Kerstmis. P. HENDRIX Prövinciaal Nieuws Gemengde Berichten Beddedekens Advertentiën. Boferdisfribufie. Kerstboomen Flink Dagmeisje Kerstboomen Prima Zeeuwsche klei-aardappelen Kaarten om wild Café H. Cremers 2 antieke kisten, koper en tin KERSTGROEPEN Kerst- en Nieuw jaarskaarten, BELUISTERT RADIO V.Fonck Jr. Houtverkoop. Notaris Pluymaekers TE KOOP aangemeste zeug TOPHOUT. Manchester Jekkers H. J. Ebberink VENRAY, 17 Dec. 1938 Aanbesteding Vrachtwerk Gasfabriek. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van be langhebbenden, dat zij Vrijdag 23 December a.s, des voormiddags 11 uur ten Raadhuize zullen aanbe steden het vrachtwerk te verrichten voor het bedrijf der Gasfabriek ge durende 1939. Gezegelde inschrijvingsbiljetten onder opschrift „Inschrijving Vracht werk Gasfabriek" worden ingewacht uiterlijk Vrijdag 23 December a.s. des voormiddags 11 uur ten Ge meentehuize, Om 11 uur zullen de biljetten in het openbaar worden geopend in de vergadering van het College van Burgemeester en Wethouders. Aanbesteders behouden zich het recht van gunning voor. Inlichtingen en model-inschrij vingsbiljetten worden verstrekt ten kantore der Gasfabriek. Venray, 13 December 1938. Burgemeester en Wethouders van Venray, A. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. Bekendmaking. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat op de Secretarie ter inzage liggen twee verslagen van de gehouden keurin gen van springstieren op 26 October 1938 te Horst, Meerlo, Venray en Gennep. Venray, 15 December 1938. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN. Gemeentebegrooting 1939. Begrooting tak van dienst „de Gasfabriek" 1939. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat de Gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1939 en de begrooting van den tak van dienst „de Gasfabriek" voor 1939 heden ingevolge het be paalde in artikel 238 en 253 der Gemeentewet aan den Raad zijn aangeboden en ter secretarie der gemeente voor eenieder ter lezing zijn nedergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zjjn gesteld. Volgens het bij genoemd artikel bepaalde moeten tusschen deze nederlegging en verkrijgbaarstelling en de behandeling in den Raad minstens veertien dagen verloopen, zoodat de behandeling niet vóór 24 December 1938 zal geschieden. Venray, 9 December 1938. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN De Secretaris, VAN HAAREN. Gevonden portiersleutel, étui met 2 rozen kransen, zijn op het politiebureau. Kerkboek (missaal) is bij P. Hen- drix, Patersstraat; portemonnaie met inhoud is bij H. Pouwels, Stationsweg. Woensdag stond voor den Politierechter te Roermond terecht: L. J. J. 22 jaar, arbeider te Venray; doen van een valsche opgave aan de Steunverleening, eisch en vonnis 8 dagen gevangenisstraf voorwaardelijk TRANSPORTARBEIDERS. A,s. Woensdag 21 December zal in het Patronaatsgebouw een ver gadering plaats hebben van R. K. arbeiders, werkzaam in de transport bedrijven in Venray en omstreken. Doel van deze vergadering is het oprichten van een afdeeling dezer organisatie hier in Venray, Reeds eenige jaren zijn hier enkele transportarbeiders lid van deze organisatie. De R. K. Transport arbeidersbond is dus geen onbekende hier ter plaatse. Trouwens in den lande is het een alom bekende Bond, gevestigd in 120 plaatsen als zelf standige afdeelingen met een leden tal van zoo tegen de 10.000. In het laatste jaarverslag wordt bericht, dat deze organisatie in de jaren 193637 niet minder dan 40 collec tieve contracten tot stand wist te brengen, waarin in overleg met organisaties van werkgevers of werkgevers individueel de loon- en arbeidsvoorwaarden der leden waren vastgesteld. Buitendien was de or ganisatie aan 73 contracten bedee- ligd die reeds voor 1936 waren tot stand gekomen en nadien geconti nueerd werden. De organisatie werd opgericht in het jaar 1918. Sedert de oprichting tot einde December 1937 keerde de organisatie uit aan stakingen de som van f 218.825.25; bij overlijden f 23.869 bij werkloosheid 3733.253.61; bij ongevallen (ingevoerd 1929) f 7,477.50. Uit het een en ander zal kunnen worden afgeleid en gecon cludeerd, dat wij hier met een or ganisatie te doen hebben, die bui tengewoon zegenrijk werk voor haar leden verricht. Maar wat ook hier het hoogst te waardeeren is, dat het door het werk van deze organisatie mogelijk is ge worden 10.000 katholieke beroepsge- nooten de zegeningen van het vak- vereenigingswerk te doen geworden, zonder dat zij gevaar liepen voor hun zieleheil. v In Limburg Èestaan afdeelingen te Blerick, Venlo, Roermond, Maas tricht, Heerlen, Linne, Tegelen en Vaals, met een gezamelijk ledental van pl.m. 700. Laten wij hopen, dat ook de Ven- raysche Transportarbeiders a.s. Woensdag den weg vinden naar hunne beroepsorganisatie. Beugelbond Venray. Uitslagen wedstrijden Klasse A. Ysselsteyn—Venray 53 YsselsteynHeide 26 Hiermee is Heide voor een jaar in het bezit gekomen van den kaste leins-wisselbeker. Klasse B. YsselsteynVenray 4—4 YsselsteynHeide 26. Morgen Zondag hazenconcours aan de Heide en Woensdag laatste wed strijd VenrayYsselsteyn. Geen Cartonfabriek. Het bericht, dat wij plaatsten, als zou door de Firma Gebrs. Laurensse alhier, een Cartonfabriek opgericht worden is niet juist. Wel wordt de Cartonnagefabriek wederom flink uitgebreid. SPREEKUUR RIJKS- VEETEELTCONSULENT. Maandag 19 December (Marktdag) zal de Rijksveeteeltconsulent, Ir. Timmermans, spreekuur houden in Hotel de Zwaan alhier van 10 tot 12 uur.. LEUNEN. Op het Zondag j.I. te Wanssum gehouden solisten-concours werden door E. H. W. Dietz de volgen de pryzen behaald lste prijs met 87 punten in de superieure-afdeeling en de eereprijs in den eere-wedstrijd. OOSTRUM. Op het Zondag j.I. te Wanssum gehouden solisten-con cours werden door ODze solisten de volgende prijzen behaald: Duo P. VandevenneM. Camps lste prijs met 76 punten in de eerste afdeeling; Joh. Verblakt 2de prijs met 71 punten in de afd. uitmuntend heid Jean van de Ven 2de prys met 66 punten in de eere-afdeelingJan Verstegen lste prijs met 83 punten in de superieure-afdeeling. Een mooi succes. CASTENRAY. De alhier door de Jonge Boeren gehouden rondgang langs de huizen, voor de vervolgden en vluchtelingen van geloof en ras heeft de mooie som van f 46.op- gehracht. OVERLOON. Tijdens zijn werK- zaamheden kwam de schilder M. van Opbergen zoodanig te vallen, dat hij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. Deze constateerde een 2-tal ribben-kneuzingen en duim- ontwrichting. Uitslag solistenconcours te Wanssum. Als pianist-accompagneur trad op M. Arts uit Venray. 3e afdeeling: P. Hofmans, Tienray, met tuba 64 pnt. 2e prys; H. Beurs- kens, Swolgen, met trombone, 64 pnt. 2e prijs; M. Rutten, Swolgen, met bugle, 69 pnt. 2e prys. 2e afdeeling: F. H. Coenders, Meerlo met piston, 64 pnt 2e prys; Chr. Ach ten, Broekhuizenvorst, met piston. 67 pnt. 2e prys; L. Vostermans, Meerlo, met bugle, 76 pnt. le prijs; H. v. d. Berg, Sambeek, met tuba, 69 pnt. 2e prys; P. Janssen, Heien, met tuba, 58 pnt 3e prys. le afdeeling: Jos. Bussers, Maas hees, met cor, 60 pnt. 2e prijs; H. van Rijswijk, Tienray, met tuba 65 pnt. 2e prys; duo v. d. Venne en Camps, Oostrum, met clarinetten, 76 pnt. le prijs; W. Emonds, Tienray, met bugle, le prys 90 pnt. met lof der jury. Afdeeling uitmuntendheid: J. H. N. Verblakt, Oostrum, met trompet 71 pnt. 2e prys; W. A. J. Hermkens, Broekhuizenvorst, met sax. sopraan 71 pnt. 2e prfls; Petits, Sambeek, met bombardon si b 71 pnt. 2e prijs; Jac. v.d. Hoogen, Wanroy met piston, 65 pnt. 2e prys; P. Hermkens, Broek huizenvorst, bariton, 61 pnt. 2e prys; Jan Bekkers, Maashees, met bom bardon mi b, 72 pnt. 2e prys; M. Hendriks, Vierlingsbeek, met tuba, 60 pnt. 2e prijs. Superieure afdeeling: M. Rutten, Tienray, met trombone, 66 pnt. 2e prys; J. Verstegen, Venray, met trom bone, 83 pnt. le prfls; A. Emons, Tienray, met piston 79 pnt. le prys; E. H. W. Dietz, Leunen, met piston, 87 pnt. le prijs. Hierna werd nog een eerewedstrijd gehouden, waarbij E. H. W. Dietz de eereprijs in de wacht sleepte en Jan Bekkers uit Maashees de le prys wist te behalen. Vernieuwd Raadhuis te Meerlo Woensdagmiddag om 4 uur had de plechtige ingebruikneming van het verbouwde, vergrootte en modern geïnstalleerde raadhuis te Meerlo plaats. Het dorp was in vlaggentooi. Op het gemeentehuis waren vele ge- noodigden aanwezig. We zagen hier o.m. Pastoor Schreurs van Meerlo en Pastoor Verheggen van Blitters- wijk; Mevr. Baronesse Weichs de Wenne-Van Rijckevorselde burge meester mr. Janssen en dr. H. van Grunsven resp. van Venray en Horst, oud-burgemeester H. Rieter van Maashees en O van de Loo van Venray, watergraafde gemeente secretaris H. Vissers van Wanssum; de hoofden der scholen van Blitters- wyk, Meerlo en Swolgen, resp. de heeren A. Rongen, A. van Heugten, M. GielenTh. van Keulen van de Provinciale Waterstaatde voorzit ters der standsorganisaties, Rijks politie enz. HORST. Woensdag 14 December hielden de Jonge Boeren en Tuinders uit den kring Horst van den L.L.T.B. hun jaarlijkschen studiedag in de Markthal te Horst. Na deze H. Mis werd met wappe rende vaandels in optocht naar de Markthal getrokken. De stoet stelde zich op als volgt: groep Horst, Hel den, Venray, Maaskant enSevenum. Bij aankomst in de Markthal open de voorzitter H. Hermans, Broek huizenvorst, met het Jonge Boeren gebed en heette hij alle aanwezigen hartelijk welkom. Speciaal Rector Steegmans, Ir. van Keulen, oud burgemeester O. v. d. Loo uit Venray, dhr. Dupont en de vele H.H. Gees telijken. Dan verkreeg Rector Steegmans het woord, die een prachtige inlei ding hield over Broederzin en Ge meenschapszin. Hierna zong de vergadering het lied: Limburg, mijn Vaderland. Ir. van Keulen, consulent der Jonge Boeren, dan het woord verkrijgende, houdt een inleiding over Bedrijfs organisatie. De WelEerw Heer Kapelaan Slots van Grubbenvorst, bepleit op warme wyze de actie om tot emigratie op korte termijn te komen van Jonge Boeren naar de A B C landen in Amerika. Dhr. P. Bubben, Merselo, bestuurs lid van den Kring Horst van den L.L.T.B. dankt namens het bestuur de Jonge F.oeren voor het organisee- ren van zoo'n nuttige studiedag en vraagt om ieder naar vermogen mede te werken, van de gemeente besturen uit Venray, Sevenum en Horst te verkrijgen, dat alles in het werk wordt om hier reeds spoedig enkele bedrijven te stichten op de ontgonnen gronden, opdat althans eenigszins reeds tegemoet gekomen wordt in eigen kring, voor vestiging van Jonge Boeren. Maastrichtsche inbrekers gearresteerd. Gedurende de laatste maanden werden op verschillende tijdstippen te Maastricht inbraken gepleegd, in onbewoonde perceelen. Zoo werd in gebroken in een 5-tal scholen, in een hoedenfabriek, in het slachthuis, een meelfabriek en een tijdelijk on bewoonde woning aan den Mergel- weg. De buit der dieven bepaalde zich steeds tot geld, sigaren en ander kleinigheden. In eenige geval len werden ontvreemd een compleet radiotoestel, een guitaar en gramo- foonplaten. Het aanvankelijk inge steld onderzoek leverde slechts dit resultaat op, dat vastgesteld kon worden, dat een en dezelfde persoon die daden pleegde. In den avond van Zondag werd wederom ingebroken in een tweetal bureaux aan den Heksenhoek. Nog dienzelfden avond werd door de recherche een uitgebreid onderzoek ingesteld met het resultaat, dat in den loop van Maandag konden wor den aangehouden de 17-jarige slagers knecht N. M., en de 15-jarige fabrieks arbeider O. T., beiden van Maas tricht. Een 9-tal inbraken werd door hen reeds bekend. Verschillende voorwerpen konden worden in beslag genomen. Deze aanhouding had tot gevolg, dat nog als verdacht van heling werd aangehouden,de 28-jarige R. Het onderzoek wordt voortgezet. Vertrek van Duitsche dienstboden. De Berlijnsche correspondent van 't „Hbld." deelt aan dit blad mede, dat uit nadere informaties in regee- ringskringen te Berlyn blijkt, dat het slechts geldt 3000 Duitsche dienst boden, in hoofdzaak die, welke in Joodsche gezinnen dienen, die naar Duitschland moeten terugkeeren, omdat daar gebrek aan vrouwelijke arbeidskrachten is in het gezin en op het land. Zij zullen haar dienst zoo tijdig moeten opzeggen, dat zy op 1 Februari naar Duitschland kun nen vertrekken. Typhus in Eindhoven. Een maand geleden werd in het Liefdegesticht te Stryp-Eindhoven een geval van typhus geconstateerd bij de Moeder-Overste, die daarop naar het quarantaine-station van het R.K. Binnengasthuis vervoerd werd. Op 2 December werden in hetzelfde klooster wederom twee zusters aan getast, die eveneens naar het R.K. Binnengasthuis gebracht werden. Op Vrydag 9 December volgden wederom twee zusters uit hetzelfde gesticht, zoodat het aantal patiënten nu vyf bedraagt. De toestand der eerste drie zusters is thans redelijk wel, de laatste gevallen verkeeren nog in een acuut stadium. In verband hiermee heeft de ge neeskundige dienst te Eindhoven thans de volgende maatregelen ge troffen; Sluiting voor eenigen tijd van de fröbelschool en de meisjesschool aan de Frederiklaan; van de naaischool en van de vereeniging „Jonge Gilde" en het patronaat, die alle door de zusters uit genoemd klooster bediend worden. De „Koningin Emma", in beslag genomen. Woensdag is te Emmerik het Ne- derlandsche stoomschip „Koningin Emma" door de commiezen in be slag genomen. Het personeel van de „Koningin Emma" werd verdacht van deviezen-smokkelarij. Na onderzoek zyn de hofmeester en eenige opvarenden in arrest ge steld. Vermoed wordt, dat zy tien duizend ryksmark hadden gesmok keld. De lading is vrygegeven en op een andere boot overgeladen. De „Koningin Emma" onderhoudt een geregelden vracht-en pasagiers- dienst tusschen Rotterdam en Mainz. Ernstige taal van Chamberlain. Minister-president Chamberlain heeft Donderdagmiddag een rede voering uitgesproken tijdens een noenmaal, dat werd aangeboden ter eere van Lord Bicester, den vroe- geren bankier Hugh Smit, die zit ting heeft gekregen door zyn ver heffing in den adelstand in het hoogerhuis. Camberlain zeide in zyn rede voering o.m.: „Wij mogen aannemen, dat, wan neer de Duitsche staatslieden ik wil niet zeggen het Duitsche volk nadenken over de mogelyke con sequenties van een conflict, wanneer er ooit een conflict mocht ontstaan tusschen onze beide landen, zij niet alleen denken aan onze groote finan- cieele hulpbronnen, die in een oor log van langen duur wel eens een beslissende factor zouden kunnen blijken te zijn". Chamberlain voegde hieraan toe: „Dit besef is altijd by ons aanwezig en ik ben er zeker van, dat het zelfs een zeer belangryken invloed vormt tot behoud van den wereldvrede", Z\jn redevoering besluitend, zeide de premier, dat de city van Londen één der grootste invloeden en der grootste hulpbronnen des lands vormt welke hun gewicht ook in het bui tenland doen gevoelen. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 9 tot 16 Dec. GEBOREN Franciscus A. M. van Soest, Langstraat Antonius J. Litjens, Antoniusstraat Maria G. Houwen, Oostrum Martinus J. G: Versteegen, Gasstr. Jozef J. G. Arts, Merselo Johannes W.A.M. Volleberg Oostrum ONDERTROUWD; Peter M. Rongen, steenfabr.arb. te Mierlo en Josephina J. B. Koonings te Ysselsteyn. Lode wijk Claessens, hoofdonder wijzer te Oostrum en Maria A. M. Nelissen te Oirlo. Leonardus J. Schrijen, schilder te Boxmeer en Antonia W. H. H. Ne lissen te Oirlo. Johannes M. Coppus, opperman, Hoenderstraat en Anna A. C. Oden- hoven, Overloonsche weg, OVERLEDEN: Peter Jac. Gerrits, echtgenoot van Jacoba Vermeulen, 71 jaren, Deur- nesche weg. Wilhelmina M. Laurensse, echtgen. van M. Jacobs, 58 jaren. Maash.weg. Anna M. Linders, weduwe van Joh. A. Reintjes, 75 jaren, Leunen-Steeg. direct van de fabriek. In 18 pl. in Limb, te verkrijgen. In Venray de alleenverkoop bij H.ZWITSERLOOD. Nergens zoo goedkoop, maar vaste prijzen a contant zonder korting. Kerkelijke Diensten. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der weekKap. Kuepers. Morgen ZONDAG de H. Misssn om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur H. Mis met al gem. H. Communie voor leden der jeugdvereenigingen. In alle H. Missen collecte voor de arme kerken, 2 uur groote Congregatie, half 3 Kinderlof, 6 uur Lof en Kruisweg. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur geen H. Mis, half 8 leesmis voor de Wed. Gooren, 8 uur gest. jaarg. voor Johanna Willems, echtgen. v. Peter Wilh. van Meijel, overl. ouders en kinderen, kwart na 4 Lof. DINSDAG half 7 leesmis voor Theo Verbeek als lid v.h. Liefdewerk O.L.Vr. v. Lourdes, voor de vrouw van Martin Jacobs, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor de vrouw van Martinus Jeuken, 8 uur jaarg. 2de klas voor Willem Eibers, Theodora Arts, Johannes Eibers, Johanna van Rijswijk, Peter en Maria Eibers. WOENSDAG half 7, 7 uur, half 8 en 8 uur leesmis. DONDERDAG half 7 leesmis voor Hendrikus Maassen als lid van de Retraitepenning, 7 uur te Veltum H. Mis, 7.15 Sacramentsmis en gen. H. Communie van de leerlingen der Jongensschool. 8 uur jaarg. voor Petrus Dekkers, 's Avonds om half acht recollectie voor Credo Pugno en Bestuursleden der Werkliedenver. VRIJDAG half 7 leesmis voor Christiaan Claessens en overl. fam., 7 uur leesmis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Joh. Munster en Marga- retha Wijnhoven. ZATERDAG Vigilie van Kerstmis geboden vasten- en onthoudingsdag. Half 7 O.L. Vrouw-mis, 7 uur lees mis, half 8 leesmis, 8 uur leesmis, kwart na 4 Lof. Wordt biecht ge hoord van 3—6 en half 7^8 uur. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige A. Berbers, P. Beerkens, J. Custers, F. Arts, P. Custer3, J. Lin ders, A. Rongen, J. Spreeuwenberg, A. Jeuken, C. Pelzer. Patronaats-Agenda. Zondag, 3e Zondag van de maand, om 7 uur H. Mis met algemeene H. Communie voor alle leden der div. jeugdvereenigingen, alsmede de asp. der voetbalvereeniging en gymnast. Daar hoor je evengoed present te zyn als in je club. 's Avonds geen Patronaat wegens de uitvoering van de Je. We. Voor de Patronaatsleden is echter de volgende regeling getroffen Leden van Goud-Pluvier 25 ct le rang of 20 ct 2e rang, Patronaatsleden 15 ct (plaats nemen op de verhoging), Entréekaartjes hiervoor kunnen af gehaald worden tusschen 11-12 uur. 's Avonds geen Groepraad. Dinsdag 7.30 - 10.30 Goudpluvier. Jonge 'Wacht. Maandag 5-6.15 Asp.groep A Woensdag 67 Asp.groep B 6—7 Bonifaciusgroep Geen Willibrordusgroep Denkt allen aan de 3e Zondag, waar we natuurlijk allen present zyn. Jonge Werkman. Woensdag 79 groepbijeenkomst. Werken voor de Kerststal volgens afspraak. In verband met repetitie voor het Kerstspel geen groep voor de oudere J.W. Gewestelijke Sociale Cursus. Woensdag 7—9.15 les in 3 vakken Congregatie. Zondag 2 uur groote congregatie. ZELATRICEN TSING TAO, die de blaadjes nog niet hebben afge haald, kunnen ze komen halen in het KJV gebouw Missiekamer. K. J. V. en alle standsorganisaties. Allen, die meewerken aan de Kerstactie, kun nen hun bydragen vóór a.s. Donder dag in de Mariakamèr brengen. Alles is welkom. KJV Heden Zaterdag 8 uur ook nog oefenen toneel 12 bedryf. Zondag 7 uur Jeugdmis half 8 leidsters Dinsdag 2 uur naaikrans Woensdag 8 uur tooneelrepetitie 3—4 bedryf. Poetsen door Gemma Galgani K.A.J.V. Dinsdag 8 uur alg, vergadering. KM.J.V. Dinsdag 8 uur alg. vergadering. K.B.J.V. Zondag half 7 oefenen voor de feestavond K. J. M. Zondag 7 uur Jeugdmis, half 11 Theresia-, Lidwina- Elisabeth- en Odagroep, 3 uur Marietje Philipp., Agnes en Rosa van Lima. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, vierde Zondag v. de Advent, de H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoogmis voor de leden van de Aartsbroederschap, waarna processie. Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezyde na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. DINSDAG, gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis. 's Avonds om 5.30 gez. Vespers en Lof. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis, om 5.30 oefening van de H. Kruisweg. ZATERDAG, Vigilie van Kerstmis, geboden vasten- en onthoudingsdag. 's Avonds om 4.45 pl. gez. Vespers. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. 's Morgens op lste Kerstdag wordt er geen biecht gehoord. H. H. NISSEN. Zondag om 7 uur voor de overl. der fam. van Meijel. Maandag om 7 uur voor Peter Jeurissen Dinsdag om 7 uur ter eere van St, Gerardus tot dankzegging. Woensdag om 7 u. v. Tilla Janssen Donderdag om 7 uur voor Herman Gellïngs en echtgenoot.e. Vrydag 7 uur tot zekere intentie, om 7 30 plechtige zieledienst voor de overleden leden van de Aartsbr. van het Koordje. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag om 10 uur buiten kerkelijke vergadering, afd. jongens Maandagavond om half 7 novicen- onderricht afd. jongens, Woensdag avond half 7 afd. meisjes. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD burgerdienstmeid voor Venray winkelbediende slagersknecht huishoudster voor R.K. geestelyke in Noord-Limburg kleermakersleerling 1 leerling bakkersknecht 2 boerendienstmeiden v. Paschen 1 boerenknecht voor Paschen Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN burgerdienstmeid 19 jaar 1 leerling monteur 1 boerendienstmeid voor Paschen 1 Boerenknecht voor 1 Mei '39 1 daglooner losse arbeiders, grondwerkers, opperlieden,' sigaren- maakers enz. enz. 1 Boodschapper of wissellooper DISTRIBUTIE: Maandag 1011 B en C-boeren Donderdag 3.305.30 alle anderen Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9 Belanghebbende leden van de R. K. Venr. Middenstand inzake boterdistributie 1939, worden opgeroepen ter vergadering op Dinsdag 20 December te 8 uur n.m in café W. Claessens, Langstraat. Deze aangelegenheid kan al leen met de aanwezigen worden geregeld. Hei Bestuur van de R.K. Venr. Middenstand Oirlosche Boomkweekerij biedt aan prima vertakte ligus- trum van 50 tot 160cm. hoog vanaf f 1.- tot f 2,50 per 100. Mooie Kerstboomen en alle andere boomen en plan ten aan lagen prijs. Beleefd aanbevelend, P. H. Wijnhoven Gevraagd een boerenknecht die kan melken, 15—18 jaar, voor Paschen. W. Vervuurt, Laagriebroek. Verkrijgbaar kleine en groote vanaf 10 ct. J Robben, Smakterweg. gevraagd. 8 Hofstraat 6, Venray. in alle maten, aan billijke prijs. Bloemisterij Semper Florens, v. Ham a f 3 - per 100 kilo, bij R. Dupont, Stationsweg. 00 A s. Zondag Halfweg. 00 TE KOOP Schoolstraat 16. 00 Ontvangen zeer mooie sorteering losse Beeldjes, Glasballen, Klokjes, Vogeltjes, Zilveren Slingers, Mos, Kaarsjes enz. Groote sorteering in Nieuwjaarsboekjes en -Brieven. Patersstraat 9 de Kerst- en Oudejaars avond-programma's over Je geheele wereld met de nieuwste Phil ÏDS-Teletunlcen Prijzen vanaf f 89.- Hofstraat 6 VENRAY te VENRAY zal op Donderdag 29 December 1938 publiek verkoopen I nam. 2 uur ter plaatse, voor den heer Mart. Thuyls te Venray Hiept, Circa 40 slagen voor de voet ge kapt dennenhout, dienstig voor pa len, boonstaken, ruiterstaken enz., liggende op de Hiept aan den weg nabij Pelzer. H nam. 3 uur in het café van de Wed. C. Michiels, Maasheescheweg (Buus) voor Mej. Wed. Nicolaas Bekkers te VeDray, 100 slagen boonenstaken, boonen- palen, gelintstaken, brandhout enz. liggende in het bosch a. d. Maas heescheweg. bij Wed. G. de Mulder, Haag- Merselo M 66. 8 Notaris Pluymaelcers te VENRAY zal op Woensdag 21 December 1938 nam. 3 uur, iD het café van Seb. Rutten te Vemay-Heide, voor de firma Geurts—Janssen te Venray, publiek verkoopen Circa 60 slagen zwaar dennen- tophout, liggende in het Ven te Venray in het oosch afk. van Mevr. Wed. J. A. Poels. prima afwerking prima pasvorm v.h. A. THIELEN

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2