Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. AlleenBoter is boter „VENRAY' boter Ons weekpraatje. Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 17 September 1938 Negen en vijftigste Jaargang No 38 PEEL EN MAAS is zeer fijne boter ADVERTENTIEPRIJS 1—8 regels 60 ct per regel 71/, ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 51 Giro 150652 Abonnementsprijs per kwartaalvoor Venray 65 ct buiten Venray 75 ct. Afz. nummers 5 ct Onze Lieve Vrouw „Behoudenis der Kranken" OOSTRUM. De S.D.A.P. en het Defensieverbod. Van „Zeven Provinciën" tot Regeeringsjubileum. Door eendracht sterk. De S.DA.P, het N.V.V. en derzelver nevenorganisaties zijn bij beschikking van den voorzit ter van den Ministerraad van 10 dezer geschrapt van de lijst der vereenigingen, waarvan 't lid maatschap is verboden aan hen, die op eenigerlei wijze aan 's lands defensie zijn verbonden. Dat is een belangrijk besluit. In ons land is geen enkele, zelfs geen uitgesproken anti nationale politieke actie verboden. Er is althans geen algemeen verbod denkbaar. Toen dan ook speciaal voor degenen, die 's lands defensie op eenigerlei wijze dienen, wél een lijst van verbo den vereenigingen werd aange legd en daarop mede de S.D.A.P. en het N.V.V. voorkwamen, had deze beslissing een duidelijke tendenz en wel deze wie „rood" zijn georiënteerd, kunnen in „nationalen" zin niet worden ver trouwd op hun bereidheid om het wettig gezag te schragen en te verdedigen, valt niet te reke nen. Dat was een ernstige diskwa lificatie van de socialistische partij en van de morderne vak beweging. Er zijn in de S.D.A.P. altijd een groot aantal goede Neder landers, echte vaderlanders, over tuigde democralen en gezags getrouwe onderdanen geweest. Voor hen was het vonnis ver schrikkelijk. Zij voelden zich ontrecht en als tweederangs burgers behandeld. Maar was 't vonnis onrecht vaardig 't Is beter om daarover te dezer plaatse niet opnieuw een discus sie te beginnen, verschil van gevoelen zou zich openbaren naar gelang van den principieeien gezichtshoek, van waaruit men de zaak beoordeelt. Vast staat, dat nog slechts weinige jaren geleden het revo- lutionnaire sentiment in de socia listische massa sterk was en zich tot verrassing van velen laaiend uitte, als het door be paalde gebeurtenissen werd be roerd. In dat verband herinneren we aan de houding van zekere socialistische volksleiders in de dagen van de muiterij op de „Zeven Provinciën", welke hou ding de directe aanleiding werd tot de befaamde defensie-verbo den. Tusschen de dagen van de muiterij op de Z. P. en den dag van heden liggen slechts ruim vijf jaren, maar in dien tijd is de socialistische beweging ten onzent geheel van aanzien veranderd, ze is gemetamorphoseerd van een radicale- en revolutionnaire socialistische groepeering tot een partij voor radicale democratie, welke ten bate van de materieele en geestelijke welvaart van het volk méér uit is op behoud en verbetering van het bestaande dan op de verwezenlijking van principieele inzichten, welker evolutie thans niet meer is te leiden zonder het gevaar der ontlokking van een aan het doel tegengestelde revolutie van andere zijde. Toen de defensie-verboden werden uitgevaardigd beliep het land de risico van een geleide lijke versterking van het revolu tionnaire karakter der socialis tische beweging. Immers, het was te vreezen, dat de teleurgestelde „nationaal-gezinde" elementen in de partij door de achteruitstelling der beweging en de officieele karakteriseering van haar leden als a-nationale elementen, naar links zouden zwenken. Maar het omgekeerde viel waar te nemen. Links is naar rechts gezwaaid en dat danken we aan de omstandighedende lessen uit het buitenland zijn verstaan. Niet de staatsvorm heeft in de jongste geschiedenis der wereld bepaald, of een volk sterk genoeg was om het geweld der dicta tuur te keeren, het Czarisme in Rusland, de republiek in Duitschland, de monarchie in itaiië hebben voor de aanbidders van het geweld moeten capitu- leeren. Wie de revolutie als politiek strijdmiddel meenden te kunnen of te moeten aanvaarden, hebben het in Rusland Duitsch land Italië kunnen zien, hoe gevaarlijk deze methode is hoe ze het staatsgezag in handen brengt van hen, die haar het onbarmhartigst doorvoeren. Behoud van het goede is slechts te verzekeren door verdediging van het bestaande en door samen werking, verbetering moet komen langs den weg van geleidelijk heid. Zóó zien de socialisten het tegenwoordig meerendeels óók. Dat is gebleken bij de viering van het regeeringsjubi leum. Herhaaldelijk hebben ze daarbij blijk gegeven van waar deering voor hetgeen mét en onder Oranje inzake volkenrecht, kracht en -vrijheid is verkregen, behouden en verdedigd. In deze omstandigheid werd het zeer zeker een onrecht om de socialisten maatschappelijk achteruit gezet te laten en ze het vertrouwen van het gezag te onthouden. Men noemt de frontverandering van de S.D.A.P. een snelle. Dat was ze inderdaad. Tusschen de muiterij op de Z. P. en het socia listische meeleven in de viering van het regeeringsjubileum liggen maar vijf jaren. Maar, 'n mensch kan in één nacht van angst en zorgen grijs worden De lessen van de laatste vijf jaren zijn vele en indrukwekken de geweest, het moeten wel botterikken zijn, die ze nu nog niet hebben verstaan. De opheffing der defensie- verboden voor wat de S.D.A.P., het N.V.V. en dezer nevenorgani saties betreft (voor het overige bleef de lijst ongewijzigd), is een waardig en mooi besluit van het regeeringsjubileum, een be sluit, dat ons nationaal front verbreedde en zoo hopen we door harmonieuze samen werking der verschillende groe pen, waaruit het bestaat, zal bekrachtigen. Md. paalde geestelijke stemming niet kunnen ontkomen, ze willen ze niet beleven en daarom slapen ze. Zyt ge, lezer, op Zondagochtend al eens afgedwaald naar een wereldsch centrum, laten we zeggen: de Kal- verstraat of het Rembrandtplein in Amsterdam Je kunt er dan met een geweer recht voor je uit schie ten en zult er niemand treffen. De Zondagochtend ademt stilte en vrede. Je ziet en beluistert dan alles anders dan anders. Als men dan buiten loopt, langs een stillen land weg, dan aanschouw je de natuur als een hemelsche weide; de grazen de schapen lijken je wollen engelen; het ontbreken van geluid en gerucht heeft de aards'che atmosfeer gezui verd tot een aetherische verrukking. Gevoel van vrede omvat je ziel, 't is, of alle boosheid wegvalt van den mensch; de kleine bitterheden in het hart worden gezoet door de sappige weelde van de oneindigheid. Je gaat langs een kerk en het psal mengezang uit schorre kelen dringt tot je door, vervloeid tot een klaren en reinen jubel, die je opwaarts doet zien. Een andere kerk passeer je. .Gloria in excelsis Deo"Vogels kwetteren in een boom van den pastorietuin. Je verbeeldt je, dat ze hun best doen om méé te zingen. Zondagochtend, drempel op 's menschen levensgang. Je voelt je even wat hóóger staan en zet het moede lichaam te rusten tegen den stijl van de liefde, beluisterend het Woord van den Vrede. Zondagochtendlectuur. Genoten in Zondagsstemming van vrede en liefde. Maar tienduizenden kennen rust nog dunr. Wat doet 'n mensch op Zondag ochtend Natuurlijk, hij gaat naar de kerk. Of niet. Maar of-ie gaat, dan wel thuis blijft of een bezigheid bedenkt, de kerk beheerscht hem, d.w.z. in directen zin de kerk, in abstracten zin: God. Er zijn menschen, die op Zondag een gat in den dag slapen, zon der dat ze het zich zelf bewust zijn, laten ook zij hun zin drijven door hun gevoel voor het geestelijke ka rakter van den Zondagochtend. Hun reactie is een verweer op dat gevoel. Ze weten, dat ze aan de zeer be Dan kom ik thuis en ja, dan eischt de wereld me weer op. Ik denk aan het werk, dat me wacht in de nieuwe week en grijp mijn ochtendbladen. Goddank, deze lectuur verstoort mijn Zondagsstemming, de typische en gewaardeerde sfeer vaD den zeven de der dagen, niet. Zelfs de bladen, welker richting niet uitgesproken kerkelijkgodsdienstig is, beijveren zich om een groot deel van hun lec tuur te doen aan passen aan den geest der menschheid op dezen och tend. De feiten, de feiten kunnen he laas niet werden verdoezeld. Er wordt bericht van troepenconcentraties en van in haast opgeworpen betonnen versterkingen... Men vergewist zich met één oogopslag, dat de interna tionale toestand tenminste niet nóg erger is geworden dan hij was en vestigt de aandacht dan maar zoo gauw mogelijk op volgende pagina's. Het eene blad glijdt me door de vingers na het andere, tenslotte krijg ik De Telegraaf te pakken Zondag 11 September. Na de lezing van de andere kranten weet ik, wat er aan de hand is in de wereld en ik laat me dus niet misleiden door de groote en sensatie-wekkende koppen" op de eerste pagina. Snel sla ik de bladen om, 'n plaatje trekt mijn aandacht, 'n teekening, 'n puzzle óók nog ergens een berichtje en dan valt mijn blik op de advertentie rubrieken. De koffie smaakte goed, het koekje was zoet en dan komt zelfs eenJjour- nalist er toe om de annonces niet alleen te bekijken en hun opbrengst te schatten maar ze ook te lezen. Ik zie de rubriek „Gevraagde betrek kingen". Mijn Zondagsstemming'daalt een beetje. Die aanhoudende en af schuwelijke werkloosheid nietwaar.. Ik léés. Hé, die advertentie is van 'n W e e n e r, 40 jaar, prima vakman met eerste klas referenties.... enz. Stakkerddenk ik. Natuurlijk zoo'n uitgedrevene, die nou wanhopig een baantje zoekt in een ander land, waar het óók geen vetpot is. Ik lees verder. Typisch, alweer een Weener. „Aanbiedingen onder „Beste Referenzen" aan Brauo, Wien I, Strobelgasse 2". 't Is toch wel érgMijn Zondags stemming zakt dieper. Ik bekijk nu systematisch den in houd van alle annonces en onder wijl mijn stemming van den dag steeds sneller daalt ik begin een statistiekje in elkaar te zetten. Ziehier het resultaat: In de rubriek „Gevraagd Handels betrekkingen" van het Nederland- sche dagblad voornoemd, vond ik een totaal van 12 annonces, van deze waren er 9 gesteld en ingezon den door Weensche werkzoekenden. De meesten dezer duiden zich als Joden aan, de overigen zijn waar schijnlijk óók Joden. De rubriek aanbiedingen van kan toor personeel bevatte slechts 1 an nonce, ze was van een Weensche. De rubriek aanbiedingen van huis houdelijk personeel telde 7 adverten ties, 5 dezer waren van Weensche werkzoekenden. Tenslotte kwam ik tot de lectuur der huwelijksannonces. Het sluiten van een huwelijk is voor velen het ultrum remedium om aan een baantje, althans aan een onderdak te komen. In het meergenoemde Zondagoch tendblad hadden zich in 6 annonces 7 huwelijksgegadigden gemeld, 6 dezer waren Weenschen, de 7e was een Zwitser Deze Zondagochtendlectuur had op mijn stemming de uitwerking, welke het aanhooren van 'n serie vloeken in de kerk er op zou hebben gehad. Nou beschouw ik het geval eens niet uit den economischen gezichts hoek, hoezeer uit de serie annonces ook moge blijken, dat het vluchte lingenvraagstuk 'n zaak van groote beteekenis is voor de economische en cultureelepositie van ons eigen volk. Ik wil voor het oogenblik wijzen zen op het ten Hemel schreiende feit, dat tienduizenden menschen, die van geslacht op geslacht Duitschers van nationaliteit zijn geweest, wor den uitgedreven, onterfd, beroofd alleen omdat ze van Joodsch ras zijn door lieden, wier Führer den naam van den Almachtige voortdurend in den mond neemt en zich achter de „Voorziennigheid" dekt, als hij de eerste en voornaamste wetten der liefde en barmhartigheid onder de laarzen van zijn gepeoe-knechten laat vertrappen. Ik wil er op wijzen, dat dezelfde man, die de Duitsch sprekende, van Duitsche nationaliteit zijnde Joden zóó mishandelen laat, dat ze radeloos over de wereld rondzwerven om een toevlucht te zoeken te Neurenberg den „Schepper" aanriep, den „Al machtige" en wederom de „Voor zienigheid", om aldus zijn gehoorde heiligheid te suggereeren van een opdracht tot „verlossing" van drie en een half millioen Sudeten-Duit- schers, die... door niemand een haar worden gekrenkt, als ze zich schik ken naar de wetten des lands, méér vrijheid genieten dan hun rijksduit- sche stamverwanten en hun cultu reele zelfstandigheid slechts voor het aanvaarden hebben uit toegestoken handen. Ontzettende weerzin komt in je op, als men denzelfden man, die de Joden uitdrijft na ze te hebben uit gekleed, bovendien een verwijt hoort richten tot het land, dat in het oude Joden tehuis der wereld, in Palestina, een plaats inrichtte voor de vervolg den. Wie des Zondags wil leven in een Zondagssfeer, moet dien dag geen kranten lezen. Voedselvoorziening in oorlogstijd. Maatregelen inzake bevoor rading. De sombere internationale toestand noopt onze regeering tot 't treffen van voorzorgsmaatregelen van ver schillenden aard. Natuurlijk heeft onze regeering reeds militaire voorzorgen getroffen, maar zij is terecht van meening, dat daarnaast niet gemist mogen worden de maatregelen ten behoeve van de economische weerbaarheid van het land. Daarom heeft zg bij Koninklijke boodschap van 12 dezer een ontwerp van wet ingediend, houdende voor ziening ten behoeve van voedsel voorziening in tijden van oorlog of oorlogsgevaar. De bedoeling ervan is, om in afwachting van een nadere wettelijke regeling, de mogelijkheid te openen tot het treffen van voor- loopige maatregelen inzake bevoor rading. Het ontwerp van wet heeft de volgende drie artikelen Artikel 1. Van de bevoegdheden, bij of krachtens de landbouw crisis- wet 1933 aan Ons en aan Onzen met de zaken van den landbouw belas ten minister verleend, kan mede worden gebruik gemaakt ten te- hoeve van de voorbereiding van de voedselvoorziening en de voedsel voorziening zelve in tijden van oor log, oorlogsgevaar of andere buiten gewone omstandigheden. Artikel 2. Uitgaven, welke strek ken ter uitvoering en handhaving van uit deze wet voortvloeiende maatregelen en voorschriften komen niet ten laste van het landbouw crisisfonds, bedoeld in artikel 2 van de landbouw-crisiswet 1933. Artikel 3. Deze wet treedt werking met ingang van den dag na dien harer afkondiging en zal door Ons op een nader door Ons te be palen tijdstip, doch uiterlijk op 31 December '39, worden ingetrok ken. Aan de memorie van toelichting ontleenen wij het volgende Reeds de laatste groote oorlog heeft zoowel voor de belligerenten, alsook voor de neutralen aangetoond, tot welke groote tekorten aan goe deren van verschillende soort de afgesneden import geleid heeft. Met name baarde in ons land, dat voor een groot deel van den invoer uit het buitenland afhankelijk is, de voedselvoorziening in de mobilisatie jaren groote zorg. De ervaring, in deze oorlogsjaren opgedaan, gepaard aan de voorzorgsmaatregelen, welke in andere landen in en buiten Europa reeds zijn getroffen, heeft de regee ring aanleiding gegeven ook aan de econ. verdedigingsvoorbereiding de volle aandacht te schenken. Een ontwerp van wet betreffende deze economische verdedigingsvoorberei ding, dat onder meer beoogt aan de regeering de bevoegdheid te geven de vooi raadvc rming te bevorderen of te gelasten, is dan ook in voor bereiding. Hoewel mét spoed aan de verdere voorbereiding voor de indiening van dit wetsontwerp wordt ge werkt, noopt de huidige interna tionale toestand de regeering echter thans reeds maatregelen te nemen ter voorziening in de behoeften van de bevolking in tijden van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitgewone omstandig heden. In het bijzonder doet de nood zaak daartoe zich gevoelen voor wat betreft het aanleggen van grondstoffenvoorraden voor de voed'ng van mensch en dier. Aangezien gebleken is, dat op sommige tijdstippen de voorraden van eenige onmisbare voedings producten hier te lande van onvol doenden omvang waren, acht de regeering en wel in de eerste plaats de minister, die meer in het bijzonder aansprakelijk is voor een richtige voedselvoorziening, het niet langer verantwoord te treffen van maat regelen, om tot een verplichte voor- raadvorming te kunnen geraken, tot een later tijdstip, i.e. het in werking treden van bovenbedoelde wet uil te stellen. De regeering ontleent tijdelijk haar bevoegdheid daartoe aan de Land- bouw-Crisiswet, uiterlijk tot 31 Dec. 1939. Naklank van de Deterding- transactie. Dezer dagen heeft naar aanleiding van de nog bestaande verschillen in zake de uitvoering van de z.g. „transactie Deterding" een bespre king plaats gehad, waarbij tegen woordig waren de ministers dr. Colijn en mr. Steenberghe en de heeren Dr. Deterding en ir. Louwes. Er werd volledige overeenstemming bereikt. Zooals men weet, ging het hierbij vooral om de vraag, of kon worden aangenomen, dat de eerste bespre kingen van den heer Deterding met de Nederlandsche regeering in dien geest waren gevoerd, dat dr. Deter ding met recht aanspraak kon maken op berekening van de laagste prijzen voor 't buitenland. In voorgenoemde bespreking is komen vast te staan, dat de ziens wijze van den heer Deterding iu dezen juist is geweest. Doordat een afspraak in dezen geest aan de uit voerende instantie, het toenmalige departement van landbouw en visscherij en de daaronder ressor- teerende crisiscentrales, niet bekend was, heeft zich het misverstand voorgedaan. Men is brj deze bespreking tot al- geheele overeenstemming gekomen. Ook wat betreft het eenige nog resteerende practische verschilpunt. Op verzoek van dr. Deterding wor den in dit stadium daaromtrent geen verdere mededeelingen verstrekt. Wij hebben in deze mededeeling een zin vet laten drukken. Het departement van Landbouw wist er niets van Meer zullen we er maar niet van zeggen. En een punt zetten achter dit donker gepruts Pater J. Dito O.P. voorzitter van den K.R.O. In de vergadering van het hoofd bestuur van den K.R.O.Maandag avond te Hilversum gehouden, is met algemeene stemmen tot voor zitter gekozen, zulks ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overigden van pastoor L. H. Perquin O.P. z.g., Pater J. Dito O. P. Opbrengst der Posterijen. De opbrengst der P.T.T. in de eerste zeven maanden van dit jaar is geweestpostergen 19.3 millioen telegrafie 2.1 millioen, telefonie na genoeg 16 millioen, postchèque- en girodienst 4.6 millioen, te zamen ruim 42 millioen of f 322.880 minder dan in hetzelfde tijdvak van 1937. Beneden het vorig jaar bleven posterijen met ruim een millioen, telegrafie met bgna 2 ton. Boven het vorig jaar gingentelefonie met 8.6 ton en postchèque en girodienst met een groote halve ton. Geen Lutine-goud. Ook de Karimata heeft den strijd om het goud van de Lutine op moe ten geven. De Karimata is naar de werf te Kinderdijk gesleept. Het ligt niet in de bedoeling, dat de Karimata de poging, om het Lutine-goud te bemachtigen, zal hervatten. Herziene Omzetbelastingwet. In het staatsblad no. 482 is een Kon. besluit opgenomen, waarin wordt bepaald, dat de wet van 26 Augustus 1938 tot herziening der omzetbelastingwet 1933 en wijziging der algemeene wet van 26 Augustus 1822 in werking treedt met ingang van 1 October a.s. met uitzondering echter van het eerste lid van art. XII der wet van 23 Augustus j.l. betreffende het bijzonder invoerrecht. VENRAY, 17 Sept. 1938 Gewestelijke Sociale Cursus. Begin October vangt weer de Gew. Soc. Cursus aan, waarmee de vorige winter een begin is gemaakt. De wintertijd is nu niet alleen een tijd van binnenzitten, maar nog veel meer een tijd om zgn eigen ontwikkeling eens terdege te verzorgen. En deze kunnen we toch allen gebruiken. Daarom moest deze School eigen lijk geen reclame noodig hebben. Het nut daarvan ziet ieder wel goed in. Kort en bondig gezegd is haar doel Als instelling van de R.K. Werk liedenvereniging wil zij vooral haar, en speciaal de jongere van haar leden de noodige ontwikkeling geven die zij noodig hebben en hun klaar maakt om een eventueele leiders functie te kunnen volbrengen. Naast georganiseerde arbeiders kunnen ook leden van de Jonge Boeren hieraan deelnemen. Les wordt gegeven in Godsdienst, Geschiedenis, Economie en Neder landsche Taal, dus in zeer prac tische vafaken. Cursusgeld kan geen bezwaar zgn (10 cent per week). Nieuwe cursisten kunnen zich als nog opgeven bij Kapelaan Kuepers, Ant. Stevens of bij de leeraren J. Dinjens, L. Kraykamp of Fr. Peters, die tevens de gewenschte inlichtin gen verstrekken. Ook zullen de oude cursisten U graag een en ander inlichten. Opgave kan ook gedaan worden op een vergadering der Werkliedenvereniging. Doet er uw voordeel mee. Missieloterij-tentoonstelling. In de tooneelzaal van „Huize St. Servatius" zgn momenteel de prgzen tentoongesteld bestemd voor een loterij ten bate van de missie der Broeders van Liefde te Poerworedjo (Java). Voor deze loterij werd op 28 Aug. 1938 toestemming verleend door B. en W. te Venray. De opbrengst komt ten goede aan het Javaansche jeugd werk. Er zijn meer dan honderd prgzen, meestal producten van Ja vaansche volkskunst. Voor iedereen is deze tentoonstelling gratis toe gankelijk, Kinderen beneden de 14 jaar zonder geleide worden niet toe gelaten. De zaal is geopend a,s. Zondag tusschen twee en zeven uur namiddag. Tevens zal er gelegenheid zijn tot het koopen van loten (0,25 ct. per lot). De trekking zal geschieden ver moedelijk 20 October a.s. De uitslag der trekking wordt bekend gemaakt in Peel en Maas. Inschrijving voor den dienstplicht. De Burgemeester van Venray herinnert de in 1920 geboren manne lijke personen aan hun verplichting om zich in de maand October a.s. ter inschrijving voor den dienstplicht aan te geven. Voor de inschrijving zal speciaal zitting worden gehouden op 4 October (letters A tot en met K) en op 5 October (letters L tot met Z) telkeDs van 9 tot 12 uur v.m. en van 2 tot 4 uur nam. Trouwboekje der ouders moet worden medegebracht. Voor nadere inlichtingen zie men de publicatie ten P.aadhuize of ver- voege men zich ter secretarie. Venray 13 Sept. 1938. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. KIESWET. Stemmen bij volmacht. Burgemeester en Wethouders van Venray vestigen de aandacht op het bij de van 21 Juni 1928 ingelascht artikel 4a der Kieswet, luidende als volgt: „De kiezer is, met inachtneming van het in deze wet bepaalde, be voegd bg volmacht te stemmen, in dien zijn beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of althans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin de stemming ge woonlijk valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, mits zijne afwezigheid, Indien hij gedurende het tgdvak of de tijdvakken, waarin hg aldus werkzaam is, een of meerma len in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt. Mede is, met inachtneming van het in deze wet bepaalde, bevoegd bg volmacht te stemmen, de vrouw, welke, gehuwd met een kiezer, die voldoet aan de in het vorige lid ge stelde voorwaarden, met haar man, in verband met diens beroep of werk zaamheden, afwezig pleegt te zgn." Bg het gewijzigde artikel 7 der Kieswet is bepaald, dat men, ten einde op de kiezerslijst te worden aangewezen als bevoegd om bij vol macht te stemmen, een daartoe strekkend met redenen omkleed ver zoekschrift aan het Gemeentebestuur moet indienen in het laatste kwar taal van het voorafgaande jaar. Voor de kiezerslijst 1939/1940 (d.i. de lijst, welke op 22 Februari 1939 wordt vastgesteld en geldig is van 1 April 1939 tot en met 31 Maart 1940) zullen dergelijkeverzoekschrif ten dus moeten worden ingediend tusschen 1 October en 1 Januari a.s. Formulieren voor deze verzoek schriften zijn vanaf 15 September tot en met 31 December a.s. koste loos verkrijgbaar ter gemeente-Se cretarie, alwaar tevens nadere in lichtingen worden verstrekt. Venray, 14 September 1938. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN De Secretaris, VAN HAAREN.

Peel en Maas | 1938 | | pagina 1