Seizoen-Opruiming Ulaqazi(n „De %öh" Qïcctestiaat 9 J. Poels-Janssen Seizoen-Opruiming WED. H. ARTS M™"6 P. HENDRIX VACANTIE op komst Fietstochtjes in aantocht.... Th. POUWELS, Hofstraat 8 Nu koopen beteekent sparen 10 pet. korting op alle niet speciaal geprijsde artikelen. 25 a 40 pet. korting op Kinder- Backfish- Damesmantels Advertentiën. Hartelijk dank Hartelijk dank Hartelijk dank T uinbouw vereenig. Leunen Aanbesteding. Het bouwen van een Woonhuis INMAAK rfSeU*' Voor de Kermis Porcelein-, Glas- Aardewerk, Wellner artikelen. P. HENDRIX dragend varken Zwarle Kersen TE KOOP dragend varken TE KOOP 10 ongem. biggen zeug met 8 ongem. biggen TE KOOP 5 drag, varkens ongemerkte biggen TE KOOP 5 ongem. biggen Reiskoffers J.Coenen-Houtackers KLOMPEN Tk POUWELS Kinderwagens, Joh. Claessens BIEDT ZICH AAN meisje v. noodhulp Zaai wikken, Spurriezaad, Serradella-, Gras- en Klaverzaden M. HENDRIKS dus geef bijtijds Uw fiets in observatie, Lef sfeeds op onze prijzen Bij aankoop van elk pond Koffie vanaf 35 ct. (gemalen of ongem.) of bij 2 ons Thee geven wij 2 pond Suiker voor 38 cent. KAAS-RECLAME Heden begint onze groote 10 pet. korting contant. |T i^Kuaipuuib pestuursiid aer Fanfare en reeissenr I t>_ Buitengewoon groote parti) COUPONS aan spotprijzen. Begrooting f 19950. Gunning over 30 dagen. Aanbesteding brandstoffen. De gemeente Venray zal publiek aanbesteden de levering van 10.000 K.G. anthraciet nootjes I, afmeting 50/80, der mijn Wilhelmina, Oranje Nassau II of Dominiale mgn, franco plaatsen van bestemming („Onder den Boog" Groote Markt en kantoor Arbeidsbeurs). Voor het binnendoen zorgt de gemeente zelf. De aanbiedingen moeten uiterlijk Vrgdag 22 Juli a.s. om elf uur voor middag in gesloten enveloppe ten Gemeentehuize worden ingeleverd. Op 22 Juli des voormiddags elf uur worden de enveloppen in de verga dering van het College van Burge meester en Wethouders geopend. De levering kan terstond geschie den en moet uiterlijk in de maand Augustus plaats hebben. Venray. 14. Juli 1930. Burgemeester en Wethouders van Venray A.H. M. JANSSEN De Secretaris, VAN HAAREN. Verlenging sluitingsuur. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis dat door hem het sluitiDgsuur van devergun- nings- en verlofsinrichtingen gelegen te Venray kom voor Zondag 17 Juli a.s. is verlengd en gebracht op 12 uur middernacht. Venray, 15 Juli 1938. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. GEVONDEN: Een kop van een rijwiellantaarn, terug te bekomen bij M. Hendriks Broekweg 2: een rol letje nieuwe lappen, zijn bg Kusters Schoolstraat; twee sleutels, zgn op het politie-bureau, GEVONDEN: Een band van een damesmantel, ls bij van Soest aan de Nachtegaal; twee nieuwe planken, zijn bg Seijkens te Leunen. Benoeming. Met ingang van 10 Juli is benoemd tot directeur van de Nederlandsche Landbouwbank te Venray mr. A. J. A. van Laake te 's-Bosch, ter ver vanging van den heer Fleskens, die benoemd werd aan de gelijknamige instelling te Alkmaar. Nieuwe Telefoonaansluiting. VENRAY Nr. 177, J. H. B. Schel- bergeD, Brood- en banketbakkerij Stationsweg 29a Venray. Kostelooze Rijwielmerken. De Ontvanger der Directe Belas tingen en Accijnzen te Venray maakt bekend, dat behalve op de gewone kantooruren zitting zal worden ge houden voor het aanvragen en af halen van kostelooze rijwielmerken, op de navolgende data n.l. 18, 21,25 en 28 Juli 1938 en 1 en 4 Aug. 1938 telkens des namiddags van 6.30 tot 8.30 nam. De aandacht wordt, er nog op ge vestigd, dat kostelooze rijwielmerken uitsluitend worden afgegeven tegen inlevering van de toegezonden kaart. Paardenrennen te Venray. De deelname voor de morgen alhier te houden bekende jaarlijk- sche paardenrennen en harddraverijen is weer buitengewoon groot. Alle nummers zijn flink bezet met paarden van naam zoowel uit ons land als het buitenland. Voor afwisseling zorgt de Gym nastiekclub „St. Christoffel." Voor de lage entréeprijzen behoeft ook niemand weg te blijven. Werkloozen hebben op vertoon van hun kaart toegang voor 25 cent. Aan de Ruitersclub het groote succes, dat haar jaarlijks te beurt valt Vergadering Gemeenteraad van Venray j.l. Donderdag. Tegenwoordig alle leden- Verzoek van den heer Driessens, hoofd der school Heijde, om huur- verlaging tot f 250. Het voorstel van B. en W. was hierop afwijzend te beschikken. De heer van Boven stelt voor dit punt aan te houden tot de begroo ting behandeld wordt. De Voorzitter zegt, dat dit niet gaat, over dit punt moet gestemd worden, wijl in de vorige vergadering de stemmen staakten. Met 9 tegen 4 stemmen werd het voorstel van B. en W. om verdere huurverlaging af te wijzen, verwor- pen. Het voorstel van B. en W. tot aankoop van trottoirtegels voor f 553.50 werd z.h.s. aangenomen. Hierna kwam aan de orde bespre king van het plan tot ontginning van de Oirlosche en Heidsche Peel met voorstel van B. en W. hiertoe te besluiten, het noodige crediettoe te staan en een bijdrage uit het Werkloosheids-subsidiefonds aan te vragen. Nadat de heeren Ir. Froger, ingenieur-leider Limb. Streekplan- nendienst en Ir. Haenraets, direct. Grontmij. in de vergadering versche nen waren om een en ander toe te lichten, ging de Raad in geheime zitting. Na heropening bleek, dat de Raad met het groote plan accor deerde en dit goedkeurde. Officieus vernamen we, dat 't hier een complex gronden betreft van 843.50 H.A. grond, terwijl de kosten beraamd zijn op f 1.980.000. Bg de rondvraag vroeg de heer van Boven om soepele toepassing bg de nieuwe regeling vrouwelgk personeel in café's. De Voorzitter merkt op, dat deze aangelegenheid tot politiezorg be hoort en alleen aan hem is. De heer Steeghs vraagt of er al werk gemaakt is van een betere verdeeling der gemeente in stemdis- tricten, waarop de Voorzitter ant woordt, dat dit punt bg B. en W. in studie is. De heer Reintjes wil de huur van Driessens bij de begrooting nogmaals onder de loupe nemen. De heer van Haren zou met de kermisdagen de sluitingsuren der vermakelijkheden gaarne zoo ge regeld zien, dat ook kleinere café's wat kunnen profiteeren van de grootere drukte. De heer van Boven zegt, dat de heer Lemmens nog geen vergoeding heeft ontvangen voor door hem af gestane grond. De heer Odenhoven bepleit soepel heid van B. en W. bij eventueele binnenkomst van aanvragen voor 't bouwen van goedkoope arbeiders woningen. In den Haag wordt er op aangedrongen woningen te bouwen a f 2huurprijs per week. Voor zoover mogelijk wil B. en W. wel meegaan, zegt de Voorzitter. De heer Odenhoven vraagt welke spullen er met de kermis komen. De Voorzitter noemt de inrichtin gen, die in wezen niet veel verschil len met die van andere jaren. De heeren Steeghs en Goumans bespreken grondverkoop te Yssel- steyn. De Voorzitter zegt, dat indien er grond verkocht zal worden, publieke verkoop voorkeur heeft. Er zgn im mers veel gegadigden. Hierna sluiting met gebed, waar na de Voorzitter den Raad verzoekt nog even te willen wachten tot het aanhooren eener mededeeling. VEULEN. De Heer Moonen, tijde lijk onderwijzer aan de school alhier benoemd in gelijke betrekking te Valkenburg. Statenkring Horst. Op de dezer dagen gehouden be stuursvergadering van den Staten- kieskring Horst, werd tot Onder voorzitter gekozen, de EdelAchtbare Heer W. Everts, burgemeeester te Sevenum en tot Secretaris de Heer J. Boots, gemeenteontvanger te Horst. Voorts werd besloten op 31 Juli a.s. Statenkring vergadering te hou den te Well, ter bespreking van werkobjecten. Belgisch monument te Venlo. Zondag 31 Juli a.s. zal door de vereeniging „Le souvenir Beige" op het kerkhof te Venlo een monument worden onthuld ter nagedachtenis aan de Belgische geïnterneerden, die tijdens de oorlogsjaren aldaar be graven werden. Een deputatie van het corps der Belgische jagers zal met een muziek- vereeniging uit Hasselt de onthul lingsplechtigheid bg wonen. WERK EN BROOD VOOR DE WERKLOOZEN. Uit het verslag der vergadering van de Prov. Staten blijkt, dat Lim burg einde April van dit jaar 15.987 ingeschreven werkloozen had, ruim 3000 minder dan een jaar geleden. Onze provincie blijft aanzienlijk beneden 't percentage van 'tgeheele land. Is over het geheele land ge rekend 4Yj pet. der bevolking werk loos, in Limburg was dit percentage einde April 2ïJl pet. Had het geheele land een percentage werkloozen als Limburg, dan zouden er geen 354.600 werkloozen zgn, maar 197.000. Staat Limburg er dus niet zoo ongunstig voor als het geheel, de toestand is ook hier verre van gunstig. Ook in onze provincie is veel werkloozenwee in talrgke ge zinnen. Genoemde cijfers betreffen ook hier slechts de bij de Arbeids beurzen ingeschreven werkloozen. Hoevelen er zijn, die niet op de lgsten der arbeidsbeurzen staan, is natuurlijk onbekend. Van de bijna 16.000 werkloozen (einde April) waren er op 25 Juni 2367 bij de centrale werkverschaffing te werk gesteld. Dit cgfer valt tegen. En de heer Maenen legde er den nadruk op, dat het hooger zou kun nen zgn, wanneer sommige gemeente besturen meer medewerking verleen den. Er is nog een zeer aanzienlijk be drag te verwerken: aan de beken in Midden- en Zuid-Limburg f 1.625000 aan het werk der Binnenkolonisatie in Noord-Limburg f 500.000. Vooj; plannen van gemeenten en particulieren, die reeds zgn goedge keurd is f 756.200 uitgetrokken. En voor verschillende nieuwe werkob jecten, waarvan de voorbereiding ver gevorderd is, w.o. verschillende ruil- verkavelingswerken en het Peelplan te Venray, is nog ruim 2 millioen gulden te verwachten. Er is dus voorloopig in Limburg nog heel wat te verwerken. Het totaal bedrag van de door den heer Maenen genoemde werkobjecten be loopt f 5.200.000. Hierbij komt nog een millioen, dat te verwachten is voor een nieuw ziekenhuis te Maas tricht. Het zgn cijfers, waarmede Lim burg voor den dag kan komen. Velen zullen niet geweten hebben, dat hier zoovele omvangrijke werken worden uitgevoerd of weldra in uitvoering gegeven zullen worden. Twee gouden echtparen te Horst. In de maand Augustus a.s. hopen de echtelieden Lambert Roosen en Wilhelmina Henrix aan het Broek, en Johannes Jacobus Geerarts en Maria Gertruda Heesen te Hegelsum, den dag te herdenken, waarop zij voor 50 jaren geleden door den huwelijksband werden vereenigd. Fraude bij den steun» Als verdacht van fraude bij de steuuuitkeering werd Woensdag door de politie te Venlo aangehouden en naar de strafgevangenis te Roermond overgebracht zekere van N. Deze heeft kans gezien de steunuitkeering voor ruim f 1000 te benadeelen. Naar Katwijk overgeplaatst. In het Missie-College der Eerw. Paters Franciscanen te Sittard, het college „St. Franciscus Solanus" aan de Oude Markt naast de St. Michiels kerk gelegen, is officieel bericht ontvangen, dat dit college na de a.s. vacantie opgeheven zal zjjn en over geplaatst is naar Katwijk. Voor de stad Sittard beteekent zulks een groot verlies, te meer waar de Paters mede in de stad werkzaam waren en behulpzaam bij kerkelijke diensten o.a. in de St. Michielskerk, in de Zusterskloosters, bij biechthooren enz. aan de Middel bare scholen der Ursulinen werd door enkele Pate rs mede les gegeven. De komende Vierdaagsche. Van 26 tot en met 29 Juli zullen dit jaar de vierdaagsche afstands- marschen wederom te Nijmegen plaats hebben. Het aantal deelnemers aan de Vierdaagsche is nog steeds groeiende. Waren er voor ettelijke jaren een goede 3000 deelnemers, het aantal deelnemers klimt langzamerhand naar de 5000 toe, waar dit jaar de in schrijvingen 4700 deelnemers noteer den. Extra suikerverstrekking In verband met het voor de bijen ongunstige zomerweer heeft het Bestuur van den Bond van Bijen houders van den L.L.T.B. den Minister van Financiën om een extra suiker- verstrekking verzocht. Hierop is een gunstige beslissing ontvangen. De aflevering van deze extra ver strekking van 21/, Kg. suiker per opzetter is opengesteld tot 10 Aug. Imkers, die van deze gunstige be paling wenschen gebruik te maken, moeten dit opgeven aan hun afdee- lingssecretaris, die dan wel verder voor alles zal zorgen. Ongetwtffefd is deze gunstige be slissing van groote waarde voor de bijenhouders, die zoodoende hun bijenvolken op peil kunnen houden voor de heidedracht. Deze suiker verstrekking is slechts bedoeld als noodmaatregel, dus de gewone na jaarsbestelling komt op den gewonen tijd. Groote vliegramp Een Italiaansch lijnvliegtuig met twintig personen aan boord, dat dienst deed tusschen Cagliari (Sar dinië) en Rome wordt vermist. Het vertrok Donderdagmorgen om 7 uur 35 met zestien passagiers en een uit vier koppen bestaande bemanning aan boord van Cagliari en werd sindsdien niet meer gezien. Naar vernomen wordt, zgn reeds verschil lende lgken uit zee opgevischt. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 8 tot 15 Juli. GEBOREN Petronella M. Jeuken, Stationsweg Hubertus H. Verhoeven, Merselo Theodora P. Gommans, Stationsweg Johanna P. W. Dietz, Leunen GEHUWD Hendrikus H. Rutten, 36 jaren, landbouwer, Heide en Maria P. R. S. Potten, 27 jaren, Heide. OVERLEDEN Henricus A. C. Lenssen, echtgenoot Wilhelmina M. Eibers, 31 jaren, opperman, Vlakwaterweg. Theodorus P. E. M Camps, 3 jaren, Oostrum. 1 patiënt St. Servatiusgesticht. aan O. L. Vrouw van Lour- des, den H. Antonius en den H. Oerardus, voor door hunne voorspraak verkregen genezing van een zieke. N. N. aan O. L. Vrouw van Lourdes voor verkregen gunst door het houden van de Krachtda dige Noveen der Drie Wees- gegroeten. N. N., Venray. aan den H. Antonius voor door zijne voorspraak verkregen genezing van onze kinderen. N. N., Venray. Algem. Vergadering Zondag 17 Juli na de Hoogmis, in het Bonds- iokaal. Jaarverslag. Bespreking levering groenten. 18 Het Bestuur. Op Donderdag 21 Juli zal voor den Heer E. v. d Pasch, onder R. K. georg. aannemers worden aanbesteed aan de Wilhelminastraat te Venray. Bestek en teekening a f 3 (rest. f 1.50) verkrijgbaar bij H. Bexkens. HELIOGLAS ter vervanging van origineel pergament. Salicyl Pergament Vliesjes Varkensblaas enz. enz. k 15 cent per pakje. FIRMA VAN DEN MUNCKHOF n Patersstraat 9 21 ontvangen een ruime sorteering Lepels, Vorken, Messen en verder alle soorten Patersstraat 9. 22 ONTVANGEN zeer mooie collectie Damestasschen Een moderne tasch reeds vanaf 1.25 Tevens 'n partij opruiming. Komt zien. JOII. CLAESSENS TE KOOP ongemerkte biggen Wed. P. van den Beuken, Klein Oirlo. TE KOOP ongemerkte biggen J. van den Munckhof, „in den Engel". 8 TE KOOP 20 WL pullen oud 9 weken Joh. Joosten, Lull. Lees dit eens! Mijne nieuwe waterd. dekkl. voor dorschm., zelfb. enz. zgn tegen deDzelfden prijs f l.-per M2 in versch. maten te verkrij gen bij ZWITSERLOOD a.d. Paterskerk, Venray. Vaste pr. contant. Fa. H. Janssen, Dekkl.fabr. Jezuietenstraat 7A, Roermond. Oudste en beste adres. Nergens voor dezen prijs zulke goede kwaliteit. TE KOOP zeug met biggen oud 3 weken, 15 w. dracht, beiden JvR, bij Jac. van Osch, K 38, Leunen. prima, eiken dag versch geplukt, a 40 ct. per kilo, verkrijgbaar bij Fr. Beerkens, bakker, Draal- straat. 14 w. dr., ingeschreven JvR. M. Verstraelen,Maasheescheweg TB KOOP dragend varken le worp, 13 weken dr. en 70 ljarige kippen bij L. Arts—Poels, op den Haag, Merselo M 51. voor zeer lagen prijs. H. Verheijen-Michels, Oostrum. TB KOOP C. Vink, Brukske. Sferiliseerketels. Inmaakglazen 1/i, 3/4, 1, l1/,, 2 Liter klammen, ringen, boekjes, beugels. Thermometers los en in huls aan zeer verlaagde prijzen. JOH. CLAESSENS 12 16 weken dracht, en Wil ook ruilen op weivee. Joh. van Vegchel, Merselo. bij R. Visser-Boerstal, Oirlo E 9 Voor de Vacantie een prachtsorteering in alle maten en prijzen. Zie de Etalage. zijn met 5 cent en meer per paar verlaagd. HOFSTRAAT 8 Wandel wagens, 212 Sulkywagens, Ledikantjes, Kinderwagens, enz. Op Kinderwagens 10 pet. Korting. of 2 dagen per week. Adres bureau dezer. 8 Voorradig2 Oostrum Telf. 48 INBOEDEL TE OOSTRUM. Notaris Holtus te Horst zal op Dinsdag 26 Juli 1938, nam. 2 uur, ten huize en ten verzoeke van fam. Verhaegh en Beckers te Oostrum, publiek verkoopen Den geheelen inboedel, bestaande uittafels, stoelen, kasten, ledikan ten, beddegoed, linnen, porcelein, glas- en aardewerk, inmaakpotten, pannen, 2 gascomfoors, verder schuur- en akkergereedschappen, bascule met gewichten, 3 nieuwe kruiwagens en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. laat hem van binnen en van buiten onderzoeken en in orde maken, zoodat U niet bang behoeft te zgn dat -Uw rijwiel U in den steek laat. Het aangewezen en van ouds bekende adres hiervoor is GROOTESTRAAT. 42 Fijne Kaasjes 20 2 tot 3 pond Fijne Kaasjes 40 2 tot 3 pond per pond 18 ct 35 ct. Randcandijkoek p. pond 15 Prachtige grove Rijst 5 pond 35 Rozijnen met pit 19 Mosterd glas met rand 18 10 doos echte Faalberg Sacharine voor 40 Groote flesch Ranja, Citroen, Grenadine 45 Aardappelmeel per pak 5 Gort per pond 8 Bij elke 2 pak 12—3 1 pak gratis Fijne Zuurtjes half pond 18 Fijne droge Metworst, Rookvlees, inlandsch Spek, Runder vet, Plantenvet enz. Op verlangen thuis bezorgd. g welke duurt tot en met 13 Augustus. Thans ruimen wij niet in woorden, doch in daden. U ziet prijzen als nooit tevoren. Komt en overtuig U. Vele LAPPEN en RESTEN. Verder geven wij op alle niet speciaal geprijsde artikelen Dus ook od onze laag geprijsde Regeniassen en Cosluumslolfen 10 pel. korting. Beleefd aanbevelend,

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2