Luchtbescherming. Binnenland. Buitenland. Advertentiën. Dr. A. Lobman Zaterdag van 10 tot 12 uur ontsmetten Servafius - F.C.V. Naar Wiffem P. (laes-Henslcens wit-zwarte hond waterleidingen zullen plaatshebben, waarbij op samen valling van andere schouwingen gelet zal worden, al zal dit moeilijk zijn. De technische Ambtenaar heeft gratis op verzoek advies of hoofdleiding gegeven aan het Waterschap Helden. In de toe komst zal dit echter niet kunnen, daar diens volle kracht benoodigd zgn zal. Hierna sluiting. Nieuwe telefoonaansluiting. Mertens A. Th. L. M. Drs. arts, Stationsweg 22 nr. 184. Gevonden rijwielplaatje, is bij Smits, Hens.pl. 15; kosteloos rgwielplaatje, is op 't politiebureau; een zak rogge is bij Ewals, Veldstraat; portemonnaie met inhoud is bij Wed. Stevens, Mersel. weg. Zwaar onweer. Tgdens het zware onweer, dat Donderdagmiddag boven Venray los brak, sloeg de bliksem in de boer derij van H. Pelzers, Vlakwater, welke geheel uitbrandde. De schade is aanzienlijk. Een schuur van Just. Janssen te Weverslo werd eveneens door het hemelvuur getroffen. De hierin geborgen oogst, een nieuwe kar en een maaimachine gingen verloren. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Bij H. Sijbers, Merselosche weg, sloeg de bliksem twee gaten in het dak en vernielde alle electrische lampen. Hier ontstond geen brand. Door de bekende Stucadoors- firma G. Janssen en Zonen alhier is het stucadoorwerk aangenomen van de kazernementen te Roermond van de aannemers Lammers en Kol te Enschede. Minderbroeders-Missionarissen Donderdag na de plechtige Hoog mis, welke werd opgedragen en ge assisteerd door vertrekkende missio narissen en waaronder "e zeereerw. tater ir. I au.reni.Ids Tlepe O.F.M., ieeraar aan de H.B.S. te Leiden, een predicatie hield, had in de Paters kerk alhier het kerkelijk afscheid plaats van twaalf missionarissen. De Hoogeerw. Pater Hpnoratus Caminada O.F.M., waarnemend pro vinciaal, sprak een opwekkend af scheidswoord tot zrjn vertrekkende medebroeders en omhing hen met het missiekruis. Uitgezonden werden: naar de mis sie in China P. Alvarus v.d. Reep (Egmond Binnen) en P. Leonidus Bruns (Amsterdam); naar de missie op Java P. Pacianus Teepe (Den Haag),P. Cornelianus Remmen (Me- gen), Br. Paulinus Tillemans (Rot terdam), Br. Didacus v. Geneijgen (Weert); naar de missie in Brazilië fr. Novellonus Jans, fr. Valerius Heisen, fr. Isidrus Bottega, fr. Apu- leus Smeltink. fr. Azevedus Grings en fr. Joseph Zerbini. Een loterij „zonder nieten." Iedereen doet meel In dezen raren tijd van acties en bewegingen wordt het voor de nieuwe acties steeds lastiger om groote belangstelling laat staan geest drift te wekken. Toch is dit met de Katholieke Film Actie geluktzij heeft entree gekregen in attentie der groote massa, en geleidelijk zal zjj die katholieke massa van de geheele wereld veroveren. Zoo is men thans begonnen met een populaire loterij over het geheele land, die ongetwijfeld zijn doel zal bereiken. Een gewone loterg is dit niet; men koopt een lot van twee kwartjes en is dan zeker dat men daarvoor een schitterenden filmavond kan bij wonen. Men kan de situatie dus ook zoo voorstellen dat men voor den civielen prijs van 50 cent een prachtige bioscoopvoorstelling krggt, en dat men bovendien meedoet aan de loterij. De eerste prgs heeft een waarde van vierduizend gulden, de tweede prijs van tweeduizend gulden, de derde prijs van duizend gulden, enz. Wij willen van geen enkele loterij iets kwaads zeggen, maar toch meenen wij, dat er geen loterij be staat, die zóó veel goeds en aan trekkelijks biedt! Zie advertentie. Feest der H. Kindsheid. Zondag j.I. ging de jaarlijksche stoet der H. Kindsheid door onze straten en genoot evenals altijd aller belangstelling. Men moet respect hebben, voor de inspanning en moeiten, die het kost, vooraleer een dergelijke stoet, waarbij allen een taak te vervullen hebben, kan uit gaan. Wat een werk, vooraleer aan allen hun toekomende plaats in den optocht hebben ingenomen. Maar dank zij de leiders en leid sters was ook ditmaal de optocht bijzonder geslaagd. Wagens engroe. pen gaven alle missioneerende Ordes en Missielanden te zien, waardoor men een blik kreeg in de vele en groote moeilijkheden der Missie, die aller medewerking en belangstelling verdient. Vele penningskens werden dan ook blij gegeven in de collectezakjes langs den stoet, terwijl in de kerk tijdens de H, Diensten voorzeker goed bijgedragen zal zijn, dan zal hiermede voor de Missie een goed saldo verkregen zijn, waaraan naast aller gebed de meeste behoefte be staat. Moge de belangstelling in het Missiewerk en in het streven der H. Kindsheid steeds groeien en bloeien tot meerdere eer van God en welzijn der H. Kerk. Het hoofd der Luchtbeschermings dienst, (L.B.D.) heeft in het begin van het jaar een reeks artikelen in Peel en Maas geplaatst over de luchtbescherming. De menschen zagen het gevaar niet in en veel nota werd er niet van genomen. Nu echter de gevaren aan alle zrjden ods omringen, moet er aan dacht aan geschonken worden. Daar om burgers van Venrayleest deze belangrijke aanwijzingen. Het opvolgen van de gedragsregels van de L.B.D. kan U misschien veel leed en ellende besparen, De ver schillende gedragsregels worden, of zijn misschien reeds verspreid door de L.B.D. Het VOORNAAMSTE is bewaar uw KALMTE EN HANDEL niet overijld. Zooals reeds vroeger is uit eengezet is een stelselmatige aanval op Venray niet te verwachten en zijn het hoogstens toevalstreffers. Moet ALARMEERING plaats vin den, dan geschiedt dit door een auto, waarop een sirene gemonteerd is, die constant zal loeien. Hierna mag niemand zich zonder noodzaak op straat begeven en de op straat zijnde personen moeten in huis dekking zoeken. Dit geldt voor de heele duur der alarmtoestand. Het einde hiervan door klokgelui gedurende verscheidene minuten waarna het gewone leven zrjn loopt herneemt. Een tweede belangrijk punt is, dat. nu onverwijld wordt overgegaan tot OPRUIMING VAN DE ZOLDER, d.w.z. alle brandbare voorwerpen moeten verwijderd worden om het brandgevaar fcoo gering mogelijk te maken, terwijl in ieder vertrek als beginmaatregel een flinke kist droog zand aanwezig moet zijn. Een brand bom kan niet gebluscht worden met water, maar men moet deze bedek ken met zand. Nog beter is de bom met een schop opnemen en in een emmer met zand werpen, waarna men de bom met zand bedekt en alles naar buiten brengt. Een begin van brand kan nu verder met zand of water gebluscht worden. Denk er vooral aan ean brandbom heeft slechts geringe explosiekracht. Is de bom eenmaal gevallen en opengesprongen, dan heeft men geen verdere explosie's meer te vreezen. De VOORSCHRIFTEN VOOR DE VERDUISTERING zijn opgesteld en zijn voor ieder duidelijk. Deze zullen ook ter kennis van de ingezetenen gebracht worden. De L.B.D. heeft nog vele PER SONEN noodig voor hare DIENS TEN en heeft hiervoor een oproep in de krant geplaatst. Het hoofd der L.B.D. vertrouwt dat vele niet dienstplichtigen mannen zich hiervoor zullen melden. Er zrjn menschen noodig voor Politie, Brand weer, Opruimings- en herstelwerk, (huizen, bruggen, gas- en electrici- teitsnet) Verder menschen voor de uitkijk- dienst en ordonnancen. Vervolgens verplegend personeel. Voor het laat ste rekent het hoofd aer L.B.D. vooral op de vrouwen die hiermee nuttig en menschlievend werk ver richten. Voor ieders aanleg is er dus werk. Aanmelden kunt U zich op de Secretarie of bij het Hoofd der L.B.D. A. Buwalda, Bongerdstr. 1 Venray. Voldoende is reedseen briefje vermeldende naam (man of vrouw) adres, geboortedatum en beroep. Ingezetenen van Venray, reeds meer hebt gjj uw vaderland ge holpen. Helpt in deze benauwde tgden uw mede-ingezetenen. Hoofd L.B.D. A. BUWALDA. Paardenmarkt. Donderdagmorgen werd alhier een zeer drukbezochte paardenmarkt ge houden. De aanvoer bedroeg ruim 120 stuks. Hoewel men een vlotte handel ver wacht had, bleken er niet veel kooper3 te zgn. Een derde werkkamp in de Sevenumsche Peel. In de Sevenumsche Peel zal een derde werkkamp worden gebouwd. De beide werkkampen zijn thans bevolkt door Maastrichtenaren. Het derde kamp zal uitsluitend jeugdige werkloozeu herbergen. H. Verdijk met pensioen OVERLOON. De heer H. Verdijk, eerste besteller bij de P.T.T. alhier, zal heden 1 October den dienst gaan verlaten en in het genot worden gesteld van zijn pensioen. 't Zal den ijverigen besteller vreemd zijn rust te genieten, want steeds was hg in de weer. Bij een mooi lentezonnetje of hagelbuien, bij kletterende regen of brandende hitte, bg sterke windvlagen of wind stilte, bij nijpende kou ofzweepende sneeuwstormen, de post ging er door en bracht huis aan huis wat zijn groote lederen tasch inhield. De posterijen en de inwoners van ons dorp verliezen in den heer Ver- digk een besteller van de beste soort; immer prompt, gedienstig, vlug, ijverig en steeds vriendelijk en op geruimd, eigenschappen, welke graag gezien worden in overheidspersoneel. De heer Verdijk kan terugzien op een staat van dienst, welke er zijn mag. Eerst als hulpbesteller te Boxmeer, later als besteller te Vier lingsbeek en tot heden als eerste besteller alhier. Ook als hoofd van zijn talrijk gezin kan hij als voorbeeld gesteld worden. Wie kan, als hij, wij zei op zeven zonen, waarvan er twee uiterst be kwame vaklui zijn en vijf studeeren priester. Mijnheer Verdijk, wij feliciteeren U van harte met uw pensioen, maar niet minder met het vooruitzicht van een gunstig resultaat uwer op voedkundige bekwaamheden. We hopen, dat U nog lange jaren mag genieten van uw welverdiende rust in de beste gezondheid. De honderdduizend. Donderdagmorgen is bij de trekking van de staatsloterij óe honderd duizend uit de bus gekomen. De hoofdprijs viel op lot no. 2148. Het gelukkige nummer behoorde tot het debiet van de collectrice mevrouw E. Meuleman-Joosten, te Heerlen. BEZORGDE TIJD! Laten we het dezen keer niet heb ben over verkeersongevallen en werkstaking we concentreeren al onze gedachten op nóg ernstiger dingen; op de oorlogsdreiging. Er is bange gedachten op nog ernstiger dingen; op de oorlogsdreiging. Er is bange zorg in de harten, ook van ons volk. De oorlogsvlam dreigt uit te slaan in ons werelddeel en zelfs al zou haar lekkende tong ons gebied niet mede in brand steken, we zouden schroeien van de hitte en verdrogen van de verwoestende ellende. Een deel van onze mannen of zonen staat aan de grens, bereid tot verdediging van hen, die achterbleven. Laten we de hoofden koel, de harten warm houden. En vertrou wen op de bedachtzaamheid onzer regeering, welker leider en woord voerder ons Woensdagavond in zgn radiorede zoo treffend schilderde, wat onze plicht is in de gegeven omstandigheden: bidden voor den vrede, bereid zijn om te offeren, paniekstemmingen vermijden. Overigens heet het voor deze dagen draagt elkanders lasten. Laten we degenen gedenken, die voor ons aller heil de zwaarste offers moeten brengen: de gemobiliseerden. En laten..., de werkgevers het plaatsje van den arbeid, dat ze moesten verlaten, voor hen open houden, liefst door een tijdelijke vervanging van hun persoon door een nog werklooze arbeidskracht. Uit de Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft despoed- ontwerpen der regeering aangenomen Ingediend is een wetsontwerp be treffende de economische verdedi- gfhgsvoorbereiding. Dc voedselvoorziening van ons land. Naar van bevoegde zijde aan de Msb. wordt medegedeeld, is besloten, dat met ingang van Vrijdag 30 Sept. tot nader order geen gelegenheid zal worden gegeven tot het denatureeren van rogge, aardappelen en veldboonen De aangekondigde steunregeling voor goedgekeurde pootaardappelen zal in verband hiermede voorloopig geen doorgang vinden. Voorts zullen met ingang van den genoemden datum bij uitvoer van peulvruchten en aardappelen geen prijsverschillen meer worden toege kend. Tegen het hamsteren. De politie te Ngmegen heeft reeds verschillende adressen gecontroleerd waar bijzondere voorraden levens middelen zijn opgeslagen. Deze zul len onmiddellijk in beslag worden genomen, zoodra de wetten tegen het hamsteren in werking treden. Aflevering zware varkens. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat de Nederlandsche veehouderg- centrale Dinsdag a.s. een aanvang zal maken met de afneming van de varkens van 150 K.g. en zwaarder, waartoe zij zich heeft vei plicht Al deze varkens zullen in de drie weken vóór 15 October in ongeveer gelijke wekelgksche deelen worden afgenomen. De uitbetaling zal ge schieden naar het geslachte gewicht. Varkens afkomstig van boerderijen, waar mond- en klauwzeer heerscht, mogen ingevolge voorschrift van den veeartsenijkundïgea dienst niet. worden geleverd. Degenen, die zich verplicht hebben tot levering, doch een bewijs kunnen overleggen, dat op hun bedrgf mond- en klauwzeer heerscht, kunnen van hun verplich ting tot levering worden vrijgesteld. Bericht zal worden gegeven waai en op welken dag geleverd zal kunnen worden. Voorsbands blijft de gelegenheid tot het opgeven van varkens open gesteld. Dienstplichtigen blijven onder de wapenen. Bg KB. van 29 September is be paald, dat de voor eerste oefening of voor herhalingsoefeningen in werkeiijken dieDst zijnde dienst plichtigen, die na dagteekening van dit besluit in aanmerking zouden komen voor groot verlof, Lot nader order in werkeiijken dienst blijven. De opkomst voor herhalingsoefe ningen van dienstplichtigen die in 1938 op of na 29 September in wer- kelgken dienst moeten komen, is tot nader order uitgesteld. Liefdesdrama te Leiden. Donderdagmiddag heeft zich op den Hoogen Rijndijk te Leiden een liefdesdrama afgespeeld, waarvan de 19-jarige dienstbode S. T. aldaar, het slachtoffer is geworden. Dit meisje had verkeering gehad met een 24-jarige kapper P. O., uit Leiden. De verloving was echter vorige week afgebroken. Toen het meisje Donderdagmiddag den jonge man toevallig op den Hoogen Rijn- dgk ontmoette, begon hg weer een praatje met haar, waarbij hij trachtte de verhouding weer aan te knoopen. Het meisje wilde daarvan niets weten. Er ontstond een woordenwis seling en plotseling haalde O. een dolkmes te voorschgn, waarmede hij het meisje vier steken toebracht. Hoewel het meisje zeer veel bloed verloren had, was haar toestand Don derdagavond vrg bevredigend. TEGEN HET HAMSTEREN De vereeniging van giootwinkel- bedrijven in levensmiddelen heeft besloten onderstaande kennisgeving onder haar afnemers te verspreiden. Tengevolge van de verhoudingen in Europa is bij het publiek een ge neigdheid om voorraden in huis te nemen. De bedoeling hiervan is niet zoo zeer vrees, dat er binnenkort geen levensmiddelen zullen zgn, doch wel, dat bepaalde levensmiddelen duurder zullen worden, Bg een abnormale vraag zal dit ook inderdaad het geval zijn. In verband hiermee wijzen wij er u op, dat de mogelijkheid van ham steren alleen openstaat voor diegenen, die over geldmiddelen beschikken om deze te betalen terwgl juist diegenen, die hiertoe niet in staat zijn, de dupe worden, en wellicht over eenige weken hooger prijzen moeten betalen. Om die reden verzoeken wg allen met nadruk niet meer in te koopen dan men voor normaal levensgebruik noodig heeft in het belang der min der kapitaalkrachtigen. Al die be drijven, welke zich toeleggen op den verkoop der noodzakelijke levensmid delen hebben moeilijke tijden door gemaakt in de afgeloopen jaren door de teruggaande omzetten. Zij willen gaarne zooveel mogelgk verkoopen. Maar bovendien rust op hen de taak der levensmiddelen- voorziening, welke een algemeen be lang is. Dit moet zwaarder wegen en het is om deze reden, datwg het verzoek richten tot alle consumen ten: Hamster niet. DE VREDE IN EUROPA BEHOUDEN. OVEREENSTEMMING BEREIKT. Vrijdagmorgen te 1.30 uur is de overeenkomst geteekend tot afstand van het Sudetenduitsche gebied. De ontruiming zal 1 October be ginnen en 10 October geëindigd zijn, zonder vernieling van eenig werk, waarvoor Je Tsjechische re geering borg blgft. In Munchen, en zeker ook in de geheele wereld, werd deze goede tijding met ontroering vernomen. Verongelukt. Een Belgisch bombardementsvlieg tuig is tegen een der zijtorens van de O. L. Vrouwekerk te Brugge te pletter gevlogen. lugekomeo en vertrokken personen van 16 tot 30 Sept. INGEKOMEN L. E. J. v.d. Bekerom, zonder beroep St. Servatiusweg 11 van St. Truflden J» H. A. M. de Jong en gezin, kleermaker Oude Oostrumscheweg 20 van Valkenswaard M. H. P. Jansen, dienstbode Veltum L 67 van Horst G. M. C. Mulders, onderwgzeres Veulen I 37a van Utrecht G. H. J. Michels, z.b. Merselo M 114 van, Tilburg P. A. E. Martens, landb. Akker- weg 4a van Rheurdt M. W. M. Laurense, z.b. Paters- straat 15 van Grubbenvorst L. J. M. Michels, z.b. Gr Markt 2 yan StMichielsgestel A. M. E. Palmen, z.b. Schoolstr. la van Schin op Geul D. L. M. M. Smits, z.b. School straat 26 van Grubbenvorst J. W. van Rooij, d.b. Oostrum D1 van Wassenaar L. M. Wintels, bakker Hensenius- straat 1 van Helden P- C. Wetterhaan, d.b. Zwarte klef A 4 van Montfort Burgerlijke Stand Venray, Aangiften van 23 tot 30 Sept. GEBOREN Adéle L. G. v Gerven, Merseloscheweg Johannes L. Willemse, Overbroek Peter W. H. Lemmens, Ysselsteyn Elisabeth J. Willems, Vlakwaterweg Johannes L. H. van Dijck, Lull Adriaan J. Martens, Oirlo Jozef J. C. M. Ariaens, Grootestraat Martinus P. S. Beerkens, Schoolstraat PetroneJla E. van de Ven, Spurkt Maria A. P. Wijnhoven, Smakt OVERLEDEN; Johannes van Leeuwen, 22 jaren, z.b. Leunscheweg Patersklcoster. 1 patient St Servatiusgesticht. Kerkelijke Diensten. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. PAROCHIE-ACTIEBidden van Engel des Heeren, ook in 't openbaar. Heer der weekKap. v. Wijngaarden- OPROEP TOT DE PAROCHIANEN. De uren die wg beleven zijn ernstig. Ons Doorluchtig Episcopaat schreef reeds een bid- en boetedag uit. Ook wij willen morgen Zondagna middag om 3 uur een bidprocessie houden naar de groote Patrones onzer Parochie de H. Oda, opdat wij door hare voorspraak gespaard moge blijven van den oorlogsgruwel en opdat spoedig de vrede onder de volkeren moge terugkeeren. We vertrouwen, dat alle Parochia nen hieraan zullen deelnemen. Om 3 uur Lof waarna processie naar de St. Oda-kapel. Het Kinder lof om half 3 en het Lof om 6 uur vervalt. De Parochianen worden verzocht Zaterdagnamiddag bloemen (alleen dahlia's) te bezorgen bij de St. Oda- kapel voor een passende versieriDg. R. LINSSEN. Vic. Substitutus Morgen ZONDAG feest van O.L. Vrouw Rozenkrans. De H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 8ste Zondag ter eere van den H. Gerardus, 6 uur H. Mis ter zgner eere, 7 uur H. Mis en generale H. Communie van de mannen der H. Familie, opgedragen voor G. v. Drjck. Om 3 uur Lof en boete-bidprocessie naarSt. Oda. Om 10 uur Hoogmis voor vrouw Flinsen- berg. In alle H. Missen collecte voor het Herstelfonds. Het Lof van half 3 en 6 uur vervalt. Heden Zaterdag vanaf 12 uur en morgen Zondag den geheelen dag te verdienen een vollen aflaat zoo dik- wgls men de kerk bezoekt voor allen die gebiecht en gecommunic. hebben en bidden tot intentie van Z.H. den Paus 6 x Onze Vader, 6 x Wees gegroet en 6 x Eere zij den Vader enz. Gedurende de maand October uur Lof, Rozenhoedje en het gebed tot den H. Joseph. MAANDAG hall' 7 zielmis, kwart na 7 gest. jaarg. 2e klas voor Joseph Rousseau, Wilhelmina Crommentuin en hunne dochter Marie, 8 uur gest. jaarg. 2e klas voor Hendrina Martens en ouders, 6 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis, kwart na 7 gest. jaarg. 2e klas voor de Weleerw. Heeren Frans en Mathijs Roelofs, Jacob Michels en echtge- noote, 8 uur gest. jaarg. 2e klas voor Mathijs van der Putten, Johanna Evers, Gertrudis van der Putten, Jan Jacobs en Maria van der Putten. WOENSDAG kwart na 7 gest. jaarg. voor den Eerw. Pater Caesarius Abels, 8 uur jaarg. voor de Gebr. Put, Joseph en Mart. Janssen. DONDERDAG 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsm!s en generale H. Communie van de leerlingen der Meisjesschool, 8 uur gest. jaarg. 2e klas voor Petronella Camps, ouders en zusters, 7 tot 8 uur H. Uur. Biechten van 67 uur. VRIJDAG le der maand en ver eering van het H. Hart van Jezus, 6 uur H. Hartmis, kwart na 7 lees mis, 8 uur H. Hartmis, 6 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. ZATERDAG half 7 O.L. Vr. Mis, kwart na 7 gest. jaarg. voor Ger trudis en Maria Mosmans, 8 uur gest. jaarg. 2e klas voor Julia J. Verbunt. A.s. ZONDAG collecte voor de R.K. Universiteit. Er wordt voortaan biecht gehoord van 57 uur. Patronaats-Agenda. Zondag, 1ste Zondag van October, tevens Rozenkransmaand. In verband met de te verdienen aflaat zetten we allen flink in met een welver zorgde H. Communie. Als intentie zouden we willen aangeven, dat God de algemene Vrede wil geven en ons Jeugdwerk in de Parochie wil zege nen. Dezen winter doen we allen daarvoor ons best. Wegens bedevaart naar St. Oda geen Klein Patronaat. Half 7half 10 Groot Patronaat. Voor zover tijd en weer het toe laten, voetbalgelegenheid. 7 uur Groepraad voor G. L. en A.G.L. Dinsdag half 78 uur groep voor de Aspiranten. Woensdag half 7half 8 groep voer de geïnstalleerde Jo.Wa. Donderdag, 's avonds H. Uur in de ParochieKerk. Hieraan doen we weer allen mee, zijnde Verkenners, Jo.Wa., leden van Patronaat, Gymnastiek en Voetbalclub. Een flinke jongen weet ook één avond van de maand bij den Eucharistischen Koning door te brengen. Dus present. GOUD-PLUVIER. Dinsdag half 8half 11 zal er wederom Goud-Pluvier zijn. De ko mende Wintermaanden hopen we weer veel van onze oud-leden aan te treffen. Daar treft u uw vrienden weer bijeen. Weest een goed lid en doet daarom- mee aan de gezamelijke Godsdienstige oefeningen van H. Uur en Communiteitsmis. Gewestelijke Sociale Cursus. In de Octobermaand vangen onze lessen weer aan. Nieuwe leden kun nen nog aangenomen worden. Deze moeten dan op de 1ste les verschij nen. Maandag 7—9 les in Nederlands en Godsdienst. Woensdag 7—9 les in Geschiedenis en Godsdienst. Jonge Werkman. Na de zomermaanden moet er nu weer aangepakt worden. Daartoe roepen we ALLE oud-leden alsook de nieuwe op voor een algemene vergadering op Donderdag 8 October om kwart na 8, na 't Heilig Uur, in het Patronaat. Bespreking jaarprogram, groepwerk en mede. delingen. Allen worden nog persoon lijk opgeroepen. K. J. V. Zondag geen leidstersclab Woensdag 8 uur Godsdienstclub Zaterdag priesterzaterdag Poetsen door aspiranten Zondag half 12 aanneming van K.J:M.-ers in Jeruzalem. K.J.V.-ers kunnen hierbg tegenwoordig zijD, K. J. N. Zaterdag 3 uur oefenen voor allen die aangenomen worden. Zondag half 12 aanneming, alle K.J.M.-ers zorgen om 11 uur aan hst gebouw te zgn, 's Middags 6 uur bijeenkomst voor alle K.J.M.-ers. Dinsdag 4 uur R. L. en A.R.L. 5 uur kringvergadering K.J.M.-leid sters. PATERSKERK. Morgen ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoog mis. Gelegenheid om te biechten vanaf na de H. Mis van 5 uur voor zoo ver de biechtvaders be schikbaar zijn. Heden collecte voor de restauratie der Parochiekerk. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof met gebeden der Octobermaand. DINSDAG, feestdag van O.H. Vader Franciscus, gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. De plechtige Hoogmis om 8.15. Om 4.30 de plechtige Vespers waarna gebeden der Octobermaand. Het plechtige Lof met feestpredika tie om 6.30. VRIJDAG, 1ste Vrgdag der maand, toegewijd aan de vereering van Jezus H. Hart. Om 7-30 gez. H. Mis met Litanie van 't H. Hart. 's Avonds om 5.30 Lof met voorgeschreven ge beden der Octobermaand en Akte van Toewijding. Gedurende de Octobermaand eiken avond om 5.30 Lof met gebeden der October maand. Op de werkdagen zijn de H. Mis sen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7-30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. H. H. MISSEN. Zondag om 7 uur tot zeker intentie Dinsdag om 7 uur voor Peter en Simon Willems. Woensdag om 7 uur voor Tilla Janssen. DERDE ORDE. Maandag, vigilie van het feest van St. Franciscus, vasten- en ont houdingsdag voor de Tertiarissen. Dinsdag, hoogfeest van O. H. V. Franciscus, plechtig te vieren door de Derde Orde. Generale absolutie. Om 7 uur H. Mis voor het welzijn van onze Vereeniging, met latijnsche misgezangen en algemeene H. Com munie der Tertiarissen. DeH. Com munie wordt alleen uitgereikt onder de H. Mis. Ondertusschen zang van het dameskoor. Na de H. Mis het Vaandellied. 's Avonds 6.30 plechtige over brenging van de Relikwie van St. Franciscus, plechtig Lof met feest predikatie door den Zeereerw. Pater Magister Humbertus Randag en Gedachtenis van het zalig afsterven van Franciscus. Bij het dooven der kaarsen gelieve heel de kerk in alle stilte met uitgebreide armen het kruisgebed te bidden. Na het Lof lied „Mijn Vader is een edelman" en vereering der Re likwie. Volkszang. Dezen avond col lecte voor het arme gezin, welke wij dringend aanbevelen. De Derde Ordelingen worden aan gespoord om als ware kinderen van St. Franciscus dit feest op heel bij zondere wijze te vieren. Men gelieve 's morgens en 'savonds het handboekje mee te brengen en flink mee te zingen. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag om 10 uur kerk. vergadering, afdeling jongens. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 smidsknecht 1 verwarmingsmonteur 1 Burgerdienstmeid voor Venray 1 huishoudster Bietenrooiers voor Duitschland Bolknakwerkers voor Eindhoven Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 1 Burgerdienstmeid 19 jaar Burgerdienstmeisjes 2 jongens voor kantoor of magazgnwerk 1 burgerdienstmeisje 16 jaar losse arbeiders timmerlieden, grond werkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. 1 werkmeisje 2 3 d. in de week 1 jongen v. boerenwerk 14 jaar DISTRIBUTIE: Maandag 10—11 BenC-boeren De polikliniek van internist-röntgenoloog, wordt tot nader bericht door den plaatsvervanger ge houden op in liet St. Elisabeth-Ziekenhuis te Venray. Vanaf heden dagelijks ge legenheid tot het van alle soorten zaaigranen. J. v. Aarssen. Molenaar De Voetbalwedstrijd is uitgesteld in verband met de processie naar St. Oda. op 2 October v.m. 7 uur en op 16 October v.m. 7 uur. Voor 16 Oct. nog enkele plaatsen vrij Garage Derksen Wie goedkoope visch wil eten, moet a.s. Donderdag de Venraysche Vischhal niet vergeten. Tusscben 4—6 uur visch verkrijg baar vanaf 10 ct. per pond. Inmaakharing 10 en 14 voor 25 ct Onze visch wordt niet bewaard in schuur of schop, maar in een speciaal vischlokaal, dus altijd versche en propere waar. Marktstraat 3 Ontloopen Terug te bezorgen Langstraat 10.

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2