DERDE BLAD VAN PEF.T, EN MAAS mm wm Radio-Centrale. miimimi Van mond tot mond R00DE STER Ons weekpraatje. Van de Sport velden. Gemengde Berichten Krakelingen. No. 6 30 ct per half pond. Zaterdag 4 Februari 1939 Zestigste Jaargang No S Het Amsterdamsche erfpacht- schandaal. En het glazen huisje der democratie. We zyn een klein volk, dat zich in meerdere opzichten groot weet te betoonen. Maar soms toch ook weer pietepeuterig-klein. Niets wekt by ons zooveel sensatie als een schandaal, in het bijzonder een politiek schandaal. Bij zoo n ge legenheid, t.w. by de bekendwording ervan, meenen niet weinigen onze Nederlandsche samenleving tot in ha3r grondvesten te hooren kraken. We willen het schandaal niet ver- goeljjkeD, geenszins. Maar we moeten ons er objectief tegenover stellen, 't Is mot de maatschappij precies zóó gesteld als met den individueelen mensch: gezondheid is de normale toestand, maar ziekte nu en dan is niet te weren. Het helpt niet of 'n mensch zich „prin cipieel tegen" ziekte verklaart. De eene mensch is meer vatbaar dan de ander, maar ook wie krachtig zyn en gezond, ontkomen soms niet aan het ziekbed. Precies zóó is het met 't mensche- lyk karaktersommigen zijn zwak in hun karakter en misdoen gemak kelijk, maar ook de sterkste karak ters kunnen in bepaalde omstandig heden ten val komen. De bestuurslijke organisatie der maatschappij vereischt de persoon lijke medewerking van vele tien duizenden burgers, ambtenaren, militairen, volksvertegenwoordigers enz. Is het niet onredelijk om te verwachten, dat in dit massaleger zich nooit een geval van ziekte van karakterziekie zal voordoen? Hoe de maatschappij ook is opge trokken, of ze een democratische dan wel een totalitaire is, de mensch blijft dezelfde. Ziekte zal blijven en deze behoeft ons op zich zelf niet te verontrusten. Wel mogen en moeten we ons interesseeren voor de vraag, of de keuring vooraf en ik denk hier aan de geestelijke keuring wel nauwgezet geschiedt en of de dokter, is de ziekte eenmaal gecon stateerd, wel radicaal genoeg ingrypt, durft in te grijpen. Maar nógmaals schandaaltjes zijn als zoodanig niets bijzonders. Ik lees nogal eens buitenlandsche kranten ik meen te mogen concludeeren ons volk hoeft niet met gebogen hoofd tegenover de vreemde volaeren te staan Ik begrijp daarom de uitlating niet van den uberaien afgevaardigde in den raad van Amsterdam, die sprekende over het Erfpachtschan- daal waarschuwde, dat velen be roerd worden van de schandalen en uit weerzin verklaren, dat ze het daarom wel eens met een ander maatschappelijk ste.sel willen pro- beeren. Ik zou willen antwoorden: laat dezulken gaan naar dien kant, waDt de democratie kan ze niet garandeeren, dat het Amsterdamsche Erfpachtschandaal het laatste is, hetwelk hun gemoed zal kwetsen. We weten het zelfs zeker zoolang alle Nederlanders nog niet in Engelen zijn veranderd, zullen ze menschen blijven met hun vele deugden én met hun gebreken. In den totalitairen tyd zullen de gevoelsmenschen, over wien de voren bedoelde Amsterdamsche volksver tegenwoordiger het had, zich niet behoeven te ergeren over schandalen. Niet omdat ze da&r niet zouden voorkomen, maar omdat het publiek er in den totalitairen staat niet over te hooren krijgt. Tenzij het geeste lijken betreft. De knoeiende ambte naar verdwijnt daar, zoolang hij niet meer door zijn superieuren wordt gedekt, op de een of andere manier naar elders, maar wie in de zaken van den verdwecene zou willen neuzen, verdwijnt eveneens, naar een concentratiekamp. Immers, zulke nieuwsgierige zou zich schuldig maken aan een misdrijf, gericht tegen de belangen van den staat! De democratie geeft tot nog toe de beste waarborgen tegen corruptie, omdat in het democratisch bestel iedere staatsburger het recht heeft om langs daartoe open gestelde wegen controle uit te oefenen op het beleid der overheid en cp de onkreukbaarheid van de trouw der ambtenaren. En de overheidspersoon of ambtenaar, die faalt, stelt zich niet enkel aan straf bloot, maar ook aan de openb. rt verachting. Deze dingen hebben ten preventieve wer king tegen de corruptie. De bekend-wording van schandalen, inderdaad deze danken we aan de democratie. In Duitschland en Italië heeft net zoo goed (of slecht) „corruptie" plaats als ten onzent, of in Frankrijk of Eogeland, maar in de totalitaire staten wordt de pu blieke kennis daaromtrent uit over wegingen van staatsbelang, heid van de Nederlandsche jeugd der gasten, krijgt de Valk-linksbin- Deze schijnt vooral D.I.S. goed geklaagd, door vreemden en door nen de bal maar voor het inkoppen, gedaan te hebben, want direct is 1 ons zelve. Daarom mogen we haar doch de doelman weet nog tijdig te j een grote meerderheid bij de groen- haf complimentje niet onthouden, redden. Even daarna wordt een' het van, in deze, onverdachte goed gericht schot gestopt. Const. het dat zijde, n.l. van het „Berliner Tage- blatt" ontvangt. In een artikel „De Jeugd van het naburige Holland", lezen we o.m. „Als men tegenwoordig de wereld bereist, treft men overal ontwor telde menschen. Het geringste aantal slappelingen en vertwijfelden vindt men, ondanks de werkloos heid, in het Koninkrijk der Neder landen. Zijn godsdienstzin is den jongen Nederlarder een steun. Maar ook zedelijkheids- en fat- soensgevoel leven sterk in hem.... Zeker, het gaat de Nederlandsche jeugd thans niet goed. Maar vrees voor haie toekomst en daarmede voor de toekomst van het geheele volk is overbodig en onnut. De Nederlandsche jeugd zal de tegen woordige crisis overwinnen en te boven komen. En als het Europa weer beter gaat, alB wederom een ware vrede het deel van Europa zal zijn en daarmede welstand en geluk en opbloei, dan zal ook aan deze jeugd de treurige na-oorlog- tijd op z'n hoogst als een spook beeld voor den geest staan.' Ik zou zeggendat is een mooie pluim op den hoed, of liever: op den gezonden blooten kop van de Nederlandsche jongelui. Het oordeel is milder dan van menlgen Nederlander. Welk laatste wel eens wat te veel van wijlenden heer Nurks heeft, die enkel van zijn eigen voortreffelijkheid weet en blind is voor de omstandigheden, die de levenshouding van anderen bepalen. Ik bescherm de baldadigheid niet, maar deze spruit meestal niet voort uit persoonlijke .slechtheid, maar uit de onvolmaaktheid van de maat schappij. Baldadigheid vloeit voort uit een tekort in de opvoeding, uit de sociale omstandigheden, die tegen werken, uit lediggang, tekort aan ontwikkeling en dus uit onvermogen om zich zelf nuttig bezig te houden. Baldadigheid gaan we niet tegen met zede meesterende predikinger maar sociale daden, welke de maat schappelijke opvoeding bevorderen van hen, wier „zonnige jeugd" door zoovele tekorten wordt verduisterd. krijgt een corner te nemen, welke eveneens wordt weggewerkt. Na witten te constateeren. Als rechtsbinnen van D.I.S. een hooge bal op het doel van Swolgen richt, meent de doelman dat hij overgaat, eenige mooie aanvallen van beide mair helaas, vlak over hem heen Alle copie hierop betrekking hebben de, moet Donderd vóór 1 uur in ons bezit zijn. SÉR V ATIUS-OMROEP Uit de ontmoeting met Tiglia wist Servatius twee winstpuntjes te ver overen. Daardoor en mede door het falen van F.C.V. en het gelijke spel van. Gennep kwam Servatius twee plaatsen hooger op den ranglijst. Tiglia heeft, zooals te verwachten was, de overwinning niet cadeau gegeven. Integendeel, in de tweede helft was Tiglia overwegend sterker. Het was een wonder dat zij er niet in slaagde den gelijkmaker te scoren. Op het Tiglia-veld zullen zelfs de leiders van de afdeeling op hun hoede moeten zijn. Zondag as. komt Panningen op bezoek. In Panningen zelf leed Ser vatius een onverwachte nederlaag. Dat zit den burger nog altijd dwars dus mogen EDgels c.s. op een warme ontvangst rekenen. Op voor waarde van een flink tempo en goed open spel kan de buit in Venray blijven. Op Zondag 12 Februari moet Ser vatius naar D.S.S. Vooral met het oog op deze wedstrijd moet tegen Panningen gewonnen worden, vooral dan is er goede kans op een zeer eervolle plaats in de rangschikking. Scheidsrechter P. Manders. zijden, waarin de verdedigingen de baas blijven, is het rusten. 1—0. Na de thee zitten de Valken direct vcor het doel der gasten, voorloo- pig zonder succes. Plots passeert Schellen alles wat hem in den weg staat, lost in moeilijke positie een geweldig schot en het is 20. Dat geeft den Valken moed. Onstuimig komen ze opzetten en ook de links binnen weet de keeper te doen visschen. 3—0. Nog is het niet ge noeg, ook de rechtsbinnen doet er een schepje op en brengt de stand op 40. Hiermee schijnen de Valken te vreden. Constantia tracht nog de eer te redden, maar de V.-verdedi ging wijkt niet. Wanneer de scheids rechter einde fluit, heeft de Valk verdiend gewonnen en daarmee zjjh; aanspraak op den hoogsten titel aanmerkelijk verbeterd. Morgen gaat de reis naar Oss, indien de weersgesteldheid zulks toelaat. Dat is voor de rood zwarten een zware opgaaf. Men behoeft dezen strijd echter niet met een ongerust hart tegemoet te zien. Indien de Valken zich geven als in de laatste wedstrijden, en ieder speler zich ten volle van zijn taak bewust is, kan er gewonnen worden. Houdt voor oogen, wat er van dezen wedstrijd kan afhangen, n.l, 't kampioenschap, maar dan moet alles zeer gunstig verloopen. De Valk zou moeten winnen van Oss, terwijl Constantia tegen Gennep minstens gelijk zou moeten spelen blijkens onderstaande stand De Valk 11 9 1 1 41—12 19 OSS 10 6 1 3 32—22 13 Montagn. 10 5 0 5 22—20 10 Volharding 10 3 3 4 29—26 9 Juliana 9 4 0 5 19—30 8 Constantia 7 3 1 3 20—23 7 Gennep 2 7 3 0 4 17—22 6 Oeffeit 8 0 0 8 10—35 0 Het tweede behaalde eveneens een mooie 51 overwinning op de Ame- ricanen, wat enkele spelers niet goed bekwam en er min of meer gebles seerd vandaan kwamen. America zal hun speelwijze moeten herzien, wil len zy in de toekomst aan 't voet ballen blijven. Vele clubs geven er op den duur den brui van om tegen zulke elftallen uit te komeD. De reserves ontvangen morgen H.S.C. zijn aan hun eer verplicht de geelzwarten met leege handen naar huis te sturen. Of denkt H.S.C. er anders over. Servatius II toert naar America om daar de club van dien naam te bekampen. Mocht Servatius winnen dan mag men met America van plaats verwisselen. Dus hangt er ook nog wat van dezen wedstrijd af. Moge de sterkste winnen. Scheidsrechter B. Thijssen Leider E. Na3tvogel. Servatius III liet de beide punten in Merselo, die hiermede hun eerste overwinning behaalden. Voor Serva tius III is hiermede de competitie ten einde. Inmiddels is ook de kam pioen van de afdeeling bekend ge worden. Door een klinkende over winning op Oostrum wist Brughusia op den titel beslag te leggen. Proficiat Ook het 3e won in Blitterswijk met; 51 en gaat morgen naar Oostrumi om O.V.V. 2 te bekampen. Een gelyk spel ligt in de lijn der verwachtingen. De Junioren gaven van As c.s. heel wat te doen. Na feilen doch uiterst fairen strijd werden de pun ten broederlijk gedeeld terwijl de rust dubbelblank was ingegaan. Morgen ontvangen Oudenhoven en zijn, baby's het kampioens elftal Erica. Hier zal Erica de volle buit opeischen, wat men ook van eenkampioensploeg mag verwachten. Wij kunnen hier op een mooie fairen strijd rekenen. De Valk I-J.V.C. I ten bate van het Priesterstudie- tonds op Zondag 12 Febr. a.s. 2e Zondag der maand. Tevens vermel den wy nog even, dat nog enkele niet supporters a.s. Zondag de reis naar Oss kunnen meemaken tegen betaling van 75 ct. Inlichtingen bij voorzitter of secretaris. Servatius IV moest tegen het for- sche Erica met 7—9 de vlag strijken. Een paar puntjes hadden de Benja mins wel verdiend. Alleen letterlijk werkelijkheiduit overwegingen van stak Erica met kop en schouder party-politieken aard> gesmoord. boven alles uit. Intusschen is het een feit, dat het i a.s Zondag komt Wanssum II op objectieve denken der massa in onzen bezoek. tyd veel tewenschen overlaat. Allen, Als men van de geboden kansen weet gebruik temaken, kan die de democratie voorstaan mogen deze wedstr(jd in een kleine over- overwegen, dat hun beginsel zoo winning van de thuisclub eindigen. elk beginsel in een glazen huisje woont en dat juist om het huisje der democratie een groep kwaadwilligen staat geschaard, die de steenen in hun zak dragen, wachtende op een gelegenheid, welke r* i i een aanval lijkt te kunnen recht- ^-'c Kampioenskansen stijgen I vaardigen. Begin 1215. Scheidsrechter Th. Bouten. VALK-REVUE. OOSTRUM SEINT Oostrum I heeft niet aan de ver wachting, n.l. te winnen van Brug husia op eigen terrein, voldaan. Integendeel, het is een flinke 05 nederlaag geworden. Was hiervan de oorzaak het te korte spel der voorhoede, vooral voor de rust, toen Oostrum overwegend sterker was, waardoor doelpunten uitbleven tegen tegen de hechte verdediging van Brughusia, die met het korte spel wel raad wist; of was het het willen forceeren van een overwin ning, waardoor van goed spel geen sprake meer was. Hoe het ook zy, de nederlaag had niet zoo groot behoeven te zyn, ge zien de veldverhouding, als verdiende Brughusia misschien een kleine overwinning door het betere spel in dezen wedstrijd. Aan de kampioen onze geluk* wenschen. Voor de wedstrijd Wanssum II Oostrum TI werd het terrein afge keurd. Voor a.s. Zondag is vastge steld Oostrum IIde Valk IH We zyn benieuwd, wat onze jongens zullen presteeren, nu ze volledig kunnen uitkomen. Aanvang 1 uur. rolt de bal in het doel. 21. De keurig spelende middenlinie van D.I.S. stuwt steeds haar voor hoede ten aanval. .Uit drie dezer aanvallen scoort de midvoor dan ook onder oorverdoovend gejuich driemaal, hiermee de stand op 51 brengend. Swolgen ziet nu in, dat er niets voor haar opzit als een nederlaag. Drie minuten voor het einde krijgt de linksbuiten van D.I.S. den bal mooi aangegeven van de spil. Hy wringt zich tusschen een paar spelers door en met een kogel in den rechterbenedenhoek maakt hy het halve dozijn vol. 61. Direct na den aftrap fluit de scheidsrechter voor het einde van dezen In de beste verstandhouding gespeelden wedstrijd. Wanssum—D.I.S. Morgen gaan de D.I.S.-lui een be zoek brengen aan de havenbewoners. Werd in Oirlo gelijk gespeeld, thans durven wy ons niet aan een voor spelling wagen. Succes kan ook hier bereikt worden door vlug, open spel en door het benutten der kan sen. Dat vele supporters de groen- witten zullen vergezellen, behoeft wel geen betoog. Good luck boys! „Juliana" Wanssum. Op de vergadering van de Sport- vereeniging Juliana werd besloten om ter versterking van de clubkas een kaartwedstrijd te organiseeren. In alle café's zal hiervoor gelegen heid gegeven worden. De hoofdprijzen zijn als volgt le prijs een half varken of f 25 2e pry's een ham of f 12; 3e prijs ter waarde van f 8. Verder nog 16 mooie andere prijzen. Steunt de R.K. Sport! Een compliment voor onze jeugd I Br Is nogal eens over de baldadig- D.I.S Swolgen 6—1. Als scheidsrechter Francken uit Wanssum laat tossen verschijnt D.I.S. met drie en Swolgen met twee in vallers. Steeghs heeft goedgeraden, en Swolgen brengt de bal aan 't rollen. Keurig wordt door Swolgen een aanval over rechts geleid. De kleine rechtsbuiten plaatst het leder juist bij de midvoor, welke zich niet bedenkt en zyn club de leiding be zorgt 0—1. D I.S. is hierdoor geenszins ont moedigd, maar pakt even resoluut aan. De linksbuiten plaats een bal i hoog voor doel, en als de keeper Onder groote belangstelling had wil ingrijpen loopt hem een der backs bovengenoemde wedstrijd plaats. Er j in de weg, zoodat de toestormende ontwikkelt wieh een gelykopgaand, rechtsbuiten van D.I.S. de stand open spel. Na 10 neutraliseert 1—1. Als Swolgen nog Ta Ilron t-»tcv Dc Valk Constantia 40 ontwikkelt zich verrassend snel min. weet de midvoor der Valken uit een strafschop onhoudbaar het eerste doelpunt te scoren. Bij een scrimmage voor het doel twee en D.I.S. nog een corner ge nomen hebben en geen verandering in de stand gebracht is, fluit de scheidsrechter voor de thee. OVERLOON. Alhier vergaderde de Vereeniging Jonge Boeren. Er bleek een voordeelig saldo van f 41.20 aanwezig te zyn. Er zal voor de leden een z.g. Noorsche gymnastiek cursus worden gegeven. Het aftredende bestuurslid H. Creemers werd herkozen. Er zal een proefveld worden aangelegd bjj H. Beursken8, „Vlak." Dan gaf de technisch adviseur A. H. Janssen, landbou w-onder wijzer, een uiteenzetting over de genomen proef met bieten. Met verschillende soorten werden proeven genomen. De beste bleek te zijn „Favoriet", welke 104 000 Kg. per H.A. opbracht, terwijl van een andere soort de laagste op brengst was 62.000 Kg. Beiden met 16 pCt. droge stof. De contributie zal gehandhaafd blijven op 25 cent per lid. Wegens bedanken van den Secretaris Pen ningmeester Math. Gerrits werd in zijn plaats gekozen W. Hendriks. OVERLOON. Enkele maanden ge- Iqden werd een hond van jacht opziener A. Keizers door een strooper uit Eindhoven een diepe messteek toegebracht. De strooper verdween, doch deze week is het de Eindhoven- sche politie gelukt den verdachte aan te houden, die eene volledige bekentenis aflegde. SPAREN. De Persil-producten Persil, Henco, Ata, iMi en Sil mogen in 'geen enkel huis ontbreken. Zij zyn voor de huis vrouw, die haar bezigheden in de puntjes en tevens vlug en goedkoop wil verrichten, onmisbare hulpmid delen in de huishouding. De Persil-producten sparen werk t tyd. En.... zy sparen geld, niet alleen, omdat zy het allerzuiüigst in het gebruik zyn, maar ook, ómdat zich nu op iedere verpakking van Persil-producten, Persil, Henco, Ata, iMi en Sil spaarzegels bevinden. Deze spaarzegels knipt of snydt U uit, bestrijkt den achterkant met een weinig plaksel en plakt ze vervol gens op de bij Uwen winkelier gratis verkrygbaar gestelde spaarzegel- verzamelkaart der Persil-producten. Een geheel volgeplakte kaart kan by Uw winkelier worden ingewisseld; jU ontvangt hiervoor één gulden in ^contanten. Dezen gulden kunt U naar eigen goeddunken besteden. U kunt er iets nuttigs of aardigs voor koopen. Dit dus in tegenstelling met het cadeau stelsel, waarbij D slechts de keuze hebt uit een bepaald aantal artikelen; die vaak niet in Uw smaak vallen en welke in den regel, wat de kwaliteit betreft, veel te wenschen overlaten. Gebruikt dus, Dames, voor al Uw huishoudelijke bezigheden op wasch- en reinigingsgebied de onovertroffen Persil-producten Persil, Henco, Ata, iMi en Sil een.... ga sparen Valsche biggenmerken. J. W. B., landbouwer te Vierlings beek, verscheen voor de rechtbank te 's Bosch terzake dat hy op 26 Juni 1938 te Sambeek negen biggen, elk zwaarder dan 15 kilo en die by W. de Bruijn in voorraad werden gehouden, valsch had gemerkt door tatoueering aan de ooren, met de bedoeling het te doen voorkomen a'lsof die varkens rechtmatig en goed gemerkt waren. Na getuigenverhoor achtte de officier van Justitie Mr. Dubois het ten laste gelegde bewezen en eischte tegen verdachte acht maanden ge vangenisstraf. Verdediger Mr. Hengst, Den Bosch, 1 pleitte een voorwaardelijke straf. Vonnis over 14 dagen. PROGRAMMA 5 tot en met tl Febr. Wifzlgingen worden per microfoon bekend gemaakt. Zondag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gramofoon Gesproken dagblad 9.20 Concert 10.20 Land- en Tuinbouwpraatje gramofoon. LUXEMBURG 10.20 Concert KEULEN 11.20 Militair concert DROITWICH 12.20 Balalaika orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad KEULEN 1.30 Gevar. concert DEUTSCHLANDSENDER 2.50 Noorsch concert STUTTGART 3 20 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Winterhulpconcert LUXEMBURG 6.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 7.30 Verzoekconcert KEULEN 9.50 Gramofoon WEENEN 10.50 Nachtmuziek Maandag BRUSSEL Vlaamsch Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 20 Gevar. concert KEULEN 11.20 Militair concert BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Orkest I.20 Gesproken dagblad. DEUTSCHLANDSENDER Gevar. concert REGIONAL Programma Concert WEENEN Orkest LUXEMBURG Gramofoon KEULEN Concert EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN Duitsch-Italiaansch concert BRUSSEL Vlaamsch Kleinorkest 10.20 Gesproken dagblad STUTTGART II.20 Nachtmuziek 1.30 2.20 3.20 5.20 6.10 7—8 8. 9.20 Dinsdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 11.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Omroeporkest 1 20 Gesproken dagblad. KEULEN 1.30 Populair concert LUXEMBURG 2.20 Gramofoon LEIPZIG 3.20 Orkest DROITWICH i.20 Austal trio KEULEN .30 Winterhulpconcert .00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN Orkest BOEDAPEST 20 Zigeunerkapel KEULEN 9.35 Orkest WEENEN 10.20 Nachtmuziek DEUTSCHLANDSENDER 3.20 Orkest DROITWICH 5.20 Gramofoon KEULEN 6.30 Orkest 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.Die Lustige Muzikanten 9.40 Carnavalprogramma WEENEN 10.20 Orkest Donderdag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon. Plechtige H. Mis KEULEN 12.35 Omroeporkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad 1.30 Daverende Donderdagmiddag REGIONAL Programma 2.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 3.20 Omroeporkest DROITWICH 5.20 Gramofoon BRUSSEL Vlaamsch 6.05 Kinderuurtje. Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.20 Muziek en zang BRUSSEL Vlaamsch 9.20 Wiener Sangerknaben DROITWICH 10.55 Populair concert. Dansmuziek Vrijdag s Woensdag BRUSSEL Vlaamsch 8,Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG .20 Gramofoon RADIO-Paris 11.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Concert 1.20 Gesproken dagblad DEUTSCHLAN DSENDER .30 Omroeporkest LUXEMBURG 20 Gramofoon BRUSSEL Vlaamsch - Gymnastiek; Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG Orkest HAMBURG 20 Blaasorkest DROITWICH L5 Tormans Band BRUSSEL Vlaamsch Gespr. dagblad. KEULEN Populair Concert LUXEMBURG Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER I Orkest DROITWICH Gramofoon KEULEN Vrolijk programma 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DEUTSCHLANDSENDER l Orkest KEULEN i Omroeporkest BEROMUNSTER KEULEN i Gramofoon WEENEN Amusementsorkest DROITWICH 0 Dansmuziek Zaterdag i 11.20 12.20 1.20 6.30 7.-8. .00 9.20 10.20 10.31 11.20 BRUSSEL Vlaamsch Gymnastiek. Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG Gevar. concert KEULEN Amusementsorkest BRUSSEL Vlaamsch Amusementsorkest Gespr. dagblad KONINGSBERGEN Gev. programma DROITWICH Gramofoon KEULEN Carnaval programma LUXEMBURG Gramofoon KEULEN Winterhulp concert EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. BERLUN Gev. programma BRUSSEL VL Cabaret ensemble Gesproken dagbl. Gramofoon KEULEN Procl. Prins Carnaval Populair concert lljjimn V ?- gaat het groote nieuws: Echte Roode Ster Tabak voor lagen prijs. Zeldzaam geurig en zacht in de pijp.

Peel en Maas | 1939 | | pagina 9