Open brief aan de ingezetenen van Venray. Advertentiën. Stille Omgang Vergadering verzekering Landbouwfond. vooriaarsschalfing Voor 100 gulden Landbouwfond GEVRAAGD eisies flinlce Dienstbod* BIEDT ZICH AAN Boerenarbeider boerendienstmeid GEVRAAGD Dagmeisje GEVRAAGD boerendienstmeid Poofaardappelen beste versche roodbonte vaars TE KOOP ongemerkte biggen TE KOOP 150 pullen N.H.B1. en een bijna voldr. koe In Amerika is voor eenige jaren een rechter, Rutterford genaamd, begonnen een nieuwe geloofsleer te verkondigen. Die leer is natuurlijk in strijd met de katholieke leer. De verspreiding geschiedt door middel van bijbeltjes, die veelal katholiek kerkelijk zijn goedgekeurd, maar waarbij kleine boekjes worden verstrekt, die de schriftuur en haar teksten moeten uitleggen. Die uitleg is valsch en het. is een verstandig kerkelijk verbod, op zonde, dat katholieken die dingen niet mogen bezitten, verspreiden en lezen. Want wie niet geletterd is en niet in staat is om de valsche voorstel lingen te doorschouwen en het ver keerde daarvan te begrijpen en te weerleggen, zal er zeker door gaan twijfelen, veraard worden en op den duur groot gevaar loopen zijn dier baar Katholiek geloof te verliezen. Zoo heeft die nieuwe dwaalleer in ons goede Venray reeds slachtoffers gemaakt. Het zijn personen, die zeer zeker te goeder trouw zijn, maar die niet geacht kunnen worden voldoende ontwikkeld te zijn om in de moeilijke zaken van geloofsleer een betrouw baar oordeel te hebben. Zij verdienen ons medelijden en gebed. Ik v/il nu Venray's ingezetenen waarschuwen, die boekjes niet te koopen, niet te verspreiden, niet aan elkander uit te leenen of te lezen, wijl zulks door de kerk verboden is en wijl zulks gevaarlijk is. Bewaart de scnat van uw Katho liek geloof, dat U door uwe voor ouders ongeschonden is overgeleverd, luistert naar hen, die door de Kerk inzake geloofsleer o irer U zijn gesteld en vraagt hun raad in uwe moeilijk heden. A. JANSSEN, le Geneesheer van Huize St. Servatius. VERKIEZINGEN 1939. De Burgemeester van Venray maakt bekend, dat ieder kiezer, die in plaats van in de Gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt in eene andere Gemeente in dezelfde provincie aan de stemming voor de Provinciale Staten wil deelnemen, uiterlijk 14 dagen voor den dag der stemming (dus vóór 5 April as.) in persoon ter secretarie van eene ge meente aan den Burgemeester of aan den daartoe door dezen aange wezen Ambtenaar mededeeling moet doen in welke gemeente hij aan de stemming wil deelnemen. De kiezer geeft daarbij op zjjn naam en voornamen, de dagteekening en plaats zijner geboorte, de Gemeente in welke hjj op de voor deze ver kiezing geldende kiezerslijst voor komt en een adres in de gemeente in welke hij aan de stemming wil deelnemen, zoo mogelijk met aan duiding van straat en nummer. Van de mededeeling wordt eene schriftelijke verklaring opgemaakt. De verklaring wordt door den kiezer en door den Burgemeester of den door deze aangewezen ambte naar onderteekend. Een afschrift van die verklaring wordt aan den kiezer uitgereikt. Venray, 9 Maart 1939 De Burgemeester voornoemd A. H. M. JANSSEN. Keuring Dienstplicht. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat de keuring van de dienstplichtigen der lichting 1940 uit de gemeenten Ven ray, Vierlingsbeek, Wanssum, Maas hees c.a. en Bergen niet zal plaats hebben in het St. Antoniuspatronaat te Venray, doch in een der lokalen van het Gemeentehuis alhier. Datums en uren der keuring blij ven hetzelfde. Venray, 8 Maart 1939. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. GEVONDENOp de Missie- tentoonstelling een rijwielplaatje. Terug te bekomen Rutten, Stations weg. 1 paar glacé handschoenen, zyn bij Fr. Heijnen, Lull C 12a een kerkboek, is op 't politiebur. Achtergelaten in winkel v. Albert Herjn een dames-parapluie. Paardenmarkt. Op de Donderdag gehouden Paar denmarkt waren een 100-tal paarden aangevoerd. Er was veel belang stelling met een levendige handel. Bekroning. Door de daartoe aangewezen jury werd alsnog met de le prijs bekroond 't Carnavalslied van M. Jeuken; met de 2e prijs 't Vastelaoveslied van Th. Wintels. Dit ter aanmoediging voor volgen de jaren VENRAY VOORUIT. Woensdag vergaderde in de Zwaan V.V.V., onderafdeeling van Venray Vooruit. De voorzitter Dr. Sala Sr., die slechts tijdelijk het voorzitter schap had aanvaard, kon wegens andere werkzaamheden en ook al omdat in verband met de vele ver gaderingen met 't bestuur van de Federatie V.V.V. voor Noord-Lim burg, waarbij ook Venray is aange sloten, niet langer de leiding op zich nemen. De voorzitter van Venray Vooruit, die reeds definitef zitting heeft in 't Bestuur der bovenge noemde Federatie werd bereid ge vonden, voorloopig althans de leiding van V.V.V.-Venray te aanvaarden. Verschillende punten, die op de Federatie-vergadering besproken waren, werden door de nieuwe voor zitter ter tafel gebracht en toege licht, actueele punten waaruit bleek, dat 't zelfs mogelijk zal zQn reeds deze zomer vreemdelingen naar Venray te trekken. Voorlocpig zullen er in Venray aan de ingangen van de kom twee inlichtingen-bureaux worden inge richt. Men ziet, ook V.V.V. is actief, wat in de naaste toekomst nog meer blijken zal. Maart roert zijn staart. Tijdens een kort maar hevig onweer dat Woensdagavond, gepaard met sneeuwstormen, boven Venray woed de, sloeg de bliksem de electrische leiding in de Parochiekerk stuk, waardoor men in het duister kwam en het torenuurwerk kwam stil te staan. Ook bij verschillende burgers werd de electrische leiding getroffen. Een hevig noodweer teisterde ook geheel Noord-Limburg. Op de groote verkeersweg NijmegenVenlo, juist voor de brug te Gennep, waar de weg zeer hoog is, ging een fietser met rijwiel en al van den dijk af, het laag gelegen weiland in, terwijl andere personen hun rijwiel in den steek lieten en zich tegen den weg berm neerwierpen. Fel striemde de hagel, die in de geheele streek groote verwoestingen aanrichtte. Het noodweer hield geruimen tijd aan en veel arbeid, die in tuinen en op de altkers in verband met het voorjaar reeds verricht was, werd ongedaan gemaakt. Ook de vele broei' kassen in deze omgeving hadden het zwaar te verduren. Voor vele tuin ders beteekent het noodweer een niet malsche schade. Op enkele plaatsen ontstond een brandje, maar erge branden hebben zich hier, voor zoover op het oogenblik bekend, niet voorgedaan. Te Heerlen ging een krachtige Noordwesten wind en een hevig, doch kort onweer gepaard met sneeuwval. In een minimum van tijd was de landstreek omgetooverd in een wintersch landschap, terwijl de dikke sneeuwvlokken op sommige plaatsen eenige centimeters hoog bleven lig gen. De verkeerswegen ondervonden er later veel last van, daar de sneeuw en hagel was gaan smelten, zooda! voorzichtig rijden geboden was. Vergadering Werklieden- vereeniging. Op 3 Maart hield de R. K. Werk- liedenvereeniging in het Patronaat een ledenvergadering. Na opening sprak de Voorzitter een woord van welkom tot de aan wezigen, speciaal echter tot den Eerw. Heer Aalmoezenier Loonen. die op deze vergadering het woord zou voeren. Wegens het feit, dat de Eerw. Spreker dezelfde avond nog een ver gadering had te Venlo, werd de agendavolgorde veranderd en ver kreeg de Eerw. Spreker het eerst het woord en behandelde hij op een in- tressante wijze het Jodenvraagstuk, waarmede hij een luid applaus ver wierf. Besloten werd een aparte verga dering te beleggen ter verkiezing van een Commissie voor de Klein Veecentrale. Na uitvoerige bespreking werd be sloten het bestuur der Vereeniging met 2 leden uit te breiden en van 7 op 9 te brengen. Hierna werd medegedeeld, dat de heer J. Ponjée, lid der Vereeniging, tot lid van het Armbestuur gekozen is, waardoor in dit Bestuurslichaam een arbeider meer zittting heeft. Verder werd er de aandacht op gevestigd, dat bij de Gemeentelijke Werkverschaffing 48 en bij de Grond- mij Werkverschaffing 50 uur per week gewerkt wordt. Naar de oor zaak van dit verschil zal het bestuur informeeren. Of bij de a.s. Jaarver gadering al of niet een Tombola ge houden zal worden, werd aan het bestuur overgelaten. YSSELSTEYN. Zondag 12 Maart zal in de zaal van H. Janssen eene lezing met lichtbeelden gehouden worden over de bloeiende Missie van Flores. Om 3 uur voor de kinderen enz. en 's avonds voor volwassenen. Een vlotte opkomst wordt verwacht. Burgerlijke Stand Wanssum. GEBOREN: Hendrikus M. Chr. zoon van A. H. Janssen-MeijerCor nelia J. J. dochter van P. G. Wijn hoven-Asselberghs Petronella H. dochter van P. J. Pijpers-Stroutjes Maria E. dochter van Chr. Broere- WrjnhovenHendrika C. F. dochter van P. J. Vousten-Vervoort. Zwaar weer boven Venlo. Woensdagavond ontlastte zich boven Venlo een kort maar hevig onweer, gepaard gaande met een hevige hagelbui en een felle sneeuw jacht. De bliksem sloeg op de electrische leiding van de St. Martinustoren, waardoor het licht van de electrische klok op den toren stuk sloeg. Dokter L. Janknecht. Woensdagavond is te Venlo over leden de aldaar algemeen bekende arts, dokter Louis Janknecht. Wegens zijn vergevorderden leeftijd, hij was 77 jaar, had hij op 8 December 1938 zijn practijk neergelegd. OVERLOON. Op de vastgestelde kiezerslijst voor 1939/1940 komen 1090 kiezers voor. Branden te Holthees. Vorige week Vrijdagmiddag ont stond plotseling brand in de bijna 100.000 K.G. voorraad stroo op de Stationsopslagplaats alhier. In een ommezien stond bijna de geheele voorraad in volle vlam. Aan blus- schen viel niet meer te denken. De brandspuit van Holthees was spoedig aanwezig, doch kon niet verhinderen dat de kostbare stroopers van de Firma van Daal uit Horst verloren gi Dg. HOLTHEES. Maandag ontstond een begin van brand in het wasch- lokaal van den wachtpost der N.S., bewoond door den Ploegbaas Bos. Met een brandbluschapparaat kon men het vuur blusschen. Het in 't vertrek aanwezige gereedschap werd grootendeels door het vuur vernield. Betere voorwaarden voor hen, die al lang in Duitschland werken. Eenigen tijd geleden zijn er be richten in omloop geweest over de gewijzigde deviezenbepalingen voor de Nederlanders in de grensstreken, die in Duitschland werkten en hun loon mede naar huis brachten. Spe ciaal voor de Zuid-Limburgsche grensgemeenten was het perspectief ietwat somber, omdat honderden in de over de grens gelegen industrieën werkten. Tusschen Duitschland en Neder land zijn intusschen besprekingen gevoerd en men verneemt, dat het resultaat, kort samengevat hierop neerkomt, dat voor „grensloopers" die al lang in Duitschland werken de vroegere bepalingen weer zullen gelden. Zij zullen hun loon ontvan gen voor twee derde in Nederland- sche en voor één derde in Duitsche valuta, welk geld zq mede naar huis mogen nemen. Anders is het echter met hen. die nu in Duitschland zul len gaan werken. Voor hen gelden dezelfde voor rechten niet, zoodat hun practisch geen andere keus blijft dan in Duitschland te gaan wonen. Gedurende de laatste dagen is d'e vraag n9ar bekwame landarbeiders, melkers en arbeiders door de ge mengde landbouwbedrijven weer zeer groot. Doodelijk mijnongeluk. Woensdagavond tegen het einde van den middagdienst is in de onder- grondsche werken van de Oranje Nassau-myn ni te Heerlerheide een doodelijk ongeluk gebeurd. De 40-jarige voorwerker A.S. was met een mede-arbeider bezig met het zetten van houten steunbokken toen het dak instortte. S. geraakte onder het gesteente en de persluchtleiding in en was op slag dood. Bliksem slaat in vrachtauto. Op den rijksweg Weert-Eindhoven sloeg tijdens een hevig onweer, dat zich Woensdagavond boven deze streek ontlastte, de bliksem in een vrachtauto nabij Maarbeeze. De chauffeur, die aanvankelijk geheel versuft was door den slag, kon tijdig de cabine verlaten. De wagen brand de geheel uit. De lading kon ten deele in veiligheid gebracht worden. Ook de telefoonverbinding met Maaiheeze was, eveneens waarschijn lijk tengevolge van het inslaan van den bliksem verstoord. Het Eindhovensche garnizoen. Naar men verneemt, zal het eerste bataljon van het 17de regiment in fanterie, op 17 April a.s. het garni zoen te Eindhoven betrekken. Gemeenteontvanger verdacht van verduistering. Te Doornspijk is Woensdag aan gehouden en gevankelijk naar de marechaussee-kazerne te Wezep overgebracht de 60-jarige gemeente ontvanger van Doornspijk, de heer R. P. De heer P. wordt ervan verdacht de gemeente voor een bedrag van meer dan 100.000 gulden te hebbeD benadeeld. In verband met de aan het licht geko men knoeierijen, is Donderdagavond, verdacht van medeplichtigheid, de gemeentesecretaris van Doornspijk, he heer R. de V. aangehouden, die voor P. de administratie voerde. Hij is eveneens naar de marechaussee kazerne te Wezep overgebracht. Het is niet uitgesloten, dat in de komende dagen nog meer arrestaties zullen volgen. Dertig millioen eieren naar Duitschland. Het „Alg. Handelsblad" verneemt, dat Duitschland deze maand op restant-contingenten, voor centrale levering levering aan de Reichs Eierstelle via onze Centrale, zal toe laten een extra'hoeveelheid van 30 millioen Nederlandsche eieren in koelhuisverpakking. Aangezien per wagen 100 kisten 720 stuks wor den verladen, geldt het hier een quantum van ruim vierhonderd wagons of rond twee millioen kilo. Deze extra-export naar Duitschland valt zeer gelukkig samen met het feit, dat de Engelsche importeurs onderweg zijn om in ons land con tracten af te sluiten voor in koel huizen te plaatsen eieren. Diphtherie in het Duitsch Neder-Rijnsch grensgebied. In tallooze grensplaatsen van Duitschland, langs de Limburgscbe grens heerscht in ernstige mate diphtherie. Het aantai patiënten in de grens plaatsen Straelen, Brüggen en Elmpt is zóó groot, dat de afdeelingen voor besmettelijke zieken in hospitalen de patiënten niet meer kunnen bergen. De laatste weken zijn in de stad Crefeld 42 gevallen met doodelgken afloop voorgekomen. Ook in 't Nederlandsch grensge bied o.a. in de omgeving van Venlo, neemt het aantal diphtherie-patiën- ten toe, ofschoon nog niet in onrust barende mate. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 3 tot 10 Maart GEBOREN Johannes J. Janssen, Maasheescheweg Hendrikus A. G. J. Wismans, Landweertweg Franciscus P. A. Janssen, Weverslo Gerardus G. A. Jeuken, Langstraat Hermanus M. J. Bardoel, Merselo Peter J. H. M. Loonen, Oostrum Petrus J. H. Barents, O. Oostr.weg Wilhelmina J. P. J. van Rijswgck, Merselo Catharina M. J, v. Gerven, Bergweg Joannes H. L. Sobers, Merseloscheweg OVERLEDEN: Frans Voermans, weduwnaar v. A. M. Kleeven, 73 jaren, Wieënweg. Jacobus Janssen, echtgenoot van M. C. Oomen, 83 jaren, Castenray. l patient St. Servatiusgesticht. Kerkelijke Diensten. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week kapelaan Kuepers. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. Om 7 uur H. Mis en alg. H. Communie voor de groote en kleine Congregatie. Na de Hoogmis Jongenscongregatie. Alle leden der jeugdvereeniging alsook de heele schoolvrije jeugd wordt daarin verwacht. Half 3 Kinderlof, 5 uur Lof en 3e Lijdensmeditatie. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur en half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Helena Poels, huisvrouw van Johannes Michels, 6 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis ter eere van den H. Antonius, 7 uur en half 8 leesmis voor de Wed. Coopmans- Swinkels, 8 uur Sol. jaarg. voor Gerard Verbunt en de familie Ver- bunt-Heris met brooduitdeelin; de armen. WOENSDAG 7e der 7 Woensdagen van den H. Joseph, half 7, 7 uur en half 8 leesmissen ter eere van den H. Joseph en vereering de relikwie, 8 uur jaarg. voor Arnoldina Bister- veis. DONDERDAG half 7 leesmis voor de Wed. Willems, 7 uur te Veltum H Mis, 7.15 Sacramentsmis en gene rale H. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur jaarg. voor Mathijs Minten en Anna Sophia Buis. VRIJDAG half 7 leesmis voor de vrouw van Piet Verbeek en haar zoon Theo, 7 uur leesmis, half gest. jaarg. voor Godfried van Vlorop en Petronella van Opbergen, 8 uur jaarg. 2e klas voor Joh. Antonius Janssen en Anna van Vosselen. ZATERDAG half 7 O.L. Vr. Mis, 7 uur leesmis, half 8 gest. jaarg. voor Petronella Feijen Wed. v. Diepen, 8 uur jaarg. voor Jacobus Verhaag en ouders, 6 uur Lof. H. Familie. A.s. Zondag 12 Maart gaat de H. Familie ter bedevaart naar de Smakt, Vert rek aan de kerk kwart voor 8. Congregatie. Zondag om 7 uur is er weer ge- zamelijke bijwoning der H. Mis en gezamelqke H, Communie. Om dit werkelijk weer gezamelqk te doen, herinneren we nogmaals aan onze voornemens le zooveel mogelijk in 't middenschip der kerk bij elkaar gaan zitten; 2e zooveel mogelijk on der de H. Mis te communie gaan; 3e allen goed meezingen. De vorige keer was 't reeds veel beter, moge vooral de kleine Con- greganisten door hun opkomst, hun medezingen enz. een goede steun zijn in de goede richting. Patronaats-Agenda. Zondag 2de Zondag van de maand- Na de Hoogmis (11 uur) Jongens congregatie. Deze is verplichtend voor alle jongens van Patronaat, Jo. Wa. Verkenners, aspiranten van Voetbal- en Gymnastiek alsook voor leden van Goud-Pluvier. Aan het lid maatschap eener vrjje vereeniging gaat vóóraf het lidmaatschap der godsdienstige vereeniging. Wij doen een beroep op de ouders, om hierin mede te werken. Daarom mag nie mand ontbreken. Half 7half 10 Patronaat. Half S tot 8 uur Groepraad. Dinsdag: half 8half 11 Goud- Pluvier. Jonge Wacht. Maandag: 7—8 Aspirantengroep A. Dinsdag: 78 Bonifaciusgroep B. Woensdag: 7—8 Aspirantengr. B, 7—8 Gerardusgroep. Jonge Werkman. Woensdag; 8—half 10 groep. Gewestelijke Sociale Cursus. Woensdag: 7 uur les in de gewone vakken. Welpen-horde St. Petrus. Woensdags 2 uur. Vrijdags kwart over 4. K. J. V. Dinsdag 2 uur Naaikrans. Donderdag alg. Godsdienstclub. Poetsen door Mariaclub. K.A.J.V. Allen, die de map nog niet klaar hebben kunnen deze Zondag om 6 uur afmaken. K. J. M. Zondag half 11 Theresia Elisabeth en Odagroep. 3 uur Marietje Phili- petto, Agnes, Rosa van Lima en Lidwina. TOONEEL. Maandag en Vrijdag om half acht repetitie voor allen die meegespeeld hebben aan O.L. Vrouwke in 't Bosch PATERSKERK, lorgen ZONDAG, 3de Zondag van de Vasten, de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoogmis. Gelegen heid om te biechten aan de Epistel zijde na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof met 3de Lijdensmeditatie. Na de Hoogmis Te Deum bij gelegenheid van de kroning van Z. H. Paus Plus XII. DINSDAG, 6de Dinsdag van de Antonius-noveen. Gedurende de uit stelling van 't Allerheiligste te ver dienen volle aflaat. Om 7 uur Antonius -mis, waaronder alg. H. Communie en gebeden ter eere van St. Anto nius. 's Avonds om 7 uur Lof met predicatie en aanbeveling der inten ties. WOENSDAG om 5.30 Lof ter eere van St. Joseph. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis. 's Avonds om 5.30 oefening van de H. Kruisweg. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. H. H. MISSEN. Maandag om 7 uur voor Johannes Wagemans en Maria Gerrits. Dinsdag om 6.15 t.e.v. St. Antonius Woensdag 6.15 voor Wed. Willems van 't Brukske, om 7 uur voor Frans Voermans als lid v.d. Derde Orde. Donderdag om 7 uur voor Albert Beerkens. Vrijdag om 7 uur voor overl. fam. Vollenberg-Verstegec. Zondag om 5 uur ter eere van het H. Hart, om 6 uur H. Mis ter eere van St. Joseph, om 7 uur H. Mis tot zekere intentie ter eere van St. Joseph. DERDE ORDE. Zondag bestuursvergadering van de Derde Orde. Tot a.s. Zondag i; er nog gelegenheid zich op te geven als lid der Derde Orde. Woensdag om 7 uur Requiemmis voor br. Franciscus Voermans, De Tertiarissen worden verzocht deze H. Mis bij te wonen en voor den overledene het Rozenhoedje te bidden en de H. Communie op te dragen. Jonge Derde Orde. Zondag om 10.15 in de Paterskerk plechtige inkleeding en professie, afdeeling meisjes. Aller opkomst natuurlijk dringend verwacht. AGENDA: Donderdag 16 Maart 8 uur leden vergadering van de R.K. Middenstand in café Kemps. Lezing door Mr. Zanders over; Vestigingseischen. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 net boodschapmeisje Naaimeisje leerlinge Burgermeisje 16—jaar te Venray Bekw. winkel juffr. manuf act uren Burgermeisje v. Broekhuizen 1 werkmeisje voor halve dagen April of Mei 1 boerenknecht voor Schinnen Boerenknechten voor Sambeek Overloon, Merselo enz. 3 boerenknechten voor Paschen 2 boerendienstmeiden v. Paschen 1 boerenknecht voor Paschen Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 2 boerenknechten tegen Paschen 1 werk-dagmeisje 1 jongen 14 jaar, boerenwerk 1 burgermeisje 14 jaar 1 kindermeisje 3 burgerdienstmeisje 1517 jaar. 1 werkmeisje 23 jaar. 1 burgerdienst meisje 15 jaar 1 leerling monteur 1 huisnaaster DISTRIBUTIE en SPAREN: Maandag 1011 B en C-boeren Donderdag 4—6 alle anderen Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9. 18-19 Maart. van de Vereeniging „De H. Stede" afd. Venray op heden Zaterdagavond om 8 uur, in Lunchroom Verheugen AGENDA 1. Opening. Notulen. 2. Rekening en verantwoording van den Penningmeester. 3. Mededeelingen en besprekingen in verband met den tocht naar Am sterdam. Aller opkomst wordt beleefd ver zocht. P.S. Spoorkaartjes, programma's en missaaltjes kunnen ter verga dering in ontvangst worden geno men k f 3.35 per persoon en zijn verder verkrijgbaar tot uiterlijk a.s. Vrijdagmiddag 12 uur bq H. JACOBS, Stationsweg 39 en Boek handel VAN DEN MUNCKHOF, Grootestraat 28. De jaarlijltsche algemeene zal plaats hebben als volgt Maandag 13 Maart, nam. half 2 te MERSELO; Dinsdag 14 Maart, voorm. 9 uur in het DORP; nam. half 2 te LULL; nam. 4 uur te OOSTRUM; Woensdag 15 Maart, voorm. half 10 te LEUNEN; nam. half 2 aan de HEIDE; Donderdag 16 Maart, voorm. 8 uur bij Verheijen, half 10 bij Jos. Geerets; half 11 bij de kerk te CASTENRAY en nam. 2 uur te OIRLO; Vrijdag 17 Maart, nam. half 2 aan het OVERBROEK en half 4 aan HET VEULEN. Zaterdag 18 Maart, nam. half 2 te YSSELSTEYN. Telkens op de bekende plaatsen. Boekjes medebrengen. HET BESTUUR. een slaap-, zit- en keuken-ameuble ment, bestaande uit ledikant met matras, waschtafel en kleerkast, 2 fauteuilles en 4 stoelen (pluche of imm. leer) tafel, buffetkast. Keukenkast, tafel en 6 stoelen. Alles in prima staat, gebruikt, doch als nieuw. EINDSTRAAT 12. Ontvangen reuzensorteering Behangselpapieren vanaf 5 cent per rol. Fijnste Lakverf per kg. 45 ct. Alles wordt thuis bezorgd. 2 Th. Pouwels, Hofstraat Merselo. Algem. Jaarvergadering Maandag 13 Maart 'savonds half 8, in zaal H. Arts. Trouwe opkomst verzocht. Z Het Bestuur. nette TRUUS VOSTERS Coupeuse Grootestraat 8 b GEVRAAGD wegens teleurstelling, voor direct Th. Goossens, Station D 73, Telef. 46, Deurne. voor 3 dagen in de week. Adres bureau dezer. GE VRAAGD wegens ziekte der tegenwoordige voor terstond ot met Paschen 1620 jaar. J. Verdellen-Jenniskens, Mete- rikscheweg D 45a, Horst. leeftijd pl.m. 15 jaar. 2 P. Janssen-Oudenhoven, Stationsstraat 26. voor 1 Mei 16—19 jaar. Adres bureau van dit blad. Prima klasse A en le nabouw klasse A in versch. soorten bij van dan Boom, Leunen. Van Noort's Planten, Koolplanten per 25 stukfe 27 ct Poot Uien per 100 stuks 17 ct Kropsla per 25 stuks 12 ct Aspergeplanten per 25 stuks 50 ct Tomatenplanten per 25 stuks f 1. Sjalotten gele per kg. 35 ct Dahliaknollen per stuk 1620 ct M. van Gerven, Bergweg 2 TB KOOF Wed. p. J. Derikx, Volen. Kind. Camps, Heide. J. Reintjes, Overbroek. TE KOOP dragend varken 15 weken dracht, ingeschreven JvR, keuze uit twee, ook te ruilen tegen ongeschetst kaif. Jos. Verstegen, Loobeek— Smakt. TE KOOP dragende vaars en een vaarskalf oud 5 maanden, met schets. J. Aerts, Vetdstraat. TE KOOP wegens vertrek: 40 1- en 2-jarige kippen, werkbank, groote broodbussen, ledikant met matras, inmaakpotten, kuipen, emmers, schansen, enz. J. Thoonen, Oude Oostrum- sche weg 37.

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2