na gedachtenis van pastoor Smeets en verzocht de parochianen hem in hun gebeden te herdenken. Weert bouwt verder. Het aantal bouwvergunningen door het gemeentebestuur van Weert af gegeven in de maand Maart bedraagt 8 tot een bedrag van f 441.945. Hier door bereikt 't aantal bouwvergun ningen afgegeven gedurende het eerste kwartaal 28 en de bouwsom f 654.495, of reeds meer dan de helft van het bedrag van het geheele jaar "138. Prachtig vooruitzicht voor de bouwvakarbeiders. Dc landbouwcrisispolitiek. Naar men verneemt, zal deminis- ter van Economische Zaken voor de microfoon vier radiovoordrachten houden over de landbouwcrisispoli tiek en wel op Dinsdag 11, Vrijdag 14, Maandag 17 en Vrijdag 21 April, telkenmale des avonds van 7 uur tot half 8. In de eerste voordracht zal een algemeene inleiding worden gegeven, in de volgende zullen achtereenvol gens de akkerbouw, de veehouderg (waaronder de zuivel), de groenten-, fruit en sierteelt, de pluimveehouderij en de visscherij worden behandeld. De bedoeling van deze voordrach ten is doel en inhoud der landbouw crisismaatregelen voor breeden kring toe te lichten. De uitzending heeft plaats over alle drie de Nederlandsche zenders Weer 30 millioen voor werkverruiming» Ingediend is een wetsontwerp tot verhooging van het crediet voor werkverruiming met f 30 millioen. Uit het statistische materiaal be treffende hei verloop der werkloos heid eenerzijds in het geheele land anderzijds in de stedelijke centra, blgkt dat in de laatste jaren de daling in de stedelijke centra gerin ger is dan in het overige deel des lands, terwijl ook het verschil tus- schen zomer- en winterwerkloosheid in de steden minder te beteekenen heeft. In vergelijking tot de overige werkloosheid is die in de steden derhalve zoowel hardnekkiger van aard als vooral ook constanter van omvang. Het is vooral met het oog op dit verschijnsel, dat voortzetting van de werkzaamheden van het Werkfonds 1934 voorshands nood zakelijk blijft. Hierin ligt dan ook de rechtvaardiging van het voorstel, om het ten behoeve van het Werk fonds toegestane crediet, dat inmid dels geheel geblokkeerd is, wederom met f 30 millioen te verhoogen. De steenfabriek te Beugen blijft» Door een besluit van den gemeente raad van Beugen om aan den heer W. Hendrix uit Boxmeer 8 H.A. gemeentegrond voor f 1250 per H.A. te verkoopen, is het behoud der steenfabriek te Beugen verzekerd. Varkenspest te Wanroy» Ook in Wanroy is bij verschillende landbouwers de zoo zeer gevreesde pestziekte onder de varkens uitge broken. Vrij zeker kan worden aan genomen, dat de besmetting van een markt is meegebracht, daar allen welke op denzelfden dag op dezelfde markt biggen kochten, deze ziekte thans onder hun varkens hebben. DE ALBANEESCHE KWESTIE NOG NIET OPGEHELDERD. De Albaneesche gezant, generaal Sereggi, die in Rome is teruggekeerd uit Tirana, waar hij heeft deelge nomen aan de Italiaansch-Albanee- sche besprekingen, heeft Donderdag een onderhoud gehad met den minis ter van buitenlandsche zaken, graaf Ciano. Volgens betrouwbare berichten heeft Sereggi, die de adjudant en een persoonlijk vriend van koning Zogoe is, een boodschap van den Albaneeschen vorst overgebracht. Sereggi zou Ciana te kennen heb ben gegeven, dat een versterking van de militaire overeenkomst van 1927 de onafhankelijkheid van Alba nië niet in gevaar mag brengen. De gezant zette uiteen, dat het Alba neesche volk reeds teekenen van onrust vertoont door de berichten omtrent de Italiaansch-Albaneesche onderhandelingen, en hg voegde hieraan toe, dat hij onmogelijk kon garandeeren, dat het volk kalm zou blijven, indien er zulke ingrijpende veranderingen zouden komen, dat de Albaneesche onafhankelijkheid zou worden bedreigd. Sereggi zou Ciano ook gezegd hebben, dat Albanië bereid is, de meeste eischen van Italië in te wil ligen, doch dat de Italiaansche regeering wel moest weten, dat het voor de regeering en zelfs voor den koning onmogelijk zou zijn, aan de macht te blijven, indien de onafhan kelijkheid van Albanië zou worden aangestast. ITALIAANSCHE INVAL IN ALBANIË. Italië heeft de militaire actie in Albanië ingezet en hadden er reeds ernstige en bloedige botsingen plaats. Met ruim 400 vliegmachine's werd over het land gekruist en pamfletten verspreid. 35000 militairen zijn er reeds ge land en nemen aan de actie deel. Indien de Italiaansche voorstellen niet worden aangenomen, zal aan de militaire actie nog grooter vorm gegeven worden. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 31 Maart tot 6 April GEBOREN Joseph J. M. Tielen, Klein-Oirlo Johannes H. J. Jacobs, Veltum Wilhelmus P. Sehwachöfer, Hoenderstraat Helena A. Wijnands, Oostsingel Martinus W. A. Verschuuren, Groote Straat Leonardus J. Marcellis, Broek Willy H. Clephas, Gasstraat. OVERLEDEN: Anna E. Brünken, echtgen. van M. J. H. Rongen, oud 45 jaar, Oirlo. Elza F. E. Laumen, echtgen. van Joannes H. Quiken, oud 43 jaar, Paterslaan. 1 patient St. Servatius. 2 patiënten St. Anna. ONDERTROUWD Martinus M. H. Dinghs en Jacoba W. van den Beuken, beiden te Venray Hendrik H. Vorstermans te Horst en Johanna G. Ewals te Venray Wilhelmus H. Smeets en Helena D. E. van Asten, beiden te Venray Neemt de kans waar! Bij aankoop van Dames- of Herenkleding boven f 10.- een prachtig koffer gratis. V. PIJLS Kerkelijke Diensten. PAROCHIE-ACTIEmeer eer' bied en liefde voor Christus Eucharisticus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week Kapelaan Linssen Morgen ZONDAG Hoogfeest van Paschen. De H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur leesmis voor de vrouw van Gerard Mommen, half 3 Kinderlof, 6 uur plechtige Vespers. MAANDAG 2e Paaschdag. De H. Missen om 6, 7, 8, 9 en IQ uur, 8 uur leesmis voor de Voetbalvereeni- ging de Valk, 10 uur Hoogmis voor vrouw Flinsenberg, 2 uur kleine Con gregatie, na de Congregatie Bestuurs vergadering, half 3 Kinderlof, 6 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis voor Jan Wijnhoven, 7 uur en half 8 leesmis, 8 uur best. jaarg. voor de vrouw van Henricus Derks, kwart voor 10 begrafenisdienst van vrouw Quicken, WOENSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor de Wed. Hendriks, half 8 leesmi3, 8 uur gest. jaarg. voor Johannes Michels en Gertrudis Wis- mans, 9 uur uitvaart voor vrouw Quicken. DONDERDAG half 7 leesmis, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacrament smis en generale H. Com munie van de leerlingen der Jongens school. VRIJDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor de vrouw van Frans Vollebergh, half 8 best. jaarg. voor Hendrikus Dirickx, 8 uur gest. jaarg. voor Hend. Verblakt en Petronella Verdellen. ZATERDAG half 7 O.L. Vr. Mis, 7 uur leesmis voor de vrouw van Piet Pouwels, half 8 leesmis, 8 uur gest. jaarg. voor Jan Camps. A.s. Zondag 7.45 1ste H. Communie der kleine Communicantjes. Zij moe ten om 7 uur aan 't klooster zgn en worden om 7.30 afgehaald door Geestelijkheid en Harmonie. Men wordt beleefd verzocht de banken en stoelen, ook der verpachte plaat sen in het middenschip vrij te laten, Ieder kind heeft rechtop een plaats, 9.15 Kindermis toegankelijk voor iedereen. Limburgsche Bedevaart naar Lour- des van 26 Juni tot en met 5 Juli onder Hooge Begeleiding van Mgr. Lemmens, Bisschop van Roermond. Inlichtingen en prospectus verkrijg baar bg Kapelaan Linssen. EERSTE H» COMMUNIE. De kindjes v.d. Eerste H. Com munie worden eiken dag in de H. Mis van 8 uur verwacht. Catechismus voor de jongetjes Maandag na de Kindermis. Woens dag na de H. Mis van 8 uurvoor de meisjes Dinsdag na de H. Mis van 8 uur. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag komen de kinderen 's morgens na de H. Mis bij de Zusters en 's middags om 2 uur, om gezamelijk te bidden ten einde zich zoo goed mogelijk voor te bereiden op de groote dag der le H. Communie. Donderdag en Vrijdag oefenen in de Kerk om half 11. Zaterdag om 10 uur. Ouders zorgt, dat Uw kleinen op tijd aanwezig zijn. Congregatie. Zondag 7 uur Congregatie-Mis. K. J. V. Maandag, Leidsters. Dinsdag, 2 uur Naaikrans. Donderdag, algem. Godsdienstclub. Daarna korte groepleidstersvergade- ring, hiervoor potlood en papier meebrengen. Poetsen door Lidwina-club. De Maria-klok ligt op 't gebouw. Men wordt beleefd verzocht deze zoo vlug mogelijk rond te brengen. K. J. N. Maandag half 11 Oda-, Lidwina- en Elisabeth-groep., 3 uur Rosa van Lima-groep. Dinsdag half 3 Theresia-groep. Welpen-Snorde St. Petrus. Woensdags 2 uur. Vrijdags kwart over 4. Patronaats-Agenda. Zondag: Hoogfeest van Paschen Dit blijde feest vieren we natuurlijk allen mee door een welverzorgde H. Mis met CommuDie. Dan komt Christus met nieuw leven en in Zgn kracht doen we ons beste, om die blijde Paaschstemming altijd bg ons te dragen. Geen patronaat en geen groepraad. Dinsdag: half 8 tot half 11 Goud- Pluvier. Jonge Wacht. Deze week geen groepen. Jonge Werkman. Woensdag: 8 uur algemeene groep. Denk aan het sparen. Ook worden de maten der uniformen genomen. Dus present. Directeur en Leiders wenschen aan alle leden der K. J. C. een zalig Paaschfeest. PATERSKERK. Morgen ZONDAG Hoogfeest van Paschen, de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de plechtige Hoogmis Dezen morgen geen biechthooren. Om 4.45 pl. Vespers, om 5.30 pl. Lof met feestpredikatie. MAANDAG, 2de Paaschdag, de H. Missen als op Zondag, om 5, 6 en 7 en om 8.15 de Hoogmis. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. DINSDAG, gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 de gez. Anto- niusmis. 's Avonds om 5.30 gez. Ves pers en Lof ter eere van St. Antonius. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis. 's Avonds om 5.30 oefening van de H. Kruisweg. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. H.H. MISSEN. Zondag om 7 uur voor Ludovicus v.d. Bereken Maandag om 7 uur als jaardienst voor overl. ouders Jacob. Slits-Rutten Dinsdag om 6.15 voor een overl. echtgenoot, om 7 uur ter eere van St. Antonius tot zekere intentie. Woensdag om 7 uur ter bekeering van een zondaar. Donderdag om 7 uur voor Johan nes Wagemans en Maria Gerrits. Vrijdag om 7 uur voor overl, ouders Jansen-Doumen. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD Burgerdienstmeid zelfstandig kunnende wefken en koken. Jongen voor molenaarsbedrijf Boerenjongen bij boerenfamilie zonder kinderen te Sittard. Nog eenige meisjes voor Corsetten. fabriek. 1 kappersleerling Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN Huishoudster bij R.K. Geestelijke. 1 burgerdienstrreid 24 jaar tegen 1 Mei. 1 werk-dagmeisje 1 burgermeisje 14 jaar 1 kindermeisje 1 huisnaaister 1 schoenmakersknecht 2 j.a.h. vak 1 leerlingverwarmingsmonteur 1 jaar aan het vak DISTRIBUTIE en SPAREN: Dinsdag 10—11 BenC-boeren Donderdag 46 alle anderen Woensdag 7.308.30 kaarten enz. (In plaats van kaarten) Verloofd Venray, Stationsweg 21a Den Haag, Albertinestraat 1 Receptie Tweede Paaschdag 11-12.30. Tot onze diepe droefheid overleed heden, zacht en kalm, voorzien van *de H.H. Sacra menten der Stervenden, geheel overgegeven aan Gods H. Wil, in den ouderdom van 43 jaar, onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder Elza Franeisca Emma Laumen Echtgenoote van Joannes Hubertus Qnicken. De bedroefde familie, JEAN QUICKEN JAN CORRY HENRI Familie LAUMEN Familie QUICKEN Venray, 6 April 1939. De absoute zal plaats hebben op Zaterdag 8 April in de Pa rochiekerk te Venray, waarna de begrafenis op het R K.Kerk- hof te Roermond. De plechtige uitvaartdiensten vinden plaats a.s. Dinsdag te 9.45 en Woensdag 9 uur in de Parochiekerk te Venray. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze inniggeiiefde Echtge noote en Moeder. Bijzonder dank aan de Eerw. Zuster van het Groene Kruis. en Kinderen. Castenray, April 1939. vanaf veemarkt—Schoolstraat— Nieuwhuis portemonnale m. geld Tegen belooning terug te be zorgen politiebureau. GEVRAAGD voor boerenwerk. P. Camps, D 19a, Oostrum. kunt U nu reeds bestellen, a 3 cent per stuk, levering half Mei. Agent M. van Gerven Bergweg 2. 2 Marktstr. KNJ BON 1 4 gr. tasjej; voor 29; eierdopjesb BON 2 6 st. sterl 2 vorken 2 t voor 65; BON 3 6 borrelgl I glaasjes SU 12 papiere). in Even na;

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2