Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. AlleenBoter is boter „VENRAY" boter Over raadhuizen en zijden kousen. Buitenland. Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 30 Juli 1938 Negen en vijftigste Jaargang No 31 PEEL EN MAAS is zeer fijne boter ADVERTENTIEPRIJS 1—8 regels 60 ct per regel 71/,' ct. Bij contract groote reductie I Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF. VENRAY I Abonnementsprijs per kwartaalvoor Venray 65 ct Telefoon 51 Giro 150652 bulten Venray 75 ct. Afz. nummers 5 ct Onze Lieve Vrouw „Behoudenis der JKranken" OOSTRUM. Hoe ze tot stand komen. De Haagsche gemeenteraad heeft voor 6l/s millioen een nieuw raadhuis voor de stad gekocht en daarvoor uit een aantal ont werpen gekozen het project van den architect Luthmann. Sommigen vinden dat gek en ook raadsleden voelden zich niet op hun gemak, toen ze hun stem moesten bepalen. Want zoo is sommiger redeneering hoe kan nou iemand die misschien nog geen zes en een haiven gulden weet te beheeren. als ie ze in zijn zak meedraagt, oordeelen over de verantwoordelijkheid voor een gemeente van een uitgave van 6'/3 millioen en hoe kan men kiezen uit een aantal ont werpen van kunstenaars, wanneer men van kunst geer. verstand heeft Zulke vragen lijken klemmend, vooral in een tijd, waarin de logisch lijkende gedachte wordt gepropageerd om de bevoegdheid tot handelen uitsluitend over te laten aan de deskundigen. Een Tweede Kamer r.ietwaar - hoe kan die nou oordeelen over de al- of niet aanwezige noodzaak van de contingenteering van zijden dameskousenWat weten mannen -van zijden kou sen Toch is de huidige gang van zaken niet zoo gek als ze lijkt. Om dat te bewijzen wel ik tegen over de laatste vraag, welke ik releveerde 'n wedervraag stellen en wel deze: Wat weet 'n vrouw van zijden kousen Kan ze de kwaliteit beoordeelen En toch koopt zij ze. Daarbij gaat ze af op de deskundige voorlichting van haar leverancier. Die voor lichting aanvaardt ze, maar het besluit tot koopen of niet-koopen neemt ze zelf. Wanneer iemand, die geen verstand van motoren heeft, zich een auto wil aanschaffen, zal hij zich door een deskundige laten voorlichten, maar hij beslist zelf. Er is niemand, die in zoo'n ge val naar een expert gaat, dezen een paar duizend pop in de hand drukt en zegt: stuur me voor dit geld een gegarandeerd goeden wagen thuis. In de volkshuishouding gaat het precies zoo als in de private huishouding. Ook in de dictatoriaal bestuur de volkshuishouding. Hitier zal zich in de onderscheidene be stuursaangelegenheden des lands door deskundigen ialen voor lichten, de uiteindelijke be slissing houdt hij aan zich. De juistheid eener beslissing is in het demomocratische stelsel met meer veiligheid omgeven dan in den dictatuurstaat. Een dwaling, indien ze bestaat, kan nimmfer zichzelf corrigeeren, voor cor rectie is de mogelijkheid van geldend-making van een tegen gesteld inzicht vereischt. o Toch heeft het Haagsch be sluit tot bouw van een nieuw raadhuis wel iets te leeren ge geven. Wanneer we voor ons zelf iets koopen, dan hebben we alleen te letten op eigen smaak en oor deel, maar wanneer een gemeente raad zich een nieuw raadhuis kiest voor de stad, dan heeft hij zich te richten naar bepaalde normen, welke ter waarborging van het belang der gemeenschap, in haar onderscheiden samen stelling en -opvatting, uit goede bestuurspractijk voortkwamen. De beslissing blijft aan den raad, zijnde het college van vertrou wensmannen van het volk, maar de beslissing moet méér dan bij een persoonlijke transactie steunen op de ingewonnen deskundige voorlichting. Wanneer een plan er eenmaal is, dan gaat het niet aan, dat de een gaat zitten delibereeren over een trappenhuis, dat hij niet mooi vindt en een ander over een ontworpen vijvertje, want over smaken wordt men het nóóit eens en als een raadhuis tot stand moest komen uit een com- pronis van onderlinge smaken en inzichten, dan zou er een vol maakt wanproduct worden ge schapen. Het A.-R. raadslid de Vries stelde de zaken zuiver, toen hij zich eenvoudig refereerde aan het oordeel der deskundigen. Wanneer een bestuurscollege aan deskundigen opdraagt om binnen ekere perken b.v. financieele en onder voorwaarde van be antwoording aan bepaalde eischen b.v. van bruikbaarheid voor gestelde doeleinden een ont werp gereed te maken, dan be hoort als regel de uitkomst geen onderwerp van beraadslaging meer uit te maken. Slechts wan neer die uitkomst klaarblijkelijk onvolkomen is, komt het geval anders te staan. Om echter voor aanvaarding op gezag van anderen verantwoor delijkheid te kunnen aanvaarden, dient de deskundige voorberei ding met zorg te zijn geregeld, d i. met waarborgen van veel zijdigheid en objectiviteit om geven. Die waarborgen te scheppen is de voornaamste taak van een bestuurscollege, wanneer het ge plaatst wordt voor een beslissing, welke op deskundig advies dient te steunen. Het is aan gerechte twijfel onderhevig, of men aan het schep pen van zulke waarborgen in den Haag, in de bovenbedoelde aan gelegenheid, voldoende aandacht heeft besteed. Laat het verloop van zaken aldaar voor andere gemeentera- deu althans een les zijn. Wanneer een gemeentebestuur een deskundig advies naast zich neerlegt, veroordeelt het eigen lijk zich zelf. Er heeft dan óf iets ontbroken aan de wijze, waarop de deskundige voorbe reiding werd georganiseerd óf het ontbreekt het gemeentebestuur aan gevoel voor consequentie bij haar taak van beheer en uit voering. Md. Russisch-Japansche spanning. Naar oorlog Half Juli zijn de Russische troepen ergens aan de grens van Mands- joekwo opgemarcheerd en hebben er een gebied bezet van 4 kilometer diepte, de heuvel van Tsjangkoefeng, waarop ze nimmer aanspraken had den gemaakt. Nu beteekenen 4 K.M. in Azië niet zoo veel, maar Japan de eigenlijke machthebber in Mandsjoekwo liet het er niet bij. De Japansche regeering eischte, dat de Russische troepen uit het bezette gebied zouden worden teruggenomen en dat de Russen hun legers alle tot op een flinken afstand van de grens zouden herplaatsen, ter vermijding van nieuwe incidenten. Maar de Russen hebben geweigerd, zoowel het een als het ander. Ze big ven, waar ze zijn. Zoo zeggen ze. Tja jaDe Russen hebben mis schien juist daèrom hun 4 K.M. in Mandsjoekwo gemaakt, omdat de Japaiïners er zoo vele in China maakten En toen zond Japan een tweede officieel protest. En de Japansche gezant te Moskou confereerde er acht uur aan één stuk op Buit. Zaken. Maar zonder resultaat* Nu concludeeren de Japanners de Russen willen oorlog. Ze gaan telkens een stap verder, totdat we d3 uittarting niet langer verdragen kunnen. Dat is het Russische doel. En als de Russen persé oorlog willen, zoo redeneert men te Tokio, dan kunnen ze dien desnoods krijgen. Maar 't is tóch jammer, want we waren zoo mooi op weg om langs twee wegen naar Hankau op te marcheeren.... En daarom zullen we nog wat water in onzen wijn doen en nogmaals trachten langs diplo- matieken weg tot een oplossiDg te komen. Of die oplossing zal worden be reikt, is nog een vraag, maar in ieder geval is tijd gewonnen en is de onmiddellijke oorlogsdreiging af gewend. Niettemin de Russen maken voor alsnog geen aanstalten, den heuvel weder te ontruimen. Integendeel wordt gemeld dat zij hem versterken, dat zij in de buurt ervan troepen concentreereD, dat zij artillerie- afdeeliDgen sturen naar de moDding van de rivier de Toemen, op de grens van Korea en de Sovjet-Unie, en dat zij uit Wladiwostok troepen zenden naar de Possetbaai, het punt aan de Russische kust, dat het dichtst ligt bij de plaats van het grensgeschil. Te Wladiwostok zouden 100.000 man Russische troepen in garnizoen lig gen, 400 militaire vliegtuigen gecon centreerd zijn, evenals een vloot met een bemanning van 20.000 man. Het roode leger ten Oosten van het Baikalmeer wordt op 400.000 man geschat. Dc raszuivere Italiaan draagt geen boordjes of dassen meer. De campagne voor de bescherming van het Italiaansche ras breidt zich voortdurend uit. Een hoogleeraar aan de universiteit van Palermo stelt de invoering voor van het staande Romeinsche schrift in tegen stelling met het schuine schrift. Hij bepleit voort den terugkeer tot „den Romeinschen hals" vrij van iedere belemmering door boord en das, dit teneinde den bloedsomloop te vergemakkelijken en o.a. den bloedsomloop te ver gemakkelijken, vooral in de gezichtsorganen, want .Italië heeft goede oogen noodig, om zgn tanks en vliegtuigen te be sturen". In de invoering van het staande Romeinsche schrift, de afschaffing van das en boord en den terugkeer tot de oude Romeinsche gewoonten, ziet men twee verstandige rasver schijnselen. Kleinzielige Nazi's. Nazi's hebben het aan den weg van LiDz naar Salzburg staande monument ter nagedachtenis aan Schuschnigg eerste vrouw met dy namiet opgeblazen. Het monument stond op de plek, waar mevrouw Schuschnigg in 1935 bij een auto ongeluk om het leven i3 gekomen. Sensatie te New-York. Dinsdag is de 28jarige John Ward een lid van een rgke familie, uit het raam van zijn kamer op de 17de verdieping van zijn hotel gestapt en gaan wandelen op de 35 c.m. breede lijst, welke langs het gebouw loopt. Het schijnt dat Ward zgn verstand verloren had. Hij bleef gedurende 5 uur op deze gevaarlgke plaats sigaretten rooken, niettegenstaande politie en brand weer, welke te hulp geroepen waren hem poogden over te halen, weer naar binnen te gaan. Toen de brandweer ladders op richtte, dreigde Ward naar beneden te springen. Teneinde raad spande de brandweer een net langs het gebouw ter hoogte van de zestiende verdieping. Beneden op straat stonden duizen den nieuwsgierigen, 200 politieman nen handhaafden de orde, 't verkeer in de straat was geheel stilgelegd. Venters verkochten verrekijkers en bookmakers namen weddenschappen aan van drie tegen een, dat Ward naar beneden zou springen. Film operateurs spoedden zich ter plaatse om het geval te filmen. Op het oogenblik dat de politie Ward in het door de brandweer gespannen net wilde stooten, stak hg zijn laatste sigaret op en sprong omlaag. Hij miste op enkele centi meters het net en viel op straat te pletter. Mars neemt geen vacantie. Wat zich ook verzacht in zomer stemming, het wreede oorlogs bedrijf wordt op den ouden voet voortgezet. Berichten uit Spanje melden eenige successen van Franco aan de beide fronten, waarop hij thans een offensieve beweging voert, n.l. in Estremadura en aan het CastellonfroDt. Zeshonderd kanonnen en vijfhon derd vliegtuigen trachten Franco's opmarsch naar Sagunto te forceeren. Honderdduizend republikeinsche soldaten strijden met leeuwenmoed nooit tevoren hebben zij zóó ver bitterd, zóó dapper gevochten. Inde meeste stellingen houden zrj nog stand, slechts op enkele punten moesten zij wijken. De verliezen aan beide zijden zgn zwaar. Er heerscht een verlammende hitte en bovendien is er gebrek aan drinkwater. Het is de grootste veldslag van den Spaanschen burgeroorlog. Naar Kavas vernemt, zou de situatie voor de republikeinen on houdbaar worden. In China hebben de Japanners voortgang ge maakt. Naar in een Japansch com muniqué wordt medegedeeld, hebben de Japansche troepen bij hun op marsch naar Hankau, Kioekiang ingenomen. De bezetting van Kioekiang wordt in Japansch-militaire kringen be schouwd als een beslissende stap in de voorbereiding tot een aanval op Hankau. Kioekiang is een steunpunt in de buitenste verdediging van Hankau en is tevens uitgangsstelling voor de Japansche troepen in het Jangtse-gebied. Ten Oosten van SiaDfoe, in het grensgebied van de provincies Honan en Sjansi, worden sterke Chineesche troepen verzameld, men spreekt van twintig divisies. Men veronderstelt, dat de Chineezen een tegenoffensief voorbereiden om zooveel mogelijk Japansche 'roepen vast te houden. Televisie-zender in Duitschland. De minister van rgkspost Ohnesorge heeft in de „Voelkische Beobachter" medegedeeld, dat binnenkort in Duitschland de televisie gemeengoed zal zijn. Er is een nieuwe zender ge bouwd met een televisie-tooneel. De prijs van de ontvangtoestellen is door de technische ontwikkeling zoo ge daald, dat men op vele koopers re kent. Het doei is, deze ontvangers nog meer te vereenvoudigen, zoodat groote kringen van de bevolking hiervan gebruik zullen kunnen maken. Gino Bartali. Gino Bartali, de thans 24-jarige renner is woonachtig te Ponte a Ema nabij Florentië, alwaar hij een fraai landhuis bewoont, hetwelk hij heeft laten Douwen van het met wedstrijden verdiende geld. In deze omgeving heeft hij zich met groctc zorg voorbereid voor de Ronde van Frankrijk. In 1937 verschenen er in buitenlandsche bladen nog voor de Ronde berichten als zou hij kloosterling worden. Deze verhalen zijn verzinsels geblekeo. Wel is hij een goed katholiek en vurig ver eerder van de Madonna en de H. Theresia. Hij is eveneens lid van de leekenorde der Karmelieten. Gino is gesloten van karakter en terughoudend in den omgang en bovendien zeer godvruchtig. Vandaar de geheimzinnige sfeer die steeds Bartali hangt. Bij zijn opkomst als renner is hij vooral geholpen door den Pastoor zijner parochie, voor wien hij nog steeds een groote vriendschap en een diepe dankbaar heid koestert. Door den dood van zijn jongsten broeder waarmede hij regelmatig oefende en van wien hij zeer veel hield, was Bartali gedurende gerui- men tgd geestelijk en lichamelijk eeknaktdoch zijn onwankelbaar God i vertrouwen heeft hem door deze zware beproeving heen geholpen. Als renner behoort hij tot de gruote klas. Hg is een geboren kampioen en een bewijs daarvan vindt men in het feit, dat hij, toen hij in 1934 beroepsrenner werd dade lijk zich tusschen de aller bes ten plaatste. In 1935 werd hij kampioen van zgn land en vanaf 1936 kreeg hij internationale vermaardheid. In 1937 was hij de opvallendste figuur in de Ronde van Frankrijk en ook heden is hij dit. Vooral in de berg etappen is hg onhoudbaar en vindt zgn weerga niet, hetgeen hg over tuigend heeft bewezen. De groote kampioen had tot 17 Juli nog geen enkele bandbreuk ge leden vanaf Parijs en Vrijdag in den zwaren rit DigneBriangon een enkele maal, terwijl alle andere renners Vervaecke zelfs viermaal meermalen bandbreuk hadden. Gino heeft Vervaecke onttroond als „Koning" der bergen. Dalend vleeschverbruik. Het vleeschverbruik in Nederland heeft in het eerste kwartaal 12.7 pet. of één achtste deel minder be dragen dan in JanuariMaart van het vorige jaar. De consumptie per hoofd van de bevolking daalde van 10.1 op 8.8 kilohet totale verbruik van 87 op 77, dus met 10 millioen kilo. Vóór de crisis bedroeg de con sumptie per hoofd gemiddeld 46 kilo per jaar, dus 11.5 kilo per kwartaal, terwgl toen de invoer kleiner en de uitvoer veel en veel grooter was. „De vierdaagsche". Dinsdag is te Nijmegen weer de Vierdaagsche begonnen, het Neder- landsche wandelfestein, dat zich in de 28 jaren van zgn bestaan een buitengewoon groote populariteit heeft verworven. Dit jaar waren er 4700 inschrijvin gen tegen rond 4400 het vorige jaar sinds 1935, het jubileumjaar, toen de Vierdaagsche voor den 25sten keer gehouden werd, is het aantal met ruim 1500 gestegen! De Vierdaagsche is een evenement geworden in ons nationale sport leven, dat zijns gelijke in binnen- en buitenland niet vindt. Wij mogen er zgn op wandelsportgebied en geen ander land tippelt daartegen op. Is het niet typeerend, dat elk jaar een belangrijk contingent buitenlanders aan de marschen deelneemt Franschen, Duitschers, Noren, Engelschen, Hongaren, Spanjaarden, allen hebben er hun steentje toe bijgedragen het internationale karak ter van de marschen nog eens te accentueeren en de meesten zijn nog steeds vier dagen per jaar trouwe bezoekers van het gastvrije Nijmegen. Zoo gaat het trouwens met alle deelnemers. Wie eenmaal meege- loupen heeft, komt de volgende keer beslist weer en brengt dan meestal nog eenige vrienden- of vriendinnen- wandelaars mee. De typische Vier daagsche geest, de geest van saam- hoorigheid en verbroedering, smeedt 'n sterke band tusschen wandelend Nederland en de jaarlijksche gelegen heid deze band te versterken wordt dan ook door allen dankbaar aange grepen. Zoo wordt het aantal deel nemers telkenjare grooter en de capaciteit van het Vierdaagsche kampement moet dan ook haast onbegrensd zijn. De verdwijnende voetganger. Een te 's-Gravenhage gehouden verkeerstelling heeft uitgemaakt, dat in de drukke straten het aantal voetgangers belangrijk minder is dan het aantal wielrijders. Op de Laan van Meerdervoort vormen de voet gangers slechts 9 pet. van het totale aantal passeerende personen, de wielrijders daarentegen 50 pet. Het rijwiel neemt als vervoermiddel de eerste plaats in. Daarna de tram en vervolgens de personen-auto. Langzamerhand verdwijnt dus de voetganger. De tijd dat men deze figuur in het groote-stadsverkeer nog slechts ziet als 'n sporadischen held, zich kronkelend en springend van het eene trottoir naar het andere opgejaagd door een colonne auto's en fietseD, schijnt niet ver meer ver wijderd te zijn. Het smokkelbedrijf Het smokkelbedrijf langs de Lim- burgsch-Belgische grens, dat voor heen hoofdzakelijk bestond in den verboden invoer van Belgische sui ker, margarine en sigaretten, inden regel in kleine hoeveelheden, is thans van aspect veranderd. De smokkel handel geschiedt nu in omgekeerde richting en wel van Nederland naar België. De gemeente Noorbeek schijnt een centraal punt te zgn Getracht wordt nu om zware veewagens be laden met ongemerkte biggen en jonge kalveren over de grens naar België te smokkelen. In België is langs de grens in een strook van 5 K.M. het vee genoteerd, binnen de strook van 5 K.M. is bij het vervoer van vee een geleibiljet vereischt. Achter deze strook is het veevervoer vrij en wordt het vee niet meer op- geteekend. Thans beproeven volgela den veeauto's door die verboden Bel gische strook te komen. De Belgi sche grenskommiezen ontvingen streDge orders om op te treden tegen de vee-smokkelaars. Ook het smokkelen van jenever naar België blijkt toegenomen. Van werklieden, die in Eupen en in an dere Belgische gemeenten gaan wer ken, worden regelmatig de drink- blikken gecontroleerd. De werkverschaffing in de Peel» Men zal zich allicht herinneren, dat in de jongste zitting der Prov. Staten doorir. Nierstrass, de leider der N S B. fractie is geklaagd over het feit, dat hem en zgn medeleden de toegang tot de werkverschaffing in de Peel is geweigerd. Op verzoek van den voorzitter der Statenvergadering heeft de heer Nierstrass zich thans met een uit voerig schrijven tot den Commissaris der Koningin gewend, waarin hrj de grieven tegen deze weigering her haalt. De Sevenumsche Peel. Maandag zijn in de Sevenumsche Peel een 100-tal Maastrichtenaren tewerkgesteld. Zg zijn in de barakken aldaar ondergebracht. Werkplaats voor jeugdige werkloozen. De gemeenteraad van Venlo be raadslaagde in spoedzitting over den aankoop van een fabriekspand met woning aan den Hertog Reinoud- siogel, eigendom van deD heer Grot- hausen, aldaar om daarin een werk plaats voor jeugdige werkloozen te stichten. Na ampele bespreking besloot de raad op voorstel van B. en W. het betreffende pand met de daarin aan wezige machinerieën aan te koopen voor de som van f 21.000. Gelijktijdig besloot de raad tot verkoop van een perceel bouwgrond nabg Genooi aan den heer Grothausen, die daar een nieuwe fabriek zal bouwen. In verband met de wijziging van het uit breidingsplan voteerde de raad nog een suppletoir crediet van f 7000 voor bestrating en rioleering van den Hertog Reinoudsingel. Staking bij werkverschaffing te Venlo. Veertig werkloozen, die in werk verschaffing te werk zgn gesteld bg den aanleg van de nieuwe rioleering in de gemeente Venlo, hebben het werk neergelegd. Van de zijde der arbeidersorgani satie werd medegedeeld, dat sedert October j.l., toen deze werkverschaf fing, welke in aanbesteding wordt uitgevoerd, ter hand werd genomen, op verbetering der loonvoorwaarden voor de betrokken arbeiders was aangedrongen. Deze bemoeiingen hebben evenwel niet het gewenschte xesultaat opgeleverd, waarop de arbeiders thans eigener beweging in staking zijn gegaan. De R.K. Werkliedenvereeniging heeft den heer Martin uit Hoens- broek, rijksinspecteur bg de werk verschaffing in Limburg van de staking in kennis gesteld onder mededeeling, dat de organisatie zich niet in staat achtte deze staking te voorkomen VENRAY, 30 |uii 1938 Overgang naar de aanvullings reserve. Inlevering van militaire goederen. De Burgemeester van Venray brengt het navolgende ter kennis van belanghebbenden. 1. Behoudens onvoorziene omstan - digheden, zullen op 1 October 1938 naar de aanvullingsreserve over gaan: a. de gewone dienstplichtigen der landmacht, behoorende tot de lich ting 1923, met uitzondering van hen, die de eerste oefening met een an dere lichting hebben beëindigd; D. de gewone dienstplichtigen der landmacht van andere lichtingen die met de lichting 1923 de eerste oefening hebben beëindigd met uit zondering van hen, die reeds eerder naar de aanvullingsreserve zijn over gegaan. 2. De tot de aanvullingsreserve behoorende dienstplichtigen zullen in geval van mobilisatie eerst behoeven op te komen, wanneer zij daartoe bij afzonderlijke openbare of per soonlijke kennisgeving worde" op geroepen. 3. De rijksgoeder en, verstrekt aan de dienstplichtigen, die op genoem den datum naar bedoelde reserve overgaaD, zullen met uitzondering van schoenen en haarkam in de tweede helft van September of in October 1938 moeten worden inge leverd. Blijkt bij de inlevering, dat er goederen ontbreken of dat deze niet in den vereischten staat ver- keeren, dan stelt de dienstplichtige, wien het aangaat zich o.a. aan be straffing bloot. 4. De ingeleverde zakboekjes worden 1) a wijziging of vernieuwing, bg het Korps wederom aan de dienstplichtigen verstrekt. 5. Nader zal aan belanghebbenden worden bekend gemaakt, wanneer en waar de inlevering moet plaats hebben. Venray, 26 Juli 1938. De Burgemeester van Venray A. H. M. JANSSEN. VOLKSCONCERT Fanfare Merselo. Morgen Zondag zal de Fanfare „St. Oda" uit Merselo een concert geven op bet Henseniusplein. Aanvang 8 uur nam. Pater M. Briels O.F.M. Naar de Msb. verneemt is pater M. Briels O.F.M., leeraar aan de R.K. H.B.S. en het gymnasium voor jongens te Heerlen, benoemd tot leeraar aan het gymnasium der paters Franciscanen te Venray. Pater Briels, die 22 jaar te Heer len met veel vrucht voor het mid delbaar onderwijs werkte en den Limburgsche schilders een warm hart toedroeg, is door Z. H. Exc. mgr. dr. J. de JoDg, aartsbisschop van Utrecht, benoemd tot algemeen adviseur van het R.K. Verbond van technici in Nederland als opvolger van dr. F. Hegge, professor aan het Groot Se minarie van Rijsenburg. Benoemd. Tot onderwijzer aan de alhier per 1 September as. te openen R.K. Mulo-school weïd benoemd de heer Noterboru te Simpelveld. Koninklijke Marechaussee. De wachtmeester der Kon. Mare chaussee A. Klaassen der brigade Venray wordt per 1 Aug. a.s. over geplaatst naar de brigade Roermond. Auto-ongeluk. Zondagavond is een auto met vier iuzittenden tusschen den Buus en Maashees over den kop geslagen en in een sloot terecht gekomen. De inzittenden kwamen er nog gelukkig af. Voor een tweetal behoefde slechts doktershulp te worden inge roepen. De auto was geheel vernield en eigendom van den heer D. alhier. j Heidebrand Maandagavond werd de hulp onzer i brandweer ingeroepen voor het blus- I schen van een heidebrand in de Peel 1 achter het Veulen. Gedurende den geheelen nacht bleef de brandweer in actie. I

Peel en Maas | 1938 | | pagina 1