DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Radio-Centrale. Ons weekpraatje. Krakelingen. Van de Sport velden. STEMPEL noodig Zaterdag 11 Februari 1939 Zestigste Jaargang No 6 Dc lach, welke verstierf. Hij bezweek aan vrees en grimmigheid. Een vreemdeling, die Amsterdam voor zijn pleizier had bezocht, deed dezer dagen in een Fransche krant de onthulling, dat de Amster dammers niet niet meer lachen, maar allemaal even somber kijken. Het was inderdaad een ont hulling. De redactie van een onzer eigen groote dagbladen had er nog niets van bemerkt, zond een specialen reporter de straat op om de mede- deeling op haar waarde te toetsen (in het dagbladgebouw zelf was blijkbaar geen materiaal voor een tegenspraak te verzamelen) en moest daarna op grond'van de ontvangen berichten concludeeren, dat de ont dekking van den Franschman met de waarheid in overeenstemming was. „Wij, Amsterdammers zoo schreef deze redactie zijn er zóó aan ge wend geraakt (d.i. aan de vreugde- looze gezichten), dat we het niet meer zien en het niet meer in ons opkomt, ons er over te verbazen.' Natuurlijk voelt de redactie zich bitter ontgoocheld. Ik zou haar wil len troosten en raad haar om op haar beurt eens ontdekkingen te gaan doen in de hoofdstad van het land der Franschmannen. Ze zal daar kunnen vaststellen datgene, wat de Parijzenaar nog niet had opgemerkt, n.l. dat ook de Parijzenaar niet meer lacht I De mensch ziet het langzamer verval in eigen omgeving niet, Ga naar Rome en ge zult zien, dat ook dèAr niet wordt gelachen. Zelfs als Mussolini tegenover een gehoor van tienduizenden verklaart, dat de lach der Italianen, hun hoon lach, in staat is om de Alpen op hun grondvesten te doen trillen, dan... gehoor niet, maar net klapt .<211 Bea ten in kijkt öc grimmig óf SOrteering K het heeft m den blik iets De echte, gulle, onbezorde, levens blije lach i3 verstorven op het aan- gelaat der menschheidhy is nergens meer te hooren. Het eenige, wat ei ons nog aan kan herinneren, is de kraaiende pret der zuigelingen en de lach der dwazen. Enkel wie niet weten, kunnen nog lachen. Overal ter wereld overheerscht de vrees, de angst voor dood en ver nieling, welke onafwendbaar lijken. Er is geen enkel vollt, dat den ooi log wil, wanneer het den oorlog op recht zou wilien, dan zou het kunnen schaterlachen op heden. Want nooit was de tjjd voor vervulling van het verlangen zoo gunstig als thans. Neen, de volkeren willen geen oorlog. Zelfs met het Italiaansche. Dat gespeel met geweren, pistolen en dolken échte, gedragen door kinderen is geen oorlogsverlangen macntstrots. Men laat zich mee- sleepen in een maalstroom, maar de vaders en moeders, die hunkinderen wapenen geven om er mee te spelen, bezien het spel niet zonder bezorgd, heid, vaak ik weet het zeer groote bezorgdheid. Geen volk wenscht den oorlog en toch veelt iedereen denzeive als onaf wendbaar. Men aanvaardt hem door z'n berusting bij voorbaat. Bij deze gemoedsgesteldheid past de lach niet meer, die het zinnebeeld is van den vrede en van argelooze blijdschap. Wat is dat dan toch voor 'n mon ster, die oorlog, welke niet begeerd en gevreesd wordt, maar onafwend baar lijkt? De oorlog is de noodlottige conse quentie van de dictatuur eenerzjjds, die het van dag tot dag noodig heef t om het bestaan te rechtvaardigen, anderzijds van een democratie, welke te weinig tot offeren bereid is om het behoud van het hoogste goed des menschen te verzekeren. Waarlijk, ook de democratie heeft niet weinig schuld aan de noodlottige ontwikkeling van zaken. Italië is te kort gedaan, de waarheid gebiedt zulks te erkennen in de overwin ning; Duieschland werd genadeloos behandeld in de nederlaag. Toen de democratie in deze landen om recht vroeg en smeekte, was het eeqige antwoord der democratieën, die de macht haddennóóitBraaf op de knieën blijven zitten, betalen en ge hoorzamen Maar toen de democratie in Duitschland en Italië via de anarchie door de dictatuur was neergeslagen en de dictatuur ging nemen, wat haar rechtvaardig of (en) doelmatig leek, toen deed men aan de andere en voor een gunstig resultaat van de internationale pogingen voor den vrede." Lach daar maar eens bij. Dat kèn 'n mensch niet! Hebben wij het koninklijke woord verstaan? Deze vraag stelt „De Zaanlander" naar aanleiding van de radio-rede der Koningin. De schrijver meent, dat Hare Majesteit vooral de nadruk heeft willen leggen op het schrijnende leed der werkloozen. „Werk moet er komen De honderd duizenden moeten van de straat. Onze Koningin, waarvan bekend is dat Zjj al Haar woorden op een gouden schaaltje legt alvorens ze publiekelijk uit te spreken, heeft tevoren overwogen, of het Neder- landsche volk inderdaad bij machte is om „de werkloozen aan den slag te laten gaan,'" alvorens Zij de wenschelijkheid daartoe te kennen gaf. Zij weet ook, dat nergens om arbeidskrachten gevraagd wordt. Maar wat bedoelt Koningin Wilhel- mina dan Zeer nadrukkelijk Draagt elkan ders lasten! Wij moeten opschikken. W\j moeten wat van ons eigen „ik" afsnijden. Wij moeten het zelf met iels minder doen.... Waar 20 menschen werken, kunnen er ook 22 werken.... Zoo verstaau wij het. Koninklijk woord, en het is voor de bedrijfsleiders van de Nederland sche ondernemingen slechts een kwestie van willen, om daaraan tegemoet te komen. Zij, die in de gezegende omstandig heden verkeeren het woord „crisis' en „werkloosheid" slechts uit de kranten te nebben leeren kennen, moeten één pas achteruit. Wanneer w jj allen willen, werkelijk willen, dan is binnen diie maanden aan de koninklijke roepstem gehoor gegeven. De „extra uitgaven" moeten in de bedry ven door aile werkers op tafej wurdeu geiegd. Van hoog tot laag. Van regeermgswege zal men even- Lueel volgaarne bereid zijn, voor eiken tewerkgestelde een tegemoet koming te verleenen, zoo er geen andere oplossing blijkt. De bedrijven zjjn thans zoo „ge ëconomiseerd" dat er geen vrees behoeft te bestaan, dat bij het door voordeur binnengaan van 10 werkloozen door de achterdeur 10 anderen weer geloodst zullen worden. Zóóveel vertrouwen, zóóveel goede tiouw, is in de vaderlandsche be drijven wel aanwezig, dat men niet trachten moet de tewerkstelling van werkloozen met dusdanige argumen ten te doen derailleeren. De leuze„opschikken en inschik ken", is reeds een jaar geleden door oud-minister Gelissen in toepassing gebracht en het is gelukt. Dit groote, moedige voorbeeld werd in Limburg gegeven. Is het noodig nog langer de kat uit den boom te kijken Zijn zeven dagen overwegen van den koninljjken wensch niet rijkelijk genoeg om zelf standig een besluit te kunnen nemen? Nog klinkt Koningin Wilhelmina's smeekbede bij ons na „Zij moeten aan den slag komen „Ik zou", aldus de Koningin, „u allen wilien vragen voor te gaan en vooraan te staan bij het te verrichten werk in groot verband en nationalen zin, teneinde metterdaad en met bezieling en voortvarendheid het bewijs te leveren, dat dit moet en kan De woorden „moet" en „kan*' zijn door de Koningin „vet gedrukt" doorgegeven. De rentelooze leening Is dat vraagstuk opgelost Vermoedelijk wei En anders is de oplossing nabij! In de advertentiekolommen van een dagblad kwam het volgende voor „GEVRAAGD VAN BIER BROUWERIJ door Koninklijk erkende Vereeniging voor aflossing en uitbreiding van haar ontspanningslokalen 4 A 5000 gulden renteloos hypotheek, met verplichte aflossing van 100 gulden 's jaars plus afname van pl.m. 5000 liter bier. Brieven.... Met een dergelijk bierverbruik zullen de leden dus een „rentelooze" zijde niets dan berusten en bewilligen, leening voor hun vereeniging kunnen En zuchten over zóóveel slechtneidverdienen De dictatuur is slecht, ik erken dat ten volle en prijs me gelukkig, dat ik een zoon van het (nog) vrije Nederland ben. Want als uiteindelijk de oorlog er is, dan zal die in laatste instantie aan de dictatuur zijn te wijten, welke in haar stelsel de belemmering bevat om den vredes wil, welke door alle volkeren wordt gedeeld, tot uiting te kunnen laten komen. Maar hebben wij, democraten, er in eerste instantie geen schuld aan, dat de dictatuur haar kans kreeg Dat de rente dan toch in de bier- winst moet zitten, ontgaat het snug gere vereenigingsbestuur blijkbaar. Of veronderstelt men bij de brouwe rijen een bizondere charitatieve „knobbel"? Er zijn ook nog andere mogelijk heden: Men kan als pantoffelhelden een afdoende reden willen hebben om biertjes te verschalken: het ver- eenigingsbelang Men kan meenen de Nederlandsche belangen te dienen door 5000 liter Helaas, dat alles is reeds na- bier per jaar af te nemen! praat en vermag zelfs den glimlach Men kan ook de idee der rentelooze van de hoop niet terug te too veren leening willen bevorderen! op ons gezicht. j Misschien meent men een stap Hopen en bidden zijn zelfs straf- gezet te hebben op den weg naar baar in onzen tijd. In sommige lau- een rentelooze Staatsleening, door den. Omstreeks den tijd, dat dit de brouwerijen te verstrekken tegen artikel wordt gedrukt, zulli i in idem zooveel liter bier voor ons volk! Berlijn dominee Müller en twee Maar de zaak is waarschijnlijk veel andere dominees voor de rechtbank eenvoudiger; moeten verschijnen, beschuldigd van Er is nog gebrek aan economisch „misbruik van den kansel", daaruit en cultureel inzicht bestaande, dat ze tijdens de spanning j En zonder de minste erg gaat men van het najaar van 1938, op 30 op den historischen drinkweg voort September n.l., hebben laten bidden maakt (ook al zonder erg) onge- „voor de handhaving van den vrede j twijfeld wel enkele drinkslachtoffers; leert de opgroeiende jeugd die daar toch ook zal komen de drink gewoonten (even zeer zonder erg); maakt cultureel werk (want ook de ontspanning zal in een dergelijke vereeniging toch wel cultureel be doeld moeten zjjn) afhankelijk van een brouwerijalweer zonder erg De eisch,£die Sobriëtas enkele jaren geleden dringend naar voren bracht, die ook door het reddingswerk katholiek en niet-katholiek als algemeen beginsel werd vastgesteld: het vereenigingsleven alcoholvrij, is nog niet overal doorgedrongen Alle copie hierop betrekking hebben de, moet Donderd. vöör 1 uur in ons bezit zijn. SERVATIUS-OMROEP Het antwoord, dat Servatius gaf op de door haar geleden nederlaag in Panningen liet aan duidelijkheid niets te wenschen overliefst met 7—0 werd Panningen gekraakt. Het elftal van Servatius, dat met twee invallers in het veld verscheen klopte als een bus. Met zulk materiaal aan reserves is Servatius zoo safe als de Ned. Bank. Dat zijn de resultaten van de lessen van trainer Oprinsen in practirjk gebracht. Door deze uit. slag heeft Servatius ook haar doel- gemiddelde aardig opgeknapt. Voor degenen, die den wedstrijd niet ge zien hebben, doet de uit3lag ver moeden, dat het een spelletje is geweest van de bekende „kat en muis". Niets is echter minder waar. Pan ningen had zelfs periodes van be paald overwicht. Geluk hadden deze heeren met hun schoten niet. De Servatius-keeper en backs waren prima en hadden af en toe het geluk aan hun zijde. Bij Servatius waren er werkelijk geen zwakke plekken te ontdekken, het samenspel, tempo en enthousiasme deed weldadig aan. De keeper en backs waren onver murwbaar. De middenlinie zwoegde en stuwde dat het een lieve lust was en de voorhoede met terugge trokken binnenspelers combineerde door de vijandelijke verdediging heen, aisof deze soms niet bestond. De buitenspelers gaven de fraaiste voorzetten en de midvoor profi teerde van de kansen. Werkelijk fraaie doelpunten ontstonden er, de een al mooier dan de ander. De uitstekende P. keeper kan er over meepraten Herhaaldelijk liep de S.- stormlinie in buitenspel, anders wj^s de score nog veel hooger geweest. Zondag a.s. gaat de reis naar Tegelen om D.S.S. te bekampen. Deze club schijnt een inzinking door te maken. Wanneer er in Tegelen met hetzelfde vuur en energie ge speeld wordt als Zondag j.l. en daaraan twijfelen "we niet dan is er veel kans, dat de volle buit mee naar Venray wordt gebracht. In Venray sleepte D.S.S. onverdiend een geljjk spel uit het vuur, 1l was toen het resultaat. De inzet van dezen wedstrijd is de vierde plaats van de rangschikking. Scheidsrechter P. J. Curvers. Leider Th. Hoedemakers. Zondag 19 Febr. komt Gennep op bezoek. Met een zeer gehavend elftal toog S. II naar het beruchte America, dat zoodoende vrij gemakkelijk twee puntjes kon veroveren. Servatius heeft daar den wedstrjjd maar voor zichtig aangepakt, zoodat er niet te veel ongelukken gebeurden. Met America is het altijd slecht kersen eten, vooral op het groene veld. Serv. II gaat by R.K.H.V.V. op bezoek. Indien dit elftal eindeljjk eens compleet kon uitkomen is er in Hout-Blerick een aardige wedstrijd in het verschiet. Niettegenstaande Serv. II voortdurend met pech te kampen heeft, wordt en toch met plezier gevoetbald. Succes boys. Scheidsrechter J. Reulen. Leider Nast- vogel. Serv. IV begint zoo langzamerhand de klappen van de voetbalzweep te kennen. In een zeer pittig gespeel den wedstrijd behaalden de S.-Junio- een verdiende 52 overwinning op Wanssum II. Zondag wordt een bezoek gebracht aan onze Oostrumsche buurlui. Beide partijen geven elkander niet veel toe. Een spannend partijtje kan dan ook worden verwacht met als resul taat verdeeling van de puntjes. Scheidsrechter A. Pijpers. VALK-REVUE. Onbegrijpelijkerwijze werd Zondag j.l. voor de wedstrijd OSSDe Valk afgekeurd. Daar men met een kleine honderd supporters gereedstond om de reis naar Oss te ondernemen, kan men begrijpen dat het een te leurstelling was voor de Valk- aanhang, toen het bericht van af keuring werd ontvangen. Bij nader onderzoek bleek het OSS-terrein in puike conditie. In laatste instantie had men nog geprobeerd het terrein met de waterleiding onder water te zetten. Vermoedelijk zal Oss hier de nadeelige gevolgen van ondervinden. Morgen zal dan bij gunstig weer eiDdelijk de wedstrijd De Valk I J.V.C. I ten bate van 't Priester studiefonds gespeeld worden. Het zal een wedstrijd worden, welke het aanzien ten volle waard is, daar de ploegen aan elkaar gewaagd zijn en beide ernstige kampioenscandi- daten zijn. Wij kunnen dan ook een wandeling naar de Leunscheweg ten zeerste Na een aardige wedstrijd, waarin de Valk-benjamins erin geslaagd zijn het nog ongeslagen Erica met een 42 nederlaag naar huis te sturen, traden de reserves in het veld om den stryd aan te gaan tegen H.S.C. 3. Deze wedstrijd, welke uitsluitend beheerscht werd door de gastheeren, is ondanks het uitstekend werk van den HSC doelman, in een 60 over winning voor de Valken geëindigd. Horst had in dezen strijd niet veel in te brengen, wat hoofdzakelijk kwam door het te doorzichtig spel en slecht plaatsen der ballen. Een enkele keer waren zij wel eens ge vaarlijk, doch dan wisten van Dijck en zijn mannetjes tijdig in te grijpen. Kwamen de Horstenaren er wel eens doorheen, dan stond daar nog altijd Verstegen als een rots in de branding. Hjj liet zich dan ook niet verschalken. Na een gelijkopgaand spel, weet na een kwartier spelen, door ver keerd opstellen van den keeper, Goumans de bal vanaf de zijlijn in het net te deponeeren. H.S.C. weet een corner te forceeren. Deze wordt vakkundig voor het doel gebracht en ineens hard ingeschoten, jammer tegen een Valkspeler, waardoor hij weer het veld ingaat. De linksbuiten der Valken brengt de bal geregeld voor het doel der gasten, waar helaas niemand is om de kansen te benutten. Na mooi samenspel weet Clephas de voor sprong door een „pil" te vergrooten. 2—0. De Valken komen er steels beter in, wat Kennis bevestigt met een formidabel knalletje 30. Dan is het rusten. Na de thee nemen de Valken direct het offensief en weer is het Goumans die den voorsprong vergroot. 40. Een mooi opgezette aanval van Horst weet Verstegen te bezweren. Kennis weet het 5e doelpunt te scoren en Clephas zorgt nog voor no. 6, waar mee het einde komt. De reserves gaan morgen S.V.B. in Blerik bezoeken. Zetten zjj hun overwinningenreeks voort De Valk 3 behaalde in Oostrum een mooie 42 overwinning. Morgen thuis zullen zullen zij zich tegen Wanssum 2 ook wel niet van de wijs laten brengen, Tot slot gaan de Benjamins naar B.V.V. 2. Van een elftal dat de kam pioenen kan verslaan, mag men verwachten dat zij Zondag twee punten mee naar Venray zullen brengen. 19 Febr.Montagnards-de Valk I WanssumDIS 1—5. Vo«or dezen wedstrjjd bestond groote belangstelling, althans van de zjjde van DIS. De penningmeester van Wanssum zal dan ook in zjjn vuistje gelachen hebben. Als scheidsrechter de Brujjn zjjn fluitje laat snerpen voor den aan vang brengt D.I.S. het leder in be weging, maar Wanssum neemt direct over. In 't begin is er van Wanssum een klein veldoverwicht te consta- teeren, wat wel hoofdzakelijk zjjn oorzaak vond in het voor Oirlo on gewone hobbelige terrein. We kunnen nu niet direct zeggen dat het sportpark zoo fjjn in orde was. Als een kwartier gespeeld is vangt Wolters vallende een bal, maar de toestormende linksbinnen van Wanssum, trapt het leder onder de keeper door 10. Weinige oogenbük- ken later maakt Wanssum pynalty, welke door de midvoor van D.I.S. in een doelpunt wordt omgezet 11. Hiermee gaat de rust in. Zooals gewoonlijk begint D.I.S. na de/ust direct met lange pase's naar de' beide vleugels, weixe hier dank baar van profiteeren. Mooi wordt op 't critieke moment doorgegeven aan de linksbuiten welke met een goed gericht schot DIS de leiding bezorgt 12. Even later volgt hetzelfde twéémaal over rechts zoodat kort na de rust DIS reeds leidt met 14. Het spel van Wanssum begint dan zoodanig te zakken, dat DIS vrjj spel heeft, en hier dan ook dank baar van profiteert. Na een mooie soloren van de rechtsbuiten, welke besloten wordt met een kogel in het rechterbenedenhoekje is de stand op 15 gebracht. Na nog wat heen en weer ge trap fluit de Bruijn af voor het einde. D.I.S. heeft zich hierdoor nog vas ter op de tweede plaats genesteld. D.I.S.—B.V.V. Morgen mag D.I.S. thee schenken aan de andere Maasbewoners. B.V.V. is een goed getrainde ploeg, met een schotvaardige voorhoede en een piekfjjne halflinie. Dat Siebers c.s. hun huid duur zullen verkoopen, staat als een paal boven water vast. In Blitterswjjk won D.I.S. na met 20 te hebben achtergestaan, toch nog met 42. Dit resultaac was hoofdzakelijk te danken aan keurig open spel. Zeker is 't dat B.V.V. zal trachten revanch te nemen. Of hun dit lukken zal staat nog te bezien, want D.I.S. heeft de smaak nu te pakken. Dat het in deze wedstrjjd niet aan spanning zal ontbreken is heel zeker. Maar, dat D.I.S. op veel kjjklustigen rekent, is óók heel zeker. Aanvang 1 uur. OOSTRUM SEINT i Oostrum 2 moest verleden Zondag de beide puntjes aan de Valk 3 laten. Met 2—4 zegevierde de V$lk na een geljjk opgaande strijd. Een geljjk spei zou de verhouding beter hebben weergegeven. Voor a.s. Zondag is vastgesteld Oostrum 2Servatius 4. Dit kan een overwinning worden voor de thuis club, maar dan moet er flink aange pakt worden. Aanvang 1 uur. BRUSSEL Vlaamsch 8.Gramofoon Gesproken dagblad 9.20 Concert 10.20 Land- en Tuinbouwpraatje gramofoon. LUXEMBURG 10.20 Concert KEULEN 11,20 -Militair orkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Amusementsorkest 1.20 Gespr. dagblad KEULEN I.30 Vrooljjk concert HAMBURG 2.50 Bont programma LUXEMBURG 5.20 Gramofoon KEULEN 7.30 Orkest BOEDAPEST 9.20 Orkest STUTTGART 9.50 Orkest FRANKFURT II.20 Nachtmuziek Uit Oirlo. Morgen Zondag geeft de fanfare „Ons Genoegen" alhier in 't Bonds- gebouw haar jaarljjksch concert met tooneeluitvoering. Als hoofdnummer staat op 't programma, „Ecce Sacer- dos" 'n tooneelspel van den beken den tooneelschrjjver Jan Odjjk. „De Schuivers" Stand van de „Onderlinge Yssel- steynsche" dam-competitie. Jac. Janssen 19 16 2 1 34 Wim Janssen 19 15 1 3 31 M. Keyzers 20 13 2 5 28 H. van Asten 20 13 1 6 27 Fr. Janssen 20 12' 0 8 24 B. Camps 19 10 1 8 21 A. Kleuskens 20 8 4 8 20 Jac. Claessen 20 6 4 10 16 G. Winnen 20 5 4 11 14 A. Fleurkens 19 5 1 13 11 M. v. Ass 19 3 0 16 6 B. Linders 19 1 0 18 2 Vraagt modellen en prijzen bij Firma van den Munckhof. BENOEMINGEN BISDOM ROERMOND. Zijne Hoogw. Exc. Mgr. Dr. J. H. G. Lemmens, Bisschop van Roermond, heeft op zjjn verzoek eervol ontslag verleend als hoofdaalmoezenier van sociale werken ia het Bisdom Roer mond aan den hoogeerwaarden Heer mgr. dr. H. A. Poels en heeft in zjjn plaats benoemd tot hoofdaalmoeze nier den zeereerwaarden HeerK. W. A. H. Roncken. Verder heeft Z. Hoogw. Exc. be noemd tot aalmoezenier te Heerlen den wel- eerw. Heer M. H. A. M. Poels; aalmoezenier te Venlo den weleerw. Heer P. A. H. Loonen. PROGRAMMA 12 tot en met IS Febr. Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. Zondag Maandag BRUSSEL Vlaamsch - Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gevar. concert KEULEN 11.20 Fabrieksboncert BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Orkest 1.20 Gesproken dagblad. DEUTSCHLANDSENDER 1.30 Gevar. concert REGIONAL Programma 2.20 Dansmuziek BRESLAU 3.20 Kleinorkest Q ROITWICH 5,20 Orkest KEULEN 6.10 Gramofoon 7—8 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN Carnavalprogramma BRUSSEL VL 9.20 Cabaretensemble 10.20 Gesproken dagbl. Gramofoon DROITWICH 20 Van Straters Band Dinsdag BRUSSEL (Vlaams) - Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 11.20 Orkest DROITWICH 12.20 Staf muziek Marine BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad KEULEN I.30 Populair concert LUXEMBURG 2.20 Gramofoon KONINGSBERGEN 3.20 Orkest PARIJS RP 5.20 Orkest LUXEMBURG 6.05 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.Orkest BEROMUNSTER 9.20 Mandoline orkest KEULEN 9.35 Populair concert TOULOUSE II.20 Gevar. concert Woensdag BRUSSEL Vlaamsch 8,Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon KEULEN 11.20 Militair orkest DROITWICH 12.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad LUXEMBURG 2.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 3,20 Concert PARIJS RP 5.20 Orkest LUXEMBURG 6.05 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten TOULOUSE 8.Concert BRUSSEL Fransch 8.20 Militair orkest WEENEN 9.50 Orkesf DROITWICH 11.20 Dansmuziek Donderdag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon. Plechtige H. Mis KEULEN 12.35 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad DEUTSCHLANDSENDER I.30 Gevar. concert REGIONAL Programma 2.20 Gramofoon KEULEN 3.20 Orkest DROITWICH 5.20 Balalaika orkest BRUSSEL Vlaamsch 6.05 Kinderuurtie. Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten BRUSSEL Vlaamsch 8.20 Bonte Avond KEULEN 10.35 Carnavalprogramma LUXEMBURG II.20 Gramofoon Vrijdag j BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek; Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 11.20 Blaasorkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Omroeporkest 1.20 Gesproken dagblad. KEULEN I.30 Populair concert LUXEMBURG 2.20 Gramofoon WEENEN 3.20 Landesorkest RADIO-Paris 5.20 Orkest LUXEMBURG 6.05 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.Orkest en Koor BRUSSEL Vlaamsch 9.20 Kleinorkest 10.20 Gesproken dagblad DROITWICH II.20 Oscar Robins Band Zaterdag BRUSSEL Vlaamsch 8.— Gymnastiek. Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gevar. concert KEULEN 11.20 Orkest DROITWICH 12.20 Orgelspel, dansmuziek BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad. DEUTSCHLANDSENDER I,30 Gevar. concert BRUSSEL Vlaamsch 2.20 Concert KEULEN 3.20 Vrooljjk orkest LUXEMBURG 5.20 Gramofoon BRUSSEL Vlaamsch 6.20 Orkest 7.-8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. KEULEN 8,Carnavalprogramma TOULOUSE 9.20 Militair orkest WEENEN 9.35 Populair concert, dansmuziek KEULEN II.20 Nachtmuziek

Peel en Maas | 1939 | | pagina 9