Paaschmorgen 'Weekblad voor VENBAY, HOEST en Omstreken. Alleen Boter is boter „VENRAY" boter Buitenland. Binnenland. Ons weekpraatje. Handboek Próvinciaal Nieuws Zaterdag 8 April 1939 Zestigste Jaargang No 14 PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS1—8 regels 60 ct per regel 71/, ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 51 Giro 150652 Abonnementsprijs per kwartaal: voor Venray 65 ct buiten Venray 75 ct. Afz. nummers 5 ct is zeer fijne boter Nog heerscht het nachtelijke duister, nog stijgt geen statig morgenrood, nog is het nacht, 't symbool der stilte, van 't kille graf en van den dood. Daar ioopen vrouwen, zachtjes, zwijgend, en diep gebogen in het stof, op weg naar 't graf des Nazareërs, ginds, in Arimathea's hof. Maar ziet, de steen, zoo goed verzegelt door de Romeinsche krijgersschaar op de bevelen van Pilatus, ligt afgewenteld ver van daar. O schrik 1 Zij bukken zich, de vrouwen en dalen in de diepte af, nftar neen, geen Heiland ligt begraven meer in het donk're, doode graf. Dan weenen zij en zijn verslagen en treuren om hun dierb'ren Heer.... Plots dalen er twee afgezanten in blinkende gewaden neer: „Wat zoekt gij Hem nog bij de dooden De Zoon is uit het graf gegaan; gedenkt, wat Hij eens heeft gesproken: De Heer is waarlijk opgestaan 1" GodlofNu is Zijn taak voleindigd, Zijn lijdensweg is nu ten end; nu prijkt Zijn Goddelijke glorie en kwam eind aan Zijn ellend'. Hèm is den dood zijn macht ontnomen, óns brak de schuldvergeving aan. De Heiland is uit 't graf gekomen 1 Tiiomf 1 De Heer is opgestaan H. v. H. De toestand. Gerekend naar het sensationeele en opwindende, waaraan wij de laat ste weken in de internationale poli tiek gewoon waren, beleven we nu een betrekkelijk stille periode. Dit wil echter geenszins zeggen, dat er op politiek en diplomatiek terrein thans „niets te doen" is, integendeel. In rustiger tijden dan thans zou het gebeuren van eiken dag, zooals we dat thans kennen, sensatie en onrust verwekken. En toch, niemand laat zich door de betrekkelijke stilte van 't oogen- blik wijs maken, dat we naar rustiger toestanden marcheeren en dat het gevaar voor een oorlog voorbij of naar verre toekomst zou verschoven zijn. Laten wij daarom, tot goed begrip van de huidige situatie, de ontwikke ling van den toestand eerst eens eenvoudig en beknopt samenvatten. De toestand wordt op 't oogec- blik geheel beheerscht door de vorming van een „Halt-Hitler- front" onder leiding van Engeland en door de wijze waarop Duitsch- land daarop reageert. Engeland is hiermede een geheel nieuw hoofdstuk begonnen in zijn geschiedenis. Nooit heeft het garanties op zich genomen voor de onafhankelijkheid van Staten in Oost-Europa. Angst vallig heeft men dat altijd vermeden en thans zien we Engeland zelfs de leiding nemen om verbintenissen in Oost-Europa aan te gaan. Engeland stelt zijn heele militaire macht ter beschikking, wanneer Duitschland de onafhankelijkheid van een of anderen staat zou bedreigen. Engeland is tot dit standpunt ge komen, doordat het met de over weldiging van Tsjecho-Slowakye totaal alle vertrouwen in Hitier en de zijnen heeft verloren. Het gold hier de inlijving van Tsjechen bij Duitschland op het nieuwe motief, dat dit land behoort tot het „levens- vlak" van het Derde Rijk. Naar dat nieuwe beginsel kan nu dit, morgen dat land in het Duitsche levensruim vallen en dus voor in lijving in aanmerking komen. Daarmede worden overmacht en geweld tot richtlijnen gemaakt van het internationaal handelende ab solute willekeur doet haar intrede in de politiek en met de veiligheid van de aan Duitschland grenzende naties is het gedaan. De Engelsche opzet is niet, de rechtmatige ontwikkeling van het Duitsche economische en politieke leven te belemmerenmen wil niet een gewelddadige omsingeling van het Derde Rijk, maar slechts een dam opwerpen tegen de chaotische verwording van het internationale leven, een halt toeroepen aan de brute Duitsche willekeur. Daarvoor heeft Engeland gewel dige verplichtingen op zich genomen; het waarborgt de onafhankelijkheid van alle staten, die bedreigd zouden worden en het aanvaardt voor deze waarborging de medewerking van alle staten, Zooals reeds gezegdde wijze, waarop Duitschland zal reageeren op deze nieuwe Engelsche politiek beslist over oorlog of vrede. Nu is het een min of meer onheil spellend teeken, dat de Duitsche pers in felle bewoordingen zich keert tegen wat zij noemt de politiek van omsingeling van Duitschland. Ook Hitier zei Zaterdag in zijn rede al, dat Duitschland zich niet zal laten omsingelen, gelijk dat vóór 1914 was geschied. We denken hier onwillekeurig aan een uitvlucht voor een Duitsche wanhoopsdaad. Wat toch is het geval Tengevolge van het beleid van Hitler is de buitenlandsche handel aan dit land hoe langer hoe meer ineengeschrompeld. Door de verove ring van Tsjecho-Slowakye zoekt hij den weg naar nieuwe bronnen van voedsel en grondstoffen. Daarna dwong hy een verdrag af met Roe menië, maar in geval van een oorlog zal dat land Duitschland niet van voedingsmiddelen voorzien. Daarom moet de greep op andere landen steeds verder gaan, maar daardoor zal het Derde Rijk inner lijk hoe langer hoe meer verzwakken Deze weg voert naar den ondergang^ Krijgen we nu op dien weg de wanhoopsdaad van den oorlog tegen allen Er wordt nu het motief al gepo pulariseerd de andere staten willen Duitschland omsingelen en het economisch dooddrukken Over de Italiaansch-Fransche ver houding hooren we ook weinig ge ruststellends. Wij herinneren aan den dreigenden toon van het officieuze Italiaansche blad, dat schreef, dat Italië niet onbeperkt wacht op Frausche voor stellen, terwijl Frankrijk terecht van meening is, dat Italië met wenschen dient te komen, want Frankrijk heef t van Italië niets te vragen. Men vreest, dat Italië, mogelijk in samenwerking met Duitschland, een actie voorbereidt in de richting van Fransch West-Afrika. Frankrijk bereidt zich in dit gebied hierop voor en trekt troepen samen in de richting van Lybië. Uit Rome wordt uit goede bron bericht, dat nieuwe Italiaansche troepentransporten van Napels naar Lybië zijn vertrokken. Ook voert Italië actie in de rich ting van Albanië, dat tot een man- daatsgebied van Italië zou worden gemaakt. Al deze militaire maatregelen zouden worden uitgevoerd in volledig overleg met Duitschland. Teekenend voor den geest, waaraan Europa thans ten prooi is, vormt een mededeeling van den Engelschen minister van handel, die verschillende landen heeft bezocht voor handels doeleinden. Hy verklaarde „In alle landen, die ik bezocht heb, wilde iedereen weten, of de Britsche herbewapening snel genoeg vorderde. Dat was het eenige, dat de menschen interesseerde. Zij hadden geen belang stelling voor handel of iets anders. Ik heb hun gezegd, dat, voor zoover ik wist, de Britsche herbewapening de laatste twee, drie maanden onge dachte vorderingen heeft gemaakt. Ieder zeide daarop, dat dit het beste nieuws was, dat hij vernam." Uit alle landen houden de berich ten aan omtrent versterking der bewapening. Amerika breidt zijn luchtmacht uit tot 6000 vliegtuigen en zal vóór 1941 3000 nieuwe toe stellen in gebruik nemen. Mandsjoekwo, de zoogenaamde zelfstandige staat, gevormd uit het door Japan ingepalmde Chineesche Mandsjoerijë, gaat een eigen vloot bouwen, waaronder zelf3 slagschepen en kruisers. Zoo heerscht in heel de wereld een waar mllitairisme, dat alle wel vaart vermoordt en dat onherroepe lijk tot 'n oorlog moet voeren. o Dat de toestand in Europa alles behalve geruststellend is, blijkt ook uit het afstel van reizen van staats hoofden en ministers. Zoo zou de Engelsche minister van oorlog op 11 April een bezoek brengen aan Gibraltar. Dit is uit gesteld. Koning Carol van Roemenië heeft voorloopig alle recepties af gezegd en de premier van Roemenië Gafenco, zal in verband met de ongerustheid te Boekarest, waar schijnlijk afzien van zijn bezoeken aan Ankara, Parijs en Londen. ALBERT LEBRUN TOT PRESIDENT VAN FRANK RIJK HERKOZEN. Met vijf honderd zes van de negen honderd negen uitgebrachte stemmen, waarvan negen honderd en drie geldige, dus met een meerderheid van drie en vijftig stemmen, is de heer Albert Lebrun andermaal tot president van de republiek gekozen. Bedousse, de socialistische candi- daat, behaalde honderd eenenvijftig stemmenCachin, de communistische candidaat, vier en zeventigHerriot, die geen candidaat was, drie en vijf tig Justin Godart vijftig Bouisson, die zich teruggetrokken had, zestien Piétri, die eveneens zijn candidatuur had ingetrokken, tien en de terug getrokken candidaat Queuille zeven stemmen. Voorts waren er nog twintig verspreide stemmen. mevrouw? Een gulden cadeau? Nou.dal is kras hoor] Hoe kan dal maar zoo? Nee.niel cadeau.nee. ik heb hem gespaard: Van al wal persil maakl, heb 'k zegels bewaard. CI.D. Tegen het egoïsme. Zondag bestond de Bond zonder Naam een jaar. Bij een te dier ge legenheid geopende tentoonstelling heeft de Z.E. Heer Henri de Greeve een rede gehouden, waarin hij aan toonde, dat het onder de leuze „ver beter de wereld... begin met je zelf" mogelijk moet zijn, een betere wereld te vormen. Men moet, zoo zeide hij, deze actie zien als een verzoek tot Katholieken, zoowel als niet-Katho- lieken, afstand te doen van het we- reldbeheerschende egoïsme. De gevierde radio-priester zegt het hier scherp en duidelijk: het egoïsme beheerscht de wereld. Zoo is het in derdaad. Dat egoïsme moet uitgeroeid en vervangen worden door een geest van ware naastenliefde. Daaraan moeten alle goedwillenden meewer ken... door met zich zelf te beginnen. Dan zal er een nieuwe maatschappij verrijzen. Zijn dat Nederlanders? Dit vraagt de Msb. zich af met betrekking tot de N.S.B. in verband met het volgende: Weer spelen zich nu in verband met de „zuivering" van het voorma lige Tsjechenland aan onze Oost grens tooneelen af van wanhoop en ellende. En, het ligt nu eenmaal in onzen volksaard, ook thans wordt zoo veel mogelijk gedaan, om het leed der uitgewekenen te verzachten. Dat zal de goedkeuring wegdra gen van eiken weidenkenden Neder lander. Helaas moet ook hier weer de Nazi-pers een wanklank laten hooren. Zy weet niet beter te doen dan wat te smalen op de „arme" Joden die toch heusch wel diep beklagenswaardig kunnen zijn al be schikken ze over eenige contanten en uit het geval nog bovendien eenige politieke munt te slaan. Want ze heeft ontdekt dat te Oldenzaal de verenigingsgebouwen van het Kath. Werkliedenverbond en van de S.D.A.P ter beschikkiDg zyn gesteld voor het tijdelijk herbergen der vluchtelingen. En ziedaar nu het roomsch-roode monsterverbond in optima forma! Zouden deze lieden, wien het aan gewoon menschelijk gevoel schijnt te ontbreken, ons volk den weg moeten wijzen naar de „nationale wedergeboorte". Zy hebben van ons „volkseigene" zelfs Diet het elementairste begrip Onzerzijds slechts een opmerking: Op 19 April krijgen wij als kiezers het middel in de hand om te toonen dat wij zulke on-nederlandsche ele menten niet in onze openbare licha men dulden. Aan de Statenstembus moeten wy met hen op gevoelige wijze afreke nen, zooals onze geestverwanten in België het deden met de Rex-bewe- ging! Distributie vleesch in blik. De voorraad rundvleesch in blik, vanwege Sociale Zaken verstrekt aan de werkloozen en ondersteunden, is uitgeput. Met ingang van 9 April wordt nu begonnen met het beschikbaar stel len van blikken varkensvleesch, ge mengd rund- en varkensvleesch en gemengd runder- en varkensgehakt. De pry's bedraagt 36 ct. per blik. Aan alleenwonenden en gezinnen t/m 4 personen kan 1 bus per week wor den verstrekt en aan grootere ge zinnen 2 bussen per week, doch deze mogen per week nimmer 2 blikken gemengd runder- en varkensgehakt tegelijk ontvangen. Voor het overige zijn de verbruikers vrij in de keuze van het product. Oost-West, thuis is het óók niet alles? Ik mag niet klagen, dezen win ter heb ik een fatsoenlijke vacantie genoten. Maar eene, waarin ik heel hard heb moeten werken. Want het valt achteraf niet mee om 4 maanden achtereen alle vermoeienissen van het reizen door vreemde landen te doorstaan en daarbij elk oogenblik van den dag vervuld te wezen van de gedachte, dat men omwille van zijn lezers in Nederland niet ver zuimen mag om alle indrukken diep in je geest te verankeren, opdat je ze goed en volledig verzameld zult kunnen overdragen. Neen, een échte vacantie is het pas, als je alle in drukken voor je zeiven mag reser veeren. Maar enfin, ik ging „in opdracht" en aanvaardde dus bijzondere plich ten. En ik ben er dankbaar voor, dat ik zóóveel van de wereld heb mogen zien en dat ik mijngeest heb mogen verrijken op een wijze, welke myn journalistiek werk in de toe komst tot grooter rijpheid belooft te doen groeien. De dag van mijn vertrek vóór Kerstmis j.l. verduistert weer in den nevel van het verleden, de datum van myn terugkeer verrijst van dag tot dag duidelijker in het verschiet. Daags vóór den 19en April, den dag waarop ik tot de vervulling van een bijzonderen staatsrechtelijken plicht ben geroepen, hoop ik weer temidden van myn oude vrienden en... „overige bekenden" te zullen zijn. Verzoekegeen bloemenEen kistje sigaren echter en een half onsje goede tabak zal niet van de hand worden gewezen. Ik zou haast zeggen: een klein kruikje Bols ook niet, maar ik wil geen geestelijk geweld plegen jegens mijne mede- menschen, die geheelonthouders zyn. Onder ons gezegd en gezwegen (terwijl ik neg in Egypte zit): ik snak naar een fatsoenlijk en betaal baar rookertje. En, eenmaal in Hol land teruggekeerd, zal ik nóóit en nóóit meer mopperen over de tabaks belasting. Dat belóóf ik! Wat hebben we het toch eigenlijk goed in ons vaderlandje en wat prikkelen ons daar, vanwege de weelde, de kruimelsWat zijn we gelukkig, dat we er Kunnen kankeren over een fietsplaatje en over een banderolle om ons sigaartje! 't Is de kleine man, nietwaar, dien ze daar tot op z'n hemd probeeren uit te kleeden. Is niet zóó ongeveer ik raak het haast vergeten ons Nederlandsch kankerjargon Moet je in het buitenland komen! Neen, daar maken ze er nu werke lijk een systeem van om ook uit de armen nog financieel te persen, wat mogelijk is. En wel door ontzettend zwaar die kleine genietingen te treffen, welke de armoedzaaier zich nog kan veroorloven om te probeeren, z'n beroerdigheid een oogenblik te vergeten. De Egyptische sigaretten, ze zijn beroemd om haar kwaliteit en in Holland kun je ze goedkoop rookenWant de fabricagekosten zijn gering. Maar hier in Egypte hebben ze van den tabakshandel een staatsmonopolie gemaakt, gelijk in alle andere landen, welke ik tot nog toe ben doorgetrokken. Ontzettend zware belastingen druk ken op alle tabaksartikelen. Het goedkoopste volkssigaretje in Egypte niet te genieten kost 5 piaster (50 cent) voor een doosje van 20 stuks. Rookbare soorten kosten „vanaf" een gulden. Ik ben heelemaal geen sigarettenrooker, maar ja een kleine sigaar kost 25 A 30 cent per stuk, de goedkoopste, en een gewoon model 40, 50 a 60 cent per stuk. In wanhoop heb ik naar pijptabak gevraagd. Ik heb het goedkoopste doosje gekocht: 80 cent. Toen ik in m'n hotel het doosje openmaakte, bleek me uit den tekst van een los etiket, dat de inhoud.... 20 gram bedroeg. Let welde goedkoopste pijptabak kost dus 4 cent per gram, d.i. twee gulden per half ons oftewel twintig gulden per pond. Het lijkt wel, of het goudstof is. Toen ik op een Italiaansche boot de Middellandsche Zee bevoer, kon ik buiten de 3 mijlsgrens —danzijn de artikelen onbelast een doosje sigaretten: (sigaren zijn noch te be talen, noch te rooken) koopen voor één lire, 20 stuks. Maar op de verpakking stond de regie-prijs ver meld: 5 lire. De Italianen moeten dus in hun land de allergoedkoopste (en zeer slechte) sigaretten, die één lire handelsprys vertegenwoordigen, dank zy de belasting erop, met 5 lires betalen! Zóó is het in België (in mindere mate) en in Frankrijk en Italië en Tunis en Lybië en Egypte, zoo is het blijkbaar haast overal ter wereld, behalve bij ons. Wij hebben ons fietsplaatje.... Och arme, we weten niet, hoe rijk we zijn. Als je ziet, hoe in het buitenland de armen en werkloozen worden „geholpen", hoe daar het proletariaat „woont" en „leeft" en met zware belastingen worden uitgezogen, wat zijn wy dan eigenlyk een ryk en ondankbaar volk. Hoe „rijk" zijn dan óók onze „armen Ik weet welalles is betrekkelijk. Arm is men slechts in het besef van wat men mist. En in de contreien, waar ik thans nog vertoef, beseft de massa niet, wat ze tekort komt. En is dus in zekeren zin nog „te vreden." Maar zijn wij niet 'n beetje héél erg zoekerig naar datgene, wat we missen Hoe dat ook zy, ik zal bly wezen, als ik op 19 April in Nederland ter stembus kan tijgen met een fijne zes center in den mond. Hup Holland! Hou je goed! Ook bij de Statenverkiezing. Caïro, 28 Maart 1939. Als U mij vraagt.. Veranderde inzichten. Wy hebben in deze artikelen er reeds meerdere malen op gewezen, dat er in de loop der laatste jaren groote veranderingen zyn gekomen in de opvattingen omtrent verschil lende land-en tuinbouwvraagstukken. Met name is dat het geval op het terrein van de bemesting. Hoeveel vroeger verkondigde theo rieën zijn al niet omgevallen. Daaraan dachten wij dezer dagen, toen we eens een nieuw leerboek in handen kregen. Een leerboek voor de lagere land- en tuinbouwscholen en de wintercursussen. De schrijvers van dit leerboek, dat over de be mesting handelt, zyn en dat pleit voor hun arbeid aan dit boek be steed geheel uitgegaan van de allernieuwste opvattingen, gebaseerd op de praktische ervaringen. Opvallend is dat o.m. bij de be handeling van de fosforzuurmest- stoffen. Daar wordt er by v. zeer terecht op gewezen, dat het fosfor- zuur in slakkenmeel maar weinig aan ijzer en aluminium is gebonden, wat de vry goede oplosbaarheid in bodemwater verklaart. Verder wordt opgemerkt, dat als de aanwezige vrije kalk uit het slakkenmeel eerst gebonden is zooals in den grond ook het geval is slakkenmeel in het bodemwater goed oplosbaar is. Dat zijn dingen die men een jaar of wat geleden niet had moeten be weren of men werd uitgelachen. Zoo ook de uitspraak, dat ook op vele kleigronden slakkenmeel gunstig zal werken, terwijl op zand- en veengronden superfosfaat ook goed zou werken, mits die gronden maar voldoende kalk bevatten. Verder wordt opgemerkt, dat de meeting, dat slakkenmeel zich niet in den grond verplaatst te herzien ls nu de oplosbaarheid in het bodem- vocht nauwkeuriger is ocderzocht. Als U mij vraagt, zou ik zeggen, dat in korte jaren al heel wat op vattingen gewijzigd zijn en dat onze land- en tuinbouw altijd blyft een belangrijk terrein voor voortdurende studie over wat de practijk ons laat zien. DE KATHOLIEKE MAN, VROUW, MOEDER Groote sorteering Rozenkransen. FIRMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY, 8 April 1939 Pater Henri Peelers in de Missie overleden. By de familie Peeters alhier is bericht ontvangen dat de zeereerw. pater Henri Peeters, Missionars van het H. Hart, in zijn Missiegebied in Ned. Indië is overleden. Pater Peeters vertrok op 17 0cto- 1922 naar het Missiegebied van Celebes. Wijlen Pater Peeters was 13 Juni 1891 te Venray geboren. DE VORMINGSWEEK TE VENRAY. Weer is een week voorbij en er is veel werk verzet. Ijverige propa gandisten hebben alle buurten op genomen en volgens de gegevens loopt de Vormingsweek vol met jonge menschen. Rond 350 zyn er reeds genoteerd, buiten degenen, die vrijwillig de Vormingsweek meema ken, door jongens boven de 25 tot 30 jaar. Zoo moet het ook. Want niemand mag er achter blijven. Om de volle 100 pet. te bereiken, moeten we vooral kunnen rekenen op de ouders. Als u de hoogte ziet, waarop God eD de Kerk u als ou ders geplaatst heeft, dan is daarmee vanzelf gegeven de groote verant woordelijkheid inzake opvoeding der kinderen. Die mooie, verheven, ja goddelijke roeping van u, maar ook moeilijke taak, vooral inde ontwik kelingsjaren, blyft gelden. De Vormingsweek steekt u de helpende hand uit3 door uw jongens inzicht te geven in groote levens vragen, en hoe men daar als gedoopte menschen tegenover moet gaan staan. Daarom kunt u uw jongens aan sporen en gelegenheid geven aan de Vormingsweek deel te nemen. Een stuk geestelijke zorg rust eveneens op de patroons voor de hun toevertrouwde knechts en dienst personeel. Door de Vormingsweek zult U dat kunnen bereiken, zonder dat U er stoffelijk nadeel van hebt. Alleen 's avonds zult u niet over uw personeel kunnen beschikken, üaarom zal ieder weldenkend werk gever er ook geen bezwaar tegen hebben om dit toe te staan. Werken we tenslotte allen mee door een hartelijk gebed, Concureeren doet „CAMPS" met betere waar, grootere keuze en géén korting. Vergelijkt U maar Marktbericht Venray. De markt van 3 April j.l. was zeer druk bezocht dank zij de mede werking van de veehouders van Venray en omstreken. Niet minder dan een honderdtal stuks hoornvee werd aangevoerd. Was bij de opening de handel traag, aan het slot bleek toch dat meer dan de helft van het aangevoerde hoornvee van eigenaar verwisselde. Aangevoerd werden tevens een 140-tal biggen. De handel hierin was levendig. De aanvoer van jong vee door handelaren, waarop door de Marktcommissie was gerekend, viel tegen, anders was de markt van 3 April een record geworden. Dus een volgende keer nog beter. Veehouders van Venray en omgeving houdt vol. Begrijpt Uw eigenbelang. Schuttersfeest te Venray. Zondag j.l. werd door den Schut- tersbond Venray en omstreken een belangrijke vergadering gehouden in de zaal van H. Klabbers te Well. Het doel van deze vergadering was de bespreking van het bondsconcour3 Het feest zal gehouden worden op Zondag 21 Mei te Venray op het terrein van de Schutterij het Zand- akker. Hengstenass. „Vooruitgang" koopt kampioenhengst van Zeeland. De Hengstenass. Venray, Horst, Sevenum en omstreken heeft van de heeren H. Kerckhaert en H. de Haat te Stoppelsdyk de kampioenhengst van Zeeland aangekocht, de beroem de „Nico van Helo" voor den prijs van f 13500Hy is Dinsdag te Cas- tenray geleverd. Wereldcircus Strassburger. Naar wy vernemen zal het wereld circus Strassburger deze gemeente bezoeken en alhier groote voorstel lingen geven op 1 en 2 Mei a.s. Een paar jaar geleden heeft dit circus eveneens Venray bezocht en toen groot succes gehad. Stroo verbrand. Maandag is achter het Veulen nabij Erica een hoop rogge stroo circa 20.000 kg. door het vuur vernield. Toen de brand was afgeloopen, ver scheen ook de brandweer uit Venray. Het stroo was eigendom van v.d. Heuvel uit Bakel.

Peel en Maas | 1939 | | pagina 1