DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Radio-Centrale. Ant. Millen ha WAARSCHUWING. H. Camps Krakelingen. Van de Sport velden. Gemengde Berichten Advertentiën. Voor <Je Winter Tijne Likeuren en Wijnen Cfepfói as LimonadefaBr. •IBBSBEBBEEBBEEBEBBBBEtj Een rondspoel-Naaimachine Zaterdag 12 November 1938 Negen en vijftigste Jaargang No 46 De Staat als klaplooper. Ik ken een droef verhaal van on- derwgs-misère. Let wel: het is een verhaal, geen fabel. Voor de juist heid tder feiten sta ik volkomen in; ieder, die daar belang bij heeft, wil ik namen en omstandigheden noemen, Het gaat over een gewone lagere school, 'n openbare. De school telt ruim 100 leerlingen, om precies te zijn: 106 of 107. Ingevolge de befaam de leerlingenschaal zija aan deze school drie leerkrachten verbonden. Drie onderwijzers voor zeven klassen klassen. Een geluk voor de kinderen, dat er ter plaatse 'n jonge onder- derwijzer werkloos rondloopt. Neen; rondliep. Tegenwoordig, ja vele maan den reeds, geeft-ie les aan die school; hij heeft een volwaardige portie voor zijn rekening genomen. Te weten: voor zijn onbetaalde rekening. Die jongeman krijgt geen vergoeding, geen cent. Een van die 3 bezoldigde onderwij' zers moest onlangs onder de wapenen komen, voor 24 dagen. Herhalings oefeningen. In zoo'n geval moet de gemeente, moest die gemeente al thans, tijdelijk 'n wachtgelder be noemen. Maar ja, hoe gaat dat, wan neer 't om 24 dagen te doen is... De eene benoemde wachtgelder had juist een zeer been. de andere was met vacantie en niet te bereiken, de derde.... Enz. Toen een der drie onderwijzers voor de herhalings oefeningen verdween, stond het vast, dat zijn plaats niet zou kunnen wor den ingenomen. De jongeman, die al vele maanden lang zonder eenige vergoediDg het onderwijs, dat voorwerp van rijks en overheidszorg is, had gediend, voelde wrevel in zich opkomen, dat hij niet goed genoeg werd geacht om nu eens tijdelijk en tegen eenige belooning de bezoldigde kracht te mogen vervangen. Wat belette hem om... In dat geval zouden er twee onderwijzers voor 108 k 107 leerlin gen en voor zeven klassen overblij ven. Er zou weinig anders opzitten dan 'n aantal leerlingen voor 24 dagen naar huis te zenden. Nu de zaken zóó stonden, belde het gemeentebestuur het departement in Den Haag op. Of in dit speciale geval de kweekeling met acte maar zonder bezoldiging, den bezoldigden collega niet tegen de gebruikelijke vergoeding zou mogen vervangen. Zoo'n ingewikkelde zaak kon ech ter niet per telefoon worden afge daan. Men moest het verzoek maar schriftelijk herbalen en zeker, in dit bijzondere geval mocht worden ver wacht nietwaar... Een omgaande be slissing werd toegezegd. De kweekeling met acte bleef dus in de school en hij was big in het vooruitzicht, dat hij na vele en vele maanden voor niets te hebben ge werkt, maar met ijver en plezier, thans voor drie weken arbeid eenige vergoeding zou bekomen. De weken gingen, maar de beslis sing kwam niet af uit Den Haag. Maar enfin, deze kon niet anders dan gunstig uitvallen. De drie weken waren eindelijk om en nog was de verwachte boodschap niet. De col lega was al weer terug van de her halingsoefeningen, het oude 1 ven had zich hervat in de school, toen bekend werd.. Den Haag had het verzoek afge wezen Het onderwijs is een zaak van ovérheidszorg... Door klap te loopen op een ijver en het verantwoordelijk heidsbesef van werklooze onderwij zers wordt deze zorg vervuld A-maatschappelijke bureaucratie. Eenige weken geleden had zich voor den kantonrechter te Alphen a. d. Rijn een kweeker te verant woorden terzake van hït fut, dat hij zijn bedrijf zou hebben voortgezet, nadat hem wegens niet nakomen van zijn financieele verplichtingen aan de Sierteeltcentrale zijn teelt vergunning ontnomen was, zoo schrgft het Agrarisch Nieuwsblad. Weliswaar had de kweeker na de intrekking van zijn teeltvergunning niets anders gedaan dan zgn gewas laten groeien, doch ook dit was naar het oordeel van den als getuige- deskundige voorgeroepen afdeelings- chef der Sierteeltcentrale een ver grijp tegen de wet, omdat verdachte de reeds door hem gepote planten, heesters en boomen had behooren te verbranden of om te hakken. Hier openbaart zich in zijn af schrikwekkendste gedaante 'n geest, die bezig is van odzo volksgemeen schap een goddeloozen ambtenaren- staat in plaats van een organisch geleide Christelijke samenleving te maken. Een instelling, in het leven geroepen om zich aan de beoordee ling van de gezondheid van een vaderlandschenbedrijfstakdieDstbaar te maken, groeit hier uit tot een parasiet, welke slechts eigen instand houding als doel kent. Zoozeer ging te Alphen de ambtenarij in zichzelve op, dat zij om haar autoriteit te handhaven op kosten der gemeen schap geroepen was te beschermen. Deze mentaliteit kwam bij de behandeling der zaak van den Alphen- schen kweeker voor het kantonge recht nog eeDS in een schril licht te staan. De kweeker, die reeds enkele dagen na ontvangst van de kennis geving van het intrekken van zijn teeltvergunning verbaliseerd was we gens ongeoorloofde voortzetting van zijn bedrijf, heeft eenige dagen later aangeboden, zijn boomen en planten aan de Sierteeltcentrale in eigendom over te dragen en ze te haren be hoeve af te kweeken. waarna dan uit de opbrengst die reeds geble ken la grooter te zgn dan de vor dering der Centrale zijn schuld voldaan kon worden. Ondanks het accoord echter heeft de Centrale on bekommerd de zaak doen vervol gen. Aldus de voorstelling van zaken, gegeven door het Agrarisch Nieuws blad. Is deze voorstelling en we hebben geen reden om daaraan te twijfelen dan hebben we hier toch wel te maken met een staaltje van bureaucratischen waanzin. Fiat justitia, psreat mundus, Er zal recht geschieden, al moest de wereld er om vergaan. De in deze zaak betrokken ambtenaar kent de letter van deze uitspraak wel, maar van den geest bleef hij verre. Anders staat het met den kanton rechter, die in bovengenoemde zaak te beslissen had. Die sprak de kweeker vrij. Alle copie hierop betrekkinghebben de, moet Donderd. vóór 1 uur in ong bezit zijn. SËRVATIUS-OMUOEP Het talrijk publiek heeft verleden Zondag kunnen genieten van een der fraaiste wedstrgden die we ooit op het knus Serv.-terrein zagen. Van het begin tot het einde is er sport van de bovenste plank te genieten geweest. Het begin van den wed strijd zag er naar uit, dat. D.S.S. de thuisclub wilde overrompelen en de eerste 10 min. was Serv, dan ook geheel ingesloten. De backs en haif- linie moesten zich in de verdediging terugtrekken om zich uit de D S.S. omknelling te ontworstelen. Dit ge lukte dan ook geleidelijk, en voer een groot deel waren nu de rollen omgekeerd. Vliegensvlug verplaatste zich het spel. De fraai combineeren- de D.S.S. voorhoede kon het even wel niet verder brengen dan de hechte Serv. verdediging. Keer op keer stuwde de Serv. middenlinie prachtig de voorhoede, die de fraaiste kansen echter onbenut lieten. De rust kondigde de anders goed lei dende scheidsrechter 5 minuten te v oeg aan. Onder protest der grens wachters werd het spel opnieuw her vat, zonder dat de stand evenwel gewijzigd werd. Na de rust nam Serv. direct het initiatief. Na 10 min. ongeveer kreeg de goed spelende linksbuiten het op z'n heupen passeerde handig enkele spelers en gaf ten slotte onder het gejuich van het publiek onhoudbaar z'n club de leiding. Steeds hield Serv. het be3te deel van het spel; doch ook de snelle aanvallen van D.S.S. waren niet van gevaar ontbloot. Bij een dezer gevaarlijk aanvallen con stateerde de scheidsrechter een over treding van den Serv. back. Hij strafte o.i. deze fout veel en veelte zwaar, en kende de gasten een penal ty toe, die de rechtsbuiten onhoud baar in kogelde. Sportief wierp Serv. zich wederom in een aanval, en met meer geluk dan wijsheid kon de D.S.S. keeper een gevaarlijke schuiver van den Serv. rechtsbuiten corner tippen. In deze periode was de Serv. verdedi ging en middenlinie in topvorm. In dien de Serv. midvoor de helft van de geboden kansen had benut, zou het er voor D.S.S. op een débacle hebben uitgeloopen. Tot doelpunten kwam het niet meer. De scheidsrechter floot voor de afwisseling weer eens een paar minuten te vroeg en moest onder de zelfde voorwaarde als voor de rust het spel weer laten beginnen. Een scheidsrechter dient met een fatsoenlijk uurwerk in het veld te treden, dan komen zulke zeldzame misverstanden niet voor. Deze wed strijd had de thuisclub met minstens een paar. doelpunten verschil behoo ren te winnen. Voor het publiek: vóór en tegenstanders was Serv. de moreele overwinnaar. Als we even het elftal de revue laten passeeren, dan komen we tot het besluit dat, de keeper er zoo langzamerhand begint in te komen, hij heeft z'n doel keurig verdedigt. De backs zijn veel beter dan verleden seizoen. De Gebr. Gommans begrijpen elkander volledig, een sterker verdediging heeft Serv. nog nooit bezeten. Ook de half linie mag er zijn; verdedigend en voedend hebben ze een uitsteken den wedstrijd gespeeld. Ik betwijfel het of er een club in deze afd. is met zulk een achter hoede en middenlinie. De voorhoede is nog steeds het zwakste deel van het elftal. Er wordt heel aardig ge combineerd, doch het afwerken van een aanval, het doodelijk schot ont breekt nog al eens. En dan moet men de linkervleugel meer in het spel betrekken. Vlug en open spel naar beide vleugels dat is het wachtwoord, en als men hier wat meer aandacht aan besteed dan kan het niet anders of er moeten meer doelpunten gemaakt worden. Zondag komt de kampioen van verleden seizoen bij Serv. op de thee. Dus wederom een zeer zware partij. Doch dat Serv. voor geen enkele club behoeft onder te doen hebben ze vooral verleden Zondag bewezen. In deze vorm spelend konden beide puntjes wel eens in Venray blijven. De wedstrijd begint om 2 uur. Scheidsrechter de heer Van Roy. Serv. Ill en IV liepen beiden een flinke nederlaag op. In Oostrum had den we zulke cijfers niet verwacht. De jong3te Serv. lui kunnen we deze nederlaag best begrepen, aan gezien deze jongens voor den eersten keer in clubverband uitkwamen. Aldoende leert men. Verder Programma voor Zondag is: PanningenSteyl. H.S.C.—D.E.V. TigliaBelfeldia. D.S.S.—R.V.V. Gennep—Vios. VALK-REVUE. De Valk I heeft in Vierlingsbeek tegen Volharding het niet verder kunnen brengen dan een punten- verdeeling. Volharding liep zeer hard van stapel en het was aan hun spel te zien, dat men wilde winnen, koste wat koste. Het zou een mooien wed strijd zijn geworden, indien Volhar- dings spil zich niet te buiten had gegaan. Op dezen speler reageerde alle overige spelers, waardoor het spel soms te forsch werd, zelfs unfair. Volharding doet verstandig in het vervolg zulke spelers buiten 't veld te laten. Volharding wist 't eerst te doel punten, toen bij een scrimage voor 't Valk-doel de bal in het doel werd geplaatst. Lang heeft Volharding hier geen plezier van gehad, want na 5 min. krijgt De Valk-linksbuiten het leder toegespeeld en schiet on houdbaar in. De verdedigingen wisten verder stand te houden. De Valk II zette haar overwin ningen-reeks voort door met 9—5 van Bieslo I te winnen. De Valk II bezet thans de 2e plaats van de ranglijst. De Valk III behaalde eveneens een groote overwinning in Wanssura. Met 9—0 wisten de Valken Wan3- sum II te verslaan. Hebben deze Valkjes kampioens-illusies Ook de eerste ontmoeting tuFSChen de 2 nieuw geborenen, n.l. de Valk II en Servatius IV is een Valk-overwin ning geworden. De Serv-Jui schenen van voetballen weinig verstand te hebben en men zal zich nog geducht moeten trainen om 't met dit elftal tot overwinningen te brengen. Met niet minder dan 120 wisten de Valk-baby's van de Servatius-sprui- ten te winnen. Het programma van Zondag 20 Nov. luidt o m.: De Valk IMontagnards H.V.V. I—De Valk II De Valk HlServatius IV Erica I—De Valk IV OOSTRUM SEINT: Zondag speelde Oostrum I haar vierde competitie-wedstrgd en wel tegen Servatius IH. De eerste wed strijd werd tegen deze club op het Serv.-terrein gelijk gespeeld. Toch liet het samenspel nog heel wat te wenschen over en werdea van beide kanten voor doel opgelegde kansen gemist. De tweede wedstrijd, die verleden Zondag op Oostrum-terrein gespeeld werd, is voor Oostrum in een klin kende overwinning geëindigd. De uitslag was 61. Wanneer Oostrum in de toekomst zoo blijft spelen, zal zij een ernstige concurrent worden voor het kam pioenschap. Gespeeld zijn 4 wedstrij den, waaruit reeds 7 punten behaald zijn. Jongens, volhouden, zoo gaat het goed! D.I.S.—Wanssum. 22 Had het de laatste dagen flink geregend, het veld van D.I.S. was thans in puike conditie. Als Wans sum den toss gewonnen heeft, trapt D.I.S. af. Wanssum zit direct fana tiek op den bal en speelt naar de vrijstaande rechtsbuiten. Deze zet goed voor doel, waar men rustig de midvoor van Wanssum op 3 meter afstand laat scoren 0—1. Direct na dit doelpunt neemt Oirlo het wat ernstiger op In vrije positie krijgt de Ponti den bal toegespeeld en maakt een juweel van een doelpunt 1—1. Tot aan de rust wordt aan beide zijden niet meer gescoord. Direct na de rust is Wanssum een oogenblik sterker. Als Duijf mooi voorzet, ontstaat een scrimage voor het Wanssum-doel en 't is Pietje, die zijn eerste goaltje scoort. 2l! Door een ongelukkige samenloop van omstandigheden maakt Wans sum gelgk, hetgeen zoo blgft, tot de scheidsrechter einde fluit. S.S.S.-nieuws Zondag was het een goede dag voor S.S.S. Het le elftal won ver diend van D.S.V. I met 3—1 en wist zich hierdoor bij de kopclubs te voegen. Het 2de elftal deed voor haar oudere broers niet onder en behaalde een 20 overwinning op Albatros I. Morgen speelt S.S.S. I tegen Excel sior I Broekhuizenvorst, welke inde overgangsklasse L.V.B. Speelt en daar een goede plaats inneemt. Zij zal dan de eerste prijs in ontvangst nemen van de in afgeloopen zomer gehouden nederlaag-wedstrijden. Zal het nu ook zóó'n nederlaag worden voor Overloon worden Wij gc-looven het nietVeel succes Kath. lagere scholen, een half millioen leerlingen. Op 1 Jan. 1938 was het aantal leerlingen op de kath. scholen van Lager Onderwijs, ULO en Buitenge woon Lager Onderwijs gestegen tot 494.483. Sinds is er weer een nieuwe lich ting bggekomen en op het oogenblik bedraagt het aantal kinderen op onze katholieke scholen zeker meer dan een half millioen. Deze groei is wel heel snel gegaan. In 1920 bij de wettelijke invoering van de financieele gelijkstelling bezochten in totaal 244.544 kath' kinderen onze scholen, nu na 18 jaren gelijkstelling is dit aantal meer dan verdubbeld. Ziehier nog een paar interessante cijfers Wij hebben voor 462.512 kath. kinderen 2391 schoolgebouwen noodig, wat zeer gering is in vergelijking met andere schoolgroepen. Het kath. onderwijs is dus voor de schatkist net meest voordeelig. In totaal zgn in ons land 819 la gere scholen met uitsluitend reli- gieuse krachten, 6281 met uitsluitend leekenkrachten en 3073 met gemengde leerkrachten. Het gemiddeld aantal leerlingen per leerkracht bij het kath. onder wijs was op 1 Jan. 1938 37.25 en 1 Jan. 1928 34 59. Daaruit blijkt dus wel, dat ook het kath. onderwijs zijn tol aan de bezuiniging heeft betaald. Landgericht te Cleve. Papieren marken naar Duitsch- land gesmokkeld. Voor het Landgericht te Kleef is Donderdag behandeld de strafzaak tegen een dame uit Grave. Zij werd beschuldigd papieren marken in groote hoeveelheid naar Duitschland te hebben gesmokkeld, meldt het Alg. Nbl. In Mei 1937 werd zij in Duitsch land gearresteerd, bi acht drie maan den in voorloopige hechtenis door, doch werd onder cautie van f15 000 daaruit ontslagen. Eenige autobus sen en een luxe auto werden even eens in beslag genomen. De officier van justitie eischte zes maanden gevangenisstraf, een hooge geldboete en bevel tot onmiddellijke gevangenneming. Na de pleidooien van de verdedi gers volgde Iaat- in den avond de uitspraak. Het vonnis luidde: twee maanden en twee weken gevangenis straf met aftrek van voorloopige hechtenis en 8000 Mark boete. De ver beurd verklariDg van de auto's werd afgewezen. Deze zullen worden terug gegeven, evenals de gedeponeerde geldsom na aftrek van de boete. In 't vonnis wordt overwogen, dat het hier een bijzonder geval van het smokkelen van deviezen betrof en dat verdachte, die Duitsche wagens in haar bedrijf heeft en daarvoor Duitsche onderdeden moest koopen, toeu zij deze in Nederland niet kon krijgen. Laakbaar wordt geacht een gedeelte in papieren marken te be talen, maar de rechtbank meende met de opgelegde straf te kunnen volstaan. Zg en de officier van justitie deden afstand van hooger beroep. GEPLAKTE KOEIEN. De Amsterdamsche rechtbank be handelde Dinsdag in hooger beroep de strafzaak tegen een veehouder te Purmerend, die door den kantonrech ter wegens het vervoeren van koeien op noodeloos pijnlgke of kwellende wijze, is veroordeeld tot f 50.boete. De man zou op 20 December van het vorige jaar twee koeien op de veemarkt te A'dam hebben aange voerd, waarvan de uiers waren op gezwollen, omdat de tepels met col- lodium waren dichtgeplakt. De deskundige van het O.M. prof. dr. J. Wester uit Utrecht, was van meening, dat de koeien, doordat zij vier uur hadden overgestaan en de tepels met collodium waren dicht geplakt over het algemeen pgn on dervinden en dat het vervoer met gezwollen uiers voor de dieren kwel lend is. Ook de inspecteurs van de dieren bescherming waren van oordeel, dat de dieren door de dichtgeplakte tepels pijn ondervonden. Desk. Lubbeling, veearts te Hil versum, was als deskundige a déchar ge gedagvaard. Naar zijn oordeel lijdt een koe, die- zestien uur niet ge molken is. geen pijn, evenmin kan van een kwelling worden gesprjkes. Desk. achtte het zeer logisch, dat de veehouder, die zijn vee naar de markt brengt, de spenen met collo dium bestrijkt. De officier van Justitie was echter van meening, dat het vast staat, dat de koeien noodeloos pgn leden. In het beplakken van de spenen met collodium zag spr. bovendien een element van bedrog. Verd. is reeds eerder veroordeeld, een straf, die blijkbaar weinig indruk op hem heeft gemaakt. Spr. vorderde een princi pale hechtenisstraf van zes dagen tegen verdachte. De verdediger, mr. A. H. J. v. d. Biesen, hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij de meening van prof. Wester bestreed. PI. concludeerde tot vrijspraak. Vonnis 22 November. Prima waren. Billijke prijzen. Beleefd aanbevelend, PROGRAMMA 6 tot en met 12 Nov. Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. Zondag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gramofoon Gesproken dagblad Tuinbouwpraatje en gramofoon. KEULEN 11.20 Militair orkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Orkest 1.20 Gesproken dagblad. DEUTSCHLANDSENDER I,50 Orkest en koor LUXEMBURG 2.30 Gevar. concert STUTTGART 3.20 Orkest DROITWICH 6.30 Zigeunerorkest LEIPZIG 7.30 Rundfunkball BRESLAU/ 35 Bokswedstr. Duitschl.-Polen FRANKFURT 9.35 Populair concert, dmsmuziak BRUSSEL Vlaamsch II.20 Nachtmuziek Maandagi BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9 20 Gevar. concert KEULEN 11.20 Kamerorkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gramofoon en orkest 1.20 Gesproken dagblad. DEUTSCHLANDSENDER 1.30 Gevar. concert LUXEMBURG 2.20 Gramofoon KONINGSBERGEN 3.20 Orkest DROITWICH 5.50 Conceri LUXEMBURG 6 20 Gevar. concert 7—8 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten BRUSSEL Vlaamsch 8.20 De Blauwe Vogel KEULEN 10.30 Orkest HAMBURG 11 20 Populair concert Dinsdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 11.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad KEULEN I.30 Populair concert REGIONAL Programma 2.20 Tom Jones octet DEUTSCHLANDSENDER 3 20 Orkest LUXEMBURG 5.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 6.35 Harmonika orkest 7 —8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. KEULEN 8.Militair orkest en populair concert FRANKFURT II.20 Gramofoon Woensdag Telefoon 37 BRUSSEL Vlaamsch 8,Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENEER 11.20 Schupo orkest DROITWICH 12.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad KEULEN 1.30 Populair concert DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gramofoon en orkeet DROITWICH 5.20 Orkest LUXEMBURG 6.20 Concert 7.00—S.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH 8.35 Queens Hall Londen BEROMUNSTER 9:20 Dansmuziek STUTTGART 11.20 Nachtmuziek Donderdag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon. Plechtige H. Mis DROITWICH 12.30 Orkest BRUSSEL Vlaamsch I.20 Gespr. dagblad KEULEN 2.20 Gramofoon DEUTSCHL ANDS ENDER 3.20 Orkest DROITWICH 5.20 Gramofoon BRUSSEL Vlaamsch 6.05 Kinderuurtje. Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.Nederlandsch programma BRUSSEL Vlaamsch 9.20 Orkest 10.20 Gesproken dagblad DROITWICH II.20 Dansmuziek Vrijdag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek; Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Orkest KEULEN 1120 Orkest DROITWICH 12.20 Lou Preanger band BRUSSEL Vlaamsch I.20 Gesproken dagblad REGIONAL Programma 2.20 Gramofoon STUTTGART 3.20 Populair concert DROITWICH 5.20 Kwintet LUXEMBURG 6.20 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.Militair concert TOULOUSE 9.20 Gevar. concert LEIPZIG 9.50 Orkest Zaterdag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek. Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon KEULEN II.20 Dansorkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad. DEUTSCHLANDSENDER 1.30 Gevar. concert REGIONAL Programma 2.20 Orkest KEULEN 3.20 Gevar. concert DROITWICH 5.20 Billy Cotton band BRUSSEL Vlaamsch 6.20 Orkest 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN Lachen is gezond MUNCHEN i.50 Populair concert, dansmuziek Geef niet meer geld uit dan noodig is. gaat voor huishoudelijk gebruik een menschenleven mee. Wij bieden U voor ongelooflgk lagen prijs aan Nieuwe rondspeel Naaimachine bent-tra-bo salonkast voor f 85.- met lien jaar schriftelijke garantie. Verder alle soorten en merken NAAIMACHINES. REPARATIE Onderdeden, Olie, Naalden, enz. handel Lï Patersstra3t 13 U zult zich niet te beklagen hebben noch over de PRIJS en KWALITEIT alsmede af werking, indien U Uw bril- recept laat uitvoeren door Gedipl. Horloger-Opticien Grootestraat Telefoon 52 Grootste keuze in alle soorten BRILLEN en MODERNE MONTUURS. Zie Etalage. Wij laten de brillen voor U bij den oogarts keuren. Eigen slijperij. Spoedige aflevering.

Peel en Maas | 1938 | | pagina 9