Petten Overall Sportterrein VENRAY Firma P.Cooj Zaterdag 28, Zondag 29, Maandag 30 Mei eiken avond 8 uur Galavoorstelling. Zondag 3 uur groote Middagvoorstelling. Phenomenaal wereldprogramma 100 °|0 amusement Binnenland. Advertentiën. Veeverzekering TE HUUR Woon-Winkelhuis Heeren HOEDEN H. J. Ebberink In China- en Cocosmallen Dameskousen H. J. Ebberink R. K. Dienstbode H. J. EBBERINK Led erwaren Tuin-Ligsfoel Fiefssfoelties PALTHE TE HUUR Burgerwoningen TE KOOP HUIS met Tuin 70 W.L. pullen TE KOOP een weibeest partij pullen 7 wk. TE KOOP goede Industrie eetaardappelen 3 of 4 gemerkte biggen TE KOOP partij ongemerkte biggen TE KOOP 2 gemerkte biggen ongerj ve tv 2 befi vaij een Si 4 sdl 2 of gem. of ongemerkte biggen H. J. Ebberink HoU' PINKSTER-PRIJZEN GEZ. VAN Daat icgt U ut mee ut Jan! Voor Bruiloft en Kermit JOH. C Wensebt U een Co Heeren- en Jongens* Dan Beuer Komt er een schot en vindt zg haar man op den grond, terwijl Dan met ge trokken revolver in de kamer staat, en beschuldigd wordt van moord op den sheriff. Hij ziet kans te ont vluchten. Vrolgk rijdt Reb Russel gezeten op zijn prachtig paard Rebel over de vlakte, als plotseling een stem hem toeroept zijn handen -om hoog te steken. Omkijkend ziet hij een revolver op zich gericht en even later treedt Dan te voorschijn. Hg dwingt Reb Russel af te stappen en wil er op diens paard van door gaan. Het vervolg van deze zo boeiende film, de opsporing en bestaffing van de veedieven zult u moeten gaan zien in Luxor. Gevonden Een kindermuts, is bij de Wed. Cremers Langeweg. Een autopet, is bij Leenders slager Stationstraat; Een heerenrijwiel en een paar dames handschoenen bg de gemeente-politie Circus van Bever te Venray, Dit zoo goed bekend staande circus heeft wederom zijn tenten opgeslagen op het Sportterrein alhier, waar het een drietal dagen voorstellingen zal geven. Met het oog op de gunstige reputatie en het prachtige program ma kunnen wg een bezoek ten zeerste aanbevelen. Concours Schuttersbond. Zondag 17 Juli a.s. zal te Sevenum een concours gehouden worden van de Schuttersbonden Venray en Om streken en 't Land van Cuyk. Sluitingsuur Café's. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat het sluitingsuur der café's in de Kom van Venray voor Zondag 29 Mei .is gesteld op 12 uur. Venray, 27 Mei 1938. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. Kring HorstVenray. 'Jeugdcompetitie. Uitslagen van Zondag 22 Mei. Afd. A H.S.C.Wanssum 65 Afd. B D.E.V.—B.V.V. uitgesteld Afd. C MerselonaD.I.S 17 ^OostrumDe Valk a 2—5 OostrumYsselsteyn vervallen. Programma 29 Mei Afd. A WanssumH.S.C. 5 uur Afd. B ExcelsiorD,E.V. 5 uur Afd. C De Valk aD.I.S. 12.45 Erica—De Valk b 5 uur OostrumYsselsteyn vervallen. MERSELO. Morgen zal door onze Ruiterclub een groot concours ge geven worden op een terrein van den heer H. Michels, Kleindorp. Behalve een 5-tal prachtige bekers, lauwerkransen en medailles zullen nog ruim f 120 aan geldprijzen ver reden worden. Urn gevonden. Zaterdag werd door den arbeider A. Cornelissen te Overloon, welke bezig was met het omspitten van woeste grond in 't Rozendaal, een nog bijna gave urn gevonden. Den inhoud was nog gedeeltelijk voorzien van beenderen. HOLTHEES. Op het Zondag ge houden Gildefeest teHaps wist onze Gilde den 2en Koningsvogelprgs te behalen. MAASHEES. De landbouwer W. Wellens is Dinsdag in de schuur van de ladder gevallen. Zijn toestand was dermate dat hij van de laatste H. H. Sacramenten moest worden voorzien. Bekroond. WANSSUM. Onze Fanfare be haalde Donderdag op het muziek concours te Asten de eerste prijs met 280 punten en lof der Jury in de eerste afdeeling. Bestuur en leden werd bg hunne thuiskomst een hartelijke ovatie bereid en door onze geheele gemeente gehuldigd, proficiat GEUSTEREN. In verband met de Volksdansen die op Zondag a.s. alhier worden gegeven, meldt men ons, dat dë opbrengst van dit feest geheel ten goede komt aan het Limburgsche Groene Kruis. Volksfeesten te Horst. Morgen Zondag om 4 uur treden de Jeugdorganisaties in 't openbaar op met zang, spel en dans, in de nabijheid van het kasteel te Horst aan de Oude Lind. De jeugdorganisaties willen ook het terrein der cultureele ontwikke ling aanpakken om zoo ook de ont spanning, die daar ook toe behoort, op een veel hooger peil te brengen. Dit wordt beoogd te bereiken door volkszang, spel en dans. Met succes werden reeds in engeren kring demon straties van e. a. gegeven. We denken hier aan den laatst gehouden Stu diedag van den kring Horst der Jonge Boeren, toen in tegenwoor digheid van Mgr. Dr. Lemmens reeds diverse zangnummers en dansen verdienstelijk werden uitgevoerd. Thans willen de Jeugdorganisaties uit Horst laten zien, wat na ruim een jaar oefenen reeds bereikt is kunnen worden. Zg zullen toonen dat door oefening in eigen kring bereikt is kunnen worden, op het zelfde peil te komen als andere plaatsen of provincies. Het programma wat geboden wordt is tot in de puntjes verzorgd. Er worden gegeven 12 gemengde dansen waaraan door 't publiek kan worden deelgenomen. Verder 6 mannendansen en a 6 volksspelen, afgewisseld door volksliederen en attracties. Horster Veemarkt. Totaal aanvoer 134 dieren. Hier van 17 stuks rundvee, 3 schapen, 24 lammeren, 2 zeugen, 84 biggen, 2 paarden en 2 geiten. Prijzen drag, koeien en vaarzen f 235300, vette koeien 70—74 ot. per kilo geslacht, pinken f 7596, biggen f 1621, zeugen f 100—120, lammeren 8—12. Handel algemeen goed. Mgr. Dr. G. Lemmens. Z. H. Exc. Mgr. dr. J. H. G. Lem mens, bisschop van Roermond, is Dinsdagmorgen, vergezeld van den secretaris den zeereerw. heer L. Moonen, naar het internationaal Eucharisticch Congres te Budapest vertrokken. Kind in tobbe kokend water gevallen. In een onbewaakt oogenblik is het 6-jarig dochtertje Gerdina van de familie Christus-Vullings te Te- gelen spelenderwijs in een tobbe met kokend water gevallen. Ofschoon de verschrikte moeder onmiddellijk toesnelde en het kind uit zijn netelige positie bevrgdde, was het arme meisje reeds met ernstige brandwonden overdekt. Het kind werd naar het zieken huis overgebracht, doch is aan de opgeloopen verwondingen bezweken. Meisje uit voogdij gesticht ontvlucht. Door de politie te Venlo is aange houden en in zekere bewaring ge steld de 24-jarige slagersgezel K. P. uit Venlo, die er in geslaagd was een minderjarig meisje uit het voogdg- gesticht „Nazareth" te Venlo over te halen te ontvluchten. Het meisje is inderdaad enkele weken geleden uit het voogdijgesticht ontvlucht en alle opsporingen naar haar verblijfplaats bleven tot dusverre vruchteloos. In den nacht van Zater dag werd het ontvluchtte meisje door de gemeentepolitie van Venlo aangetroffen in een beruchte bar in het Belgische grensplaatsje Klein- Ternayen. Tegenover de politie ver klaarde zij door P. tot ontvluchten te zijn aangezet, wgl deze haar een goede betrekking zou bezorgen. Na haar vertrek uit „Nazareth" heeft zij zich tot P. gewend, die haar naar deze plaats gebracht had, waar zij als bar-meisje te werk werd gesteld. P. werd onder verdenking van vrouwenhandel naar de gevangenis te Roermond overgebracht. Door tusschenkomst van de Bel gische politie werd het minderjarige meisje weer onder de hoede van den Voogdijraad gesteld. Tragisch sterfgeval. Het 10-jarig zoontje van den heer Lindeman te Roermond werd Zater dagavond tgdens een zangrepetitie in de H. Hartkerk onwel en over leed eenige minuten later, nadat hem nog de laatste H.H. Sacramenten waren toegediend. Toestand iets verbeterd. In den toestand van den hoogserw. heer Th. van der Marck, kanunnik en secretaris van het bisdom Roer mond, wien Zondag de laatste H. Sacramenten werden toegediend, is eenige verbetering ingetreden. Doodelijk Mijn-ongeluk. In de ondergrondsche werken van de mijn Oranje Nassau III te Heer- lerheide is de 46-jarige mijnweiker L. Plum, om het leven gekomen, ten gevolge van het losraken van een steen uit den muur, waardoor Plum werd getroffen. Het slachtoffer is verleden jaar begiftigd met de zilveren medaille van het Carnegieheldenfonds wegens zijn zeer moedig gedrag bij de red ding van twee kameraden. Hij is toen namelijk door een nauwe opening in de gang gekropen, waar twee mede-arbeiders lagen en heeft daar langen tijd gearbeid,^terwijl er steeds steenen omlaag vielen en ieder oogen blik een nieuw instorting dreigde. Prov. Staten van Limburg. In verband met het overlijden van den heer H. de Bock te Kerkrade is door den voorzitter van het Cen traal Stembureau tot lid van de Prov. Staten van Limburg benoemd verklaard de heer M. V. E. H. J. M. Graaf de Marchant et d'Ansembourg te Amstenrade. Doodelijke val. Te Munstergeleen is Maandag avond de 51 jarige café-houder J. Keulen in zijn woning van de kelder trap gevallen. De man kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij onmid dellijk dood was. De dokter constateerde een schedel- basisfractuur. Het slachtoffer laat een vrouw met acht kinderen achter. Dc „Hcma" naar Heerlen. De „Heraa" komt naar Heerlen. De plannen zgn tenslotte toch goed gekeurd. Dinsdagmorgen is de N.V. Dura Aannemings-Mij. te Rotterdam met den afbraak van 'toude postkantoor begonnen. Binnen enkele maanden nu zal Heerlen een eenheidsprijzen zaak van zooveel en zooveel étages „rijk" zgn. Dagbladgebouw met teer besmeurd. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben aanvankelijk onbe kende personen den voorgevel van het hoofdbureau van den „Limburger Koerier" aan de Wolfstraat te Maas tricht overvloedig met teer bespoten. De politie is erin geslaagd de daders in den loop van Zondag te arrestee ren. Het zijn vier jongelieden uit Maastricht, van 22 tot 26 jaar oud, die lid zijn van „Zwart Front". Zij wilden met hun daad uiting geven aan hun misnoegen over publicaties in het genoemde blad. De millioenenschat van het gezonken goudschip. De „Karimata", de grootste fin- baggermolen van de wereld, zal in den nacht van Zaterdag op Zondag a.s. naar Terschelling worden gesleept waar de baggermolen een aanval zal doen op het Lutine-goud. Ruim negen millioen gulden aan goud en zilver in munt en staven moet nog in het wrak aanwezig zijn en is dit zoo, dan haalt de molen het er uit, mits het geen.... uitzon derlijk slecht weer is. Wat niet is gelukt met zandzuigers, wat mislukte met een ingenieus ge vonden „toren" zal volgens deskun digen wel gelukken aan de „Kari mata". Ernstig ongeluk. De 20-jarige van Schaik uit Eind hoven beging Dinsdagochtend de onvoorzichtigheid, om achter op de vrachtauto van de Noord-Zuid-expres te klimmen. Daarbij schoot de laad klep los, met het gevolg, dat de jongeman, nog vóór zgn handen steun konden vinden, met het hoofd achter de ketting bekneld raakte. In dezen benarden toestand werd hij j overeen grooten afstand meegesleurd. Zijn voeten sleepten over de straat en eerst bij den spoorwegovergang aan de Mathildalaan, waar de vracht auto voor de gesloten boomen moest stilstaan, bemerkte men den jonge man en kon hij uit zgn netelige positie worden bevrijd. Van S. bleek bijna gestikt te zijn, terwijl zijn voeten bloedend verwond werden. Op advies van een geneesheer is het slachtoffer in ernstigen toestand naar zijn woning overgebracht. Ernstig auto-ongeluk. Op den rijksstraatweg Heino Zwolle heeft zich Maandagavond een ernstig ongeluk voorgedaan, waar bij een inwoner Enschedé werd ge dood en een dame uit Ommen ver wondingen opliep. Aanbesteding kazerne voor de Jagers te Tilburg. Te Breda had de aanbesteding plaats voor den bouw van een ka zerne voor de Jagers te Tilburg. Raming 480.000 gld. Er waren 60 biljetten ingekomen. Laagste inschrgfster was de N.V. Algemeene Bouwonderneming, Al- bouw, Breda met f 456.250, aan wie het werk is gegund. Van zes meter hoogte neergestort. Op het terrein van de gasfabriek te Nijmegen is de ruim 30-jarige C. uit Ubbergen, die herstellingswerk aan een overkapping van een loods verrichtte, van een hoogte van zes meter neergestort. Het slachtoffer is gehuwd en vader van een kind. Bommen op Ab'cante. Woensdag hebben twee escadrilles rechtsche vliegtuigen een groot aan tal bommen op de stad laten vallen. Er werden 240 personen gedood en meer dan duizend gewond. Vijf tig huizen werden verwoest. Burgerlijke Stand Venray, Aangiften van 20 tot 27 Mei. GEBOREN Martinus C. Th. van Els, Beekweg Lodewjjk J. M. Reijnders, Oostrum Johannes W. C. M. van Schendel, Oude Oostrumscheweg Catharina J. F. M. Linssen, Stationsweg Oostrum Gertruda J. W. M. Tgssen, Langstraat GEHUWD: Petrus M, A. MarteDS, 28 jaren, magazijnknecht, te Leunen en Wil- helmina G. Ewals, 23 jaren, zonder beroep, Steegsbroek. Peter J. van Dijck, 27 jaren, land bouwer, Nachtigaal, Gerarda E. Geerets, 23 jaren, z.b., Ysselsteyn. Gerard J. W. Messemaeckers, 28 jaren, banketbakker, Hoenderstraat en Aleijda J. Verkleij, 30 jaren, zonder beroep, Oostrum. ONDERTROUWD: Martinus G. Weijmans. schilder te Ysselsteyn, en Anna M. H. Verkoeijen, 29 jaren, Leunen. OVERLEDEN Peter J. Vullings, echtgenoot van AnnaM. G. Willems, 72 jaren Oostrum HEREN.... voor COSTUUMS REGENJASSEN OVERHEMDEN naar V. PIJLS. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD Metselaars v. Duitsch grensgebied Keukenmeid voor Venray Boerenknecht voor Venray Schildersknechts te Wanroy Boerendienstmeisje voor dadelijk Jongens voor asperge velden Keukenmeisje voor Roermond Schilders Landarbeidersgezin v. Duitschland 1 boerenknecht 16 jaar Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 1 jongen 14 jaar v. boerenwerk 1 boerenknecht 19 jaar. 1 jongen en 1 meisje v. kantoorw. 1 kantoorbediende losse arbeiders burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j. 1 Keukenmeid voor Tegelen Ongehuwde kleermaker Dames en Heeren Kapper 1 Huisknecht v. Hotel Metselaars, timmerlieden, grond werkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. v. d. Landbouwbond Venray-Dorp. Wegens de vele schadegeval len moet een extra premie geheven worden van 1 pet. Men gelieve dit te betalen a.s. Zondag 29 Mei, voorm. van 9— 10 en van 11—12 uur ten huize van den Secretaris. Het Bestuur. gelegen Marktstraat Venray. Inlichtingen Schoolstraat 1, Venray. 2 in de nieuwste kleuren reeds vanaf f 1.35 15 v.h. A. THIELEN. Kamer-, Gang- en Deurmatten. Steeds groote voorraad aan zeer lage prijzen. 2 Jacq. Coenen-Houtackers in de modekleuren en niet duur. 15 v.h. A. THIELEN. Bij Heer en Mevrouw in Den Haag wordt gevraagd voor direct flinke 2 goed kunnende koken en tafel dienen. Loon f 30.- per maand 2e dienstbode aanwezig. Aanmelding bureau dezer. de nieuwste kleuren. Chique Zomerpetten (vh A. Thielen) "lwlw Een prachtsorteering als Dames- en Kindertaschjes, Portefeuilles, Potemonnaies, Sigarenkokers, Reisnecessaires, enz. Alles de laatste modellen. Jacq. Coenen-Houtackers geheel opklapbaar vanaf f 1.15 bekleed met frisse loopers. Firma W. WINTERS Schoolstraat 7 Speciale aanbieding in gevlochten en iizeren Zeer mooie vanaf 45 ct. 2 Jacq. Coenen-Houtackers Heerencostuums chem. reinigen f 2.40 en 3.25. Heerenhoeden chem. reinigen 1.- Worden weer als nieuw I Depot Fa. W. Winters Schoolstraat 7. twee nieuw gebouwde met flinke tuin, in nabijheid van kerk en school. 2 Te bevragen Henseniusstraat 14, Venray. geriefelijk ingericht beplant met 40 fruitboomen, aan de Merseloscheweg, groot 14 a. Te bevragen bij Notaris Pluy- maekers. 12 TE KOOP gaskachel met oven tevens kolenfornuis. Verder nog een z.g.a.n. motor A.E.G.3/10 p.k. Schoolstraat 36. TE KOOP oud 6 weken M. de Bruijni, Scheide. TB KOOP 5 ongem. biggen P. J. Steeghs, Castenray. oud 16 maanden bij W. Aris, Merselo TB KOOP bij P. J. Michels, M33, Merselo J. Barents, Kempweg 4. TJB KOOP jong drag, varken 14 weken dracht H. Linders, Geijsteren. TB IKOOB G. Voesten, Overbroek. Th. Jacobs, Steegsbroek. Wed. Wiliems, Brukske. TE KOOP lï 30 L. mes. Kuijpers, Si TÏ 3 otl en 5(j. M. Duijsl lit A. Broi TJ aan tellinj, ter inzage M- Deritx P. Goumans, Molenhof. Voor 'n prima naar 13 v.h. A. THIELEN. genieten, gelsportb|ei VERTRCp Voor het ruim ges schep- eite dobbers, fe Ei via Voor denje seizoen, j aangemaa stroip Dameshoeden f 1 25— 1 50 d Dameskousen 45-65-75-98-125 in ze Jongenssportkousen 651 Kinderkousen alle maten vanaf 35 ct.| Ja, op or.s costuum moogt U wei i coupe is ook enig I Zie eens de En de sierlijke kraag I En voorali In een THOMASSEN-costuum zul benijden Pracht Heerencostuums reeds val Sportcostuums in groen en bruin pra i Komt U eens kijken prachtsorteering Koffie-, Thee- en Beelden, Schilderijen, Wasch- en Ke Verhuren glas, porcelein, lepels en dat aan alle eischen v zoowel in pasvorm als afwi Doe dan een keus uit on sorteerde eollee U koopt dan aan een vertrouwd ad Langstraat, VENR

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2