J f ClUC J Gemengde Berichten Buitenland. „Ziet, Jezus komt Eieren 32 VOr 1 Eindstaa Adveren Vergadc GEVRA^ diendht f JAARLIJKSCH ONDERZOEK VERLOFGANGERS De Burgemeester van Venray brengt, ter algemeene kennis, dat door den heer Minister van Defensie is bepaald, dat behoudens onvoor ziene omstandigheden in de tweede helft van Mei a.s. en in Juni het jaarlijksch onderzoek plaats heeft van de gewone dienstplichtigen der landmacht van de lichtingen 1930 en 1931. Plaats en tijd van het onderzoek zullen nader worden bekend gemaakt. Venray, 14 Maart 1939. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. HOOFDKEURING VAN SPRINGSTIEREN. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat de houders van springstieren, die hunne stieren aan de op 1 Mei a.s. te Venray te houden hoofdkeuring wen- schen te onderwerpen, hiervan ter Secretarie aangifte moeten doen vóór den 20 April a.s. Na genoemden datum zullen ter Secretarie geen aangiften meer worden aangenomen. Venray, 16 Maart 1939. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN. GEVONDENeen rijwielplaatje. Inlichtingen Maasheesche weg 18. GEVONDEN: een belastingraerk, is op het politiebureau. TROUWRINGEN is een vertrouwensartikel. Koopt uw ringen bg een soiled oud adres. Wij vragen geen hoogen prgs en leveren GOUD voor uw geld. Onze sorteering is zeer uitgebreid. Mooi graveeren gratis. Zie Etalage, H. CAMPS, Grootestraat 40-jarig jubileum Onze oud-dorpsgenoot de Z.E. Heer H. Wismans, voorheen Professor te Rolduc en Pastoor te Lottum en Sevenum, thans rustend te Nijmegen, herdenkt heden Zaterdag zijn 40- jarig Priesterjubileum. Vergadering Landbouwbond VenrayDorp. De Voorzitter opent de vergadering met den Christel, groet en heet de aanwezigen, vooral de geestel. advi seur, hartelijk welkom. De notulen der vorige algemeene vergadering worden door den secre taris voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Daarna wordt door den zaakvoer der verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar, waaraan het vol gende wordt ontleend: Omzet over 1988: Voederartikelen 410282 kg. Kunstmeststoffen 492970 kg. Brandstoffen 204482 kg. Zaad- en pootgoed 4476 kg. Totaal 1112210 kg. Het voordeelig saldo op 1 Jan. 1939 bedroeg f 951.55. De Voorzitter Wijst op den voor uitgang en het gunstig resultaat over 1938. De commissie van comptabiliteit brengt gunstig verslag uit, waarna de Voorzitter deze commissie, zaak voerder en secretaris bedankt voor hun goed beheer. In plaats van den heer Louis Coopmans wordt als lid der comm. van compt. benoemd de heer Fraos Stevens, Oude Oostr. weg. De Voorzitter deelt mede, dat in dertijd besloten is het bezoek der al gem. vergadering verplichtend te stellen op boete van 50 cent. Aan gezien hieruit echter wel eens on aangenaamheden zijn ontstaan, heeft het bestuur besloten deze boete af te schaffen, hetgeen door de algem. vergadering wordt goedgekeurd. Door den secretaris wordt verder nog rapport uitgebracht over de ver schillende verzekeringen van den Landbouwbond, zooals brandassuran- tie, ongevallen- ziekte- en hagel- verzekering. Betreffende de ongevallenverzeke ring wijst hij vooral op de vrijwillige ongevallenverzekering der leden en hun zoons, die zich tegen een goed- koope premie op zeer gunstige voor waarden kunnen verzekeren. Na enkele mededeelingen door den voorzitter, waarbij ter sprake kwa men de bestrijding van den colorado kever, het steunen der markten, het aanschaffen van een ontsmetter van granen, aardappelstoomer enz. geeft hij het woord aan den Geestel. Advi seur, die tot de leden een opwek kend woord richt om in deze moei lijke tijden vooral den kleinen man te steunen en waarschuwt tegen het koopen en verspreiden van slechte en gevaarlijke lectuur. Na een woord van dank aan den Geestel. Adviseur sluit de voorzitter de vergadering met gebed. Werklieden vereeniging. In de Donderdagavond gehouden vergadering der Werkliedenvereeni- giDg werd tot Voorzitter gekozen de Heer J. Gulen, Akker weg. De Heer H. Odenhoven, die zich als Voorzitter had bedankt, werd tot Eere-Voorzitter benoemd. Nieuwe Kerk aan de Heide 1 Naar wij uit goede bron vernemen zijn de geruchten en berichten om trent het bouwen eener kerk zeer sterk overdreven. Een blad vertelde reeds, dat f 120.000 hiervoor beschik baar was. Alleen is waarheid, dat in een ver gadering van den Boerenbond de mogelijkheid van het bouwen eener kerk besproken is. Het overige is fantasie Een HORLOGE voor elke beurs. Echter steeds het beste wat voor de gegeven prijs te leveren is. H. CAMPS, Grootestraat STILLE OMGANG. Vanavond vertrekken uit Venray 120 deelnemers voor den Stillen Omgang te Amsterdam. Hieronder zijn niet begrepen de deelnemers uit Merselo, Oirlo, Castenray en Smakt, die gerust op 80 mogen ge rekend worden. Te 9 uur vertrekt een autobus vanaf het Postkantoor naar de kerk te Oostrum, waar een plechtig Lof wordt opgedragen. Zondagmorgen bij aankomst zal ook een autobus aan het station aanwezig zijn. Vliegkracht-V erloting. Een advertentie in dit nummer vermeld nadere bijzonderheden om trent de Vliegkracht-Loten. De vraag naar deze loten is dusdaDig groot, dat op verschillende plaatsen de voor het rayon ingedeelde aantal loten reeds zijn uitverkocht. Voor hen die aan deze verloting van de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart willen deelnemen is spoed geboden. Boerenbond Oostrum. In de algemeene jaarvergadering van den Boerenbond alhier hield, na voorlezing van het jaarverslag, de heer van Wijk eene lezing ovsr: „Opfok van kalveren, volgens de nieuwe methode." Eene methode, die bij de leden nog wel in de smaak viel en daarom wel navolging zal vinden. Boerinnenbond Oostrum. In deze vergadering heeft de Voor zitster wegens gezondheidsredenen ontslag genomen. In hare plaats werd gekozen Mej. H. Loonen-van Rens alhier. De heer Th. Peters uit Oirlo hield eene leerzame lezing over het op fokken van kuikens, meest uit eigen ervaring opgedaan. In 1941 Provinciale Landbouw tentoonstelling te Roermond. De Limburgsche Land- en Tuin- bouwbond gaat. een aantal jubilea tegemoet. Binnenkort herdenkt de Onderlinge Hagel verzekering haar veertigjarig bestaan; op 24 April 1899 werd deze opgericht. In October a.s. zal de Vereeniging „Landbouwbe lang" haar veertigjarig bestaan vieren. In 1941 bestaat de L. L. T. B. zelf veertig jaren en zal in den loop van dat jaar bij de algemeene feestvie ring een groote provinciale land bouwtentoonstelling te Roermond ge houden worden. De L. L. T. B. kwam op 15 Januari 1901 tot stand door een fusie tusschen de Maatschappij van Landbouw en den Christelijken Limburgschen Boerenbond, onder den naam „Limburgsche Landbouwbond". In 1919 werd deze naam gewijzigd in Limburgsche Land- enTuinbouw- bond. Met de voorbereiding dezer ten toonstelling is de organisatie reeds begonnen, terwijl als feestgeschenk aan Landbouwbelang films vervaar digd worden van het boerenleven in Limburg, en van het werken van den L. L. T. B. en de diverse onder- afdeelingen en organisaties van JoDge Boeren en Boerinnenbond. Opgravingen te Beesel. Bij de ont.ginningswerkzaamheden van een boschje in de z.g. Wals- bergen te Beesel werden verschil lende urnen gevonden. Ook viel uit de aanwezigheid van groote hoeveel heden houtasch in den grond de aanwezigheid van een lijkverbran dingsplaats af te leiden. De opgravingen hadden plaats in de nabijheid van de perceelen waar over Prof. Holwerda uit Leiden indertijd zijn studie schreef over „Opgravingen te Beesel." Benoeming Burgemeester. Bij Kon. besluit van 11 Maart 1939 is met ingang van 1 April 1939, benoemd tot burgemeester der ge meente Ubach over Worms, de heer mr. dr. R. M. A. A. Geuljans. De heer Geuljans is thans ver bonden aan de juridische afdeeling van het Landbouwcrisisbureau te 's Gravenhage. Hij is 20 Mei 1910 te Maastricht geboren. BORGSTELLINGSFONDS VOOR KLEINE MIDDEN- STANDERS. De minister van binnenlandsche zaken vestigt in een rondschrijven de aandacht van Ged. Staten opeen circulaire van 9 April 1936, waarin werd gewezen op de nuttige werking van de borgstellingsfondsen voor den middenstand. Daarin werden d8 ge meentebesturen opgewekt bij de op richting van deze fondsen de noodige medewerking te verleenen. Het is den minister echter opge vallen, dat een groot aantal gemeen ten nog niet bij zulk een erkend fonds is aangesloten. Tenzij zeer bijzondere redeneD van financieelen aard zich hiertegen ver zetten, zou de minister het zeer op prijs stellen, indien alle gemeenten zich bij zulk een fonds zouden aan sluiten. Uit dc sigarenindustrie. De Hofnar-sigarenfabrieken te Valkenswaard ondergaan momenteel een belangrijke uitbreidingeen nieuw complex van 2600 M2 vergroot het totale fabrieksoppervlak tot ruim 9000 M2. De in aanbouw zijnde nieuwe fabrieksrulmten zullen nieuwe werk gelegenheid aan pLm. 300 arbeiders, waardoor het aantal arbeiders in dit sigarenbedrijf stijgt tot pl.m. 1600. Men hoopt de nieuwe fabrieks- gedeelten begin Augustus in bedrijf te stellen. Beveiliging van overwegen. Naar het „Handbld." van prof. dr. ir. Goudriaan, den president-directeur der Ned. Spoorwegen, verneemt, zat bij achthonderd overwegen de men- schelijke bewaking worden vervangen door mechanische beveiliging. Zoo spoedig mogelijk zullen flikkerlicht installaties worden aangebracht. Men acht deze betrouwbaarder en econo misch doelmatiger. Waarschuwing. Onder verwijzing naar een in Januari 1939 gegeven waarschuwing tegen den Belgischen zaadhandel Togea geeft de commissaris van politie te Groningen in overweging dezelfde voorzichtigheid te betrachten ten aanzien van andere Belgische ondernemingen, die hier te lande per advertentie in de bladen ver tegenwoordigers zoeken voor den verkoop van zaden, zooals de Agrano te Gentbrugge, Peter Benoitlaan 103, de Belgische Oogst te Dries, Melle en de Selecta te Gent, St. Joriskaa 7. SPOORWEG OVER AFSLUITDIJK. Naar de L.Crt. verneemt, zijn plan nen in voorbereiding voorden aanleg van een spoorweg (met dubbel spoor) van Harlingen naar Zurich en van daar over de aangelegde spoorbaan op den afsluitdijk naar Noord-Holland In deze plannen is ook begrepen het maken van dubbel spoor op de lijn GroningenHarlingen. Deze lijn, van Groningen dus naar Noord-Holland, zou dan ingericht worden voor Diesel-tractie. De onregelmatigheden te Doornspijk. De gemeente-ontvanger P., die na zijn arrestatie in verband met de groote kastekorten in de boekhou ding der gemeente Doornspijk vrij wel onmiddellijk in vrijheid werd ge steld, is thans opnieuw gearresteerd en naar Zwolle overgebracht. Deze arrestat.atie zou in verband staan met hardnekkige geruchten, dat alsnog fouten in de boekhouding der boerenleenbank, waarvan de ge arresteerde kassier was, zijn ontdekt. Van steiger gevallen. Te Tilburg viel de 19-jarige J. M. bij een in aanbouw zijnd huis in de Vlimmenhoefstraat van een steiger van 3 M. hoogte. De jODgemanwerd bewusteloos opgenomen. Met ver moedelijk zware inwendige kneuzin gen werd hij naar het St. Elisabeth- ziekenhuis overgebracht. Burgemeester Fleskens gaat heen. Bij Kon. besluit van 11 Maart 1939 is aan den heer A. N. Fleskens, op zg'n verzoek met ingang van 1 Mei 1939, eervol ontslag als burgemeester der gemeente Geldrop, met dank betuiging voor de langdurige diensten als burgemeester bewezen. De heer Fleskens is 65 jaar. Nederland en de Pauskroning. De voorzitter der katholieke Tweede-Kamerfractie, de heer Dec kers, heeft aan den Minister van Algemeene Zaken, voorzitter van den raad van ministers, de volgende vraag gesteld Welke overwegingen hebben de regeering er toe geleid, Nederland niet vertegenwoordigd te doen zijn bij de kroning van Paus Pius XII op 12 Maart 1939 te Rome Met vuur gespeeld. Het vierjarig zoontje van den land bouwer L. te Grubbenvorst, die met lucifers speelde, geraakte in brand met het gevolg, dat hem de kleeren nagenoeg van het lichaam verbrand den. De ongelukkige kl sine liep daarbij zoo ernstige brandwonden op, dat hij in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Venlo werd overge bracht. Dc 40c Jaarbeurs geopend* Dinsdag is de veertigste Jaarbeurs te Utrecht geopend, waarbij de heer Graadt v. Roggen, gewoontegetrouw, een inleiding heeft gehouden, waarin hij den economischen toestand heeft besproken en waarbij hij in het kort de geschiedenis der Beurs heeft ge memoreerd. Verlaging posttarieven. In verband met de verlaging der posttarieven kunnen de bij het pu bliek voorhanden postzegels van 4 en 271/» cent, alsmede de briefkaar ten (enkele en dubbele) met een zegeldruk of opdruk van 4 cent, mits gaaf en ongeschonden, tot en met 31 Mei a.s. op de postkantoren worden ingewisseld tegen respectie velijk postzegels van 3 en 221/cent en briefkaarten van 3 (6) cent, even- tueeel met verrekening van het overschietend bedrag in geld. Inwisseling tegen eenzelfde aantal zegels of briefkaarten met terugbe taling van c.q. 5 cent per ingewis seld exemplaar (per dubbele brief kaart 2 cent) kan desgewenscht ge schieden. De bij het publiek voor handen arbeidslijsten met aangehech te briefkaart van 4 cent en die met aangehechte briefkaart van 5 cent worden tot en met 31 Maart a.s. tegen vergoeding van 9 cent per lijst teruggenomen. Na dien datum hebben de brief kaarten met een zegelafdruk van 4 cent, welke deel uitmaken of uitge maakt hebben van arbeidslijsten, als mede zoodanige briefkaarten van vroegere uitgiften met een zegel- afdruk van 5 cent, nog slechts een waarde van 3 cent. TWEE GROOTE ONZEKERHEDEN. Hoe het mogelijk zal zg'n, het wederom zoo ernstig geschokte ver trouwen in het woord van Duitsch- land te herstellen, is voor iedereen een raadsel. Als het nationaal- socialisme van de thesis uitgaat en het doet dit inderdaad dat voor eeuwig gesloten accoorden slechts gelden, zoolang dit stelsel meent, dat de gunstige omstandig heden, waarin ze onderteekend wer den, voortduren, en de beoordeeling daarvan alleen en uitsluitend aan zich zelf voorbehoudt, is inderdaad geen rustige internationale samen leving mogelijkdreigen elk oogen- blik nieuwe gewelddaden, welke on vermijdelijk op den duur tot een wereldconflict moeten leiden. Want het is de natuurlijke wet van het evenwicht, dat ook voor de interna tionale betrekkingen geldt, dat elk streven naar een hegemonie tegen krachten uitlokt, welke op een ge geven oogenblik het uiterste wagen en daarin practisch steeds slagen, om den overheerscher binnen rede lijker grenzen terug te dringen. Dat is een kwestie van tijdde geschie denis heeft nooit haast. Naast deze eene onzekerheid plaatst zich een tweede, waarop ook Cham berlain Woensdag in het lagerhuis gewezen heeft. Tot dusverre gold het als een axioma van „Mein Kampf" en van het nationaal-socialisme, dat Duitschland slechts, alleen en uit sluitend, de inlijving van Duitsch- sprekende volksgenooten bij het Derde Rijk nastreefde en de annexa tie van ander-rassige volken uitsloot. Hitier heeft daarop, juist wat de Tsjechen betreft, in zijn redevoerin gen van de tweede helft van het vorig jaar voortdurend en krachtig gehamerd. Nu vond deze thesis bij een deel der staatslieden weinig ge loof maar de ervaring gaf hun nog geen bewijzen. De Oostenrijkers, ea later de Sudeten-bewoners waren tenslotte Duitsch-sprekende volks genooten en hoezeer men de wijze, waarop hun aller vereeniging tot stand kwam, betreurde, en vaak zelfs scherp afkeurde, waren er toch breede kringen, die het feit der ver eeniging zelf eer een voor- dan een nadeel voor Europa achttener was weer een benauwend probleem uit den weg geruimd. Voor het eerst heeft nu Hitier een niet-Duitsch, zelfs een fel anti- Duitsch gebied bij zijn rijk gevoegd, al3 protectoraat, als wingewest, eigenlijk als een soort kolonie, welKe veel plichten, maar weinig rechten heeft. En daarmede is de weg naar nieuwe dergelijke „veroveringen" geopend. Er is den laatsten tijd, vooral in de vaktijdschriften, veel over een evolutie van het nationaal- socialisme geschreven. Hier staat men, wat van Berlijn uit ook be weerd moge worden, voor een revo lutie, waarvan de ver-strekkende gevolgen niet te overzien zijn. Maar wel wordt, in de groote in ternationale pers, reeds op een be trekkelijk nabije toekomst gespecu leerd. En daarbij laten de diploma tieke deskundigen dier bladen duide lijk genoeg deorschemeren, dat naar hun verwachtingen Hongarije en Roemenië de volgende objecten van de nieuwe imperialistische politiek van het Derde Rijk zullen zijn, nog steeds als springplank naar het ge droomde nieuwe Oekrainische rijk dat Duitschland van al zijn zorgen voor de ievensmiddelenvoorziening van het Derde Rijk zou bevrijden. Roemeensche olie en Oekrainsch graan zijn het groote doel, dat Ber lijn blijft nastreven. In dit vooruitzicht heeft Roemenie alvast twee legercorpsen naar de grens gezonden, met de laconieke mededeeling, dat dit slechts een voorzorgsmaatregel is, welke de be volking niet behoef t te verontrusten. Reeds duizenden arrestaties te Praag. In de geheele stad Praag vinden huiszoekingen plaatsnaar verborgen wapens, in het bijzonder door com munisten bewoonde huizen. Volgens de laatste schatting be draagt het aantal arrestaties reeds ongeveer 5000. Naar intusschen ver luidt, heeft de leider van de gesiapo bij aankomst in de Tsjechische hoofdstad verklaart, dat tienduizen den arrestaties moesten worden verricht. Het is voor ieder, zelfs voor diplo maten, onmogelijk Praag zonder visum van de geheime politie te verlaten. Buitenlandsche visa zg'n zeer moeilgk te verkrijgen en de consulaten worden overstroomd met aanvragen. De achterblijvende joden, die geen hoop hebben het land onmiddellijk te verlaten, wachten hulpeloos en gelaten af, dat de Neurenberger wetten in werking treden. „Met goedkeuring van Italië." De snelle ontwikkeling van den toestand in Tsjecho-Slowakije wordt in Romeinsche politieke kringen uit gelegd als een voorbereiding van de officieele aankondiging van Italie's „natuurlijke aspiratie's binnen korten tijd. Volgens gewoonlijk goed ingelich te kringen heeft Mussolini Donder dag in den ministerraad verklaart, dat de Hongaarsche en Duit3che bezetting van Tsjecho-Slowakije is uitgevoerd met de voorkennis ea de goedkeuring van Italië". Mussolini herinnerde er aan, dat Italië het eerst de Hongaarsche wenschen inzake een gemeenschap pelijke grens met Polen heeft goed gekeurd. De houding van Hongarije en Polen heeft de verwachtingen van hemzelf en van Hitler in vervulling doen gaan. GEESTELIJKE EN LICHA MELIJKE ONTWIKKELING VAN WERKLOOZEN. De minister van Sociale Zaken, prof. mr. G. P. M. Romme, heeft Donderdagavond door de radio over beide zenders gesproken over „De organisatie der geestelijke en licha melijke ontwikkeling van werkloozen ter vervanging van het zoogenaamde stempelen". Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 10 tot 16 Maart GEBOREN Hendriküs W. P. v.d. Ven, Hagelweg Francina J. A. Derikx, Zwarte Klef Petronella J. E. Derikx, Zwarte Klef Antonia P. J. Verstappen, Oirlo Wilhelmus O. Jeuken, Lull Cornells J. Oudenhoven, Paterslaan Albertina H. Swaghoven, Akkerweg Maria J. P. Martens, Leunscheweg Johanna M. Th. Rutten, Smakt Hendrika A. J. Ponjée, Beekweg Henricus J. L. Janssen, Langstraat Gerardus G. Janssen, Ysselsteyn OVERLEDEN: Johanna M. H. Loonen, echtgenoote van P. J. Rongen, 64 jaar, Leunen Anna M. H. Baten, echtgenoote van W. H. Claessens, 42 jaar Oirlo Maria H. Litjeus, echtgenoote van P. J. Steeghs, 50 jaar, Castenray Antonius J. Berbers, weduwnaar van A. M. Hendriks, 64 jaar, Willems straat 3 patiënten St. Anna. Jezus komt iedere dag opnieuw onder ons, als Hij bij de Consecratie op 't woord van den Priester neer daalt op 't altaar; iedere dag op nieuw komt Jezus in 't hart van zoovelen onzer, die iedere dag op nieuw bg Hem steun en sterkte gaan zoeken, om hun dagtaak, die soms zoo zwaar en moeilgk kan zg'n, naar best vermogen te kunnen vervullen. Jezus komt binnen enkele weken bij een 150-tal onzer kleinsten voor de eerste keer. Hg komt.... Hij ver langt te komen in die onschuldige kinderhartjes; Hg komt om ook die kleinen te helpen en te sterken om braaf en rein te blijven, nu vooral in deze tijden, nu zoovelen er op uit zg'n de kleinen van Jezus verwijderd te houden. Jezus komt en onze kleinen ver heugen zich op die gelukkige dag van Jezus' eerste komst. Hoe jong ze ook zijn, ze weten en beseffen, dat 't een groote dag is; ze bereiden er zich op vóór door gebed, 't bren gen van offertjes in 't trouw bijwo nen van de catechismus. En de ouders dezer communie- cantjes, ze verheugen zich met hun kleinen, al drukken bij velen de zor gen zwaar en weet moeder niet, hoe en waarvan haar kindje te kleeden. Maar kom, nog ieder jaar is er geholpen en met graagte gegeven voor behoeftige communiekindertjes. Vaders en moeders zet Uw zorgen op zg. De meer gegoeden zullen ook nu weer helpen, zoodat Uw kleinen niets zal ontbreken op die mooie, onvergetelijke dag. „Ziet, Jezus komt!" Kerkelijke Diensten. PAROCHIE-ACTIE: meer eer- bied en liefde voor Christus Eucharlstlcus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week kapelaan Linssen. Tel. 186, Morgen ZONDAG de R. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur H. Mis met algemeene H. Communie voor alle jeugdvereenigingen, 8 uur leesmis voor de overleden familie van Dgk-Clephas, 6 uur H. Mis tot intentie van de Vereeniging de H. Stede, half 3 Kinderlof, 5 uur Lof en 4e Lijdensmeditatie. MAANDAG feestdag van St. Joseph vereering der relikwie na de H. Mis sen, om half 7 zielmis, 7 uur Ih half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2e klas voor Joh. Ant. Janssen en Anna van Vosselen, 6 uur Lof en Rozenhoedje, Litanie van St. Joseph en vereering Relikwie. DINSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor de Wed. Willems als lid van den Retraitepenning, half 8 best. jaarg. voor Ant. van Dijk en echtgenoote Petronella Wismans, 8 uur jaarg. voor Arnoldina Wijnhoven en Jan van Rijswijk. WOENSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis, half 8 best. jaarg. voor Hen ricus Arts, 8 uur jaarg. 2e klas voor Elisabeth Smulders. DONDERDAG half 7 leesmis, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Com munie van de leerlingen der Meisjes school, 8 uur gest.'jaarg. voor'Johan- nes Michels en Gertrudis Wismans. VRIJDAG half 7 leesmis voor de vrouw van Martin Jeuken, 7 uur leesmis, half 8 gest. jaarg.'^voor Mathgs Peeters, 8 uur jaarg. 2e klas voor den Z.E. Heer Pastoor Hend. Hasenakkers, 6 uur H. Kruisweg. ZATERDAG feest van Maria Bood schap. H. Diensten als op Zondag, 7 uur H. Mis en generale H. Communie van alle schoolkinderen. De H. Mis van 9 uur is ook toegankelijk voor grooten. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heiligen Jos. Daniëls, Ant. Aben, H. Cremers, Jos. Janssen, B. Kruysen, A. Claas- sen, H. v. d. Munckhof, G. Schaeffers, B. J. Hendriks. Patronaats-Agenda. Zondag: 3de Zondag van de maand. Om 7 uur H. Mis met algemene H. Communie voor alle leden derman- cenlgke jeugdvereenigingen. Dat moet in dezen H. Vastentijd werke lijk algemeen zijn. Dan gaan we samen meeofferen en deelnemen aan dat Offer. We nemen daarvoor zoo veel mogelijk bij elkaar plaats, in middenschip (vrije banken) en zijkant Zangertjes gaan vooraan zitten, en: zingen flink mee. Geen patronaat, wegens de uit voering in de zaal. Géén Groepraad. Dinsdag: half 8—half 11 Goud- Pluvier. Jonge Wacht. Maandag: 78 Aspirantengroep A Dinsdag: 78 Bonifaciusgroep Woensdag: 7—8 Aspirantengroep B 7—8 Gerardusgroep. Allen denken er natuurlijk aan om Zondag in uniform in de Kerk te zijn om 7 uur. Jonge Werkman. Woensdag: 8—half 10 algemene Groep. Gewestelijke Sociale Cursus. Woensdag: 7—half 9 les in Neder lands en Economie. Les godsdienst inleveren. Welpen-horde St. Petrus. Woensdags 2 uur. Vrijdags kwart over 4. ZELATRICEN TSING TAO. De Tsing Tao blaadjes kunnen worden afgehaald van Zondag tot Zondag aan 't K.J.V.-gebouw. K. J. V. Dinsdag 8 uur Mariaclub. Donderdag 8 uur Marg. Singclaer en Lidwina-club, potlood en papier meebrengen. Allen, die de handteekening voor het Paus-album nog niet gezet heb ben kunnen dit doen Zondag na de Hoogmis of Maandag na 8 uur. Poetsen door Ludwinaclub. JEUGDMIS. Zondag is om 7 uur Jeugdmis en algm. H. Communie voor de jeugd. Hier worden ALLE jongens en meisjes uitgenoodigd. Van de meisjes alle K. J.V.ers en K. J.M.ers, maar ook alle standsorganisatieleden. Laten we daar toch ALLEN aan mee doen. Sta gaarne wat vroeger op en voelt u allen één in een groote jeugdbe weging vooral bg Christus in de kerk. TOONEEL. Zondag zorgen allen, die meespelen in St. Annagesticht om half 1 aan 't gebouw te zg'n. ALLE STANDSORGANISATIES. Allen, die zich opgegeven hebben voor de propaganda van verovering worden verzocht de blaadjes morgen Zondag na de Hoogmis af te halen brj P. Loogman, waar ook 't geld afgedragen kan worden. Alle standsleden worden verzocht Zondag na de Hoogmis of Maandag na 8 uur hun handteekening te komen zetten voor het Paus-album, dat de Paus zal worden aangeboden. K.B.J.V. Woensdag 2 uur vertrek aan 't gebouw naar Smakt. 5 uur groepleidstersvergaderïng. K.A.J.V. Vrijdag 8 uur groepleidstersver- gadering. K.M.J.V. Donderdag half 8 groepleidsters- vergadering. K. J. M. Half 11 Theresia, Oda en Elisabeth- groep. 3 uur Mariet.je, Philipetto, Agnes en Rosa van Lima-groep. Woensdag 3 uur Oda, Lidwina en Elisabeth. Allen zorgen zeker aanwezig te zijn. Donderdag half 7 K.J.M. leidsters vergadering. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, 4de Zondag van de Vasten, de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoogmis voor de leden van de Aartsbroederschap. Na de Hoogmis processie. Gelegenheid om te biechten aan de Evangelie zijde na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof met 4de Lijdensmeditatie. Onder 't Lof collecte voor de nieuwe Communie bank. Vanavond begint de jaarlrjksche retraite voor de Communiteit. Daar na zullen de paters geen gelegenheid geven om hen te spreken dan alleen in allernoodzakelijkste gevallen als b.v. ernstige ziekte. Behalve Dinsdag en Zaterdag dagelijks om 7.30 ?gez. H. Mis. Dagelijks behalve Dinsdag om 5.30 Lof. MAANDAG viering van 't feest van St. Jozef. DINSDAG, 7de Dinsdag van de Antonius-noveen. Gedurende de uit stelling van 't Allerheiligste te ver dienen volle aflaat. Om 7 uur Antonius -mis, waaronder alg. H. Communie en gebeden ter eere van St. Anto nius. 's Avonds om 7 uur Lof met predicatie en aanbeveling der inten ties. ZATERDAG feestdag van Maria Boodschap, gen. absolutie voor de leden der Derde Orde. De H. Missen als op Zondag. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weidoeners. Een bijzonder gebed wordt ge vraagd voor onze medebroeders, die vandaag te Weert de H. Priester wijding ontvangen. H. H. MISSEN. Zondag 5 uur ter eere van het H. Hart, om 6 uur ter eere van Sint Jozef, om 7 uur ter eere van Sint Jozef tot zekere intentie. Maandag om 7 uur ter eere van Sint Jozef tot zekere intentie. Dinsdag om half 8 voor de ziele- rust van Pieter Bom. Woensdag om half 6 voor Theodoor Claassen overl. te Broek-Sittard, om om 7 uur voor Johannes Wagemans en Maria Gerrits. Donderdag om 7 uur voor Johanna Rongen-Loonen als lid van de Derde Orde, om half 8 plechtige gez. jaar- dienst voor Henricus v.d. Weegh. Vrijdag om 7 uur uit dankbaarheid Zaterdag om 7 uur voor Piet Schaeffers-Derksen. Zondag om 7 uur voor de zielerust van Johannes Goemans. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag kwart over 10 in het Patronaatsgebouw buitenkerke lijke vergadering, afd. jongens, DERDE ORDE. Donderdag om 7 uur Requiemmis voor Zr. Johanna RongenLoonen, als lid der Derde Orde. De Tertiarissen worden verzocht deze H. Mis bij te wonen en voor de overledene het Rozenhoedje te bidden en de H. Communie op te draden. Een vertrad de meagfer: en waar er Kroonenrghs Districts-Aieit Kantoor: Lfktsti GEVIAGD Nog eenige mefes voc fabriek. 1 kappersleerlij 1 net boodschaaei3j( Naaimeisje leenge Burgermeisje 1-jaar Bekw. winkeljirjms Burgermeisje vSroek 1 werkmeisje or ha Boerenknechtevoor Overln, Mi 3 boerenknechti voo 2 boerendienstgiden Arbeidskrachta ten landbouwers inluitst Boerenknechten >or Z BIEDEN ICH j 1 burgerdienst^id 2 1 Mei. 3 boerenknecht* tegi 1 werk-dagmeiè 1 jongen 14 jat, boe 1 burgermeisje.4 jaa 1 kindermeisje; 3 burgerdienstfeisje 1 werkmeisje 5 jaar. 1 burgerdienstfeisje 1 leerling moniur 1 huisnaaister DISTRIBUTI en Maandag 10IBen Donderdag 4lalle a Heden overleatot droefheid, na en lai smartelijk ziebed, gesterkt doï*«? I menten der Serve: inniggeliefde Echt§ Moeder, Maria I. L echtgeioote P. J. Stee Wij beveler de s overledene in'Jw g< gebeden aan. P. J.STEI JEAJ STE ANTDON HENtI ST MAKA SI ANIA ST1 Castenray, 13Maar Voor Uw lartel ming bij hel ov( onze dierbare Zusti genote Mej. Ba-na Wisnai betuigen wij )nzen dank. Nimens P. I r. Geruiüius ïoari innenkonc op Woensdag 22 half 2. Sprektr de h He Van Noo Pootaardaj maat 25/35 p. 50 vr.) Bintjes Eerstelingen Eigenheimeis (late) Industrie Roode Star Roode Robijn Prijzen vrjjbli Agent M.van Begweg f 3. f 3. f 2. f 3. f 2. f 4. bekend met ale hui: 1 April te Rcermoa bevragen J. Vulling! Henseniusplef, Ver

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2