•Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. AlleenBoter is boter „VENRAY" boter onze ministers kwelgeesten 1 Buitenland. Binnenland. Ons weekpraatje. Saterdag 17 December 1938 Negen en vijftigste Jaargang No 51 PEEL EN MAAS is zeer fijne boter ADVERTENTIEPRIJS1—8 regels 60 ct per regel 71/, ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MÜNCKHOF, VENRAY Telefoon 5i Giro 150652 Abonnementsprijs per kwartaalvoor Venray 65 ct buiten Venray 75 ct. Afz. nummers 5 ct r-ijn NEDERLAND EN HET OODSCHE VRAAGSTUK twesties van hart en verstand Wat zijn we toch eigenlijk 'n aeierds. Ons hart: ik bedoel het art van den gemiddelden .\'e- erlander is zóó bewogen oor het leed der Joodsche vluch- lingen, dat we om hunnentwille e eer en den goeden naam van eigen regeering en van den ersoon van een aantal ministers it mest op den akker dernaas- tnliefde vermalen. Och, 't is niet zoo héél erg; len zou er alleen van kunnen ïggen, dat ons liefdebetoon wat te vurig is en we daardoor ons oei een maansafstand voorbij- ihieten. En we kunnen óók zeggen: dat al wel weer reg' kom Wanneer indelijk de bewogenheid van ns gemoed zich wat heeft ge- igd, dan zutlen we Colijn en atijn en Goseling op den schou- er kloppen en we zullen zeg en: die heftigheid van daar iraks moet je ons maar niet zoo t walijk nemen, want we bedoel en het goed. En ColijnPatijn -Goseling zullen ons daarop de land schudden en verklaren, dat het ..begrijpen". Onderwijl uilen ze zich de laatste mod- érspatten uit het gezicht vegen. Zóóver is het op het oogen- ilik echter nog niet. „We" ver- chten ze; „we" weten onze Minachting jegens hen niet sterk njenoeg onder woorden te bren- „We"Ik zal een paar jiinnetjes citeeren, zooals men er tllken dag kan vir.den in de bla- 'en der A.P. Ik bedoel er géén ritiek mee op de A.P., want eten, van onderscheidene rich- -„ng of overtuiging, uiten zich in lagen op gelijke wijze. Het gaat over het terugzenden 'an een aantal Duitsche Joden- indertjes, die geen geldige pa- ieren hadden. „Een Hollander had twee zusjes uit een bevriend gezin gehaald, om ze in zijn gezin te verzorgen. Onverantwoor delijk nietwaar? Het is niette rijmen met „het goede Hol- landsche verstand" om een kind van twee en een van vijf bij je in huis te willen nemen en ze als je eigen kinderen op te voeden. Den Haag vindt zulk een sentimentaliteit niet 3 in overeenstemming met onze befaamde nuchtere nationale levenshouding." —o— „Twee dribbelende beentjes onder een rood manteltje uit, zwarte krulletjes om een bleek, treurig smoeltje Als we nu niet oppassen, laten we waarachtig weer ons hari spreken en dat vindt het mi nisterie van Justitie niet wen- schelijk en niet menschelijk." o „Het dwaze meegevoel ging zelfs zóó ver, dat een hooge ambtenaar van het ministerie aan de telefoon werd gehaald. Maar in heerlijke Hollandsche nuchterheid klonk het consigne: „Terug o— „Stel je voor Wat een zieke lijke gevoeligheid Daar komt het officieele Haagsche verstand toch tegen in opstand Er was natuurlijk geen sprake van, dat zooiets onverantwoordelijks kon geschieden. Terug naar Dnitschland en geen verweke lijkt gewauwel Zulke beschrijving is natuurlijk verschrikkelijk-mooi. Het maakt een geweldigen indruk op de le zers; je wordt er gewoonweg koud van, als je zoo iets leest. En je balt je vuisten. Tegen „Den Haag" en tegen den mi nister van justitie. Maar zijn we op die manier wel rechtvaardig en is het wel échte naastenliefde, welke zich aldus uit Ik mag deze vraag misschien stellen, omdat wel niemand, die me uit mijn schrijven kent, jegens mijn persoon eenige verdenking van Duitschgezindheid of anti semietisme zal koesteren. Laat ik nog eens een paar vragen stellen. Gelooft ge in waarheid, lezer, dat onze minis ters er eenig persoonlijk belang bij hebben om Duitsche vluch telingen en speciaal Jodenkin dertjes uit ons land te weren? En een tweede vraag; gelooft ge niet, dat onze ministers het beseffen, dat ze zich op het oogenblik een geweldige popu lariteit, niet enkel in ons tand, maar in heel de wereld zouden kunnen verwerven door zich op de borst te bonzen en uit te roepen: VooruitOpen die grens- deuren voor die arme drommels? Wanneer zij de verguizing van een groot deel des volks trot- seeren en den jubel rond hun persoon ontgaan, dan moeten zij daartoe toch wel zeer zwaar wichtige redenen hebben, ontleed aan het algemeen belang. Hebben we zulke ministerieele gevoelens niet te respecteeren Ik ben persoonlijk van meening, dat een soepeler houding van Den Haag jegens de vluchtelin gen mogelijk ware, zonder dat het nationale belang daardoor in ernstige mate zou worden ge schaad, maar ik verbeeld me geenszins, dat mijn inzicht juis ter moet zijn dan dat van de regeering, welke terzake toch over veel vollediger inlichtingen en over waardevoller adviezen beschikt. Dit staat vast: geen enkel land laat eenig beteekend aar.tal vluchtelingen over zijn grenzen komen. Indien wij dus de grens- deuren wel open zouden zetten, dan was er na een week geen Jood meer in Duitschland. En eenieder zal het er toch over eens zijn, dat wij geen 600.000 tot 800.000 Duitsche Joden kun nen herbergen en een plaats in het economisch bestel van ons land aanwijzen. De toelating moet derhalve zeer beperkt wezen. Is het nu billijk en rechtvaardig om de regeering uit te maken voor al wat teelijk is, enkel omdat ze met haar be perkingsbepalingen verder gaat dan ons hart verdraagt Het is de bittere plicht van regeerders, dat ze in bepaalde omstandigheden de stem van het eigen hart het zwijgen moeten opleggen en slechts de aanwij zingen van het verstand mogen volgen. Zóóver behoeft het volk niet te gaan, maar wel eischt de rechtvaardigheid, dat het volk op de ingeving van het hart ten minste de overweging van het verstand inschakelt. Wanneer we voor de vluchte lingen op het oogenblik alles deden, waar impo sen ons toe drijven, dan zouden we overeen poos aan een zeer zwaren mo- reelen „kater" toe komen. In 1914 opende we wijd onze armen voor de Belgische vluch telingen, maar hoe stonden de zaken in vele gevallen een paar maanden later, toen het meelij bezonken was Wat werden er niet een ver schillen in karakter en geest met deze Belgen ontdekt Velen, die thans de Duitsche Joden bij honderdduizenden zou den binnenhalen, zouden vast en zeker over een halt jaar op deze ongelukkigen smalen; het anti semietisme ten onzent helpen versterken en een beweging hel pen verbreiden, die uit Duitsch land zijn gegooid, nog een eind verderop te gooien en hun Ne- derlandsche rasgenooten er boven op. De gemiddelde Nederlander verdraagt het niet, dat een ander anders is dan hij zelf; ongeacht of dat andere beter of slechter is. En zoo goed als een Belg anders is dan een Nederlander, zoo is ook een Jood weer anders dan wij en Duitsche Joden heb ben nog weer iets aparts. Ze kunnen veel beter zijn dan wij ze zijn anders. En nu heb ik nog niet eens gesproken van de politieke geva ren voor ons onafhankelijk volks bestaan, wanneer ons land een centrum zou worden van vreemde anti-Duitschers. Tsjechoslowakije heeft er zijn ondergang mee ver haast. o— Ik bedoelde geenszins een domper te zetten op onzen ijver om véél te doen voor de Jood sche vluchtelingen. Ik zou willen dat er méér voor deze ongeluk kigen werd gedaan, ook door onze regeering. Laten we voortdurend onze liefde voor de vluchtelingen blij ven betoonen. Maar, laten we deze liefde niet onthouden aan onze landgenooten, al zijn die dan ook maar ministers, door hun eed gebonden aan hun taak om in alle omstandigheden het belang van het volk van Neder land te beschermen en te ver dedigen. Md. DE GELOOFSUITROEIING IN DUITSCHLAND- In Vatikaansche kringen ia men van oordeel, dat de toeatand der Katholieke Kerk in Duitachland thana zóó ernatig ia, dat ieder oogen blik de ergate katholiekenvervolging kan loabaraten. Deze meening berust op berichten, volgens welke in het derde rijk een wet in voorbereiding is, die zeer draconische maatregelen tegen de Kerk zal inhouden. Die maatregelen zouden zgn vervat in acht bepalingen waarvan de duidelijke strekking is de algeheele uitroeiing van 't katho lieke leven in Duitschland. Ofschoon ter zake nog geen offi cieele berichten uit Duitschland zgn voorhanden, citeert de Osservatore Romano het blad Luxemburger Wort, dat den inhoud van de wet zegt te hebben vernomen. In de kringen van het Vaticaan wordt verklaard, dat, ingeval een dergelijke wet werkelijk van kracht zou worden, er door den H. Stoel een witboek zal worden gepubliceerd waarin de betrekkingen gedurende de laatste jaren tusschen het Vati caan en het r\jk, uiteengezet zullen zijn. De acht bepalingen van de wet welke de Osservatore Romano ci teert, zijn de volgende; 1.Het concordaat van 1935 wordt opgezegd. 2.) Godsdienstige propaganda wordt in Duitschland verboden w.o. tevens de processies valleD zullen. Religieuze vereenigingen, waarvan de leden zich aan immoreele hande lingen hebben schuldig gemaakt, zullen onmiddellijk opgeheven wor den en de vermogens van die ver eenigingen in beslag genomen wor den. 4.) De correspondentie tusschen Z. H. den Paus en de Duitsche bis schoppen moet via de Duitsche regeering geschieden. 5.) Religieuze orden zullen zich niet langer meer mogen bewegen op het gebied van ziekenverpleging en onderricht en moeten in financieel opzicht onder het kerkelijke mini sterie worden geplaatst. 6.) Aan kerken of orden zullen geen geldt lijke bijdragen meer mogen worden gegeven. 7.) Priesters mogen geen joden meer doopen en niet-ariërs mogen geen priester meer worden. 8.) Het lidmaatschap van de Kerk moet verbonden zijn aan het staats burgerschap. HET VOEDSELTEKORT IN HET DERDE RIJK. Proeven, om eiwit en vetten uit zeewater te halen. Door het onderzoekingsvaartuig „Makrele" van het Helgolandsche biologische instituut worden momen teel proeven genomen, om na te gaan of er aan de zee geen eiwit en vetten kunnen worden onttrokken. Het plan is, om het zoogenaamde plankton, bestaand uit microscopisch kleine diertjes en planten, daarvoor te gebruiken. Gedroogd, is het plankton rijk aan eiwit, vetten en koolhydraten en aldus is het even voedzaam als eerste klasse vleesch. De „Makrele" is verscheidene dagen in de Noordzee bezig geweest met het nemen van 'proeven, doch het resultaat ervan is neg niet bekend gemaakt. Deze proeven zijn voor Duitschland van groot belang, omdat het de af geloopen jaren zeer te kampen heeft met de ernstig tekort aan vetten. Wat doet Engeland als Tunis wordt aangevallen. Ondanks het feit, dat Chamberlain in zijn redevoering van Dinsdag avond verklaard heeft, dat de En- gelsche betrekkingen met Frankrijk zoo nauw zrjD, dat zij verre uitgaan boven zuiver wettelijke verplichtin gen, heeft de liberaal Mander toch Woensdag in het Lagerhuis ophel dering gevraagd over de betrekkin gen tusschen beide landen. Hg vroeg of het niet zeer belang rijk was, dat Frankrijk zou weten, of Groot-Brittanië aan zijn zijde zal staan, wanneer Corsica of Tunis zouden worden aangevallen. De vraag wekte toejuichingen en interrupties. Mander vervolgde met de vragen of de minister-president definitief wilde zeggen, wat de Brit- sche houding zou zijn. Chamberlain gaf op deze vraag geen antwoord. Italië versnelt zijne bewapening. Onder voorzitterschap van Musso lini is Woensdagmorgen de minister raad bijeengekomen ter bespreking en goedkeuring van de begrooting voor 1939—1940. Geraamd wordt, dat de uitgaven zullen bedragen 29.316 millioen en de ontvangsten 24.561 millioen, het geen een deficit zou beteekenen van 4.755 millioen lire. Een bedrag van 10 milliard is uit getrokken voor de ontwikkeling en versnelling van de bewapening, noo- dig geworden door den internatio nalen toestand. De totale uitgaven voor militaire zaken zullen bedragen 3 275 millioen hetgeen vergeleken met het begroo tingsjaar 1938—1939 een stijging beteekent van 2.476 millioen. KORTE BERICHTEN. Twee vliegtuigen vergaan in Egypte. Men heeft tot dusver vergeefs ge zocht naar een Blenheim-bommen- werper van de Royal Air Force, die Zaterdag jL onder slechte weersom standigheden was opgestegen. Het toestel heeft zes man aan boord. Een Italiaansch vliegtuig, dat uit de richting van Benghazi kwam, is bg het vliegveld Heliopolis neer gestort. Twee leden der bemanniDg zijn ernstig gewond. Cyfeloon in Br.-Indië. De stad Masullipatam in het Zuiden van Br.-Indië i3 door een cycloon geteisterd. 10.000 ton aard- noten, ter waarde van 75,000 pond, zijn vernield. De verbindingen werden gedeeltelijk verbroken. Eenige in- landsche vaartuigen zijn gezonken. Vele huizen werden beschadigd. Zes menschen zijn omgekomen. Typhoon op de Philippijnen. De verbindingen met. de onlangs door een typhoon geteisterde pro vincies zijn hersteld. Volgens de jongste berichten zijn 330 menschen omgekomen. Talrijke personen wor den nog vermist. De Pan-Amerikaansche conferentie. De correspondent van de New York Times te Lima schrijft, dat de vrees voor economische tegenmaatregelen van Duitschland op de pan-Ameri- kaansche conferentie een belangrijke rol speelt. De 3 groote Zuid-Ameri- kaansche staten Brazilië, Chili en Argentinië, zouden definitief positie hebben gekozen tegen de meeste voorstellen inzake een „Amerikaan- sche eenheidsfront". In dit verband wordt er aan herinnerd, dat Chili en Brazilië vooral een uitgebreiden handel met Duitschland hebben. Aan den anderen kant staan, zoo verklaart de correspondent, Colum bia, Venezuela, Cuba en andere midden- Amerikaansche staten, die gunstig staan tegenover de denk beelden der Vereenigde StateD, in zake een positief front tegen de militaire, economische en ideologi sche invasie, en men gelooft, dat Bolivia, Paraguay en Uruguay zich ook zullen aansluiten bij het kamp dergenen, die Duitschland en Italië niet wenschen te ontstemmen. „Voor het kind." Het loopt van het jaar, naar het schijnt, nog niet zóo druk met den verkoop van kinderpostzegels alsjan- dere jaren. En toch zijn de zegels zoo mooi dezen keerZoo mooi als het doel. Ook met de prijsvraag wil het niet erg vlotten. Het blijkt, dat deze te moeilijk is voor veie eenvoudigen; puzzlen is ieders werk niet. Het slagwoord, dat na de oplossing kan worden geconstrueerd, kent iedereen natuurlijk. Welnu, bekend is thans gemaakt, dat de eenvoudige opgave van dit slagwoord als een geldige oplossiDg zal worden aangewerkt. De Groote Trek. Onze afvaardiging naar Zuid- Afrika, welke aldaar de Nederland- sche regeering moet vertegenwoor digen bg het eeuwfeest van den Grooten Trek en van den Dingaans dag is per „Reiger" van de K.L.M. veilig in Johannesburg aangekomen. Ook ten onzent zal de Groote Trek v/orden herdacht, o.m. door een toe spraak van den min.-president dr. H. Colijn en den gezant van de Unie van Zuid-Afrika, dr. H. D. van Broek huizen voor de microfoon tot Zuid- Afrika op 16 December, den dag van de eerste steenlegging van het Voor- trekkersgedenkteeken te Pretoria. Voorts vermeldt het Nederland- sche Groote Trek-programma: Ten. toonstelling de Groote Trek te Amsterdam in het A.M.J.V.-gebouw, Stadhouderskade 9, van 16 tot 22 December 1938 en te 's-Gravenhage van 16 tot 22 Januari 1939 in het gebouw van het Alg. Ned. Verbond, Laan 34. Inrichting van een postkantoor op de tentoonstellingen, waarop de brie ven vaneen bijzonderen stempel van den Grooten Trek zijn voorzien. De Kleine Trek. Inmiddels duurt aan onze grens de... kleine trek voort, de vlucht van Jodenkinderen uit Duitschland. Deze kleine trek geeft van dag tot dag aanleiding tot droevige toonee- len, vooral wanneer de kleinen we- geDS het gemis aan geldige papie ren, moeten worden teruggezonden. Twee malen arriveerde deze week een groot transport. Eerst Zondag een trein met 600 Joodsche kinderen uit Weenen, van wie er 500 verblijf in Engeland kregen toegewezen, 100 ten onzent. Dinsdag arriveerden 54 kinderen te Zevenaar en 17 Le Ol- denzaal. Met autobussen zgn zij ver voerd naar het „Rivierhuis" te De Steeg bij Arnhem, één der kolonie huizen van het Centraal Genoot schap voor kinderherstellings- en vacantiekolonies. Duitsche dienstboden moeten terug vóór 1 Maart 1939. In verband met het tekort aan werkkrachten in Duitschland is nog deze week een verordening te ver wachten op grond waarvan alle Duitsche (en voormalig Oostenrijk- sche) dienstboden in Nederland de aanzegging zullen krijgen, naar het vaderland terug te keeren, meldt de „Telegraaf", die bij informatie bij desbetreffende Nederlandsche instan ties nog vernam, dat Duitsche dienst meisjes tot den leeftijd van 35 jaar vóór 1 Maart 1939 naar Duitschland moeten zijn teruggekeerd. Voor zoo ver het Duitsche meisjes betreft in dienst bij Joodsche families, is die leeftijdsgrens gesteld op 40 jaar. DE OMVANG DER WERKELOOSHEID. De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en de arbeidsbemiddeling deelt mede, dat blgkeris door het Centraal Buraeu voor de statistiek verstrekte voor. loopige gegevens in de week van 21 t/m. 28 November 1938 bij gesubsi dieerde vereenigingen met werkloo zenkas 567.831 personen, onder wie 74.859 landarbeiders waren aaoge sloten. Van de 492.972 verzekerden, buiten de landarbeiders, was het werkloos heidspercentage 23.9 (in de vorige verslagweek was dit percentage 33.2) In de overeenkomstige verslagweek van November was het werkloos heidspercentage voor verzekerden (zonder landarbeiders) in de laatste jaren ais volgt: 1932—29.1, 1933—26.2, 1934—28 9' 1935—32 6, 1936—30.8, 1937—26.5, 1938—23 9, Op 26 November waren bij de or ganen der openbare arbeidsbemid deling ingeschreven 363.947 werk zoekenden,, waarvan er 347.150 werk- loo3 waren n.l. 331.975 mannen en 15.175 vrouwen. Van de geheel werklooze verze kerden ontvingen er in de verslag week 21.384 uitkeering uit hun werkloozenkas. Blijkens voorlonpige opgave van den directeur-generaal voor de werk verschaffing en steunverleening be. droeg op 26 November het aantal tewerkgestelde werkloozen 61.474 en het aantal gesteunde werkloozen 138.513, tesamen 200.988 verzorgden. Hieronder bevindt zich een aantal verzekerden, wier steun bestaat uit een aanvulling van de uitkeering uit hun werkloozenkas. Voorts is een aantal werkloozen in cultureele zorg (cursussen en kampen). Hun aantal bedroeg in September 13.174' Het groote verschil tusschen het aantal ingeschreven werkloozen en het aantal personen door verzekering steun en werkverschaffing geholpen, wordt mede hierdoor verklaard, dat onder het aantal verzorgden dit zgn in hoofdzaak kostwinners van gezinnen de werklooze gezinsleden niet worden medegeteld: deze zgn echter wel als werkzoekenden bg een arbeidsbeurs ingeschreven. In *t kort. De Belgische regcering heeft het globale invoercontingent van onze boter voor deze maand weer met 100.000 K.G. verhoogd en ge bracht op 350.000 K.G. Er staat ons al wéér een groote schaakmatch te wachten, thans tus schen dr. Euwe en den Sovjet-Rus- sischen meester Botwlnnik. De wed strijd zou uit 20 partijen bestaan, waarvan 10 te spelen in Ruslanden 10 in Nederland. Haast was een der steeds min der in tal wordende mooie Neder landsche molens onherstelbaar door brand vernield, n.l. „De Walvisch" te Schiedam. Onderzoek wees geluk kig uit, dat herstel mogelijk is. De brand bleek te zijn aangestoken door den huurder van het gebouwen diens twee knechts, Ingediend is een wetsontwerp tot het vaststellen van wettelijke regelen inzake kinderbijslagverzeke* ring. De thans tot stand te brengen voorziening heeft uitsluitend betrek king op de loontrekkenden. Redenen van practischen aard verbieden, naar het oordeel van den minister, bij deze gelegenheid tevens een voor ziening voor zelfstandigen in over weging te nemen. KOOP EEN KERSTBOOM 1 Altijd zal een Ster blijven lichten in de berinnering van hen, die dolen en zoeken. We zijn nog een week van Kerst mis verwijderd en dus gaan we straks onzen Kerstboom koopen. Of niet! Want er zijn ook vele onverschilligen, die aan zulke dingen niet doen. Flauwe boel, zeggen ze. En, op de keper beschouwd, hebben ze eigenlgk gelijk. Die Kerstboom- geschiedenis is eigenlgk een onchris telijk gedoente, stammende uit den heidenschen tijd, toen men nog aan „levensboom" en dergelijke dingen dacht. Maar het is verkeerd om alle dingen op den keper te willen be schouwen. Als het straks Kerstmis is, dan vinden óók de onverschilligen het wel „knus", als ergens, waar ze komen, een Kerstboom straalt in zgn schittering van klatergoud en lichtgeflikker. En wanneer dan het gewone" licht gedoofd is en men ziet de kaarsjesgloed kaatsen op blije kindergezichtjes, waarin open mondjes Kerstliedjes galmen, dan worden we, óók de onverschilligen, stil en ontroerd. We worden warm en opziende naar de ster, die boven in den boom schittert, worden de gedachten op het goede pad geleid de herinnering gaat terug naar de eigen kinderjaren, naar het tehuis, waar vader en moeder en het kind of de kinderen vereenigd waren. Misschien óók in armoede, zooals het Gezin in Bethlehem, maar in liefde. We herinneren ons de diepe vreugde, de reine gedachten, welke we op zoo'n Kerstavond konden smaken. Er is herinnering aan ver maan en aan beloftener is heim wee naar wat goed was en mooi. Ik noemde een Kerstboom, maar er is veel méér en veel ènders, waar mee men stemming kan wekken in Kersttijd. Ieder betrachtte dat naar aard, inzicht, traditie en godsdienstige overtuiging. Daar is voor zeer velen b.v. het Stalletje met de Kribbede beeldjes zgn er voor hen van het Kindeke, van Jozef en Maria, de koningen, den os en den ezel, de schaapjes en het hooi voor deze.... En ook boven dit alles gloeit de Ster! En klinken de Kerstliedjes. Reeds de voorbereiding van al deze dingen, van boom en kribbe, is zoo mooi. Het spreken van de verwachting, van de hoopvan den vrede, welke komen zal en eindelijk zal wonen in de harten der menschen. De voorbereiding verlengt den Kerst tijd en brengt eerder de Kerstge dachte in ons. Daaromkoop een Kerstboom of een Kribbe. Werkt mee om in uw huis die echte Kerstfeer te scheppen, welker herinnering in den loop van jaren kan vervagen, maar nimmer zal worden uitgewischt. De kinderen groeien, zullen groot worden, uit het ouderlijk huis trek ken en zich verspreiden over het land. misschien over de wereld. Den een zal het goed gaan, den ander slecht. De een houdt het rechte pad, de ander verliest zich op een zijweg. Maar waar ze ook gaan of staan, als het Kerstmis is, zullen ze in hun herinnering weer de Ster zien, welke ééns glansde in het ouderlijke huis, waar de kinderen met vader en moeder in liefde en in gelooven, in de Hope des Levens vereenigd wa ren. Die ster zal ze den weg wijzen naar huis. In werkelijkheid of in ge dachten. De Hope des Levens zal in ze worden herwekt, zóó, dat velen terug- keeren van den zijweg en het rechte pad weer zullen betreden. Daarom: wees niet onverschillig, maar koop een Kerstboom, een Kribbe of doe althans kal datgene, wat een échte Kerststemming kan brengen in het tehuis uwer kinderen, want daarmee geeft ge ze een Ster mee in het leven, welke in latere jaren op Kerstdag, telkens opnieuw, haar licht zal stralen en de kinderenden weg zal herwijzen naar het hart der ouders, naar liefde en plicht: door de herinnering aan vermaan en belofte; door de herinnering aan Uw liefde. en vooral aan de grooote, de on eindige liefde v&n den Godmensch>

Peel en Maas | 1938 | | pagina 1