Gemengde Berichten >ren v< ïherint h gen ï»Jn taak van indisten. Dienstplicht. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van de ingeschreve nen der lichting 1939: a. dat zy, die hun wensch omtrent de inlijving in geval van bestemming tot Gewoon Dienstplichtige niet reeds by de keuring of by een andere ge legenheid hebben opgegeven, of die iets anders zouden wenschen danzy te voren hebben medegedeeld voor 11 Juli a.s. hun verlangen kunnen opgeven aan den Heer Indeelings- Districts-Commandant te Maastricht; b. dat nadere wenschen, als onder a. bedoeld kunnen worden te kennen gegeven zoowel betreffende indeeling bij de zeemacht of bij een bepaald korps en garnizoen als betreffende tijd van opkomst, opleiding tot offi cier of onderofficier enz.; c. dat indien voor sommige ge vallen bij de keuring bijzondere aan wijzingen mochten zijn verstrekt omtrent de wijze van aanmelding, deze aanwijzingen stipt moeten wor den opgevolgd, ook al wijken zy af van hetgeen hiervoren is te kennen gegeven. Deze aanwyzingen hebben voornamelijk betrekking op ver vroegde inlyving, indeeling by de schoolcompagnie van dén motor - dienst en opleiding tot reserve- officier-vlieger of -waarnemer bij de luchtvaartafdeeling dat belanghebbenden er rekening mede moeten houden, dat niet aan ieders wenschen zal kunnen worden voldaan. Venray, 5 Juli 1938. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. AFSLUITING WEG. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat door hen ingevolge het wegen reglement, de weg, voorkomende op den staat van wegen en voetpaden onder no. 59 vanaf den provincialen weg van Venray naar Horst, aan sluitende aan de perceelen sectie C 5831 en C 5634 tot aan het voetpad aansluiting gevende aan den Ouden Oostrumsche weg tusschen de per ceelen sectie C 5727 en sectie C 3895 op Zondag 17 Juli a.s. vanaf des na middags twee uur tot des namiddags negen uur voor alle verkeer is af gesloten, zooals op de ter plaatse aangebrachte bordjes is vermeld. Venray, 8 Juli 1938. Burgemeester en Wethouders vnd A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. GEVONDEN: een kop van een rijwiellantaarn is bij M. Hendriks, Broekweg 2. Geslaagd onze dorpsgenoote Mej. W. Win ters voor de akte examens Lager Onderwijs, Nuttige Handwerken en Handenarbeid. Zij genoot hare opleiding aan de R.K. Kweekschool te Echt. Te Roermond slaagde voor het R.K. Mulo-diploma onze dorpsgenoot L. Oudenhoven, Hzn. Hoenderstraat. Eervolle bekroning. De Fanfare "St. Catharina" te Leunen toog Zondag naar het Muziek concours te Thorn, alwaar zij uit kwam in de afdeeling Uitmuntend heid. Directeur Welting met zyn jongens wisten beslag te leggen op den eersten prys met 326 punten. Bovendien behaalden zy den eere- prrjs in de afd. Fanfares. Een mooie prestatie OOSTRUM. Naar we vernemen zal 25 Juli a.s. de kerk alhier door Z. H. Exc. Mgr. Lemmens worden geconsacreerd. Daags van te voren zal Mgr. te Oostrum aankomen en door de diverse vereenigiugen en schoolkinderen worden afgehaald. VOLKSCONCERT Harmonie Oostrum. Heden Zaterdagavond om 8 uur zal de Harmonie Sub Matris Tutela een volksconcert geven te Oostrum. OIRLO. Na een achttienjarig ver blijf in de Missie op Flores, is in het Moederhuis van de Paters van het Goddelijk Woord te Cuyk terug gekeerd, onzen oud-dorpsgenoot de eerw. Pater W. Janssen. Deze week zal Z.E. by zijne familie alhier aan komen en a.s. Zondag eene plechtige Hoogmis opdragen uit dankbaarheid. Poging tot zelfmoord. De landbouwer G. T. aan de Mel- derslo te Horst heeft gistermorgen in een vlaag van waanzin gepoogd zichzelf met een zeis den hals af te snijden. Met vreeselyke verwondingen is T. in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd. De ongelukkige leed den laatsten tyd aan zwaarmoedigheid. OVERLOOK Vrijdag 1 Juli was het 40 jaren geleden, dat de Heer J. Henckens, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool alhier, by het onderwijs in functie trad. Vanaf 1898 tot 1900 was hij werk zaam te Overasselt en na dien in OverlooD, waar hy dus 381/, jaar onafgebroken heeft gearbeid aan de opvoedig der jeugd. De bescheidenheid van den be kwamen paedagocg en de plaats ruimte in dit blad laten niet toe, de groote verdiensten van den heer Henckens uitvoerig te belichten. Vele Loonsche mannen denken met innigen dank terug aan de wijze levenslessen, toen niet gewaardeerd misschien, door Meester Henckens hen medegegeven, waarmede ze thans hun voordeel doen. Velen ook, die hem dank verschuldigd zijn voor de hulp en bystand hen in hun later leven verleend. Want ieder kon bij' hem aankloppen en werd met raad en daad bygestaan. Ook op sociaal terrein heeft hij zijn sporen verdiend. Zoo was hij secretaris van den N.C.B., lid van het Kerkkoor, oprichter en steeds bestuurslid der Fanfaré en regisseur by tooneeluitvoeringen enz. Gelukkig heeft hy zyn jubileum niet verborgen kunnen houden en op zynmerkwaardigen herinnerings dag is hem op openbare wijze de hulde gebracht, die hy zoozeer ver diend heeft Aan Meester Henckens nog vele jaren Droevig einde. De feestelijkheden die te Tienray verleden Zondag gehouden werden ter eere van den neomist Pater van Geffen en zyn 80-jarige grootmoeder, namen een droevig einde,- door het Overlyden van de grootmoeder, die verleden Maandagavond, na Zondag de feestelykheden nog rustig meege maakt te hebben, zacht en kalm overleed. Haar kleinzoon, de jeugdige priester-pater voorzag haar van de laatste H. H. Sacramenten. Na haar vurigste wensch, n.l. haar kleinzoon als priester te zien, in vervulling te hebben zien gaan, gaf zy hare ziel aan den Heer van leven en dood terug. Het was Zondag de laatste maal dat de 4 geslachten der familie van Geffen bij elkaar waren. WANSSUM. De heer H. Houba onderwijzer aan de R. K. Bijzondere school alhier, had het ongeluk met zijn motorrijwiel, dat door de gladheid van den weg slipte, tegen een afras tering te rijden, waardoor de motor over den kop sloeg en H. zeer onge lukkig terecht kwam. Dr. Bloemen uit Venray verleende de eerste hulp. Zyn toestand is naar omstandigheden redelijk wel. Dat Wanssum ook op 't gebied van de paardenfokkerij mee kan bewees de uitslag op de groote fok- dag in Roermond. Van de vijf inzendingen werden alle vijf inzenders bekroond, respec tievelijk werden aldaar behaald een 2e, 4e, 6e, 8ste en 10e prys. Dit is voor Wanssum een groot succes temeer als men bedenkt, dat hier het puikje van geheel Limburg bij elkaar was. Ernstig ongeluk. De heer J. T. te Horst kwam Woensdag per rywiel in botsing met een vrachtauto. Hoewel het ongeluk zich ernstig liet aanzien en T. naar het ziekenhuis werd overgebracht is zyn toestand thans weer zonder ge vaar. Motorrijder overreden en gedood. By het in gang brengen van zijn motor sloeg deze plotseling aan en werd de motorrijder F. Robyns te Wellerlooi voor zijn woning aan de Hamert door een juist passeerende luxe-auto uit de richting Nijmegen komende, overreden. R. werd een tiental meters meegesleurd en be kwam ernstige verwondingen aan beenen, hoofd en handen, en bleef bewusteloos liggen. De auto, waarin drie personen zaten, sloeg om en kwam op het fietspad terecht. De inzittenden kregen slechts lichte verwondingen. Vrijdagmorgen is de motorrijder in het ziekenhuis te Venlo aan de nekomen verwondingen overleden. Gemeenteraad van Venlo. Inzake de samenvoeging van Blerick met de gemeente Venlo, ging de raad accoord met het bericht van Ged. Staten, waarbij erop werd aan gedrongen, dat vóór o£ uiterlyk op 1 November 1938 door den gemeente raad en door een commissie uit de ingezetenen hun gevoelens ten dezen moeten worden kenbaar gemaakt. Op voorstel^ van B. en W. werd de algemeene politieverordening aange vuld met een z g.n. „tippelverbod" ter bestrijding der straatprostitutie en der verkapte bordeelen. Ten behoeve van de ontwikkeling van jeugdige werkloozen verleende de raad een crediet van f 13.500 ter wijl een crediet van f 15.560 voor straataanleg werd gevoteerd en f 6500 voor verbetering van den spoorwegovergang aan den Kalden- kerkerweg. Voorts werden nog cre- dieten verleend van f 5000 voor voor bereidende werkzaamheden ter ver betering der drinkwatervoorziening en van f 1200 voor aanschaffing van uniformen van het hulppolitiecorps, terwijl aan het R. K. armbestuur nog een aanvullend subsidie van f 13.000 werd toegekend. Op het verzoek van den R.K. bond van hotel- en hoffiehuishouders afd. Venlo om vrijstelling van belasting voor bal en muziek ter gelegenheid van feesten in het Oranjehuis werd afwijzend beschikt. Tot gedelegeerde in het bestuur der R.K. vakschool St. Anna werd de vacature D. Schrijnen aangewe zen de heer J. Schattorie. Man verdronken. Door tot uu toe onbekende oor zaak geraakte de 79-jarige F. H. uit Blerick ter hoogte van de kerk aldaar in de Maas en verdronk. Of de man, die zich op een der aldaar bevindende kribben bevond, dooreen duizeling is bevangen en in het water is gegleden, staat nog niet vast. Door enkele visschers werd het slachtoffer aan den kant gebracht. Kunstmatige ademhaling mocht echter niet meer baten. H. was reeds overleden. Maria-hulde te Sittard. Ten stadhuize te Sittard is de Mariale tentoonstelling vanwege de stichting „Het Land van Sittard", door Deken Hanraets geopend. Bijeengebracht is het schoonste en kostbaarste, dat Limburg op het gebied van de Maria-kunstin vroegere eeuwen heeft voortgebrachtbeelden, schilderijen, miniaturen, prenten enz. De tentoonstelling wordt 14 Juli gesloten. In den optocht van a.s. Zondag trekken mede50 groepen, 24 praal wagens, 19 muziekkorpsen, alle R.K Veieenigingen uit de 20 parochies en rectoraten van het dekenaat Sittard, met vaandels en paramenten, 1000 gecostumeerde personen enz. Bouwman veroordeeld. De politierechter te Roermond veroordeelde den leider der Kleine Boerenpartij A. Bouwman uit Druten tot f 25 boete subs. 10 dagen hechte nis, wegens beleediging van een groep personen. Op een propaganda vergadering van de actie Bouwman op 25 Mei j.l. te Echt had de heer Bouwman, spreken de over de crisisambtenaren en crisiscontroleurs, zich beleedigend over hen uitgelaten. De heer Bouwman gaf toe de ten laste gelegde woorden te hebben gebezigd, doch was van meening dat het hier geen beleediging betrof. Op een vraag van den politie rechter zeide de heer Bouwman, dat hij zich verplicht meende te achten in dezelfde richting te moeten door gaan, in het algemeen belang. De officier van Justitie had f 100 boete geëischt. Smokkelen aan de Zuidgrens. Men schryft uit Weert Het smokkelen aan de Belgisch- Nederlandsche grens vindt nog ge regeld zyn beoefenaars en de bewo ners vooral van de grensplaatsen kunnen zich nog dagelijks van Bel gische suiker en van Belgische margarine met Nederlandschen naam als ,,'t Hollandsche Boerinnetje" en dergelijke, zoo ruim ze willen, voor zien. Bestellingen worden aan huis afgehaald en de waar in huis bezorgd, terwijl de prijzen ver beneden con currentie zijn. De kwaliteit van de boter vooral is echter zeer twijfel achtig. Behalve deze en andere artikelen voor dagelijksch huishoudelijk ge bruik is sigarettenpapier nog steeds een zeer dankbaar en gangbaar smokkelobject. De douane doet echter alles om dezen sluikhandel te keeren. Zoo werd de vorige week een fietser aangehouden, die met niet minder dan 4000 boekjes over de grens kwam. De rijksambtenaren ontlast ten hem van smokkelwaar en fiets en noteerden een procesverbaal voor den smokkelaar, den Amsterdammer F. In den broedtijd was met het smokkelen van kuikens ook een flinke cent te verdienen. Duizenden kuikens werden dan ook aangehou den, welke men trachtte uit België binnen te smokkelen. Woensdag nog werd door de rijks ambtenaren op den rijksweg tusschen Maarheeze en Leende een Gelder- sche auto aangehouden, welke bij onderzoek bleek te bevatten 145 kuikens, waarvoor geen documenten aanwezig waren. Auto en kuikens werden in beslag genomen en tegen den vervoerder proces-verbaal opge maakt. De Colorado-kever. De Colorado-kever, het voor de aardappelenteelt zoo gevreesde in sect, begint ook de Limburgsche grens verbazend dicht te naderen. De landbouwer F. L. te Smeermaes nog juist over de Belgische grens, heeft in zijn aardappelveld den zoo gevreesden kever ontdekt. Aan het gemeentebestuur werd daarvan ken nis gegeven en uitgebreide maat regelen zijn getroffen om verdere verspreiding tegen te gaan. EERSTE LIMBURGSCHE CENTRALE PAARDEN- FOKDAG. Te Roermond is Dinsdag de eerste Centrale Limburgsche Paardenfokdag gehouden met de premiekeuringen der provinciale Regelingscommissie. En dit experiment is een succes ge worden, grooter dan men had dur ven verwachten. Voor velen ook bui ten Limburg is deze show een open baring geworden. Ook de niet Lim burgers zooals de aanwezige Zeeuwen, en buitenlanders hebben het type van het Limburgsche paard, zooals ze er hier kennis mee maakten zeer hoog aangeslagen. Vooral de gestoptheid en soliditeit der dieren werd zeer gewaardeerd. Over het algemeen was de kwaliteit der dieren excelleerend, al zyn er natuurlijk nog wenschen, vooral ten aanzien der voeten en voorbeenen. Maar over het algemeen voldeed de kwaliteit zeer goed. De commissie die in een zesdaag- schen tocht door ons gewest de die ren heeft uitgezocht, heeft met veel kennis gewerkt en heeft wel vol doening gehad van haar werk. Vooral de uniformiteit der aangevoerde dieren heeft er zeer door gewonnen. Het merriemateriaal was in alle categoriën bepaald best zonder uit zondering. Het sprak natuurlijk voor zich zelf dat de oudere dieren in uniformiteit excelleerend waren boven de jongeren. Maar ook de jongere dieren vielen zeer mee, ook bij de niet Limburgers. Er zit wel toekomst in. Vooral wat de hengsten betreft, heeft Limburg getoond dat het be schikt over prachtige vaderdieren, zoowel in de groote als kleine maat. By de keuringen was het opval lend dat het groote publiek zich met de uitslagen zeer goed kon vereeni gen en men tevreden was. Natuurlijk zijn er steeds kleine meeningsver- schillen, maar dat was toch een uit zondering. Een der mooie resultaten van deze keuringen is wel gelegen in het feit dat ze de samenwerking tusschen Noord-, Midden- en Zuid-Limburg zeer bevordert en verder zyn de buitenlanders tot de overtuiging ge komen dat ze in Limburg een stuk Nederland gevonden hebben waar ze best koudbloed fokmateriaal kunnen vinden. Hier volgen de bekroningen van deelnemers uit Venray en omstreken. Cat. I. Merrie-veulens, geb. 1938. 1 Nelli v. Rongenhof, eig. Jan Burgers, Veulen-Venray; 5. Nelli, eig. A H. Poels, Weverslo-Venray. Cat. IL Merrie-veulens, geb. Da 1 Mei 1937. 3, Averina, eig. J. v. d. Winkel, Smakt-Venray. Cat. Ha. Merrie-veulens, geb. voor 1 Mei 1937, 1. Avina van Rongenhof, eig. Jan Burgers, Veulen-Venray. Cat. HI. Merriën, geb. 1936. gr.m. 8. Dompteuse van Smakt, eig. A. Kersten, Smakt-Venray. Cat. IV. Merriën, geb. 1936, lcl.m. 2. Miep van St. Leendert, eig P. Rutten-Zeegers, Wanssum; 4. Marie van Beek, eig. J. v. Osch, Merselo- Venray; 6. Jeanne van Janslust, eig. Ant. Poels, Venray. Cat. V. Merriën, geb. 1935, gr.m. 2. Sophie van Schoor, eig. L. Hei dens, Schoor-Venray; 3, Dompteuse van Smakt, eig. J. v.d. Winkel, Smakt- Venray; Eerv. verm. Mia v. Yssel- steyn, eig. P. Claessens, Ysselsteyn. Cat. VI. Merriën, geb. 1935, kl.m. 4. Corrie van St. Leendert, eig. P. J. Rutten, Wanssum. Cat. Vn. Merriën, geb. 1934, gr.m. Eerv. verm. Christien van 't Groene- woud, eig. M. Coenen, Veulen-Venray. Cat. VIII. Merriën, geb. 1934, kl.m. 5. Ida de J'Ange, eig. M. Derckx, Ysselsteyn-Venray; Eerv. verm. Ma dammeke v.d. Maaskant, eig A. Poels van Meyel, Weverslo-Venray. Cat. IX. Merriën, geb. 1933 t.m. '29 4. Irma v. d. Molenhoek, eig. J. Dircks, Oirlo-Venray; Mimmie van Wehr, eig. Jan Burgers, Veulen- Venray. Cat. IXa. Merriën, geb. 1928 en vr. 1. Cartouche, eig. J. Rambags, Castenray-Venray, Cat. X. Merriën, geb. 1933 tot 1929 1. Fée de Grandglise, eig. A. Poels, Venray. Cat. XI. Hengstveulens, geb. 1938. Eerv. verm. Avenir van Janslust, eig. Ant. Poels, Venray. Cat. XXI. Hengsten met minstens 5 afstamm. van 2 jaar en ouder. 1. Cavalier de Loonenhof. eig. Gebr. Boornfans, Heerlen; 2. Dompteur Delcour, eig. Hengstenass. Venray HorstSevenum e.o.; 3 Max, eig. Gebr. Boonen, Dykerhof, Neer. Cat. XXH. Merriën met minstens 2 afstamm. geb. voor 1938. 7. Emanda v. Waterloo, eig. J. van Osch, Merselo-Venray, met Paula van Waterloo en Marie van Beek. Limburgsche kampioen-hengst. Onder groote belangstelling en spanning vond de keuring plaats om het kampioenschap hengsteD, waaraan verbonden de medaille van H. M. de Koningin Limburgsche kampioenhengst Ju piter van 't Hoeveslag, eig. Gebr. Boormans, Heerlen. Reserve kampioenhengstHerseur van Groede, van J. P. Joosten, Helden-Panningen. Limburgsche kampioensmerrie werd Rési van Steenhuis, van N. Quaedvlieg-Broos, Beegden (met medaille van H.K.H. Prinses Juliana) Reserve kampioensmerrie Fee de Grandglise van Ant. Poels, Venray. Wat anderen er van zeggen. Over de keuringen en de kwaliteit der dieren van den Centralen Paarden fokdag schryft de N.R.Crt. Bij een kleine 300 uitgezochte dieren is in een oud fokcentrum als Limburg natuurlijk veel élitemate riaal. De totale indruk was dan ook weer gunstigeen mooi type, veel fokmateriaal waar wat mee te be reiken valt, maar toch weer grooten- deels niet van een volume om er hengsten uit te fokken. En als er eens één te voorschyn komt van die kwaliteit, dan moet het toeval nog willen, dat het tijdig in handen komt van iemand, die het opfokken ver staat. Verleden jaar was er een zeer veelbelovend hengstveulen, nu stond het beest derde in zijn klasse. Men wil in Limburg, en terecht, een kleiner paard, omdat men op de lichtere gronden doorgaans geen emplooi heeft voor de groote paarden, die ook meer voedsel kostenmaar men moet toch oppassen, dat men paarden van de middelmaat houdt en geen „Ardenners" krygt, en voorts moet men er naar streven paarden te fokken met „beenen onder." Want dat is en blijft het zwakke punt, overigens niet alleen van de Lim burgsche fokkerij merriën en heng sten te fokken met correct en vol doende zwaar beenwerk en gèronde hoeven. Over het type behoeft men zich in Limburg het hoofd niet te breken. De eind-indruk is, dat Limburg met veel oordeel zijn hengsten zal moeten kiezen, wil het zijn fokkerij weer op het oude hooge niveau brengen. Naar algemeen oordeel, ook van niet-Limburgsche fokkers, aan wier competentie niemand twijfelt, is men in de keus daarvan in de na-oorlogsche jaren niet altijd even gelukkig geweest. Terwijl de eischen, die men in de trekpaardenfokkerij stelt, steeds hooger worden. Jacht op offerblokdieven. Woensdagavond bemerkte de koster van de R.K. kerk te Ooyen by het sluiten der kerk, dat de offerblokken bij het Maria-altaar waren open gebroken en de inhoud was verdwenen Op zijn navraag bleek een tweetal meisjes drie mannen uit de kerk te hebben zien komen, waarvan een met kalkstof was bedekt, welke hy van zijn kleeren trachtte te ver wijderen. Een vaag signalement konden de kinderen van de mannen opgeven, die per rijwiel in de richting Macharen waren vertrokken. De rijks- en gemeentepolitie te Ooyen stelden zich in verbinding met burgemeester Vlokhoven te Megen, waaronder Ooyen ressorteert. By onderzoek bleek, dat de dieven behalve te Ooyen ook te Lithoyen, Lith en Macharen offerblokken had den geforceerd. Te Groteren vernam de politie van den veerman te Megen, dat een 3-tal personen met de pont over de Maas was gegaan. Met een zestal rijks veldwachters werd het onderzoek voortgezet, totdat men eindelyk te Tiel in een bioscoop een drietal personen aantrof, die aan het sig nalement beantwoordden. Ze werden aangehouden en naar Megen over gebracht, vanwaar zij naar de ver schillende kerken werden gevoerd, waar zij inbraken hadden gepleegd. Donderdagavond zijn ze naar de marechausseekazerne te Oss over gebracht waar ze zijn ingesloten. De aangehoudene zijn twee Duit- schers en een Nederlander. Ongeluk in het jachtveld. In het jachtveld i.het Raak" onder Hilvarenbeek had een ernst ig ongeval plaats. De 20-jarige zoon van den land bouwer Geraeds was daar aan het jagen. Met het geweer aan den schouder sprong hij over een draad. Hierbij schijnt de trekker achter den draad te zijn blijven haken met het noodlottig gevolg, dat het schot af ging en de jongeman de volle lading hagel in den voet kreeg. De voet werd geheel versplinterd. 75 jaar getrouwd. Op 22 Juli a.s. is het 75 jaar ge leden dat het echtpaar P. Muller en P. Heerens, wonende Oosteinde te Delft, te Schoonhoven in den echt werd verbonden. Autobotsing bij De Klomp. Het auto-ongeluk op den rijks straatweg by De Klomp, waarbij zes personen zware verwondingen op liepen, waarvan mevr. de weduwe Van der Veer Woensdagavond in het ziekenhuis te Arnhem is overleden, heeft nog een tweede menschenleven geëischt. Donderdagnacht is ook mevrouw Tigchelman, de gezelschap dame vau mevr. Van der Veer aan de bekomen wonden overleden. De toestand van de twee andere in het diaconessenhuis te Arnhem opgenomen patiënten, mevrouw Ernst en haar zoon, is zoodanig dat geen levensgevaar wordt gevreesd. Doodslag te Nistelrode. Voor de Boasche rechtbank stond Donderdag terecht M. v. G., 39 jaar, opperman te Nistelrode, die op 29 Mei j.l. aldaar J. Zegers opzettelijk van het leven zou hebben beroofd, door hem met een mes in het dijbeen te steken, tengevolge waarvan de man is overleden. De officier van Justitie eischte 3 jaar gevangenisstraf. Heropbouw kasteel van Asten. Al gedurende geruimen tijd be stonden plannen om de ruïne van het kasteel te Asten (N.-Br.), een bouw werk dat vermoedelijk dateert uit het begin der 13e eeuw her op te bouwen. Thans zijn deze plannen in een definitief stadium getreden. Onder leiding van de bouwkundigen L. en H. de Vries te Helmond zal men binnen zeer afzienbaren tijd een aan vang maken met deze restauratie, waarbij het in de bedoeling ligt het kasteel zoo veel mogelyk in zijn oor- spronkelijken bouwvorm te recon- strueeren. Naar schatting zal het werk binnen drie jaar gereed zyn. AFBRAAK. Braat contra Bouwman. In het blaadje van den dissident Bouwman is een woordenwisseling ontstaan met den heer Braat, oud plattelands-afgevaardigde in de Tweede Kamer, Hoezeer de splinterpartijtjes elkan der lief hebben, blijkt wel uit het volgende citaat van Braat „Dat U een groote bek in 't parlement zou opzetten, betwijfel ik niet, maar ik weet ook, dat gy op uw beurt ook uw meening zult mogen uiten en daarmede UIT voor een TE groote bek weet men daar, en dat is goed ook, wel raad". De heer Braat laat ook nog weten, dat „indien mijn gezondheid 't toe laat, hoop ik by de a.s. verkie zingen weer van de partij te zijn, om myn oud, en helaas, door een „vriend" afgebroken werk voort te zetten". 't is alles afbraak, wat men uit dien hoek te hooren krijgt „Parle mentair is de toon allesbehalve. De ronde van Frankrijk. Schulte winnaar van de derde étappe. Schulte, de grootste en zwaarste deelnemer aan de ronde van Frankrijk heeft revanche genomen voor de pech, welke hem Woensdag vervolgde. Donderdag heeft hij de derde étappe, welke over een afstand van 238 KM. van Saint Breuc naar Nantes voerde, gewonnen. Met vijf seconden voor sprong ging onze landgenoot als eerste over de e ndstreep en was daar mede de tweede Nederlander, wien het gelukt is een étappe van de ronde vanFrankrijk te winnen. Kerkelijke Diensten. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week Kapelaan Kuepers. Tel. 160. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. In alle H. Missen preek en collecte voor de arme kerken, 7 uur algemeene H. Communie voor de groote en kleine Congregatie. Na de Hoogmis Jongens congregatie, 2 uur kleine Congre gatie, half 3 Kinderlof, 4 uur H. Familie, 6 uur Lof. Om 10 uur de Hoogmis voor de vruchten der aarde. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis voor de vrouw van Joh. Gerrits, half 8 besteld Jaarg. voor Engelbert Oudenhoven, zijne echt- genoote en hunne dochter Adeleida, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Henricus Mosmans en echtgenoote, kinderen en bloedverwanten, 7 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis voor Lamberdina van Rens-Wed. Martinus Verhaag, 7 uur leesmis voor Peter Joh. Aarts, half 8 gesticht Jaarg. voor Johannes Buggems, 8 uur Jaarg. voor Willem van Dijk, Allegonda Katelaan en kinderen, 9 uur plechtige Huwelyksrris voor Hubertus Henricus Rutten en Maria Petronella Potten. WOENSDAG half 7 leesmis voor Lamberdina van Rens-Wed. Mart. Verhaag, 7 uur leesmis voor de overleden familie Rutten-Potten, 8 uur Sol. Jaarg. voor Ant. Jos. van den Boogaart. DONDERDAG half 7 leesmis, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart over 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der Meisjesschool. 8 uur gesticht Jaarg. 2e klas voor Hend. van den Heuvel. VRIJDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor de vrouw van Johannes Gerrits, half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Notaris Mart. LinsseD. ZATERDAG half 7 O L. Vr. Mis, 7 uur leesmis voor de Wed. Gooren- Tijsen, half 8 besteld Jaarg. voor Jacob Goumans, 8 uur leesmis, 7 uur Lof. II. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige Th. v. d. Hulst, F. Bardoel, Jos. Folbers, W. Willems, A. van Oss, L. Rommen, A. Goemans, P. Geurts, G. van Sinten, G. Koeffs, P. Beer- kens, P. Muyzers, C. van Meijel, M. Rongen. Congregatie. Zondag 7 uur algem. Communie, 2 uur kleine Congregatie. Allen, ook de nieuw opgegeven leden, worden verzocht goed op te komen. K. J. V. Dinsdag 2 uur naaikrans. Woensdag 8 uur leidstersclub. Donderdag 7 uur apostolaatsleder, 8 uur algem. vergadering. Vrijdag 8 uur precies zangrepetitie in de parochiekerk voor de jeugdmis van a.s. Zondag. Poetsen door Gemma Galgani. K. J. M. Zondag half 11 Theresiagroep, groep I en II. 3 uur Mar. Philippetto. Agnes, Kosa v. Lima en groep III. Vrijdag 8 uur precies zangrepetitie in de parochiekerk voor de Jeugdmis van Zondag. K. M. J. V. Dinsdag half 8 korfbalclub. ARBEIDERSVROUWEN. Zondagavond half 8 bijeenkomst van alle cursisten. Patronaats-Agenda. Zondag 2de Zondag v.d. maand. Onze algemene H. Communie is ver plaatst naar de 3de Zondag. Op deze 2de Zondag wordt alleen congregatie gegeven, waarin we dan ook allen verwachten. Nogmaals doen we een beroep op nieuwe leden, die kunnen toetreden. Na de Hoogmis tevens groep voor de aspiranten. Nam. van half 4half 6 klein patr. half 7half 10 groot patronaat. De opkomst kon nog iets beter zyn, vooral op het klein Patronaat. By goed weer voetballen. Woensdag 7—8 groep v. Gerardus, half 8half 9 Willibrordusgroep. Bij goed weer wordt de groep buiten gehouden, zodat de groep dan iets langer duurt. ATTENTIE; Zoals boven gemeld, wordt de 21e Zondag alleen congregatie gegeven en komt de gezamelijke H. Commu nie op de 3de Zondag. Hieraan nemen deel: Jonge Wacht, Verkenners, - Jonge Werkman, allen in uniform, alle leden van Patronaat groot en klein, alsook de Congrega- nisten. Jongens, als flinke kerels wil na tuurlek niemand hij die gelegenheid ontbreken. Dat MOET een COMMU NIEDAG worden van ALLE jonge mensen van HEEL de Parochie Ouders laat Uw jongens daar ook aan meedoen In verband hiermee zal er Vrij dagavond om 8 uur een zangrepe titie gehouden worden in de grote Kerk. Als we op tijd kunnen begin nen is deze om half negen afge lopen. Ook de K.J.V. en Jonge Midden stand komt hier raar toe. Dus zijn we aan onze eer verplicht om AL LEN aanwezig te zijn. Onthoud goed dag en uur. PATERSKERK. Morgen ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 815 de Hoog mis. Gelegenheid tot biechten aan de Epistelzijde na de H. Mis van 5 uur. Om 4 45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. DINSDAG gedurende de uitstelling van 't Allerheiligste te verdienen volle aflaat Om 7.30 gez. Antonius- mis. 's Avonds om 5.30 gez. Vespers en Lof. DONDERDAG feestdag van de H. Bonaventura, om 7.30 pl. Hoogmis, om 5,30 gez. Vespers. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis 's Avonds om 5.30 oefening van de H. Kruisweg. Op de weekdagen zyn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Gelegenheid om aan 't klooster de jaarlijksche bydrage te betalen voor de stoelen. H. II. MISSEN. Zondag 10 Juli om 6 uur voor Gertruda van Vegchel-Arts, om 7 uur voor Jacobus en Piet Schaeffers. Maandag 11 Juli om 6.15 voor overl. fam. Bekkers, om 7 uur voor Gerard Niessen. Dinsdag 12 Juli om 7 uur voor Gertruda van Vegchel-Arts. Woensdag 13 Juli om 6.15 voor Gertruda van Vegchel-Arts, om 7 uur tot dankzegging voor O. L. Vrouw van Oostrum. Donderdag 14 Juli om 7 uur voor Leonardus Potten en overl. fam. Vrijdag 15 Juli om 7 uur voor Gertruda van Vegchel-Arts. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag om 10 uurbuiten- kerkel. vergadering, afdeling Meisjes. A.s. Maandagavond om 8 uur be stuursvergadering afdeling Jongens. eeisis maakt n' 8eleving tot ee a"sbodem voo eC( bederf. D "'tóe slaat me iet evenwich wavan zorg e staiii den wee vrfiing tot onti g«tand van ds i tiet uiterste P° s'attaan, die raHatschappelij venparadijs be grot dat er ge belo waarop al1 Worden ingelc banjimeren de a; bew, richtingen scbaom hun acitejt doei is, 1 lang^ te spant kl'Wnaar bovei die (de kern li genirvinding 1 Zijgen, eeneiort van werden anden te nodem gesc om «un optrt den >est te ver „wilussa, om nen |0or den sc haar en schijn Hetooverd. dat dniet overl ook Staatspar kringiurgsche onverjiaar actii ten, aacht voo zingsjn geen v hoedejeten op het gévoordeeh om hdmaar ot van :t levens slachtijdueele aan d( onophoi drogreiblootsta; Manderen- schreeit Zwart Zij, didoor Li heid vde ontev ren, vke kleir voortdik in L vooral ignaleert teert ine N.S.l Is er een wat erbij, lheibeltji arbeidsr of d den an|, zij ha werpenebel w De r« vermogoet wa de weidde wei geven. den het hars overt offers. Ier cris velen, degrijpt wensch^esteld dien arbn, dat heen zijioor all gen weliforme zaken. JBrdheii zulke mdie he hun onte misbr en expjd aan verantwd hand Onlanj onder dond ei Peel. WgesteU niet verohierh overtuigd- E" verschaft, die willen eiten, f leggen, h op zoeken Chten mogelijk verbe voelen niereer slachtoffelot de niet de jial kc reiking vpidde ,-v doel Om dit een, die memin het misdiijk g N.S.B. hiihten staking vpgeti te wakker, wer prikkelen i hu optreden fen op de ellear f wanneer ïn d de leidinglr en het letó'e' nog verpeP d ling der d>r offers vleii d taal van lar schaduw s>ur Onze Lii zijn te got'isb worden va'1 d wroeten en'ke op uit zi).-n ondermij neif kruipen. zt Op ergeli N.S.B. hieiwi vrijheid, diesb

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2