ik-. TE KOOP Eerstelingen en Bintjes poters, Adver&entiën. Dank aan O. L. Vr van Oostrum en St. Jozef hartelijk vaarwel. Familie de Groo Rek emngera Sfierhouderil HACO-LOTEN Voor de kippen- teelt Voor Ie H. Comm. enz. Th. POUWELS Schoonmaak CL Behang zeil Behangselpapieren vanaf 5 ct. per rol Th. Pouwels Landhouwhond Algemeene en Jaarvergadering Siierhouderij „Eensgezindheid GEVRAAGD net Dagmeisje neile Huishoudster een Dienstbode Dienstbode TE KOOP JvR zeugen dorschmachine 2 maalkalveren mangelwortelen TE KOOP dragend varken TE KOOP Huis, Tuin en boomgaard Huis /|aa< Ruim Grootes April door een reuze aanvoer van vee, ook jong en weivee, dat de vee markten van Venray wel degelijk kunnen bestaan. Veehouders van Venray en om geving, U moet er een eer instellen uw eigen markt op te voeren. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat op 20 Maart 1939 bij hen is in- gekomen een verzoekschrift van Peter Engelbert Nellen, landbouwer, wonende te Venray Heide L 52, om een verlof A als bedoeld in artikel 38 der drankwet (Staatsblad 1931, no. 476) voor de benedenvoorkamer van het perceel, Heijde L 52. Binnen twee weken na de dag- teekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren by Bur gemeester en Wethouders inbrengen. Venray, 23 Maart 1939. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN De Secretaris, VAN HAAREN Operatrein naar Keulen. Zooals uit de desbetreffende adver tentie blijkt, zal op Maandag 10 April (2e Paaachdag), weder een opera- trein naar Keulen loopen. Opgevoerd wordt, de groote dramatische opera „Alda", met ballet, van Verdi. Het behoeft wel geen betoog, dat voor een uitvoering als deze veel belang stelling zal bestaan. Gevonden biljartballen, zijn bij Jenueskens en Lemmen, Brukske. Rflwielplaatjes, zyn by de Wed. Swinkels, Wilhelmi- nastraat 4 A en bij Peeters, Eind- straat. Nieuwe industrie. Maandagmorgen zal de nieuwe Corsettenfabriek alhier beginnen met de werkzaamheden. Voorloopig zijn een achttal machines geplaatst. Een lOtal meisjes zijn reeds aangenomen, welk aantal biDnen afzienbaren tijd aanzienlijk wordt uitgebreid. Wij wenschen de nieuwe onder neming veel succes EEN VORMINGSWEEK TE VENRAY. In overleg met het Bisschoppelijk Secretariaat voor het Mannelijk Jeugdwerk heeft de HoogEerw. Heer Deken het initiatief genomen om ook voor de Parochie Venray een Vor- mingsweek te organiseeren. Vandaar een kort woord tot ouders en ALLE jonge mannen. Deze vormingsweek is bedoeld voor alle jonge mannen van Venray van 1725 (30) jaar. De organisatie is dus zoo massaal mogelijk, zoodat iedereen tusschen dezen leeftijd hier aan deelneemt. Zoowel eigen jongens als inwonende knechts en dienstper soneel worden hier dus verwacht. Daartoe zal in den loop van de komende week door propagandisten, die deze week mee voorbereiden, ALLE jongens huis aan huis opge nomen en genoteerd worden, zoodat niemand uitgesloten worde. Waartoe deze Vormingsweek Het doel hiervan is een alge- me e n e vorming te geven, verdie ping van Geloofskennis en opbouw van het Sacramenteel geloofsleven. Een.heele week lang, van 24 tot 30 April a s., zal door een priester een Conferentie gegeven worden over 't mooiste en edelste, wat wy hebben, wat ons meegegeven is in het H. Doopsel, namelyk ons H. Geloof. Wat we toen zijn geworden, wat God zelf met ons voor heeft, zal in deze Vormingsweek ons verteld wor den. Daarom zal ook niemand deze week willen missen. De ouders en patroons, van U vooral vragen wij uw volledige medewerking, door uw jongens op te wekken en gelegenheid te geven, deze Vormingsweek trouw te be zoeken. Voorloopig onthouden we goed, dat de Week gehouden wordt van 2430 April. Dat daar alle jongens van 17—25 jaar aan zullen deelnemen. Omdat het hier zielewerk is, wat verricht wordt, willen we allen voor het welslagen een dagelijksch en vurig gebed storten. Nadere by zon derheden volgen nog. Korenbond Venray. Maandagavond had in het Patro naat alhier een Zangersavond plaats voor den Korenbond Venray. Nagenoeg alle koren waren flink vertegenwoordigd. Na een openings woord door den Z.E. Heer Voorzitter, Pastoor Reulen uit Leunen, werd beurtelings door eik koor gezongen. De stukken waren goed ingestudeerd en men kon merken, dat er flinke vooruitgang is. Tenslotte werd door alle koren de Paaschmis gezamelyk ingestudeerd. Deze Zangersavond welke pre cies op tijd begonmag zeer geslaagd heeten. zyn oorzaak hierin, dat in de Peel- streek minder aan veeteelt zou ge daan worden en zeker ook niet hierin dat Venray minder het centrum, minder de marktplaats voor die streek zou zyn geworden. Integen deel, voor zoover de teeltbeperking aie uiteraard ook een zeerfunes- ten invloed op den marktaanvoer moest hebben en waarvan de "na werking eerst nu goed doorvoeld wordt het toelaat, is de veefok* kery nog zeer bloeiend in deze streek. De groote oorzaak van den geringen aanvoer op de markt was ook weer in 1938 het mond- en klauwzeer, dat vrywel het geheele jaar in het gan- sefce marktgebied van Venray heeft geheerscht, enkele maanden zelfs in onrustbarende mate. Nu is het vrij wel verdwenen en als die plaag nu in 1939 maar eens wil wegblijven, neemt zonder twijfel ook weer de marktaanvoer toe, al zal ook, zooals gezegd, de teeltbeperking haar druk blijven doen gevoelen. De handel bleef, evenals in 1937, ondanks den geringen aanvoer, leven dig. En het lichtpuntje, waarvan ik zoo juist sprak, is geweest de meer dere aanvoer van kalveren en van biggen, terwijl, wat de paarden markten betreft, de aanvoer zich in gestadigen vooruitgang verheugt. Zoodat, al met al, de totaal-aanvoer reeds circa 600 stuks meer is ge weest dan in 1937. Het gaat dus weer crescendo. En de kwaliteit van het aangevoerde bleef als steeds op het hoogste peil. Vol vertrouwen zyn de Venraysche markten het jaar 1939 ingegaan, te meer nu een speciale sub-commissie van de in 1938 opgerichte vereeni- ging „Venray Vooruit" den groei en bloei van onze markten zal trachten te stimuleeren. Zijn tweede jeugd/' Zoo behoort deze uitvoering dan weer tot het verleden. We schreven vorige week, dat het een avond van dolle pret zou worden en dat was het ook. Het was een stuk zonder inhoud, maar een aaneen schakeling van humoristische tafe reelen en komische gebeurtenissen, die tailooze lachsalvo's deden los barsten. De tooneeiclub van Huize Servatius leverde onder de kundige leiding van den Eerw. Br. Barachus goed en fraai spel. Wat dat betreft zyn we Diet anders gewend. De rollen werden stuk voor stuk uitmuntend gespeeld. Een byzonder woord van lof ver dienen de hoofdpersoon en de dames. Onverbeterlijk Het tooneel was keurig verzorgd. Toch zouden we op een kleinigheid willen wijzen n.l. het volgende. Er ontbreekt aan het overigens goed geoutilleerde tooneel een geschikte plaatB voor den souffleur. Zijn plaats was niet voldoende afgeschermd, het geen hinderlyk is en was voor de voorste rijen toehoorders. Mogelijk dat met een kleine moeite te ver anderen. Het publiek, dat niet zoo talrijk was opgekomen (de zaal was ruim voor de helft bezet), heeft een avond genoten en de wegblijvers hebben een prettige avond gemist. Zilveren priesterfeest van Pastoor Reulen te Leunen. Op 28 Maart a.s. viert de parochie Leunen feest. Dien dag i3 het 25 jaar geleden, dat de Zeereerw. Heer A. Reulen tot priester werd gewyd te Roermond door Aartsbisschop Mgr. H. van de Wetering. Pastoor Reulen werd 21 Maart 1889 te Roermond geboren, studeerde te Rolduc en Roermond en werd 28 Maart 1914 tot priester gewyd. In hetzelfde jaar werd hij benoemd tot kapelaan te Posterholt en Rector aan de Landbouwhuishoudschool aldaar, in 1916 tot kapelaan te Sit- tard, in 1924 tot Rector aan het Ziekenhuis „Calvariënberg" te Maas tricht en in 1935 tot Pastoor te Leunen. De Z E. Heer Reulen heeft in zyn betrekkelijk kort pastoraat te Leunen sterk geyverd voor het parochieel en katholiek vereenigingsleven, waar bij hij steeds gaarne de steun mocht ondervinden van zyn parochianen. Door zyn zorgen verkreeg de uit gebreide parochie een kapeiaan, waarvoor intusschen ook eenkape- lanie werd gebouwd. Op 28 Maart a.s. zal om 7 uur een H. Mis zijn met algemeene H. Com munie. Voor de plechtige Hoogmis om half 10 zal de Z.E. Heer Pastoor met muziek, schoolkinderen, vereeni- gingen, worden afgehaald aan de pastorie en begeleid worden naar de kerk. Na de Hoogmis huldiging in het Bondslokaal door de parochianen, met aanbieding feestgeschenk. Verslag van de Venraysche Veemarkten over 1938. Wy lezen in „De Vee- en Vleesch. handel" Marktaanvoeren. Diersoort 1938 1937 1936 Runderen 454 588 1173 Kalveren 56 5 62 Biggen 1927 1418 3508 Paarden 558 382 471 Totaal 2995 2393 5214 Het spijt my, zoo schryft ons de secretaris der gemeente Venray, dat myn jaarlyksch kort verslag van de Venraysche markten ook over 1938 nog in mineur-toon moet klinken en nog het sombere geluid moet heb ben van 't jaar 1937. Al valt er ge lukkig ook een lichtpuntje te be speuren en al blyft onze gegronde en zekere hoop, dat onze markten weldra weer haar oude, voorname plaats zullen innemen in de ry der Nederlandsche markten. Want de achteruitgang, die er de laatste jaren te bespeuren en te betreuren viel, is geen natuurlyk verval, vindt niet GEIJSTEREN. Heden Zaterdag om 2 uur wordt er in de bosschen van Baron de Weichs de Wenne alhier, een Cross Country en vossenjacht gehouden. Hieraan nemen uitsluitend deel ruiters en paarden uit de kring Wanssum. H. Priesterwijding. Z. H. Exc. Mgr. dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond, zal Zater- a.s. in de kerk van het Groot Seminarie de H. Priesterwijding toe dienen aan de volgende eerw. heeren, allen aan het Groot Seminarie: P. van Amstel, Maastricht; F. Bellen, Roermond; L. Bettlnger, Horst; P. Boymans, Eygelshoven; L. Feiter, Kerkrade; J. Frijns, Epen; M. Fris sen, Houthem-St. Gerlach; A. Glbbels Heerlerheide; J. Heuschen. Nieuwen- hagen; Ch. Janssen Maastricht; M. Keizers, Horst; P. van Leipsig, Te- gelen; W. Meys, Nieuwenhagen; M. Py'pers, Swalmen; L. Sangers Maas- bracht; A. Timmermans, Kessel; A. Vondenhoff. Kerkrade en H. Wismans Cuyk. Ondervindt t *iil» Kleding wint t Waar zitten groote vermogens Van de jaarlyks door het Centraal Bureau voor de Statistiek bewerkte statistiek der inkomens en vermogens in Nederland, is zoo juist die betref fende het jaar 1937/1938 verscheneD. Voor elk der ruim 1000 gemeenten wordt hierin melding gemaakt van het aantal aangeslagenen in de in komsten- en vermogensbelasting, van het bedrag hunner inkomens en ver mogen, alsmede van het gemiddeld inkomen en vermogen per aange slagene en per inwoner. Dezelfde gegevens zijn in deze statistiek ook opgenomen voor de 11 provinciën, de 42 economisch-geor- grafische groepen en een zevental groepen van gemeente naar het zielental. Door onderlinge vergelijking dezer cyfers verkrijgt men een globalen indruk van de groote of mindere welvaart der bevolking in de ver schillende deelen van ons land. Hoe sterk deze cijfers welafwyken, moge onder meer hieruit blyken, dat per 1000 inwoners m Amsterdam 221 en in de Drentsche veenstreken 65 personen aangeslagen werden in de inkomstenbelasting. Terwyl in de Mynstreek per 1000 inwoners 8 per sonen werden aangeslagen in de vermogensbelasting.) Duitsch-Roemeensch vijfjaren plan. Na vrij langdurige en in vriend- schappeiyken geest gevoerde onder handelingen werd te Boekarest Don derdag de Duitsch—Roemeensche overeenkomst geteekend, welke den grondslag vormt voor een verdere uitbreiding der wederzydsche han delsbetrekkingen. In een hierover uitgegeven com muniqué wordt o.a. gezegd, dat de Duitsche en de Roemeensche regee ring het erover eens zyn, dat de productie van Roemenië nog vér strekkende mogelykheden tot ont wikkeling behelst. De Roemeensche productie kan door een doelmatige organisatie worden opgevoerd, waar door zy in de aan Roemenië grenzen de gebieden en in Groot-Duitschland een ruimer afzetgebied kan vinden. In de nieuwe overeenkomst heeft Duitschland zich bereid verklaard, zyn ervaring op het gebied van den land- en boschbouw ter beschikking te stellen en de induetrieele instal laties te leveren. Chamberlain's verklaring. In het lagerhuis heeft minister president Chamberlain verklaard „De regeering heeft reeds uiteen gezet, dat de jongste actie van de Duitsche regeering de vraag heeft doen rijzen, of die regeering niet door opeenvolgende daden wil trach ten Europa te overheerschen en misschien zelfs nog verder te gaan. Indien deze uitlegging van de be doelingen der Duitsche regeering zou blyken juist te zyn, dan acht de Britsche regeeriDg zich verplicht te verklaren, dat een dergelijk optreden, zooals ook in het verleden is ge beurd. den succesvollen tegenstand van Engeland en andere landen, die prijs stellen op hun vrijheid, tot gevolg zou hebben. Ik kan nog geen mededeelingen doen over de beraad slagingen, die met andere regeeringen gehouden zyn, in verband met de jongste ontwikkeling." DONDERDAG half 7 leesmis, 7 u. te Veltum H. M«s, kwart na zeven Sacramentsmis en generale H. Com munie van de leerlingen der Jongens school, 8 uur jaarg. voor Hendrik Poels, Hermina Evers en kinderen. VRIJDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis, 8 uur gez. H. Mis ter eere van de Zeven Smar ten van Maria, 6 uur H. Kruisweg. ZATERDAG half 7 O. L. Vr.-Mis, 7 uur leesmis. half 8 gest. jaarg. voor Elisabeth Arts, 8 uur gest. jaarg. voor Peter Antoon van den Munckhof, zyne echtgen. Theodora Poels, hunne dochter Henrica en Gerard Lamberts, 6 uur Lof. PAASCHCOMMUNIE AAN DE ZIEKEN Vrydag 31 Maart zal de H. Com munie aan de zieken gebracht worden op den gewonen tijd. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heiligen A. Broers, M. Aben, Ant. Stevens, W. Broers. K. J. V. Vandaag, Zaterdag, worden om 8 uur alle leidsters op 't gebouw ver wacht. Zondag half 8 leidsters. Dinsdag 2 uur naaikrans, half 8 begin van de kruisweg novene. Donderdag 8 uur kringverg. K.3.V.- leidsters, en voorzitsters standsgroe pen. Poetsen door leidsters K.A.JV. Dinsdag half 8 kruisweg novene. Vrydag 8 uur algem. verg. K.M.J.V. Dinsdag half 8 Kruisweg-novene- Donderdag 8 u. algem. vergadering. K.B.J.V. Dinsdag half 8 Kruisweg-novene. Donderdag 2 u. algem. vergadering. Allen, die meegedaan hebben aan de tooneelavonden worden a.s. Zon dag op 't gebouw verwacht. K. J. M. Zondag half 11 Theresia-, Elisabeth- Oda- en Lidwinagroep, 3 uur Mar. Philippetto, Agnes, Rosa v. Lima. Patronaats-Agenda. Zondag: na de Hoogmis tot 12 uur Leesbibliotheek. Half 7 tot half 10 Patronaat. Half 8—8 uur Groepraad voor G.L. en A.G.L. Dinsdag: geen Goud-Pluvier wegens tentoonstelling in de zaal. Jonge Wacht. Maandag: 78 Aspirantengroep A Dinsdag: 78 Bonifaciusgroep Woensdag: 7—8 Aspirantengroep B 7—8 Gerardusgroep Jonge Werkman. Woensdag: 8—9 uur groep voor alle Jo We'ers. Gewestelijke Sociale Cursus. Deze week geen les. Wel zorgen voorgekiemd. Bij L. BACKUS, Stationsweg 23. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 17 tot 23 Maart GEBOREN Gerardus N. J. Kruyssen, Oostsingei Mathieu M. G. Hermans, Langstraat Henriette B. M. Burgers, Veulen Petronella J. L. M. Hendrix, Oostrum Antonia H. M. Phlipsen, Merselo OVERLEDEN: Leonardus Litjens, echtgenoot van C. Seykens, 35 jaar, Steegsbroek. Anna C. Janssen, 78 jaar, St. Josephgesticht. Marie C. Thyssen, weduwe van Ch. Kuypers, 81 jaar, Kruitweg. Willemina Verstappen, weduwe van J. Tacken, 90 jaar, Oostrum. 2 patiënten St. Servatius. Kerkelijke Diensten» PAROCHIE-ACTIE i meer eer bied en liefde voor Christus Eucharlsttcus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der weekkap. van Wyngaarden Heden ZATERDAG brooduitdeellng van de familie Verbunt-Heris van tot 4 uur. Morgen ZONDAG begint de Paasch- tijd, de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur leesmis voor Jqh. L. Gommans, 8 uur H. Mis voor de R.K.W.V. St. Jozef waaronder alle leden zooveel mogeiyk ter H. Tafel naderen, half 3 Kinderlof, 5 uur Lof 5e Lydensmeditatie. In alle H. Missen collecte voor het H. Graf. Na de Hoogmis vergadering Aposto laat des Gebeds. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis voor de vrouw van Martin Jeuken, half 8 best. jaarg. voor de overl. fam. Bouten en van Megen, uur gest. jaarg. voor Johannes Michels en Gertrudis Wismans, 6 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor de vrouw van Theod. van Kessel en beide dochters, 8 uur jaarg. voor Mart. Camps en Maria Hermkens. WOENSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis, half 8 gest. jaarg. voor Mathys Peeters, 8 uur jaarg. voor Hend. Verblakt en Petronella Ver dellen, alle cursisten hun werk in te leveren. De daarop volgende week eindles. Welpen-horde St. Petrus. Woensdags 2 uur. Vrijdags kwart over 4. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, Passie-Zondag. De H. Missen om 5, 6 en 7 uur, Om 8.15 de Hoogmis. Gelegenheid om te biechten aan de Evangelie- zyde na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof met 5de Lydensmeditatie. Onder 't Lof collecte voor de nieuwe Communie bank. DINSDAG, 7de Dinsdag van de Antonius-noveen. Gedurende de uit stelling van 't Allerheiligste te ver dienen volle aflaat. Om 7 uur Antonius -mis, waaronder alg. H. Communie en gebeden ter eere van St. Anto nlus. 's Avonds om 7 uur Lof met predicatie en aanbeveling der inten ties. VRUDAG, feestdag van de Zeven Smarten van Maria, Patrones van de Kerk. 7.30 pl. Hoogmis. 5.30 oefe ning v.d. H. Kruisweg. Op de weekdagen zyn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelyks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. H. H. NISSEN. Zondag 7 uur voor Joh. Goemans. Maandag 7 uur voor de overl. fam. Maas—Sanders. Dinsdag 6.5 tot zekere intentie. Woensdag 6.15 voor D. Wismans. Donderdag 6.15 voor D. Wismans. Zaterdag en Zondag 7 uur voor Joh. Wagemans en Maria Gerrits. DERDE ORDE. Heden Zondag vergadering van de Derde Orde. Om half tien de H. Mis met latynsche misgezangen, welke zal worden opgedragen voor de postulanten. Na de H. Mis gecombi neerde vergadering van mannen en vrouwen, waaronder de plechtigheid der inkleeding van nieuwe leden, waaraan voor dezen een volle aflaat is verbonden. Men wordt verzocht de eerste ry stoelen aan beide kanten vry te laten. Geen vaste plaatsen. Woensdag om 7 uur Requiemmis, voor de overledenen van onze ver- eeniging, in het byzonder van hen, die in deze drie maanden zyn gestorven. De Tertiarissen worden verzocht hierby zooveel mogeiyk aanwezig te zyn. Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 1 burgerdlensf.ireid 24 jaar tegen 1 Mei. 3 boerenknechten tegen Paschen 1 werk-dagmeisje 1 jongen 14 jaar, boerenwerk 1 burgermeisje 14 jaar 1 kindermeisje 3 burgerdienstmeisje 1517 jaar. 1 werkmeisje 23 jaar. 1 burgerdienstmeisje 15 jaar 1 leerling monteur 1 huisnaaister DISTRIBUTIE en SPAREN Maandag 1011 B en C-boeren Donderdag 46 alle anderen Voor de tewerkgestelden by de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9. voor verkregen gunst. N. N., Oostrum. Bij ons vertrek uit Venray aan vrienden en bekenden een Venray, 22 Maart 1939. voor de leerlingen van hel Gymnasium I.C. moeten, met bon erbij, ingele verd zijn vóór 29 Maart. De Rector. Attentie VEULEN Degenen, die belang stellen in de oprichting van een aan het Veulen, worden vriem delijk uitgenoodigd ter verga, dering a.s. Maandag om 7 uur bij G. VAN GASSEL. verkrijgbaar bij 1. HOEX. OOSTRUM DIstricts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD Jongen voor molenaarsbedryf Boerenjongen by boerenfamilie zonder kinderen te Sittard. Schildersknecht of halfwas. Nog eenlge meisjes voor Corsetten fabriek. 1 kappersleerling 1 net boodschapmeisje Naaimeisje leerlinge Burgermeisje 16—jaar te Venray Bekw. winkeljuffr. manufacturen) Burgermeisje v. Broekhulzen 1 werkmeisje voor halve dagen April of Mei Boerenknechten voor Sambeek Overloon, Merselo enz. 3 boerenknechten voor Paschen 2 boerendlenstmeiden y. Paschen voorradig Kachelkunstmoeders vanaf 8 gid. Kuikendroogvoederbakjes met rol vanaf 59 ct. Drinkfonteinen, emmers, spuiten Jacq. Coenen-Houtackers Missaals, Kerkboeken. Kinderboeken, De Katholieke Vrouw, De Katholieke Man, De Katholieke Jongen, Het Katholieke Meisje. Reuzen keuze. Bij eik kerkboek ot missaal een mooie rozenkrans gratis. HOFSTRAAT 8 Dan TOLEP-artikelen geweldig zoo goedkoop. 1 prima Werkspons 10 ct 3 prima Pansponsen 10 ct 2 prima Vaatkwasten 10 ct 12 paar Schoenveters 10 ct 1 Mattenklopper 25 ct 1 flinke Zeemlap 25 ct 1 Handveger en stofblik 25 ct 1 prima em. fluitketel 75 ct 6 prima roest vry e Tafel messen iets moois 75 ct 1 prima Kamermat 140 x 180 75 ct enz. enz. te veel om op te noemen. Ziet Etalages. laessens Bazar. Reuzen keuze Randen, Plakmeel, enz. Hofstraat 8 17 Veeverzelturing Venray-Dorp. Premiebetaling Zondag 26 Maart des voorm. van 9— 10 en van 11-12 uur. Trouwe opkomst gewenscht. De premie bedraagt 2 pet. van de direct na afloop van de verga dering der Veeverzekering heden Zaterdag 25 Maart nam. 4 uur, in 't Bondslokaal te Leunen. AGENDA 1. Opening. 2. No tulen. 3. Jaarverslag. 4. Omslag per koe. 5. Entréegelden. 6. Ver kiezing bestuur. 7. Mededeelin gen en Rondvraag. 8. Sluiting 14-15 jaar, voor dadelijk Schelbergen, Stationsweg 29a GEVRAAGD voor 1 April in burgergezin, boven 28 jaar Adres bureau dezer. j Gevraagd flinke werkster voor Vrijdags. Verheugen, Grootestraat GE VRAAGD tegen 1 Mei die goed kan melken. H. Michels, Kleindorp-Merselo GEVRAAGD voor 1 Mei een zelfstandige P. Smits, Schoolstraat. S TE KOOP een dragende .koe tweede kalf, aan telling 17 Juni, een rund 14 md. oud Wed. Vullings, Overbroek. 15 weken dracht, en een dr. koe of vaars H. Goumans, .Lull. TB KLOOF met dubbelreiniger en 7 p.k. Lister motor. Adres bureau dezer. TE KOOP 2 weibeesten 18 m. oud (os) 2—5 m. oud, en 15000 kg. L. Cox, Veulen H 16. TB KOOF 4 ongem. biggen, weibeest 20 md. en een slagkar middelzwaar, m. prima onderstel W. Claessens, Overbroek 15 w. dracht, JvR Joh. van Osch, Weverslo groot 38 are, gelegen in de kom van 't dorp. Adres bureau dezer. 310 t«i S- Nofaris i zal op Dim 6 uur, in hel sens te Vent de Erfgen. publil Gen I. Huis, met erf, sch, hok, kippenj Langstraat a. 82 c. II. Bouwlij Veld Sectie c., begrensd L Dames Ambil Aanvaardit* koop I op lT stond. In lal Betaling kl OPENBAR Landbcy wegens opj, Notaris i tal zal op Maandj 2 uur, ten huis Kinderen Asa$ Scheide, publiek! Akker- en als karren, ploj ploeg, aardappa wanmolen, gieq en wat verder aangeboden. INBI Notaris i TE zal op Dinsdag uur ten huizei Heer G. Vulli Venray publiel Huismeubels kasten, glas en, Slagkar, wai machine, ploeg,; gen, paardents schuurgereedscj telingen, varkt koop zal worde TE) Uitneembai Prima ket Linnets Groote linnenki Uittrektaff Kamerameubler 4 stoelt; Handwasu Oirschotsa Tuinslan Divar Groote partip trouwen, ext^l l TB 1 ERRES it prima, met luidt zonder gebreke Eindstraat 15 TEI jongei 10 ct. per ;u Secretaris Bote - f Damessc vai Herensd vai Meisjes- schoenei boveiwt vai Bi

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2