Donderdag 13 October Vrijdag 21 October Maandag 24 October P. VAN OPBERGEN Fz. De 3 dagen koopen voor half geld waren Gemengde Berichten Krakelingen. Advertentiën. Dankbetuiging. M. Maassen Paardenverzeker. RIJWIELEN Lach en zing en klap voor twee- Dus: tot over veertien dagen! Want dan speelt „Duiguregé". We kunnen hieraan nog toevoegen, dat de Revue ditmaal een modern Radio-televisie spel zal zijn, wederom uit een voorspel, waarna twee akten met 30 tafereelen; dertig medewer kenden. Men zal misschien zeggen: „Ja, het was vorig jaar mooi, heel mooi zelfs, maar dat gebedel onder het stuk, dat moesten ze niet doen. Je koopt een entreekaart, je reserveert een plaats, je koopt een program en als je dan nog centen hebt, wat om te snoepen dan kwamen ze nog met bussen. Dat was toch wel wat al te erg Welnu, er zal dit jaar niet ge bedeld worden. Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray maken bekend lo. dat een ontwerp van den in gevolge de Wegen wet opgemaakten legger, met bijbehoorende overzichts kaart, alsmede een ontwerp van de wijzigingen, welke Gedeputeerde Staten van Limburg zich voorstel len in het ontwerp van dien legger aan te brengen, ter provinciale Griffie van Limburg, Bouillonstraat No. 1 A te Maastricht, ter inzage van eenieder wordt neergelegd van 7 November 1938 tot den dag van de onder 4o. bedoelde zitting 2o. dat bezwaarschriften legen de voorgenomen wijzigingen bg Ge deputeerde Staten kunnen worden ingediend, welke bezwaarschriften bij het ontwerp van den legger en het ontwerp van de daarin aan te brengen wijzigingen voor eenieder ter inzage worden gelegd 3o. dat bezwaarschriften kunben worden toegelicht en bezwaren te gen de voorgenomen wijzigingen mede kunnen worden ingebracht in een zitting van het college van Gedeputeerde Staten of een door hen uit hun midden benoemde com missie 4o. dat de onder 3e bedoelde zit ting zal worden gehouden ter pro vinciale Griffie van Limburg, Bouil lonstraat no. 1 A te Maastricht, op Vrijdag 23 December 1938, des vm. om 11.30 uur. Venray, 3 November 1938. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN De Secretaris, VAN HAAREN. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ingevolge het be paalde bij artikel 10, 2e lid van de Wegenwet, ter openbare kennis.dat zg j voornemens zijn aan den Raad der Gemeente het voorstel te doen tot het ontrekken aan het openbaar verkeer van een gedeelte van den weg, loopende van den weg Venray- Deurne naar den weg Venray-Venlo, en wel het gedeelte, gelegen nabij Veltum, beginnende bij de Kapel Veltum en eindigende bij de Kruis straat/ Belanghebbenden worden geduren de veertien dagen na dagteekening dezer bekendmaking in de gelegen heid gesteld van bovengenoemd voorstel kennis te nemen en hunne bezwaren daartegen bij den Gemeen teraad in te dienen. Venray 5 November 1938. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. VOGELWET De Burgemeester der Gemeente Venray brengt ter openbare kennis, dat door den Minister van Economi sche Zaken is verklaart dat de vogel vergunningen A-5, A-6 en A-7, welke verleend zijn voor het tijdvak van 15 October 1938 tot 15 December 1938, vervallen zgn met ingang van 3 November 1938. Venray 3 November 1938. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN. Zilveren feest. Onze vroegere dorpsgenoot, de Eerw. Broeder Ostianus Cremers, zal op 7 November in het Missiehuis te Uden zijn zilveren professiefeest vieren. Ter oorzake van het St. Willi- brordusfeest, waarop elk jaar de inkleeding en gelofte-aflegging in het Missiehuis plaa's heeft, zal het feest van Broeder Ostianus op Zon dag 13 November gevierd worden. Het zal den Jubilari3, die in Ven ray en Oirlo zooveel vrienden heeft, zeker op dien dag aan belangstelling niet ontbreken. Fruitveiling Oostrum. Woensdag 2 November. Sterappelen 8.5012.40; Bellefleur I 18.00—20.30; idem II 10.30—18.10; idem m 6.80—11.10; Groning. Kroon 9.40—12.70; Belle Boskoop 9.70—20; Rabouw 9.10—11.10; Courtpendu 9.30 19.20; IJsbouten 15,10; Bismarkl2 20 Handperen 15.60. Noten 7280. VENRAY VOORUIT. In de Wilhelmina-zaal vergaderde de Vereeniging Venray Vooruit, on der voorzitterschap van Dr. L. Sala. Na opening sprak de Voorzitter een welkomswoord, onder dank voor de bijzonder talrgkeopkomst, waarin hij de steeds groeiende belangstelling voor Venray Vooruit ziet. Na aanneming van de statuten en huishoudelijk reglement, kwam de verkiezing van het definitieve bestuur aan de orde. Nadat door meerdere sprekers hierover het woord gevoerd was en verschillende voorstellen gedaan waren, bleek uit de gehouden stem ming, dat benoemd warende heeren Dr. Sala, Hub. Janssen. J. Derksen, V. Pyls en van Laeken, alsmede 9 vertegenwoordigers van kerkdorpen en grootere buurten. Het blijkt, dat het idee Venray Vooruit groeit en allerwege belang stelling heeft. Gevonden heerenhandschoen, is op 't politie bureau. Marktcommissie Venray. Woensdag 2 November vergaderde in Hotel de Zwaan de marktcommis sie, onderafdeeling van Venray Voor uit met afgevaardigden van verschil lende boerenorganisaties, slagèrs en andere belangstellende teneinde door intense propaganda en samenwerking te komen, tot opvoering van de Venraysche vee- en paardenmark ten. Op deze vergadering bleek de eensgezinde wil om bovengenoemd doel te bereiken. Met algemeene stemmen werden dan ook een viertal voorstellen aangenomen, die ter ken nis van „Venray Vooruit" zullen worden gebracht. Het bestuur van V.V. zal dan te zijner tijd bij de be voegde instanties stappen doen, om de verwezenlijking dier voorstellen te verkrijgen. Welverdiend was net dankwoord van den voorzitter aan de talrgke aanwezigen voor de za kelijke discussies en de sfeer van eensgezindheid die deze vergadering kenmerkten. Landstorm-nieuws. Op Woensdag 7 Dec. a.s. is de Bijzondere Vrijwillige Landstorm in de gemeente Venray, omvattende de afdeelingen Venray, Ysselsteyn, Heide Leunen, Oirlo, Castenray, Mer3elo, voornemens een grootsche propagan» da en film-avond te houden. Naast een zeer bekend spreker zullen eenige B.V.L -films worden vertoond. Alle dienstplichtigen van de lich ting 1919 t.e.m. 1938 in de gemeente Venray, verzuimen niet deze avond vrij te houden. Uitvoering Mannenkoor. De jaarlijksche uitvoering van het Mannenkoor is ook al weer zeer nabij. Momenteel wordt er volop onderhandeld en worden voorberei dingen getroffen. Men is dan ook in Mannenkoor-kringen vastbesloten de oude roem op te houden. Het zal echter iets anders moeten worden als vorig jaar, ook al om dat verandering van spgs doet eten, maar een fijne avond wordt het traditiegetrouw zeker LEUNEN. Zooals reeds eerder is bekend gemaakt in dit blad, zal de Fanfare „St. Catharina" alhier op 20 en 21 Nov. a.s. haar concert en tooneeluitvoering geven. Als hoofdnummer wordt opgevoerd „Dodenschaduw" door Jac. Keijzers. Dit stuk is pas enkele jaren in druk verschenen en is al op meer dere plaatsen een waar succes ge weest. We hopen, dat dit ook hier het geval zal zijn, temeer daar de ver in den omtrek bekende regiseur M. Rongen uit America, de leiding heeft. Wie dus deze dagen wil genieten, gaat op naar Leunen! HEIDE. Onze zangvereeniging zal morgen Zondag en Maandag haar jaarlijks concert geven. Benevens een drietal zangstukken zal als hoofd nummer worden opgevoerd „Wat niet sterven kon", tooneelspel in vier bedrijven van G. Nielen. De bekende oude spelers van ,,'t Heidebloempje" met hun regiseur G. Custers, zullen er wel weer voor zorgen dat de vele bezoekers weer tevreden huiswaarts zullen keeren. De Oostrumsche jaszband zal tus- schen de bedrijven wel voor de noodige afwisseling zorgen. B.V.L. Ysselsteyn. A. s. Dinsdag 8 November zal Luitenant Merkus uit Sittard een uiteenzetting geven over den Bijz. Vrijw. Landstorm, te Ysselsteyn in de zaal van P. Janssen. Aanvang 8 uur. Zoowel landstormers, oud-gedien- den als niet gediend hebbenden zul len ongetwijfeld present zijn Manufacturenhandel Hofstraat 11 VENRAY WANSSUM. Door de Fanfare Concordia alhier is besloten op 11 December een solistencours te hou den. - Door de vereeniging Jonge Boeren alhier zal dezen winter worden geopend een cursus voor bedrijfsleider. Deze cursus wordt gegeven door den heer Th. Peters, hoofdonderwijzer te Oirlo. WANSSUM. Voor het een dezer dagen te Den Haag gehouden examen Burgerlijke Stand slaagde onze amb tenaar ter secretarie de heer A. Spreeuwenberg. De geslaagde profi ciat. Verkoopdagen van stamboek varkens Door het bestuurder Verkoopver- eeniging „St. Lambertus" te Horst is besloten om wederom enkele ver koopdagen te organiseeren en wel in de maanden December, Februari en Mei. De definitieve datums zullen bin nenkort worden bekend gemaakt, waarna gelegenheid zal zijn om fok- materiaal hiervoor op te geven. Gezien het groote succes bij vorige gelegenheden twijfelen wij er niet aan of er zal voor deze verkoop- dagen wederom veel belangstelling bestaan. OVERLOON. Zaterdag werd alhier op den „Hondsbt rg" een groote drijf jacht gehouden, waaraan niet min der dan 14 jagers en 25 drijvers deel namen. Er werden 16 hazen, 39 ko nijnen en 3 patrijzen geschoten. Een Vos werd waargenomen, doch wist den dans te ontspringen. Paard op hol. Toen Maandagnamiddag het zoontje van den heer Weys te America het land met paard en egge aan het bewerken was, sloeg het paard plot seling op hol, waarbij het zoontje onder de egge terecht kwam. Met zeer ernstige verwondingen werd de jongen naar het ziekenhuis vervoerd. Verbouwing van station Roermond. Naar de Msb. verneemt zou het in de bedoeling liggen over te gaan tot moderniseering van het station Roermond. Vast staat nog niet, hoe de verbetering zal plaats vinden, doch vooral zal dienen verbeterd te worden de wijze, waarop men zich van het eene perron r a^r het andere moet begeven, met de moderniseering is reeds begonnen deer verbetering van de hal. Aanrander betrapt. Dinsdag bemerkte de inde nabij heid van Kitskensberg te Roermond wonende R., hoe een manspersoon een tweetal kinderen mee de bosschen introonde. R. begaf zich ter plaatse, alwaar hij den aanrander spoedig te pakken had. Hg raakte met dezen slaags. Toch wist het individu, nadat het door R. was herkend, te ontko men en verdween. Hij keerde ook in zijn kosthuis niet meer terug. Woensdagavond werd hij echter in de stad aangehouden en opge sloten. Het bleek te zijn de 56jarigen sigarenmaker W. W. F. van hier. Doodelijk mijnongeluk. Donderdag is in de schacht „Wii- lem" van de domaniale mijn te Kerkrade de mijnwerker J. H. Schlij- per onder vallend gesteente bedolven en gedood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. Bezoek van Minister Romme. Vóór Minister Romme zich Zater dag 12 November naar Venray be geeft voor den officieelen aanvang van de ontginning Venray-Zuid zal hij dienzelfden Zaterdagmorgen van 810 uur een bezoek brengen aan de beide werkkampen te Rumpen. De Minister komt Vrijdagavond in Heerlen aan. Het mond- en klauwzeer in Limburg. In de afgeloopen week bedroeg het aantal gevallen van mond- en klauw zeer in Limburg 259, verdeeld over 67 gemeenten en wel grootendeels in Zuid-Limburg. Het midden onzer provincie staat er op 't oogenblik een weinig beter voor, terwijl in Noord-Limburg deze ziekte zich tot heden minder ernstig doet gevoelen. Aan deze ziekte stierven in de afgeloopen week 24 runderen en varkens en 21 biggen. Gedurende het loopende jaar is er een op en neergaande lijn in het aantal voorkomende gevallen van mond- en klauwzeer. In de eerste week van Januari waren er 308 gevallen, waarna de terughang reeds sterk volgde in de volgende weken n.l. 2.10156116 om in AprilMei te komen tot 10 en 20 gevallen. Een stijging begon weer in Juni Juli en wel tot 360 gevallen in een der laatste weken van Augustus. Thans is er weer een daling welke in het belang van onze veehouders moge blijven aanhouden. Het kan verkeeren. Werden te Budel voor eeüigentijd de kalveren van België naar hier binnengesmokkeld, thans zgn de rollen omgekeerd en heerscht er een winstgevende smokkelhandel in kalveren van hier naar België, waar ze het dubbele opbrengen van hier. Van deze blikken zullen eerlang anderhalf millioen stuks beschikbaar worden gesteld voor distributie on der de werkloozen, maar daarnaast is de Ned. groenten- en fruitcentrale voornemens een partij van niet min der dan 47* millioen blikken in den vrijen handel te brengen. Het ligt in de bedoeling dezen ver koop te doen geschieden via de gros siers, winkeliers coöperaties en groot winkelbedrijven, onder het étiket „Centraal bureau voor de veilingen". Om het nieuwe artikel ingang te doen vinden zal de centrale een be drag van f 60.000 beschikbaar te stel len voor reclamedoeleinden. De kinderverlamming. Eindelijk heeft het kinderverlam- ming-epidemietje een gevoeligen krak gekregen. Verledenweek zijn de mees te provinciën vrijgebleven van nieuwe gevallen der gevreesde ziekte, n.l. Drenthe, Noord-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Gelderland en Lim burg. De overige vijf provinciën boek ten in totaal 19 nieuwe lijders. Allen Zuid-Holland blijft nog een hardnekkige haard van de ziekte, daar kwamen van het totaal van 19 niet minder dan 11 gevallen voor en van deze weer 4 in Rotterdam Friesland had 2 gevallen te Har- lingen; Overijsel 2. een in Ommen en een Wghe; Groningen 3 in de stad Groningen; Utrecht 1 in Willeskop. Het gevaarlijke oversteken. Donderdagmidag is op den rijks weg 's-HertogenboschNgmegen on der de gemeente Rosmalen de 60- jarige arbeider W. Wester laken bij het oversteken van den rijweg door een militaire vrachtauto gegrepen, welke uit de richting Nijmegen kwam en gedood. Ongeluk bij het lossen van betonnen platen. Dinsdag waren eenige werklieden te Eindhoven bezig met het vei v peren van betonnen platen, welke gebruikt worden bij het herstellen van de gemeentelijke zweminrichting in „De IJzeren Man'* te Eindhoven. Plotseling schoof een dezer platen, wegende 400 K G., van de lorrie. Ter Haar kreeg de plaat op het lichaam en overleed aan de gevolgen. Doodelijk ongeluk te Beek en Donk. Woensdagmiddag kreeg op de werkverschaffing te Beek en Donk de 29-jarige arbeider Karei Leem- heers uit 's Bosch een boom op zijn lichaam, tengevolge waarvan hg spoedig overleed. Voor liefhebbers van tomaten-soep. Wegens den overvloedigen tomaten- oogst heeft de Nederlandsche groen ten- en fruitcentrale, teneinde de telers te behoeden voor de noodlot tige gevolgen van overproductie, een geweldige hoeveelheid tomaten uit de markt genomen en deze onder bgvoeging van rgst laten verwerken tot tomatensoep in blik. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 28 Oct. tot 4 Nov. GEBOREN Theodorus P. Michiels, Marktstraat Huberdina P. H. Smits, Langstraat Josephina Th. Heidens, Overbroek Lambertha J. M. Wilmsen, Lull Johannes A. M. van Huet, Oostsingel Wilhelmus P. L. Verschuuren, Overbroek Hubertus P. Groenen, Kruitweg Jacobus H. van Lieshout, Lange weg Hubertus J. Kuijpers, Castenray OVERLEDEN: Johannes M. v. d. Putten, echt genoot van Anna M. Ludolfs, 75 jarer, Overloonscheweg Petronella J. Heijnemans, echtgen. van Martinus H. Jeuken, 62 jaren Hagelweg Veronica M. Angenheister echtgen. van Joseph Wijnhoven, 81 jaren, Henseniusstraat Paul os W. B Voesten, 2 maander, Hofstraat, Te klein voor laken... De kleine zelfstandigen, die hebben het héél slecht indezen tijd, de kleine boeren o.m. Voor hen bestaat een afzonderlijke steunregeling, men moet de 5-ja- rige Crisis-H.B S. met goed gevolg heDben doorloopen om eenigszins den weg te weten in het labyrinth van landbouwsteunregelingen. Zelfs een boer snapt er, als be langhebbende, nog maar weinig van, een kleine boer nog minder. Zoo ook Krelis uit het Land van Maas en Waal. Over hem schreef iemand een stukje in de N.R.Ct. Krelis wil graag nog wat leven al is-ie 66 jaar. Maar hij kan het niet meer verdienen, althans niet genoeg. Krelis vroeg steun als werkloos arbeider. Afgewezen. Krelis was 66 en slechts tot 65 jaar komt men voor steun in aanmerking. Krelis was dus te oud Toen huurde hij een boerenbedrijf je en vroeg steun, A, B of C steun datj weet ik niet. Afgewezen. De grond van het bedrijfje moetom het huis liggen en de grond van Krelis lag vijf minuten verder. Krelis z'n bedoening was dus te klein Tenslotte schreef hg naar de Ko ningin. Na een poosje verschenen er twee heeren in een auto voor zijn te kleine boerderij en ze legden hem uit, dat hij niet voor steun in aan merking kon komen, want dat zijn inkomen te gering was. Krelis was dus te arm Te arm voor steun i De tegenwoordige maatschappij is op ordening ingesteld. Ze waardeert niet de poging om de kost voor de helft zelf te verdienen. Zij wil, dat Krelis en dat juist schuwt hij zich geheel op a r- m e n z o r g verlaat Het stiefkind onderwijs. Er wordt een uitgebreide propa ganda gevoerd voor een verlaging van de leerlingenschaal en voor uit breiding van den leerplicht. Onderwijs is de grondslag van de mensch-vorming en daarom kan er voor het onderwijs moeilijk te veel worden gedaan. Bij ons echter zijn we, wat dat betreft, op den weg terug. Ach ja, er is ook zooveel dat geld kost. Werkloozenzorg, nietwaar en het leger... Zeker, we moeten er ons op voor bereiden, dat we het leven van ons volk moeten verdedigen, maar zou de lust voor deze taak niet groeien, als eerst het leven, dat we hebben, zoo vol en geestrijk mogelijk wordt gemaakt Enfin, het schijnt, dat we voor- loopig nog niet met een verlaging van de leerlingenschaal behoeven te rekenen. Maar als we tenminste het onder wijs, dat er is, nog maar zoo goed als mogelgtc aan de kinderen konden krijgen voortgezet... Het onderwijs wordt inderdaad stiefmoederlijk behandeld. Op de kosten van het onderwijs wordt ge pingeld, zooals een vrek het doet op zijn uitgaven voor porto's, wanneer hg een mededeellng ais drukwerk weet te verzenden door onder het postzegel te krabben. Een voorbeeld uiteen krantenver slag van een raadszitting der ge meente Gramsbergen. Het gaat over de vaststelling van den kostprijs per leerling der l.s. „De heer S. informeert, of hierin ook verwerkt wordt de aanschaf fing van nieuwe leermiddeler. Aan de school van den heer Graatsma heeft men te worstelen met een zeer groot gebrek aan leermidde len, zelfs moet een bepaald soort boekjes worden geleend van een andere school. De leermiddelen waren daar in jaren niet aange vuld. Er is een bedrag van f 93 mee gemoeid om in de allereerste behoefte te voorzien. De Voor zitter Ja, daar wordt ook wel over gedacht. De heer S.Maar dat moet dan toch eens wezen ook. Men zal toch niet altijd kun. nen zeggen: het kan niet. Ze leenen daar de boekjes uit Den Velde. Dan moet men desnoods maar op de andere scholen bezui nigen, want die toestand kan daar niet zoo voortduren. De Secre taris In die richting is men ook wel bezig. Een schoolhoofd zag kans om f 35 op zgn uitgaven te bezuinigen ten gunste van de school, waar de heer Graatsma werkzaam is." Kerkelijke Diensten. DEKENAAT VENRAY. Vrijdag 11 Nov. recollectie voor Eerw. Geestelijken bij de P.P. Fran- janen. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Tel. 175. Heer der week Kapelaan Kuepers. Morgen Zondag de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. In alle Missen collecte voor het herstelfonds. 7 uur H. Mis en generale H. Communie van de H. Familie, opgedragen voor Peter Aarts. 10 uur Hoogmis tot dankzegging. 2 uur groote Con gregatie met collecte voor het St. P. L., half 3 Kinderlof, 6 uur Lof en Processie. Maandag half 7 zielmis waarna processie over het kerkhof, 7 uur leesmis, half 8 besteld jaarg. voor V. Maassen en echtgenoote, 8 uur jaarg. 2e klas voor den H.E. Heer Jos. Oomen Dinsdag half 7 leesmis, 7 uur lees mis voor Mich. Jacobs en echtgen., Mich. Arts en echtgen. en L. van den Bekerom, half 8 leesmis voor overleden fam. WijnhovenTheelen, 8 uur jaarg. voor Gerard Arts en Henrica Verherjen Woensdag half 7 leesmis voor de vrouw van Piet Verbeek. 7 uur lees mis, half 8 besteld jaarg. voor Fr. van Baar en echtgenoote, 8 uur Sol. jaarg. voor Cornelis Raedts en Pe tronella Smits Donderdag half 7 leesmis voor de vrouw van J. vd Crommenacker en overl. kinderen, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie voor de leerlingen Jongensschool, 8 uur jaarg. voor Anna van Dijck Vrijdag half 7 leesmis voor Th. Verbeek en Wilhelmina Wijnhoven, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor de vrouw van Mart. Maassen, 8 uur gesticht Sol. jaarg. voor Laurentius van Valkenburg Zaterdag half 7 O L Vrouw-Mis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor Peter Wagemans, 8 uur leesmis, 6 uur Lof. Patronaats-Agenda. Zondag na de Hoogmis tot half 12 Leesbibliotheek, half 4half 6 Klein Patronaat, half 7half 10 Groot Patronaat. Woensdag half 8—half 11 Goud- Pluvier. Dus niet op Dinsdag. Jonge Wacht. Zondag inspectie te Horst voor dè Gerardusgroep. Vertrek aan het Patronaat om 10 uur precies. Kijk je eisen nog eens goed na en kom keurig voor den dag. Terug rond 1 uur. 77.45 groepraad voor G. L. en A.G.L. Woensdag 67 groep Bonifacius. 7—8 groep Gerardus. Jonge Werkman. Woensdag half 8—half 9 Aspi- rantengroep. Daarna blijven we nog op Goud-Pluvier, omdat daar nog voor ons iets te doen is. De reeds geïnstalleerden worden dien avond ook verwacht. De hele groep gebeurt samen met Goud-Pluvier. Zodoende kunnen allen blgven tot Goud-Pluvier afgelopen is. Gewestelijke Sociale Cursus. Woensdag 710 les in 4 vakken. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige H. Pouwels, H. Poels, J van Mil, J. Kusters, J Heezen, G in 't Hulst, P Jacobs, G Rongen, F Arts, J Droesen, J Poels, M Janssen. Congregatie. Zondag 2 uur groote Congregatie met collecte voor St. Petrus*Liefde werk. K.B.J.V. Donderdag 2 uur vergadering, schrift en potlood meebrengen, K. J. V. Zondag 6.30 Margaretha Sinclair- club, Jonge Kracht van October en de benoodigheden voor de map mee brengen. 7.30 Leidsters. Dinsdag 2 uur nasikrans. Woensdag 8 uur Godsdienstclub, poetsen door Oda en Maria-groep. K. J. W. Zondag 10 30 Theresia, Ludwina, Elisabeth en Oda-groep 3 u Mariatje, Philipetto, Agnes en Rosa v. Lima- groep. PATERSKERK. Morgen ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoogmis Gelegenheid om te biechten aan de Epistelzijde na de H. Mis van 5 uur. Heden collecte voor de restauratie der Parochiekerk. Om 4.45 gez. Ves pers, om 5.30 Lof en oefening van de H. Kruisweg. DINSDAG, gedurende de uitstellin- van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis. 's Avonds om 5.30 gez. Vespers eD Lof. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis. 's Avonds om 5.30 oefening van de H. Kruisweg. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5 30, 6.15, 7 uur en 7.30. H. H. MISSEN. Zondag om 5 uur voor Tilla Janssen, om 6 uur voor Peter Wagemans. Maandag om 5.30 voor Adreas Hendrik Maassen als lid v.h. Koordje, om 6.15 voor de overledene der fam. Laurensse. Dinsdag om 5 30 tot zeker intentie om 6.15 voor Maria v. DijckBoom, om 7.30 Hoogmis voor Maria v. Dijck- Boom Woensdag om 5.30 voor Peter Wagemans, om 6.15 voor een over ledene, om 7 uur vcor Peter Johan DerikxWismans, om 7.30 plechtig jaargedachtenis v. Hubertus Camps Donderdag om 5.30 voor Andreas Hendrik Maassen als lid v.h. Koordje om 6.15 voor Hubertus Jansen en Johanna Willems. om 7 uur voor de overledene der fam. Ewals Legssen. Vrgdag om 5.30 voor Maria Wijn hovenAngenheister, om 6.15 voor de overledene der fam. Boom van Dijck, om 7 uur vcor de overleJene der fam. van MeijelGerrits, om 7.30 Hoogmis voor de overledene der fam. Boom van Dijck. Zaterdag om 5.30 voor Andreas Hendrik Maassen als lid v.h. Koordje om 6.15 voor de overledene der fam. DereksSmits, om 7 uur vcor Jan Jansen. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag om 10 uur kerke lijke vergadering, afdeling jongens, waarna bestuursvergadering. Donderdagmiddag om half 4 be stuursvergadering, afdeling meisjes. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD meisje voor kantoor en winkel kleermakersleerling 1 keukenmeid voor Ngmegen 1 keukenmeid voor Maastricht Boerenknecht v. Horst 16 k 20 jaar voor 1 Nov. 1 boerenknechtje 1415 jaar bankwerkers 1 smidsknecht 1 huishoudster Bolknakwerkers voor Eindhoven Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 1 dienstbode 22 jaar Flinke dienstbode goed k. koken 1 Boerenknecht voor 1 Mei '39 1 daglooner Burgerdienstmeisjes losse arbeiders, grondwerkers, win kelbediende, opperlieden," sigaren- maakers enz. enz. 1 werkmeisje 2 3 d. in de week 1 Boodschapper of wissellooper 1 chauffeur-monteur DISTRIBUTIE: Maandag 10—11 BenC-boeren Donderdag 3—5.30 alle anderen. Voor de tewerkgestelden bg de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9 Vuor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij hel overlijden en de begrafenis van onze geliefde Echtgenoote, Moe der en Grootmoeder, betuigen wij hartelijk dank. Kinderen en Kleinkinderen. v. d. Landbouwbond. Premiebetaling Zaterdag 5 November des avor.ds van 7 tot 8 uur bij H. Verheijen te Oostrum. Trouwe opkomst verzocht. De premie bedraagt l1/, pet. TE KOOP 12 stuks 2e handsch dames-, heeren- en kinder- f 5 - en hooger, in goeden staat. M. VULLINGS, Gasstr. 30 Rijwielreparatie.

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2