f H. DONDERS Hoed of Pel berliner leverworst Buitenland. Advertentiën. Familie Vermeulen afwezig vanVrijdag 7 tot en met Dinsdag 11 April. (I. slagersjongen Boerenleenbank flinke werkster Voor hen die gaan frouwen Overhemden, Hoeden, Petten, Zelfbinders, Sokken, Bretelles, alle Heeren- Modeartikelen H. buiten de bebouwde kommen van gemeenten, voor zoover langs die wegen rijwielpaden aanwezig zijn, het voor het berijden met rijwie len gesloten wordt verklaard; besloten het voor het algemeen rij verkeer bestemde gedeelte van o.a. de hierna vermelde wegen of weg- vakken gesloten te verklaren voor het berijden met rijwielen in beide richtingen: provinciale weg VenloMaashees, van Horst tot de grens der ge meente Venray; weg VenrayWell, van 230 m. voorbij den weg Oos trumGeijsteren tot de grens der gemeente Wanssum. ZILVEREN JUBILEUM. Onze oud-dorpsgenoot, de Hoog- Eerw. Heer Henri Haenraets, Deken te Sittard, herdacht Dinsdag zijn zilveren priesterfeest. Zijne Eerw. vertoefde dien dag bij zijne familie te Venray. Tot Rijksopzichter-Bouwwer ken van het Departement van Sociale Zaken werd onze dorpsgenoot de heer J. Fila benoemd. In het le kwartaal 1939 werd door de uit deze gemeente in Duitsch- land werkzaam zijnde arbeiders een bedrag van f 8382,85 aan loonover- schotten naar hun në families ge zon' den. GEVONDENeen rozenkrans in etui, is op het politiebureau. Een kettinkje met medaillon is bij H. Hendriks, Kruitweg. Propaganda-avoud K.J.M V. Het ligt in de bedoeling van onze Katholieke Jonge Middenstandsver- eeniging om op Donderdag 13 April a.s. een gezellige propaganda-avond te geven. Allen die op deze avond om 8 uur in „Zaal Wilhelmina" komen, zullen kunnen genieten van muziek, zang, declamatie, tooneel, redenaartalenten enz. Iedereen is hier welkom. Bijzondere belangstelling wordt verwacht van de Venraysche middenstanders met hunne dames, alsook middenstands zonen en dochters. Hier wordt allen een gezellige avond geboden, waar aan elke bezoeker met plezier aan zal terug denken. Als tegemoetkoming in de onkos ten, wordt de bezoekers gevraagd hiervoor per persoon f 0.25 te willen bijdragen. Hiervoor zullen kaartjes in voor verkoop worden verkocht en ook verkrijgbaar zijn bij van Opbergen markt en Schaeffers Patersstraat. UIT DE PEEL. Deze week zijn een 200-ta! arbei ders uit Helmond in de Peel tewerk gesteld. Met den bouw der barakken schiet men flink op. Timmerlieden en schil ders hebben er druk werk om alles op tijd af te leveren. De vleeschleverantie is bij inschrn- ving gegund aan den slager Leenders, Stationsweg alhier. Zilveren Priesterfeest. Dinsdag vierde de Z.E. Heer Alph. Reulen, pastoor van Leunen zgn zilveren priesterfeest. Nadat in de vroege morgenuren een algemeene H. Communie was gehouden, werd de jubilaris tegen half tien door bruidjes afgehaald aan de pastorie en Daar de keurig versierde kerk geleid. Hier had toen de plechtige Hoog mis van dankzegging plaats, met assistentie van de Weleerw. heeren Wismans, pas-gewijd neef van den jubilaris en Kapelaan Driessen te Leunen. Na de Hoogmis volgde receptie in het patronaat, waarna de hulde der kinderen. De Pastoor werd toege sproken door kerkbestuur, voorzit ters der vereenigingen enz., waarbij hem namens heel de parochie een zeer mooie ciborie werd aangeboden. Een persoonlijk geschenk haa hij niet gewild. UITSLAG LOTERIJ verbonden aan de Tentoonstelling van de Missienaaikring te Oirlo. Nummers waarop prgzen vielen: 230 323 193 298 341 25 209 4 225 352 9 246 38 463 173 296 481 441 104 198 472 297 7 20 447 335 465 195 34 314 54 52 236 459 223 353 92 328 36 27 419 101 250 117 259 401 56 157 94 396 410 445 293 329 407 138 i72 88 47 487 155 255 216 152 277 385 82 365 406 222 175 87 158 102 98 99 149 488 28 10 30 62 42 300 425 22 86 473 458 288 399 2 79 496. Prijzen kunnen worden afgehaald aan de Pastorie te Oirlo. Die vóór 15 April niet afgehaald zgn, verval len aan de MissienaaikriDg. Hartelijk dank aan allen, die onze vereeniging gesteund hebben. HET BESTUUR VAN DE MISSIENAAIKRING. R.K. STAATSPARTIJ. Woensdag 19 April hebben de ver kiezingen plaats voor de Provinciale Staten. Deze verkiezingen zijn van grooter beteekenis, dan velen opper vlakkig meenen, waarom het nood zakelijk is, dat alle katholieke kiezers op de katholieke lijst stemmen. Een van de voornaamste reden, waarom wij moeten trachten, zooveel mogelijk katholieke statenleden te krijgen is, dat de Eerste Kamer der Staten Generaal gekozen wordt door de leden van de ProviDCiale Staten. De Eerste Kamer heeft de medebeslis sing over alle wetten en er komt geen een wet tot stand, die niet een meerderheid in de Eerste Kamer verkrijgt. Wanneer de katholieken 1 afge vaardigde minder krijgen indeProv. Staten, kan dit tot-gevolg hebben, ook een afgevaardigde minder in de Eerste Kamer, wat weer oorzaak kan zijn, het al of niet tot stand- komen van een wet. Door de ver kiezing van de Provinciale Staten hebben we dus ook indirect mede zeggingschap in het Staatsbestuur, waarom het dan ook van zeergroot belang is, dat we van ons stemrecht een goed gebruik maken. We hebben hierbij tevens tot taak om door deze verkiezing tot uiting te brengen, dat Limburg nog altijd door en door katholiek is. Geheel Limburg aan Christus door Maria is de leus van Vader Bisschop. Dit moet ook tot uiting komen bjj deze verkiezingen. Zij moet een wapenschouw zijn van onze kracht en eenheid. In 1935 behaalde de N.S.B. in Lim burg nog 5 zetels in de Provinciale Staten. Dit is minstens 75 pet. te veel, wat we thans moeien herstellen. Niemand neme notitie van de komen de N.S.B.-propaganda, die dezer dagen door een paar Venraysche colpor teurs is ingezet. In het verspreide pamflet beweert Mussert de waarheid te brengen over de kwestie Oss, die volgeDS Mussert door Minister Gose> ling zooveel mogelijk wordt ver duisterd. De waarheid is echter, dat er zich weinig kwesties hebben voor gedaan, waaraan zooveel openbaar heid werd gegeven. De bewering van Mussert, dat Minister Goseling in Oss zijn bril verloor, is dan ook geheel van toe passing op Mussert zelf, die de waarheid niet wil zien en met verdachtmakingen blijft doorgaan. Op ieder bladzijde van het pamflet komen onjuiste en verdraaide feiten voor, die door eenieder, met een klein beetje kennis van zaken, kunnen worden weerlegd, 't Is nu echter eenmaal de tactiek van de N.S.B. om verdachtmakingen en vermeende schandaaltjes te verspreiden. Het spreekt vanzelf dat geen enkel waardig katholiek bereid wordt ge vonden aan dergelijke propaganda mede te werken, of op de N.S.B. lijst zgn stem uit te brengen, noch op de lijst van de politieke beun hazen, de firma Bouwman en Co. Wij stemmen eenparig op lijst 1, niet omdat op deze lijst onze plaat selijke candidaten voorkomen, doch uitsluitend en alleen, omdat lijst 1 de katholieke lijst is. Stemt 1 van lijst 1, is de leus van ieder zich katholiek noemend Limburg. Tenslotte brengen wij onder de aandacht van hen, die zich sinds 1 Januari alhier hebben gevestigd, dat zij zich voor 5 April nog ter Secretarie kunnen vervoegen, om aan de stem ming ter plaatse te kunnen deel nemen. Bij gebreke hiervan moet men nog in de vorige woonplaats stemmen. OOSTRUM SEINT Oostrum II nam verleden Zondag revanche voor de op eigen terrein geleden nederlaag door van B.V.V. II in Bhtterswijk te winnen met dezelfde cijfers als waarmee in Oostrum ver loren werd. Zondag a.s. wordt een bezoek ge bracht aan Servatius 4. Deze ploeg begint zich aardig op te werken, maar bij stevig aanpakken is er toch wel kans voor ons 2e om te winnen. Jongens, toont, de plaats, die ge nu bezet, waardig te zijn. Aanvang 12.15 uur. D.I.S -nieuws. D.I.S. heeft zich Zondag inMeerlo keurig hersteld. Met niet minder dan 3—0 werd van Concordia gewonnen. Morgen wordt thuis gespeeld tegen Sparta (Sevenum). Wij willen onze jongens vanaf deze plaats een zachte wenk geven, en hun zeggen dat zij Sparta niet mogen onderschatten. Dat heeft D.I.S. trouwéns wel in Sevenum ondervonden. Met de stand 55 eindigde deze wedstrijd. Er moet morgen voor de volle 100 pet. gevoetbald worden. De minste inzinking kan noodlottig zijn. De wedstrijd is niet geëindigd voor het eindsignaal klinkt. D.I.S.-boys laat U van de beste zgde zien morgen. Good Luck. Aanvang 1 uur. Landbouwschuren afgebrand. Te Susteren ontstond door onbe kende oorzaak brand in de schuur van den landbouwer S. Door een vrij sterken wind aangewakkerd sloegen de vlammen over naar de belenden de schuur van de wed. J., waarna nog een derde schuur van den land bouwer W. eveneens door het vuur werd aangetast. Het woonhuis van S., dat ook reeds vlam had gevat, kon door de brandweer gebluscht worden. De drie schuren brandden tot den grond af. Verzekering dekt de schade. De nieuwe posttarieven. Per 1 April a.s. Interlocaal brieftarieftot 20 gr. 5 ct., 20 tot 200 gr. 10 ct., 200—500 gr. 15 ct., 500—1000 gr. 20 ct., 1000 —1500 gr. 25 ct., 1500—2000 gr. 30 ct. Locaal brieftarief: tot 20gr. 3ct., 1—100 gr. 6 ct., 100—200 gr. 10 ct., daarboven als interlocaal. Aanteekenrecht10 ct. extra. Interlocale briefkaarten 3 ct. port, formulier kosteloos. Locale briefkaarten2 ct. port, formulier kosteloos. kent u reeds onze heerlijke iets aparts ze kost gesneden 12 ct. p. ons aan stuk 55 ct. per pond slagerij ckr. goumans Drukwerktarieftot 50 gr. I1/, ct. per 50 gr., 500—750 gr. 17y2 ct., 750 1000 gr. 20 ct., elke 500 gr. meer 5 ct. meer. Samenvoeging van gemeenten in Oost-Brabant, Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 160, derde lid, der gemeen tewet, zullen Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant de gemeente raden van Boxmeer, Maashees c.a., Oploo c.a., Sambeek en Vierlings beek in de gelegenheid stellen hun meening betreffende het plan tot wyziging van de gemeentegrenzen (herziening gemeentelijke indeeling rondom Boxmeer) door gemachtig den te doen toelichten in eene open bare vergadering van hun College, welke zal worden gehouden in het gebouw van het Provinciaal Bestuur, te 's-Hertogenbosch op Vrijdag den 21en April a.s. des namiddags om half vier. Paardenfokkerij Naar men verneemt heeft de heer F. Verhoeven te Gemert, den onlangs uit Oldenburg ingevoerde hengst „Adelaar" aangekocht. Genoemde hengst werd op de centrale premie keuring te Utrecht 4de geplaatst, wel een bewijs, dat deze nieuwe aankoop mag beschouwd worden als een groote aanwinst voor de tuigpaardfokkerij in Oost-Noord-Brabant. Zijn rijwiel was weg. Bij een schoenwinkelier te Eindho ven kwam dezer dagen een onbekend persoon binnen, die graag een paal schoenen wilde zien. Verschillende doozen werden aan gedragen, om het den „nieuwen cliënt" zoo goed mogelijk naar de zin te maken. Na lang wikken en wegen viel de keuze op een paar vetlederen schoenen, welke hij dan ook aanpaste. Ze zaten den man „als gegoten". De „nieuwe klant" keek, nadat hg opgestaan was van den passtoel, naar buiten en snelde direct de deur uit met de mededeeling: „Mijn rijwiel is weg!" De winkelier vertrouwde erop, dat de man, die er snel tusschenuit was gegaan, wel weer terug zou komen. Maar daarin vergiste hij zich, want nu, na een paar dagen, heeft de schoenhandelaar noch centen noch zgn schoenen terug gezien, meldt het Vlksb. De man is vermoedelijk nog steeds naar zijn fiets aan het zoeken De toestand. In Spanje is de roode tegenstand in elkaar gestort en Franco is zege vierend Madrid binnen getrokken. Dit bevestigt de volledige overwin ning over het bolsjewisme, dat via Spanje heel West-Europa bedreigde. De „rust" die thans in Europa heerscht, is van slechts zeerbetrek- kelijken aard. Het blijft in het Oosten woelen en nieuwe verrassingen zijn niet uitgesloten. Verder gewelddadig militair optreden van Duitschland zou vrij zeker een strijd ontketenen, ter verdediging van vrgheid, bescha ving en goede trouw. En intusschen gaat Engeland voort met het plegen van overleg tusschen de democratische staten omtrent gemeenschappelijken afweer van aan vallen en militaire overrompelingen. Men neemt aan, dat Engeland er na de rede van Mussolini niets voor voelt, om de zaak op de spits te drijven, maar anderzijds schijnt Engeland niet van plan te zijn, om Polen of Roemenië gewelddadig onder de voet te laten loopen. Het bezoek van den Poolschen minister Beek aan Londen zal hier omtrent wel de noodige klaarheid brengen. Hongarije gaat zijn bewapening verder opvoeren. De nieuwe begroo ting beliep 23 milliard lei; ze wordt met 7 milliard verhoogd, waarvan 80 pet. bestemd is voor bewapenings versterking. In Slowakije, waar dagen lang fel is gevochten tegen Hongaarsche troepen, die de grens hadden over schreden, is de rust teruggekeerd. De troepen wachten thans het resul taat van de onderhandelingen over de grensafbakening af. DE REPUBLIEK SPANJE CAPITULEERT. Valencia heeft zich overgegeven en de rechtsche troepen zgn er om 17 uur Woensdagnamiddag binnen gerukt. Het omroepstation te Albacete heeft medegedeeld, dat de stad zich aan de zijde van Franco schaart. Ook Carthagena meldt, dat de be volking de rechtsche zijde heeft ge kozen. Te Burgos is verder een uitzending opgevangen van radio-Alicante, waarin gezegd wordt, dat de stad zich aan Franco overgeeft. DALADIER OVER FRANK- RIJKS MACHT EN VREDESWIL. De Fransche minister-president heeft zijn aangekondigde radio-rede gehoudeneen voorname, wel-opge- zette, met kalmte en met nadruk en zeer waardig voorgedragen rede. De rede getuigde van de Fransche kracht, zg getuigde bovenal van Franrijks vredeswil en in de uit drukking van dien vredeswil wist Daladier overtuigende accenten te vinden. Na te hebben verklaard, in ant woord op de rede vanMussolini.dat Frankrgk er nooit mede accoordzal gaan, dat de betrekkingen van volk tot volk slechts door geweld geregeld worden, kwam Daladier te spreken over de „FranschItaliaansche kwestie". Uitdrukkelgk verklaarde hij, dat de Italiaansche nota van 17 Decem ber 1938 geen enkele nauwkeurige aanduiding bevatte inzake Italië's eischen en dat er geen sprake in was van Suez, Djlboeti of Tunis. Burgerlijke Stand Venray Aangiften van 24 tot 31 Maart GEBOREN Hendrika M. G. v. Dgck, Veulen Hendrika M. H. v. Ass, Ysselsteyn Margaretha J. J. Evers, Hoenderstr. Jan W. J. Kessels, Merselo Hendrikus J. J. Verhoeven, Merselo Hubertus W. J. Peeters, Hiept Lodewrjk J. J. Smits, Ysselsteyn Antonius J. Th. Lemmens, Ysselsteyn Johanna W. H. Droesen, Heide Henricus J. G. Heesen, Leunen Johanna P. B. Verheyen, Castenray ONDERTROUWD Th: M. J. RutteD, en C. M. G. P. Peeters, beiden te Venray A. van de Beek, te Deurne en G, M. Th. van Houdt, te Venray G. Basten, en A. P. H. Vermeulen, beiden te Venray P. J. H. Vermeulen, en M. Th. Sij- bers, beiden te Venray J. Baltussen, en Fr. M. W. C. van Ooi, beiden te Venray H. H. Vogelsangs, en J. H. Koenen, beiden te Venray P. H. Vogelsangs, en J. M. Ver vuurt, beiden te Venray G. P. van Bracht, en G. H. Cremers beiden te Venray L. van Dijck, en A. M. C. Kleus- kens, beiden te Venray C. J. M. Schmeitz, en A. M. H. Reijnders, beiden te Venray A. M. H. Emonts, en H. C. J. Arts beiden te Venray OVERLEDEN: Hendrikus I. Hoevenaars, 53 jaar, echtgenoot van M. Th. Weijs, Maas- heescheweg Martin Fr. J. Kersten, 31/., jaar, te Maashees Wilhelmina Hoex, echtgenoote van M. Janssen, Oostum Hendrika Verhaegen, echtgenoote van A. Goemans, Heuvelstraat Wilhelmina Coopmans, weduwe J. Schaeffers, 78 jaar, Mgr. Nolensstraat Petronella Hoedemakers, echtge noote G. Th. Mommen, 61 j. Veltum Hendrikus Th. Arts, 1 jaar, Heu velstraat Anna G. van de Voort, echtgenoote van P. P. Pouwels, 65 jaar, St Ser- vatiusweg 3 patiënten St Annagesticht Kerkelijke Diensten» PAROCHIE-ACTIE: meer eer bied en liefde voor Christus Eucharisticus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week: kapelaan Kuepers. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 8.45 en 10 uur. In alle H. Missen collecte voor het Herstel fonds, 7 uur H. Mis voor Ant. Ber bers als lid der H. Familie en gen. H. Communie van de leden der H. Familie, 9.30 wijding der palmtakken en processie met K.J.M., K.J.V., Jonge Wacht en Verkenners, 10 uur Hoogmis voor de vrouw van Cornelis Stoelendreyer, half 3 Kinderlof, 5 uur Lof en 6e Lijdensmeditatie. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis voer de Wed. Schaeffers, half 8 gest. jaarg. voor Elisabeth Arts, 8 uur uitvaart voor de vrouw van Piet Pouwels, 6 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis ter eere van den H. Antonius, opgedragen tot intentie voor Frans van Gerven en Maria van Kessel, 7 uur leesmis voor de vrouw van Albert Goemans, half 8 leesmis ter eere van St. Jozef uit dankbaarheid, 8 uur gest. jaarg. voor Hend. Poels, Herm. Evers en kinderen. WOENSDAG half 7 leesmis voor de Wed. Hendriks, 7 uur H. Mis voor Jan Wijnhoven, half 8 best. jaarg. voor de overleden familie van Meijei- van Megen, 8 uur gest. jaarg. voor Johannes Verblakt. Wordt biecht gehoord van 57 uur DONDERDAG 8 uur de Hoogmis en processie naar het H. Graf. Paaschcommunie kinderen Meisjes scholen, 's avonds 7 uur Rozenhoedje en Miserere, het Allerheiligste blijft den geheelen dag en nacht uitgesteld. De leden van de nachtelijke aan bidding en van de H. Stede worden verzocht zich aan hun uur te houden. VRIJDAG 8 uur den dieast, de flambouwdragers gelieven het Aller heiligste te vergezellen, zoowel Don derdag als Vrijdag, 3 uur H. Kruis weg, 7 uur Lijdensmeditatie en zegen met het H. Kruis. ZATERDAG 7 uur de wijding van het vuur en de doopvont, waarna de Hoogmis, 6 uur Lof. Er wordt biechtgehoord van 36 en 6 308 uur. Zij die die de graven hunner overledenen wenschen opge maakt te hebben gelieven dit op te geven bij den heer Frans Vermaaten onder den Boog. VOORTPLANTING DES GELOOFS. De zelatricen worden verzocht de jaarlijksche contributie pp te halen. GEDENK DE ARME COMMUNIE KANTJES. Patronaais-Agenda. Zondag: Jonge Wacht en Verken ners trekken mee in de Palmproces- sie, in uniform. We zijn daarom goed half 10 in de Kerk, en nemen plaats aan Epistelkant. Volgorde is: Voorop gaat 't kruis, daarna K.J.V. en dan de jongens. Zondag onmiddellijk na de Hoogmis Leesbibliotheek. Alle boeken moeten teruggebracht wor den. Half 7—half 10 patronaat, half 8 tot 8 uur groepraad. Dinsdag: half 8half 11 Goud- Pluvier. Aan alle jongens: We gaan deze week de goede week in en denken vooral aan de goedheid van den lij denden Christus. Zooveel als we kun nen zullen we daarom de H. Diensten meemaken in de Kerk. En vooral zullen we goed zijn voor Hem, door nou eens extra goed onze plicht te doen, thuis en op je werk. En dan zullen we O. L. Heer blij met een goede Paaschbiecht en Paashcom- munie. Jonge Wacht. Geen Jonge Wacht Jonge Werkman. Geen Jonge Werkman. Gewestelijke Sociale Cursus. Woensdag: 79 uur eindles 1ste Cursusjaar. K. J. V. Zondag 7 uur algem. H. Communie Boterhammen en palmtakken mee brengen. Donderdag 8 uur leidstersvergade ring. Poetsen door Maria-club. K. J. M. Zondag 7 uur algem. H. Communie daarna gezamenlijk ontbijt. Boter hammen en palmtakken meebrengen 3 uur Mar. Philippetto en Agnesgr. Welpen-horde St. Petrus. Woensdags 2 uur. Vrijdags kwart over 4. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, Palm-Zondag. De H. Missen-om 5, 6 en 7 uur. Om 7.45 begint de Palm-wijding met processie, waarna de Hoogmis. Ook 't .volk worden de palmen uitgereikt en men wordt verzocht bij goed weer met de palmprocessie mee te trek ken achter de priester. Gelegenheid om te biechten aan de Evangelie zijde na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof met 6de Lijdensmeditatie. Onder de H. Missen collecte voor 't H. Graf. Onder 't Lof collecte voor de nieuwe Communiebank. DINSDAG, 9e en laatste Dinsdag vd Antonius-noveen. Gedurende de uit stelling van 't Allerheiligste te ver dienen volle aflaat. Om 7 uur Antonius -mis, waaronder alg. H. Communie en gebeden ter eere van St. Anto nius. 's Avonds om 7 uur Lof met predicatie en aanbeveling der inten ties. Woensdag, Donderdag en Vrijdag de donkere metten om 4.30. Witte Donderdag beginnen de plechtigheden om 7 uur. Gelegenheid om te Communiceeren vanaf 5.30 ieder half uur en onder de pl. Hoog mis. Om 11.30 de plechtigheden van de Voetwassching. 's Avonds om 7 uur aanbidding. Goede Vrijdag om 7 uur de plech tigheden. 's Avonds om 7 uur oefe ning van de H. Kruisweg. Paasch-Zaterdag om 6.15 beginnen de plechtigheden, omstreeks 7.45 de pi. Paaschmis, waaronder gelegen heid om te Communiceeren. De vasten duurt tot Paaschzater- dag 12 uur. A.s. Zondag, Hoogfeest v. Paschen, geen gelegenheid om te biechten. H. H. MISSEN. Zondag om 7 uur voor Johannes Wagemans en Maria Gerrits. Maandag om 6.15 voor D. Wismans, om 7 uur ter eere van St. Antonius en St. Gerardus tot zekere intentie. Dinsdag om 6.15 voor genezing van een zieke. Woensdag om 6.15 voor D. Wismans DERDE ORDE. WOENSDAG om 7 uur H. Mis voor Zr. Petronella Mommen. De Tertiarissen worden verzocht deze H. Mis bg te wonen en voor de over ledene het Rozenhoekje te bidden en de H. Communie op te dragen. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD: Jongen voor molenaarsbedrijf Boerenjongen bij boerenfamilie zonder kinderen te Sittard. Nog eenige meisjes voor Corsetten- fabriek. 1 kappersleerling Naaimeisje leerlinge Burgermeisje v. Broekhuizen 1 werkmeisje voor halve dagen April of Mei 2 burgerdienstmeisjes voor Venlo Overloon, Merselo enz. 3 boerenknechten voor Paschen 2 boerendienstmeiden v. Paschen Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 1 burgerdiensfmeid 24 jaar tegen 1 Mei. 1 werk-dagmeisje 1 jongen 14 jaar, boerenwerk 1 burgermeisje 14 jaar 1 kindermeisje 1 werkmeisje 23 jaar. 1 huisnaaister 1 schoenmakersknecht 2 j.a.h. vak 1 koperslager. 1 leerlingverwarmingsmonteur 1 jaar aan het vak DISTRIBUTIE en SPAREN: Maandag 10—11 BenC-boeren Donderdag 46 alle anderen UITGIFTE SPAARBONS Woensdagvoormiddag Ben Cboeren Woensdag tewerkgestelden Voor de deelneming, onder vonden bij het overlijden en de begrafenis onzer geliefde Moe der, Behuwdmoeder, Grootmoe der en Overgrootmoeder, be tuigen wij onzen welgemeenden dank. Venray, 24 Maart 1939. Paterslaan 12. 12 OOGARTS GKE2 VRAAGD Leenders, Stationsweg. 8 Heden overleed tot onze die pe droefheid, gesterkt door de Genademiddelen der H. Kerk, onze dierbare Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Willemina Coopmans Weduwe van Johannes Schaeffers in den ouderdom van 78 jaar. De bedroefde familie, Noordwgkerhout M. VERBEEK-SCHAEFFERS TH. VERBEEK en Kinderen Venray WED. P. SCHAEFFERS— DERKSEN en Kinderen Venray F. SCHAEFFERS A. SCHAEFFERS-VERBEEK en Kinderen Heerlen A. POELS—SCHAEFFERS M. POELS en Kinderen. Venray J. SCHAEFFERS C. SCHAEFFERS-RIETVELD en Kinderen Venray N. vd BEUKEN-SCHAEFFERS J. vd BEUKEN en Kinderen Venray J. AERTS—SCHAEFFERS F. AERTS en Kinderen Venray, 27 Maart 1939. Merselo. Algemeene verplichte Jaarvergadering op Maandag 3 April 's avonds half 8, in café Wed. M. Jans sen te Merselo. 18 Het Bestuur. GEVKAAGD voor de wasch. Adres bureau dezer. 8 EXTRA PAASCH-AANBIEDING van 8 tot 15 April. 1 pond Haagsche Leverworst 25 3 ons Tongworst 25 3 ons Preskop -25 4 ons Boterhamworst 25 Half pond Ontbijtspek 25 Half pond gekookt Spek 25 2 ons Droogworst 25 Half pond Leverkaaa 25 Half pd. Berliner Leverworst 25 l1/, ons Rolham 25 2 ons Puntham 25 17a ons gekookte Ham 25 2 ons gekookte Schouder 25 3 ons gekookte Worst 25 Aanbevelend, 2 M. Wijnhoven-Roelofs Telefoon 28 Voor naar H. J. Ebberink Altijd keus. ruime keuze in Keukenstellen eml. geheel compleet 21deeligi f 12.50 Koffieserviezen vanaf 7.50 Moderne Keukenkasten 6.45 Gero Zilmeta artikelen Schilderijen, Kapstokken, Pracht Salonspiegel modern 2.75 Wasstellen. VERHUREN van porcelein, messen, lepels en vorken voor feesten 1 cent per stuk. Zie etalage. JOH. CLAESSENS Enorme keuze vindt II in t.o. 't Postkantoor.

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2