DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Radio-Centrale. P. LIT JENS, LeuneinC^5 Kan je overkomen Iets over zigeuners. Krakelingen. Van de Sport velden. Gemengde Berichten Gedurende de Seizoen-Opruiming tijdens de Opruiming 5 °0 korting CUSTERS' Meubilering De Goedkoopste Meubelzaak In eigengemaakte Meubelen Zaterdag 16 Juli 1938 Negen en vijftigste Jaargang No 29 Kan je overkomen nietwaar, dat je zo op een Zondagavond rustigjes je krant zit te lezen en er dan plot seling gebeld wordt. Wie zou dat kunnen zijn Even gauw je jasje aangeschoten en dan als de weerga naar de bel. Deur open en... je staat pardoes voor een jonge dame. Je glimlacht natuurlijk en voor dat je het weet is de vraag al over de lippen: En beste meid, wat is er van je dienst Och, meneer, zoudt u niet zoo goed willen zijn.... voor de Missie. Missie Wel verdraaid, daar heb je er weer een. Een Missie-zelatrice, vermomd in de verschijning van een aardige jonge dameDe hoeveelste zou dat nu al zijn Dat geschooi toch ook voor die Missie... je wordt er nog beu van... Ja en wat moet je dan tegen zo'n kind zeggen Wat ze doet is iedereen zal het toch moeten toegeven werkelijk een prachtwerk. Het is kort en krachtig gezegd niets anders dan werken... voor andermans geluk. En dat zo dikwijls onder het brengeD van zovele offertjes. Door je gedach te flitsen al die namen van degenen, die het wel hadden kunnen doen, maar het niet deden. En het goede kind had er zo op gehoopt. „Me vrouw A. en mijnheer B. zullen het zeker wel doen." Maar, zoowel die Mevrouw als die Mynheer deden het-zeker niet. Je denkt aan al die vrije Zondagse uurtjes, die zo'n meisje er aanmoet offeren, terwijl thuis de andere broertjes en zusjes vrolyk rondom de tafel zitten te keuvelen. En dat na een week hard werken en zwoe gen. Je denkt aan het grote doel, waarvoor dat kind komt bedelen. Voor de uitbreiding van het Rijk van Hem, zonder Wiens bijstand we letterlijk niets kunnen. Niemand, hoe groot en verstandig hij of zij zich misschien ook meent. Ja, iedereen zal het moeten toe geven, er ligt een prachtig diamantje van onbaatzuchtige liefde in dat hartje van zo'n Missie-bedelaresje verborgen. En dan te moeten weten, dat zo'n meisje misschien heel wat dubbeltjes ophaalt... ze weer netjes afdraagt en van zichzelf misschien geen dubbeltje rijk is om een stuk chocolade te koopen. Maar ja, het is ookaltyd wat. En er komen er zooveel. Nu die dan die. En zelfs nog al prijzig ook. Wat te doen Zo ineens boutweg „neen" zeggen, dat is al zowat. En altijd datzelfde liedje zingen van: ik heb er al zoveel, of jokken, dat de pater er al geweest is, och, dat komt op hetzelfde neer. En al die tyd staat dan zo'n onbaatzuchtig bedelaresje met angstige blikken je in je oogen te staren... zou meneer er een van me koopen Beminde lezer of lezeres het kan ook U in de loop van de komende weken overkomen, dat er aan uw deur gebeld wordt en ge, evenals die mijnheer, pardoes voor het feit ge plaatst wordt, dat er een zelatrice van de Paters van de Leunseweg U „iets" zal aanbieden voor de Missie. Tijd is geld nietwaar Welnu, laat my U dan eventjes in een paar regels vertellen wat dit „iets» zal zijn. Dat „iets" is nu eens werkelijk iets waaraan ge een heel jaar niets dan plezier zult hebben. Wie kan er im mers Duiten een kalender. Welnu, de overbekende algemeeneMissie kalender 1939 is er weer. De inhoud is weer Af. Zowel de zo sprekende kiekjes als de korte schetsen uit het missieleven als de verdere inhoud, mogen er zijn. Och schrik nu niet van de prijs. Zeker, op het eerste gehoor, één gulden, nu, dat is om er kippenvel van te krijgen. Maar, als ge dan bedenkt, dat een jaar 365 dagen heeft, dus laten we dan zeggen, dat zo'n kalender je op 1/3 cent per dag komt en dat je door die 1/3 cent per dag weldoener of weldoenster wordt van... ja schrik nu maar... zegge en schrijve van 74 missioneerende Orden en Congrega ties, zeg het eens eerlijk, durft ge dan nog vol houden, dat deze Alge meene Missiekalender duur is! Beminde lezer en lezeres, ze komt hoor, ook by U, leg nu vast een gulden klaar, des te eer zult ge in het bezit zijn van deze missiekalen der en U scharen onder degenen, welke de Prefect van de H. Congre gate der Voortplanting van het Ge loof op het oog had, toen hij zyn zegen uitsprak: „De almachtige Heer zegene alle verkondigers van het Evangelie en die hen helpen, opdat Gods woord zich voort plan te en schittere." In Europa wonen er l1/» millioen. Waar leven de zigeuners van. Het zigeunerleven kan men niet als buitenstaander onderzoeken. Wie met uitvragen zijn gegevens ver zamelt, wordt van alle kanten be logen. Alleen door nauw contact en deelnemen aan hun leven kan men iets naders over de zigeuners te weten komen. Het aantal onderzoe kers echter, dat onder hen geleefd heeft, is uiterst gering. Om het kort te zeggen men moet een practisch tooneelspeler zyn, die zich zoo inde rol van zigeuner weet in te leven, dat hij iets van het zigeunerleven voelt, zonder echter daar geheel in op te gaan. Dat zegt Dr. Martin Block in zyn voortreffelijk boek, dat onlangs by het „Bibliographisch Institut" te Deipzig verscheen. Waar komen de zigeuners vandaan De zigeuners zelf weten natuurlijk niet, waar ze vandaan gekomen zijn. in Spaansche en Russische legenden wordt verhaald, dat ze uit Egypte werden verdreven. In de Middeleeuwen gaven ze zich uit voor boetedoende christelijke pelgrims. Hun aanvoerders noemden zich in de 15de eeuw „hertogen van Klein Egypte". In werkelijkheid stammen de zi geuners echter vit Indië. De woor denschat komt met dien van Indië overeen. Het „zigeunersch" is een Indische taal van Arabischen oor sprong en is aan het oer-oude Sans krit verwant. Men neemt aan, dat de zigeuners in de 9de, 10de of 11de eeuw na Chr. uit Indië emigreerden. De Perzische dichter Firdusie ver haalt van den Perzischen koning Bahram (430—433) dat deze 10.000 Liuxi, d.w.z. muzikanten uit Indië naar zijn land liet komen, om er boeren van te maken. Ze hadden echter hun boerenhofsteden verlaten en dwaalden sindsdien als honden en wolven door de wereld. Zigeuners in oude oorkonden. Het eerste bericht over zigeuners in Europa stelt hen op één lijn met de toovenaars en spitsboeven van een Georgischen monnik van den berg Athos, rond 1100. Volgens de oorkonden verschenen zij in 1417 aan de Moldau, in Hon garije, Duitschland en Zwitserland. Ze verschenen daar in groote scha ren en worden in de chronieken van de meeste Duitsche steden vermeld. Toen reeds stalen ze alles, wat niet aard- en spijkervast was. In een chroniek van Bologna in 1422 lezen we„Er ging vele menschen met alle respect naar de vrouw van den hertog, om zich de toekomst te laten voorspellen. Geen enkele keerde terug, zonder van zijn beurs of van een kleedingstuk beroofd te zyn...." De gewiekste zigeuneraanvoerders vertelden overal, dat zij om boete te doen zeven jaren lang door de wereld moesten trekken en zich dan naar Rome moesten begeven om zich door den Paus te laten vrij spreken. Met dit bedrieglijk praatje kregen zij zelfs keizerlijke vrijbrieven. Daar echter de klachten over de zigeuners steeds veelvuldiger en heftiger wer den, zag de overheid zich al spoedig genoodzaakt, hen te bestrijden. Men verklaarde hen vogelvrij. Overal begon nu de zigeunerver volging. In sommige landen, vooral in Spanje, werden ze gewoon afge slacht. In Midden- en West-Europa is er geen land, dat niet geprobeerd heeft, met geweld en wreedheid van deze vreemdelingen af te komen. Maar geen enkel land is hierin geslaagd. Later probeerde men het op een andere maniermen wilde de zigeuners van hun gewone levenswijze afbrengen. Men zorgde voor plaatsen, waar zij zich konden vestigen. Doch ook dat had geen succes. Het aantal zigeuners. Voor Europa kan men als maximum IV, millioen aannemen. De meeste zigeuners van Europa vindt men in Roemenië, Zevenburgen en Hongarije. In deze gebieden leven er in totaal ongeveer 500.000. Turkije en Griekenland hebben er samen 200.000. Rusland, Bulgarije, Joegoslavië, Polen en Spanje hebben er ieder 50.000. Dan volgt Italië met meer dan 30.000 en Engeland met 12.000. In Frankrijk en Duitschland zyn er slechts 2000. Daarvan leven er 1600 in Berlyn. 100.000 Zigeuners zyn naar de Vereenigde Staten ge- emigreerd. Daar voelen zy zich goed thuis, ze „verdienen" er gemakkelijk. Ook in Brazilië zyn ze zeer talrijk. De bestaansbronnen van de zigeuners. In Indië reeds waren de zigeuners de verachten, de onreinen, die met zang en dans, met kunststukjes, waarzeggen en lederbewerking hun brood verdienden. Allemaal beroepen, die een rechtgeaard Indiër niet mocht uitoefenen. Sinds hun eerste verschijnen in Europa staan de zigeuners bekend als buitengewoon handige blikslagers, die door geen enkel volk worden overtroffen. Dit feit alsook de omstandigheden, dat het smidsvak in het cultuur leven van alle volken een bijzondere plaats heeft ingenomen en vaak door vertegenwoordigers van een vroeger in het land gevestigd ras werd uit geoefend, die voor dit handwerk bijzondere tooverkracht schenen te bezitten, moet den Franschen geleer de Balaillard en in onze dagen For- bin ertoe gebracht hebben, de zigeuners als verbreiders van de brons- en ijzertechniek te beschouwen En daaruit concludeeren zij, dat ze al wel 3000 jaren in Europa moeten zijn. Aan den voet van de West-Alpen zouden de zigeunersmeden uit het bronzen tijdperk hun depots gehad hebben en van daaruit zouden zij als leurders de Kelten en andere volksstammen van deze metalen hebben voorzien. Inderdaad bezitten zy, evenals in vele andere dingen, geheime kennis over de smeedbare metalen. In hoofdzaak echter zijnde zigeu ners verzamelaars. Hun streven is op het „vinden" gericht. De zigeuner is echter geen inbreker. Hij heeft een bijgeloovige vrees voor de booze geesten, die in den nacht rond dwalen. Gesloten deuren en vensters eerbiedigt hy, want daarachter wonen de geesten, die hem niet meer eruit laten. Hij waagt het ook niet, ge sloten kasten e.d, met geweld te openen, De stamorganisatis der zigeuners. Een internationaal verband van zigeuners bestaat niet en heeft nog nooit bestaan ondanks de pogingen, die men eenerzyds van den kant van gezeten zigeuners zelf en ander zijds van „niet-zigeunersche" com munistische zijde gedaan heeft. Iedere groep, die zich als stam voelt, heeft als leider een hoofdman, die echter zonder eenige waardig heid of rang aan zijn stambroeders gelijk is. De hoofdman staat dus niet hooger dan de anderen. Men komt heelemaal niet te weten, wie de zigeunerhoofdman is en als men er naar vraagt, antwoorden de zigeuners, dat ze er geen hebben. Naast den hoofdman heeft iedere stam een stammoeder. Tezamen met deze stammoeder wordt de stam door den hoofdman geregeerd. De hoofdman is aanvoerder, rechter en priester in één persoon. Tegen zyn uitspraak bestaat geen hooger be roep. Hij stelt de tochten vast, en geeft aan de afzonderlijke families aanwijzingen betreffende de route. De hoofdman sluit het zigeuner huwelijk. Zonder hem is geen huwe lijksverbintenis geldig. De stammoeder geeft er haar zegen aan. De zwaarste straf voor den zigeuner is de uitsluiting uit den stam. Dat is erger dan de doodstraf. Wanneer een zigeuner zich aan de zigeunerrechtspraak onttrekt, dan wordt hy verbannen en „verongelukt." By bloedwraak, die nog algemeen beoefend wordt, heeft de hoofdman niet het recht zich daartegen te verzetten. Zwendel. In de Maasbode vond ik een aan lokkelijke advertentie over twee kolom. De inhoud luidde: „Hoog in komen, ca. f 2000 maandelijks, wordt aan flink heer aangeboden door over name van een serieuze alleenver tegenwoordiging. Versischt contant kapitaal ca. f 4000. Aanbiedingen met referentiën onder no. K.W. 825 „aan...." Wat kletsen ze toch eigenlijk, de menschen, van crisis en werkloosheid. Hier is iemand, die een baantje te vergeven heeft met een inkomen van ik watertand er van vier en twintig duizend gulden per jaar. Als ge makkelijker „per week" rekent, lezer, het is ca. vier honderd en zestig gulden per week. Maar het schijnt toch wel waar te wezen, dat de menschen tegen woordig niet meer willen werken, want met opvallend-groote adver tenties moet de aandacht op deze broodwinning worden gevestigd. In gemoede: zou er nog iemand gevonden worden, dwaas genoeg om zulke zaak te vertrouwen en... z'n 4000 gulden aan spaarcentjes in de waagschaal stellen Want daar is het natuurlyk om begonnen, om de spaarcentjes van iemand, die snakt naar werk en naar een bestaan. Er verschijnen tegenwoordig vele advertenties in de kranten, welke ternauwernood de bedoeling van een speculatie op de wanhoop der werkloozen verbergen. Maar als die bedoeling zóó duide lijk en onmiskenbaar is als ter zake van de boven aangehaalde annonce, is het dan nog wel.... verantwoord voor een dagbladadministratie om aan een dergelijke annonce plaatsing te verleenen Wanneer ik voor 'n tientje een fiets koop, die f 25 waard is en ach teraf blijkt, dat de fiets gestolen was, dan neemt de rechter van mij schuld heling aan en ik word veroordeeld. Terecht wordt in zulk geval geredeneerd: u hadt kunnen begrijpen, dat de aangeboden fiets geen rechtmatig eigendom van den verkooper was. Maar moet een dagbladadministra tie niet begrypen, dat de aanbieding van een baantje ad f 460 gulden per week aan den eersten den besten, die over.... 4000 gulden spaargeld beschikt, op zwendel berust En dat misschien een erg argelooze lezer de dupe wordt Alle copie hierop betrekkinghebben de, moet Donderd. voor 1 uur in ons bezit zijn. VALK-REVUE. Vanwege de Ruiterfeesten worden a.s. Zondag geen wedstrijden gespeeld. De vorige week aangekondigde wedstrijd om den zilveren bal, is een week vervroegd, waardoor deze wed strijd thans gespeeld wordt op 24 Juli a.s. te Vierlingsbeek. De opbrengst van deze wedstrijd is ten bate van de t.b.c. bestrijding. Junioren-voetbal. Zonder zelf te spelen verbeterde de positie van de Valk a aanmer kelijk, doordat Oostrum en Oirlo zoo vriendelijk waren om gelijk te spelen. De Valk b leverde een goede prestatie, door Merselona met 1—0 te slaan, waardoor tevens revanche genomen werd voor de in Merselo geleden 54 nederlaag. De Valk a 6 5 1 0 11 25—5 Oirlo 8 4 2 2 10 25—12 Oostrum 6 3 2 1 8 21—15 Merselo 8 2 1 5 5 14—24 Erica 6 2 0 4 4 4—16 De Vnlk b 8 2 0 6 4 10—27 Morgen zyn beide jeugd-elftallen vrij. Op 31 Juli a.s. zullen beide jeugd- elftallen deelnemen aan het jeugd- tournooi te Horst. Kring HorstVcnray. Jeugdcompetitie. Uitslagen van 10 Juli. Afd. A. WanssumH.S.C. afgel. Afd. B. Excelsior—B.V.V. 0—1 Afd. C. Oostrum D.I.S. 33 De Valk b—Merselona 1—0 Programma 17 Juli. Afd. A MeterikWanssum 5 uur Afd. B D.E.V.Excelsior 5 uur Afd. C OostrumErica 5 uur Programma 24 Juli. Afd. A H.S.C.—Meterik Afd. B D.E.V.—B.V.V. Afd. C EricaMerselona De Valk bDe Valk a JEUGD-TOURNOOI. Op de Woensdag gehouden Kring vergadering werd door den compe titieleider een voorstel gedaan aan de vereenigingen, om zooals dat reeds op vele plaatsen gebeurd is, ook iD de Kring HorstVenray een groot Jeugdtournooi te houden. Dit voorstel werd spontaan door de vergadering aangenomen en zal dit eerste tournooi gehouden worden op 't H. S. C.-terrein te Horst op Zondag 31 Juli. Aanvang 1 uur. Wij komen op dit tournooi nog nader terug. Ieder rechtgeaard voet balliefhebber houde dus Zondag 31 Juli vry en gaat zien naar dit Jeugd tournooi. HANDBOOGSPORT. Zondagmiddag had op de doelen van Willem Teil te Oirlo het tweede concours plaats van den Kring De animo was zeer groot en er werd buitengewoon goed geschoten, wat uit den volgende uitslag blijkt. Ie Zestallen le St. Joris, Leunen 200 p. 2e Ons Genoegen, Ysselsteyn 196 p. 3e St. Anna, Venray 183 p. 4e St. Hubertus, Merselo 183 p 5e H. Maria, Oostrum 180 p. 6e De Batavieren, Castenray 177 p. 7e Willem Teil, Oirlo 157 p. 8e Diana, Venray 157 p. 9e St. Antonius, Oostrum 155 p. 10e De Eendracht, Veulen 145 p. lie St. Jozef, Holtnees 119 p. 12e St. Oda, Venray 107 p. 2de Zestallen le St. Anna, Venray 164 p. 2e Ons Genoegen, Ysselsteyn 151 p 3e De Batavieren, Castenray 142 p. 4e H. Maria, Oostrum 121 p. 5e St. Antonius, Oostrum 119 p. 6e Willem Teil, Oirlo 119 p. 7e Diana, Venray 119 p. 8e St. Joris, LeuDen 115 p. 9e Dé Eendracht, Veulen 145 p. 10e St. Jozef, Holthees 99 p. lie St. Hubertus, Merselo 95 p. 12e St. Oda, Venray 79 p. 3de Zestallen le St. Anna, Venray 113 p. 2e De Batavieren, Castenray 102 p. 3e St. Antonius, Oostrum 101 p. 4e Ons Genoegen, Ysselsteyn 99 p. 5e De Eendracht, Veulen 91 p. 6e St. Joris, Leunen 86 p. 7e Willem Teil, Oirlo 77 p. 8e St. Hubertus, Merselo 71 p. Personeele Wedstrijd le H. Swinkels St. Joris 24 p. 2e G. Koenen, St. Joris 4 rozen 3e J. Arts, St. Hubertus 5 vieren 4e A. Jacobs, St. Anna 5 drieën 5e H. Arts, Ons Genoegen 5 tweeën 6e K. van Dijck, St. Joris 4 eenen Personeele Kampioen le J. Arts, St. Hubertus 41 p. 2e H. Swinkels, St. Joris 40 p. De Twist zal „Nieuwbeek" heeten. De Raad van Vierlingsbeek besloot om overeenkomstig een verzoek der bewoners van „De Twist" deze naam te veranderen in „Nieuwbeek." OVERLOON. Morgen Zondag zal de plechtige sluiting plaats hebben van het octaaf van den H. Donatus, patroon tegen onweer. Na een plech tige Hoogmis, zal des smiddags om half 4 een plechtig Lof met processie worden gehouden. Het dekenaat Sittard aan Maria 1 Onder overweldigende deelneming uit alle parochies van het dekenaat zijn Zondag in Sittard de maanden lang met zorg en toewijding voor bereide Mariafeesten gevierd, waar van het hoogtepunt gevormd werd door de plechtige toewijding van heel het dekenaat aan de Lieve Vrouwe. Lang gezocht inbreker gearresteerd Sedert eenigen tijd zocht de politie van Hoensbroek (L.) wegens verden king van inbraak, een 38-jarigen, te Kerkrade gedomicilieerden meubel maker. De man werd ook gezocht voor een inbraak, gepleegd te Son by Eindhoven. Toen in den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. opnieuw twee inbraken te Eindhoven werden gepleegd, namelijk een op den Boschdijk en een in een apotheek aan den Hemel dijk, kreeg de politie een spoor, dat geleid heeft tot arrestatie van den lang gezochten inbreker. Hy zal na het onderzoek te Eindhoven op transport gesteld worden naar Hoens broek, PROGRAMMA 17 tot en met 33 Juli Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. Zondag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gramofoon Gesproken dagblad KEULEN 9.20 Populair concert BRUSSEL Fransch 10.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Orkest 1.20 Gesproken dagblad. KEULEN I.35 Orkest DROITWICH 3.20 Populair concert LUXEMBURG 4.20 Concert PARIJS RP 5.20 Populair concert KEULEN 7.40 Orkest en Koor BOEDAPEST 9.55 Militair orkest BERLIJN II.20 Dansmuziek Maandagi BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9 20 Gevar. concert DROITWICH 11.20 Gramofoon HAMBURG 12.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad. DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Vroolijk concert DROITWICH 3.20 Orkest LEIPZIG 4.20 Orkest KEULEN 6.20 Vroolijk programma 7—8 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH 8.Orgelspel BRUSSEL Vlaamsch 8.20 Cabaret De Blauwe Vogel KEULEN 10.35 Gramofoon. Nachtmuziek Dinsdag BRUSSEL (Vlaams) - Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 12.20 Landesorkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad Gramofoon KEULEN 2.25 Populair concert DROITWICH 3.20 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Orkest LUXEMBURG 6.26 Concert 7.-8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. KEULEN 8.— Italiaansche volksliederen BRUSSEL Fransch 8.30 Gevar. concert DEUTSCHLANDSENDER 9.35 Concert BOEDAPEST 10.20 Militair orkest Woensdag BRUSSEL Vlaamsch 8,Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 12.10 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad KEULEN 1.35 Gramofoon HAMBURG 2.20 Gevar. concert DROITWICH 3.20 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 4 20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 6.20 Harmonica duo's 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DEUTCHLANDSENDER 8.25 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 9.20 Concert 10.20 Gesproken dagblad MUNCHEN 10.35 Amusementsorkest Donderdag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon. Plechtige H. Mis RADIO PARIS 12.40 Gramofoon BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad KEULEN 1.35 Orkest HAMBURG 2.20 Populair concert LUXEMBURG 3.00 Gramofoon KEULEN 4.20 Orkest DROITWICH 5.20 Populair concert BRUSSEL Vlaamsch 6.05 Kinderuurtje. Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.Die Drei Muzikanten TOULOUSE 10.35 Verzoekconcert STUTTGART 10.20 Volksmuziek Vrijdag BRUSSEL Vlaamsch 8.— Gymnastiek. Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon HAMBURG 12.20 Bremer Stadmuzikanten BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad. KEULEN 1.35 Orkest DROITWICH 3.20 Blaasorkest DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Landesorkest LUXEMBURG 6.20 Concert 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH 8.Lew Stone band BRUSSEL Fransch 9.20 Concert BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gespr. dagblad. Gramofoon KEULEN 10.35 Dansmuziek Zaterdag i BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek: Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon. DROITWICH 11.20 Orpheus trio, dansmuziek BRUSSEL Vlaamsch 12.50 Weerbericht. Orkest 1.20 Gesproken dagblad KEULEN 1.35 Kunstenaarsensembie DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert BRUSSEL Vlaamsch 3.20 Gramofoon FRANKFURT 4.20 Concert REGIONAL Programma 6.20 John Reinders ensemble 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.25 Ein Bunter Strauss BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gesproken dagblad. BERLIJN 10.35 Vroolyk concert. Dansmuziek. speciale koopies in Karpetten, Tapijten, Lopers, Cocos, Balatum, enz. Op onze Meubelen, Bedden, Matrassen, enz. geven wij a contant. Zie Etalages. Stationstraat 3 Telefoon 80 prachtige Huiskamer-, Salon- en Slaapkamers, compl. Keukens, enz. Alle soorten Beddegoed, Matrassen. Prachtige sorteering Kinderledikantjes. Balatum, Cocos, Karpetten, enz. Kom eens kl)ken en vraag» prl|s. Beleefd aanbevelend. Telefoon 166

Peel en Maas | 1938 | | pagina 9