Schapanvlees Gemengde Berichten Herti P. inl pern ro De: 4 Advertentlën. Dankbetuiging. A. JANSSEN N Joh. Claessens Schapenvlees JEAN COENDERS ong|i§ Ont zv rooi al ene ong ij geg P. HENDRIX: Thans goedkooper dan ooit. HEELE bout zonder been 50 cent per pond HEELE bout met been 40 cent per pond bij Slagerij Cfir. Goumans de verdere plannen, althans wat be treft de dames. Er zal een cursus E.H.B.O. ge geven'worden, door Dr. A. Mertens te Venray, die zich hiervoor beschik baar heeft willen stellen. Hierin zal aan de a.s. hulpverpleegsters de kennis over verwondingen en de te verleenen hulp bijgebracht worden. Niet alleen theoretisch, maar ook praktisch zal men leeren verbanden aanleggen en wonden behandelen. Dit is een kennis, die niet enkel in tijden van gevaar nuttig en nood zakelijk is, maar die ook nu reeds in het dagelijksche leven zeer goed te pas kan komen. Een reden te meer om regelmatig op de cursus te verschenen en deze trouw te volgen. Om over een zoo groot mogelijke reserve aan verp"e3end personeel te kunnen beschikken, acht de L.B.D. het gewenscht, dat de dames, die zich als telefoniste hebben opgegeven ook aan deze cursus deelnemen. De cursus zal tijdens de winter maanden een keer per week gedu rende een uur gegeven worden. Nadere bijzonderheden betreffende dag, tijd en plaats zullen bekend ge maakt worden in Peel en Maas. Opgeven voor de L.B.D. kunt U zich nog steeds op het Secretarie en bg het hoofd der L.B.D. Hoofd Luchtbeschermingsdienst A. BUWALDA. Officieel begin der werkver schaffing te Venray op Zaterdag 12 Nov. Het officieel begin der nieuwe werkverschaffing in de Peel onder Venray, dat oorspronkelijk was vastgesteld op 8 November, is uit gesteld tot Zaterdag 12 November a.s. voorm. half 12 op het terrein. Z.Exc. Prof. Mr. P. C. M. Romme. Minister van Sociale Zaken, zal de eerste spade in den grond steken, als teeken dat dit grootsche werk, een der grootste ontginningen, die de geschiedenis van ons gewest kent, officieel een aanvang neemt. Bij deze Peelontgiuning zullen 4 tot 5 werkkampen worden gebouwd voor arbeiders uit Maastricht, uit de Mijnstreek en misschien ook uit Noord-Brabant. Eventueel ook nog een jeugdwerkkamp. De totale be zetting zal plm. 800 man bedragen. Ontwikkelingsavonden. Zooals te verwachten, was het j 1. Maandag in 't Patronaat een avond van veel belangstelling, toen de Heer H. Jans uit Geijsteren zijne lezing hield over heemschut, heemkennis en folklore, Nadat Spreker was ingeleid door den Voorzitter Dr. Kortman, begon de lezing, die met tal van keurige foto's uit den omtrek werd verdui delijkt. Als er meer belangstelling komt in onze mooie omgeving en meer aandacht geschonken wordt aan de oude volksgebruiken, zal dit een mooie voldoening zijn voor Spreker. Wij kunnen U mededeelen, dat de drie halve koopdagen van Magazijn ..De Zon Grootestraat 9, zijn Zaterdag 8 October, Dinsdag 11 October, Donderdag 20 October GEVONDENeen rozenkrans, is bij Fleurkecs, Brukske. Het opbouwen der afgebrande boerderij van P. Thoonen in het Vlakwater is opgedragen aan den heer Th. Claessens, aannemer alhier. De Schuttersbond Venray en Omstreken ontviDg bericht, dat de Schutterij „St. Anna" te Venray, wegens omstandigheden geen lid meer kan blijven van genoemden bond, VENRAY VOORUIT Onder leiding van den heer dr. L. Sala hield de vereeniging „Venray Vooruit" in zaal Schaeffers een leden vergadering, welke redelijk druk be zocht was. Na de opening met den katholieken groet, deelde de voorzitter mede, dat door een misverstand over den datum der vergadering (Dinsdag of Don derdag) verschillende leden niet aan wezig zullen zyn. In verband met de belangrijkheid der agenda: bestuurs verkiezing, vaststelling statuten en huishoudelijk reglement, vraagt spre ker het gevoelen der aanwezigen om deze punten al dan niet te behan delen. Het blijkt dat verschillende leden met het bestuur van oordeel zijn, dat beter gewacht kan worden tot een volgende vergadering, welke zal gehouden worden Donderdag a.s. Verwacht mag worden dat dan geen enkel lid ontbreke. Ondertusschen is ook de burge meester van Venray mr. Janssen ter vergadering gekomen, die door den voorzitter hartelijk welkom wordt geheeten. Spreker doet hierna ver slag van de in Venlo gehouden ver gadering van de Noord-Limb. burge meesters met vertegenwoordigers van de plaatselyke vereenigiDgen voor Vreemdelingenverkeer. Met het aldaar besprokene (bevor dering vreemdelingenverkeer voor Noord-Limburg als een geheel), kan de vergadering zich na uitvoerige toelichting o.a. wat betreft kosten voor propaganda enz. vereenigen. Plaatselijke actie voor feestelykheden enz. blijft natuurlijk noodig. Nadat nog verschillende vragen door spreker beantwoord zijn, wijst hij er tenslotte op, dat het ledenaan tal voor deze gemeente nog te klein is. Zonder geld gaat het nu eenmaal niet. Velen schijnen het nut der ver eeniging nog veel te weinig in te zien. Op voorstel van spreker wordt een propaganda-commissie benoemd, die zal trachten het ledenaantal nog eens voor de volgende week flink op te voeren. Wij twijfelen er niet aan of dit zal haar thans zeker ge lukken. De resultaten op andere plaatsen behaald bewijzen toch voldoende van hoeveel belang deze vereeniging kan zyn. Na dank gebracht te hebben aan den burgemeester en kapelaan LinseD, die deze bijeenkomst met hunne tegenwoordigheid hebben willen ver eeren, sluit spreker de vergadering met den christelijken groet. Tooneeluitvoering Blinden. Voor een goedbezette zaal hebben de Blinden uit Grave een tooneeluit voering gegeven, welke aller bewon dering heeft gehad. Het spel, grima- tooneelaankleeding, mimiek en gebaren was werkelijk af. Wij hebben daarom allen echt genoten van dezen avond en hopen dit gezelschap nog eens terug te zien. Onder de pauze heeft de Broeder- Leider nog een woordje gesproken over de behandeling en leefwijze der blinden en de toeschouwers hebben dit beantwoordt door hun liefdadige gave. Wie van zóó naby heeft ken nis gemaakt met de blinden, had er dit ook gaarne voot over. Zoodoende is deze avond voor allen welgeslaagd te noemen. Paardenmarkt. Op de Donderdag alhier gehouden markt waren ruim 150 paarden en veulens aangevoerd. Er werd druk gehandeld, tot zelfs ver in dèn avond. Fruitveiling Oostrum. Bellefleur I A 21.00—25.00Be'le- fleur I B 19.00Bellefleur IIA 17.50 Bellefleuj II B 15.80Bellefleur C 8.30 Bellefleur Rebut 6 50 Bellefleur Val 7.10 Boscoop I A 19.80Boscoop I B 16.40Boscoop IIA 16.40Bos coop II B 11.70Boscoop C 8.70 Boscoop Rebut 6.00Boscoop Val 9.30 Court Pendu 8.9014.80. Osse- kop 12.0012.10Paradijsappelen 11.10—11.30Sterappelen 11.00—13.30. Peren. Handperen 15.9018.10. HOLTHEES. Op 19 en 20 Nov. a.s. zullen in de zaal „Beatrix" alhier „Beiersche avonden" met fancy-fair gehouden worden, ten bate onzer fanfare. GEIJSTEREN. De St. Willibror- dus-Gilde besloot op Zondag 13 Nov. in de zaal Bergmans, bij ge legenheid der winterkermis, een du- ettenavond te organiseeren* Alhier heeft zich een geval van mond- en klauwzeer voorgedaan. OVERLOON. Maandag werd het 40jarig bestaan van de Boerenleen bank alhier feestelijk herdacht. Uit een overzicht bleek, dat 't eerste jaar maar f 3000 werd ingelegd. De totale omzet bedroeg in 40 jaren f 12,5.000.000. Om een duidelijk beeld te geven van dit reuzenbedrag, zyn 60 boerenkarren noodig om dit bedrag in zilver te vervoeren. Elke kar zou dan 2000 Kg. moeten laden. - In de vergadering der Jonge Boeren werd tot bestuurslid gexozen Hub. Wienen (vac. J. Keunen). De prijzen van den gewassenwedstrijd werden uitgereikt en besloten een inzameling te houden van aardap pelen voor een liefdadig doel. Deze winter zal een sociale cursus gegeven worden. Slippende autobus botst op een gespan. Een autobus van de Limburgsche Tramweg Maatschappij, welke Don derdagochtend uit Vaals vertrok, slipte in een bocht van den rijksweg te Gulpen. De bus zwaaide over den weg en kwam daarbij in botsing met een paard en kar van B. uit Wylre, De voerman raakte tusschen bus en kar bekneld en liep ernstige verwondingen op. Door een auto gedood. Donderdagavond omstreeks zes uur werd de 71-jarige J. G. uit Hora, die te voet in de richting Roermond liep, door de hem achteroprijdende auto van den heer C. uit Roermond gegrepen. G. bekwam een schedel- basisfractuur en overleed eenige oogenblikken later ter plaatse, nadat hem door pastoor Cuyper uit Horn het H. Oliesel was toegediend. Vreemdelingenverkeer in N oord-Limburg. Te Venlo heeft Dinsdag een ver gadering plaats gehad van burge meesters uit Noord-Limburg en de afgevaardigden van bestaande ver- eenigingen van Vreemdelingenverkeer in het noordelijk gedeelte van ons De bedoeling van deze vergadering was een vorm van samenwerking te vinden om te komen tot een ge meenschappelijke actie ter bevorde ring van het vreemdelingenverkeer. Men kwam tot de samenstelling van een contactcommissie, waarin zitting hebben een vertegenwoordi ger uit Mook, Gennep, Bergen, Ar- cen, Venlo. Tegelen, Belfeld, Kessel, Helden, Maasbree, Grubben vorst, Horst, Sevenum, Venray, Meerlo- Tienray, Wanssum en Broekhuizen. Uit deze contact-commissie kwam een werk-comité naar voren, dat by onderling goedvinden werd samenge steld uit afgevaardigden van be staande vereenigingen. Dit college zal geconcipieerd wor den uit vertegenwoordigers Arcen, Venray, Tegelen, Mook, Gennep, Maasbree en Venlo. Als voorzitter van deze commissie werd met algemeene stemmen Baron de Weichs de Wenne, als secretaris, de secretaris der vereeniging Venlo. Deze commissie zal op een nader te bepalen datum tusschen 12 en 15 Nov. haar eerste vergadering houden, De kinderverlamming. Ofschoon het gerucht rond de kin derverlamming begint te verstom men zyn er toch de vorige week in ons land nog 33 gevallen voorgeko men. Aardappelen zonder vergunning geteeld. Voor den kantonrechter te Den Helder stond terecht de aardappelen handelaar B. te Breezand, die aldaar een oppervlakte van 123 H.A. met vroege aardappelen had geteeld zonder de vereischte teeltvergunning. Verdachte werd veroordeeld tot 1200 boete of 3 maanden hechtenis. Een arme met kapitaal. Toen de politie te Zwolle een in woner dier stad wegens openbare dronkenschap had gearresteerd en deze op het bureau werd gefouilleerd deed zij een merkwaardige ontdek king. In 's mans zakken vond zy een bedrag van niet minder dan 7000.— Daar men uiteraard de zaak niet vertrouwde, ging de politie op on derzoek uit. Het bleek toen, dat het geld het rechtmatig eigendom van den arrestant was, maar ook, dat deze steun trok van een kerkelijk armbestuur en zich voor gemeente rekening in een ziekenhuis had laten verplegen. Daar dit nu niet te rijmen viel met een bezit van f 7000 heeft men de steun en verplegingsgelden daar van afgehouden eer men den man zyn geld gaf. Tevens is tegen hem procesverbaal opgemaakt wegens 't onrechtmatig verkrijgen van steun. Het gevaarlijke oversteken. In het gehucht Vortum onder Vier lingsbeek is Donderdagmiddag het jarig zoontje van den landbouwer Rutten bij het oversteken van den rijweg door een vrachtauto gegre pen. Het ventje werd in bedenkely- ken toestand opgenomen en naar het ziekenhuis te Boxmeer vervoerd. Den chauffeur treft geen schuld. Onder Heumen is Donderdag de arbeider P. de B. uit Groesbeek, toen hij op de fiets den rijksweg Nijme- genVenlo overstak vlak voor een trailer met aanhangwagen, door den trailer gegrepen. Hij had behalve een schedelbreuk inwendige kneuzingen opgeloopen en eenige ribben gebroken. Motor in botsing met voetganger. Te Bladel is de ruim 60 jarige A. L. aangereden door een motor, be stuurd door den heer H. de W. en overleed spoedig. De motorrydei- werd levensgevaarlijk gewond. Maandmarkt opgeheven, week markt uitgebreid. In de gemeenteraad van Helmond kwam het veemarktvraagstuk aan de orde. De hier van ouds bestaande maand markt leidt reeds enkele jaren een kwijnend bestaan. Door de toeken ning van premies op aanvoer en het verschuiven van den marktdag van Maandag naar Dinsdag werd ge tracht de veemarkt een oplevende injectie te geven, doch zulks is zon der resultaat gebleven. B. en W. stel len thans voor de maandmarkt op te heffen en rundvee, paarden enz. in het vervolg op de zeer drukke Zaterdagsche markt toe te laten. Ook in kringen van eerst-belangheb- benden acht men deze organisatie de eenige mogelijkheid om voor stad Peelland een eenigszins betee- kenende veemarkt te behouden, temeer daar Zaterdags de omvang rijke biggenmarkt een druk bezoek uit de geheele streek trekt. Mist op de vliegvelden. Niet alleen over ons land hing ge durende den nacht van Dinsdag op Woensdag en Woensdagmorgen een zware mist, welke het luchtverkeer ernstig stagneerde, maar ook in het buitenland heeft men met nevel te kampen gehad. Schiphol lag wel in vrij zwaren mist, maar de machines konden nog vertrekken en landen. De vliegvelden in Engeland waren echter volkomen onbereikbaar, zoodat ver schillende internationale diensten niet werden uitgevoerd. De vrachtmachine van de K.L.M. welke iederen nacht naar Croydon vertrekt, kon niet starten, terwijl de ochtenddiensten gewacht hebben tot dat de mist tegen den middag eenigs zins optrok en de voornaamste En- gelsche vliegvelden bereikbaar waren, Woensdagmiddag werden de meeste diensten weer normaal uitgevoerd. Boerderij uitgebrand. Donderdagmiddag toen de landbou wer H. van Hooff te Zeelst met een benzinemotor in de schuur aan het dorschen was, sloegen plotseling vonken uit den motor in het stroo, dat vlam vatte. In een oogwenk stond de geheele boerderij in lichte laaie. Vier koeien kwamen in de vlammen om. Ook de nieuwe oogst verbrandde geheel. Niets kon worden gered. Verzekering dekt de schade „Venray Vooruit" heet thans de belangrijkste vereeniging van Ven ray. De naam is niet nieuw, maar ook oude namen kunnen mooi zijn; het mooist zyn zij wanneer zij ons een doel en een plicht voorschrijven. Dat doet „Venray Vooruit". Het doel van V. V. te leeren zien is de taak van iederen Venrayer. Wij hebben den plicht te begrijpen, dat V. V. niet een vereeniging is voor enkele herbergiers of fietsen- bewaarders. Neen, Venrayers, V. V. dat zijn wijzelf. Daarom zullen wij er ook zeker in slagen ons die gees tesgesteldheid eigen te maken, die noodig is voor een bloeiend V. V. Wy, immers, bestuursleden van V. V., wij weigeren te gelooven. dat de Venrayer egoïstisch is, wij wei geren te gelooveD, dat hij tweedracht zoekt, wij weigeren te gelooven, dat hij zich niet zou kunnen onthouden van pietepeuterige kritiek. Daarom houden wij vol te geloo ven, dat V. V. eens zal bloeien, dat V. V. vele leden zal krijgen, die de vereeniging zullen stuwen naar het doel, dat ons aller doel is, de ont sluiting van Venray, de bloei van ons mooie dorp. Denkt U eens over plannen, die geld op kunnen brengen, want geld er noodig, veel geld. Zonder geld is ieder resultaat uitgesloten. Brengt U die plannen a.s. Donder- ig, mondeling of schriftelijk ter tafel. Dan werkt U mede aan ons doel, dat ook Uw doel moet zyn. Vooruit VenrayVooruit Voor het Bestuur van V. V. v. L. Tegen stilstaanden vracht wagen gebotst Op den weg langs de Zuid-Willems vaart, tusschen Veghel en Dinther is Donderdagochtend een personen auto op een stilstaanden vrachtwagen ingereden, waardoor de bestuurder van eerstgenoemd voertuig, de 43-jarige heer C. Hendriks uit Veghel. vrijwel onmiddellijk is gedood. INGEZONDEN. „Venray Vooruit". „Fram" heette het schip van A- mundsen. Dit is Noorsch. Het be- teekent „Vooruit". De grootheid van Amundsen's karakter, de vastheid van zijn wil, spreken uit den naam, die hy zyn schip gaf. ingekomen en vertrokken personen van 21 tot 28 October INGEKOMEN M. J. Arts, dienstknecht, St. Oda- straat 11 van Sevelen D 1 M. G. M. van Aarssen, zb., Paters- straat 26 van Beesel M. M. v.d. Broek, dienstbode Vlak- waterweg 12 van Helmond W. H. Hendriks, id, Broekweg 2 van Verlo J. M. A. de Wit, id, Broekweg 10 van Helmond J. H. M. Rutten, bierbrouwer, Sta tionsweg 21a van Weert C. A. M. Swaghoven, dienstbode, van Nijmegen H. M. Vermeulen, id, Kolkweg 4 van Venlo J. Vermeulen, dienstknecht, Broek weg 2 van Bakel M. A. Jeurissen, dienstbode, Castenray G 37 van Horst H. P. H. Aerts, bakker, Hofstraat 9 van Meerlo G. M. Martens, dienstbode, Hoen derstraat 16 van Helmond VERTROKKEN V. G. Goumans, z.b., naar Boxtel M. Basten, verpleger, naar 's Bosch Koestraat 2 C. W. Henskens, dienstbode, naar Venlo, Leutherweg 81 J. Voesten, dienstknecht naar Maashees A. Maas, verpleger, naar Noord- wijkerhout P. Liebregt, idem naar idem M. Heyligers, onderwijzeres, naar Thora, Broek 99 M. H. Voesten, landbouwer, naar Horst W. H. J. Gossens, bakker, naar Venlo, Puteanusstraat 8 M. J. Jacesen, landbouwer, naar Horst, D 101 F. H. Bardoul en gezin, bakker naar Bakel B 67 en 68. ligen, vanaf 12 uur en Woensdag den geheelen dag te verdienen een vollen aflaat zoo dikwijls men, na waardige biecht en communie, 6 x O.V. 6 x W.G. en 6 x Eer a.d. V. en bidt tot intentie van Z.H. den Paus. 6 uur leesmis, 7 uur leesmis voor Gertrudis van Vegchel, 8 uur lees mis voor vrouw Flinsenberg, 9 uur Kindermis, 10 uur Hoogmis, half 3 Kinderlof, 6 uur Vespers van Aller heiligen, Miserere, Allerzielenpreek en Libera. Woensdag, Allerzielen, 6 uur drie H. Missen, half 8 drie H. Missen, leesmis overl. familie Wijnhoven Theelen, 9 uur twee H. Missen waar na de Hoogmis voor de weldoeners der kerk daarna processie over het kerkhof. Gedurende de zielenoctaaf half 7 leesmis en 6 uur Lof en Rozenhoedje. Donderdag feest van St. Hubertus Te Veltum om 7 uur leesmis en 9 uur Hoogmis en preek. Half 7 lees mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leer lingen der meisjesschool, 8 uur jaarg. voor Lambert Poels, echtgenoote en overl. kinderen. Van 7 tot 8 H. Uur. Van 8 tot 6 H. Wake. Vrijdag, 1ste der maand en ver eering van het H. Hart van Jezus, 6 uur H. Mis ter eere van het H. Hart van Jezus, 7 uur leesmis voor Gertrudis van Vegchel. half 8 besteld jaarg. voor Henricus Volleberg en overl. familie Huisman, ZATERDAG half 7 O. L. Vr. Mis. half 8 leesmis voor Peter Wagemans 8 uur leesmis voor Herm Jansbeke en 8 uur leesmis voor de overleden familie Jacobs en Jansbeke; om 6 uur Lof. K.A.J.V. KM.J.V. Allen, die hun map nog niet klaar hebben, kunnen deze a.s. Donderdag 8 uur op 't gebouw afmaken. ZELATRICEN TSING TAO EN KINDSHEID. H. H. MISSEN. Zondag om 7 uur H. Mis tot dank baarheid. Maandag om 7 uur voor overleden ouders. Dinsdag om 6 uur voor Hubertus Janssen en Johanna Willeras, om 7 uur voor de overledenen der fam. van Meijel. Woensdag om 5.30 voor een over leden echtgenoot, om 6.15 voor A LaurensseVerriet, om 7 uur voor Gertruda van VegchelArts. Donderdag om 5 30 voor een over ledene, om 6.15 voor een overleden familie, om 7 uur voor Gertruda van VegchelArts. Vrijdag om 5.30 voor een over ledene, om 6.15 voor een overleden familie, om 7 uur voor Johanna BeerkensPeeters. Zaterdag om 6,15 voor P. J. Pee ters en PetronaUa Loonen, om 7 uur voor Willem Hulsman. DERDE ORDE. Zondag om 7 uur H. Mis met al gemeene H. Communie der mannen. Voorbereiding door den predikant. Om half 6 plechtig Lof met slot- preek Christus, onze Koning. Défilé voor het Allerheiligste. Lied AanU o KoniDg der eeuwen. Te Deum en Pauselijke Zegen. Onder het Lof zal er gecollecteerd worden voor het Derde Orde-liefde werk „Gezinshulp". Wij bevelen U deze collecte in deze tijden van nood geheel bijzonder aan. Men denke er aan handboekje of Zingt Allen Mee mede te brengen. Donderdag om 7.30 plechtig jaarg. voor de overledenen onzer Vereeni ging. De Derde Ordelingen, ook de leden der Jeugd Derde Orde, worden dringend verzocht deze H. Mis voor hun overleden medeleden bij te wonen. de Hoogmis verga- Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 21 tot 28 Oct. GEBAREN Theodorus J. G. Rutten, Brukske Jeanne P. J. Gommans, Maasheeschewe g Johannes G. J. de Haart, Smakt GEHUWD: Antonius M. van Tilburg, 26 jaren, landbouwer, Zwart Water en Hendri- na W. H. Muysers, z.b., Merselo. Hubert H Heidens, 32 jaren, land bouwer. Steegsbroek en Anna C. de Bruijni, 24 jaren, z.b., Schei. Peter J. H. H. Mulders, 29 jaren, onderwijzer te Deurne en Anna M. M. Clephas, 26 jaren zb., Pa tersstraat, ONDERTROUWD Hendrik Lamers, 28 jaren, verple ger, Stationsweg en Johanna E. Jacobs, Boschhuizen. OVERLEDEN; Josephina P. Kleuskens, 9 jaren, Schoor. Andreas H. Maassen, echtgenoot van Petronella van Helden, 81 jaren, Groote Markt. Kerkelijke Diensten. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Tel. 175. Heer der week Kapelaan van Wijngaarden. MorgeD ZONDAG feest van Chr. Koning, le H. Mis kwart voor 6, kwart voor 7 Kindermis gezongen door alle kinderen, onder deze H. Mis generale H. Communie. Verder zijn de H. Missen om 8, 9 en 10 uur. De H. Mis van 9 uur is toegankelijk voor iedereen. Half 3 Kinderlof, daarna hulde by het H. Hartbeeld, begeleid door Harmonie. 6 uur Lof en Rozenhoedje. Na de Hoogmis vergadering van het Apostolaat des Gebeds. Maandag vigilie van het Hoogfeest van Allerheiligen, geboden vasten- en onthoudingsdag. Half 7 zielmis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2e klas voor Hendrina Smulders, 9 uur begrafe nis van M. van der Putten, de leden der H. Familie worden verzocht de dienst by te wonen. Dinsdag, Hoogfeest van Allerhel- Zondag na dering. Congregatie. Zondag a.s. geen kleine Congre gatie K. J. V. Zondag half 8 leidsters. Dinsdag 3 uur film. Woensdag 8 uur leidstersclub. Zaterdag Priester-Zaterdag. Poetsen door aspiranten. K. J. M. Dinsdag 3 uur alle K.J.M'ers. K.B.JV- Donderdag half 7 groepieidsters- vergadering. Patronaats-Agenda. Zondag: Feest van Christus-Koning. Wij, jongens die alle flinke soldaten van Hem willen zijn, wij vooral wil len ouze opwachting maken door ons te presenteren in een welver zorgde H. Communie. Voor de ko mende mooie feestdagen dringen wij op aan deze echt mee te leven In deze geest van vereeniging met O. L. Heer. Alle Jo. Wa. doen dat gezamenlijk in Uniform onder de H. Mis van 7 uur. Zondag: Na de Hoogmis Leesbi bliotheek. Tevens gelegenheid tot het afhalen van kaartjes voor het bijwo- van de film. Deze wordt ver toond voor de Patronaatsleden, Jonge Wacht, Verkenners en voor de aspi ranten van voetbal- en gymnastiek club tegen de gewone contributie. Alle achterstallige contributie moet eerst aangezuiverd zyn. Zondag: Na de plechtigheid van Chr. Koninghulde begint de Film avond (4 uur.) 's Avonds geen groep- raad, noch Patronaat. Deze week geen Jo. Wa. groepen. Woensdag: Dus in plaats van Dins dag van half 8—half 11 Goud-Pluvier. Om 8 uur wordt voor de leden een Film gegeven. De oudere jongens vaD Groot-Patronaat kunnen deze bijwo nen in plaats van Zondagavond. Jonge Werkman. Donderdag: Half 9—half 10 groep voor de aspiranten. Voor de geïnstal. leerden is deze week geen groep. Dus eerst present in H. Uur, daarna groep. Gewestelijke Sociale Cursus. Donderdag: 710 uur les in 4 vak ken. Deze is van Woensdag ver plaatst in verband met Allerzielendag Donderdag: 78 H. Uur, waaralle patronaatsjongens zooveel mogelijk verwacht worden en de Jo Wa en Verkenners zeker, in Uniform. PATERSKERK. Morgen ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoogmis Gelegenheid om te biechten aan de Evaogeliezijde na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 plech tig Lof. MAANDAG, Vigiliedag van Aller heiligen. geboden vasten- en ont houdingsdag. Om 5.30 Lof met ge beden der Octobermaand. DINSDAG, Hoogfeest van Aller heiligen. Gelegenheid om te biechten na de H. Mis van 5 uur voorzoover de biechtvaders beschikbaar zyn. De H. Missen zijn om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de plechtige Hoogmis, Om 4 45 plechtige Vespers, 5,30 plechtig Lof met gebeden der Octobermaand. Vanaf 12 uur tot en met Woensdag avond kan de volle aflaat worden verdiend telkens als men de kerk bezoekt en 6 x bidt Onze Vader, Wees Gegroet en Eere aan den Vader tot intentie van Z. H. de Paus. WOENSDAG, gedachtenis van Allerzielen. Vanaf 5 uur de H. Mis sen. Om 8.15 de plechtige Requiem mis. 's Avonds om 5.30 laatste oefe ning van de Octobermaand en Kruis weg. VRUDAG, 1ste Vrijdag der maand. Om 7.30 gez. H. Mis ter eere van bet H. Hart met Litanie, 's Avonds om 5.30 Lof met akte van Toewij ding. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Onlï keu: wate pen Jasbei Electris llaP pen JX Wedei 1 to Ook den aafe aan hui ISt T( r. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 keukenmeid voor Nijmegen 1 keukenmeid voor Maastricht 1 meisje, noodhulp, voor Venray 1 burgermeisje 18 k 20 j v. Venray Boerenknecht v. Horst 16 a 20 jaar voor 1 Nov. 1 boerenknechtje 1415 jaar bankwerkers 1 smidsknecht 1 huishoudster Bolknakwerkers voor Eindhoven Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN Flinke dienstbode goed k. koken 1 Boerenknecht voor 1 Mei '39 1 daglooner Burgerdienstmeisjes 1 burgerdienstmeisje 16 jaar losse arbeiders, grondwerkers, win kelbediende, opperlieden," sigaren- maakers enz. enz. 1 werkmeisje 2 a 3 d. in de week 1 Eoodschapper of wissellooper 1 chauffeur-monteur DISTRIBUTIE: Maandag 1011 B en C-boeren Donderdag 35.30 alle anderen. Maandag gelegenheid tot aanvra gen om boerensteun aan de Arbeids beurs. Kolenkit Kolenscl Kachel hj Kachel zf Bedkiull Warmwf Thermos Looplarn t Moesme Appelbo Vleeschj et Droogre Kolenzei Kippen rits Emaille Jokerka Pakkist Keulschènz. IS: Voor de betoonde belangstel ling bij mijn 40-jarig ambts jubileum als arts, betuig ik mijn hartelijken dank. Venray, October 1938. Kinderwagens f 14 Ledikanten 3 98 Wiegen met kap 3.50 Looprekken 2.98 Hobbelpaarden 1.(8 Rieten Ruststoelen 3.60 Groote Waschmanden 60 Honden-, Duiven-, Slagers- en Bakkersmanden aan buitengewoon lage prijzen. Geregeld verkrijgbaar aan concurreerende prijs, 2 M. Fliiw< Beri Co Slager J. I tb moedi Gastei iter Paiersstraat 9 15

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2