TWEEDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Langs de kruislijnen der Europeesche Imperia. FEUILLETON. Een meisje in de Wild West. Thans versterkt door Codeine Omzetbelasting, ABP!/SIROOP Paarden- en Vee verzekering Venray. Zaterdag IS Maart 1939 Zestigste Jaargang No 11 Een onzer eigen medewerkers naar Corsica, Rome, Tunis. Lybië, Egypte, Palestina, Balkan- en Donaulanden. Een belangwekkende serie reisbrieven. XL PALERMO—SICILIË, Ik heb Napels natuurlijk niet kunnen verlaten zonder een pel erimage te hebben ondernomen naar den grimmigen, eeuwig rookende Vesuvius, twien;> 'oun' tuur den wijden omtrek beheer schen kan, machtig en ^5^ kend oprijzend uit de Blauwe Golf. Als een dondergod, die onder zijn voet de eeuwenoude resten bewaart van de otters - aan steden en menschenleyens welke hij eens heeft geeischt. Zullen ze hem nu voor goed hebben verzadigd? De Vesuvius blijft onbereken baar in zijn willekeur; vaak moe ten ziin bewakers een „verhoogde werking" vermelden en daarmee waarschuwen tegen de mogelijk heid van een vernieuwde hevige "'De^VesuviuS js interessanter op een afstand als de decoratieve horizonfiguur, dan van nabij. Is niet moeilijk om hem te be stijgen; een electrisch kabel- spoortje voert den toerist tot bi] den top, waar hij in de omgeving van den rookenden krater mag rondscharrelen, mits hij zl<£ leiden door een der officieel aangestelde gidsen. De met meters dikke lava oversooelde berghellingen zijn dor 'en doodsch; de lucht is bezwangerd met een onaangena- men, prikkelenden geur als van brandende pek. Liever vertoeven we aan den voet van den berg, daar, waar de oude steden Pompeji en Her- culanum worden uitgeg^en ut de lava, welke haar sedert het iaar 79 na Christus, hebben gedekt. Zuid-ltalië is een aard- bevingsgebied; men herinnere zich slechts de ramp van Messr na (een gebeurtenis uit onzen tijd) welke duizenden menschen- levens eischte. Ook de streek van Napels is herhaaldelijk door aardbevingen geteisterd. Pompcji en. num werden reeds in 63 na Christus gedeeltelijk door een aardbeving verwoest; de schade was nog maar nauwelijks her steld, toen in 79 een hevige uit barsting van den Vesuvius de beide steden (en ook de stad Stabiae) van den aardbodem ver delgde; ze werden althans onder een vele meters dikke laag van lava en modder bedolven. De steden werden eigenlijk in de 18e eeuw pas hervonden; in de 19e eeuw begonnen in Pom- 21 Wel, je kunt geloot ik, een paar dingen op die kaart veranderen, zei de dokter. Haal het „onbekend" maar door, en zet er den naam voor in de plaatsCourt, Ted Court. VIJFTIENDE HOOFDSTUK. Augustus J. Carver nam de moeilijke taak op zich de nieuwe eigenares van de Bar Rafter K. op de hoogte te brengen van het ongeluk van haar accountant. Hij reed op Zondagmiddag naar de ranch en vond Nora Jane op de veran da van het woonhuis. Zoo voorzichtig mogelijk vertelde hij, dat Court in het hospitaal lag, tamelijk gewond, maar verder niet in levensge vaar. Het bloed week langzaam uit haar wangen, Vertel me alstublieft alles, Mr. Carver. Is hij... beroofd Dien indruk kreeg men niet, Miss Moran. Hij had 25 of 30 dollar op zak, toen ze hem vonden Was dat alles Haar stem klonk scherp, toen ze het vroeg. Carver meende dat ze woe dend was. omdat één van haar bedien den getoond had haar vertrouwen niet waard te zijn. Maar ze kon werkelijk niet zeggen, dat hij haar niet gewaarschuwd had voor dien jongen man... En hij begon langzaam maar zeker de lus om Courts peji de opgravingen in Her culanum is men daarmee pas sedert 1927 systematisch bezig, Deze opgravingen zijn ontzaglijk duur, v/ant op de resten van 1 vergane hebben de menschen den loop der eeuwen nieuwe nederzettingen gebouwd; boven Herculanum b.v. verrees h plaatsje Resina. Er moet heel wat grond met de daarop staande behuizingen worden gekocht, voor men aan het graafwerk kan-beginnen. En dat graafwerk strekt zich uit tot 20 Meter diep Wat men aldus te voorschij heeft gebracht, is buitengewoon interessant. Het is voor den toe rist een fantastische bekoring om te dwalen door en over de straat jes uit een grijs verleden zeer smalle, typische straatjes, met ter weerszijden een trottoir langs de gevels van huizen en winkels. Pompeji is thans voor circa tweederde blootgelegd, het bloot gelegde deel van Herculanum is veel kleiner, maar interessanter. Herculanum was een buitenplaats een soort lustoord voor de rijke Romeinen; Pompeji was een handelsstad. Bovendien: Pompej" is kort en klein geslagen door bonken vuur, gloeiende asch en puinsteen. Van 'de 20.000 inwo ners werd er waarschijnlijk niet één gered; bij de opgravingen van thans werden nog 2000 skeletten van menschen gevonden. Toen Pompeji bijna geheel was vernietigd, ging de lavastroom geheel over haar heen. In Herculanum zijn geen slacht offers gevallen - de bevolking heeft de stad tijdig verlaten. Eerst werd Herculanum over spoeld door een gloeienden mod derstroom, een mengsel van asch aarde en water later vloeibaar daar overheen de lava. Aldus werd Herculanum als 't ware conserveerend omsloten, eeuwen. In Pompeji moet men recon- strueeren uit brokstukken, maar Herculanum vindt men terug, bijna in haar oorspronkeiijken toestand. Slechts 't hout van de trappen, balcons en meubelen is grootendeels, hoewel nog aan wezig, verkoold. Deze resten zijn thans echter op deskundige wijze geconserveerd. In Herculanum vond men de huizen der oude Romeinen terug, zooals ze waren; in verdiepingen, met hun mozaïkvloeren, beschil derde wanden, beelden en andere kunstwerken. O, 't is heerlijk om dat alles te mogen zien. Winkels met toonbanken, deu ren, touwwerken, schalen, kruiken tafels. Ik ben in slaapkamers ge weest, waar de ledikanten, van brons en hout, nog bijna gaaf zijn flacons met parfums, lamp jes, linnenkasten, glas- en aarde werken. Ik heb in een huiskapel gestaan en in een (natuurlijk 1 heidenschen) tempel. Ik zag de resten van (verkoold) brood, biscuit, van kleeren, okkernoten, dieren en andere etenswaten. Alles in Herculanum wijst op nek strakker aan te halen. Hij vertelde, dat hij, toen hij vernam dat Court in het hospitaal gebracht was, een paar menschen aan het werk gezet had om uit te visschen, wat er precies gebeurd was. Toen was hem gebleken, dat Ted Court Vrijdagavond in Black Butte was verschenen. Dien avond was hij matig geweest en had slechts een paar gla zen gedronken en een beetje aan de roulette gespeeld. Zaterdagavond echter was hij stom dronken geweest, had aan iedereen, die het hooren wilde verteld, dat hij iemand doodschieten zou en had wild en woest gespeeld. Hij had een paar vlegelachtige opmerkingen tot den croupier gericht, die er echter geen acht op had geslagen. Eenige uren later werd hij ergens op straat gevon den. Wat echter precies met hem ge beurd was, had de heer Carver niet kunnen ontdekken. Carver toonde zich zeer voldaan, toen Miss Moran hem duidelijk maakte hoe zeer ze zijn edelmoedigheid op prijs stelde en hij deed nog een ver haal van een kassier van zijn bank, dien men altijd vertrouwd had en die er toch met een flink aantal dollars van door was gegaan. Toen Carver vertrok volgde Nora Jane's roode auto op korten afstand en schoot zelfs vlak voor de stad langs hem heen. Carver grinnikte. Nora Jane wilde met Court zelf praten, als het maar eenigszins kon 1 Nora Jane reed regelrecht naar het iekenhuis. Toen ze het verbonden hoofd van den man in de kussens zag, kwam er heel even een mist voor haar oogen. Ze ging op den witten stoel naast zijn bed zitten. Is het dus waar? Hij knikte zonuer iets te zeggen Je was roekeloos en je speelde met het geld, dat ik je toevertrouwde. Je hebt verloren... alles... hoewel je een geweldige luxe, ook de tuinen met kostbare beeldwerken, marmeren zuilen-gaanderijen enz. vanwaar men langs de glooiende berghelling op de zee uitzag. Reisindrukken voor de krant- Wat 'n ondoenlijk iets eigenlijk. Eén dag in Pompeji en Hercula num en nten heeft het volume van een dik boek noodig, als men z'n indrukken werkelijk vol ledig op papier zou willen en kunnen uiten. De boot voerde me inmiddels van Napels naar Sicilië, waar ik te Palermo wacht op overtocht naar het zwarte werelddeel, naar Afrika. Sicilië, het is sedert 1860 bij Italië ingelijfd, maar eigenlijk.... Voor de Siciiianen geldt hetzelfde als voor de Corsicanenze wil len zich zelf zijn. Sicilië heeft een roemrijke geschiedenis, ik mis helaas de gelegenheid om er van te gewagen. Om het eens sterk overdreven er. zéér oneer- bieding te zeggen je kunt er niet loopen op Sicilië, of je moet oppassen, dat je je hals niet breekt over de brokstukken, welke er worden bewaard van een Grieksche of Egyptische of Ro- meinsche of Middeleeuwsche cultuur. Veel woest berglandschap. Vendetta (bloedwraak). Een, ge lukkig langzamerhand uitsterven de, geheime misdadigersbende (de Maffia), welke de bevolking (tegenwoording ruim 4 millioen zielen) eeuwen lang heeft geter roriseerd en haar vertegenwoor digers onder alle standen telde en telt. Land met weelderigen planten groei, maar des zomers gelijken de Siciliaansche velden op step pen, de uit Afrika overge komen gloeiende woestijnwinden verbranden dan alles, 's Winters groeit er tarwe, men was hier en daar aan het oogsten, terwijl ik op Sicilië vertoefde. Uren kan men gaan door de bosschen met amandelboomen, die thans in Febtuari als eindeloos groote rose bouquetten zijn. Trouwens, de helft van den wereldoogst aan amandelen komt van Sicilië. Het land is buiten gewoon schilderachtig, vooral tesamen met zijn bevolking. Het wemelt er van typische, kleine, twee-wielige, hooge wagentjes, die voor allerlei doeleinden wor den gebruikt; voor het vervoer n.l. van alle mogelijke en onmo gelijke goederen en tenslotte óók na gereinigd en opgetuigd te zijn voor het vervoer der gezinsleden, naar de stad, de markt, de kerk of het feest. Die karretjes zijn rijk gesneden en versierd, van de spaken der wielen af tot de paneelen van de zijschotten. Deze bevatten kleurige schilderingenhistori sche tafereelen of beelden uit de kerkelijke geschiedenis. De kleine paardjes of de muilezels, die deze wagens trekken, zijn rijk en vooral zéér hoog opgetuigd, met plui men en rinkelende bellen. Ook in de steden ziet men honderden van deze karretjes en men ziet er enkel van deze. Bieten, cement zakken graan, kortomvan alles wordt er ge stapeld op de wagentjes, op welker flanken het wemelt van bontgeschilderde koningen en heiligen. Palermo. Ik wacht hier op mijn schuit voor Afrika. Ik ben zoo zoetjesaan moe van Italië, z'n onuitputtelijke restanten van het verleden, z'n gidsen, aapjes koetsiers en bedeltuig. De ont zaglijke rijkdommen aan bouw en andere kunstwerken hebben me méér dan volkomen verza- digd. Ook Palermo is vol van oude paleizen kathedralen, subtropische parken en vol ook van alle Italiaansche plagen. Men heeft me er rondgesleurd door het palazzo reale en andere impo sante gebouwen van Moorsche of gothische stijl. Ik ben er langs de tomben geleid van -— wie was het ook weer o ja, van koning Constantijn en van koning Frederik (aan wiens voeten 'n groot lint met.... hakenkruis was gedeponeerd); en ik heb aan de graven gestaan van de vrouw van koning Frederik, en van z'n moeder, en van z'n tante. Ze hebben me langs een kardinaals- troon geleid en me laten griezelen voor de graftombe van de H. Rosalia, die de tombe achter een altaar was weggestopt. „Nou moet u op dat trapje gaan staan", zei de gids me. „En dan daar in die donkerte kijken." Ik keek in de diepste duisternis. En onderwijl stond de gids met twee eindjes electrische draad te manoeuvreerenhij haakte ze aan elkaar, maar er gebeurde niets. „Laat maar", zei ik tenslotte, bang voor kortsluiting. Maar op eens ging er een licht aan achtet een zwaar ijzeren hekwerk en toen zag ik het, staande op mijn trapje achter het hoofdaltaar van de kathedraal een graftombe, omgeven van veel koperwerk en goudschittering. St. Rosalia 1 fluisterde mijn gids met nadruk. 01 zei ik. Neen, 't interesseert me niet langer. Italië is me toch eigenlijk, van Noord tot Zuid, te veel kijkspul. Ik wil eris wat énders, ik wil Afrika zien. Ook het Italiaansche fascisme komt me meer en meer een kijk spul voor. Ik heb de indruk, dat het volk vergaat van armoe en narigheid, maar dat Mussolini maar staat te commandeeren: blaas, blaas je op 1 Nog méér, nog harder, dan lijken we nog grooter en nog dikker 1 En nou wachten ze in Rome af, of de rest van de wereld, Frankrijk in het bijzonder, nog niet omvalt van ontzag voor Italië's omvang en beteekenis. Ze wachten met spanning, want als het effect aan de andere zijde wegblijft, dan... komt de knal aan eigen kant. Dan barst n.l. de op- geblazene Ik wacht op m'n boot naar Tunis. Ik... mag Italië uit. Ja, ik mag. Verbeeld je: men heeft van de Italiaansche politie-autoriteiten een visum noodig op z'n pas, om naar Tunis te mogen gaan, een Fransche kolonie 1 Enfin, ik heb mijn visum gekregen. Daarmee ben ik hopelijk de laatste Italiaansche politie controle gepasseerd. Je wordt in Italië overal en door alle mogelijke instanties „aan den tand gevoeld." Soms kunnen ze je nog niet rus tig je maaltijd laten gebruiken. In Livorno gebeurde het me, dat ze me in het restaurant, waar ik zat te tafelen, m'n pas kwamen opvragen. Ze hadden een paar uur tevoren vergeten „iets" na te zien! In Rome werd ik op het politie bureau ontboden. Ik heb er een paar uur zoek gebracht. Hoe of m'n vader heette, t.w. hoe z'n vóórnamen luidden. En m'n moe der. Vóórnamen asjeblieft! Een stiekem onderzoekof ik niet van Joodsche afkomst was! Ik heb in Italië steeds het gevoel gehad, of de een of ander er om me heen liep te scharrelen.... Een oud middel in nieuwe samenstelling pe slömoplossende werking der oude krulden en hoest- bedwingende „codeïne", ma ken tezamen AKKER's Abdij siroop tot „*s-Werelds béste Hoestsiroop". De beproefde AbdjjsiroopzalookUwborst- benauwdheden kunnen ver lichten, ook voor de vast zittende en prikkelende slijm losmaken. Uw afmattende noestbuien, evengoed als 't krlebelhoestje in den nacht stoppen. Volgde raad: „Neem kuchje AKKERs Abdijsiroop die U snel helpt. Benige der 20 kruiden In verband met de nog steeds vele verzoeken om inlichtingen en de daarbij gebleken onbekendheid en misvattingen omtrent enkele bepa lingen inzake de Omzetbelastingwet vestigt de Inspecteur der Invoer rechten en Accijnzen te Venlo nog eens speciaal de aandacht op de vol gende bepalingen van bedoelde wet. Niet alleen z$, die fabriceeren of doen fabriceeren, zijn tot naleving der wet verplicht, ook de wederver- koopers (b.v. winkeliers, caféhouders e.d.) zijn o.m. gehouden de van om zetbelastingzegels voorziene of daar mee gelijkgestelde facturen te be waren en in te schrijven in een door den Minister van Financiën voorge schreven register van ingekomen facturen. Indien door een fabrikant of weder- verkooper ten onrechte geen fac turen worden ontvangen of facturen, die ten onrechte niet zijn voorzien van omzetbelastingzegels of een daar voor in de plaats tredende mede- deeling op de factuur, is deze ver plicht daarvan aangifte te doen bij AKKER 'S (y-Sü vehsE&ikbe tegen hoest, griep, bronchitis, asthma. Flac. 90ct„ f 1.60. f2.40. f4.20. Alom verkrügb. den inspecteur voornoemd. De wet verklaart bovendien uitdrukkelijk de hierboven genoemde koopers aan sprakelijk voor de belasting, als zij niet kunnen aantoonen deze te heb ben betaald. Fabrikanten zijn verplicht, indien zij facturen moeten uitreiken we gens levering van aan belastinghef fing onderworpen goederen, dit te doen binnen 14 dagen na afloop der maand, waarin de goederen zijn ge leverd. Van dezen termijn kan onder geen voorwaarde worden afgeweken. Het zou te ver voeren om in fines ses af te dalen, doch zij die inlich tingen wenschen, kunnen deze beko men bij voornoemden Inspecteur of bij de ambtenaren der invoerrechten en accijnzen ter plaatse. Worden bedoelde bepalingen niet nageleefd, dan stelt men zich thans bloot aan een bekeuring, welke reeds in verschillende gevallen is ingesteld. Men zij du3 gewaarschuwd! Onder Voorzitter Hub. Janssen hielden der leden der Onderlinge Paarden- en Veeverzekering in het Patronaat Vrijdag j.l. hunne jaar vergadering. Nadat de Voorzitter de vergade ring met den Christelijken groet had geopend, sprak hij een woord van welkom tot de aanwezigen en weet de minder drukke opkomst aan de Maartsche buien, die niet tot uitgaan lokten. Hij verzocht den Secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onveranderd werden goedgekeurd, waarna de Secretaris het volgende jaarverslag uitbracht ^Aantal leden 567. {[Aantal verzekerde paarden 864. Verzekerd kapitaal f 285.460. Onteigend werden 34 paarden, waarvan de schade bedroeg f4183,15. Aan 35 leden werd voergeld be- wist wat er van afhing. Haar stem trilde van bedwongen ontroering Een ontroering, te sterk dan dat ze alleen had kunnen ontstaan door het verlies van een paar honderd dollar. Vertrouwen en vriendschap had den een dolkstoot ontvangen. Hij knikte langzaam. Ze beet op haar onderlip. Als je wat te zeggen hebt zeg het dan, ik ben hier om naar je te luisteren. Hij slikte. Zijn lippen waren geschaafd en gezwollen. Eén oog was zwart op- geloopen en het andere keek van onder het verband uit. Wie heeft er met u over gespro ken vroeg hij met dikke tong. Is dat zoo belangrijk Is het niet genoeg, dat ik het weet en dat je er niets op te zeggen weet Ze stond half van haar stoel op, maar ging weer zitten toen hij zijn hand waarschuwend ophief. Als u hierheen bent gekomen om erontschuldigingen te hooren, dan bent i voor niets gekomen. Ik vroeg dat geld van u, om er een absoluut zeker spel mee te spelen zooals ik dacht... En hij vertelde haar kort van zijn ontdekking van den zwendel met het roulette-wiel en van zijn aanvankelijke winsten. Toen wilde ik tweehonderd dollar zetten om zevenduizend in eens te winnen.... ik zei u er niets van toen ik u om geld vroeg, want dan zou u het niet gewild hebben.... in Ohio wordt gokken als een zonde beschouwd, ge loof ik. We zouden met één slag ge wonnen hebben, als mijn plan gewerkt had. Maar het werkte niet.Ik speelde op het nummer van de bank, en dat was juist waarop de bank wachtte. Ze hadden mijn spel en mijn plan door; ze schakelden de geheime controle, waarmee ze naar believen „nul" of „dubbel nul" konden doen winnen, uit... en ik verloor. Dat is de heele geschie-1 denis en u kunt ermee doen wat u wilt. .En wat zou je mij aanraden met uw verhaal te doen vroeg ze sar castisch. De hoofdzaak lijkt me, dat je drommels goed wist dat ik je plan nooit toegestaan zou hebben. Je speelde met mijn geld en je verloor het. Je werd dronken en„„ Ikwat Wie heeft u dat ver teld? Ze scheen de interruptie niet te hooren en sprak woedend verder. Misschien kun je me, voordat ik weg ga, nog een goeden raad geven, wat ik aan Mr. Carver zeggen moet, morgen. Jij was het die den brief schreef, waarin ik hem beloofde Maandagmorgen die schuld van zes duizend dollar te betalen. Hij herinnerde me vandaag aan die belofte. Eenige seconden lang staarde hij haar aan. Daarna draaide hij zijn ge zicht naar den muur. Hij hoorde het geluid van haar schoentjes, toen ze naar de deur liep. Met haar hand op den knop bleef ze nog even staan, toen hij weer sprak. U hebt Keizer Guus vandaag weer gesproken Ja, En hij heeft u alles verteld Hij vertelde mij wat er vannacht gebeurde. Misschien interesseert het je ook te weten, dat Mr. Carver per soonlijk borg staat voor de kosten van je verpleging Je werkgeefster... ze trachtte nu expres hem met woorden te kwetsen... zou anders groote moei lijkheden hebben om die kosten te betalen, aangezien ze nog maar honderd dollar bezit. Even schoten zijn oogen vuur. U kunt Mr. Carver hartelijk be danken voor de zorg, die hij aan mij besteedt. Zeg hem, dat ik niets anders van hem verwacht had en dat ik het niet vergeten zal... nooit. Zijn bed kraakte, toen hij haar nog- j zijn rug toedraaide. Nora Jane rende bijna de gang af. Haar kleine kin stond gevaarlijk uitdagend naar voren, maar Dokter Morgan wenschte niet te zien dat het signaal op onveilig stond. Hoe gaat het, Mis Nora Janet hoe gaat het Niet noodig te vragen of u den jongen man gezien hebt, wel? U hoeft zich geen zorgen over hem te maken, hij is een sterke kerel en alle wonden en kneuzingen zijn maar aan den buitenkant. Zoo tegen het einde van de week zal hij weer in orde zijn. Ik maak me geen zorgen, dokter en ik heb ook geen medelijden met hem. Zij ging een stap op zij om hem door te laten, maar Morgan's lange arm hield haar vast. Kom, kom, wat is er nu weer aan de hand Er is niets aan de hand, dokter, letterlijk niets. Alleen een klein verschil van meening, dat is alles. Als ik in het Westen zou blijven... wat nu niet erg waarschijnlijk meer is... zou ik over schieten, gokken en dronkenschap mis schien net zoo leeren denken als jullie. Nu kan ik dat echter niet. Eén oogenblikje, Miss Moran. Tegelijk met de uitdrukking van goedmoedigen humor uit zijn oogen verdween het gerekte cowboy dialect uit des dokters mond. Hij wees naar één van de deuren in de kamer. Wij noemen dat de ontvangkamer. Mannen en vrouwen wachten daar soms op bericht of de menschen, die hun na aan het hart liggen, in de operatie kamer zijn gestorven of zullen blijven leven Ga daar binnen. Ik moet met u spreken. Nora Jane Moran gehoorzaamdeze dacht er zelfs niet aan zich door het op scherpen toon geuite bevel beleedigd te voelen. Eén oogenblik zag ze Stephen Morgan, zooals alleen zijn collega's hem kenden: een man, die meer dan eens in de moeilijkste en gevaarlijkste omstandigheden zijn leven gewaagd had om dat van een ander te redden. Hij trad achter haar de kamer binnen en sloot de deur achter zich. Toen hrj sprak, vloeiden de woorden weer in het gekauwde dialect van het Westen over zijn lippen. Ik heb vanochtend een beetje met den jongen Court gepraat. Hij was niet buitengewoon spraakzaam, maar toen ik er op aandrong zei hij toch.... iets. Wat u van hem denkt, gaat mij niets aan. Ik zal ook het gokken niet verdedigen, wel wetend dat zelfs een eerlijk spelende roulette op den duur niet te verslaan is, al heb ik er soms wel eens een maaltijd of nachtrust voor over om een pittig spelletje poker te spelen. Wat u betrefthij wordt schul dig bevonden van te hebben verloren in plaats van te hebben gewonnen. Maar een minuut geleden zei u iets over „dronkenschap." Wie heeft u dat ver teld? Nora Jane vond haar spraak terug. Mr. Carver kwam vanmiddag naar de ranch om mij te vertellen, dat Court in het ziekenhuis lag. Hij heeft dezaak laten onderzoeken. Er werd gemeld, dat Court in het speelhuis al dronken was en dat hij een paar uur later stom dronken op straat gevonden werd Ge wond en in een slecht bekendstaande buurt. Juist. Toch zou ik u eraan willen herinneren, dat hij alleen en uitsluitend voor u gokte. En verder kunt u mijn woord van eer krijgen, dat Court niet méér dronken was dan u op dit oogen blik bent. Hij werd overvallen, dat staat absoluut vast, maar te oordeelen naar de ontvellingen op de knokkels van zijn handen loopen een paar van zijn aan vallers nu nog met de zichtbare ge volgen van het gevecht rond... maar dronken was hij niet. Of men heeft een flesch alcohol op zijn hoofd kapot geslagen. Of men heeft later drank over hem heen gegooid om het te

Peel en Maas | 1939 | | pagina 5