•Weekblad voor VENKAY, HOEST en Omstreken. AlleenBoter is boter „VENRAY" boter Kinderverlamming. De Oranjefeesten in Venray. Zaterdag 10 September 1038 Negen en vijftigste Jaargang No 37 PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS 1—8 regels 60 ct Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY I Abonnementsprijs per kwartaalvoor Venray 65 et per regel 71/, ct. Bij contract groote reductie Telefoon 51 Giro 150652 buiten Venray 75 ct. Afz. nummers 5 ct is zeer fijne boter Onze Lieve Vrouw „Behoudenis der Kranken" OOSTRUM. Een weinig bekende en gekende ziekte. Geen reden tot bijzondere ongerustheid. Wél tot voorzichtigheid. 't Lijkt me nultig om iets te zeggen over een ziekteverschijn sel, dat in deze dagen velen als een spookbeeld verontrustde kinderverlamming. Ik ben geen dokter, nog min der een kwakzalver en ik zal dus geen geleerde en geen schijn geleerde medische wetenschap aanvoeren, ik heb nagegaan wat er omtrent aard en karakter dezer ziekte alsmede omtrent haar gevolgen is komen vast te staan. Immers, er begint zich onrust onder het publiek te openbaren door het feit, dat de kinderverlamming in ons land een steeds duidelijker epidemisch karakter krijgt én omdat men van deze ziekte zoo weinig weet. Deze onrust lijkt voorloopig nog maar weinig gemotiveerd want de besmettingskans is slechts miniem. Bedenken we, dat er b.v. ook eiken dag in ons land verscheidene kinderen wor den aangeieden en dat er van dezen een zeker percentage aan de gevolgen overlijdt. Laten we daarom ons denken beheerschen door de gedachte, dat ons kind regelmatig aan de gevaren van den weg blootstaat Weineen We doen natuurlijk ons best om de kinderen te leeren, hoe ze zich op de straat hebben te ge dragen, maar overigens kunnen we niet anders doen dan het beste ervan hopen. Het aantal verkeersongevallen moge groot zijn, de persoonlijke gevaren- kans is gering. Welnu, de dagelijksche nieuwe ziektegevallen der kinderverlam ming zijn niet veelvuldiger dan het aantal verkeersongelukken. Tot heden althans niet. Er is veel reden tot voorzich tigheid geen reden is er voor overdreven schrik of vrees. De kinderverlamming is niet alleen een voor het publiek weinig bekende ziekte, ze is helaas ook tevens een nog niet volledig g e k e n d e ziekte in de medische wetenschap. Om het anders te zeggen men weet er lang niet alles van 1 Vroeger kwam de kinderver lamming nog maar weinig voor Het eerste epidemische optreden ervan werd beschreven door Medin te Stockholm. Men spreekt wel van de „ziekte van Heine- Medin". Ze wordt verwekt door een uitra-visibel-virus, een smetstof, welke de bacterie-dichte filters passeert. De smetstof heeft een buitengewone vitaliteit (levens kracht); ze verspreidt zich zeer gemakkelijk, is in staat om maan denlang buiten het lichaam voort te leven, is uitstekend bestand tegen koude, zelfs tegen bevriezen en tegen uitdroging. Waarom tijdens een epidemie betrekkelijk weinig personen worden aangetast, niettegenstaan de de gemakkelijke verspreiding van de smetstof en dezer vitali teit, is nog niet geheel duidelijk. Sommigen verklaren dat door een onderscheiding van de smet stof in bijzondere typen, zwakke vormen anderen zijn van mee- uing, dat de meeste menschen onvatbaar zijn geworden door een vroeger doorstane en onge merkt voorbijgegane infectie. Daaraan verbinden deze laatsten de conclusie, dat de ziekte vooral jonge kinderen veelal van beneden 4 a 5 jaar in ernstige mate aantast. Feit is, dat kinderverlamming het woord zegt het reeds vooral onder kinderen voor komt en bij personen van boven 40 jaar slechts bij hooge uit zondering. De huidige epidemie heeft ook vele jongelui tot haar slachtoffers gemaaktin Gro ningen werden de vorige week nog drie ziektegevallen (op één dag) vastgesteld van mannen in den leeftijd van 26—28 jaar. Een merkwaardige en min of meer verontrustende bijzonder heid der kinderverlamming is, dat de laatste jaren van een merkbare uitbreiding kan worden gesproken. In de Vereenigde Staten telde men omstreeks 5000 gevallen in 1910, terwijl in 1927 dit aantal was gestegen tot 29.000, waar onder 6000 met doodelijken afloop ln Europa vindt mer de ziekte vooral in Scandinavië, en men kan wel zeggen, dat sinds 1926 er overal in Europa, nu en dan epidemiën oplaaien. In de noordelijke landen van Europa treft men ze nochtans vier maal zooveel aan als in de zuidelijke. In ons land heeft de kinderverlamming zich nimmer zóó veelvuldig voorgedaan als thans. De kinderverlamming heeft zich waarschijnlijk ook reeds vóór 50 jaar geleden geopenbaard, maar men was zich toen haar besmet telijkheid nog niet zoo bewust, De ziekte werd toen zonder meer beschouwd als een aandoening van het ruggemerg met als ge volg typische verlammingen. Gewoonlijk begint de ziekte met weinig bijzondere klachten van algemeen ziek zijn er is meestal een sterke neiging tot zweeten en een groote overge voeligheid voor prikkels. In het verloop van eenige dagen ont wikkelen zich min of meer uitge breide verlammingen, afhankelijk van den hoofdzetel der ontste kingsverschijnselen in het cen trale zenuwstelsel. Het is van groot belang, dat de ziekte tijdig wordt onderkend, n.l. vóór zich de typische ver lammingsverschijnselen aan armen en (of) beenen hebben vertoond. Wie voor griepachtige verschijn selen anders geen dokter bij een kind deed komen, doe dat thans wel, want deze verschijnselen zijn vrijwel gelijk met de eerste verschijnselen van kinderverlam ming. Typische kenmerken bij deze laatste zijn vaak nog: ge zwollen, glazerig staande oogen in het vroegstadium blijkt ook veelal het z.g. kniereflex opge heven. De eerste behandeling bestaat uit seruminspuitingen en zoo mogelijk röntgen- bestraling van het ruggemerg. Het verloop der ziekte is zeer wisselend. We vonden de geval len met doodelijken afloop op ongeveer 25 pet. getaxeerdvan de overigen houdt slechts onge veer 25 pet. geen blijvende nadeelige gevolgen. Deze nadee- Iige gevolgen bestaan uit blijvende verlamming van spiergroepen door orthopaedisch ingrijpen (spier- en peestransplantaties) kunnen de restverschijnseien soms worden geminiseerd. Tegenwoordig past men ook een z.g. electrische nabehandeling toe. Ik herinner er hierbij terloops aan, dat de president van de Ver. Staten, Roosevelt, in zijn jeugd aan de kinderverlamming heeft geleden. Jaren lang daarna kon hij zich niet verplaatsen, maar door zijn geweldige wils kracht en orthopaedisch ingrijpen, leerde hij, gesteund door een bepaald corset en met gebruik making van stokken, weer toopen. Het staan is hem echter niet goed mogelijk; meestal gebruikt hij ook een speciaal gecon- strueerden stoel. Naar 'n doelmatige methode van genezing der kinderverlam ming is de wetenschap nog steeds zoekende, maar zij is thans ongetwijfeld op den goeden weg. Men bereikt vaak reeds goede resultaten met sera, welke uit de smetstof van reconvalescenten wordt bereid. Preventieve inentingen worden nog niet gegeven. Wel worden er goed verloopende proeven ge nomen met een preparaat van Kolmer, bestaande uit een door natrium ricinolaat afgezwakt serum. Ook andere dergelijke proeven (o.m. van Parker) ver- loopen hoopgevend voor de toe komst. Hoe kunnen we de ziekte voor komen Er is natuurlijk geen enkele afdoende manier om deze immers besmettelijke ziekte te voorkomen, maar we kunnen de noodige voorzichtigheid betrachten. Som mige onderzoekers zijn van oor deel, dat de besmetting door het maagdarmkanaal zou tot stand komenb.v. door het drinken van melk, waarom dan ook wordt toen Maandagavond om half negen Venraysch Harmonie met een vroo- lijke Taptoe door de straten, welke een groote en plezierige massa van jeugdige Venrayers verlokte de mu zikale wandeling mee te maken, en op de Markt een rondedans te houden. In Hotel de Zwaan vergaderdein- middels het Oranje-Comité, om de laatste eventueel nog noodige ofge- wenschte schikkingen te treffen en waar tevens de deskundige Jury voor den Etalagewedstrgd verslag uit bracht van hare beslissingen, big monde van den Z. E. Pater Briels, die vooraf opmerkte dat door het vele eri keurige werk en zorg aan de Etalages besteed, de keuze der Jury niet gemakkelijker geworden was. Met algemeeue stemmen waren door de Jury de volgende beslissin gen genomen: Eerste Prijs: H. Messemaeckers, P. v. Opbergen-Houba, Chr. Goumans, K. Wijnen, Fa Vollebergh; Tweede Prijs: V. Pyls, Goumans- Rutten, H. Poels-Kellenaers, Fa. Gebr. Jeuken; Derde Prijs: J. Poels-Janssen, P. Oudenhoven, H. Camps, Janssen. Goossens, P. Hendriks; Eervolle vermelding: Jean Lem- mens, V. Fonck, G. v. d. Bosch. Van het onderscheidingsteeken Ne- derlandsch Fabrikaat werden toe gekend de eerste prijs aan H. Mes semaeckers en Fa. Vollebergh, ter wijl een eervolle vermelding ver wierven Fa. Wgnen, V. Pyls en Goumans-Rutten. De Voorzitter van bet Oranje- Comité, Dr. Sala, die de Jury-Com missie ter vergadering had verwel komd, dankte deze Commissie voor de wijze, waarop zij haar taak had opgevat en uitgevoerd slechts let tende op de normen voor de keuring Inmiddels had een algemeene Oranjeviering zich meester gemaakt van de Venrayers, die Dinsdagmor gen reeds om 5 uur gewekt werden aangeraden ten tijde van een epidemie geen ongekookte melk te gebruiken bij wijze van voor zorgsmaatregel. Ook wordt het (tijdelijk) onge schild nuttigen van fruit ontraden. Van groot belang is het, dat men de kinderen zich niet door spel of anderszins te zeer laat vermoeien, omdat over vermoeidheid de vatbaarheid der kinderen voor allerlei infecties verhoogt, in den loop eener infectie wordt de smetstof uit het lichaam voornamelijk uitgescheiden door de slijmvliezen van neus en keel en door de speekselklieren. De neus-keel secretie is dan ook inderdaad besmettelijk, en kan gevaar opleveren voor de omge ving. Vandaar dat het te ontraden is om, zoolang de huidige epidemie aanhoudt onnoodige kir.dersamen- komsten te beleggen. Is de ziekte eenmaal in een bepaalde plaats geconstateerd, dan moet tijdelijke sluiting der scholen worden over wogen, daar er dar. waarschijnlijk reeds meerdere smetstofdragers zijn. Md. Het Oranje-Comité, dat zich dagen van te voren had ingespannen, om Venray een waardig Oranjefeest te doeu vieren, heeft zijn moeite en inspanning beloond gezien. Het weer hield zich goed en dapper vocht het Oranje-zonnetje om een plaatsje aan het uitspansel, welk plaatsje zg echter niet steeds be houden kon. De uitgestoken nationale vlaggen, de versieringen van huizen, pleinen en straten, gaven de kom van Venray een feestelijk aanzien door een reveille in de straten door de tamboers der Schutterijen St. Anna en Zandakker, die zich zoo goed van hun taak kweten dat het wel tot allen zal doorgedrongen zijn, dat de aangebroken dag geheel in het teeken van Oranje stond, zoodat velen konden genieten van de feest muziek die vanaf de Kerktoren reeds om 6 uur door Venray's Harmonie ten gehoore gebracht werd, waarna om 7 uur de krachtige kanonschoten zelfs doorgefourneerde langslapers uit de veeren haalden. Om 9 uur had er in de groote Kerk van Ven ray een plechtige H. Mis plaats, welke werd opgedragen door den H. E. Heer Deken Berden met as sistentie der 3 Eerw. Heeren Kape laans, waarbij in het Hoogkoor had den plaats genomen de Leden van den Gemeenteraad, de Leden van het eere-comité en Oranje-comité, terwjjl de Ed. Achtb. Heer Burge meester op een fraaien bidstoel had plaats genomen. Om 10.30 had op de Groote Markt een door een groote menigte bijge woonde aubade plaats door de jeugd organisaties, mannenkoor en school kinderen, met medewerking van Venray's Harmonie. Als voorzitter van het Oranje- comité voerde Dr. H. Sala vooraf het woord tot den Burgemeester, als vertegenwoordiger van H.M. de Koningin en bood namens het geheele Venraysche volk de beste gelukwen- schen aan, die in het hart van elk gemeentenaar leeft voor onze ge liefde Koningin en het dierbaar Oranjehuis. Evenals in 1918 staat nu ook Venray dicht bij Hare Majesteit en vurig hopen we allen, dat God geven zal, dat Zij nog vele jaren zal regeeren in voorspoed en vrede, daarbij gesteund door een rechts Kabinet. Met een driewerf aangehe ven hiep-hiep-hoera, overgenomen door de aanwezigen, sloot spreker zijne rede. Hierna voerde de Edelachtb. Heer Burgemeester Mr. JaDssen het woord, die gaarne bij dit 40-jarig Regeerings- jubileum van H.M. de Koningin als Haar vertegenwoordiger de hulde in ontvangst nam, die blgkbaar zoo geestdriftig en spontaan tot uiting kwam. Spreker herinnerde eraan, dat ongetwijfeld allen zoo juist in het plechtige H. Misoffer hartelgk ge beden hebben voor H.M. de Koningin. Hij dankt den Voorzitter van het Oranje-Comité voor de hartelijke woorden, zoo juist gesproken en zegt, dat deze dag is een dag van bijzondere beteekenis voor Vorsten huis en Vaderland, waarbij onge twijfeld de gevoelens van vreugde en dankbaarheid alle onderdanen be zielen zullen. Moge de Oranjezon ons in de toekomst blijven beschijnen, zooals in het afgeloopen 40-jarig tijdperk tot heil en geluk van Vorstenhuis, Volk en Vaderland. Met vertegenwoordigers van andere Ge meenten zal dadelijk ook onze deputatie naar Amsterdam vertrek ken om deel te nemen aan het défilé, dat daar met alle Gemeente vlaggen vlaggen voor H.M. de Koningin zal gehoudei worden. Steek onze Gemeentevlag fier omhoog, Ver tegenwoordigers onzer Jeugdorgani saties, nijg de vlag ter begroeting van H.M. de Koningin op dat ont roerend moment. Toon ook daar onze genegenheid, liefde en trouw aan onze geëerbiedigde Landsvrouwe, maar toon ook onze kracht, die in Venray volop leeftals het moet. Neem dan de vlag, Deputatie, vertolk onze dankbare hulde aan H.M. de Koningin Moge Gods rijkste zegen blgven neerdalen op H.M. de Konin gin tot heil van volk en vaderlanc. Een machtig „Hoera" steeg hierna uit aller harten omhoog, waarna de Voorzitter der Deputatie de Ge meentevlag uit handen van den Edelachtb. Heer Burgemeester over nam onder het uitspreken van den dank, die de leden der Deputatie bezielde, voor de vereerende opdracht Venray voor H.M. de Koningin te vertegenwoordigen. Evenals in 1918 zal ook deze Deputatie uiting geven aan hare oprechte liefde en ver knochtheid aan het Oranjehuis en zal zg beloven pal te staan in hare gevoelens van liefde voor H. M. en Oranjehuis. Met eenLang leve Hare Majesteit, sloot Spreker. Om half 12 had een plechtige zitting van den Gemeenteraad plaats, waarbij met meerdete notabelen aanwezig waren de leden van het Eere-Comité, de leden van het Oranje- Comité en de Eerw. Heeren Geeste lijken en Oversten der Venraysche Gestichten. In deze vergadering sprak de Voorzitter over de histo rische verhouding van het Oranjehuis ten opzichte van het Vaderland en en hoopte dat dit Vorstenhuis nog jarenlang onder Gods mildsten zegen zou regeeren tot heil van Volk en Vaderland. Hierna werden aan H. M. de Koningin en H. K. Hoogheden Prinses Juliana en Prins Bernhard huldi gingstelegrammen verzonden Inmiddels was op straat en café's de feestvreugde reeds begonnen en heerschte alom een voorbeeldige Oranjevreugd. In den middag werd om 2 uur een grootsche optocht samengesteld, waartoe alle Parochies van Venray en alle sociale en cultureele ver- eenigingen deelnamen. Het was tref fend om te zien met hoe grooten loffelijken ijver gewerkt was om de eersten te zijn in dezen schoonen strgd, die echter tegelijk de Jury voDr een zware taak stelde. Vele wagens waren origineel en gaven staaltjes van echte kunst. De uitslag der Jury-beslissing gaf aan. dat de wagens van het St. Annagesticht, Leunen, Castenray en Heide een eersten prijs verwierven, de wagens van Merselo, Oostrum, Oirlo en Handboogschutterij Diana een tweeden prijs, de wagens van het St. Servatiusgesticht, Klooster Jerusalem en Ysselsteyn een derden prgs, terwijl de Jonge Middenstand en de Studentenclub St. Bernardus een eervolle vermelding verwierven. Van de groepen verwierven Rui- terclub Venray en Schutterij St. Anna een eersten prgs, de Verken ners en Venray Vooruit een tweede en Vrgw. Landstorm en Schutterg Het Zandakker een derde prijs. Waar duizenden van het mooie schouwspel geprofiteerd hebben, zal het wel niet noodig zijn om den optocht nog te beschrgven en meenen we te kunnen volstaan met onze gelukwenschen met het behaalde prachtige succes De diverse wedstrijden en uitvoe ringen der Ruitervereenigingen - trok- Ken aller aandacht en belangstelling en werden besproken in hun kansen op prijzen terwijl de supporters hun favorieten algemeen aanvuurden. Ten slotte bleken prijswinnaars: Carousselrijden1 Castenray, 2 Ysselsteyn. 3 Merselo. Individueel springenle Dinghs, 1 Poels. Dinghs, 2 Claes, Smeets, Willems. Patrouille springen1 Castenray, 2 Ysselsteyn, 3 Merselo. De beste commandantFleurkens en Rambaghs. Défilé1 Castenray, 2 Ysselsteyn, 3 Merselo. De Volksspelen voor de volwasse nen hebben in het algemeen jammer genoeg, niet die belangstelling onder vonden, die deze om de vele mooie en practische prijzen verdiend had den. De navolgende prijzen werden be haald Hardloopen 500 M. 1 M. Custers, 2 H. Gerrits, 3 A. Verbeek, 4 Jos. Wijnhoven, 5 F. Laurensse, 6 H. Basten, 7 H. Camps, 8 F. Driessen. Hardloopen 1500 M. 1 M. Custers, 2 Cor Janssen, 3 Jos Wijnhoven, 4 Ant. Verbeek, 5 P. v.d. Munckhof, Fietswedstrgd. 1 J. Swachöfer, 2 H. Kerjzers, 3 J. Gerards, 4 Sasse, 5 H. Goumans, 6 Jan Poels. Sprietloopen 1 J. Goumans, 2 J. v. Gerven, 2H. Camps, 3 Steerneman, 4 C. Janssen 5 H. Verbeek, 6 H. Ajts. Hoogspringen kleinen 1 P. v. Aarssen, 2 Th. Wintels, 3 Goumans, 4 H. Arts, 5 P. Wijnhoven, Hoogspringen (grooten). 1 M. Custers, 2 J. v. Gerven, 3 H. Zingel, 4 J. Wijnhoven, 5 Cor Janssan. Plankrijden.: 1 J. Gerrats, 2 W. Wijnhoven, 3 H. Camps, 4 H. Gerrats, 5 M. Steer neman. Hindernisloopen. 1 C. Janssen, 2 H. Gerrats, 3 P. vd. Munckhof, 4 P. Wijnhoven, 5 A. Verbeek, 6 B. v. Aarssen. Mastklimmen 1 J. Keyzers. 2 Jacobs, 3 J. Da niels, 4 W. Hendriks, 5 J. Swinkels, 6 N. Hendriks, Ant. Janssen, 7 M. Siebers, 8 H. Janssen, 9 B. v. Aars sen, 10 Verheyen, 11 J. Wijnhoven, 12 Jac. Hendriks e.a. Nadat dit programmagedeelte was afgewerkt, verspreidde men zich over de versierde straten en ver lichte pleinen, waar muziekgezel schappen uit Leunen en Merselo een mooi concert gaven en de dans gelegenheden zeer druk bezocht werden. In café's en hotels was een geanimeerd bezoek en tot sluitings uur was er echte vreugde. Hiermede kwam het einde van den eersten dag en kon men zich na een flinke nachtrust voorbereiden op den tweeden dag, welke, voor wat de openbare feestelijkheden betrof, meer aan de kinderen was toebedeeld. Om twee uur kwamen van geheel Venray de kinderen der Lagere Scholen onder leiding van het Onder wijzend Personeel te samen voor een algemeen Bloemencorso. Wat een mooi gezicht was het, al die met Oranje getooide blijde kinde ren te zien. En wat was er een werk gemaakt van versieringen van wagentjes, rijwielen en autopeds. Wat gaven al die nationale vlaggetjes het geheel een kleur en fleur. Het geheel was dan ook een nooit te vergeten aanblik. De prijzen van het Bloemencorso werden door de Jury toegekend als volgt1. Schim v. d. Loeff2. Theuws, S. Claessens, Bloemen, Vercauteren, 3. van Gogh, Linssen, Kessels, 4 v. d. Water, v. d. Vorle. Versierde rgwielen: 1. v. Aarssen, Vollebergh, Michels Oirlo, 2. Kunstier, Hootsmans, Peters, 3. H. Hendriks, v. d. Laar, Verheyen, P. Janssen, Sassen, 4. P. Geurts, Spee, Geurts, P. Janssen. Autopeds1. Derksen, Pluym, Voermans, 2. Jeurissen, Hendriks, 3. Tacken, Camps, v. d. Tillaart. Troostprijzen van Aarssen, Jans sen en Henskens. De optocht kwam ook op de Groote Markt voor het Stadhuis, waar de Edelachtb. Heer Burgemeester Mr. Janssen met Dr. Sala als Voorzitter van het Oranje-Comité aanwezig waren. Ook de Deputatie, welke inmiddels uit Amsterdam met de Gemeente- vlag was gearriveerd, thans versierd met een Oranje-herinneringswimpel, was aanwezig om deze vlag weer ter hand te stellen aan den Edel achtb. Heer Burgemeester. Hier werden mooie toespraken gehouden door den EdelAchtb. Heer Burgemeester, Dr. Sala en den Heer Colsen als leider der Vlagdeputatie, waarna de optocht verder ging om te komen op het Sportterrein, om na een tractatie op krentenbollen, chocolade en een welwillend door de Zuivelfabriek Venray verstrekte IJsco met animo te beginnen aan de vele speleD, waarvoor mooie prgzen en prgsjes waren uitgeloofd. De diverse uitslagen waren Hindernisloopen (kleinen) 1 Jo Kusters, 2 H. Pecers, 3 Piet Janssen, 4 Harry Noijen, 5 Piet Thielen, 6 Martin Willems, 7 Giel van Lieshout, 8 Harry Trynes. Hindernislopen (groten) 1 W. Seuren, 2 Alf. Cremers, 3H. Kunzler, 4 Theo van de Laar, 5 A. Goumans, 6 F. Hendriks, 7 E. Koe nen, 8 P. van Lieshout. Mastklimmen (kleinen) 1 J. Swinkels, 2 Fr. Hendriks, 8 en 6 J. van Hoof, 4 A. Hendriks, 5 en 10 J. Keizers, 6 en 10 L. Arts, 7 en 9 W. Hendriks, 8 P. Rongen. Mastklimmen (groten) 1 Leo Vermeulen, 2 Jo W^nhoven, 3 H. van de Laar, 4 L. Rongen, 5 Mart. Thgssen, 7 G. Swinkels, 8 H. Barents, 9 H. van Aarssen. Autopedlopen (kleinen) 1 Jo Kusters. 2 W. Voermans, 3 Steph. Wijnhoven. 4 J. v d Munck hof, 5 A. van Aarssen, 6 H. van Aarssen, 7 H. Wgnhoven, Autopedlopen (groten) 1 J. vd Munckhof, 2 René Camps, 3 P. Hendriks, 4 H. Cox, 5 V. Jans sen, 6 H. Tacken. Fietswedstrgd. 1 P. Muis, 2 Jan Kupers, 3 Ant. Wijnhoven, 4 H. In 't Hul3t, 5 A. vd Munckhof, 6 Leo Vermeulen, 7 G. Royackers, 8 Piet Rongen, 9 van Opbergen, 10 Theo vd Laar.

Peel en Maas | 1938 | | pagina 1