Gemengde Berichten Zijn eerste betrekking 1 I I ff^ van n'et ,e ^derschotteB V5.25 JACHTWET. De Burgemeester van VENRAY brengt ter kennis van belanghebben den, dat door den Heer Minister van Economische Zaken is INGETROK KEN de beschikkingen van den toen- maligen met de zaken van de jacht belasten Minister van 29 Juni 1925 No. 841 JW Afd. II Directie van den Landbouw en van 15 Maart 1926 No. 24 J W afd. n, Directie van den Landbouw, waarbij aan alle jachtacte- houders gedurende den tijd, dat de jacht op wilde ganzen, onderscheiden lijk op goudpluvieren is geopend, vergunning is verleend op den door hen' gebruikten grond of op grond in gebruik by anderen, van wie zij daartoe toestemming hebben gekre gen, wilde ganzen, onderscheidenlijk goudpluvieren te vangen door middel van vang- of treknetten, waarvan de vleugels een lengte hebben van meer dan tien meter, gemeten van stijggaren tot stijggaren, zooals het is bevestigd aan de bovenlijn en een breedte van meer dan twee meter, gemeten volgens de lengte der staven en waarvan de mazen een lengte en een breedte hebben van meer dan drie centimeter. Venray 24 November 1938. De Burgemeester van Venray A. H. M. JANSSEN. Voorschriften betreffende het verschaffen van nachtverblijf aan vreemdelingen. Het Hoofd van Politie der gemeen te Venray, maakt bekend, dat bij Kon. Besl. van 140ct. 1938, Stbl.no. 252, is bepaald, dat artikel 27 van het Vreemdelingenreglement wordt gelezen als volgt: artikel 27 „Ieder, die aan een vreemdeling nachtverblijf verschaft, is verplicht daarvan, hetzij mondeling, hetzij schriftelijk, kennis te geven aan het Hoofd van Politie der gemeente, waar het nachtverblijf verschaft wordt, of aan een door het Hoofd van Politie aangewezen ambtenaar, onder opgave van den naam en voornaam, nationaliteit, woonplaats, datum en plaats van geboorte, zoo mede, voor zoover een Nederlandsch visum is verleend, van een korte om schrijving van het daarbij bepaalde, alle welke gegevens moeten worden ontleend aan het desbetreffende pas poort. Wanneer de vreemdeling niet in het bezit is van een te zijne na me gesteld paspoort, is degene, die nachtverblijf verschaft, verplicht, daarvan hetzij mondeling, hetzij schriftelijk kennis te geven aan ge noemd Hoofd van Poütie of aan den door dezen aangewezen ambtenaar, onder opgave van de gegevens, den vorigen zin vermeld, zoo moge lijk ontleend aan andere identiteits papieren van den vreemdeling. „Hij, die er zyn beroep van maakt aan personen nachtverblijf te ver. schaffen, is bovendien gehouden in het register, bedoeld by art. 438 van het Wetboek van Strafrecht, ten aanzien van de vreemdelingen, wien hij een nacht onderdak heeft ver schaft, de in het eerste lid genoem de gegevens aan te teekenen of te doen aanteekenen: „De kennisgeving, bedoeld in het eerste lid, behoort te geschieden: „door hen, die ër hun beroep van maken aan personen nachtverblijf te verschaffen: binnen den termijn of voor de tijdstippen en op de wijze, door het Hoofd van Politie te be palen, of, ontbreekt zoodanige bepa ling, binnen 24 uur; „Door andere personen: binnen 24 uren. „Overtreding van het bepaalde in dit artikel wordt gestraft met een hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste vijf honderd gulden." Deze wijziging wordt geacht in werking te zyn getreden op 7 No vember 1938. Als ambtenaar, aan wien de in vorenstaand artikel bedoelde kennis geving kan worden gedaan, is door mij aangewezen, de Hoofdagent van Politie, Janssen, die daartoe dage lijks van 11—12 uur voorm. ten po- litiebureele zitting zal houden. Het publiek wordt ernstig ge waarschuwd met de bepalingen van bovenstaand artikel rekening te houden, daar op naleving van dit artikel ten strengste zal worden ge- gelet. 43et Hoofd van Politie, A. H. M. JANSSEN. Jaarvergadering Bijzondere Vrijwillige Landstorm Veriray Dt> Donderdag gehouden jaarver gadering »van denB.V.L. was redelijk bezócht. Als -eerste agendapunt werd behandeld dePropagandavergade- ring op 7 December a.s. Op deze- vergadering worden alle ledën en verder alle dienstplichtigen dringend uitgenoodigd. Aan den door de B. V.L. te orga- niseeren Wandeltocht kam ook door niet-leden worden deelgenomen. Na dere bijzonderheden worden %nog be kend gemaakt. Zij die voor dezen wandeltocht willen trainen, ko-nnen hiermee reeds beginnen. Ook dames kunnen meloen. Hierna vólgde uitreiking van de* gewonnen pry zen. Groep A 96—100 punten, groep B 91—95 punten, groep 0 gggo punten. Waar diverse prij zen door meerdere schutters werden gewonnen, beeft het beste beeld over de volgorde beslist. Groep A le pr. H. J. Fleurkens 99 p 2e pr. P.J. Rambaghs, 98 p 3e pr. J. Drabbels 97 p (47—50) P. Jeuken 97 p. (49—48) A.Verbeek97p (48—49) GroeD B le pr. M.J.A. Janssen 95 p H. Schols 95 p L. Voermans 95 p P. v Meyel 95 p G. H. Rongen 95 p Muijsers 95 p Groep B 2e pr. Fr. Flinsenberg 94 p M.Hoedemakers 94 p J. W. Mommen 94 p J. v Vegchel 94 p Groep C le prys C. Nellen 89 p 2e prys van Bracht 88 p Hierna werd vertoond een film, opgenomen door de heer Hoede- maekers, van de schietwedstrijden en de Jubileumfeesten. De heer Pijls, lid der gew. com missie gaf nog een kort overzicht van de woelige Novemberdagen in 1918. Verder werden nog de brevetten van koningsschutter uitgereikt aan M. Janssen, P. J. Rambaghs, S. J. Willems, H. Muysers. J. Drabbels en J. Arts. De scherpschutters waren J. Hendriks, J. Noussen, H. Schols, J. Ooyen, H. Litjens, A. Verbeek, J. H. Quicken, J. Sinten. M. Bonants. Na allen opgewekt te hebben de a.s. Propagandavergadering op December bij te wonen, sloot de Voorzitter de vergadering. Winkelsluiting St. Nicolaas. Wij brengen onder de aandacht van het publiek, dat vanaf heden tot St. Nicolaas de winkels tot 10 uur geopend mogen zijn. St Nicolaas-actie tc Venray. Zondag 4 December a.s. is de grocte dag voor onze jeugd. Sint Nicolaas zal alsdan Venray officieel komen bezoeken. De voorbereidingen om de goede Sint zoo plechtig mogelijk te ontvangen zyn reeds in vollen gang. Evenals andere jaren wordt ook dit jaar de traditioneele optocht georga niseerd door de Jonge Middenstands vereeniging. De leden van de Sint-Nicolaas-Gilde zullen eerstdaagsch worden afgegaan om hun jaarlijksche contributie van f 0.25 bij te dragen. Lid van deze Sint-Nicolaas-Gilde wordt ieder die f 0.25 per jaar aan contributie betaalt, en verder er het zijne toe bydraagt Sint-Nicolaas in Venray op waardige wijze te ont vangen. Deze Gilde laat op 6 Dec. een plechtige H. Mis opdragen en neemt de kosten van ontvangst en optocht op zich. De* optocht zal bestaan uit: Heraut, Fanfare, Jonge Wacht en verkenners, St. Nicolaas op zijn prachtige schim mel, de secretaris van St. Nicolaas, het bestuur der St. Nicolaas-Gilde, zwarte Piet's Picolo's, Pakjeswagen enz. Om 1 uur begint de tocht door Venray; vanaf het St. Servatius-ge- sticht, over de Stationstraat Hofstraat naar het stadhuis, alwaar de officieele ontvangst met toespraak zal worden gehouden, verder ver volgt de Sint zijn tocht over de Marktstraat, Bontekoestraat, Eind- straat, naar Pensionaat Jeruzalem en daarna naar het St. Jozefklooster. Hierna komen aan de beurt Over- loonscheweg, Gasstraat, Maasheesche weg, Hofstraat, Groote straat, Pa- tersstraat, Patersslaar, Langstraat, Henseniusstr, Henseniusplein, School straat. Marktstraat en Markt. Hier houdt Sint Nicolaas zijn af scheidsrede. De jeugd van Venray die St. Nicolaas op passende wijze ver gezelt door Ven raysch straten zal het aan strooimiddelen niet ontbreken. De organiseerende vereeniging, meent er cp te moeten wijzen, dat bij zeer slecht weer, de vastgestelde route, naar goeddunken kan worden gewijzigd. Gevonden Een sleutel aan plankje is op het politiebureau. BEKENDMAKING Hierbij wordt den inwoners van Venray bekend gemaakt, dat in den loop van de volgende week, van 27 November tot 4 December a.s., de groote nationale collecte ten behoeve van hen, die terzake van geloof of ras vervolgd worden, in de gemeen te Venray zal worden gehouden en wel een inzameling door leden der Jeugdvereenigingen langs de huizen. Deze collecte wordt ten zeerste in de gunst der inwoners aanbevolen. POLYHYMNIA Het gemengd koor Polyhymnia zal op 2de Kerstdag a.s. zyn jaar- lijksch concert geven. Opgevoerd zal worden de operette „Rose Marie". De 2de uitvoering zal plaats heb ben op 8 Januari 1939. Markt te Venray Op de Maandag alhier gehouden markt waren 30 runderen aange voerd en 20 manden met biggen. Handel matig. Marktbedrog Op de markt van Maandag was een koopman in verschillende artike len, waarbij ook vulpennen. Aan koopers verklaarde hij, dat deze week in de Groote Straat no. 68 een filiaal zou worden gevestigd, waar deze vulpennen gratis zouden worden hersteld. Zij, die deze vulpennen kochten, willen we er attent op maken, dat no. 68 in de Groote Straat niet be staat Beter ten halve gekeerd.... Maandagmorgen werd door een zakenman alhier per bulletin in de -etalag e bekend gemaakt, dat bij hem vóór St. Nicolaas één dag gratis kon gekocht worden. Een collega, die dit zag spoedde zivoh naar huis en maakte bekend: twué dagen gratis koopen. 't Scheen, dat er tusschen beiden onderhandeld werd, met het gevolg dat d e aankondigingen: één en twéé dagen gratis koopen, voor het einde van do» markt uit beide etalages verdwenen waren. Publieke verkoop De verko op van het huis met win kel en grc>ote werkplaats aan de Paterslaan, van den heer E. Ver- sleijen, is nie t doorgegaan. Het hoogste, bod was f 3900. Een parochie-.revue te Venray De opvoering Van de nieuwe pa rochie-revue „Halsden in elkaar" door Dueguregé uit dó» nieuwe parochie der H. Familiekerk ee Venlo, ten bate der in aanbouw zijnde H. Familie- kerk, is wederom een groot succes geweest. De zoo goed aj.g geheel be zette Patronaatszaal heeft echt ge noten van deze even geestige als inhoudrijke revue. Moge Duegeregé nog vele succes volle avonden belevenDat wenschen we om de finantiën van de nieuwe kerk, maar ook om wille van den zin volle en schoone inhoud. Uitvoering Mannenkoor Van zeer welwillende zijde werd ons reeds herhaaldelijk verzocht toch kenbaar te willem maken wat het Venraysch Mannenkoor in petto had voor de uitvoering op 4 Dec. Aan al deze sympathiek nieuws gierigen is heden bekend geworden dat het hier zoo zeer gewilde tooneelgezelschap van Piet Vink zijn medewerking zal verleenen, om van 4 Dec. een dag te maken die het Venraysch publiek zal byblijven en die het dankbaar zal stemmen tegen over het Mannenkoor dat deze avond voor hen georganiseerd heeft. Het gezelschap is iedereen bekend. Het stuk echter is geheel nieuw en oogst overal waar het door het gezelschap Vink, dat het alleenver- tooningsrecht heeft, wordt opgevoerd, enorm succes. Eenparig is de pers in haar lof over het stuk en de ver tolking. Het is het beste wat men ooit van dit gezelschap zag, dat is de beste kwalificatie. Het zou jammer zijn als ook maar iemand deze uitvoering zou moeten misseD. Heel Venray zal uitloopen. Neem tijdig Uw plaatsen, want deze zijn beperkt. LUXOR-THEATER. «Vloedbaar Goud." (Circus-Koningin). De film die alles heeft, en terecht, want deze film vereenigt alle elemen ten, waaruit de meest verscheiden succesfilms opgebouwd zijn, in zich. Verlangt u drama Wat is aangrijpender dan de lief desgeschiedenis van Peter en Sally, die op den dag van hun huwelijk gescheiden worden door een zaak, die Peter's heele leven gaat beheer- schende ontdekking van de petro leum. Dramatisch zijn de scènes, waarin Peter zijn heuvel verkoopt, die het huis van zijn jonge vrouw zal dragen; waarin hij zijn vrouw ontdekt, die liedjes zingt in een kroeg. Wenscht U comedie Talrijk zijn de scènes, waarbij smakelijk gelachen wordt. Niet het minst om die twee onbetaalbare dwazen, Ben Blue en William Frawley. Wenscht U muziek Niemand minder dan Jerome Kern en Oscar Hammerstein schreven de melodieuze, pakkende songs, die door Irene Dunne en Do rothy Lamourl onnavolgbaar mu zikaal worden ten gehoore gebracht. Wilt u liever een sterke actiefilm, met flink wat sensatie Dan zult u genieten van de geweldig realistisch verfilmde vechtpartijen in deze film, en van de overdonderende climax, een van de royaalste, sensationeelste en tegelyk meest humoristische ge vechten, ooit verfilmd. Schitterende regie van den grooten Mamoulian, superbe fotografie en rijke décors doen het epische drama van het ontstaan van een vanAme- rika's grootste industrieën leven in boeiende, ryk geschakeerde beelden uit het verleden. De interessante personage worden levensecht, uitge beeld door een bezetting van uit sluitend allereerste krachteD, met aan het hoofd de Deminde Irene Dunne en de steeds populairder wordende Remdolph Scott en bijge staan door de behoorlijke Dorothy Lamour, terwijl voor alle kleinere bijrollen spelers van den eersten rang gekozen werden, als Elizabeth Patterson, Raymond Walbarn, Char les Bichford en nog vele anderen. Weer een avond vol afleiding, genot en vermaak. Fanfare Leunen. De Fanfare „SL Catharina" alhier mag op een goed geslaagd concert terugzien. Vooral de opvoering van „Dodenschaduw" viel bizonder in den smaak van het publiek. Dit spannende toneelstuk werd op prachtige wyze vertolkt. Alle spe lers deden hun best, vooral de hoofdrollen waren in goede handen, Dit stuk is werkelijk een succes geworden, en Mr. Rongen heeft eer van zyn werk. Op veler verzoek zal Zondag 27 November een heropvoering plaats vinden. Liefhebbers van goed toneel houdt dus Zondag vrij, om een be zoek te brengen aan Leunen. Zie achterst, advertentie. Stroopers. Eenigen tijd geleden werd door den jachtopziener te Geijsteren, in samenwerking met rijks- en ge-^j meentepolitie, zekere H. uit Venray betrapt op stroopen met den licht bak en met behulp van een auto. Doet uw St Nicolaas-inkoopen vroegtijdig De Algem. Winkeliers-vereeniging schrijft ons Ieder jaar opnieuw valt in de win kelzaken het verschijnsel te consta- teeren, dat een groot deel van het publiek met den aankoop van zijn St. Nicolaasgeschenken wacht tot het laatste, vaak het allerlaatste oogenblik, als gevolg waarvaD zich in alle zaken zoo'n opeenhoping van werk voordoet, dat van een rustige keus en van een zorgvuldige bedie ning byna niet meer kan worden gesproken- De wetgever heeft in de Winkel sluitingswet de bepaling neergelegd, dat de winkels reeds vanaf 25 Nov. tot 10 uur 's avonds geopend mogen zyn. De koopers zullen goed doen zich aan de aanwijzing, welke in de be paling van dezen datum is aange geven, te houden. Indien men dat doet en nu reeds zijn St. Nicólaas- inkoopen doet, kan men verzekerd zijn én van de eerste keus èn vaD een rustige sfeer. Venlo krijgt een eigen museum In de gehouden vergadering van Vreemdelingenverkeer werd door den voorzitter, mr. Müller, mededeelmg gedaan van het feit, dat Venlo bin nen korten tijd zijn eigen museum zal openen. Vreemdelingenverkeer heeft hiertoe het initiatief genomen en het voorbereidend werk verricht. Waar het stadsmuseum gevestigd zal worden staat nog niet vast. Men heeft de keuze tusschen het vanwege de vereeniging Hendrik de Keyzer gerestaureerde Scholtissenhuis Ro mer, de oude gerestaureerde Min- derbroederskerk of het stadhuis zelve, dat eerlang door de administratie kantoren der gemeente zal verlaten worden, zoo gauw het nieuwe ge meentehuis voltooid is. Verder deelde de heer Müller mede, dat op een nog nader te bepalen datum in Mei 1939 in Venlo een groote wielerronde zal verreden worden. Het parcours loopt door het heuvelachtig terrein rond het Mgr. Mutsaersoord. De gemeente heeft den aanleg en verbetering van dit traject op de begrooting geplaatst De kosten hiervan zijn geraamd op ruim 3000 gulden. Vreemdelingen verkeer zal zich met de organisatie van de ronde belasten, geholpen door deskundigen. Reeds nu werd een garantiebedrag van 2000 gulden door particulieren bijeengebracht. Groot ontginningsplan in Midden-Limburg Momenteel worden plannen uitge werkt voor een groot ontginnings plan in Midden-Limburg, die, wan neer ze verwezenlijkt worden, een der mooiste en grootste projecten zullen worden van dit gewest. Het plan gaat uit van de rijkswerkver- schaffing in Limburg, terwyl wordt samengewerkt met den Cultuur- technischen dienst te Utrecht, den streekplannendienst voor Limburg onder leiding van den heer Ir. J. Froger, de besturen der betrokken gemeenten en het bestuur van den Limburgschen Land- en Tuinbouw- bond. Het project omvat de z.g. „Ospel- sche Peel en beslaat een oppervlakte van niet minder dan 4500 H.A. Dit plan is circa 2 maal zoo groot als de groote Peelontginning in Noord- Limburg, die pl.m. 2000 H.A. beslaat. Aan de uitvoering zal plus minus 1 millioen verloond kunnen worden, hetgeen in verband met de grootte van het project niet zoo heel veel lij Kt. De oorzaak hiervan moet ge zocht worden in het feit, dat by de uitvoering ontginning en kaveling gecombineerd zijn gedacht, waarbij pl.m- 1200 H.A. onder de ruilverkaveling zouden vallen. De bodembewerking behoeft voor een gedeelte van het plan niet zoo intens te zijn en wordt voor wat de ruilverkaveling betreft, meer bepaald tot dranage, het aanleggen van groo- tere en kleinere afwateringslossingen en wegenaanleg, waardoor de waar de der gronden een stijging onder gaat. Zoodoénde zou 'h groot com plex der gronden geschikt te maken zijn voor cultuur en den bouw van boerderijen. Dit zou uit meer dan een oogpunt zijn nut hebben, daar aan cultuurgronden groot gebrek is. Vele jonge boeren zouden er gele genheid vinden voor vestiging en een gezin kunnen stichten op een redelijke bestaansmogelijkheid. En dit valt toch ook binnen de doelstel ling der binnenkolonisatie, n.L ruimte en bestaansmogelijkheid voor het volk te verschaffen. Het is welhaast zeker, dat deze plannen, welke nog in een minder bevorderden staat van voorbereiding verkeeren, op moeilijkheden zullen stuiten, die echter door goede voor lichting grootendeels zijn te over winnen. De moord te Brunssnm De politie van Brunssum heeft te Oirsbeek, in verband met den moord op de 23-jarige mej. M.—Sch., welke vorige week aan het licht is geko men, gearresteerd zekeren W. v. E een huisvriend van de familie M. De man is ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Maas- ^Hif heeft êen volledige bekentenis afgelegd. Hij zeide de vrouw met een bijl op het hoofd te hebben ge slagen en haar vervolgens gewurgd te hebben. Hij verklaarde verder den moord reeds den Zaterdag voor de ontdekking te hebben gepleegd. By de schouwing van het lyk was daarentegen vastgesteld.dat de moord slechts een paar dagen voor de ont- dekking bedreven moest zyn. Lieiya bekend waren er reeds drie personen in atrest, t.w. de echtgenoot van de vermoorde vrouw, haar zwager en diens echtgenoote. AUe vier arrestan ten zyn naar het huis van bewaring 14 Maastricht overgebracht. De groeiende Bossche Veemarkt Zooals men weet, ondergaan de machtige Bossche veemarkthallen momenteel nog een beduidende uit breiding. Dat zulks in geenen deele onverantwoord is, kan wel bltfken uit *t feit, dat Woensdag een record- aanvoer van 2876 stuks werd be reikt. Slachtoffer van den storm De 50-jarige arbeider R. uit Zwarte- meer is, naar de „Asser Crt." meldt, Woensdagavond, toen hij van zijn werk in de venen per fiets huis waarts keerde, in een langs den weg loopend kanaal gereden en verdron ken. Men vermoedt, dat de man door den storm in het water is gewaaid. R was gehuwd en vader van negen kinderen. Door auto gegrepen Op den Bosscheweg te Tilburg is Donderdagmiddag omstreeks half 4 de 74-jarige petroleumventer J. van der Donk, wonende in de Wichman- straat te Tilburg, toen hij met zijn kar den ryweg overstak, door een hem achteroprydende auto uit En schede gegrepen, tegen den grond gesmakt en gedood. Stamboek voor het Nederl. trekpaard Onder leiding van jhr. J. vanVre- denburch hield het hoofdbestuur van voornoemde vereeniging een verga dering te 's Gravenhage. Aan de algemeene vergadering zal worden voorgesteld een nationale tentoonstelling te houden ter gele genheid van het 25-jarig jubileum der vereeniging, te 's Hertogenbosch op 29 en 30 Juni 1939. Voorts zal een voorstel worden ge daan tot wijziging der statuteh, waarbij o.a. de titulatuur der ver eeniging verandering zal óndergaan. Voorgesteld wordt den bestaanden naam der vereeniging „Stamboek voor het Nederlandsche trekpaard (Belgisch type)" te wyzigen in „Ne- dersch trekpaarden stamboek". Tot hoofdbestuurs-jurylid voor de keuring tot opneming van merriën in het keurstamboek werd benoemd de heer G. O. Sneep te Ginneken. „Geplakte koeien" De Amsterdamschs rechtbank ver oprdeelde Dinsdag conform den eisch één veehouder uit Purmefehd tót zes dagen hechtenis. De veehouder heeft terecht ge staan wegens het vervoeren van; koeien op noodeloos pijnlijke of kwel lende wyze. De man had 20 Dec. van het vorige jaar twee koeien op de veemarkt te Amsterdam aange voerd, waarvan de uiers waren op, gezwollen, doordat de tepels met colodium waren dichtgeplakt. Ingekomen en vertrokken personen van 11 tot 18 November VERTROKKEN P. J. C. Wijnhoven, dienstbode, naar Maashees A 68. A. M. M. Clephas, zonder ber. naar Deurne Schoolstraat F 79. M. J. v.d. Heuvel, z.b., naar Boxtel Nw. Kerkstraat 22. A. A. M. Welting, slager naar M. Gladbach W. J. C. Hendriks, dienstknecht, naar Walbeek Th. P. A. Creemers, dienstbode, naar Gemert B 23 Ch. C. C. Meulemans, chauffeur, naar Meyel J. H. Hendriks, kloosterz., naar Tegelen Waterloostraat 18 M. J. Jacobs, dienstbode, naar Venlo Keulschepoort 14 H. G. J. Poels, koopman, naar Genk België M. M. P. Britten, verpleegster naar Nijmegen St. Annastraat 289 H. Ch. Thisseq, dienstknecht, naar Horst P. M. H Ewals, dienstbode, naar Sevenum A. Burgerlijke Stand Venray, Aangiften van 18 tot 25 Nov, GEBOREN Gerardus P. H. Lamers, Ysselsteyn Joannes G. M. Voermans, Leunscheweg Johannes G. H. M. Aerts, Mgr. Nolensstraat OVERLEDEN: Margaritha Theodora Potten, wed. Pi J. de Mulder, 82 jaar, Hensenius- straat Hendrikus R. Kupers. oud 14 jaar, Henseniusplein Kerkelijke Diensten* PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der weekKapelaan KUEPERS. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. 7 uur H. Mis voor den Boerinnenbond St. Oda, Heide 2 uur kleine Congregatie, Congrega- nisten, die voor 1 Mei 16 jaar zijn ge worden, zullen 8 December de op dracht doen en worden verzocht zich Zondag a s. op te geven om 3 uur. half 3 Kinderlof 4 uur H. Familie, 6 uur Lof en rozenhoedje. MAANDAG feest van de H. Oda en aanbidding van het Allerheiligste. De H. Missen om 6, 7 en 8 uur, 9 uur Hoogmis. 6 uur uitstelling van het Allerheiligste, 7 uur H. Mis voorover ledenen der Maria-congregatie. Van 1 2 uur aanbidding door de mannen der H. Familie, zangboekjes meebren gen. Van 2-3 uur voor de leden der Maria-congregatie, 3 uur Kinderlof en aanbidding, half 6 Completen en Lof. Aanbiddingsuren 67 Markt, Hof straat, Eindstraat, Bontekoestraat en Markstraat; 7-8 Hoenderstraat. Maas- heescheweg, Akkerweg, St. Oda- en Willemstraat8—9 Schoolstraat, Mer- seloscheweg, Schutterspad, Bergweg, Spurkt; 10-11 Heide, Veltum, Lang straat Kempweg, Kruitweg11—12 Patronaat; 12—1 St. Josephskloostcr en K.J.V. ;1—2 H. Familie; 2 3 Con gregatie 3 uur Vespers 3—4 Brukske Servatiusweg. Lull, Landweertweg, Wilhelminastraat, Veldstraat, Kolkweg, Oude Oostrumscheweg4—5 Groote Straat, Patersstraat, Henseniusstraat, Leeuwstraat5—6 Stationstraat, Anto- niusstraat, Kruisstraat. Tuinstraat, Mgr. Nolensstraat, Bongertstraat en Oost singel. Half 6 Completen en Te Deum. DINSDAG half 7 leesmis voor Joh. Claessens en Joh. Fleurkens, 7 uur leesmis voor Martinus v.d. Putten, half 8 leesmis voor de overl. leden der St. Elisabethvereeniging, 8 uur Sol gest. jaarg. voor de WelEerw. Heer Henricus van Valkenburg. WOENSDAG half 7 leesmis voorde Wed. de Mulder-Potten, 7 uur leesmis voor Henri Kupers vanwege de am bachtschool, half 8 best, jaarg. voor Martinus Claessens en echtgenoote, 8 uur gest. jaarg. 2de klas voor Everard Messemaekers, Agnes Geenen en kinderen. DONDERDAG half 7 leesmis voor de St. Eligiusgilde, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leerlin gen der Meisjesschool, 8 uur gest. jaarg. voor Peter Johannes Jenneskens en zijne echtgenoote Johanna Poels. Van 7 8 H. Uur. Van 8 tot 6 H. Wake. VRIJDAG 1ste der maand en ver eering van het H. Hart van Jezus, 6 uur gez. H. Mis ter eere van het H. Hart van Jezus, 7 uur leesmis voor Hendri kus Maassen, half 8 besteld jaarg. voor Gerard van Gerven en echtgenoote, 8 uur gestichte leesmis, 5 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. ^ZATERDAG ha,f 7 0. L Vr.-Mis, half 8 leesmis voor vrouw Jeuken, 8 uur Sol. jaarg. voor Joh. v.d.Venen voorouders, 5 uur Lof. Deze week zal er langs de huizen collecte worden gehouden voor vluchtelingen. Congregatie. Morgen 2 uur kleine Congregatie De aspiranten, dus allen die voor 1 Mei 16 jaar zijn geworden, wor den a.s. Zondag na de kl. Congr, in de Kapel van Jerusalem ver wacht. Maandag 7 uur H. Mis voor de overleden leden. K. J. V. Zondag 8 uur leidsters. Woensdag 8 uur algem. vergade ring en godsdienstclub. Donderdag 8 uur Marg. Sinclair en Mariaclub. Poetsen door Liduinagróep. Op de clubs en op de KJMV is gesproken over de St. Nicolaasactie. Allen die hiertoe willen bijdragen, moeten alles vóór Maandagavond in de Mariakamer brengen. Zelatricen Tsirig Tao en Kindsheid Zondag half 8 vergadering. K.J.M. Zondag 10.30 Elisabeth, Lidwina. Oda en Theresiagroep. 3 uur Marietje Philippetto, Agnes en Rosa van Lima. De laatste vier groepen worden verzocht breipennen mee te brengen. Maandag 7.30 uur vergadering KJM leidsters. Patronaats-Agenda. Zondag na de Hoogmis tot half 12 Leesbibliotheek. Geen Kleinpatro- naat. Aangezien het oude Patro naatssysteem niet voldoende is en op de leest van moderne jeugdvor- ming gebaseerd wordt, zal deze tyd voortaan besteed worden op Jonge Wachtwijze. Dit brengt mee. dat men voortaan geen lid meer van het Patronaat kan zyn, dan tege lijkertijd van de Jonge Wacht. 6.30—9.30 Groot Patronaat 78 Groepraad voor GL en AGL Zorg voor een keurig Bonte Ring program. Dinsdag 7.3010,30 Goud Pluvier Laten we er aan denken, dat Maandag algemene aanbidding ge houden wordt. Degenen die enigszins kunnen, nemen enigen tijd om de wacht bij Jezus te houden Jonge Wacht. Maandag 56.30 groep voor de aspiranten Woensdag 68 algemene groepen- bijeenkomst. Tevens aanvang van het gezamelijk op te voeren Kerst spel. Om 8 uur naar huis Jonge Werkman. Woensdag 78.30 algemene groe- penbyeenkomst Gewestelijke Sociale Cursus. Woensdag 7 uur les in 4 vakken ui .gn JonQ I I w llll ^en O0®6' honcfrchrifl \i 1 Iwaarde. Moedig uw jon gen aan en (tel hem in staat om beter te schrijven door hem 'n „BLACKBIRD" VULPEN te geven. Het I» een uitstekende vulpen '{vervaardIgd door de „Swan* Pen-fabrikanten), sterk, betrouwbaar en voorzien van toepel- schrijvende 14-k. gouden pen met iridium punt. ZWARTsnCEKLEURDE Groote sorteering bijt FIRMA v. d. MUNCKHOF' Groote Straat, Venray GEBRUIKT STEEDS.SWAN" INKT

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2