A. Th. L. M. ME' Prövinciaal Nieuws Qemengde Berichten Binnenland. Buitenland. Gevestigd te VEN] Stationsweg 22 Med. docts. VENRAY, 13 Aug. 1938 VENRAYSCHE KERMIS. De Kermis 1938 heeft zijn ouden roem van prettige dagen gehand haafd. Reeds Zaterdagavond zag men naast nog inkoopende huismoeders de bezoekers in onze straten ver schenen en was het een handschud den en een blij weerzien van belang. Nadat de Zondagmorgen was in gezet met een bezoek aan de kerk, ler vervulling der Zondagsplichten, werd ook de processie door zeer velen meegemaakt, waarna de wereldsche feesten een aanvang namen en kramen en spullen ge opend werden. Al misten we hierbij inrichtingen, die reeds jaren onze kermis bezoch ten, toch was dit tekort aangevuld en waren er zelfs een paar nieuwe attractie's aangekomen. Het weer was Zondag wel echt geschikt voor de kermisgasten, doch vanaf Maandag kwam er alle dagen een onweertje met wat regen soms wel vroeg het sein geven tot een ontijdig vertrek huiswaarts. Niet dat dit zoo fataal was voor de ker mispret, er bleven nog voldoende kermisvierders over, die danszalen, tenten en café's bevolkten. Zoo was er overal pret en jool en ging het zakenlui en ondernemers naar wensch. Werd men wat moe in de beenen, dan was ook dit jaar hiervoor de oplossing gevonden. De open rijtuigjes met bepluimde paar den en cocardes dragende koetsiers verschenen in de straten en brachten de bezoekers van het eene naar het andere punt der kermis, onder luid en blij gezang der passagiers. Ongetwijfeld zal deze kermis, die zonder een enkele wanklank verliep, bij bezoekers en ondernemers blijde herinneringen nalaten, daar 't ronde geld zijn taak van rollen naar aller wensch' vervulde. GEVONDENkinderportemonnaie is bij Jacobs, Geijstersche weg, Oos trum; portemonnaie, is bij de Wed. Janssen, Holthees; een huissleutel en een paar heerenhandschoenen zijn op het Politiebureau. GEVONDENEen bruine cein tuur van een damesmantel. Een damesarmband. Een huissleutel. In lichtingen bjj de Marechaussee. Een portemonnaie inhoudende eenig geld. Te bevragen bij P. J. van de Vorle, Langstraat. Onweer. Tijdens het onweder van Donder dagmiddag sloeg de bliksem aan den Maasheesche weg in een boom en vernielde aan de Kempweg een radio leiding. Te Lull sloeg de bliksem in een erwten ruiter, die afbrandde. Te Oirlo werd een koe van Vis sersBoerstal in de weide door het hemelvuur gedood. Diefstal Ten nadeele van Mej. K. uit Meerlo verdween met de kermisdagen alhier een zoo goed als nieuw rijwiel. Wel werd later een oud karretje in de plaats gevonden. Gouden Bruiloft. Gisteren vierde het echtpaar Chr. van Hooff—Franssen te Veltum de gouden bruiloft. Door de buren was de woning van het gouden paar netjes versierd en van een toepasselijk gedicht voor zien. Van vele zijden mochten de jubi larissen blijken van belangstelling ondervinden. Nog vele jaren! In het Minderbroedersklooster te Venray is, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, over leden de eerw. broeder Felix Peters O. F. M., in den ouderdom van 71 jaar, in het 47e jaar van zijn religieus leven. PATER LEMMENS UIT OOSTRUM DEN TITEL VAN MONSEIGNEUR VERLEEND. Naar het Britsch-Indisch Week blad „The Standard" meldt, is aan Pater Salesius Lemmens O.F.M. uit Oostrura, Superior in de Missie te Karachi, door Rome den titel van Monseigneur verleend. In Mei 1935 is Pater Lemmens naar de Missie vertrokken. P.D.V. DE ZWALUW. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 7 Aug. een wedvlucht met jonge duiven vanaf Ottignis, afstand 137 K.M., de duiven werden gelost 8 uur met Noordenwind. Aankomst eerste duif 10-0-57, laatste duiven 10-11-34. De prijzen werden behaald als volgt; E. Vermeulen 1, 4, 25, 29, 48 en Overduif. G. v. Dijck 2, 18. G. Janssen 3, 14, 15. 17, 22, 40,54, 59 Gebr. Janssen 5, 34, 52, 53, 55. P. Kersten 6, 45. L. Maasen 7, 37, 60, 61. J. Verstegen 8, 9, 33. H. Jansen 10, 11. P.Manders 12, 32. J. Boom 13, 58. J. Vermeulen 16, 19, 20, 26,36,46,47, 51, 56. J. Kusters 21, 39, 41, 50. G. Vissers 23, 24, 42. J. Strijbosch 27, 28, 49. H. Derks 30 57. A. Vermeulen 31. M, Thoonen 35. Joh. Jansen 38. Gebr. Rutten 43, 44, 62. Wedvlucht vanaf Dax, afstand 1015 K.M. De duiven werden gelost Vrij dag 5 Aug. Aankomst eerste duif Zondag 11-42-4, laatste Dinsdag 2-59-47. De prijzen werden behaald als volgt: W. Beterams 1. J. Strgbosch 2, 8, G. Philipsen 3. J. Kusters 4, 5, 7, 9, 10 ea Overduif P. Kersten 6. Gebr. Rutten 11, 12. Kath. Limb. Studentenbond, Gister werd te Roermond de 21ste Bondsdag van den Kath. Limb. Stu- dentenbond gehouden. Het ontwerp van dezen dag was: „Meeleven met de Kerk." De dag begon om 7.30 met een missa dialogola in de kapel van het Louisahuis, waarna gezamenlijk ontbijt. Om 9.45 uur plechtige Hoogmis met pontificale assistentie van Z.H. Exc. Mgr. dr. Lemmens. Om 11.15 waren de actievergaderingen. Om 2 uur 's namiddags was er een optocht met défilé voor den bisschop en andere autoriteiten. Daarna had de feestvergadering plaats in het Kruiswegpark terwijl tot slot om 5.30 in Theater Royal een filmvoor stelling gegeven werd. Graanschuur door bliksem getroffen. Dinsdagavond, omstreeks negen uur, is tengevolge van blikseminslag de voorraadschuur van den land bouwer J. Wgnen, te Beemd, onder Sevenum, tot den grond toe afge brand. Een greote hoeveelheid pas geoogst graan ging verloren. Verzekering dekt de schade. Trein botst op losse locomotief. Dinsdagavond zgn bij den overweg nabij het station te Heerlen een ko- lentrein en een losse locomotief met elkaar in botsing gekomen. Enkele wagens werden uit de rails gewor pen en versperden een tweetal lijnen. Een leerling-machinist werd licht ge wond, doch overigens hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Arbeider ernstig gewond. Dinsdagavond omstreeks half 7 is op het oud-ijzer-terrein vanhetstik- stofbindingsbedrijf der staatsmijnen in Lutterade een locomotief van een rangeerenden trein in aanraking ge komen met de aanhangwagens van een motortractor, waarop oud ma teriaal geladen was. De gehuwde arbeider J. H. van Oppen, die in een der aanhangwa gens stond, geraakte bekneld tus- schen het materiaal, dat daarop ge laden was, en den wand van den wagen. Zgn rechtervoet en linker knie werüen ernstig gewond. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Heerlen vervoerd. OOSTEN DES LANDS GETEISTERD Boerderijen in vlammen opgegaan. De min of meer tropische hitte, welke nu al meer dan veertien dagen in ons land heerscht, heelt ook Donderdag wederom felle onweers buien tot gevolg gehad, welke op vele plaatsen hebben gewoed. Omstreeks drie uur Donderdag middag is vrgwel het geheele Oosten des lands door zwaar weer geteisterd, waarbij de bliksem vele malen in sloeg en verscheidene boerderijen in asch werden gelegd. Het Maaskantgebied in Noord- Brabant werd opnieuw geteisterd door een ontzettend en schrikwek kend onweer, dat ditmaal vooral woedde boven het land van Raven- stein. Zoo is de bliksem o.m. geslagen in de kapitale boerderij van den heer Jac. Peeters, landbouwer en expediteur te Deursen, gemeente Ravenstein. Het geheéle bedrijf stond weldra in lichter laaie en aan blus- schen viel niet te denken. Inmiddels luidde ook te Herpen de brandklok. Hier was de bliksem geslagen in een viertal boerderijen, waarvan drie lichte schade opliepen, doch de vierde, die van den heerN. van Santen, geraakte in brand en stond al spoedig in volle vlam. Een groot aantal boomen in de omgeving werd door het hemelvuur geveld. In het nabij gelegen Huisseling werd de 14-jarige jongen van den landbouwer Stoots door den bliksem getroffen en ter aarde geslagen. De toestand van den jongen is naar omstandigheden vrg goed. Te Wychen ging de landbouwers woning van de weduwe Thonens, na door den bliksem getroffen te zgn, geheel in vlammen op. Van een landbouwer, die met een gespan onder Wychen op den weg reed, werd het paard door den blik sem getroffen en gedood. Te Overasselt sloeg de bliksem met zulk een hevigheid in de boer derij van den landbouwer C. van Uden, dat in een oogwenk de vlam men aan alle kanten uitsloegen en het gezin ijlings een goed heen komen moest zoeken. Ook in den Achterhoek kreeg men zijn deel van het zware weer. Te Steenderen sloeg de bliksem in de boerderjj van de weduwe H. Wijers, bewoond door de familie Hissink. Boerderij en inboedel werden een prooi der vlammen. Te Beek bij Zeddam sloeg de bliksem in een groote boerderij, eigendom van douarière VanKeppel en bewoond door het gezin B. Ver hoeven. Te Stokkum sloeg de bliksem in een hooischuur bij de groote boerderij van den heer P. Krebber. In deze schuur was de geheele oogst gebor gen. Te Twello sloeg de bliksem in het boerderijtje, bewoond door de wed. Veldhoen. Door vrachtauto aangereden Donderdagmorgen is te Ulvenhout de aldaar wonende 67-jarige H. B. toen hij per rijwiel de Dorpsstraat in reed door een uit de richting Chaam komende vrachtauto uit Horst tegen de grond geworpen, waar hg bewus teloos met bloedende hoofdwonden bleef liggen, terwijl zijn flets geheel werd vernield. Nadat geestelijke en medische hulp was ingeroepen, is hij in hoogst ernstigen toestand naar het zieken huis te Ginneken gebracht. Hooge fruitprijzen Woensdag had de publieke verkoo- ping plaats van het fruit uit de boomgaarden van de „Heerlijkheid Lienden". Daar het hier de eerste verkooping gold in deze streek, was de belangstelling van de zijde der koopers zeer groot. De boomgaarden brachten ruim f 4000 op. Naar schatting kunnen ze 600 a 800 H.L. fruit van zeer uiteen- loopende soort en kwaliteit opleveren. Men verwacht dan ook, dat dit jaar vooral de appelen „gouden steeltjes" zullen hebben. Noodlottige blikseminslag. Tijdens een hevig onweer dat Dins dagavond boven Ootmarsum en om geving woedde, is de landbouwer J. Hampsink te Groot Agelo door den bliksem getroffen en gedood. H. die met paard en wagen op weg was naar zijn woning, wilde voor het naderend onweer schuilen en zocht met*zijn paard onderdak in het achterhuis van een café. Juist toen hij binnen was, sloeg de blik sem in het gebouw en trof den man, die op slag werd gedood. Ook het paard, dat hij aan de hand hield, viel dood neer. Het schgnt, dat de bliksem is geslagen op de electriscbe geleiding en vandaar overgeslagen op het paard, dat daar vlak bg stond en vervolgens op den landbouwer. Nederlanders in Duitschland veroordeeld. Voor het Schöffengericht te Aken is Dinsdag een geval van deviezen- smokkelarij behandeld, waaraan zich enkele Limburgers eD een Duitscher zouden hebben schuldig gemaakt. De rechtbank veroordeelde een vrouw uit Heerlen tot een gevan genisstraf van een half jaar alsmede tot een boete van 5000 rijksmark subs. 2 maanaen. Dezelfde straf als de vrouw kreeg een man uit Kerkrade, terwijl een andere man uit Kerkrade werd ver oordeeld tot 6 weken gevangenis straf en een boete van 1000 Rijks- markt subs. 10 dagen hechtenis. De Duitscher kreeg 8 maanden be nevens een geldboete van 5000 Rijks mark subs. 2 maanden. Den Limburgers werd een poging tot deviezen-smokkelarg ten laste gelegd, terwijl de Duitscher tevens gestraft werd wegens poging tot bedrog. Arbeider tengevolge der hitte overleden. De arbeider H. de Rijt te Oploo die met eenige anderen in de Peel werkzaam was bij het dorschen van rogge op de ontginningsvelden, werd tengevolge van de ondragelijke hitte onwel. In de gloeiende vlakten was uiteraard geen geneeskundige te bereiken, zoodat de ongelukkige naar zijn woning werd vervoerd, waar hem geneeskundige en geestelgke hulp werd verleend. Het mocht echter niet meer baten, want de man bleek inmiddels te zijn overleden. Vermoe delijk tengevolge van zonnesteek. De getroffene was weduwnaar en laat een gezin achter. Veldloop op twee rijwieldieven Een niet alledaagsche gebeurtenis heeft Dinsdagmiddag Vierlingsbeek meegemaakt. De gemeenteveldwach ter en de rijksveldwachter werden telefonisch opgeroepen, dat in het dorp voor een winkel door twee per sonen een rijwiel was gestolen, en dat deze in de richting Maashees waren verdwenen. Onmiddellijk be gon de politie en een aantal inwo ners de achtervolging. De dieven, die in het nauw geraakten en om aan hun achtervolgers te ontkomen, wier pen de gestolen fiets weg en namen de beenen over de velden, weilanden, bosschen, sloten en greppels engeeD hindernis scheen hun in den weg te staan. In een wilde jacht ging het verder, steeds gevolgd door de'politie en burgers. Na ongeveer 'n halfuur werd een hunner gegrepen. Nu ging het om nummer twee. Deze deed er thans een schepje op en in snel tempo ging het verder in de rich ting van de Vierlingsbeeksche ber gen. Doch ook de achtervolgers, zoowel de veldwachters als de burgers, gaven den moed niet op en al scheen het zonnetje wat warm, het deed er niet toe, ook nummer twee moest eraan gelooven, en werd een kwartier later eveneens door de politie gegrepen en ingerekend. Het bleken te zijn de 18-jarige W. V. en de 16-jarige F. B., beiden uit Venlo afkomstig. Beiden werden na hun vermoeiden tocht in de cel opgesloten en heb ben thans gelegenheid om uit te rusten. DE SOCIALE WEEK TE ROLDUC. De veertiende Limburgsche Sociale Studieweek is geëindigd. Zij is een gebeurtenis voor de Nederlandsche en vooral voor de Limburgsche ka tholieken. Meer dan 500 deelnemers waren er. En er zouden er nog wel eenige honderden meer zijn geweest, wanneer men zulk een groot aantal had kunnen en willen toelaten. De geheele katholieke pers geeft uitvoerige mededeelingen over de lessen dezer Week. Een bewijs hoe katholiek Nederland medeleeft met deze gebeurtenis. De Sociale Week is bjj alle ver scheidenheid van deelnemers een geheel. Men kan zich moeilgk een bonter gezelschap voorstellen, maar ook geen bijeenkomst, waarde deel nemers hartelijker en eensgezinder omgaan met en opgaan in elkaar. Die eenheid zien we ook in de onderwerpen van de lessen der Week. Er is één algemeen onderwerp. Dit jaar was hetKatholicisme in actie op wereldlijk terrein. Elke les beschouwde ditzelfde on derwerp van een speciaal uitgangs punt. In de verslagen is dit vol doende tot uiting gekomen. Wij be hoeven geen nadere illustratie meer te geven. NIEUWE HOOP EN SPAN NING OP TERSCHELLING. De „Karimata", die Donderdag morgen om elf uur op de grens van het afgepaalde gebied op een stuk wrak is gestooten, heeft Dinsdag middag om half vier weer een aantal gouden munten naar boven gehaald. De emmers zitten nog steeds op het wrak te wroeten. De spanning is uiteraard zeer grot. Van welken omvang het wrak is, en tot welk gedeelte van de „Lutine" het heeft behoord, staat nog niet vast. Dr. Colijn. Het hittegolf-achtige weer van den laatsten tijd, dat een weldaad was voor velen, in 't bijzonder voor de jeugdigen onder de vacantie- gangers, heeft meer-bejaarden soms niet zooveel goed gedaan. Onder hen hebben zich nogal eens ongesteld heden voorgedaan. Dr. Colijn heeft wellicht cok last van de warmte ge had, want van de week heeft hij door lichamelijke dispositie zijn ge wone werkzaamheden niet kunnen vervullen. Vernomen wordt echter, dat zijn toestand zich al reeds veel heeft gebeterd en dat hg weer ten departement is verschenen, waar Z.Exc. wel weer andere zorgen zal hebben gevonden. Het „goud" doet weer zoo raar den laatsten tijd! De gulden zal weer in een vasten greep genomen moeten worden. De Lutine* Met het Lutine-goud staat het öök nog maar „zoo-zoo". De „Kari mata" graaft en graaft, maar hoe dieper de kuil in den bodem wordt, des te menigvuldiger doen zich zand- stortingen vanaf de kuilwanden voor. De greep, waarin het Lutine- goud zit omklemd, is blijkbaar niet minder stevig dan een Colgn-greep. Er begint twijfel te rijzen aan de goede uitkomst van de modernste en technisch mee3t volmaakte poging tot berging der Lutine-schatten. De ondernemers hebben zich deze week tevreden moeten stellen met één gouden munt. Zomervreugd cn -leed. Duizenden blgven genieten van de vreugde, welke mooi zomerweer kan verschaffen, vele speciale takken van sport worden druk beoefend, in het bijzonder het zwemmen. De Europeesche kampioenschappen in deze sport bij uitnemendheid, nabij Londen georganiseerd, brachten ons land geen voldoeningonze meisjes hebben de palm der overwinning aan haar Deensche zusjes moeten laten. Daartegenover stond de verrassing, welke Hoving ons bezorgde. Hij won den heeren-titel op 100 M.-borst. Voor het eerst eindigde een Neder lander over dezen afstand binnen de minuut. Anderzijds bracht het water veel leed. Door onvoorzichtigheid en overmoed was het aantal verdrickings gevallen van de week weer zeer groot. Onweer en blikseminslag hebben hier en daar eveneens vernielend gewerkt; meerdere boerderijen gin gen in vlammen op, enkele men- schen werden door den bliksem ge dood. Een andere schat uit zee. Dan lukt de winning van schatten uit den bodem der zee beter in den N.-W. polder bij Wieringen. Daar wordt op het oogenblik een rijke oogst aan koren binnengehaald, maar bovenal is er de teelt van lucerne- klaver een groote. meevaller gewor den. Lucerne (klaver)meel voor vee voeder importeerden we tot nog toe uitsluitend uit het buitenland. De Wieringermeerproductie over treft in opbrengst en kwaliteit, den oogst, waar ter wereld ook. Zeven duizend tot acht duizend kologram kostbaar lucerne-meel wordt er thans per dag uit de Wieringermeer- sche klaver gefabriceerd! En met een percentage van 17 k 18 pet. ver teerbaar eiwit. De N.O.L S.-kwestie. In het Noorden des lands bleef de N.O.L.S.-kwestie de gemoederen beroeren. Zooals bekend, zijn de Spoorwegen van plan om het per sonenvervoer over den uitgebreiden buurtspoorweg op te heffen, wat de verkeersisolatie van een uitgestrekt gebied zou beduiden, waar de wegen nog niet voor autobusvervoer ge schikt zijn. Woensdag had een comité van actie uit de belanghebbende gemeente besturen een onderhoud niet den min. van Waterstaat. Dat de stop zetting reeds op 2 October a.s. zal plaats hebben, is thans weinig waar schijnlijk. De actie tot behoud van den volledigen dienst zal voorshands krachtig worden voortgezet. In 't kort. We wezen onlangs, in een andere rubriek, op het zwendelachtige ka rakter van sommige dagbladadver tenties en citeerden als voorbeeld een annonce, waarin een onderneming te Praag een vertegenwoordiging aanbood, waaraan een verdienste van.... 36 duizend gulden per jaar was verbonden en een borgstelling van f 4000. Prompt wordt er thans in de bladen tegen deze onderneming „Prosperia" gevestigd te Praag, gewaarschuwd door den Commissa ris van Politie te Rotterdam. De verdachte van den roofmoord te Echteld gepleegd op een eenigs- zins zonderlinge vrouw, heeft thans bekend, Kruisheeren in Udensche ballingschap Het zal dit jaar drie eeuwen ge leden zijn, dat een heel klooster Kruisheeren bijeen naar Uden.... vluchtte. Totdantoe woonden ze in Schijndel, waarheen ze in 1729, na de inneming van Den Bosch, een goed heenkomen hadden gezocht. Aan Den Bosch behielden die ver bannen en gevluchte Kruisheeren nog lang aangename herinneringen. Daar hadden ze eens naast de Sint Cathrien of Kruiskerk aan het Kruisbroeders hof hun kloostergebouwen. De spanning in het Oosten. Oorlog onvermijdelijk In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft de Japansche minis ter van oorlog, generaal Itagaki, een spoedconferentie van legerleiders bijeengeroepen, waaraan behalve de vice-minister van oorlog, generaal Tojo, ook generaal Nakamoera en kolonel Sato deelnamen. Tegelijkertijd vond een eveneens met spoed bijeengeroepen conferentie plaats van den vice-chef van den generalen staf met alle afdeelings- chefs. We kennen op het oogenblik dei- samenstelling van dit overzicht het resultaat dezer ongetwijfeld belang rijke besprekingen niet, maar weten slechts, dat de toestand bij Tsjang- Koe-Feng, waar de onderlinge ge vechten voortduren en van uur tot uur in omvang toenemen, onder werp van beraadslaging hebben ge vormd. Men gelooft, dat het oogen blik der beslissingen is aangebroken. „Vastbesloten"-over en weer. Men is het er algemeen over eens, dat de Russische regeering aanvau- kelrjk van meening was, dat Japan wegens zijn veldtocht in China nooit een oorlog met de Sovjet-Unie zou riskeeren. Thans wint echter de overtuiging veld, dat de Japansche militaire extremisten vastbesloten zijn naar geweld te grijpen ondanks de gematigder stemmen in de Japan sche regeering. De Sovjet-regeering is echter eveneens vastbesloten, geen mili- meter van het ingenomen standpunt te wijken, zelfs als het erom zou gaan, een oorlog te vermijden. Van alle deelen der Sovjet-Unie blijven verontwaardigde moties te Moskou binnenkomen, die krachtig optreden tegen Japan verlangen. Voortdurende gevechten* Dagelijks hebben in de buurt van de omstreden heuvels hevige aan vallen der Russen plaats, die boven dien machtige lucht-raids uitvoeren. Deze aanvallen en tegenaanvallen verloopen zeer bloedig. Maar er is, sedert de laatste dagen, méér. Er hebben aan weerskanten geweldige troepenconcentraties plaats en de strijd waaiert uit tot een steeds breeder front. De Russische vliegtuigen bombar deeren plaatsen, welke 15 en meer kilometers 'diep in het Mandsjoe- gebied liggen twee Russische batail- lons, gesteund door artillerie, vielen de Japansche stellingen aan, welke 15 K.M. ten noorden van de om streden heuvels zijn gelegenzelfs ontwikkelde zich een nieuw bloedig grensincident op 200 K.M. van deze plaats. Een Japansch protest, daar over te Moskou uitgebracht, werd kortweg afgewezen. In Noord-Korea, tusschen Sjikai en Kogi, bombardeerden de Russen vanuit vliegtuigen zelfs een trein.... Kerkelijke Diensten. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week Kapelaan van Wijngaarden. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. Om 7 uur leesmis voor Henri Lenssen, 8 uur leesmis voor den R.K. Landarbeiders- bond „St. Deus Dedit", 10 uur Hoog mis voor vrouw Flinsenberg, na de Hoogmis Zelatricenvergadeiing van Tsingtao, half 3 Kinderlof, 4 uur H. Familie, 6 uur Lof. Na de Hoogmis Jongenscongregatie. MAANDAG Hoogfeest van O.L. Vrouw Hemelvaart. De H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur H. Mis voor de Mariacongregatie en generale H. Communie, kwart voor 10 de wijding der Kruidwis, waarna Hoogmis ter eere van O.L. Vrouw, welke zal opgedragen worden om Gods zegen af te smeken bij de restauratie der kerk, half 3 Kinder lof, 6 uur Lof en processie langs de Pastorie, 2 uur groote Congregatie. DINSDAG feest van den H. Rochus, 7 uur te Veltum leesmis en 9 uur Hoogmis met preek. Gedurende het octaaf 7 uur leesmis, half 7 leesmis, 7 uur geen H. Mis, half 8 jaarg. voor Ant. van Rijswijk, echtgenoote en overleden kinderen, 8 uur jaarg. voor Johannes Poels, ouders, broeders en Zusters. WOENSDAG half 7 leesmis voor de vrouw van Piet Verbeek, 7 uur en half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Adrianus van den Biggelaer, Catharina Otto en hunne dochter Wilhelmina. DONDERDAG half 7 leesmis voor de Wed. van Gerven, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur jaarg. voor Hermanus Martens, Jo hannes' Martens en echtgenoote. VRIJDAG half 7 leesmis voor de vrouw van Piet Verbeek, half 8 jaarg. voor Peter Joh. Beerkens, echtgenoote en familie, 8 uur jaarg. 2e klas voor Hend. Smits, Magdalena Poels en hun zoon Martinus. ZATERDAG half 7 O.L. Vr. Mis, half 8 besteld jaarg. voor de echt genoote van Albertus Martens, 8 uur leesmis, 7 uur Lof. Morgen Zondag 6 uur leesmis ter Spreekuren worden nader bek^ eere van den H. Gerardus, eerste der negen Zondagen toegewijd aan de vereering van den H. Gerardus, relikwievereering na het Lof. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige W. Broers, B, Hendriks, J. Voesten, H. Gerrits, M. Arts, P. v. d. Weijs, A. Verbeek, W. IJzendoorn, M. Wil- lems, J. Franssen, J. van Lierop, H. Linders, J. Derks, W. v. d. Laan. RETRAITE. Van Dinsdag 30 Aug.—Vrijdag 2 Sept. wordt er een retraite te Venlo gegeven voor Dienstplichtige jongens, die in October onder dienst moeten. Degene, die deze meemaken kun nen zich daartoe opgeven bg Kap. Linssen. Congregatie. Zondag 7 uur algem. H. Commu nie. Maandag 2 uur grote en kleine Congregatie. ZELATRICEN KINDSHEID EN TSING TAO. Zondag na de Hoogmis vergade ring, boekjes en geld meebrengen. K. J. V. Zondag 8 uur leidsters. Dinsdag 2 uur naaikrans. Poetsen Mariaclub. K.N.J.V. K.B.J.V. en K.A.J.V Tn verband met de a.s. picnic op 21 Aug. a.s. worden alle groepleid- sters der standsorganisaties a.s. Woensdag op 'n korte vergadering om 8 uur verwacht. Ze worden ver zocht 'n lijstje mee te brengen «van wat haar club wil voordragen of zingen. Donderdag 8 uur vergaderen zoo veel mogelijk alle meisjes, die een of ander hebben geleerd. We kun- nee dan even 'n korte generale repetitie houden. Zg, die toch iets willen doen, maar niet kunnen komen geven dit voor Woensdag even aan de groepleidster op. K.B.J.V. Zondag 3 uur vergadering. K. J. M. Zondag 3 uur Maria Philipetto, Maandag half 11 Theresiaclub en Elisabeth, 3 uur Agnesgroep, Rosa van Lima en Luduinagroep, half 5 Odagroep. Patronaats-Agenda. Zondag, 2de Zondag van de maand. Na de Hoogmis Jongenscongregatie tot half 12. We vertrouwen dat de na-kermis voor NIEMAND een be letsel is om weg te blijven. Ook nieuwe leden, d.i. ALLE schoolvrije jongens, kunnen zich opgeven. 's Avonds GEEN Patronaat. Maandag 4 uur Leidersbijeenkomst, half 56 uur Groepraad in het Patronaat. Dus G. L. en A. G. L. present. Belangrijk nieuws. Dinsdag 7 uur aspirantengroep tot 8 uur. Denk aan het sparen voor de uniformen, Zo gauw dit helemaal is betaald kan de installatie geschieden. Zet dus allen je beste beentje voor. Woensdag 7 uur Gerardusgroep, half 8 Willibrordgroep, beide tot circa 9 uur. PATERSKERK. Morgen ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoog mis. Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezijde. Om 4.45 gez. Ves pers, om 5.30 Lof. Maandag feestdag van O. L. Vrouw ten Hemelopneming, de H. Missen als op Zondag. Biechtgelegenheid voor zoover de biechtvaders beschik baar zijn. Om 4.45 plechtige Vespers, om 5.30 Lof. DINSDAG gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis, 5.30 gez. Vespers en Lof. WOENSDAG feest v.d. H. Rochus, 7.50 processie ter eere van St. Rochus waarna de gez. H. Mis. VRIJDAG om 7.30 plechtige ziele- dienst voor de WelEerw. Pater Sal- vius Klarenbeek. 's Avonds om 5.30 oefening van de H. Kruisweg. H. H. NISSEN. Zondag om 7 uur voor Johannes Gommans. Maandag om 7 uur voor Mathieu Driessen. Dinsdag om 7 uur tot dankbaar heid voor fam H. SpeeGielen. Jonge Berde Orde. Morgen Zondag om 10 uur in het Patronaatsgebouw, buitenkerkelij ke vergadering, afd. Meisjes. A.s. Dinsdagavond om 8 uur be stuursvergadering afd, Jongens. A.s. Donderdagmiddag om half 4 bestuursvergadering afd. Meisjes. DERDE ORDE. Morgen Zondag geen bestuursver gadering. GENADEKAPEL OOSTRUN. Morgen Zondag de H. H. Missen om 7 uur en half tien, half 3 Con gregatie voor de jongens, van 3—4 uur maand, aanbiddingsuur, onder het Lof collecte voor arme kerhen. Maandag feest van O. L. Vrouw ten hemelopneming, verplichte feest dag, half 7 eerste H. Mis, 8y4 wijding der kruiden, gevolgd om half 9 door de tweede H. Misna beide H. H. Missen gen. abs. voor de Derde Orde, 9y4 afhalen van de processie

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2