n. R. L f Over hemden lis reclWe Des kte; INMAAK Foto-artikelen NEUS Gemengde Berichten Advertentiën. Veeverzekering 'oor em [iidiou: eigengemaakte Vleeschwaren prima nieuw Spurriezaad, Zaaiwikken, Gras- en Klaverzaden. M. HENDRIKS Voor hei dorschen Reisgids Op Js I. GE|0 3 JongF 2 scleli ongem® 1 6 geme slach Op run «f Gemoderniseerde Molen. De oude bekende windgraanmolen van de Fa. Gitzeis, thans eigendom van den heer G. Stoks alhier, die de laatste jaren in verval geraakt was, is thans door den heer H. Adriaans uit Weert geheel gemoderniseerd en van stroomlijn voorzien. De thans zoo goed als geheel ver nieuwde windgraanmolen wordt volgende week wederom in werking gesteld. Mutatiën Kon. Marechaussee. Verplaatst met ingang van l.Aug. a.s. de wachtmeester J. Simons van Roermond naar Verray. GEVONDEN een nieuw tafellaken. Is bij H. Vermeulen, Heide L 63. WANSSUM. Onze oud-dorpsgenoot Drs. B. Timmermans werd benoemd tot leeraar aan het R.K. Lyceum te Alkmaar. OVERLOON. Met ingang van 1 October a.s. wordt aan den besteller bij de Posterijen, den heer H. Ver dijk alhier, op diens verzoek eervol ontslag verleend uit den dienst. Met ingang van dien datum werd als zijn opvolger benoemd op arbeids contract de hulpbesteller W. J. H. Loonen. Aan de R.K. Jongensschool alhier werd met ingang van 16 Aug. a.s. benoemd als onderwijzer de heer Jan van den Bergh uit Vier lingsbeek. Onze dorpsgenoot, den heer J. v. d. Zanden, welke tijdelijk als onder wijzer was aangsteld aan de R.K. School te Nistelrode, werd met in gang van 1 Aug. a.s. benoemd in vasten dienst. HOLTHEES—SMAKT. Onze voet balclub welke Zondag deelnam aan de bekerwedstrijden te Afferden wist beslag t.e leggen op den le prijs, een prachtige beker. MAASHEES. Woensdagmorgen ontstond er brand bij den landbou wer W. Engels wonende aan de Veu- raysche weg. De brand werd het eerst ontdekt op de zolder der aan gebouwde schuur waar hooi gebor gen was. De brandspuit was spoedig ter plaatse, maar kon geen water geven, daar dit totaal ontbrak. Van de woning bleef veel gespaard, wijl de inboedel bijna geheel kon worden gered. De eigenaar was tegen brand schade verzekerd. NOORD-LIMBURGSCHE FOKVEEDAG tc HORST. De voorbereidende werkzaamheden aangaande de Noord-Limburgsche Fokveedag zijn wederom in vollen SanS* De aangiften tot inzending komen regelmatig binnen bij de secretaris sen der verschillende fok- en ver- koopvereenigingen, zoodat verwacht mag worden, dat de deelname mins tens even talrijk zal zijn als vorige jaren. Ook de juryleden, welke vanaf de oprichting hunne taak steeds tot algemeene tevredenheid hebben ver richt, hebben thans weer hunne medewerking toegezegd, zoodat een deskundige beoordeeling van de dieren, ten volle is gewaarborgd. Het mooie en voor dit doel zoo gunstig gelegen terrein nabij het Kasteel „Ter Horst", is wederom welwillend ter beschikking gesteld. Voor belanghebbenden willen wij nog vermelden, dat gelegenheid be staat om te adverteeren in den catalogus van den Fokveedag, waar over de secretaris G. Tielen te Sevenum, gaarne inlichtingen ver strekt. VENLO. Alle stakende arbeiders, p!.m. 40 in getal zijn Donderdag morgen wederom op de gewone wijze aan het werk gegaan. R.K. Staatspartij. Door den Statenkring Horst van de R.K. Staatspartij, wordt Zondag 31 Juli namiddag 3 uur in de zaal Clabbers te Well, een belangrijke vergadering gehouden, ter bespreking van maatregelen tot werkverruiming en van werkobjecten. Tot deze vergadering zijn uitge noodigd, de heeren leden van de Provinciale Staten en de Voorzitters en Secretarissen van de af deelingen in den Statenkring Horst, terwijl ook andere belangstellende leden welkom zyn. Bij het baden verdronken. Donderdagmorgen is de 17-jarige W. Jansen, uit Venlo, bij het baden in de Maas bij Tegelen, verdronken. Twee boerderijen afgebrand. Te Reuver zijn Dinsdagmorgen om 5 uur twee boerderijen afgebrand. De bewoners konden zich met moeite redden. Alg. Ned. Bond van Handboog schutterijen. Op de banen van de handboog schutterij „St. Antonius Doelen" te Eindhoven is de selectiewedstrijd ter samenstelling van de nationale ploeg alsmede de strijd om het persoonlijk kampioenschap van Nederland ge houden. De uitslag was (88 pijlen) 1. Jan Martens, Ulvenhout, 386; 2. Adr. Theeuwes, Rijen, 382; 3. M. Bartelen, Nispelen, 380; 4. M. Schof- feleers, Geverik, 379; 5. Th. Hendriks, Swalmen, 375; 6. W. Donders, Enschot, 375; 7. P. Geelen, Cadier en Keer, 375; 8. A. v. d. Vijfeijken, Someren, 375; 9. P. J&ssen, Sittard, 371; 10. J. Somers, Veldhoven, 369; 11, v. d. Laar, Bakel, 368; 12. Jac. Eist, Nispen, 366; 13. Alf. v. Gorp, Riel, 361; 14. L. Martens, Beek (L.), 363. Kampioen van Nederland 1938 J. Martens, Ulvenhout. Bovenstaande personen vormen het nationale team, dat zal uitkomen tegen de Belgische ploeg. De eerste ontmoeting heeft plaats op 21 Augustus te Vilvoorde (B.) Oss krijgt clectrisch verlicht torenuurwerk. De vereeniging „Oss' Belang" nam eenige maanden geleden het initiatief tot electrische verlichting van het torenuurwerk der groote kerk te Oss. De toren dezer kerk is circa 60 meter hoog en tot ver in den omtrek zicht baar. ,Oss' Belang" is thans verzekerd van het benoodigd bedrag voor de installatie, een bedrag van rond f 1000. De gemeenteraad van Oss besloot met algemeene stemipen, dat de ge meente de zorg voor de instandhou ding der verlichiing op zich neemt. Kinderen speelden langs den weg. Donderdagmiddag heeft te Giessen- dam een zeer ernstig verkeersongeluk plaats gehad, waarbij een vijfjarig jongetje om het leven is gekomen en twee meisjes, van zes en vier jaar, verwondingen hebben opgeloopen. Ongeval bij brugbouw. Bij de montagewerkzaamheden aan de nieuwe spoorbrug te Ravenstein viel Donderdagmiddag de zestien jarige arbeider Peperkamp uit die gemeente van een hoogte van vijftien meter in de rivier de Maas. Hij zonk onmiddellijk in de diepte. Een paar kameraden doken direct den dren keling na en een van hen, Blom ge naamd, mocht het genoegensmaken den jongen te grijpen en aan den wal te brengen. Hij was bewusteloos, doch toepassing van kunstmatige ademhaling bracht hem weer spoe dig bij kennis. Zeer waarschijnlijk zal P. geen nadeelige gevolgen van het ongeluk ondervinden: Tragisch. In het gehucht de Dijk te Asten heeft Dinsdag ten huize van den landbouwer van Z. een tragisch on geval plaats gehad. Toen het ruim 1-jarige Kind even zonder toezicht was, is het in een met water ge- vulden weck-ketel gevallen en ver dronken. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken, waren vergeefs. Plotseling den weg oveiv gestoken. Woensdagavond is op den Deven ter straatweg te Holten de 14 jarige A. Bannink, gegrepen door een zes- wielige truck uit Gorinchem. Het meisje was op slag dood. Kunstoogen. Kunstoogen worden geheel uit glas voor de blaas vlam geblazen uit een gemakkelijk smeltbare glazen buis en tal van gekleurde glasstaafjes. De vervaardiging van kunstoogen eischt niet alleen zeer goed glas materiaal, dat door groote elasticiteit weinig springt, maar vooral een hooge mate van kunstvaardigheid by den glasblazer. In Wiesbaden is deze arbeid in bepaalde families van vader op zoon overgegaan en worden voortreffelijke kunstoogen gemaakt. Het uitbreken van den wereld oorlog veroorzaakte, mede in verband met het groote aantal oogbeschadi gingen, in Engeland en Frankrijk een groot tekort aan kunstoogen, hetgeen na vele moeilijkheden tot een eigen industrie op dit gebied in die landen heeft geleid. Melk voor Prinses Beatrix. De melk voor Prinses Beatrix, tij dens het verblijf aan de Oostzeekust, wordt van de Koninklijke boerderij te Het Loo betrokken. Om den an deren dag wordt een hoeveelheid ver zonden. Treinverkeer Eindhoven- Brussel. Van 1 October af zullen dagelijks twee treinen EindhovenBrussel en terug rijden. In Duitschland verongelukt De 21-jarige J. v.d. K. uitDeurne, die sedert eenigen tijd in West- Duitschland als landbouwersknecht werkzaam was, is bij een auto ongeval aldaar om 't leven gekomen. Ongeval bij militaire oefeningen. Tydens nachtelyke militaire oefe ningen te Tilburg kreeg de 20jarige dienstplichtig sergeant F. van Amei- den, afkomstig uit Tilburg, een schot los kruit in het gelaat. Vreesde men aanvankelijk, dat de getroffene een der cogén zou moeten missen, later bleek dit nogal mee te vallen. Bevordering verbouw van korrelmais. De regeeringspersdienst meldt De ervaringen, de laatste jaren in ons land ten aanzien van de cul tuur van korrelmais verkregen, hebben nog niet tot een eenstemmig oordeel over dit gewas geleid. Wel staat vast, dan aan de teelt van mais voor zaadwinning groote voordeelen zijn verbonden. Niet alleen levert mais een aanmerkelijk hooger opbrengst, dan alle andere hier te lande inheemsche graangewassen, ook voor de vruchtwisseling en de onkruidbestryding, is de teelt van dit gewas aanbevelenswaardig. Vooral in het intensief beheerde gemengde bedrijf is mais voor zaad winning een gewas, hetwelk verdient nader beproefd te worden. Het is algemeen bekend, dat voor het drogen van korrelmais een spe ciale droogschuur onmisbaar is. Ten einde te bevorderen, dat zij, die in 1939 een proef met dit gewas wen. schen te nemen, dit onder gunstige omstandigheden zullen kunnen doen, is besloten, evenals in 1937, bijdra gen voor het bouwen van droog schuren te verleenen. De bijdrage kan ten hoogste f 40 bedragen en wordt slechts toegekend aan hen, die tenminste 25 are mais verbouwen en onder verdere by den betreffenden rykslandbouwconsulent aan te vragen voorwaarden. Verzoeken om een subsidie voor dit doel moeten voor 15 Augustus 1938 worden gericht tot de betref fende rykslandbouwconsulenten. Na genoemden datum ontvangen aanvragen zullen niet meer in be handeling worden genomen. Bestuiving van boomen vanuit vliegtuigen. Nog dikwijls worden onze mooie bosschen door insectenplagen geteis terd. Allerlei gedierte vreten de boomen kaal en het prachtige loof verdwijnt in hun mageD. Bespuiting en bestuiving van het gebladerte met insectendoodende stof is het eenige middel hiertegen en tot nu geschiedde dit door middel van groo te motorspuiten. Het bezwaar daarbij is, dat de spuiten dikwijls niet op voldoende hoogte kunnen komen om ook de toppen van de boomen te bereiken en dat de bovenkant van de bladeren waar de insecten het meest zitten, moeilijk te bestuiven. Het is dan ook geen wonder, dat men ook hier het vliegtuig, het mo. derne „manusje van alles", heeft te baat genomen om uitkomst te brengen. Het initiatief daartoe nam de vry willige organisatie van sport vliegers, welke, nadat zy eerst met een in een vliegtuig gebouwd be- stuivingstoestel proeven op het veld had genomen aan deskundigen een groote proef zouden vertoonen. Er stond evenwel te veel windom een bepaalde conclusie te kunnen trekken, doch het Dleek dat de be stuiving van vliegtuigen uit zeer zeker mogelyk is en in bepaalde gevallen de eenig mogelyke wyze. Men hoopt zoo spoedig mogelijk een werkelijke besluivingsproef te kunnen nemen. Mussolini 55 jaar. Mussolini werd gister Vrijdag 55 jaar. In verband hiermede heeft Hitier hem een telegram gezonden. Havenwijk van Valencia gebombardeerd. Een waarnemer der controle ter zee, A. Moyell, vanDeensche natio naliteit, is Donderdag gedood tydens een op de haven van Valencia ge richt bombardement. Moyell bevond zich aan boord van het Engelsche schip „Dellwyn", dat levensmiddelen gelost had. Omtrent het bombardement zelve wordt het volgende gemeld Twaalf vliegtuigen in twee groe pen van zes hebben om half 3 de haven en de omgeving gebombar deerd. Zij wierpen 115 bommen neer. De aanvallende toestellen hadden hun motoren afgezet, toen zij nog op groote hoogte vlogen. Zy daalden toen neer in de richting van het Engelsche schip „Kellwyn", dat in de haven bezig was met het lossen van koffie en suiker. De geheele lading van het schip was goedge keurd door de controle. Op het oogenblik van den aanxlal was de geheele bemanning aan boord. De bommen vielen op het schip neer, terwijl de bemanning een goed heenkomen zocht. De eerste personen, die van boord gingen, waren de waarnemer der controle, de Deen Moyell, en een Chineesche kok. Terwijl zij de brug passeerden werden zij door een bom getroffen. Voorts werden de tweede stuurman en drie zeelieden getroffen. Het schip kwam uit Marseille en zou pulp laden voor Londen. De in de havenwijk neergekomen bommen hebben 16 dooden geëischt. In Valencia zelf werden omstreeks 20 personen gedood en 20 andere gewond. Voorts zijn een kerk en vijftien andere gebouwen vernield. Treinmachinisten smokkelen op groote schaal. Een tiental verdachten De inspectie der invoerrechten en accijnzen heeft procesverbaal opge maakt tegen een zevental machinis ten der Nederlandsche Spoorwegen, die zich in den laatsteu tijd schuldig gemaakt hebben aan smokkelarij op groote schaal van allerlei goederen. Deze machinisten, allen rijdende op de internationale treinen, met name de D-treinen naar Duitschland, hebben op grove wyze misbruik ge maakt van het vertrouwen, dat de ambtenaren van den dienst der in voerrechten en accijnzen in hen als semi-ambtenaren stelden, welk ver trouwen hun werd gegeven om het moggjrjk te maken, dat het oponthoud der treinen aan de Nederlandsche grens niet langer dan twintig minuten behoeft te duren. Zou ook de locomotief en het treinpersoneel mosten worden gevisiteerd, dan zou het oponthoud uiteraard veel langer duren. Zooals medegedeeld, zijn de bewij zen tegen zeven machinisten Van dien aard, dat de inspectie der in voerrechten en accijnzen proces-ver- baal heeft opgemaakt. Tegen een drietal andere machinisten duurt het onderzoek nog voort. Hangende het onderzoek hebben de Nederlandsche Spoorwegen de betref fende machinisten in den rangeer dienst geplaatst. Nader werd nog vernomen, dat het hier voorwerpen betrof, waarvoor hier te lande een'vrij hoog invoer recht wordt geheven. Op deze wijze zijn in den Joop der laatste jaren heel wat radio- en fototoestellen: flesschen eau de cologne enz. over de grens gesmokkeld. De treinbeambten, die zich aan deze overtredingen hebben schuldig gemaakt, vonden voor hun smokkel waar in het binnenland gretig aftrek Aanvankelijk beperkten zij er zich toe voorwerpen mee te nemen, die bestemd waren voor eigen gebruik of voor dat van hun kennissen, doch toen de smokkelarij zoo gemakkelijk bleek te verloopen gevaar voor ontdekking was niet te vreezen, omdat de douane-beambten de loco motieven van internationale treinen niet onderzochten, teneinde het op onthoud van deze treinen aan de grens zooveel mogelyk te beperken hebben enkele spoorwegmannen, woonachtig te Amsterdam, er een zaakje van gemaakt. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 22 tot 29 Juli. GEBOREN Bertha M. F. Versleijen, Paterslaan Antonius W. M. Baltissen, Oostrum Wilhelmus G. van Hoof, Broelcweg Peter J. M. G. Linders, Oude Oostrumscheweg GEHUWD Gerardus Janssen, 42 jaren, land bouwer, Wieënweg en Anna G. Poels, 38 jaren, Kruisstraat. OVERLEDEN Wilhelmus P. J. de Wit, 15 maan den, Draalstraat. 2 patiënten St. Servatius 2 patiënten St. Anna Ingekomen en vertrokken personen van 22 tot 29 Juli. INGEKOMEN P. F. Claes, koopman, Marktstr. 3 van Venlo. H. J. A. M. Derks, koperslager, Merseloscheweg 7a, van Eindhoven. A. W. Faessen, landbouwer, Oirlo F. 2 van Horst. •A. ;M. G. J. Linders, Steegsbroek I *8, van Maasbree. C. G. R. Teunis en vrouw, adj. commies D.B., Henseniusstraat 11b, van Heemstede. F. f. M. Lamers, dienstbode, Mer- selo N 20, van Oploo. L. Rutten, timmerman, Oirlo E 84, van Bergen. A. J. A. van Laake, Dir. Landb.- bank, Patersstraat 30, van Amster dam. A. J. Peeters, dienstbode, Oost singel 12, van Bergen. J. P. A. van Gennip, verpleegster St. Annalaan 5, van Budel. VERTROKKEN J. G. S. M. van Oijen, O.I. mil., naar N. I. J. E. M. Arts, naar Bergen C 133. A. A. van Houdt, naar Maasbree, Kloosterstraat 2. G. F. van Os, kapper, naar Hel mond, Bakelscheweg 41. H. J. H. Winthuis naar Drachten. G. F. Moonen en gezin, onderw. naar Hulsberg E 19. C. M. Proosten, dienstbode, naar Horst B 198. Kerkelijke Diensten. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week Kapelaan Kuepers. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. Om 7 uur lees- mis voor Henri Lenssen, vanwege de R.K. Bouwvakvereeniging, 2 uur kjeine Congregatie, half 3 Kindarlof. 6 uur Lof, kwart na 5 vergadering Apostolaat des Gebeds. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uu en half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Willem Poels, zijne eebtgenoote, overleden kinderen en behuwd kinderen, 7 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis voor vrouw van Gerven, 7 uur leesmis, half 8 besteld jaarg. voor Willem Winters, 8 uur jaarg. voor Hend. Schraven en Bernardina Leyffers. WOENSDAG half 7 leesmis voor vrouw van Gerven, 7 uur leesmis, half 8 jaarg. voor de familie van de Voort-Camps, 8 Uur jaarg. voor Gerard Gossens, 10 uur plechtige Huwelijksmis voor Hermanus Joseph Aldenhoff en Jacoba Paulina van Ryswijck. DONDERDAG 7 uur teVeltumH. Mis, half 7 leesmis voor vrouw van Gerven, kwart na 7 Sacramentsmis generale H. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur jaarg. voor Hend. Pp£ïs en Gertrudis van Meijel, 8 tox. 9 H. Uur.Deleden van de nachtelijke aanbidding ge lieven zich te houden aan hun aan biddingsuur. VRIJDAG eerste der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, 6 uur gezongen H. Mis, 7 uur lees mis, half 8 jaarg. voor Johannes Peeters en ouders, 8 uur gestichte leesmis ter eere van het H. Hart van Jezus, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart ZATERDAG half 7 O.L. Vr. Mis, 7 uur, half 8 en 8 uur leesmis, 7 uur Lof. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige J. Swaghoven, J. Janssen, M. Jans sen, A. Lenssen, L. Litjens, R. van Geenen, G. Swinkels, P. Rongen, H. Gerrits, A. Stevens. Congregatie. Zondag 2 uur kleine congregatie. K. J. V. Zondag half 7 leidsters. Dinsdag 8 uur leidstersclub. K.M.J.V. Woensdag half 8 korfballen. K. J. N. Zondag half 11 groep I en H. Liduina. 3 uur Mar. Philippetto. half 5 Odagroep, Rosa van Lima. Patronaats-Agenda. Zondag: half 4 tot half 6 Klein Patronaat. Half 7 tot half 10 Groot Patronaat. Jonge Wacht. Wegens de Leiderscursus en de daarop volgende kermisweek zal er de twee komende weken geen groep gegeven worden op Woensdag. We nemen deze weken als vacan- tie om daarna weer met des temeer yver te beginnen. Wachtwoord: Mijn wet. Vooral on der de vacantie willen we de 2 eerste puntjes eens bjjzonder beleven. Dus iedere dag naar de I-ï. Mis en tot de H. Communie ook 't laatste puntje niet vergeten en goed zijn thuis. PATERSKERK. Morgen ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoog mis. Gelegenheid om te biechten na de H. Mis van 5 uur aan de Evangelie zijde. Wegens de Landdag der D. Orde nam. om 4 uur plechtig Lof met toespraak door den H.E. Pater Pru- dentius van Leusden, Provinciaal der Minderbroeders. De openlucht-vergadering om 5.30 is ook voor niet-Tertiarissen toe gankelijk. MAANDAG, feest van St. Petrus- Banden. DINSDAG, feest van Maria ter Engelen of Portiuncula; gedurende de uitstelling te verdienen volle aflaat, de H. Missen als op Zondag. Vanaf Maandagmiddag 12 uur en op alle dagen onder het Octaaf kau op een dag naar verkiezing in deze kerk de Portiuncula-aflaat verdiend worden. Vereischten: biecht, H. Com munie en kerkbezoek, telkenmale als men de kerk bezoekt, moet men bidden 6 maal Onze VaderWees Gegroet en eere aan den Vader. Gedurende het Octaaf van Porti uncula iederendag Hoogmis en gez. Vespers en Lof met Litanie van Alle Heiligen. VRIJDAG, le Vrijdag der maand, toegewijd aan de vereering van Jezus H. Hart, om 7.30 gez. H. Mis met Litanie van het H. Hart. 's Avonds om 5.30 Lof met Acte van Toewy- ding. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. H. H. NISSEN. Zondag 6 uur voor een overleden echtgenoot. Maandag, Donderdag en Zaterdag een H. Mis voor een overledene. Dinsdag 6 15 een H. Mis voor Ger- truda van Vegchel Arts; 7 uur een H. Mis voor Piet Bom. Woensdag om 7 uur een H. Mis voor Jan van den Berg. Vrijdag om 6.15 een H. Mis voor overleden familie Linssen-Rongen. Om 7 uur een H. Mis voor Karei Thomassen en echtgenoote. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag verplichte opkomst zoowel van de jongens als meisjes- afdeeling naar de Landdag. DERDE ORDE. Zondag. Heden vanwege den Land- ig der Derde Orde gecombineerde vergadering van mannen en vrouwen. Om half tien de H. Mis met Latijn- sche Misgezangen, welke zal worden opgedragen voor het geestelijk en tijdelyk welzijn der leden. Daarna vergadering van mannen en vrouwen. Geen vaste plaatsen. Om 4 uur plechtig Lof met toe spraak door den Hoogeerw. Pater fr. Prudentius van Leusden, Provin ciaal van de Nederl. Minderbroeders. Na het Lof wordt door het fraters koor het Zonnelied gezongen. Om half zes Openluchtvergadering op het terrein van het Gymnasium. Als spreker zal daarbij optreden Dr. J. de Boer, Rector van het R.K. Lyceum te 's-Hage. De Tertiarissen worden ALLEN tot dezen Landdag dringend uitge- noodigd. Woensdag 3 Augustus komen de Rotterdamsche kinderen. Zij arrivee- ren te Venray met den trein van 12.46 uur. De pleegouders gelieven ze bij de bus te komen afhalen. De lyst der kinderen hangt in het voor portaal der Paterskerk. Zondag 7 Augustus plechtige Pro cessie der Parochie. De Tertiarissen gelieven deze zooveel mogelijk bij te wonen en zich bij hun vaandel en vlag aan te sluiten. Men drage het insigne. v. d. Landbouwbond Venray-Dorp. Premiebetaling a.s. Zon dag 31 Juli des voorm. van 9 tot 10 en van 11 tot 12 uur, ten huize van den Secretaris. De premie bedraagt l1/, °/0- Het Bestuur. n°5 mooi dan na; FIRMA j in 20 verschillende dessins koopt U nu voor- declig bij t.o. 't Postkantoor. Aanbevelend zijn onze Voordeelig gesneden en niet duur Slagerij M. Wijnlioven-Roeiols Telefoon 28 van 25 tjili b hakken I gr; 1 lenlr. jm.L Overlojwe Voorradigs Oostrum Telef. 48 GYMNASTIEK. St. Chris toff el: Dinsdag 8.309.30 LedeD. Donderdag 5.306.30 Adsp. 6.45—7.45 Adsp. 8 309.30 Leden: Meisjesgymnastielc: 's Zondagsmorgens van 10.3011.30 zwemlessen. Inlichtingen betreffende gymnastiek en zwemlessen bij P. M. H. HOEDEMAEKERS Leraar Lich. Opv. M.O. Leeuwstr. 1. van alle soorten granen houdt zich beleefd aanbevolen G. van Soest-Backus Stationsweg 23a. HELIOGLAS ter vervanging van origineel pergament. Salicyl Pergament Vliesjes Varkensblaas enz. enz. 15 cent per pakje. FIRMA VAN DEN MUNCKHOF Veemarktbal HORST Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 bekwaam steigermaker 1 dagmeisje 1 leerling schi'der 1 2 jaar aan het vak. 1 huishoudster voor Haps 2 burgermeiden voor Venray 1 boerenknecht voor Sittard Maaiers en binders stersged. den oogst v. Venray en omgeving. Burgerdienstraeid voor Venray Metselaars v. Duitsch grensgebied Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 1 boerenknecht voor dadelijk. 1 burgerdienstmeid 1 jongen v. kantoorwerk 2 jongens voor kantoor of magazijnwerk Werk'dagmeisje losse arbeiders timmerlieden, grond werkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffingDe kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9. SPAARBONNEN worden alleen op Woensdag 3 Augustus uitgegeven. Eiken Dinsdag Veemarkt ALLE soort VEE. Kramerifen R. K. Studentenclub »St. Bernardus". Degenen, die zich willen opgeven als lid van de Studentenclub „St. Bernardus", kunnen dit doen bij den Moderator den Weleerw. Keer M. Kuepers of bij H. Litjens, Maas- heescheweg 24. Vergrootingen en Olieverf-Portretten. LANGSTRAAT VENRAY Bezoekt ons Atelier 1 Koonings* Spoor- en Busboekje voor Noord-Brabant Een handige reisgids voor slechts 15 cent. Firma v. d. Munckhof Scf 5-7 15*100 in alle kille koopt ledkc t.o. anto GKEJ-VAJ voor de men Kermis. Henseniul3. \Bct N.V. VenSI fabriek v.hyne T0O bij J. RooiiBe TBO partij en feu G. Reintjes,!Le Wed. Joh se Tpl H. Heidei T©] groote piin M. Arls-Jsn hoeve, Ysself van eefll Hap; n, Aide n, Zilveid' Rozeie SPOÜJ TP

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2